IVIarjolijn(tje) Roos, Goerees' ll.OOOe PREDIKBEURTEN Schooladoptieplan 'Doe effe normaar gróót succes! Mevrouw Gorissen houdt handtekeningaktie voor behoud Dirkslands zwembad Hakselaar MARLEEN A. v.d. Wende uit raad Goedereede FIEÏS-SURFKAR Fa- Van Poortviiet DE KOPEREN HELM mM VROEGINDEWEIJ 'De Christenvrouw' Schakelklub Stellendam GEHANDICAPTEN ZORG Speculaasstaven-actie Koolplanten Slaplanten Primula's Violenplanten H.O. TANIS COMPUTERS INTEL pËNfïÜM-Ï33 een administratieve medewerker/medewerkster Prijs o^,^u Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 21 FEBRUARI 1997 't Is een vreselijk lief, klein, kwetsbaar mensje, ze werd geboren ruim voor ze verwacht werd, is ver noemd naar oma Klink uit Ouddorp en bij haar geboorte, vorige week dinsdag, woog ze slechts 1610 gram, maar er zijn meer redenen die de kleine Marjolijn Roos uit Ouddorp zo bijzonder maken, ze is de ll.OOOe inwoner van de gemeente Goedereede...! Toen burgemeester en mevr. Sinke de gelukkige ouders, vader en moeder Kees en Karin Roos, met zoontje Jorian, hun gelukwensen en die van het gemeentebestuur aanbo den deden ze dat, woensdagmorgen, op de kinderafdeling van het ziekenhuis te Dirksland. Daar slaapt de borelinge, in de couveuse nog een gat in elke dag en gelukkig gaat het de kleine uitstekend. Haar gewicht is al toegenomen en het infuus en de zuur stof konden al worden weggehaald, al zal het nog wel 5 a 6 weken duren voor ze het ziekenhuis mag verlaten. De ouders zien met verlangen uit naar die dag waarop de klei ne haar plekje op Zeebrekersweg 3 in Ouddorp in zal kun nen nemen. Burg. Sinke heeft moeder Karin een prachtig boeket bloe men aangeboden en Marjolijn, die het burgemeestersbe- zoek slapend aan zich voorbij heeft laten gaan, een spaar bankboekje met 110,-, zijnde een cent per inwoner, een leuk begin als je nog maar wat dagjes oud bent. Een plaat selijke bank had de burgemeester een beertje en een spaaipot meegegeven en van de gemeente kreeg broertje Jorian ook een prachtige knuffel. Vreugd en dankbaarheid derhalve in de ziekenhuiskamer waar men nog even verpoosde. Van harte heeft burgerva der Sinke de kleine toegewenst dat ze voorspoedig en ge zegend op zal mogen groeien. afd. Dirksland Op D.V. 26 februari houden we onze jaarvergadering. De Nederlandse Hart stichting hoopt voor ons een lezing met dia's en een quiz te houden. Het thema zal zijn: 'Gezonde voeding en uw hart'. We beginnen om 19.45 uur in 'Onder de Wiek'Gasten zijn hartelijk welkom. Op D.V. zaterdag 22 februari hoopt de klub weer bij elkaar te komen. Voor deze avond is het de bedoeling dat we naast de inleiding, bingo zullen spelen. Dus het belooft een gezellige avond te wor den. De aanvang voor de klub is om half acht. We hopen dat jullie allemaal weer komen. DIRKSLAND - 'Zuster' Gorissen is zeker geen onbekende in Dirks land. In januari 1954 heeft ze zich in het dorp gevestigd als wijkver- pleegster. Tot op de dag van van daag weet ze zich zeer betrokken bij de dorpsgemeenschap van Dirksland en met name als het gaat over het zwembad. De laatste tijd staat het zwembad ter discussie. Het kampt met een steeds groter tekort, wat voor de bestuurders aanleiding is om zich af te vragen of het zwembad niet gesloten moet worden. Mevrouw Goris-sen zou dit zéér betreuren en heeft spon taan een handtekeningenaktie op touw gezet, voor het geval dat... Donderdag heeft ze zitting gehouden in de C-1000. ledere klant die aan haar voorbij ging werd vriendelijk, doch indringend, verzocht een handtekening te zetten voor het behoud van het zwem bad. "Gaat het zwembad weg?", was soms de vol ongeloof gestelde vraag. Mevrouw Gorissen legde dan geduldig uit hoe de situatie in elkaar steekt. Een spontane handtekening was het gevolg. 'Zuster' Gorissen vertelt dat het zwem bad in 1974 is geopend. Ze is er vanaf het allereerste begin bij betrokken geweest en nog heeft ze zitting in het bestuur. "Deze aktie doe ik helemaal op eigen titel, hoor!, vertelt ze. "De heb des tijds na de ramp bij het zien van al die slachtoffers, zoals in Oude-Tonge, het de mensen kwalijk genomen dat ze hun kin deren, in zo'n waterrijk land als hier, nooit zwemmen geleerd hebben. Vanaf dat moment heb ik mezelf ingespannen om zoveel mogelijk mensen over te halen zich te bekwamen in het zwem men. Ook in Dirksland heb ik me daar voor ingezet. Na een lange weg kwam hier in 1974 een goede zwemgelegen- heid. Nu zeggen de bestuurders: Het wordt te duur! Een mensenleven is nooit te duur!" Bovendien verwacht ze niet dat velen naar elders zullen gaan. "Ik zie een moeder met twee kinderen nog niet op de fiets naar Middelhamis gaan, om de kinderen zwemles te kunnen laten vol gen. En een auto heb je ook niet altijd voor de deur staan!" Deze week is de bijna 89-jarige aktief bezig met het inzamelen van handteke ningen. Zo is ze in Vroonlande geweest en bij de Rabobank en in het zwembad liggen lijsten. Donderdagmorgen zat ze om half negen al in de C-1000 en ze zou het volhouden tot sluitingstijd. "Ik heb heel veel handtekening opgehaald van daag. En vanavond is het koopavond, dus er zullen er nog genoeg bijkomen. Morgen ga ik naar Geldershof." Aan het begin van de week had ze al meer dan 1100 handtekeningen verzameld. Zorgvuldig ziet ze toe dat niemand dub bel tekent, ...."want dat kan niet", zegt ze. "Ik hoop dat ik het helemaal voor niets doe en dat de bestuurders niet tot sluiting van het zwembad overgaan. In het geval dat ze dit wel doen, zal ik de lijsten op tafel leggen! Dan kunnen ze zien dat de bevolking er prijs op stelt dat het zwembad open moet blijven!" De gisterochtend door de Raad van State gedane uitspraak heefl met onmid dellijke ingang een eind gemaakt aan het raadslidmaatschap van de heer A. v.d. Wende. Sinds april 1990 had hij in Goerees' gemeenteraad zitting voor de SGP. De heer Van der Wende, woonachtig in Ouddorp, is chef van de (politie) basis eenheid Putten, waaronder de gemeen ten Spijkenisse en Bemisse ressorteren. Regelmatig, enkele keren per maand, is hij Chef van Dienst, in welke kwaliteit hij optreedt als commandant van het hele district waaronder ook Goeree- Overflakkee valt. Het zou kunnen gebeuren dat de heer Van der Wende in die kwaliteit in Goedereede op zou tre den, waarbij hij dan onder het gezag van de burgemeester van Goedereede valt. Bij het vóórkomen van calamitei ten en b.v. bij het bestrijden van versto ringen van de openbare orde is zo'n optreden denkbaar en vooral dan treedt de 'onverenigbaarheid van betrekkin gen' op. Als raadslid zou de heer Van der Wende later de burgemeester voor diens optreden ter verantwoording kun nen roepen. Het was op verzoek van de heer Van der Wende zelf dat de raad vorig jaar 19 december de onverenigbaarheid uit sprak, wat hem de mogelijkheid gaf tegen die uitspraak in beroep te gaan. De Raad van State heeft daar nu afwij zend op beschikt. De heer Van der Wende draagt die uitspraak ruiterlijk: „Ik heb het aan zien komen", zei hij gis teravond na de raadsvergadering die hij, voor het eerste na negen jaar niet meer als raadslid, maar als toeschouwer bij woonde. Zijn waarschijnlijke opvolger wordt de heer Teun Human. Weet jij niet wat je morgenavond moet gaan doen? Kom dan naar het OJW, want daar is van alles te beleven! Is het soms al een tijdje geleden dat je je vrienden hebt gesproken? Spreek dan af voor a.s. zater dagavond in 'de Hoeksteen', daar kun je dan eens gezellig bijkletsen. Wil je op zaterdagavond ook wel eens actief bezig zijn? Daar heb je morgen de ideale gele genheid voor. Je kunt zelfs kiezen welk spel je wilt doen, want je kunt darten, tafel tennissen, biljarten of tafelvoetballen. Misschien zing jij wel graag. Ook daar is rekening mee gehouden in ons 'openings- blok'. Wat kun je nou eigenlijk niet doen op een Open Avond? Je kunt er zelfs niets doen, en eens lekker onderuitzakken! Heb je voor morgenavond nog geen re-den kun nen verzinnen om niet te komen, zorg dan dat je om acht uur aanwezig bent, want dan willen we graag met elkaar beginnen. We rekenen op je! Tot morgen! Zondag 23 februari 1997 (Derde Lijdenszondag) OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 en 18.30 uur ds. J. G. van Loon, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. nabetrachting Heilig Avond maal. Eben-Haëzer: 18.30 uur ds. R. Veldman, nabetrachting Heilig Avond maal. Woensdag 26 februari, Dorps kerk: 19.30 uur ds. M. M. van Cam- pen, Goudswaard - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. P. Blok, Kootwijker- broek - Ger. Kerk 10.00 en 18.30 uur ds. L. Kramer - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. J. W. van Estrik en 18.30 uur geen opgave. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. J. Paul en 18.00 uur ds. A. Schaap - Ger. Kerk 10.00 uur ds. H. van Eerden en 18.30 uur ds. H. Mast (Herv.) Vlaardingen. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. Blom. Vrijdag 28 februari: 15.30 uur ds. C. A. van Dis, Vreeswijk-Nieuwengein, huwe lijksbevestiging Leendert Leijdens en Gijsbertha v. d. Plas - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur dhr. A. v. d. Schee, Spijkenisse - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. J. van Holten, Zegveld en 18.00 uur ds. J. het Lam - Ger. Gem. 10.00 uur (voorber. H.A.) en 18.00 uur ds. A. M. den Boer. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Schaap en 18.00 uur kand. Tekelenburg, Delft - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. G. Mulder, v.m. be diening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. T. Cazander, bediening Heilig Avond maal - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. T. J. Barnard - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. J. H. Verwaal. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. D. Burger en 18.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. H. Out en 17.00 uur drs. A. P. Spaa, Brouwershaven - Ger. Kerk (Vrij gemaakt) 9.30 uur leesdienst en 14.30 uur ds. P. M. v. d. Horst - Christengemeente Vrienden van de Bijbel Diekhuus, Ben. Zandpad 10.00 uur evang. R. Pieper. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Beens - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur kand. P. C. Hoek, Arnemuiden en 18.00 uur ds. J. Maas, Oud-Beijer- land - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur kand. mr. J. Kooy, Barendrecht en 18.00 uur ds. L. Quist, Spijk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. H. Vollmuller en 18.00 uur ds. W. Praamsma. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos, v.m. bevesti ging ambtsdrager en nam. voorberei ding Heilig Avondmaal - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur drs. A. C. Feij (H.A. en dankz.). OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. T. W. van Bennekom, Hil-ver- sum en 18.00 uur ds. K. Groenendijk, Dussen - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur drs. J. H. Becker, Klundert en 18.00 uur ds. J. F. Ezinge, Yerseke. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur kand. mr. J. P, de Man, Ros malen. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDUK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. A. Muilwijk - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. STICHT I N G NIEUWE TONGE Op zaterdag 22 februari a.s. hoopt de werkgroep Nieuwe Tonge van de Stich ting 'Adullam' voor gehandicaptenzorg een speculaasstaven-actie te houden in de gemeente Oostflakkee. Alle kernen van deze gemeente worden zo veel mogelijk en zolang de voorraad strekt huis-aan-huis bezocht. Deze overheerlijke en met echte spijs toebereide amandelstaven worden u aan geboden voor ƒ5,- per stuk. U bewijst niet alleen uzelf maar daarbij ook onze gehandicapte medemensen een dienst, wanneer u één of meerdere aman delstaven van hen die deze bij u aan de deur komen aanbieden, zoudt willen kopen. Hartelijk aanbevolen!!! Leerlingen groep 8 van de Nobelaerschool krijgen oorkonde uitgereikt Oude-Tonge - Leerlingen van groep 8 van de Nobelaerschool te Oude- Tonge hebben donderdagmorgen uit handen van hoofd-Zwijkagent Arie den Hoed een schitterende oorkonde ontvangen. Dit document is een 'bewijs van goed gedrag', daar alle leerlingen enthousiast hadden meege daan aan de lessen die agent Arie aan de klas heeft gegeven. De lessen zijn gegeven in het kader van het schooladoptieplan 'Doe effe normaal' van de politieregio Rotterdam-Rijnmond. Er is een lespakket beschikbaar hetwelk is samengesteld door de Stichting Onderwijs en Samenleving. De kosten worden door de gemeente betaald. Het doel is: de jeugd te behoeden voor misstappen. De politie wil preventief werken. Het is dan ook heel verstandig als je kinderen van te voren vertelt wat ze wel en niet mogen doen. Ook de Nobelaerschool zag het nut in van dit projekt. Groep 8 is in tien lesuren door Arie den Hoed veel bijgebracht. De eerste les werd een bezoek gebracht aan het politiebureau te Sommelsdijk. Voorts is er aandacht besteed aan vandalisme, vuurwerk, diefstal, het bureau Halt, gokversla ving, drugsverslaving, geweld en discriminatie. Het zijn allemaal onderwerpen waar de jeugd mee in aanraking kan komen. Volgens meester Van Dijk hebben de leerlingen het als zéér bijzonder ervaren. „Tijdens de les drugsverslaving kregen de kinderen echt te zien wat het is om drugsverslaafde te zijn. Ook werd de gruwelijke criminaliteit wat hiermee te maken heeft getoond. Je merkt dat het enorm aanspreekt." De cursus bestaat uit duidelijke lesbrieven, die verzameld zijn in een mooie verzamelband. Ook is er een videofilm beschikbaar. De kinderen worden in aanraking gebracht met diver se strafbare feiten, maar ook met de gevolgen ervan voor de daders en voor de maat schappij. Ook het bezoek van iemand van bureau Halt heeft indruk gemaakt op de leer lingen. Van Dijk: „De kinderen en agent Arie zijn razend enthousiast. Het was bijzon der mooi. Hopelijk krijgt dit een jaarlijks vervolg. Het heeft zeker zijn nut." Donderdagmorgen gaf agent Arie zijn laatste les aan de kinderen van groep 8. Aan het einde van deze les gekomen, kregen zijn enthousiaste leerlingen een prachtige oorkonde uitgereikt. Als ze deze boven hun bed hangen, zullen ze iedere dag herin nerd worden aan 'Doe effe normaal' en zeker in de toekomst niet voor dergelijke zaken in aanraking met de politie komen. huurt 'm bij: J. W. Mastenbroek B.V. Hout-Verf Tuingereedschap W. Achterweg 59-61 Sommelsdijk Tel. {0187)482652 TE KOOP t.e.a.b. Koninginnelaan 65 Sommelsdijk Tel. (0187)485317 TE KOOP Kwekerij Rijzenburgseweg 1 Sommelsdijk Tel. (0187) 483745 1.2 GB HD, CD-ROM 8x, 16 MB RAM, Videokaart 1 MB, 1.44 MB FD, 14" kleuren monitor, Muis en Windows-95. Prijs 2899,-/nc/. BTW Ireneweg 13, Ouddorp, tel./fax (0187) 683453 GEVRAAGD: voor tijdelijk voor 20 uur per week Boekhoudkundige ervaring met de computer is vereist. Vanaf 1 april 1997 voor de duur van ongeveer 4 maanden. Uw handgeschreven sollicitatie kunt u richten aan: Broekweg 25, 3253 XB Ouddorp Vanaf zaterdag 22 februari verkrijgbaar: Barend Maaskant Een roman over de duikersfamilie Sperling, geschreven in 1956 door Barend Maaskant, journalist van o.a. het Algemeen Dagblad. Deze herdruk is uitgebreid met meer dan 40 foto's. De uitvoering is gebonden en bestaat uit 148 pagina's en heeft een full-color omslag. r ^f^ f^g^ Heeft u ingetekend bij boekhandel Van Koppen f dan ligt uw exemplaar bij ons klaar. X IHHH BOEKEN-ROOKARTrKELEN I 11 ril. AU£S VOOR SCHOOL EN KAmOOR In de couveuse laat Marjolijn alle belangstelling rustig over zich heen komen, die van het burgemeestersechtpaar, van pappa en mamma Roos en van broertje Jorian Viviënne v.d. Poll ontvangt als eerste uit handen van agent Arie den Hoed de oorkonde ^^^A_JV Hoenderdijk 19.3253 AK Ouddorp """«161000(0187)68 12 76/Fax (0187) 68 35 19

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 2