Ambulancedienst wil nieuwe ambulancepost bij de watertoren te Dirksland (010) 2741135 Plaatwerk Raadhuis Ooitgensplaat moet behouden blijven hmbreehtse ttameaemaii Grotere doorrijhoogte viaducten Langeweg en Oudelandsedijk \o Ramoco b.v. A. J. VAN RUMPT UW BMW DEALER Politie 24-uurs telefoon: alle merken Garage Knöps B.V. Monumentale Raadhuis zou ingrijpende opknapbeurt moeten ondergaan inbraakpreventie! VAN DER VALK 69e Jaargang ^^NSEBIBü^^-^, VRIJDAG 21 FEBRUARI 1997 No. 6579 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Wie Goeree-Overflakkee als een pannenkoek zou kunnen keren zou bemerken dat ons eiland keurig in balans blijft hangen op het topje van Dirkslands watertoren. In de directe nabijheid van dat strategische plekje wil de stichting Ambulancedienst Goeree- Overflakkee nieuwbouw plegen en zover zijn al de plannen dat dir. v. d. Leemputte daar over een maand verdere mededelingen over denkt te kunnen doen. Hij verwacht dat de nieuwbouw daar al vóór het jaar 1998 gereed zal zijn! Een nieuwe ambulancepost dus vlakbij de watertoren, weg uit het dorp. Die nieuwbouwplannen kwamen ter sprake toen woensdagmiddag - voor insiders - een mini symposium werd ge houden over de ambulancehulpverlening op Goeree-Overflakkee en de wettelijk voorgeschreven professionalisering daar van. Uiterst aktueel omdat eind vorig jaar de ambulance uit Ouddorp ver dween, al blijft directeur v. d. Leemputte ontkennen dat de Ouddorpse ambulance daar weg is, „die is er nog steeds, alleen geen 24 uur per dag". Voor de Ambu lancedienst is Ouddorp weliswaar een belangrijke factor, niet belangrijker ech ter dan welke andere plek uit haar werk gebied. Vooral de discussie mondde uit in criti- sche vragen omtrent het Ouddorpse dat zich al jaren geleden een Ambulance had verworven die door vrijwilligers werd bemand. De kwaliteitswet Zorginstellin gen en de Wet op de Uitoefening van de Geneeskunst hebben daar echter een eind aan gemaakt, ambulances mogen niet anders dan door professionele verpleeg kundigen worden bemand. Ouddorp zeer teleurgesteld en dat zullen ^c blijven, ook nadai dir. v. d. Leemputte zich bijzonder waarderend over hen heeft uitgelaten. „Werd vroeger over ambulancevervoer gesproken, thans heet dat ambulancezorg te zijn, welke lading niet door de vlag van vrijwilligers kan worden gedekt", de ambulancehulpverlening heeft zich in middels als een professioneel beroep in de verpleegkundige sector ontwikkeld", aldus dhr. v. d. Leemputte, „de inzet van vrijwilligers schiet daarin tekort". Voor het kunnen bemannen van een am bulance is een gespecialiseerde opleiding nodig en een vakbekwaamheid om zeer specifieke handelingen uit te kunnen voeren". Instandhouding van die - qua kennis on toereikende - Ouddorpse situatie zou, zo zei dhr. v. d. Leemputte - ook een rechtsongelijkheid oproepen tussen bur gers die elders op het eiland hoog ge kwalificeerde ambulance-zorg aangebo den krijgen terwijl men dat in hetzelfde gebied, maar twintig kilometer verder, zou moeten ontberen. RENAULT-dealer Naar aanleiding van een aantal aanrijd- schades aan de viaducten in de Lange weg en de Oudelandsedijk als gevolg van te hoog geladen vrachtwagens heeft Rijkswaterstaat besloten de doorrijhoog te onder deze viaducten te vergroten tot 4.50 meter. De twee 'nieuwe' viaducten enkele kilometers verder over rijksweg 59 hebben al een doorrijhoogte van mini maal 4.50 meter. De doorrijhoogte zal worden vergroot door het dek van de viaducten op te vij zelen. Ook het aansluitend grondwerk en het wegdek zal aan de nieuwe hoogte worden aangepast. De werkzaamheden zullen zo mogelijk tot augustus 1997 gaan duren waarbij eerst het viaduct in de Langeweg (periode eind februari tot en met april 1997) en daarna het viaduct in de Oudelandsedijk (periode mei tot en met juli 1997) zal worden aangepakt. Tijdens deze werkzaamheden is geen verkeer over de viaducten mogelijk. Met borden zal een omleidingsroute worden aangegeven. Piketdienst De hoge vorm van paraatheid wordt mede bereikt door de zgn. piketdiensten, in welke gevallen de chauffeur de ambu lance meeneemt naar huis en daar paraat houdt. Piketdienst wordt echter niet meer van deze tijd geacht en de Stichting Ambu lancedienst wil dat verschijnsel dan ook afbouwen. Zéér tot opluchting van een vragensteller die ooit z'n zoon bijna onder-, en naar hij vreesde vervolgens in de ambulance zag verdwijnen toen die door het dorp scheurde om de verpleeg kundige op te halen. Het Ouddorpse verhaal kwam in de dis cussie nog'es uitvoerig aan de orde. Het moge misschien waar zijn dat Dirkslands ambulancepersoneel minder goed ge oriënteerd is in het - vooral - nachtelij ke Ouddorp, maar in die gevallen wor den betrokkenen gevraagd de ambulance op te wachten of d.m.v. lichtsignalen op de jusite plek te attenderen. De camping houders hebben hun locaties al duidelijk laten weten, de gemeente Goedereede lijkt TTiindp' 'ffTif in het verstrekken van kaartmateriaal te zijn geweest. „Niet helemaal terecht", lijkt de bewe ring te zijn dat een badplaats als Oud dorp, met in het hoogseizoen tienduizen den recreanten, een eigen ambulance dienst niet kan ontberen. Nergens in den lande lijkt die noodzaak aangetoond. Het extra vakantie populisme blijkt een gezond populisme te zijn, al gaf dhr. de Jel, hoofd van de alarmcentrale, toe dat dat slechts een statistisch gegeven is. Niet aangetoond in den lande is dat een vakantiehausse tot meer ambulanceritten aanleiding zou geven. Dat lieten de spre kers deze middag heel nadrukkelijk weten; het is een utopie te menen dat de oude situatie in Ouddorp nog zou kunnen worden hersteld, „die weg is definitief afgesloten". Niet achterlijk Overigens liet dhr. v. d. Leemputte er geen twijfel over bestaan dat hij de hulp zoals (Ouddorpse) vrijwilligers die boden zeer heeft gewaardeerd, ,,die waardering blijft onverminderd hoog in ons vaandel". Spr. noemde het ongepast om het niveau waarop de Ouddorpse vrijwilligers hulp verleenden als een ach terlijk gebeuren af te schilderen. Het was een door de samenleving geaccepteerd niveau van zorg, maar deze zelfde sa menleving manifesteert zich thans veel breder dan vijftien jaar geleden en stelt vandaag de dag hogere eisen". De professionele ambulanceverpleeg kundige werkt volgens een landelijk pro tocol, dat de vereiste handelingen aan geeft bij alle traumaletsels en acute ziek tebeelden. Ambulanceverpleegkundigen worden volgens dit protocollair opgeleid. Ook het Ouddorpse publiek heeft recht op een aldus gekwalificeerde zorg. Vanzelfsprekend? Ook wij flakkeeërs rekenen erop dat bin nen luttele minuten (maximaal 15) - na melding - de ambulance voorrijdt, maar dat dreigt minder vanzelfsprekend te worden al zal de Ambulancedienst een uiterste inspanning blijven leveren. „Het zou kunnen zijn dat we in de toe komst geen sluitende begroting kunnen bereiken", vreest dhr. v. d. Leemputte. De ambulancezorg wordt aan een bud get-financiering gebonden waarvoor als peildatum de voorgaande jaren worden aangenomen, relatief goedkoper, low budget jaren, waarin nog met vrijwilli gers werd gewerkt. Het zou kunnen gaan betekenen dat de gemeenten t.z.t. om steun moet worden gevraagd die nodig zal zijn om de hoge graad van zorg te behouden. Nu al wordt de gemeenten gevraagd constructief mee te denken, ook over de vraag of de huidi ge mate van paraatheid gehandhaafd moet blijven. Als u meer wilt dan de laagste prijs voorattezeiteirhódi GEMEENTE MIDDELHARNIS Roken met gevolgen Woensdagmiddag 19 februari ondervond een bestuurster van een personenauto dat roken niet alleen schadelijk is voor de gezondheid, maar roken achter het stuur ook gevolgen kan hebben. Ze reed name lijk al rokend in de Schoolstraat te Mid delhamis. De bestuurster liet tijdens het rijden haar brandende sigaret tussen haar benen vallen. Ze reageerde geschrokken en stuurde naar rechts en reed toen par does tegen een geparkeerde auto aan. Gelukkig bleef het bij blikschade. Rijden onder invloed In de nacht van zondag op maandag 17 februari werd een automobilist uit de ge meente aangehouden toen bleek dat hij alcohol had gedronken. Een ademanaly se op het buro gaf als uitslag: 365 ug/1. De verdachte werd met een proces-ver baal heengezonden. Snelheidscontrole Op 12 februari werd op de Provinciale- weg N215, t.h.v. Nieuwe Tonge een snelheidscontrole gehouden op het ge deelte waar de maximum snelheid 60 km/u bedroeg. Er werden 1409 passanten gecontroleerd, waarvan er 135 in over treding waren. De hoogst gemeten snel heid v/as 100 km/u. Verlaten plaats ongeval Op maandag 17 februari, omstreeks 16.00 uur, kwamen op het fietspad van de Langeweg te Sommelsdijk, tussen de beide mini-rotondes aan de kant van de Landbouwschool, een fietster en een bromfietser met elkaar in botsing omdat de laatste geen richting aangaf. De fiet ster kwam daarbij te vallen terwijl de bromfietser hierna doorreed zonder zijn identiteit bekend te maken. Willen evt. getuige(n) zich melden bij de politie. OOLTGENSPLAAT - Over het eeu wen oude monumentale Raadhuis te Ooltgensplaat is maandagavond in de vergadering van de commissie Alge mene Zaken behoorlijk gediscussieerd. Het pand is niet meer als gemeente huis in gebruik, maar de raadsverga deringen en trouwerijen worden er nog steeds gehouden. Inpandig zou het echter grondig opgeknapt moeten worden. Een werkgroep heeft inmid dels de mogelijkheden onderzocht. Drie opties zijn er: Instandhouden, funktioneel aanpassen of afstoten. Tijdens de vergadering bleek dat instandhouding eigenlijk betekent, dat het tevens funktioneel aangepast moet worden, wat in totaal een bedrag van ruim 700.000,- zal bedragen. De meerderheid van de commissie was van mening dat het gebouw niet afge stoten mag worden, al hadden diverse leden wel bezwaren tegen de hoogte van het bedrag. Zowel de heer Breeman (SGP) als mevrouw Van Rossum (CDA) vroegen zich af of het voorstel wat nu op tafel lag, niet veel verder ging dan waar de commissies zich eerder over hadden uit gesproken. De commissies hadden vorig jaar in een discussie over het Raadhuis de opdracht meegegeven aan de werk groep, een plan te ontwikkelen voor instandhouding. Derhalve had mevrouw Van Rossum geen moeite met bijv. een traplift,...."maar nu komt er een aanpas sing van keuken, toiletten etc. bij. Kunnen we niet zeggen, we doen alleen maar wat noodzakelijk is?" Burgemeester Van Pelt antwoordde dat dit niet mogelijk bleek. "We hebben daar uiteraard naar gekeken, maar het hele gebouw is inpandig in een bedroevende staat. Ga je aan het ene beginnen, dan kom je vanzelf in het andere. Daar komen we niet onderuit." Echter in het licht van een eventuele gemeentelijke herindeling in de nabije toekomst, vroeg mevr. Van Rossum zich af of de uitgave verantwoord was, hoewel ze het Raadhuis gaarne instand wilde houden. De burgemeester gaf aan dat men zich niet in elke discussie moet laten leiden door het 'herindelingsspook'. "Dan kun nen we zoveel dingen laten liggen, waar we geen beslissing meer over gaan nemen." i^ \i Afstoten Van der Mast liet er namens de PvdA fraktie geen twijfel over bestaan. De kos ten die noodzakelijk zijn om het oude Raadhuis zover aan te passen dat het funkioneel wordt, laat een kostenplaatje zien wat er niet om liegt. "Totaal wordt er ruim 700.000,- geraamd. Bij oude gebouwen valt het altijd tegen, dus dat wordt nog meer. Voor de raadsvergade ringen en de 50 huwelijken die er per jaar worden gesloten, moet er een derge lijk absurd hoog bedrag worden betaald. Dat staat in geen enkele verhouding." Hoewel de PvdA het gebouw uiterlijk gaarne wil houden zoals het er nu uitziet en het dus zeker als monumentaal pand beschouwt, wil zij het gebouw als Raadhuis afstoten. "Laten we een nieuwe zaal aan het gemeentehuis bouwen, dat geeft ook geen extra kosten van heen en weer brengen van allerlei benodigdhe den." De heer Van der Ree (VVD) was een tegenovergestelde mening toege daan. "Dat pand is het waard als kuituur- bezit te worden beschouwd. Wij moeten het instandhouden!" Bij multifunktioneel gebruik, zoals de werkgroep voorstaat, zag hij echter één nadelig punt: Het ont- Vernielingen Op 13 of 14 februari werd op het Ru bensplein te Middelhamis door onbeken- de(n) een personenauto bekrast. Op 17 of 18 febraari werd op de Dorps weg te Sommelsdijk door onbekende(n) een deuk in een personenauto getrapt. GEMEENTE DIRKSLAND Winkeldief aangehouden bij tuincentrum Hogchem te Dirksland Bij genoemd tuincentmm werd een man aangehouden die een aantal goederen had gestolen. Hij kreeg op het bureau van politie direct een boete voor betreffend feit van 440 gulden. De gesto len goederen gingen direct temg naar het tuincentmm. Winkeldief aangehouden bij ClOOO te Dirksland Bij genoemde winkel werd een man aan gehouden die wat scheermesjes in zijn zak had gestoken en niet had afgerekend bij de kassa. Gelet op de waarde van de goederen en dat het de eerste keer was voor betrokken persoon werd de zaak genoteerd. Bij een volgende keer zal pro ces-verbaal worden opgemaakt. Vuilverbranding zonder vergunning Op woensdag 19 febmari werd door de politie geconstateerd dat een bewoner van de Noorddijk op zijn bedrijf afval aan het verstoken was. Hij meende in het bezit te zijn van een vergunning voor het verstoken van schoon snoeihout. Hij was nu gelijkertijd maar ander afval, waaron der plastic, een autoband en papier aan het verstoken. Tegen de man zal proces verbaal worden opgemaakt. Snelheidscontrole Op maandag 17 februari werd aan de Staakweg te Dirksland een snelheidscon trole gehouden. In één uur tijd passeer den 400 voertuigen. Op deze 80 km weg reden 52 voertuigen te snel. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 114 km per uur. GEMEENTE GOEDEREEDE Diefstal d.m.v. braak Op de Brouwersdam werden op maan dagmiddag 17 febmari twee inbraken in Duitse personenauto's gepleegd. Meege nomen werden in het ene geval: een tas, paspoorten, cheques, betaalkaarten, rij bewijs, geld en handschoenen. In het an dere geval: rijbewijs, kentekenbewijs, paspoort en autoradio. GEMEENTE OOStFLAKKEE Graffity Op het Handelsterrein te Oude Tonge werden het afgelopen weekend, op de kantine van een bedrijfspand, met verf teksten en afbeeldingen gespoten. In de Nieuwstraat te Oude Tonge werden in hetzelfde weekend op een bouwkeet, met een verfspuitbus, enkele blauwe let ters gespoten. Slotenspecialist Schoolstraat 32 3241 CT Middelhamis Tel. (0187)48 22 94 wikkelen van aktiviteiten in het Raadhuis kan nadelig zijn voor andere multifunktionele gebouwen in de gemeente en ook voor de middenstand. De heer Heintjes (VLO) was voor instandhouden van het oude Raadhuis, maar hij 'hikte' wel tegen de hoge kos ten aan. Van Pelt wees er nogmaals op dat instandhouden zoals de situatie nu is, eigenlijk niet kan. Toen de commissies zich eerder al hadden uitgesproken voor instandhouden, volgde er vanzelf uit voort, dat het gebouw funktioneel aange past zou moeten worden. "We zullen een keuze moeten maken. Of instandhouden en derhalve funktioneel aanpassen, of afstoten!" Wat betreft het eventuele mul tifunktionele gebruik gaf hij aan dat er nog geen gegadigden zijn, maar dat het zeker niet de bedoeling is dat het kon- kurrerend gaat werken voor andere mul tifunktionele gebouwen c.q. midden stand. "Het is de bedoeling dat het gebouw alleen gebruikt gaat worden voor bijzondere gelegenheden", aldus de burgemeester. Monumentale pand De heer Heintjes bleef aandringen op een soberder uitvoering van het plan, daar dit plan veel te duur uitviel. Ook Breeman had toch wat moeite om zoveel geld aan het gebouw te besteden en miste boven dien het dekkingsplan. Mevrouw van Rossum gaf in duidelijke bewoordingen aan dat haar fraktie het instandhouden al eerder had en ...."dat standpunt geldt voor ons nog steeds." Een nieuwe raad zaal bouwen bij het gemeentehuis, zoals Van der Mast had geopperd, zou volgens haar zeker niet voordeliger uitkomen. Volgens Van der Ree werd er nu een non-discussie gevoerd. "Toen we dit gemeentehuis bouwden, wisten we waar we aan begonnen. Toen woog het monu mentale pand zonder meer op tegen een zaal bij dit kantoor." Hij drong sterk aan bij zijn mede bestuurders eenzelfde standpunt als tien jaar geleden in te nemen en het Raadhuis te behouden. Hij zag bovendien weinig mogelijkheden voor afstoten. "Voorbeelden te over bij andere gemeenten dat er geld bij moet om ervan af te komen, in plaats dat het wat opbrengt." Zijn fraktie nam een overduidelijk standpunt in: Behouden! Het uiteindelijke advies van de commis sieleden was, met uitzondering van de PvdA fraktie: Behouden en aanpassen! Alleen hadden diverse leden bezwaren tegen de hoogte van de benodigde gelden en verzochten, zo mogelijk, een soberder opzet. De burgemeester dankte de com missieleden en gaf aan dat dit advies als leidraad zou gelden voor het uitwerken van nadere stappen. voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (0187) 611662 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, (0187) 682496 Vinger)ing3 - 3241 EB Middelhamis-Tel. (0187) 482518 Audio - video apparatuur - Elel<trische huishoudeiijl<e app. Autobedrijf A. J. van Rumpt bv Molendijl< 85 3243 AL Stad aan 't Haringvliet Telefoon: (0187) 6115 53 Fa^: (0187) 61 22 80 BMW MAAKT RIJDEN GEWELDIG. VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - SnXMO - RB>ORrAaE - FOTOQRAnE ^^3 ^^91^^ c=3 czD [=3 c=a czp t^^ CZ3 C3 czi cn en czj cu i J J.V.B-IJlBMg OUDDORP - mststraat 35 - Tohfoon (0187) 6816121 Fax 683734 RENESSE-Printshop-Hogezoom 172-Telefoon f}111) 462400 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee Middelhamis Telefoon (0187) 482222

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1