Samenwerking tussen twee partners brengt Middelhamis een Primafoon-vestiging Spannende EHBO districtswedstrijd inAchthuizen 3ikt \o (010)2741135 BOOTJES IN PROBLEMEN Grootschalige Muziekschool-uitvoering Thuiszorginstellingen gaan fuseren BjtlammiemaH Politie 24-uurs telefoon: Man in arm gestoken Voorbereiding evenementen krant Overflakkee 1997 \^^/0DELB0^5'^' GEMEENTE MIDDELHARNIS GEMEENTE GOEDEREEDE GEMEENTE OOSTFLAKKEE agentschap 69e Jaargang DINSDAG 18 FEBRUARI 1997 No. 6578 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187)485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREPORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflal(kee Diefstal Vanuit een weiland, gelegen aan de Oud Kraaijerdijk te Sommelsdijk, werd op 11 of 12 februari een schrikdraadapparaat gestolen. Het apparaat was voorzien van naam en postcode van de eigenaar. Rijden onder invloed Vrijdagnacht 14 februari werd te Mid delhamis tijdens controle van een auto mobilist alcoholgebruik waargenomen. Een ademanalyse op het buro gaf een strafbare hoeveelheid van 235 ug/1 aan. De bestuurder is met een proces-verbaal heengezonden. Inbraak woning Donderdagavond 13 februari werd te Sommelsdijk ingebroken in een woning. De hele woning werd doorzocht, wegge nomen werden o.a. sieraden, bankpasjes en kascheques. De technische recherche heeft de zaak in onderzoek. Vernielingen Tussen 13 en 15 februari werden van drie personenauto's, die geparkeerd ston den in de Patrijsstraat te Sommelsdijk, elk twee banden lek gestoken. Op 15 februari werden te Middelhamis van een leegstaand winkelpand twee rai- ten vemield. Verlaten plaats ongeval Op 14 of 15 februari werd in de Prins Bemhardlaan te Middelhamis een spie gel van een personenauto afgereden. Dader onbekend. SPUKENISSE - Drie instellingen voor thuiszorg op de Zuid-Hol landse eilanden gaan op 1 januari 1998 fuseren tot één organisatie Zorg en Welzijn Groep. Hiertoe te kenden de stichtingen Zorg en Wel zijn Hoeksche Waard, Thuiszorg en Maatschappelijk Werk VPR te Hel- levoetsluis en Kruiswerk Zuidhol landse Eilanden op 17 februari jl. een overeenkomst. Organisaties voor verzorging, verpleging en welzijn worden geconfronteerd met een groot aantal veranderingen in de om geving. De directies verwachten dat een grote, regionaal werkende organisatie beter in staat is om adequaat te reageren op deze veranderingen. Vanuit een gefu seerde organisatie is de zorgverlening Brand Op 15 febmari raakte in een botenstal ling te Ouddorp een boot in brand. Dank zij snel ingrijpen van personeel, die de brand met poederblussers bestreden en de boot naar buiten reden, werd voorko men dat de brand andere boten en de stalling in rook opgingen. Diefstal d.m.v. braak Op 15 febmari werd op de Brouwersdam te Ouddorp ingebroken in een personen auto. Weggenomen werd een autoradio cassetterecorder. Vernieling Tussen 8 en 12 febmari werden een in de Fordstraat te Oude Tonge geparkeerd staande personenauto's met een scherp voorwerp bekrast. voor de inwoners van de Zuid-Hollandse eilanden beter te garanderen. Tevens opent het mogelijkheden om het huidige zorgpakket dat nu door de fusiepartners afzonderlijk geleverd wordt, beter op el kaar af te stemmen en waar nodig nieu we zorgactiviteiten te ontplooien. Het dienstenpakket van de nieuwe orga nisatie is veelomvattend. Het bevat dien sten op de volgende terreinen: Verple ging en Verzorging Thuis, Maatschappe lijk Werk, Ouder- en Kindzorg en Voe dingsvoorlichting en Dieetadvisering. Daarnaast worden ook nog voorlich tingsactiviteiten in groepsverband geor ganiseerd. Tijdens de ondertekeningsbijeenkomst werden de leden van de Raden van Toe zicht, van de Ondernemingsraden en Ma nagement geconfronteerd met het gepuz- zel dat hen nog te wachten staat in dit fu sietraject. Gezamenlijk puzzelden de aanwezigen de achttien letters Zorg Welzijn Groep in elkaar. Door A. van Overbeek, voorzitter van de fusie-stuurgroep, werd benadmkt dat het traject tot 1 januari 1998 en daarna ge zien kan worden als een grote puzzel, maar dat gaandeweg de stukjes op hun plaats zullen vallen. VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VWEO - STUDIO - REPORTAQE - FOTOQRAnE czj CU IZ3 cn izg ^1 h^^^^B ïrricizinziiiizicntzziizzitm cz! J OUDDORP-WKtstTsat 35-Telefooc ^187)681612/Fax 683734 RENESSE-Printshop-Hogezoom 172-Tehioon (0111)462400 Zondagmiddag omstreeks kwart over vijf ontstond door nog onbekende oorzaak op de Nieuwe Binnenweg een onenigheid tussen een aantal mannen. Hierbij werd een 28-jarige Rotterdammer met een mes in zijn linkeronderarm gestoken. Het slachtoffer moest zich in een ziekenhuis laten behandelen. Naar de toedracht en de dader wordt door de recherche van het distrikt West een onderzoek ingesteld. Op het succes van de nieuwe winkel wordt een toost uitgebracht. Jarenlang heeft Middelharnisser Bram de Korte aan het Haveneind te Sommelsdijk z'n eigen toko in communica- tie-apparatuur gehad. PTT telecommunicatie zal waar schijnlijk nooit z'n grootste vriend zijn geweest, maar zo er ooit een strijdbijl heeft bestaan is die sinds vrijdag voor goed begraven. Dhr. de Korte voer onder de vlag van A.T.I. Telecommuni catie Z.H. z'n eigen koers; 'uniek' vindt PTT Telecom daarom de overeenkomst die met de Sommelsdijkse partner gesloten is. Samen hebben ze sinds vrijdag nu een Primafoonwinkel op Berkenlaan 35a te Middelhamis, tot voor kort nog een buurt super die rond de jaarwisseling werd opgeheven. Niet meer levensmiddelen-, maar alle mogelijke telefoontoestellen, faxen, draadloze telefoons, antwoordapparaten, mobiele tele foons en kleine huiscentrales zijn er te zien en beschikbaar. De flakkeese bevolking hOeft voor die aankopen niet langer naar een Primafoonwinkel in Rotterdam of Spijkenisse, al heeft ook een rijdende Primafoon-winkel regelmatig Middelhamis be zocht. Om het feit dat de gang naar elders jarenlang wél nodig is geweest heeft Telecom Gen. manager Europoort dhr. H. Kreft zich behoorlijk geschaamd, vertelde hij vrijdagmiddag in Rechts naast mevr. Sleurink Bram de Korte, geheel rechts, dhr. Kreft Middelhamis, toen de nieuwe zaak door burgemeester mevr. Sleurink ge-opend werd. Dhr. Kreft verheelde niet dat het voor bedrijven in de telecom municatie geboden is in deze tijd van enorme ontwikkelingen, samen op te trekken om niet te eniger tijd 'van de kaart' te worden geveegd. PTT Telecom prijst zich daarom gelukkig dhr. de Korte te hebben ontmoet, een man met de ambitie het product beter in de markt te zetten, zoals ook PTT Telecom dat voorstaat. Waardering ook voor de klantvriendelijkheid van dhr. de Korte, waarom dhr. Kreft er goede hoop op heeft dat de winkel in Middelhamis, een bijna echte PTT Telecom- winkel, een succes zal worden. Wie daar ook in gelooft is mevr. burg. Sleurink en graag pleegde zij die feestelijke openingshandeling, het vrij laten van vele groene ballonnen. De beide partners-, maar ook de gemeenschap werd met de komst van de nieuwe zaak geluk gewenst. De aanwezigheid van de Primafoonwinkel, de officiële dealer van PTT Telecom hoort bij de centmmplaats die Middelhamis inneemt. Als dank voor de openingshandeling en de gesproken goede woorden ontving mevr. Sleurink een cheque van ƒ500,- die ze aan een nader te bestemmen doel besteden mag. De Achthuizense ploeg aan het werk. Ze dragen het Wat een - gespeelde - rampspoed, zaterdagmiddag in de sporthal te Achthuizen. Daar werd de districtswedstrijd Z.H. van de Nat. Bond voor EHBO gehouden waarvoor, compleet met Lotus-slachtoffers, een bedrijfsongeval in scene werd gezet. De 3 Lotus slachtoffers stelden 3 FlOS-leden voor, die ge drieën een fikse buiteling hadden gemaakt toen ze nonchalant niet hun veiligheid omgingen. Ze gebruikten bij het ramenlap- pen een (te) klein trapleertje terwijl er best een groter voorhan den was. 't Was derhalve verkeerd uitgepakt en de EHBO'ers die toe- snelden troffen de drie in ontreddering aan, één liggend op de grond, bewusteloos en door glasscherven gewond, de ander door het trapleer gewond en luid schreeuwend dat het met de bewusteloze Tini verkeerd zou gaan als de EHBO niet wat opschoot en de ander had een emmer op z'n schedel gekregen, op z'n 'behaarde hoofdhuid', stond in de opdracht. Er waren overigens nog andere opdrachten omdat in twee boxen werd gespeeld. Zeven deelnemers hebben zich met elkaar gemeten, Gouda, Wateringen, Overschie, 't Noorden, Pijnacker, Oude Tonge en shirt met de sponsornaam Q8 benzinestation van Reijen Achthuizen, alle afdelingen van de Nat. Bond EHBO (de katholieke bond), niet te verwarren met de afdelingen van EHBO Nederland die een eigen competitie kent. De afdeling Achthuizen, onder leiding van commandant C. IJpelaar, was weliswaar in Schiedam afgevallen toen daar op 16 januari de rayonwedstrijd werd gehouden, maar deson danks had de afdeling op de districtswedstrijd van zaterdag de wisselbeker te verdedigen die vorig jaar zo glorieus op de toen in Wateringen gehouden districtswedstrijd gewonnen was. Hoezeer het trio uit Achthuizen ook z'n best heeft gedaan, de wis selbeker moest worden afgestaan aan de afd. 't Noorden die de strijd met 160 punten won. Achthuizen haalde er 138 en dat was zeker niet onverdienstelijk. Gouda haalde er 152, Wateringen 105, Overschie 98, Oude Tonge 146 en Pijnacker 109. Door de uitschakeling eerder dit jaar in Schiedam is Achthui zen niet gerechtigd deel te nemen aan het landskampioenschap op 22 maart in Avi-Fauna te Alphen aan den Rijn. De Achthuizense afdeling beleefde niettemin een goede dag. Ze trad als gastheer op i.v.m. haar 45-jarig bestaan. Het gast heerschap werd zó goed vervuld dat het districtsbestuur haar daarvoor van harte complimenteerde. Reddingsrapport KNRM, station Ouddorp Zaterdag, 15 februari jl. werd, 17.15 uur, de bemanning van de reddingsboot Griend door de kustwacht post Ouddorp opgepiept. De vuurtorenwachter zag namelijk dat er een motorbootje rond dreef waarvan de twee opvarenden met behulp van peddels de wal trachten te bereiken. Daar de Griend voor groot onderhoud niet inzetbaar is werd er met de John Stegers gevaren. Bij het bootje aan gekomen deelden de opvarenden mede dat zij ongeveer twee en een half uur geleden met hun bootje waren omgeslagen. Met het opko mende water waren zij op de zandbank de Ooster gespoeld. Het lukte niet meer om de motor te starten. Daar de watertemp. nog maar slechts 3° is hadden beide opvarenden last gekregen van onderkoeling. In de red- dingloods aangekomen zijn zij voorzien van droge kleding. Beide personen mogen van geluk spreken dat zij nog met daglicht zijn gelocaliseerd. Op zondag, 16 februari jl. werd, om-streeks 15.00 uur, de bemanning van de Griend weder om door de kustwacht post Ouddorp opgepiept. Voor de haven, van Schartendijke was een cata maran omgeslagen. Het gelukte de opvarende niet om deze weer recht te krijgen. Met vereen de krachten is de catamaran recht gezet en onder begeleiding van de John Stegers naar de haven van Scharendijke gebracht. Leerlingen, docenten, bestuur en directie van de Muziekschool 'Goe- ree-Overflakkee' nodigen u hartelijk uit voor een voorspeelavond op don derdag 27 februari, aanvang 19.30 uur in de grote zaal van het Diekhuus. Het enthousiasme binnen de Muziek school rijst soms welhaast de pan uit. Logistiek gezien moeten alle zeilen bij gezet worden om 56 blokfluitleerlingen, 8 pianoleerlingen, het Flakkees Gitaar Ensemble en een groot publiek 'aan te kunnen'. De dwarsverbanden binnen de school bloeien deze avond op als nooit te voren; het samenspel is in al zijn facetten promiment aanwezig. Juist deze invals hoek bepaalt naast de kwaliteit van de lessen toch sterk de meerwaarde van de Muziekschool ten opzichte van de privé- les situatie. Wat biedt het programma? De blokfluit leerlingen van docente Elly Bakker pre senteren zich in drie genres: Het volkslied, kleinere composities uit de Barok en jazz en blues stukjes. De volks lied-aanpak is nogal internationaal en neemt u mee naar landen als Israël, Tur kije en Zuid-Amerika, terwijl uiteraard de vaderlandse bodem niet wordt overge slagen. Bach, Vivaldi en Chedeville te kenen voor de barok 18e eeuw. Nieuw voor de blokfluitleerlingen is deze keer het jazz en blues-genre. Samen met de pianoleerlingen van docent Piet West hoeve hebben ze veel op deze muziek gestudeerd en volgens de docenten erva ren ze het als heel gaaf en spannend. De pianoleerlingen spelen deze avond zoals gezegd een meer begeleidende rol. Een goede ontwikkeling is dat docent Westhoeve steeds meer begeleidend werk kan delegeren naar zijn leerlingen omdat het niveau van zijn crew stijgt. Drie pianisten debuteren en als je nog maar pas begonnen bent is dat een heel enerverende ervaring. Het Flakkees Gitaar Ensemble onder lei ding van docent Leo Verkerk werkt al leen mee aan de opening van deze avond. Samen met een voor de gelegenheid ge vormd groot blokfluit ensemble zorgen ze voor een swingende start in de Zuid- Amerikaanse sfeer. Het is duidelijk dat u op donderdag 27 februari weer veel geboden wordt. We rekenen op uw aanwezigheid en gaan er weer door. Tot slot nog een slagzin: „Blokfluit, piano of gitaar, we spelen het met elkaar" VVV/ANWB Overflakkee is volop be zig met het verzamelen van informatie voor de jaarlijkse evenementenkrant, die rond de Pasen uitkomt. De bij haar bekende verenigingen zijn aangeschreven met de vraag of zij, in dien zij tussen april en september aktivi- teiten organiseren, die voor publiek toe gankelijk zijn, de betreffende gegevens aan VVV/ANWB Overflakkee willen doorgeven. Vermelding in de evenemen tenkrant, die huis-aan-huis bezorgd wordt in deze regio en uitgereikt wordt aan toeristen, is een bijzonder goede, gratis extra reklame. Indien uw vereniging geen brief heeft ontvangen en u wèl een evenement orga niseert, vragen wij u vriendelijk dit door te geven. Ons adres: Kade 9, 3241 CE Middelhamis, tel. (0187) 484870. De volgende, tot nu toe bekende, evene menten kunt u vast noteren: 4 en 5 april: 24-uurstoemooi badminton in de Gmtterswei. 19 april: Museumdag. Koninginnedag: Geraniummarkt Som melsdijk. 10 mei: Landelijke Fietsdag/Molendag. 24 mei: Braderie in Den Bommel. 23 en 30 mei: Rondvaart met 'de Veer man' van Middelhamis naar Rotterdam v.v. 45,00 p.p. Kaarten verkrijgbaar bij VVV/ANWB Overflakkee. 5, 6 en 7 juni: Zomerfeesten in Oude Tonge. 7 juni: Havendag Middelhamis. 28 juni: Elfdorpen(fiets)tocht. 5 juli: Oeltgendag. 8 t/m 11 juli: Avondfietsvierdaagse. 11, 18, 25 juli, 1 en 8 augustus: Brade rieën in Middelhamis. 22 en 23 augustus: Omloop van Goeree- Overflakkee.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1