10 jaar Vorm en Kleur in Ouddorp 475 Omloop Goeree-Overflakkee graag wat meer gedisciplineerd DIT MOET U ZIEN... ...u weet niet wat il ziet ZATERDAG A.S. OPEN*HUIS >j}^r (iH^ i'^ I 1 ^^m. /4mareaa Schotejil goed op dreef in Speedo Lansingh-bokaal '97 Kortom: ^^ent^^^^^ ^^ikom Berichten uit de GezoncHieidswijzer EUROPIITUIN Modehuis Ad Barnhard 35 jaar in Pendrecht FUCBS bardehle# VAKANTIE WONING Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS DINSDAG 18 FEBRUARI 1997 Vorm en Kleur is al jaren een begrip in Ouddorp èn omstrelten. Zoek je een leuk cadeautje of iets nieuws om je huis te verfraaien, bij Vorm en Kleur vind je altijd iets naar je zin. Dit jaar is het 10 jaar geleden dat Vorm en Kleur voor het eerst haar deuren opende. Tien jaar geleden be gonnen in 'De Passage' en nu al weer 5 jaar in de Weststraat in Ouddorp. De collectie is in de loop der jaren steeds uitgebreid en aangepast aan de smaak van de klant. Als je de stijl zou moeten omschrijven, zou je kunnen zeggen de Engelse/ klassieke stijl, waarvan de Royal Albert collectie, Leedsware en de Wedgewood lam pen al een begrip zijn. Ook de stoffencollectie van Eyffinger blijkt een succesvolle formule te zijn (naar wens op maat gemaakt). Dit seizoen zijn de tafelkleden erg populair, bijna iedere klant heeft al wel een bewon derende blik naar de zonnebloemk|eden geworpen. Vorm en Kleur streeft er naar om zowel binnen als buiten een plezierige sfeer te creë ren. Voor buiten zijn er betonnen kabouters, ganzen, fraaie bloempotten, ornamenten enz. Binnen kun je je kamer nog gezelliger maken door een gipsen schouw te plaat sen, die op iedere plaats te monteren is. Een ruime keus dus bij Vorm en Kleur, waar geprobeerd wordt om alle woonwensen van de klanten waar te maken. Om zich nog beter te kunnen te oriënteren en te laten informeren op allerlei beurzen, hebben de dames wat meer tijd nodig en hebben daar om besloten gedurende de winterperiode de openingstijden aan te passen. U bent op alle middagen vanaf 13.00 uur en zaterdag de gehele dag van harte welkom (dinsdag gesloten). In de zomerperiode gelden de oude openingstijden. Maandthema februari 'vitamines Vitamines zijn onmisbaar voor een goede gezondheid. Vitamines zorgen voor de groei, het herstel en het goed functioneren van weefsels. Bij een echt gebrek aan vitamines kunnen ernstige ziektes ontstaan. Zo kan een gebrek aan vitamine C scheurbuik veroorzaken, een gebrek aan vitamine A nachtblindheid en een gebrek aan vitamine D Engelse ziek te. Maar hoe zorg je dat je voldoende vitamines binnenkrijgt? Heeft het zin omextra vitamines te slikken? Kun je ook teveel vitamines innemen? In ant woord op deze vragen heeft de Gezond- heidswijzer deze maand een informatie pakketje samengesteld over vitamines, dat iedereen gratis kan ophalen of aan vragen. In het informatiemateriaal wordt uitge legd welke vitamines er zijn, waarom ze belangrijk zijn voor onze gezondheid, in welke voedingsmiddelen ze zitten en wat de gevolgen van een vitaminetekort kun nen zijn. Verder wordt beschreven in welke situ aties het verstandig kan zijn extra vitami nes te slikken en waarom een inname van een te grote hoeveelheid vitamines schadelijk kan zijn. Het gratis informatiepakket 'vitamines' kunt u telefonisch aanvragen of ophalen bij de Gezondheidswijzer in de GGD- vestiging die het dichtst bij u in de buurt is: Middelharnis, Sportlaan 5, tel. (0181) 652404. Ook kunt u bij uw bibliotheek een boe- kententoonstelling over dit thema bekij ken. De Gezondheidswijzer Zuidhollandse Eilanden is het informatiecentrum van de GGD waar iedereen vragen kan stel len op het terrein van de gezondheid. In de Gezondheidswijzer kunt u op het ge bied van ziekte, gezondheid en gezond heidszorg folders en artikelen vinden, maar bijvoorbeeld ook adressen van patiëntenverenigingen of informatie over cursussen. Veel informatie is kosteloos te verkrijgen. 't Is heus waar. Modehuis Ad Barnhard bestaat 35 jaar. Ad Barnhard begint dit feestelijke jaar met als vanouds een gezellige 'Open Huis'-dag op zaterdag 22 februari met spectaculaire voorjaarsmode, vlotte man nequins en natuurlijk onze gezellige en deskundige medewerk(st)ers. Een echte happening, omlijst met muziek door 'Laurens de Musician'. En als speciale verrassing 'de IJscoman'. Wat in 1962 in de Krabbendijkestraat is begonnen als een herenmodezaak is nu een schitterende eigentijdse winkel in exclusieve dames- en herenmode. Een keur aan merken voor zowel me vrouw als mijnheer zoals Yarell, Nel- mod, Frankenwalder, Atenzione, Deyk en Amaretta voor de dames, Gart, Ar row, Desch, Torras en Amaretta voor de heren. Dus op naar de Krabbendijkestraat voor een spetterende show, leuke muziek, ijs maar bovenal schitterende mode voor ieder uur van de dag. Zo publiekelijk hadden we uit de mond van bestuursvoorzitter C. W. J. Poortvliet van de Stichting Om loop Goeree-Overflakkee niet eer der waarschuwende woorden be luisterd; vrijdagmiddag was dat wél het geval. Toen, ruim een half jaar voor de 8e editie van de Om loop gehouden wordt - op vrijdag en zaterdag 22 en 23 augustus - riep hij lopers en publiek op tot een meer gedisciplineerd gedrag dan tot dusver het geval is geweest. Namurlijk was dhr. Poortvliet in z'n ele ment toen hij vooruitzag op de volgende Omloop, tot welke achthonderd deelne mers toegelaten zullen worden, maar nu in aanwezigheid van de media de 'publi citaire start' werd gemaakt nam dhr. Poortvliet de gelegenheid te baat te zeg gen wat hem en z'n mede-bestuurders prangt. Enerzijds zijn vaststelling dat „Goeree-Overflakkee niet meer zonder de Omloop kan", anderzijds de waar schuwing dat door een verkeerd pu- blieksgedrag de ondergang van de Om loop getekend zou kunnen worden. Meer dan ooit zal er dit jaar tegen ge waakt moeten worden dat geen andere dan toegestane/opengestelde plaatsen worden betreden. „We schrikken er wel eens van", zei dhr. Poortvliet over die gevallen die gemeld zijn dat de Omloop als excuus wordt gebezigd voor aanwe zigheid in verboden terrein dat rommel wordt achtergelaten en dat hekken niet worden gesloten waardoor dieren zich kunnen vermengen. ,,We zullen ons moeten blijven realiseren dat wij in de gebieden en op de dijken die wij passe ren slechts gasten zijn terwijl anderen er de boterham moeten verdienen", tekende dhr. Poortvliet dan, daarin rekenend op aller medewerking. Wat ook fout ging is de massaliteit van de begeleiders er, met name in Stellen- dam, oorzaak van was dat voor de lopers geen plaats meer was. De organisatie overweegt nu ten behoeve van begelei ders tickets uit te delen zonder welke tot de stopplaatsen geen toegang wordt ver schaft. Terwille van de orde-, maar meer nog van de veiligheid worden in de route wat - kleine - wijzigingen aangebracht. De route over het strand wordt korter, die over de Slikken van Flakkee juist wat langer, maar ook dat zal duidelijk wor den aangegeven. Het tij zal in de Om loopnacht gunstig zijn. Het strand zal met droge voeten kunnen worden gepas seerd; ook de maan lijkt vol te zullen schijnen. De Slikken worden derhalve niet meer op dezelfde plaats verlaten als vorige jaren het geval was. In Ooltgensplaat wordt de finishlijn ca. honderd meter verplaatst, richting Voor straat zodat ook deze straat waarin eve nementen zullen worden georganiseerd •Anöw*- Onder het genot van een hapje en een drankje tonen mannequins u doorlopend de nieuwe kollektie (en eventueel het model van uw keuze). Deze speciale dag -wordt muzikaal omlijst f^ met een -wel zeer gezellige noot' DESCH BRAX ANDRl.S BASLER Een eldorado! 2 pers. p. dag DM 45- 4 pers. p. dag DIVI70,- Vraag inl. en folders: Tel. 0049-9973-9601 Na 19.00 uur (Holl. sprekend) bij het feest van de Omloop betrokken zal worden. Het publiek dat soms lange uren wacht wordt nabij de finish voor taan aangenaam bezig gehouden. Over de passage van Oude Tonge kon den nog geen mededelingen worden ge daan; met de Ondernemersvereniging wordt nog overlegd. Komt die met een aantrekkelijke invulling dan komen de lopers richting Oude Tonge haven, wordt niet tot overeenstemming gekomen „dan zijn we uitstekend in staat over de sluis een brug te leggen", aldus dhr. Poort vliet. Omtrent de organisatie van het steeds meer omvattende evenement moest dhr. Poortvliet vaststellen dat het 'niet meer zo simpel is', waarom het bestuur heeft men besluiten het inschrijfbedrag tot ƒ75,- te verhogen. Ieder die vorig jaar deelnam krijgt ook voor dit jaar een in schrijfformulier toegestuurd. Voorts krij gen de VVV's en de gemeentekantoren de beschikking over inschrijfformulie ren. Als gezegd zullen 800 wandelaars worden toegelaten. Dat betekent dat de organisatie er minstens negenhonderd zal noteren en een wachtlijst aan zal leggen omdat de ervaring heeft geleerd dat ca. 15% van de ingeschrevenen, ook na be taling van hun inschrijfgeld, zich niet aanmeldt en om enigerlei reden van deel name afziet. De identiteit van de hoofdsponsor dit jaar wordt later bekend gemaakt. „Sa men willen we een product neerzetten dat staat als een huis!" verzekerde dhr. Poortvliet. Ook over de loop 1997 waar voor de voorbereidingen al in volle gang zijn. Goede doelen Opnieuw is het de bedoeling dat de deel nemers zich weer laten sponsoren zodat een zo hoog mogelijk bedrag beschik baar komt, dit jaar niet voor één-, maar zelfs voor 3 goede doelen. Zij die de wandelaars sponsoren kunnen derhalve een keuze maken uit: Stichting Hulp goederen Polen, de Stichting Europa Kinderhulp en een project voor hulp aan Braziliaanse straatkinderen. Vertegen woordigers van de goede doelen lieten op de bijeenkomsten - in het gemeente huis te Ooltgensplaat - weten aan welke projecten het sponsorbedrag zal worden besteed. Zeker wordt gehoopt dat het een aanzienlijk bedrag zal zijn, ook daartoe wordt het publiek graag opgewekt. De Stichting Hulpgoederen Polen zet zich in voor de inrichting van een behan delcentrum voor kinderen en volwasse nen met meervoudige handicaps, in de stad Chelm. Het belooft een copie te worden van het dagverblijf 'de Regen boog' te Middelharnis. Het gebouw wordt overigens door de Poolse Over heid gebouwd. In Rio de Janeiro worden Braziliaanse straatkinderen opgevangen. Er staan de hulpverieners drie tehuizen ter beschik king. Die staan nog midden in die grote stad waar de verleidingen op de loer lig gen, waarom wordt getracht de opvang buiten de stad te doen plaatsvinden. Europa Kinderhulp tenslotte biedt jaar lijks aan zo'n drieduizend kinderen uit probleemgebieden een zorgeloze vakan tie aan. Op vleugels Wetend dat met het sponsorgeld zoveel goeds kan worden verricht zal dat de deelnemers aan de 8e Omloop vleugels geven en het publiek ertoe brengen roy aal te geven. Wandelen dus voor de sportiviteit én voor een-, of alle drie de goede doelen. Voor wie het vergeten zou zijn gaf dhr. Poortvliet nog maar'es een definitie van wandelen: „Als je wandelt heb je steeds eén voet op de grond, anders loop je hard". Overbodig te zeggen dat dat in de Omloop hever niet gezien wordt, het is er nooit om gegaan wie de eerste is. Afgelopen zaterdag heeft de Schotejil deelgenomen aan de (internationale) Lansingh-Bokaal '97 te Krimpen a/d IJssel. In het nieuwe Schotejil-tenue werd gestreden tegen De Gooye uit Dirksland, L.A.C, uit Rotterdam, BZ7PC uit Bodegraven, SGG uit Groningen, ZIK uit Ilona/Kapellen (België) en de organiserende vereniging de Lansingh. De hoofdprijs bestond uit de zgn. Lansingh-Bokaal, een wisselbeker voor de beste ploeg over de totale wedstrijd. De eerste plaats werd met grote overmacht gewonnen door de Belgische zwemvereniging ZIK, die van de in totaal 24 zwemnummers er maar liefst 19 wist te winnen en in 16 gevallen zilver of brons won. De Schotejil eindigde op een verdienstelijke vijfde plaats met een 33-tal persoonlijke records, waaronder 5 clubre- cords. Er werd twee maal brons gewonnen door Marjon van Kempen (16 jaar), die op 100 meter vrije slag derde werd in een clubrecord van 1.04.5 en op de 100 meter rugslag 1.13.7 zwom. Toch een goed resullaat als men bedenkt dat per zwemnummer gemiddeld door ca. 20 zwemmers werd gestart. Twee clubrecords waren er voor Anja de Gelder. Zij zwom bij de meisjes onder 10 jaar de 100 meter school slag in 1.46.5 en de 50 meter vrijeslag in 0.39.0. Leander Noordijk (15 jaar) viel met zijn clubrecord van 1.09.1 op de 100 meter rugslag net buiten de prijzen. Hij werd 4e, voorafgegaan door drie Belgische concurrenten van ZIK met 1.03.9, 1.04.2 en 1.07.4. Wel de beste 'Hollander'. Later zwom Leander Noordijk opnieuw een clubrecord op de 100 meter vrije slag in een tiid van 1.02.3. Ondanks de zware concurrentie wist ook Willemijn Veltman (12 jaar) op de 100 meter schoolslag met 1.31.8 een 5e plaats te bemachtigen. Later werd zij op de 50 meter vrije slag 6e in 0.33.3. Willem Joppe (11 jaar) zwom met 1.34.7 op de 100 meter schoolslag naar de 6e plaats. Het laatste zwemprogramma was een estafette over 10 keer 50 meter vrije slag, waarin de Schotejil ondanks de vele afzeggmgen wegens ziekte toch een verrassend resultaat neerzette. Willemijn Veltman (0.33.3), Frank Zoeteweij (0.35.9), Danielle Hagoort (0.33.0), Laurens v. d. Valk (O 29 6) Gerwin Grit (0.29.5), Liesbeth v. d. Linde (0.3l'.5)'en tenslotte Addie Vroegindeweij (0.28.2) zorgden voor een eindtijd van 5.09.0, goed voor een 5e plaats in dit sierschaaltje zitten maar liefst 7 heerlijk geurende bloembollen. U kunt kiezen uit hyacinten, crocussen en narcissen. Van 7.95 voor Deze aanbieding is geldig van 19 t/m 25 februari 1997 HÉT TUINCENTRUM «00H GBOENLIEFHEBBERS HOGCHEM, DIRKSLAND VROONWEG 23 0187-601354 W"i>i JVtULtS BRITT DANIEL HECHTER *«%- Sllnge, hoek- Krabbendijkestraat 1 3086 LN Rotterdam/Pandrecht Tel. 010-480 40 77 Weissenbruchlaan 46 3054 LP Rotterdam/Hillegersberg Tel. 010-418 90 80 Bezoek het Beierse woud in het voorjaar!! Op een zonnige tieuveltielling. Nog plaats in de maanden maart, april, mei en na augustus

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 6