'De Korenbloem' wordt weer draaivaardig gemaakt Als het nog begrijiit. PREDIKBEURTEN Weerbare schooljeugd in Ooltgensplaat De Hoekti! DE Regenboog Damver. ENEO'52 Sommelsdijkse molen hard toe aan restauratie Ruil- en Verzamelbeurs Verboden wapenbezit Dam- en Schaakver. 'Ontspanning' te Ouddorp Koffie-ochtend voor j De Zeemanspot in actie ouders van zuigelingen Gratis 06-inf ormatielijn over veiligheid van vlees Marjan Berk in Gemeenschapsbibliotheek Gevonden en vermiste dieren Uitslagen 4e Indoordressuurwedstrijd van Manege Ouddorp Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS SOMMELSDUK - De molen 'De Korenbloem' wordt gerestaureerd. De molen uit 1705 is de oudste en ook één van de grootste van het eiland. 'De Korenbloem' is in de zeventiger jaren door de gemeente Middelharnis gekocht van de Gebr. Meijer, die jarenlang de molenaars van deze molen zijn geweest. Er heeft toen een grondige restauratie plaatsgevonden, waarbij de romp, de kap en de wieken weer zijn her steld. In 1988 is het eigendom van de molen overgegaan naar de Stichting tot behoud der molens op Goeree-Overflakkee. Enkele jaren geleden bleek de molen in een dus danig slechte staat te verkeren, dat de stichting besloot 'De Koren bloem' niet langer meer te laten draaien. Inmiddels is de eerste fase van de noodzakelijke restauratie begonnen. Enkele jaren geleden werd door de stich ting besloten de molen kaal te zetten. Het werd te gevaarlijk om de molen nog lan ger te laten draaien, daar soms de stuk ken hout op de weg terecht kwamen. De heklatten (latten aan de wieken) waren totaal verrot. De buitenste roede van de wieken, welke nog een geklonken roede was, was dermate doorgeroest dat ver- vanging noodzakelijk bleek. De roeden zijn verbonden aan de boven-as, die weer voor de aandrijving van het maalwerk zorg draagt. Deze boven-as is van eike hout en heeft een stalen askop. 'De Korenbloem' is de enigste molen die een zodanige as-uitvoering heeft. Deze uit voering is de voorloper van de stalen bovenassen. De eikehouten as was door houtrot aangetast. De askop is in de hou ten as gestoken. Door de jaren heen is daar ruimte op gekomen. Ook bleken herstelwerkzaamheden aan de kap, scho ren, kruihaspel en staart noodzakelijk. De balken van diverse vloeren zijn op de aansluiting bij de muren verrot. Deze balkeinden dienen vervangen te worden door kunstof koppen. Draaivaardig Om de molen weer draaivaardig te maken is er een bedrag nodig van 260.000,-. Middels normale verorde ningen is door het Rijk en de Provincie aan de stichting een subsidie toegekend van 210.000,-. De Provincie heeft nog een extra impuls gegeven voor deze res tauratie, door nog een extra bedrag van De vereniging 'De Verzamelaars van de Drecht- en Merwestreek' organiseert op zaterdag 15 februari 1997 van 10.00 tot 15.00 uur in 'De Palm', v. d. Palmstraat 3 te Papendrecht een grote algemene ver- zamel-ruilbeurs, met alle soorten en variëteiten verzamelmateriaal. De standhouders zorgen voor een uitstal ling van onder andere postzegels, post stukken, brieven, munten, ansichtkaar ten, curiosa, flippo's, (strip)boeken, tele foonkaarten, eierdopjes, koningshuis, oud speelgoed, miniatuurauto's, pennen, lucifermerken, clips, enz. enz. De bezoekers kunnen dan ook rekenen op een mooi en divers aanbod van verza melmateriaal op deze gezellige beurs. Ruime gratis parkeergelegenheid aanwe zig, entree 2,50 kinderen tot 12 jaar ƒ1,00. Voor nadere info en tafelreservering: (010)5216731. 39.750,- beschikbaar te stellen, zodat de kosten bijna zijn gedekt. De Rijks subsidie wordt echter uitgespreid over een aantal jaren. De stichting heeft zich derhalve tot de gemeente Middelharnis gewend met het verzoek, of deze de rentelasten m.b.t. de financiële 'overbrugging' van die jaren, voor haar rekening te willen nemen. Men hoopt dat de gemeente hier positief op reageert, daar de werkzaamheden dan achter elkaar kunnen worden uitgevoerd. Enkele weken geleden is Molenmakerij Herrewijnen uit Spijkenisse met de res tauratiewerkzaamheden begonnen. De wieken en andere onderdelen zijn verwij derd en naar Spijkenisse gebracht. Daar zal de restauratie van deze onderdelen plaatsvinden. In juli van dit jaar zal de molen naar verwachting weer draaivaar dig zijn. De Korenbloem' in restauratie Maalvaardig Wanneer de molen draaivaardig is, bete kent dit nog niet dat deze ook weer maal vaardig is. Om dat te bereiken zal er nog een restauratiefase moeten volgen. Men hoopt dat deze fase rond het jaar 2000 zal kunnen worden uitgevoerd. In die fase zal naast het maalvaardig maken van de molen, ook het metsel- en voeg werk worden hersteld. Ook zal het motorhuis worden gerestaureerd. De motor is helaas destijds verkocht aan een particulier uit Zwolle. De gemeente Zwolle heeft inmiddels de verzameling van deze persoon ondergebracht in een museum, waarin de bronsmotor van de molen van Sommelsdijk het pronkstuk is. Overigens is 'De Korenbloem' één van de meest complete molens die de stichting heeft. Naar aanleiding van een verzoek om na der onderzoek (van het regionaal bureau wapens en munitie Rotterdam), werd een onderzoek ingesteld naar het illegaal voorhanden hebben van een vuurwapen. Door de plaatselijke politie werd na on derzoek bij een 32-jarige inwoner uit Oude Tonge een jachtgeweer in beslag genomen. De man had het vuurwapen in België gekocht. Hij had voor het jacht geweer geen vergunning/ontheffing aan gevraagd. Tegen de betrokkene is proces-verbaal opgemaakt. Over thuiszorg: Albert Heijn doet net of 't zo exclusief is op 'de kleintjes' te letten, maar de grootgrutter moest'es weten hoeveel Nederlanders dat dagelijks noodge dwongen praktiseren. Bij Thuiszorg en Maatschappelijk Werk Goeree-Over flakkee weten ze 't ook precies! Directeur en medewerkers in 't kantoor te Oude Tonge zijn wat tureluurs van de steeds veranderende regelgeving die voor de cliënten zo moeilijk inzichtelijk te ma ken is. Ook aan de thuiszorjg is een prijskaartje gehangen dat zich eigenlijk alleen maar makkelijk lezen laat door die cliënten die verplicht verzekerd-, en geïndiceerd zijn. Dat laatste betekent dat de G.I.Z. Ge- integreerde Indicatiestelling Zorg) de ge boden hulp heeft aanbevolen. Die cliën ten betalen slechts 10,- per uur en dat mag, in vergelijk met het particulier ta rief een schijntje heten. Particulier verzekerden doen er verstan dig aan na te zien of hun polis de kosten van 'ziekenhuisgerelateerde' thuiszorg dekt. Wanneer dat niet het geval is kun nen de kosten daarvan lelijk in de papie ren lopen. In de traditionele thuishulp moet een in komsten-afhankelijke bijdrage worden betaald die varieert van ƒ5,- per week (bij een inkomen tot ƒ24.000,- tot ƒ250,- per week bij een inkomen vanaf ƒ78.000,-). Informatie over het inkomen van een cliënt wordt via de Belasting dienst ingewonnen. Degeen die dat niet wenst betaalt 10,- per uur. Vragen worden graag beantwoord vla tel. 641044, het nummer van het kan toor te Oude Tonge. Hebt u het dan gelijk over de toegangs bijdrage die u hebt te betalen om thuis zorg te kunnen ontvangen, thuiszorg waarvan u weet dat zich die noodzaak onverwacht aan kan dienen. De toe gangsbijdrage bedraagt 55,- per jaar. Voor dat bedrag kan men aanspraak maken op het verkrijgen van gezinszorg, kruiswerk en de uitleen van verpleegarti- kelen en hulpmiddelen. Een of meer van die hulpverleningen komen in 8,5% van de gezinnen te pas, in 90% daarvan juist bij ouderen. De inning van de toegangsbijdrage is opgedragen aan het kruiswerk ZHE. Het is goedkoper zelf voor de toegangsbijdra ge 55,- te kiezen - vergelijkbaar met de vroegere kruiswerkcontributie, dan af te wachten tot men metterdaad hulp no dig heeft. Dan wordt een aanvullende bij drage van 82,50 gevraagd en samen maakt dat een bedrag van 137,50. Aanmelders wordt veelal een acceptgiro kaart van 157,50 aangeboden, maar men is niet tot betaling van die 20,- extra verplicht. Men kan een bedrag van 137,50 op eigen overschrijving invul len. Uitslagen van 3 februari 1997 Dammen: K. Tanis - C. Mierop3 - O A. P. C. de Mik - J. Westhoeve1 -1 P. van Dam - J. Moerkerk3 - O M. Bruinsma - J. van Koppen1 -1 C. Tanis-L. Moerkerk1 -1 A. de Mik - H. M. Horesteijn1 -1 Schaken, afdeling 1: M. Breen - W. H. M. van Geelen...V^ - A. C. Baas - J. Santifort1 - O J. W. Tanis - A. J. Kastelein1 - O Kr. V. d. Wende - W. T. Breen- ¥i Afdeling 2: C. Wassenaar - N. A. L. van Doom .1-0 E. van Lamoen - F. L. Troost1 - O Heel verrassend. De koploper werd door een dame verslagen. A. Schaefer- W. v. d. Meijden1 - O Kr. de Ronde - R. v. d. WendeO -1 P. Breen-J. GrinwisVi - Vi J. Dijkstra- A. Akershoek1 - O M. van Damme - P. A. DerrezO - 1 Uitslagen van 10 februari 1997 Dammen: A. P. C. de Mik - J. VisbeenO - 3 P. van Dam - C. Mierop1 -1 J. Moerkerk - J. Westhoeve3 - O M. Bruinsma- C. Akershoek3 - O A. Meijer-J. van Koppen3 - O A. de Mik - L. Moerkerk3 - O Schaken, afdeling 1: J. E. P. Tanis - Kr. v. d. WendeVi - Vi A. van Huizen - M. BreenV4 - V2 W. H. M. van Geelen - W. T. BreenVi - J. Santifort-J. W. Tanis1 - O Afdeling 2: C. Wassenaar - E. van LamoenO - 1 Opnieuw een prachtige prestatie voor onze enige schaakster. Zij kruipt lang zaam naar de kopgroep. A. Schaefer-E. Santifort1 - O A. Akershoek - J. GrinwisO - 1 F. L. Troost - W. v. d. Meijden1 - O Het ging heel moeizaam met Troost. Is hij de slag tegen mevr. van Lamoen nog niet te boven? P. Breen - Kr. v. d. Wende- Vi M. van Damme - J. DijkstraO - 1 N. A. L. van Doom - R. V. d. Wende- Vz OUDDORP - Met de komst van een baby verandert er heel wat en er komen vaaic veel vragen. Veel ouders zitten met dezelfde vragen, zoals: hoe leg ik contact met mijn baby?, hoe kun je een baby al verwennen?, waarom huilt een baby?, wat doe ik met al die goedbedoelde adviezen van buren en familie? Vaak krijgen ouders maar gedeeltelijke antwoord op deze vragen. Veel ouders vinden het daarom prettig hier met ande re ouders over te praten. Hoe hebben zij dat opgelost, hoe gaan zij met hun zuige ling om? Daarnaast is het leuk om over kinderen te praten, een behoefte die alle ouders eigen is. De koffie-ochtend wordt gegeven: Plaats: wijkgebouw Kruiswerk ZHE, Dirkdoensweg 33 te Ouddorp. Datum: woensdag 19 maart. Ty^.-9.30 tot 11.00 uur. Kosten: f 2,50 per persoon. Informatie en aanmelden bij Bureau Groepsactiviteiten, maandag tot en met vrijdag tussen 9.00 en 12.00 uur op tel. (0181)626226. Zondag 16 februari 1997 (Tweede Lijdenszondag) OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. J. G. van Loon, voorbe reiding Heilig Avondmaal en 18.30 uur ds. J. Kot, Rijssen. Eben-Haëzer: 9.30 uur ds. J. Kot en 18.30 uur ds. R. Veldman, voorbereiding Heihg Avond maal. Woensdag 19 februari, Dorpi- kerk: 19.30 uur ds. J. G. van Loon - Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst en 15.00 uur student J. Schipper, Vee- nendaal - Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. J. Krol en 18.30 uur ds. J. Koster - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. W. C. Meeuse, Sint An- naland en 18.30 uur ds. J. J. Rood- sant, Woubrugge. STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos en 18.00 uur ds. J. G. van Loon. Donderdag 20 februari: 19.00 uur ds. R. Veldman - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Koster, kinder- dienst en 18.30 uur ds. G. den Har- togh. Werkendam. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. Blom - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur student J. Schip per, Veenendaal - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. T. Wever, Soest - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur Iccsdicnst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. het Lam, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. M. J. Paul - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. D. Burger en 18.00 uur ds. A. Schaap - Ger. Gem. 10.00 en 1800 uur leesdienst. SOMMELSDUK - Herv. Gem, 10.00 uur ds. G. Mulder, voorbereiding Hei lig Avondmaal en 18.00 uur ds. J. C. den Toom - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. T. Cazander, voorbereiding Heilig Avondmaal - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur mw. L. van Asselt - Herv. 'Exodus'Gem. 10.00 uur dhr. Th. Theilingen, Goes. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 uur (H.A.) en 18.00 uur (H.D.) ds. A. M. den Boer - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. H. Out - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur leesdienst en 14.30 uur ds. M. Heemskerk. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder, v.m. be diening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. R. Veldman en 18.00 uur ds. J. C. Mesu, Nieuw en Sint Joosland - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. G. Kunz, Pa pendrecht en 18.00 uur ds. L. D. Bur ger - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. T. J. Ausma, Naaldwijk en 18.00 uur ds. B. J. Oldenhuis, Rotterdam. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. J. Paul en 18.00 uur ds. H. W. Riphagen, Papendrecht - Ger. Kerk 10.00 uur drs. A. C. Feij (voorb. H.A.) en 18.00 uur ds. H. Out. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. Willemsen, bediening Hei lig Avondmaal en 18.00 uur ds. J. B. ten Hove, dankzegging Heilig Avond maal - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur dhr. K. Baas en 18.00 uur drs. A. C. Feij. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. B. ten Hove, bediening Hei lig Avondmaal. ZIERIKZEE - Evang, Lutherse Gem. 10.00 uur ds. W. Baan, Dordrecht (H.A.). SINT MAARTENSDUK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. A. den Hartog - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. leesdienst. Donderdagmiddag meldde de viskotter Oostende 187 aan de Kustwachtpost Ouddorp dat hij voor een motorreparatie naar Stellendam onderweg was. Naar aanleiding van de slechte weers omstandigheden en de onbekendheid van de schipper met het Slijkgat, werd om 16.00 uur de reddingsboot 'De Zeemans pot' gewaarschuwd. De 187 werd vanaf de uiterton Slijkgat naar Stellendam begeleid, en zonder ver dere problemen werd omstreeks 18.00 uur afgemeerd. Voedsel liebben we nodig om te le ven. Consumenten eisen tevens dat hun eten veilig en gezond is. In Ne derland wordt er alles aan gedaan om vlees veilig en betrouwbaar te produceren. De overheid en het be drijfsleven in de vee- en vleessector spannen zich continu in om de con sument een veilig stukje vlees te blijven leveren. Toch wordt de consument nog al eens geconfronteerd met berichten en publika- ties, die aanleiding geven tot misverstan den over vlees. Daarom is er nu een fol der uitgekomen, waarin tal van actuele onderwerpen onder de loep worden ge nomen. Zo wordt er onder andere infor matie gegeven over de varkenspest en de gekke-koeienziekte (BSE). Deze folder is aan te vragen via de informatielijn van het Voorlichtingsbureau Vlees 06-0036. In een advertentie, die in verschillende kranten zal worden geplaatst, wordt aan gegeven dat de consument naar het 06- nummer kan bellen om de folder aan te vragen. Tevens kunnen vragen worden gesteld over de veiligheid van vlees. De folder is overigens volgende week ook verkrijgbaar bij alle ambachtelijke slagers en vele supermarkten. Op donderdag 13 maart geeft Mar jan Berk een lezing in de Gemeen schapsbibliotheek aan het Kerke pad te Middelharnis. De avond be gint om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.45 uur. Boekhandel Vroegindeweij zal aanwezig zijn met een boekentafel en Marjan Berk zal tijdens de pauze gekochte boeken signeren (exemplaren van huis mee nemen kan natuurlijk ook!). Toegangskaarten kosten 5 gulden en zijn vanaf nu verkrijgbaar aan de balie van de Gemeenschapsbibliotheek. Marjan Berk was lange tijd werkzaam in de wereld van cabaret, musical, toneel, radio en televisie. Op een gegeven mo ment liep in Nederland de belangstelling voor cabaret terug en Marjan Berk kreeg voornamelijk weinig bevredigende rollen aangeboden in toneelstukken en tv- series. Ze zegt hierover: „Ik speelde de ene huishoudster na de andere. Dat kwam me de strot uit". Langzamerhand ging ze zich toeleggen op het schrijven. In eerste instantie schreef ze voor toneel, radio en televisie. In 1977 schreef Mar jan Berk de muzikale theatershow 'Moe der en haar jongens', waarvan ook een grammofoonplaat werd gemaakt. Eind jaren '70 schreef zij voor het KRO- radioprogramma voor de jeugd 'De Huts- geklutste. Voor de IKON schreef zij de tv-serie 'De Pomp', voor de VARA de "t Mag niks kosten-show' en voor de KRO de zesdelige jeugdserie 'De Band'. Verder schreef ze enkele liedjes voor 'Kinderen voor Kinderen'. In 1980 verscheen haar eerste boek: het Bezuinigingskookboek, dat ze samen met Jeroen Krabbe samenstelde. Hierna volgde onder andere 'Nooit meer slank', 'De dag dat de mayonaise mis lukte', 'De feminist' en 'Gezonde lucht'. Schrijver-recensent Hans Warren schreef over Marjan Berk: „Marjan heeft inmid dels al vele malen bewezen uit het juiste hout gesneden te zijn voor de vrolijke li teratuur. Ze heeft kennelijk een grote le venservaring, weet over vele dingen mee te praten, heeft altijd wel een verrassende formulering en beschikt over een grote humor. Haar boeken worden geschreven om de lezer een plezier te doen, een paar genoeglijke uren te bezorgen". Marjan Berk kwam in 1992 in het nieuws omdat ze het scenario schreef voor de succesvolle t.v.-serie 'Vrouwen vleugel'. In 1994 werd de serie bekroond met de Televizierring. Wilt u de lezing op donderdag 13 maart bijwonen, haal dan bijtijds een toegangs kaartje want het aantal zitplaatsen is be perkt. VRÏÏDAG 14 FEBRUARI 1997 Dierenopvang Goeree-Overflakkee (0187) 651887 VERMIST te Sommelsdijk: zwart witte gecastr. kater, luistert naar de naam Panda. GEZOCHT: een goed thuis voor een gec. zwarte kater, witte sokjs en witte vlek op de snuit, m jaar oud. Christelgke basisschool Afgelopen dinsdag vond er in de gym zaal van Óolt- gensplaat een opmerkelijke gebeurtenis plaats. Na een ferme goed gerichte klap op een stuk hout van 3 a-4 cm dik be haalden 19 meisjes van deiioogste groe pen van de OBS De Regenboog en CBS De Hoeksteen o.l.v. mevr. Elza van Dorsser hun diploma weerbaarheidstrai- ning. De 19 klappen die deze houtjes verdubbelden symboliseerden de zelfver zekerdheid waarmee deze basisschool meisjes de 12 lessen van hun trainster hadden gevolgd. Even hiervoor hadden zo'n 25 jongens via enkele handgrepen, voetbewegingen en verdedigingswedstrijden hun kracht en behendigheid laten testen, eveneens met goed resultaat. Enkele maanden geleden hadden beide basisscholen van dit dorp hun handen ineengeslagen om hun oudste leeriingen fysiek en mentaal meer weerbaar te ma ken. In samenwerking met wethouder Malie paard van de gemeente Oostflakkee werd besloten tot het zgn. pilot project 'Safe Watch; over De Veilige School. Voor de OBS De Regenboog was dit een voort zetting van een eerder project. Onderdeel van dit project was een geza menlijke zelfverdedigingscursus voor de leeriingen van groep (6), 7 en 8. Twaalf weken lang kregen deze leeriingen gedu rende 1 middag per week training in het zelfbewust oplossen van probleemsitu aties, zoals die zich helaas in toenemen de mate in onze maatschappij voordoen. Met groot enthousiasme werd in de gym zaal deelgenomen aan deze lessen, waar in gesprekstechnieken, lichamelijke zelf verdediging en het naspelen van prak tijksituaties een grote rol speelden. Hoewel het Safe Watch-project zelf nog doorloopt op beide scholen, vond dins dag dus de afsluiting plaats van de weer- baarheidscursus. De kinderen mogen trots zijn op hun vaardigheden, maar laten we hopen dat zij er in de praktijk weinig gebruik van hoeven te maken. MELISSANT Uitslagen van 10 februari Afdeling 1 A. Doom - A. het Jonk2-0 Afdeling 2 H. de Geus - T. de Geus2-0 Vriendschappelijk tegen Dirksland Dirksland - ENEO'525-15 C. v. Welie - J. Looij0-2 G. Smits - B. Visbeen1-1 J. Wolfert- C. Visbeen1-1 H. Keuvelaar- H. Visbeen0-2 W. Stolk - T. Goedegebuur0-2 J. v.d. Groef - L. Blokland0-2 K. de Jong - L Non1-1 A. Los - M. Wiegel0-2 A. V. Rossum - H. v. Heukelen ..1-1 M. Poortvliet - P. Kom1-1 op 1 februari 1997 Dressuur pony's klasse B, proef 1 1. Rianne Aleman166 pnt. 2. Hanna v. d. Velden165 pnt. 3. Kristel Meijer157 pnt. 4. Sjarina Martinies,156 pnt. Dressuur pony's klassse B, proef 2 1. Jacomine Aleman166 pnt. 2. Marlou van Kempen166 pnt. 3. Rosemarie Grinwis164 pnt. 4. Willianne Lokker162 pnt. 4. Linda v. d. Wende162 pnt. 5. Kelly van Vliet158 pnt. 6. Apnl Redert157 pnt. Dressuur paarden klasse B, proef 1 1. Janine Aleman154 pnt. 2. Bianca Reckerman150 pnt. Dressuur pony's klasse B, proef 7 1. Manna Gorsira157 pnt. 2. Jacolien Speriing!!l56pnt 3. Ingnd de Beer155 pnt. 4. Anouk Verwey151 pnt. 5. Sylvia den Eerzamen150 pnt 6. Hilda Nauta146 pnt. Dressuur paarden klasse B, proef 7 1. Regma de Beer155 pm. 2. Janny Polder151 J^t. i. Leanne Grmwis150 pnt. De schoonheidsprijs was voor Ingrid de Beer met de pony Fantasy. De schoonheidsprijs op 8 februari was voor Cainille Esche en Annemarie v. d. f ol met de pony Ceasar. De jury was mevr. L. de Jong De laatste wedstrijden van dit wintersei zoen worden gehouden op 1 en 8 maart a.s., opgeven kan op Maneee OnHdom tel. (0187) 683908 of 601396

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 2