hmbrechtse MobilD Mevr. Zoon-Knops zingt al zeventig jaar naar hartelust bij Excelsior Hondenpoep ^mfi (010)2741135 kievit warmte karels, autoschode Politie 24-uurs telefoon: Inbraakpreventiei VAN DER VALK Rally Formula Garage Knöps B.V. In Remonstrantse kerk collecte voor Polen Ladies Circle bedenkt de ORB Aanvang werkzaamheden fase 3 en 4 Jeugdkoor 'luventa' te Dirksland pakt de draad weer op! C.RB. afd. Flakkee ENECO krijgt regionale telecomvergunning Vier en tachtig jarige zangster is altijd trouw op repetitieavonden Ingezonden Wie zingt er mee? 69e Jaargang :^SEBiBUQ^^^ VRIJDAG 14 FEBRUARI 1997 No. 6577 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 482629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75/JAARABONNEMENT ƒ57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 GEMEENTE MIDDELHARNIS Winkeldiefstal Op dinsdag werd in de Plusmarkt te Middelharnis een vrouw aangehouden ter zake van winkeldiefstal. Hij had voor ƒ33,80 aan goederen gestolen. Hij krijgt een schikking aangeboden van 220,-. Verlaten plaats ongeval Op 10 februari werd door een inwoonster van de gemeente aangifte gedaan van doorrijden na aanrijding, zonder dat de identiteit van de dader en/of het voertuig bekend was gemaakt. De geparkeerde auto had op een parkeerplaats bij haar woning gestaan en had t.g.v. die aanrij ding schade aan het linker achterscherm. Vergiftigde kat Op 10 februari werd door de eigenaresse van een kat melding gemaakt van het feit dat haar kat was vergiftigd en ten gevol ge daarvan dood aangetroffen werd in de Enkele Ring te Sommelsdijk. Diefstal Vermoedelijk in de nachtelijke uren van 9 op 10 februari werd op het Rubens plein te Middelharnis de gehele linker richtingaanwijzer-unit van een personen auto gedemonteerd en meegenomen. Mogelijk heeft de dader dit onderdeel nodig gehad voor zijn eigen Nissan Mi- cra, bouwjaar: 1985. GEMEENTE DIRKSLAND Stroperij Op zondagmiddag werd een ongeveer ^0 meter lang netwerk aangetroffen in het Sas nabij de Zuiderdieppolder. Het net werk was vermoedelijk tijdens de vorst periode onder het ijs gezet. Vis die in het net terecht komt raakt verstrikt en kan niet meer ontsnappen. De nog levende vis die in het net is aangetroffen werd terug gezet. Slotenspecialist Schoolstraat 32 3241 CT Middelharnis Tel. (0187)4822 94 GEMEENTE GOEDEREEDE Diefstal In het weekend van 8 en 9 februari wer den op de Deltahaven te Stellendam en kele diefstallen gepleegd, nl. bij twee be drijven werden in totaal 425 m laskabels (met koperen kem) gestolen. Tussen 25 januari en 8 februari werd van een vakantiewoning op een bungalow park te Stellendam de rookgasafvoer ge demonteerd en ontvreemd. Inbraak Tussen 7 en 9 febraari heeft men zich op de Deltahaven te Stellendam de toegang tot een vissersboot. Behalve dat er aan boord wat werd gegeten werd ei niets ontvreemd. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Illegale zendapparatuur Op 9 februari werd bij controle op de Schaapsweg te Den Bommel in een per sonenauto zendapparatuur aangetroffen, waarvoor de eigenaar geen machtiging bleek te hebben. De apparatuur werd in beslag genomen en proces-verbaal werd aangezegd. Op 10 februari werd in de gemeente, n.a.v. een advertentie waarin niet toege laten zendapparatuur aangeboden, met de Rijksdienst voor Radiocommunicatie een onderzoek ingesteld in een woning. Ter plaatse werden twee zenders en een ver sterker aansïetroffen en in beslag geno men. Proces-verbaal werd aangezegd. Inbraak caravan Op 10 februari werd door of namens de eigenaar van een caravan aangifte van diefstal uit zijn caravan gedaan. Wegge nomen waren o.a. enkele jalouzieën, lin gerie en werkkleding. ENECO heeft van het ministerie van Verkeer en Waterstaat de vergunningen gekregen om telecomactiviteiten te be drijven in het gehele gebied in Zuid-Hol land waar het bedrijf energie en kabelte levisie levert. In dit gebied liggen Den Haag, Rotterdam en Dordrecht. Het kabelbedrijf heeft hiermede 'graaf recht' in de betreffende gemeenten om netten voor telecommunicatie aan te leg gen en uit te breiden. Tevens geeft de vergunning recht op 'interconnectie'. Dit is het verbinden van netten met die van andere telecomoperators zoals PTT en Enertel, de landelijke operator waarin ENECO participeert. ENECO kan met de verkregen vergun ningen over vaste kabelverbindingen alle denkbare telecomdiensten aanbieden waarbij openbare spraaktelefonie eerst vanaf 1 juli 1997 wettelijk mogelijk wordt. Eén van de eerste diensten die aangeboden worden zijn de 'leased lines'. Een 'leased line' is een digitale vaste verbinding tussen twee vestigingen van een bedrijf waarover continue data communicatie plaatsvindt. Via het net werk van ENECO in combinatie met Enertel en diens deelnemers kunnen deze verbindingen ook landelijk gemaakt wor den. Als u meer wilt dan de laagste prijs voonMezékerhódl Middelharnis Telefoon (0187) 482222 15 JAAR GARANTIE I E J^l bekleding Zou u een ingezonden stuk in Eilanden- Nieuws willen plaatsen over hondenpoep in het Poldersweegje in Dirksland? Ik woon in zorgcentrum 'Geldershof' en heet P. van Prooijen, voorheen Gelder- sedijk 51. Ik ga elke dag enkele keren in m'n elec- trische invalidenwagentje naar buiten, maar op een afstand van 60 a 70 meter moet ik - op de stoep - minstens tien hondenhopen zien mis te rijden. Op het tegelpad naar het kerkhof is het nog veel erger, terwijl het toch niet past om zelfs zo'n omgeving te laten bevui len. Misschien zijn er hondenbezitters die het anders - en beter doen, maar eigenlijk zou je denken dat niet de honden -, maar de mensen worden uitgelaten, terwijl de honden helemaal hun eigen zin kunnen doen. Het resultaat daarvan vind ik terug aan de banden van m'n wagen. Het is altijd oppassen bij terugkomst de vloer van 'Geldershof' niet te bevuilen, Meestal kun je me dan ook nog buiten met takjes in de weer zien om de banden schoon te vegen. Enkele maanden geleden schreef ik van verontwaardiging een brief naar de gemeente, maar ik heb nog geen woord terug ontvangen. Zou u nu m'n klacht in de krant willen zetten? P. van Prooijen kamer 129 Voor a.s. zondag staat in de Remon strantse kerk te Sommelsdijk als extra collecte aangekondigd: bestemd voor Polen. Eind deze maand vertrekt dhr. Jan Ge braad, van het Polen-Depöt te Nieuwe Tonge weer naar Polen, en wel naar de stad ELK. Hier wordt een kindertehuis voorzien van nieuwe vloerbedekking, waarvoor op 3 scholen in Hellevoetsluis een actie is gehouden, met als opbrengst ƒ7.000,-. In de stad ELK zijn de Protestanten ver in de minderheid, maar zij hebben een mooie Anglicaanse kerk. Zij hebben het hier moeilijk, maar blij ven bestaan door giften uit Zweden en Engeland. Zij zijn zeer actief voor oude ren en kinderen. De genoemde collecte zal bestemd zijn voor het jeugdwerk in Elk. De stichting Polen zal het bedrag van deze collecte verdubbelen en dhr. Gebraad zal het op 2 maart in de ochtend kerkdienst overhan digen aan de dominee, uit naam van de Remonstrantse gemeente in Sommels dijk. Voor ons allen fijn om te weten, dat het hopelijk zéér hoge bedrag snel ter plaatse is en goed besteed zal worden. Hier staat de heer Gebraad garant voor. Ook uw gift kan nog mee en is van harte welkom via banknummer 3454.06.400, t.n.v. Stichting Polen te Nieuwe Tonge. De gemengde zangvereniging 'Excelsior' beleeft deze week iets, wat niet veel zangverenigingen haar na zullen kunnen zeggen. Mevr. Riek Zoon-Knops is dit jaar 70 jaar bij 'Excelsior'. Woensdag morgen togen de dames van het bestuur naar de nestor van het koor om gezellig met haar een kopje koffie te drinken, 's Avonds zou er tijdens de jaarvergadering een héél klein beetje aandacht aan de zangeres worden gegeven, maar vanavond heeft het koor een feest avond, waarbij de oudste sopraan in 'het zonnetje' gezet zal worden. Riek Zoon-Knops zag op 21 februari 1913 te Dirksland het levenslicht. Er kan met recht gezegd worden: 'Een geboren en getogen Dirkslandse', want haar hele verdere leven is ze in 'Klein Parijs' blij ven wonen. Riek's vader was smid en ze woonden op de Voorstraat. Al op 13- jarige leeftijd werd Riek lid van het kin derkoor 'Excelsior'. Tot aan haar acht tiende heeft ze haar jonge stem getraind op dit koor, waar onderwijzer Broos hoofd de scepter zwaaide. Toen Riek zou overgaan naar het grote koor moest ze aan hem beloven nog één jaar op het jeugdkoor te blijven zingen. Haar negen tiende levensjaar heeft ze dus een dubbe le funktie gehad. Dat vond ze helemaal niet erg, want zingen was en is haar lust en haar leven. Kerkkoor Voorzitter Ina Krijger vertelde tijdens het gezellige koffie-uurtje bij de jubila ris, dat 'Excelsior' van oorsprong een kerkkoor is geweest. Het koor is op 26 irovember 1909 opgericht en volgens het programmaboekje wat we bekeken, werd "op dinsdag 28 februari 1910, 's avonds 71/2 ure, in het koor der Ned. Herv. Kerk" de eerste uitvoering gegeven. Het koor is op een gegeven moment zo gaan groeien, dat het de koers heeft verlegd. Men zingt nu een heel breed repertoire. Ieder jaar wordt er een thema gekozen. Dat thema is dat jaar bepalend voor de ^^Q|n^^Q^3 Elk jaar kiest de 'Ladies Circle' (Goeree- Overflakkee) een vrijwilligersorganisa tie, waarvoor zij zich inzetten. Het geld wat zij hiervoor verwerven komt ten goede aan deze instelling/vereniging. Afgelopen jaar heeft de 'Ladies Circle B. Bommel' de Ouddorpse Reddingsbri gade gekozen als vereniging. Al snel bleek dat zij met ontzettend veel inzet en enthousiasme een behoorlijk bedrag bij elkaar kregen, welk alsmaar groeide. Op 28 januari jl. was het dus feest bij de Ouddorpse Reddingsbrigade. Dit was na melijk de dag, dat het geworven geld aan de ORB overhandigd werd. De donatie was inmiddels gegroeid tot ƒ27.000,-! De leden en het bestuur van de Ouddorp se Reddingsbrigade zijn 'Ladies' erg dankbaar. De donatie zal gedeeltelijk besteed wor den aan de inrichting van de nieuwe loods, opleidingen, overlevingspakket en ledenwerving. Wij wensen de Ladies Circle veel succes bij hun verdere pro jecten. Dorpsvernieuwing Sommelsdijk De werkzaamheden in het dorpsvernieuwingsge bied Sommelsdijk fase 1 en 2 zijn vrijwel afge rond. In de tussentijd is de laatste hand gelegd aan de voorbereiding van de fasen 3 en 4. Met de uitvoering van de werkzaamheden wordt 2 maart a.s. gestart. De bewoners van het gebied waar de werkzaamheden zullen plaatsvinden zijn iimiiddels schriftelijk geïnformeerd over de wijze van aanpak en niet in de laatste plaats over de ongemakken die onlosma kelijk aan dergelijke werkzaamheden zijn verbonden. Bovendien is een werk groep ingesteld, die onder meer is samengesteld uit bewoners van straten die in het dorpsvemieuwingsgebied lig gen. Deze leden zijn vooral ook aan spreekpunt voor de bewoners uit het gebied. Vanzelfsprekend zullen gemeente en aannemer de overlast zo veel als moge lijk is beperken. De werkzaamheden zijn vooral gericht op het verbeteren van de woonomgeving. Te noemen valt de aanleg van nieuwe riolering, waterleiding en indien nodig ook andere nutsvoorzieningen. Na afron ding van de werkzaamheden dient het cunet, in verband met nazakken, nog acht weken te rusten. Ofschoon versto ringen niet zijn uit te sluiten, is het gebied in deze periode wel bereikbaar. Met betrekking tot subsidie voor particu liere woningverbetering worden degenen die daarop aanspraak kunnen maken, erop geattendeerd dat indiening nog tot juni 1998 kan plaatsvinden. Ondanks de voorspelbare ongemakken hoopt de gemeente het project tot tevre denheid van alle partijen af te ronden. Een goede communicatie is daarbij voor waarde. Geadviseerd wordt om zonodig de leden van de werkgroep te raadplegen en ook de projectcoördinator, de heer C. Kom, is graag bereid om informatie en advies aan te reiken. De bijna vier-en-tachtig-jarige zangeres. Mevr. Zoon-Knops keuze van het repertoire. Riek zingt al zeventig jaar naar hartelust op het inmid dels 94 leden tellende koor. Concours Toen ze eenmaal lid was geworden van 'Excelsior' was haar vader dé stuwende kracht die haar steeds weer aanspoorde trouw de repetities te bezoeken. Hij ging ervan uit dat wanneer je ergens lid van was, je er dan ook behoorde te zijn. "Zang is zang", zei hij altijd, vertelt mevr. Zoon. Riek Zoon heeft altijd hard, maar ook graag gewerkt. En tijdens dat werken zong ze veel, veelal hetzelfde re pertoire. Zo ook die keer toen ze bezig was in haar ouderlijke woning met zemen en boenen. Vader kwam de kamer in en zei: "Riek moet er nu niet zachtjes aan een andere naald in." Haar man Bert Zoon had niet zo heel veel op met de zangliefliebberij van zijn echtgenote. Zingen was niet echt z'n hobby. Toen ze nog verkering hadden ging Riek mee naar een concours. Haar geliefde had na veel 'vijven en zessen' beloofd mee te zullen gaan. 's Morgens kwam de boodschap dat Bert niet mee- kon, want hij had zo'n pijn in z'n buik. "Onzin", zei vader Knops, "hij heeft gewoon geen zin, want hij houdt er niet van!" 's Avonds kwam het koor in opperbeste stemming thuis. Excelsior had de eerste prijs gewonnen. Echter toen Riek werd verwittigd dat Bert diezefde dag in het ziekenhuis geopereerd was van een blin dedarmontsteking, was die beste stem ming wel over. "Wat had mijn vader daar een hekel aan", vertelt ze. "Hij nog zeggen: "Hij heeft natuurlijk geen zin" en dan een blindedarmontsteking heb ben!" Hechte club Bert Zoon stapte in 1936 met Riek in het huwelijksbootje. Hij was beroeps chauffeur maar vanwege maagklachten besloot hij van baan te veranderen. Ze zijn toen een groentenwinkel begonnen in de Winterstraat. Jaren hebben ze de bevolking van Dirksland voorzien van verse groenten. "Het was altijd hard wer ken, maar daar had ik geen hekel aan", vertelt Mevr. Zoon. Omstreeks 1970 hebben ze de winkel van kant gedaan. In 1988 stierf haar man. Gelukkig mag ze van haar zoons en schoondochters en kleinkinderen veel liefde ontvangen. Door al de jaren heen is ze 'Excelsior' trouw gebleven. Ina Krijger zegt met overtuiging: "Ze is één van onze trouw ste koorleden. Ze heeft bijna nooit over geslagen." Mevr. Zoon heeft al zeventig jaar een vaste plaats op het koor. Eén van de bestuursleden zegt: "De had het wel eens gehoord, maar nog nooit gezien. Tot het moment dat ik toevallig eens tijdens een uitvoering achter Riek stond. Op het teken van de dirigent gingen de mappen open. Riek opende eveneens haar map, maar er zat niets in!" Mevr. Zoon: "Ik zing alles uit mijn hoofd. Die map moet je voor 'het gezicht' bij je hebben, maar ik kijk naar de dirigent, dat hoort zo!" Een vaste taak van haar is ook al jaren, het zorgen voor een kopje koffie voor de dirigent. Mevr. Zoon heeft het nog steeds best naar haar zin op het koor. "Er wordt hard gewerkt, véél gezongen, maar het is er ook ontzettend gezellig. Het is een hechte club. De hoop nog een aantal jaar tjes te mogen blijven zingen, maar ik blijf wel sopraan hoor. Dat moet je nu niet meer veranderen!" 1^ ISO 9002 Jeugdkoor 'luventa' uitgaande van de Gereformeerde Gemeente te Dirksland. Enkele maanden geleden heeft het be stuur besloten om het koor een poosje op een zijspoor te zetten. Dat besluit werd genomen omdat het aantal leden te klein was om verder te gaan, alle pogingen tot uitbreiding van het aantal leden ten spijt. Bij het bekendmaken van het op non- actief zetten van het koor is tegelijkertijd toegezegd dat in een later stadium nog eens geprobeerd zou worden om het koor weer op de hoofdrails en in gang te zet ten. Alhoewel het niet in de bedoeling lag, heeft het bestuur besloten niet langer te wachten met het herstarten van 'luven ta'. Vandaar dit stukje,waarbij wij ALLE Jongens en meisjes van 7 tot 16 jaar oproepen om ons te helpen door lid te worden! Een aantal (oud)leden hebben zich al gemeld bij het bestuur. We gaan beginnen als er voldoende aan meldingen zijn, jullie horen dat zo spoe dig mogelijk van ons. Namens het be stuur allen hartelijk welkom! Voor nadere informatie of aanmeldingen kunt u terecht bij de secretaris C. Jelier, tel. (0187) 602721 of in Middelhamis F. Kieviet, tel. (0187) 486275. De Christelijke Plattelandsvrouwen Bond, afdeling 'Flakkee' hoopt D.V. dinsdag 18 februari bijeen te komen in 'Pippeloentje', Kastanjelaan 3 te Middel hamis. Aanvang 19.30 uur. Deze avond hopen we onze jaarvergade ring te houden. Na het huishoudelijke ge deelte en bestuursverkiezing krijgt de heer Heerschap uit Ouddorp het woord met als onderwerp: "Voordracht van Flakkeese schetsen' Gasten zijn hartelijk welkom. Het bestuur Rotterdam-Rijnmond district Oe Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflaicicee VingeriingS - 3241 EB Middelhamis-Tel.(0187)482518 Audio - video apparatuur - Elel<trische huislioudelijke app. NdbiT Flexibel<ieding; specialisten in hef verwerken van kunststof dakfolie. 100% oniderhoudsvrij, flexibel materiaal dat alle weersomstandigheden trotseert op nieuwe én bestaande daken van woningen, bedrijven,, caravans en fabriekscomplexen. Bel 0111 652300 voor zorgeloos wonen en werken onder Flexibekleding. De Roterij 4, Burgh-Haamstede 0111 652300 VOOR BEELD EN GELUID FOTO -VIDEO STUDIO - RSKMTAOE FOTOOHAnE StJlfj OUDOOftP-WeatstmÊi 35-TaMoonpian 681612/Fax 683734 -fVnt3hop-Hog9XOom172-T9htoonf)111)4€2400 centrale verwarming - sanitair OOSTDIJK 49 - SOMMELSDIJK KEMA CERTIFICATE 36570 Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1