Cursus Help D'N DIECK Commissie positief over aanschaf brandweervoertuigen andacht voor de bruidegom Over de schouder van Bacil kijlten Wie schrijft er mee van en over Flakkee? HOME Nieuwe cursus Bloemen en droogbloemdekoraties Schaakvereniging De Zwarte Pion ËNGELSMANe^^'^DRiBL OPHALEN OUD PAPIER Orgel- en samenzang- avond in Nieuwe Tonge "WIE DE SCHOEN PAST TREKKE H'M AN" Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 14 FEBRUARI 1997 MIDDELHARNIS - Een praktische cursus gericht op kleine ongevallen in en om huis voor ouders van kinderen tot en met 7 jaar. Tijdens deze cursus krijgt u uitgebreide informatie over het voorko men en behandelen van wonden, ver brandingen, elektrocutie, vergiftiging, verslikken, kneuzingen, botbreuken etc. Daarnaast leert u hoe u moet handelen bij bewustzijnsverlies, temperatuurver- hoging en bij verschillende kinderziekten en -kwalen. Naast informatie gaat u oefenen met het aanleggen van pleisters en verbanden. Ook leert u beademen en reanimeren. En u leert hoe u praktisch moet handelen in geval van verstikking. Plaats: wijkgebouw Kruiswerk ZHE, Langeweg 72 te Middelhamis. Data: woensdag 19, 26 maart, 2,9,16 en donderdag 24 april, ryrf.-20.00 tot 22.15 uur. Kosten: f 155,- voor leden en 245,- voor niet-leden. OZ Zorgverzekering geeft verzekerden met een plus- of toppakket 75,- extra korting op deze cursus. Informatie en aanmelden bij Bureau Groepsactiviteiten, maandag tot en met vrijdag mssen 9.00 en 12.00 uur op tel. (0181)626226. Behang, stof, vloerbedekking en verf exact afgestemd op uw persoonlijke interieur- wensen. Voor een compleet en eigentijds interieur legt u de basis bij uw Deco Home speciaalzaak. Daar vindt u op kleur en dessin te combineren woonmode in diverse stijlen en smaken. Oostdijk 1 3245 AS Sommelsdijk Tel. 0187-487184 Nieuwe telefooncentrale gewenst voor gemeentehuis MIDDELHARNIS - In de maandagavond gehouden vergadering van de commissie Algemene Bestuurszaken Iiebben de aanschaf van drie brand weervoertuigen én de vervanging van de telefooncentrale in het gemeen tehuis de agenda gevuld. Met de aanschaf van de brandvt^eerauto's zal ƒ705.000,- en met de komst van een nieuwe telefooncentrale zal ongeveer ƒ91.000,- gemoeid zijn. De brandweerauto's zijn hard aan vervanging toe en de telefonische bereikbaarheid van het gemeentehuis laat zeer te wen sen over. Redenen voor de commissieleden om beide zaken positief te benaderen. De brandweerauto's van Sommelsdijk en Middelhamis stonden resp. voor het jaar 1999 en 2000 op de nominatie voor ver vanging. De Sommelsdijkse auto is in 1978 aangeschaft. Het voertuig had al enkele jaren dienst gedaan als demon stratievoertuig. De brandweerauto van Middelhamis was eveneens een demon stratievoertuig en is in 1980 aangekocht. Beide voertuigen krijgen de laatste jaren steeds meer motorische en pomptechni- sche problemen. Ook de beplating van de auto's gaat hard achteruit. Volgens bur gemeester Sleurink-Rabbinge was er naar aanleiding van een keuring in 1995 in de begroting voor 1997 voor het meest noodzakelijke onderhoud een bedrag geraamd van 40.000,-. Nadat in 1996 weer een inspectie had plaatsgevonden, bleek er een bedrag van 80.000,- nodig te zijn om de auto's op de weg te hou den. Het kollege achtte dit een niet ver antwoorde uitgave. Gelet op de techni sche staat, de ouderdom van de voertui gen en de kosten die gemaakt zouden moeten worden om beide wagens alléén nog maar op de weg te houden, stelde het kollege dan ook voor de aanschaf te ver vroegen. Het hulpverleningsvoertuig stond al op de begroting voor 1997, daar deze ook aan vervanging toe is. Het kol lege vroeg om een krediet van ƒ705.000,- beschikbaar te stellen voor de aanschaf van één hulpverleningsvoer tuig en twee tankautospuiten. De voer tuigen zullen tegelijk worden besteld, daar er op deze wijze een scherpere prijs kan worden bedongen. Wanneer de Raad het krediet zal verlenen, dan zal de leve ring van het hulpverleningsvoertuig in de eerste helft van 1997 en de brandweerau to's van Sommelsdijk en Middelhamis resp. eind 1997 en eerste helft 1998 geschieden. Verbazing Met het hulpverleningsvoertuig had geen van de commissieleden enige moeite. Dit voertuig stond reeds op de begroting voor 1997. Gelet op de staat van het voertuig moet die er gewoon komen, vonden ze. Anders was het met de tank autospuiten. Dhr. Vroegindeweij (VVD) sprak zijn grote verbazing uit over het feit dat de vervanging van de spuiten niet eerder was voorzien. "Waarom staat dat nu niet in de meerjarenbegroting? We zijn al meer overrompeld om plotsklaps geld beschikbaar te moeten stellen voor de brandweer. Nu is dat weer min of meer zo, terwijl dit toch voorzien had kunnen worden?", mopperde hij. Overigens was hij wel van mening dat de brandweer deugdelijk materiaal moet hebben. Ook andere commissieleden spraken hun verbazing uit over het feit dat de noodzakelijke vervanging niet eer der was voorzien. De burgemeester wees erop dat de auto's in wezen al langer dienst doen dan dat de gemiddelde levensduur is. "De auto's moeten goed inzetbaar zijn, dat is noodzakelijk! Volgens het eerste keuringsrapport van 1995 bleek dat er 40.000,- noodzake lijk was om de auto's op te knappen. Naar aanleiding van de volgende inspec tie in 1996 moest dit bedrag worden ver dubbeld. Binnen het kollege is toen de afweging gemaakt of we zouden repare ren of nu vervangen. We hebben voor het laatste gekozen." Ze was het er overi gens niet mee eens dat het plotseling Aandacht voor 4e bruidegom: je vindt het bij "den Engelsman van Driel". Een bijzondere collectie trouw- costuums met alle passende accessoires. Maak evt. een afspraak. 's avonds mag ook. St. Annaland - Voorstraat 15 - tel. 0166-652490 - wo.mid.gesloten opkwam. "In de begrotingsvergadering hebben we er ook al over gesproken." Brandweercommandant L.Jordaan gaf bovendien aan dat, wanneer de wagens gerepareerd zouden worden, gezien de ouderdom van de wagens niemand kon garanderen dat de problemen dan echt over zouden zijn. Wanneer de order aan de leverancier wordt verstrekt zorgt deze ervoor, dat mochten er problemen ont staan tussen de besteldatum en de datum van aflevering, er dan door het bedrijf voor een oplossing wordt gezorgd. De burgemeester wees er nog op dat er nu een scherpe prijs was bedongen. "Als we één auto zouden moeten kopen, kost dat 350.000,-. Nu hebben we twee tankau tospuiten plus een hulpverleningsvoer tuig voor 705.000,-!" Save Hooyman (PvdA) had helemaal geen problemen met de aanschaf. "Onlangs heeft het rapport SAVE overduidelijk laten zien dat we in de kern Middelhar- nis/Sommelsdijk twee voertuigen nodig hebben. Dat betekent ook dat ze goede spullen moeten hebben. Als je dan 80.000,- zou moeten uitgeven voor oude auto's terwijl je toch bijna aan ver vanging toe bent, kies ik voor vervan ging!" De heer Van de Berg(VDB) sloot zich daar bij aan. In de tweede bespre- kingsronde gaven alle commissieleden aan dat ze hun frakties positief zouden adviseren, dat tot genoegen van de bur gemeester. Telefooncentrale Het gemeentehuis is dikwijls slecht tele fonisch bereikbaar, zo blijkt uit onder zoeken. Ruim anderhalf jaar geleden is er reeds een voorstel geweest tot vervan ging van de telefooncentrale. Bij stem ming in de Raad staakten toen de stem men, wat hoofdzakelijk werd veroor zaakt door vraagtekens rond de gevolgde procedure en de door het kollege vers trekte informatie. Inmiddels is de zaak weer aanhangig gemaakt. Vandaag de dag zijn er middels de voortgeschreden techniek, tal van mogelijkheden om de telefonische bereikbaarheid te bevorde ren. Het kollege vond het dan ook een goede zaak, gelet op het feit dat de huidi ge centrale 10 jaar oud is, deze te ver vangen en daarbij gebmik te maken van meer eigentijdse communicatiemiddelen. De investering zal 91.000,- bedragen. De kapitaalslasten die voortvloeien uit deze investering worden voor een groot deel gedekt door de lagere vaste exploi tatielasten van de nieuwe telefooncentra le. Dat was voor verschillende commis sieleden reden om geen problemen met de vervanging te hebben, mede omdat men het een must vond dat de bereik baarheid van het gemeentehuis optimaal moet zijn. De heer Vroegindeweij (VVD) miste echter de noodzaak voor nieuw. "Ik heb geen problemen met de bereikbaarheid en bovendien wordt de bereikbaarheid niet beter door een nieu we telefooncentrale. Als de telefoniste bezig is dan zal je toch moeten wachten, ook bij een nieuwe centrale." Door de heer Herweijer van de gemeente Middelhamis werd een technische uit eenzetting gegeven van de voordelen van de nieuwe centrale. Hij wees erop dat de bereikbaarheid wel vooruit zal gaan, mede door het invoeren van doorkies- nummers. Ook de telefoonkosten zullen naar alle waarschijnlijkheid verminde ren. De nieuwe centrale wordt gebaseerd op de ISDN-techniek. Deze digitale tech niek draagt zorg voor een veel snellere afhandeling van het modemverkeer, wat de gesprekskosten zonder meer ten goede zal komen. Ook zullen diverse mobiele medewer kers voorzien worden van draadloze tele foons. Onder andere de bode en de sys teembeheerders zullen op deze wijze beter bereikbaar zijn. Alle commissiele den adviseerden positief. MELISSANT Morgen, zaterdag, wordt weer oud papier opgehaald vanaf 9 uur. Graag gebundeld op de stoep zetten a.u.b. Op D.V. zaterdag 22 februari, aan vang 20.00 uur, hoopt Geert Bierling plaats te nemen achter de klavieren van het Blank-orgel in de Ned. Herv. Kerk te Nieuwe Tonge. In de Oude of Pelgrimskerk te Rotterdam-Delfshaven is Geert Bierling al jarenlang actief als organist. Een praktijk die zich ken merkt door een intensieve afwisse ling van gemeentezangbegeleiding en concerten. In Nieuwe Tonge smeedt hij deze beide elementen samen tot een aantrekkelijk pro gramma; een programma waarin u een actieve zingende rol speelt. Het programma - waarbij de psalmen in 18e eeuwse stijl (over de schouder van Bach) van voorspelen voorzien worden en ook in 18e eeuwse stijl gezongen zul len worden (iso-ritmisch, berijming 1773) - ziet er als volgt uit: 1. J. S. Bach Fantasie in g kleine terts BWV 542/1 2. Geert Bierling Koraalvoorspel over Psalm 130, samen zang 3. Geert Bierling Koraalvoorspel over Psalm 96 4. J. Haydn Symfonie 104 in D (vijf delen) 5. Geert Bierling Koraalfantasie over Psalm 138, samen zang 6. Geert Bierling Koraalvoorspel over Psalm 43, samenzang 7. J. S. Bach Adagio in G, BWV 156 8. J. S. Bach Fuga ing, BWV 542/2 Geert Bierling is een veelzijdig musicus. Aan de conservatoria te Rotterdam en Utrecht studeerde hij orgel, piano, clave- cimbel, kerkmuziek en beiaard. Sinds 1975 is hij organist te Rotterdam-Delfs haven en recent werd hij benoemd tot stadsorganist van Rotterdam. Voor deze functie behoort hij in de Burgerzaal van het stadhuis het orgel te bespelen tijdens officiële gelegenheden, 'eerste klas huwelijken', enz. Tevens is hij enige tijd stadsbeiaardier. Verder is hij als claveci- nist verbonden aan het Brabants Conser vatorium en werkzaam bij het Rotter dams Philhamomisch orkest. Van zijn spel verschenen diverse opna men (o.a. op het Doelenorgel te Rotter dam) en ook is hij regelmatig via de radio te beluisteren. Voor zijn vele con certen werd hij al in 1989 onderscheiden MIDDELHARNIS Huishoudelijke competitie (10 februari 1997) Groep 1: H. H. R. V. d. Waal - T. C. van Prooijen- R. van Hooff -1. Lagendijk^A - Vi H. Taaie - W. L Peeman1 - O J. Boeter - J. du Pree1 - O Stand: 1. R. van HoofflOVè uit 14 2. A. L. Mourik10 uit 14 3. L Boeter9% uit 16 4. L Lagendijk8 uit 15 5. M. Verolme6Vi uit 11 6. W. L Peeman6 uit 14 7. M.H.R. van der Waal4% uit 9 8. T. C. van Prooijen5 uit 15 9. J. du Pree3 uit 10 10. H. Taaie3 uit 14 Groep 2: A. A. Kaneshir-L. Stolk1 - O Stand: 1. A.DouwlOV^uit 15 2. G. J. H. van Genderen9% uit 14 G. de Jager9% uit 14 4. M. L. van der Waal9V2. uit 15 5. E. Verbeek9 uit 13 6. A. A. Kaneshir7 uit 15 7. C. J. Smit5 uit 13 8. J. L. Minnaar3V4 uit 13 9. W. Markwat3 uit 11 10. L. StolkIVi uit 15 Groep 3: H. K. Smit - L. StruikO - 1 Ant. Visser-M. Bom1 -O R. Wolters - P. LesuisO -1 J. Noordijk - K. W. WijnandsO -1 C. Verbiest - F. van de Wetering1 - O Ad. Visser - B. Loosjes1 - O W. Villerius - F. MeiaardO -1 Stand (volgens het Keizer-svsteeml Naam punten gsp gw rm vl Perc. 1. Visser, Ant. 285.00 14 8 2 4 64.3 2. Smit,H.K. 267.50 18 9 3 6 58.3 3. Struik, L 264.50 18 11 2 5 66.7 4. Lesuis,?. 254.50 13 7 3 3 65.4 5. Wijnands 250.67 19 9 5 5 60.5 6. Bom, M. 226.50 18 7 5 6 52.8 7. Groenendijk 193.00 14 8 1 5 60.7 8. Neleman,L 173.00 15 7 O 8 46.7 9. Wolters, R. 160.00 18 6 5 7 47.2 10. Noordijk, J. 156.00 20 9 2 9 50.0 11. Visser, Ad. 138.67 11 6 0 5 54.5 12. v.d. Wetering 128.17 13 5 3 5 50.0 13. Verbiest, C. 107.00 15 6 0 9 40.0 15. Loosjes, B. 73.83 17 4 1 12 26.5 16. Villerius, W. 69.00 13 3 0 10 23.1 met een zilveren medaille door de Panjse Academie 'Arts, Sciences et Lettres In Nieuwe Tonge maken we kennis met nog wat andere facetten van Geert Bieriing. Als arrangeur nam hij al neei wat orkestmuziek onder handen en bewerkte dat tot prachtige orgelmuzieK (o.a. Symphonic 104 van Haydn). Verder ontmoeten we ook nog de componist Bieriing. Hij schreef werken voor orgel, piano, koor en blazers. In Nieuwe Tonge horen we koraal-gebonden muziek van zijn hand in een 18e eeuws idioom. Tenslotte horen we in Nieuwe Tonge de improvisator Bieriing. De samenzang die - naar we verwachten - uit veel monden zal opklinken, zal schitterend begeleid worden met een veelheid aan geïmprovi seerde vormen en tegenmelodieën. De organisatie berust bij de Stichting Kerkconcerten 'Goeree-Overflakkee' en als bijdrage in de kosten wordt er van u een gift gevraagd. U doet uzelf beslist tekort als u niet komt luisteren en zingen op 22 februari. Op woensdag 19 februari a.s. gaat de nieuwe cursus Bloemen- en droogbloem dekoraties van de Volksuniversiteit Middelhamis van start. Docente Ellen Scheuller geeft vier lessen, elke derde woensdag van de maand, in het Diek- huus in Middelhamis. Een maal per maand op de woensdagavond van 20.00 tot 22.00 uur staan er geheel nieuwe werkstukken op het programma. Ellen Scheuller zorgt voor het materiaal en de deelnemers hoeven alleen voor een scherp mes en een snoeischaar te zorgen. Kosten voor de complete cursus bedra gen 160,- en dit is inclusief het materi- Voor inschrijvingen ,en informatie kun nen belangstellenden zich wenden tot het Diekhuus, tel. (0187) 482400. I.v.m. de inkoop van het materiaal is tij dig inschrijven gewenst. As je jong bint, hei je zo je droamen, dan dienk je "As 'k groat binne.... dan zal ik 's.." Een moaijen tied is dat toch, daer kan ik mit heimwee an tenig dienke, of julle niet? Een buutengeweune plekke om te droamen was de kaarke, jae earlijk waer oor, 't was wel niet zo netjes in zielig voor d'n dominee, mar 't was met aores! Meschien is 't nog wel zo bie de measte, of niet? Zondagsochens was ik altied een beetje ziekelijk, zó beroerd..! dat naer kaarke gae eigelijk onverantwoord was, vond ik zelf, moeder docht d'r aores over, dat begriepe julle wel Mit drie dubbeltjes in een staarke pepermunt, die vaoder in vier of vuuf stik ken had gedrukt mit een zwart broames op de gootstean, "Dan ken je d'r lan ger meedoewe", zei hie, liep 'k dan in de Burgemeaster Zaaieriaan, richtieng durp, naer kaarke, al verzinnend wat d'r noe weer 's uutgevrete kon won-e! Ongderweege prebeerde ik zoveul meugelijk steantjes voor m'n uit te schop pen, want vroeger was de B.C. Zaaieriaan nog een grindweg, we kwamme dan langs weduwe Nelis, die weunde daer waer noe de garage Hesselink is, ze weunde in een klein, mar o zo schilderachtig huusje. Dikwijls stieng ze buut- en, mit een blauw schorte voor, temidden van wel honderden sneeuwklokjes, zoveul hao'k d'r naargens maer gezieje, achter h't huusje stienge schuuren in liep 'r een pad naer de Flipshoofjesweg, h't kwam uut bie "Op Honk" langs dat pad lagge tuuntjes vol mit zear anlokkende vruchten, d'r stieng oak een groate stekelige hegge, in die hegge, die as h't effentjes meezat, vol zat mit prachtige rispen. Julle begriepe wel dat ik veul van die rispen hao weze zoeke, tegeliek oak mar wat pruumen in aerbezems (aarbeien), doornappels (kruis- bessen) in frambozems gepikt! 'k Durf 't noe wel te vertellen, want h't is al zo lange geleje, mar toch schaem 'k m'n eige een beetje voor oor. Noe staen d'r huuzen in hiet dat de Bosdreef. De Oranjelaan was een doadloapend weggetje, evenas de Beatrixlaan, dat hiete toen de verlengde Julianalaan. De helft van de stikjes staarke pepermunten had 'k al op, as we bie de groate kaarke warre beland, h't bruggetje over... in an de ziekante naer binnen, niet zoas noe ongder d'n toren, nee de ingang was deur de groate deuren an weers kanten, je kwam dan earst in een soort voorportael, dat was gemaekt voor d'n trek (tocht)., ze warre vroeger nog niet zo dom! Eanmal binne, kon je kiejze.. lienks de ziebanken, of rechts de gelderieje (galerij), je kon oak nog ongder de gelderieje een plekje zoeke, vaoder in moeder liepe geaarmd naer de kaarke toe, mar in de kaarke zatte froUie's (vrouwen) in venters appart, de venters an de ziekanten, in de vrouwen in 't middenschip, zoas dat wier genoemd, d'r was oak nog een soort rangorde (helaas!) de maansen mit een wat groatere beurs, zatte voorin, zoas de notao- ris of d'n dokter inzo nog al! in boeren, schoolmeasters, dat zelfde zag je bie de vrouwen. Vreemd is dat eigelijk noe 'r an terug dienke, vreemd...? zei mar gerust aarg! Want h't had te maeken mit de betaelde zitplekken, je kon voor jaeren een plekke huure of koape, de beste plekken warre de duurste, dus.... Gelokkig is dat nae de resteraotie ofgeschaft, alle plekken vrie! in zo hoart h't oak., volgens mien. Achterin zat h't geweune volk, za'k mar zaage, ongder de gelderieje zatte de measte "binnensluupers" dat warre dikwijls maansen die liever niet gezieje wiere, verlege of.... Op de gelderieje liepe de banken schuin naer boven op zodat je allemaele d'n dominee kon zieje, onder die banken was h't hol, allean een breaje planke voor je voeten, julle voele'n meschien al an komme..., jao oor dat was de plekke waer je de saoije twea uuren h't beste kon uuüiouwe, vond ik! Wa'k noe gae vertelle, is eigelijk niet zo fraai.., mar 'k wil toch kwiet, wat was noe h't geval, deur een ongelokkig "toeval" ik liet wat valle! kwam ik 'r achter, dat je ongder die banken kon loape, in dat daer van alles te vinden was, centen., halfjes... vierduitenstikken, (twee en een halve cent) stuuvers mit een gat 'r in, (uut d'n ooriog) in snoep, omdat ik op wou raepe wat gevalle was, ontdekte ik de groate "riekdom" die daer voor't opraepen lag,... mar ik ont dekte nog veul mear! want terwijl ik as een muis zo voorzichtig ongder de banken zocht naer m'n eigendom, zag ik al de voeten, al dan niet gestoke in schoenen, van de aore maansen die boven m'n zatte. 't Hoart niet, dat h't duveltje meegaet naer kaarke, mar dat was dus wel h't geval, trouwens dat is nog wel zo bie de measte, dienk'k, want we zieje h'm niet, mar hie zit dikwijls voorin oor! 'k Zieje m'n eige nog zitte, braaf kieke netuuriijk, earst docht ik dat h't duveltje naest m'n zat, mar... welneant, h't duveltje zat niet naest m'n' nee h't zat in m'n...!! H't duveltje gaf een prachtig idee an de hand, hie fluister de.. As joe noe 's een paer schoenen verwisseld... dan'" Voor 'k wist, had ik al verschillend schoenen verwisseld, dat gieng gemakke lijk zat, want d'r stienge d'r genog, dat kwam omdat ze meschien wel wat klem zatte, in zodoende hadde ze die een pasjes uut gedae wie zal 't zaaee"' Mar nog was h't niet genog, noe 'k 'r toch zat kon'k net zo goewd een paer veters an mekaore binde, oak die van twea verschillende mLien die naest mekaore zatte. Dat kreeg groate gevolgen, dat begriepe juule wel, want D'n dominee sprak plechtig h't Amen uut nae de preek,'in dan begon iederean te schuufelen mit z n voeten, dat warre zo van die diengen die voorspelbaer warre, net zoas an t begin van de preek, dan zag je d'n eanen lienks overhel- Ie, want de pepemiunten in de mentholballen zatte rechts in de zak in een aore weer naer de aore kante, d'n dominee keek dan h't earste kwartier teeen op in neer gaende kwibben (kimien), 't modde wel herSwers gdeke ?oa dienk k.. Nae h't Amen waer meanigean al nae uutgekeke had gieng d'n dominee voor in dankgebed, mar o wee!... h't was de geweunte datïï alle mamien gienge stae uut earbied, dus., zochte grieze.. St zw^ sddcen zenewachtig naer de schoene waer ze in thuus hoarden soKKen, Voor juule noe vaorder leze mot je 's even indienke wat een getob dat was d r pasten mar weinig, d'n dominee wist van niks, in gieng geweun begile' dan mar op de sokken,... straks mar zoeke. As weer h't Am^n wT 3! t doke d'r verschillende ongder d'n bank, dat begnepe jJule^ef Bie diegene die h't gelok hadde dat ze wel pastenrkwam de eÜende nas as ze dr voet prebeerden te verzetten. cuenae pas as ze Die warre effentjes zoete om de knoapen uut de vpt^rc to i,„ i hortje laeter mit ioaije koppen weer ^^.nTn^StlM^^r Terug naer huus stak 'k liefjes m'n hand op naer vrouw Nelis in oak naer Huberdien, uut h't wienkeltje, op d'n hoek van 't ouwe Egyptï' ze zaïe we gedocht hoa, wat een hef vemtje toch, ze moste 's wete... De groeten uut Dirksland, J. Wolfert. DtCO HOME ZORGT ERVOOR DAT IK MOOIER WOON' dames- en herenkleding/hoeden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 8