EnivriDEri-iiiEmi/5 Verton heropent winkelpand op D'n Diek (010)2741135 Good-Luck 1 ongeslagen kampioen Stofzuiger of hulshoudrevolutie? Inbraakpreventie! VAN DER VALK Stroopwafelactie 'Amicitia' Vakkundig verkoopteam staat garant voor optimale service aan klant Politie 24-uurs telefoon: Prins Maurits-scholieren gaan klussen en karweien 2e Blad DINSDAG 4 MAART 1997 No. 6582 Het verkoopteam, bestaande uil Annemarie van den Ochtend, Jozien den Hoed, Diana Zwart en Erica Vogelaar in de vernieuwde winkel. MIDDELHARNIS - Verton Schoe nen heeft het winkelpand aan het Zandpad ingrijpend verbouwd. Voorheen was een deel van het vloeroppervlak op de begane grond in gebruik als magazijn. De winkel was voorzien van een ruime etalage die voor het publiek was te bezichtigen vanuit een portiek. De entree van de winkel is totaal ver anderd. De portiek is verdwenen en een nieuwe winkelpui is er voor in de plaats gekomen. Daardoor is het winkeloppervlak behoorlijk toegenomen. Bovendien is ook het magazijn weggebroken, zodat ook die ruimte benut kan worden voor de winkel. Het enthousiaste ver koopteam zal u graag, in de ver nieuwde winkel, van dienst willen zijn een voor uw voeten zo goed mogelijk paar schoenen aan te meten. Verton is al tien jaar een begrip in het winkelcentrum D'n Diek. De schoenen zaak kenmerkt zich door kwalitatief héél goede schoenen aan te bieden, waarbij een vakkundig vefkoopteam de klant voorziet van een goed advies. De per soonlijke benadering van de klant is èn blijft de kracht van Verton's Schoenen. Dat heeft men ook met de verbouwing nog verder trachten te bevorderen. Ener zijds is met de verbouwing het winkelop pervlak behoorlijk toegenomen. Daar door kunnen de schoenen goed overzich telijk worden uitgestald. Ook kan men nu veel méér schoenen in de winkel kwijt, wat voor de klant het grote voor deel heeft, dat die kan zien wat Verton allemaal aan soorten en maten en kleuren te bieden heeft. Anderzijds heeft de win kel een 'opener' karakter gekregen. De winkelpui heeft 'de drempel' voor het publiek om even binnen te stappen, behoorlijk verlaagd. Men is dan ook har telijk (vrijblijvend) welkom....de deuren staan open! Het is echter niet de bedoe ling dat de klant zichzelf voortaan moet helpen. Verton heeft altijd een persoon lijke benadering van de klant voorge staan en dat blijft zo. Gevarieerd Het hele interieur van de winkel is even eens vernieuwd. Alles is overzichtelijk opgesteld. Een groot gedeelte van het assortiment staat keurig op maat, model en kleur gesorteerd. Derhalve is het voor de klant makkelijk zoeken en wordt een goed inzicht verschaft in de variëteit die Verton te bieden heeft. De klant kan keuze maken uit een zeer gevarieerd assortiment modeschoenen met pasvorm in elke smaak en stijl. Dames en heren die luxe of sportieve schoenen willen, hebben het voor het uitzoeken. Diegenen die echter schoenen zoeken om te wan delen of schoenen met steun kunnen ook bij Verton terecht. Voor alle 'soorten en maten voeten' kan men bij Verton reke nen op een vakkundig advies van een enthousiast verkoopteam. Het assorti ment is dusdanig dat men zeker zal sla gen een paar schoenen naar wens aan te kunnen schaffen. Tpnm De familie Verton vormt samen met het winkelpersoneel een team wat er mag zijn. Men heeft een prettige verhouding onder elkaar en er heerst dan ook een gezellige sfeer in de winkel. Beter zou haast niet kunnen, vindt het team. "We staan graag klaar, om elke klant zo opti maal mogelijk van dienst te zijn. We zien het als onze taak iedere klant van een goed en vakkundig advies te voor zien!" Ze nodigen een ieder dan ook van harte uit: "Kom gerust eens langs. De deuren staan wijd open en wij staan als team klaar, om u aan een paar schoenen te hel pen, waar u héél lang plezier van zal kunnen hebben!" Dam- en Schaakver. 'Dirksland' Uitslagen van 24 februari Dammen, afdeling 1: C. van Welie - M. van 't Geloof1 - 1 H. Keuvelaar- C. van Prooijen1 - 1 Afdeling 2: H. de Munck - J. v. d. Groef2 - O A. Los - W. NieuwlandO - 2 A. vanRossum- C. v. d. Kroon1 - 1 K. de Jong - M. Poortvliet2 - O Schaken: W. Knöps - W. Stolk1 -O GEMEENTE DiRKSLAND Terugvinden gestolen auto Op het ziekenhuisterrein werd op 27 februari een in Roosendaal gestolen per sonenauto teruggevonden. Na onderzoek is de auto retour naar de eigenaar cq zijn verzekering gegaan. Rijden onder invloed Op 27 februari werd een inwoner van de gemeente geverbaliseerd voor het feit dat hij een bestelbus bestuurde, terwijl hij een ontoelaatbare hoeveelheid alcohol had gedronken. De uitslag van de adem analyse was 420 pg/1. GEMEENTE MIDDELHARNIS Aantreffen gestolen personenauto In de nacht van zaterdag 1 op zondag 2 maart werd op de carpoolplaats te Mid- delhamis een in Rotterdam gestolen per sonenauto teruggevonden. Het betrof een grijze Alfa Romeo GTV. Mochten er getuigen zijn die bedoelde auto reeds eerder hebben zien staan of er personen bij hebben gezien, dan worden zij ver zocht te bellen met de politie. Verlaten plaats ongeval Op 27 februari in de Joos Jansestraat te Sommelsdijk met een personenauto schade gereden aan een bestelbusje. De bestuurster reed na de aanrijding door zonder haar identiteit achter te laten.. Later werd de dader van de aanrijding aangetroffen en verklaarde de aanrijding niet te hebben bemerkt. Op 27 februari stond aan de Beneden Zandpad, ter hoogte van de Hema, tussen 12.00 en 14.00 uur een personenauto geparkeerd. Bij terugkomst zag de eige naar schade aan de rechterzijkant van zijn auto. Na sporenanalyse bleek de schade met een kleine personenauto, rood van kleur, toegebracht te zijn. Slotenspecialist Schoolstraat 32 3241 CT Middelharnis Tel. (0187)48 22 94 Mogelijk dat de veroorzaker of evt. getuigen zich bij de politie willen mel den. GEMEENTE GOEDEREEDE Aanrijding met letsel Op 27 februari werd op een voetgangers oversteekplaats op de Hofdijksweg te Ouddorp een voetganger aangereden door een personenauto. De voetganger liep daarbij licht letsel op, waaraan zij door de huisarts werd behandeld. Inbraak woning Tussen 12 en 27 februari werd ingebro ken in een zomerwoning, gelegen aan de Groenedijk te Ouddorp. De gehele woning werd doorzocht; behalve een verrekijker werden er geen kostbare zaken meegenomen. Diefstal reddingsboei De afgelopen week werd vanaf het haventertein te Stellendam een reddings boei gestolen. Namens de gemeente werd op 28 februari aangifte gedaan. Inbraak auto Op 28 februari werd op de Brouwersdam (buitenzijde) te Ouddorp ingebroken in een afgesloten personenauto. De eige naar had daar ongeveer een half uur zijn auto onbeheerd achtergelaten. Bij terug komst waren er twee tassen gestolen waarin onder andere badkleding, fotoca mera, boek, walkman en een calculator zaten. Vernieling Op 1 maart werden van een bedrijfspand te Ouddorp een drietal ruiten ingegooid met een stuk grindtegel en een blok hout. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Rijden onder invloed Op zaterdagavond 1 maart werd een bestuurder gecontroleerd op de Provin ciale weg te Oude Tonge. De bestuurder had teveel alcohol gebruikt. Uitslag ademanalyse 595 pg/1; zijn rijbewijs werd ingevorderd. Proces-verbaal zal worden opgemaakt. Vernieling hekwerk In de nacht van vrijdag 28 februari op zaterdag 1 maart werd een hekwerk ver nield aan de Emmastraat te Den Bom mel. Aanrijding met letsel Op 27 februari raakten in de Lindenlaan te Ooltgensplaat een fietster en een bromfietser met elkaar in botsing. Bei den vielen. De fietster liep letsel aan haar enkel op. Vernieling Op 28 februari werd een personenauto beschadigd toen deze geparkeerd stond op een parkeerplaats, bij de winkels in de Dabbestraat te Oude Tonge. Waarschijn lijk is men met een winkelwagentje tegen de auto aangereden. Het moest er een keer van komen. Na tientallen jaren is de stofzuiger opnieuw uitgevonden. Het resultaat is één van de mooist vormgegeven revoluties in het huishouden: de 'Dyson Dual Cyclone'^'^. Een nieuwe techniek die een eind maakt aan inefficiënte stofzakken en daarmee is de eerste stofzuiger die constante zuigkracht biedt een feit. Als een tornado door het huis gaan, is nu werkelijkheid geworden. De Dyson introdu ceert een uniek lucht-circulatiesysteem dat zich het best laat vergelijken met een kunstmatige wervelwind. Op basis van dit principe worden stofdeeltjes van de lucht gescheiden. Dankzij deze innovatie kan de Dyson 100% zuigkracht 100% van de tijd garanderen door het ontbreken van een stofzak. Het stof wordt opgevangen in een transparant reservoir. Transparant omdat zelfs het mooiste design de unieke werking niet mocht verbergen. Een gepatenteerd bodemontwerp zorgt ervoor dat de Dyson ook moeiteloos de trap neemt. Bovendien zijn de nieuwste filtertechnieken in de Dyson toegepast, die 99,9994% luchtzuivering garanderen. Zelfs pollen en bacteriën zijn met deze milieu technische doorbraak kansloos. Een hele opluchting voor mensen met hooikoorts of stofallergieën. De Dyson is verkrijgbaar bij: Van der Heijden, Schelpenpad 26, Dirksland, telefoon (0187) 601236. Het begon allemaal in juli 1996. De selectie van Good-Luck kreeg een nieuwe trai ner, Ben Vis. Na weken hard trainen en veel oefenwedstrijden werd het eerste team geselecteerd. De selectie bestond uit een aantal 'vertrouwde' gezichten, te weten Dineke du Pree, Petra van der Valk, Marja van Splunter, Cor Bom en Marcel Kievit. 'Nieuwe' gezichten waren die van Heidi Kamerling (vorig jaar Good-Luck 2) en ex- Korvo spelers Nico Overduin en Leon de Bonte. De veldcompetitie begon goed en is voor de winterstop wat minder geëindigd. De zaalcompetitie begon ook goed, het bleef goed en eindigde uiteindelijk uitstekend. Op 1 februari j.l. werd Good-Luck 1twee wedstrijden voor het einde van de zaal competitie, al kampioen. Die laatste twee wedstrijden werden ook nog gewonnen, zodat Good-Luck 1 ongeslagen de landelijke competitie tegemoet gaat. Dit is natuur lijk, gezien het zeer jonge, nieuwe, maar ook zeker talentvolle team, een resultaat dat staat als een blok. Good-Luck 1 behaalde vele resultaten door goed technische en tactisch spel, en op momenten, dat ze er echt moesten staan, bijvoorbeeld tegen de nummer twee, DSO kwam het collectieve teamwork om de hoek kijken. Dit was vooral het geval bij de kampioenswedstrijd op 1 februari. Dit was een zeer gelijk opgaande wedstrijd, met goed en mooi korfbalspel. Enkele minuten voor het eindsignaal was de stand nog 13-13, maar door goed teamwork en het publiek als negende man, wist Good-Luck nog tweemaal te scoren; 15-13. Er was dus een unieke prestatie geleverd, door de spelers en speelsters van Good- Luck 1, zoals het afdelingshoofd van Zuid-West na afloop van de wedstrijd zei. Op 22 februari was de laatste wedstrijd en daarna was er een spetterend kampioensfeest in de kantine van Good-Luck. De spelers en speelsters van Good-Luck 1 hopen en werken er hard aan, om over enkele maanden weer een kampioensfeest te krijgen, voor het vervolg van de veldcompetitie. In het kader van een bijzonder actiejaar zullen deze en volgende week leerlingen van de Christelijke Scholengemeenschap Prins Maurits uit Middelharnis aan de slag gaan om bij kennissen en familiele den de nodige klusjes op te knappen. Het zijn ditmaal de leerlingen van de tweede en derde klassen die in actie komen. Het doel van de actie is om geld bijeen verzamelen voor het Educatief Centrum van 'De Hoop' uit Dordrecht. 'De Hoop' is een christelijke instelling die probeert om mensen van de verslaving aan verdo vende middelen te helpen afkomen. Het Educatief Centrum krijgt geen subsi die van de overheid. Wel steunt de rege ring de pogingen om mensen te helpen afkicken. In het Educatief Centrum leren verslaafden om weer een nieuw bestaan op te bouwen. Op allerlei manieren wordt geprobeerd om de mensen aan een studie of een baan te helpen, bijvoor beeld in het grafisch centrum of in de metaal. De leerlingen van de Prins Maurits be denken zelf op welke manier ze iets voor deze actie kunnen doen. Het kunnen werkzaamheden zijn als oppassen op kinderen, auto's wassen, ramen zemen of welk karweitje dan ook. Ze doen dat tij dens hun voorjaarsvakantie of in de week daarna. DIRKSLAND - Vrijdag 7 maart a.s. zal; door muziekvereniging 'Amicitia' uit Dirksland een stroopwafelactie worden gehouden ten behoeve van het instru mentenfonds. De stroopwafels zullen zowel 's middags als 's avonds verkocht worden. Vanaf 15.00 uur kunt u de leden van 'Amicitia' dan ook bij u aan de deur verwachten. De actie zal in Dirksland en in Herkin gen worden gehouden. Verder is het mogelijk om de stroopwafels vanaf 15.30 uur af te halen bij het gebouw van de muziekvereniging aan de Nijverheids- weg in Dirksland. Met dit project wordt een nieuwe weg ingeslagen in het actiejaar. Eerdere acties waren bestemd voor een personenbusje bestemd voor het vervoer van bewoners van gezinsvervangende tehuizen op Goeree-Overflakkee. Tijdens de open dag van de nieuwe school die onlangs gehouden werd was het resultaat van deze actie te zien: op het plein stond het fonkelende busje. Nu het eerste doel is bereikt blijven de leerlingen niet stilzitten. Er wachten dit cursusjaar nog andere activiteiten voor het Educatief Centrum waarbij steeds andere leerjaren betrokken worden. _4_ Hendrik, te verbluft om ook maar iets te doen, stond daar als een zoutpilaar. Toen hij door de knieën ging, was Bijvoet er al om hen te scheiden, en nog geen twee minuten later was de Brink weer veriaten. Bijvoet was met Hendrik weggewandeld, gevolgd door de liederlijk vloekende petroleumventer, en de andere mannen zaten weer in de gelagkamer. Maar Bier- steker stond nu alleen achter het buffet, omdat Zwaantje in de huiskamer Toontjes bloedneus zat te betten... Behalve die bloedneus had hij ook een schram op zijn voorhoofd, en in de rechtermouw van zijn regenjas zat een flinke winkelhaak. De vol gende dag echter zou Zwaantje een glimlach niet kunnen onderdrukken, toen zij hoorde dat Hendriks linkeroog geheel dichtzat en dat hij twee tanden miste. Maar nu, met Toontje in de kamer, lachte Zwaantje niet. Zij was nog bleek van angst. Zij was bang ge weest dat de sterke Hendrik Toontje zou kraken, en zij had gegild van ontzetting, toen zij, staande in de deuropening, het verloop van de vechtpartij had ge volgd. Het was haar niet bekend, dat het deze gil was geweest, die Toontje nog meer kracht had ge geven dan hij al in zijn ogenschijnlijk tengere armen had, en zij wist evenmin iets van het gevoel van trots, dat in hem was gaan leven, toen hij, nadat door de oude Bijvoet zo snel een einde aan het ge vecht was gemaakt, haar hand op zijn schouder had gevoeld en zij hem had meegenomen naar binnen, naar het woonvertrek, ondanks de protesten van haar vader. Deze had het haar verboden, maar zij had hem slechts even aangezien, en bij haar blik was hij stil geworden. Toontje had toen nog gezegd dat hij wilde gaan, maar zij had zich ook al niet aan hem gestoord. En zo zaten ze daar dan tegenover elkaar. Het bloe den van zijn neus was gestelpt, en de schram had Zwaantje uitgewassen. Zij was nu bezig met de scheur in zijn regenjas. Zij had een kop koffie voor hem neergezet, en hij begon zijn pijp te stoppen, die hij nog maar half had leeggerookt, toen hij haar in de gelagkamer had uitgeklopt om weg te gaan. „Ik wilde geen moeilijkheden", zei hij, „en nu is het toch op vechten uitgedraaid". Zij knikte. „Maar het was niet jouw schuld", zei zij. „Was je bang?" vroeg Toontje. Zij aarzelde even. Zij kreeg weer een kleur. „Ja", antwoordde zij toen. „Ik... ik dacht, dat Hendrik veel sterker was!" Hij lachte voorzichtig; de schram op zijn voorhoofd schrijnde bij de minste beweging. „Ja", gaf hij toe, „dat is hij ook. Maar hij beweegt zich niet zo vlug als ik, en daardoor was ik hem de baas". „Je hebt er flink op getimmerd", zei Zwaantje met voldoening. „Hoe is het eigenlijk begonnen?" Hij legde zijn pijp neer. Nadenkend nam hij een slok koffie. Hoe het begonnen was? Wel, toen hij buiten kwam, was hij tot de ontdekking gekomen, dat de beide banden van zijn fiets, die tegen de ge vel stond, leeg waren. Hij had weer naar binnen willen gaan om een pomp te vragen, toen hij aan de andere zijde van de Brink iemand had horen lachen. Hij had even omgezien en een gestalte opgemerkt, die zich uit de duisternis onder de bomen losmaak te. En toen had hij de man met de dikke zool her kend, die langzaam naderstrompelde, spottend lachend... ,,Dat was Gabe Vat natuurlijk!" onderbrak Zwaantje hem. „De petroleumventer!" „Dat kan wel", zei Toontje. „Het was dezelfde, die aan het buffet ook al lastig begon te worden". „Had hij je banden leeg laten lopen?" „Hij lachte alleen maar toen ik het hem vroeg. Maar toen ik naar binnen wilde voor de pomp, hield hij me tegen. Hij zei, dat ik maar gauw naar huis moest gaan. Ik duwde hem opzij, en toen viel hij... Hij had teveel op..." „Ja. En wat gebeurde er toen?" Jlij begon te schreeuwen als een varken - en toen kwam die ander naar buiten... Hoe heet hij ook weer?" „Hendrik. Hendrik Mants", antwoordde Zwaantje. „O. Nou, ik had de eerste klap al te pakken voor ik het zelf goed begreep. Maar ik was vlugger dan hij. Toen ik eenmaal op zijn nek zat, kon hij niet veel meer beginnen". Toontje knikte tevreden. „De heb er nog pijn van in mijn vuisten!" besloot hij vrolijk. Zwaantje antwoordde niet. De winkelhaak in de regenjas was hersteld, en zij bekeek haar werk kri tisch. „Het is niet zo erg mooi geworden", zei zij. Het klonk een beetje verlegen. „Maar het was ook wel een erg lelijke scheur!" „Het is prachtig!" zei Toontje goedkeurend. „Je ziet er bijna niets van. Zwaantje!" Zij lachte even. Dan stond zij op en schonk hem nog een kop koffie in. Zij zat naar hem te kijken, terwijl hij met voorzichtige teugen dronk, en zij dacht er aan, hoe dit tussen hen eigenlijk begonnen was. Hun eerste contact was een gemompelde groet geweest; daarna was een glimlach gekomen, en ver volgens een kort praatje. In het begin had zij hem zo klein en nietig gevonden, en haast een beetje lach wekkend, vooral als hij een grote voorhamer in de handen hield. Maar al spoedig had zij dit nauwelijks nog gezien, en toen zij hem voor de eerste keer had zien werken, was er alleen nog maar verbazing in haar geweest - verbazing en bewondering, om het gemak, waarmee hij het zware gereedschap hanteer de. En nu moest zij plotseling denken aan Hendrik Mants. Zij vergeleek hem in haar gepeins met Toontje en bijna rilde zij van hem. Hij was zo onbe heerst en zo ruw, en hij zag er zo onverzorgd uit. hoewel Toontje, die in de kost was bij een fabrieks arbeider, waar men zich niet al te veel van hem aan trok, toch ook grotendeels op zichzelf was aange wezen. En thans, na de vechtpartij, sloeg de schaal helemaal ten gunste van Toontje door. Zij voelde, dat zij het Hendrik nooit zou kunnen vergeven, dat hij een zoveel kleinere tegenstander had aangeval len. De even bij haar opkomende gedachte, dat Hendriks jaloezie nog was aangewakkerd doordat hij iets gedronken had, verwierp zij meteen weer als onzinnig... Toontje zette zijn kopje omgekeerd op het schotel tje. Hij schoof het naar het midden van de tafel. Hun blikken ontmoetten elkaar, en hij lachte haar toe. „Geloofde je me echt niet, toen ik woensdag middag zei dat ik zou komen?" vroeg hij. Zij schudde het hoofd. „Nee". Zij aarzelde even. „Eerst tenminste niet", vervolgde zij toen eerlijk, ,maar later was er ik er niet zo zeker meer van". „Wel!" lachte hij, „je hebt het nu gezien!" Hij zweeg een ogenblik. „Zwaantje", zei hij toen ernstig, „dit was de eerste keer, maar ik geloof niet, dat het ook de laatste keer geweest is..." Zij voelde zich eensklaps vreemd-blij worden. „Nee?" vroeg zij. Er kwam een besliste trek over zijn gezicht. „Nee!" zei hij. „Ik kom terug. Zwaantje!" Hij streek, plot seling verlegen, met zijn vinger over het tafelkleed. „Tenminste.als jij het goedvindt", voegde hij er aan toe. Zwaantje werd bijna nijdig op zichzelf, toen zij zich opnieuw voelde blozen. Voor de hoeveelste keer al, vanavond? Hendrik Mants was er nog nooit in ge slaagd haar zo van streek te brengen, dat zij een kleur kreeg(wordt ver\'olgd) Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 3