Open dag röntgenafdeling Ziekenhuis Diri(siand trekt veel bezoekers Oud-burgemeester Van Knobelsdorff was in Goedereede te gast bij 'Apollo' Chr. $.g. 'Prins Maurits' mag zich verheugen op enorme belangstelling bij open dag Rommelmarkt 'Ebbe en Vloed' (010)2741135 Muziek op schoot: een gezellige cursus voor ouder en kind Politie 24-uurs telefoon: Concert 'Vooruit' wordt uitgesteld Ernstig ongeval bij Oud-Vossemeer MEVR. LODDERS Korte actie 'De Zeemanspof Kerkdiensten Ger. Gem. Rectificatie Vis van Heemst/Middelharnis 69e Jaargang DINSDAG 25 FEBRUARI 1997 No. 6580 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 4833 92. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 MIDDELHARNIS - Het vrijdagmiddag officieel geopende nieuwe schoolgebouw van de 'Prins Maurits', heeft zaterdag tijdens de open dag enorm veel bezoekers onder de indruk gebracht. Het is een schitterend, funktioneel schoolgebouw. Het gebouw kan plaats bieden, inclusief de noodlokalen naast de nieuwbouw, aan ruim 1200 leerlingen. Naar schat ting hebben een 4000 mensen het complex met een bezoek vereerd. Nadat vrijdagmiddag na de opening honderden genodigden het gebouw reeds hadden bezichtigd, hebben nog eens een vierduizend mensen, tijdens de gehouden open dag jl. zaterdag, de nieuwbouw bewonderd. Vele oud-leerlingen en ook oud-leraren maak ten van de gelegenheid gebruik. Door leerlingen van de school werden diverse demonstraties gegeven. Van ieder vak werd leermateriaal getoond. Leraren stonden gereed voor nadere uitleg over de methoden die gebruik worden. Door een ieder is dit bijzonder in de smaak gevallen. Ook had de open dag iets van een reünie. Vele oude bekenden zagen elkaar weer, soms na jaren, in de nieuwe school. Door het hele gebouw zag men hoe (oud)leraren (oud)-leerlingen ontmoetten. Op het schoolplein kon de nieuwe bus voor de bewoners van de gezinsvervangende tehuizen, worden bekeken. De 'Prins Maurits' heeft een groot aandeel gehad in de financiële dekking van de aanschaf van deze bus. De veegaktie en de flessenaktie brachten 40.000,- op. Tijdens de opening was dit bedrag aan de stichting Vrienden van de Woonvoorzieningen op Goeree-Overflakkee overhandigd. Bestuur, direktie, personeel en leerlingen kunnen terugzien op een waardige opening van de Christelijke Scholengemeenschap 'Prins Maurits'. Samen met de open dag kan men gerust stellen, dat dit héél erg mooie dagen zijn geweest in het bestaan van de school, die door een ieder die betrokken is bij de school, èn bij de vele bezoekers, enorm zijn gewaardeerd! Dit jaar wordt er door het verzorgings huis 'Ebbe en Vloed' weer een rommel markt gehouden op zaterdag 19 april a.s. van 10.00 tot 16.00 uur. Van de opbrengst willen we voor de bewoners een binnentuin met groot ter ras laten aanleggen en tevens zijn er mid delen nodig voor recreatieve activiteiten van de bewoners. Wij vragen hierbij uw medewerking tot realisering van genoemde plannen. Dit kunt u doen door uw bruikbare spullen in te leveren bij 'Ebbe en Vloed' of bel (0187) 641844, dan worden ze opge haald; geen grote meubelen. Donderdag 27 februari, 20.00 uur Verenigingsgebouw 'Oostdam', Goedereede We hopen dat met uw medewerking de rommelmarkt /"n zaterdag 19 april een succes wordt. Onze contactpersoon voor de rommel markt is de heer Jan IJpelaar, alleen hij komt voor 'Ebbe en Vloed' spullen bij u thuis ophalen. DIRKSLAND - De open dag van de röntgenafdeling van het 'Van Weel Bethesda' ziekenhuis heeft enorm veel belangstellenden op de been gebracht. Ter gelegenheid van de compleet vernieuwde röntgenafdeling èn de in gebruik name van de CT-Scanner, heeft het ziekenhuis afgelopen zaterdag open dag gehouden. Naar schatting hebben een 3000 mensen de dag bezocht. Volgens algemeen direkteur, de heer O. van de Ridder, is alles prima veriopen. "We mogen terugzien op een geslaagde dag. We hebben heel veel goede reakties ontvan gen vanuit het publiek en ook de personeelsleden waren erg enthousiast over het ver loop van de dag." Door het ziekenhuis was een route gecreëerd. Allereerst werd men over de röntgenaf deling heen geleid en vervolgens werd een bezoek gebracht aan de nieuwe poliklini sche kraamafdeling, waarna men een consumptie werd aangeboden in een speciaal daarvoor geplaatste tent op het terrein aan de Secretarieweg. Voornamelijk 's mid dags is het erg druk geweest, zodat bezoekers enig geduld moesten beoefenen, alvo rens men de afdeling kon bezichtigen. De werking van de diverse apparaten en methoden werden door personeel van het ziekenhuis uitvoering toegelicht. De bezoe kers konden volop vragen stellen omtrent de werking van de apparatuur, etc. Sommige mensen keken echt uit naar het moment dat de ruimte werd betreden waar de CT-scanner staat. Als men dan eindelijk het apparaat aanschouwde, konden som migen toch niet de opmerking nalaten: "Is dat nu de scanner en moet dat ding nu zoveel geld kosten?" Inderdaad ziet de scanner er vrij eenvoudig uit. Toch kost het apparaat 850.000,-. Na uitleg over de werking en mogelijkheden begreep een ieder wel, dat een dergelijk apparaat véél geld kost. Het is een zeer ingenieus apparaat. De bezoekers waren vol lof over de opzet van de Open dag en over de uitleg die men van het personeel had gekregen. Rotterdam-Rijnmond GEMEENTE MIDDELHARNIS Rijden na alcoholgebruik In de nacht van donderdag op vrijdag 20 op 21 februari 1997 werd tijdens een routinecontrole op de Steneweg in Mid delhamis alcoholgebruik waargenomen bij een 27-jarige bestuurder van een per sonenwagen uit Middelharnis. De man werd aangehouden en overgebracht naar het politiebureau waar hij op het adem analyse-apparaat 395 ug/1 blies. De be stuurder kreeg een schikking van 850,-. Verboden vismiddelen Afgelopen week bleef het vistuig van een sportvisser meerdere malen vastzit ten in een net in een viswater van de Pal- landpolder. Bij onderzoek werd ter plaat se een niet toegestaan 'staand want' aan getroffen. Het net had een lengte van ongeveer 60 meter. De in het net aanwe zige vis werd teruggezet. Winkeldiefstal Op vrijdag werd bij A&P te Sommels dijk door een vrouw een aantal pakjes sigaretten gestolen. De vrouw werd aan gehouden en overgebracht naar het poli tiebureau alwaar zij werd gehoord. Verlaten plaats ongeval Van vrijdag op zaterdag heeft de be stuurder van een personenauto een ge parkeerd staande auto aangereden op de Olympiaweg te Sommelsdijk. Na de aan rijding is de dader doorgereden zonder zijn identiteit bekend te maken. Snelheidscontrole Woensdag werd een snelheidscontrole gehouden op de Dorpsweg te Sommels dijk. In een uur passeerden 218 automo bilisten. 12 van hen reden te snel en krij gen een proces-verbaal. Hoogst gemeten snelheid 63 km per uur. Ook werd een uur gecontroleerd op de Koningin Julianaweg te Sommelsdijk. Van de 146 automobilisten die passeer den reden er eveneens 12 te snel. Hoogst gemeten snelheid 68 km per uur. GEMEENTE DIRKSLAND Aanrijding zonder letsel Op zaterdagmorgen vond op het Korte- weegje te Dirksland een aanrijding plaats. Bij het passeren kwamen twee personenauto's met elkander in botsing. Er ontstond alleen materiële schade. Verlaten plaats ongeval Van zaterdag op zondag werd in Melis sant een geparkeerde auto aangereden door de bestuurder van een ander motor voertuig. De bestuurder van laatstbedoel de auto heeft de plaats van het ongeval verlaten zonder zijn identiteit bekend te maken. GEMEENTE GOEDEREEDE Diefstal uit auto Op de Groenedijk te Ouddorp werd op vrijdag in een auto ingebroken. Na ver breking van een ruit verschafte men zich de toegang tot de auto waarna kleding werd gestolen. Op zaterdagmiddagce werd ingebroken in een geparkeerd staande auto op de Brou-wersdam te Ouddorp. Diverse bescheiden werden uit de auto gestolen. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Aanrijding Donderdag 20 februari 1997 ontstond een aanrijding op de Kerkring in Oude Tonge omdat een 26-jarige bestuurder met zijn auto geen voorrang verleende aan een voor hem van rechtskomende automobilist. Vernielingen Van zaterdag op zondagnacht werden di verse vernielingen aangericht in Oude Tonge. Een prullenbak werd leegge gooid, een hek werd vernield en een aan hangwagen werd midden op de rijbaan geplaatst. Een tuinbeeld werd midden op de rijbaan geplaatst. Vervolgens reed een automobilist die dit beeld niet bemerkte met de voorzijde van zijn auto tegen het beeld. De voorzijde van zijn auto werd beschadigd. Alcoholgebruik door automobilist Op zondagmorgen vroeg werd een auto mobilist gecontroleerd die op de Provin- cialeweg reed. Het bleek dat de bestuur der alcoholhoudende drank gedronken had. Hij kreeg een transactie van 650- aangeboden. Dhr. Baron van Knobelsdorff zal zeker niet om de gezellig heid burgemeester van Goedereede en Stellendam zijn ge weest, in z'n ambtsperiode van 1947 tot 1960 werd ook de Watersnoodramp beleefd, maar feit is dat de aanwezigheid van de tachtigjarige, vrijdagavond bij de Kon. fanfare 'Apollo', de stemming heeft wélgedaan. Daar was deze avond overigens alle aanleiding toe want de huldiging van jubilarissen stond mede op het program. Daar was Ere-voorz. van Knobelsdorff zelfs vanuit het Overijsselse Leede gekomen. Hij trof op het concert in 'Oostdam' niet meer de coryfeeën die hij in z'n Goereese periode heeft gekend, veel eer hun kin deren en kleinkinderen en ook zij mochten zich zeker weten van een warme plek in het hart van de oud-burgemeester want andermaal werd het duidelijk, nog altijd houdt dhr. Van Kno belsdorff van Goeree en z'n stedelingen. Bijzonder deugd doet het hem dat 'de muziek' door de genera ties heen door de bevolking gedragen wordt. 'Apollo' met haar luisterrijk verleden is dat ook ten volle waard. Ook persoonlijk heeft dhr. Van Knobelsdorff aan de optredens van de Kon. fanfare 'ontzettend veel genoegen' beleefd. In 1956 constateerde hij dan wel dat de muzikanten van 'Apollo' verouderden, grijzer en dikker werden, maar hij nam die waarschuwende woorden nu graag terug nu hij in de stoet van jubilarissen heel wat jongeren trof. „Aan zo'n korps heeft Goedereede een trots bezit", bevestigde de oud-burgemeester. De jubilarissen waren: D. C. van Broekhoven-Bruggeman, kleindochter van Dimmen Bruggeman, L. J. Bruggeman-'t Mannetje, Pieter Breen, Joh. de Penning en Jaques van Broek hoven, elk 12.5 jaar. Kees van Dam vierde z'n 40-jarig jubileum en Abr. Heijboer zelfs z'n 50-jarig jubileum. De laatste is overigens nog maar enkele jaren aan 'Apollo' verbonden. Hij begon bij een ander, „niet Koninklijk", 'Apollo', het korps uit Brouwershaven vanwaar hij geboortig is. Voorts speelde hij bij 'Kunst en Eer' te Zierikzee en sinds 1992 musiceert hij bij de 'Koninklijke' fanfare te Goedereede waarbij sinds 1992 woont. „Een prima ruil", complimenteerde hem dhr. Knobels dorff Het Fanfareorkest 'Vooruit' uit Oude Tonge maakt bekend dat het concert op 8 maart a.s. niet door kan gaan om ver schillende redenen. Het concert wat als thema voert 'The Weather Story' met als gast-trombonist Jorgen van Rijen en medewerking van Happy Music, zal nu plaatsvinden op 26 april 1997. Dit concert vindt plaats in de Sporthal van 'De Grutters wei' te Oude Tonge. Aanvang 20.00 uur, toegang gratis. Dit concert is mogelijk gemaakt door de medewerking van de vele adverteerders en onze sponsor Trencon Vuurvast BV. Niet vergeten: 26 april 1997! Tot ziens! Zondagmiddag, ongeveer 16.40 uur, ging de pieper voor de bemanning van 'De Zeemanspot'. Zij werd opgeroepen voor een zwemmer bij Rockanje, bij de eerste slag. Via de politie en de kust wacht was de reddingboot gealarmeerd. Nog maar net buiten de haven gekomen kreeg zij echter reeds bericht dat de man het strand bereikt had, wel was de bij deze man behorende hond nog zoek. 'De Zeemanspot' voer daarvoor nog door. Maar even later kreeg zij bericht dat ook dit dier aan de wal was gekomen en kon de reddingboot weer terugkeren naar haar ligplaats. MIDDELHARNIS - heden (dinsdag) avond 7.330 uur ds. J. de Pater van Krabbendijke. OUDE TONGE - woensdagavond 7.30 uur ds. F. Harinck van Nieuwerkerk a.d. IJssel. STAD aan 't HARINGVLIET - don derdagavond 7.30 uur ds. C. Sonne- velt van Veenendaal. OOLTGENSPLAAT - donderdag avond .7.30 uur ds. J. S. van der Net van Apeldoorn. In de raadsvergadering van donderdag 6 februari behandelde Middelharnis' gemeenteraad een voorstel tot het aan gaan van een transactie met de heer G. Vis van Heemst te Sommelsdijk. De overeenkomst die werd bereikt gold wel iswaar de grond die de gemeente behoeft voor de vestiging van nieuwe bedrijven, maar heeft geen betrekking op het woon huis en de overige opstallen van de heer Vis van Heemst. Die maken derhalve geen deel uit van de met de gemeente gesloten overeenkomst. MIDDELHARNIS - De cursus bestaat uit tien lessen van een half uur en wordt gegeven door een docente van het con servatorium met een speciale opleiding. Tijdens de cursus wordt niet alleen gezongen maar ook gespeeld. Kringspel letjes, bewegen, luisteren, improviseren, dansen en muziek maken met speelgoed en muziekinstrumenten komen allemaal aan de orde. ledere les wordt er een nieuw liedje of spelletje behandeld. Door grote verschillen in ontwikkeling tijdens de eerste kinderjaren wordt de cursus gegeven voor vier leeftijdsgroepen. Plaats: wijkgebouw Kruiswerk ZHE, Langeweg 72 te Middelhamis. Data: zaterdag 5, 12, 19, 26 april, 17, 24, 31 mei, 7, 14en21 juni 1997. Tijd: 's morgens (afhankelijk van de leeftijd van het kind). Kosten: f 55,- voor leden en 85,- voor niet-leden. Informatie en aanmelden bij Bureau Groepsactiviteiten, maandag tot en met vrijdag tussen 9.00 en 12.00 uur op tel. (0181)626226. Oud-Vossemeer/Ouddorp - Twee Ouddorpse families zijn betrokken geraakt bij een ernstig ongeval op de Mareweg te Oud-Vossemeer. Zondag morgen omstreeks kwart over elf bot ste de bestuurder van een Belgisch voertuig tegen de auto van de families. Vijf van de zes inzittende familieleden èn de Belgische bestuurder moesten worden overgebracht naar ziekenhui zen te Bergen op Zoom en Roosendaal. Op de 43 jarige bestuurder uit Oud dorp na, die met borstletsel in het zie kenhuis moest worden opgenomen, mochten de anderen na observatie naar huis. De 54 jarige bestuurder uit Doornik (België) sneed waarschijnlijk een bocht af, waardoor hij in botsing kwam met de auto, waarin de Ouddorpse families Kr. Klein en M. Lokker zaten. Het Belgische voertuig vloog enkele malen over de kop. De auto waarin de Ouddorpse fami lies zaten raakte zodanig beschadigd, dat de inzittenden bekneld raakten. De brandweer van Thoien en St. Maartensdijk hebben de inzittenden uit het voertuig bevrijd. Een passerende tan darts uit St. Maartensdijk verleende eer ste hulp aan de slachtoffers. Vier van de zes inzittende familieleden en de Belg moesten met de ambulance worden over gebracht naar het ziekenhuis Lievens- berg te Bergen op Zoom, terwijl mevr. Klein naar een ziekenhuis te Roosendaal werd gebracht. De heer Lokker moest met borstletsel opgenomen worden. De anderen mochten, na behandeling, het ziekenhuis spoedig verlaten. Beide voertuigen werden totaal vernield. De weg is tengevolge van de ravage twee uur gestremd geweest voor het door gaande verkeer. district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee De jubilarissen met geheel rechts dhr. Heijboer, die i'n muzikale carrière als 7-jarige begon. Naast hem Kees van Dam die z'n 40-jarig jubileum bij 'Apollo' vierde VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPOKTAQE - F=OTOaRAFIE R^^ ^^^Q^P OUDOORP-WeaMBÊtSS-TtMoon (0187)681612 FMX683734 'Prirrtahop-Hogezoom 172-TeMoon (0111)462400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1