EIUVtlDEtl-tllEUWS De Gooye omhoog in competitie Dennis Hansen riant aan l(op Nes Ammim: Verandering procedures ontheffingaanvraag voor landbouwverkeer/exceptioneel transport Ophalen oud papier Prijsuitreiking H.V. Krammer Abonneert U op Eilanden-Nieuws Heren recrea Intermezzo onbedreigd naar volgend kampioenschap Schotejil-uitslagen ZRO-B wedstrijd wonen, werken en leren in Israël! VERVOLGVERHAAL 2e Blad DINSDAG 28 JANUARI 1997 No. 6572 In het verleden werden de ont heffingen voor landbouwverkeer en exceptioneel transport behan deld door de gemeenten resp. de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW), later ook wel genoemd het Servicebureau Ontheffingen (SBO). De gezamenlijke wegbeheerders op Goeree-Overflakkee, dat wil zeg gen de gemeenten en het Water schap, hebben de procedure en de kwaliteit van de dienstverlening van de RDW nader onder de loep genomen. De conclusie was dat het geheel niet foutloos verliep. In gezamenlijk overleg hebben de gemeenten Oostflakkee, Middel- harnis en Dirksland besloten om de ontheffingverlening voor zowel het landbouwverkeer als het excep tioneel transport via de provincie Zuid-Holland te laten verlopen. De gemeente Goedereede blijft de ont- heffingsaanvragen voor het land bouwverkeer zelf behandelen. Voor de Waterschapswegen vervul de de provincie Zuid-Holland al de rol van behandelaar van de aan vragen en verandert er dus niets. Landbouwverkeer In de moderne landbouw wordt met grote machines gewerkt. Daar de lande rijen niet altijd direct naast de boerderij liggen, moeten de voertuigen de weg op. Met name loonbedrijven zullen dagelijks met voertuigen op de weg zitten. Landbouwvoertuigen die breder zijn dan drie meter moeten volgens de wet voor het rijden op de normale weg een ont heffing aanvragen. De ontheffing geeft aan waar en wanneer en met welke voer tuigen men mag rijden. Exceptioneel transport Deze term zal voor vele mensen onbe kend zijn. Bedoeld worden die voertui gen die volgens de wet te breed, te hoog, te lang of te zwaar zijn, dat wil zeggen breder dan 2.60 meter, langer dan 22 meter, hoger dan 4 meter of zwaarder dan 50 ton. In de praktijk komt men regelmatig van die grote wagens tegen zonder begeleiding. De chauffeurs van deze voertuigen rijden in binnen- en bui tenland, maar weten eigenlijk onvol doende of een bepaalde weg wel op de bewuste vracht berekend is. Dat zou ertoe kuimen leiden dat men vast komt te zitten of scheuren veroorzaakt; kortom gevaarlijke en lastige situaties. Om die reden woren bij ontheffingen ook bege leidingsvoorschriften gesteld. Afhanke lijk van de afmeting van het voertuig worden enkel voorschriften gegeven of wordt een particuliere begeleider vereist of wordt daarbij nog politiebegeleiding vereist. In dit laatste geval is ook het ver keer in het geding, bijvoorbeeld als een kruispunt afgezet moet worden e.d. Voorkomen In het verleden is de behandeling van de ontheffingen voor exceptioneel transport gecentraliseerd. De echte behandeling werd uitgevoerd door de Rijksdienst voor het Wegverkeer ook wel bekend als Servicebureau Ontheffingen en tegen woordig werkend onder de naam bureau TET (toelating exceptioneel transport). Bij de behandeling van de ontheffing moet de vroegere RDW contact opne men met de gemeente, die ter plaatse veel beter bekend is. Deze procedure liep volgens de betrokken ambtenaren in de regio nog niet goed. De gemeenten en het waterschap als wegbeheerders op Goeree-Overflakkee willen voorkomen dat de voertuigen op wegen komen die niet op zulke brede, lange, hoge en/of zware voertuigen berekend zijn. Daar mee voorkomt men extra tijd en opont houd voor de betrokken chauffeur en zijn medeweggebruikers en voorkomt voor de wegbeheerders extra kosten vanwege het extra reparatie of onderhoudswerk zaamheden. Kwaliteit De RDW heeft in het verleden eerder opmerkingen gekregen van de wegbe heerders over de werkwijze rond de ont heffingverlening. De RDW wil de dienstverlening ook wel verbeteren, maar voor een landelijke organisatie vraagt dat veel tijd. Mede gezien het belang van de kwaliteit van de eigen wegen willen de gemeenten en het waterschap voor de wegen binnen het eigen grondgebied echter een goede ontheffing afgeven. Met het oog op de kwaliteit is men over een nieuwe opzet gaan nadenken. Het resultaat hiervan komt er in het kort op neer dat tót het moment waarop gecon stateerd woprdt dat de kwaliteit van wer ken van de RDW verbeterd is, de provin cie de rol van de RDW over gaat nemen voor Goeree-Overflakkee. Waterschapswegen De situatie rond de waterschapswegen wijzigt zich niet. De ontheffingverlening van het waterschap verliep in het verle den al via de provincie. Zowel voor het landbouwverkeer als voor exceptioneel vervoer verandert er in deze zin voor de betrokkenen niets. Verandering Samenvattend komt het er dus op neer dat de ontheffingverlening voor land bouwverkeer en het exceptioneel trans port binnen de gemeenten Oostflakkee, Middelhamis en Dirksland in het vervolg via de provincie Zuid-Holland verloopt. Zij behandelt de aanvragen. De ont heffingen voor exceptioneel transport verlopen voor de gemeente Goedereede ook via de provincie; de ontheffingen landbouwverkeer behandelt men nu en in de toekomst zelf. Voor een aanvraagfor mulier voor beide ontheffingen kunt u terecht in het gemeentekantoor, waar men u ook kan helpen met het invullen van de aanvraag. DIRKSLAND Zaterdag 1 februari a.s. wordt het oud papier weer bij u opgehaald. Wij verzoe ken u het voor 8.30 uur 's morgens gebundeld buiten te zetten. Bij voorbaat onze hartelijke dank, namens de vrijwilligers. A. Zoon, tel. 603352 Programma-overzicht 15.30 uur: Jongens B2 - Fikszo/Lekkerkerk 1 Jongens Cl - Berkel 1 Meisjes Al - Volley Voome 2 Meisjes Cl - Volley Quick 1 17.00 uur: Heren 1 - Alexandria'66 4 Dames 2 - WEA/Mevo'80 1 Jongens BI - Switch'89 1 Meisjes C2 - Avital'QO 1 19.00 uur: Heren 2 - WEAyMevo'80 2 Dames 1 - Kangoeroes 2 Dames 3 - Shell 1 Vrijdag 7 februari houdt de hengelaars vereniging Krammer haar feestelijke prijsuitreiking in het Dorpshuis te Nieuwe Tonge, aanvang 20.00 uur. U kunt aan deze avond alleen meedoen na vooraanmelding, uiterlijk 31 januari dient uw aanmelding in ons bezit te zijn. De bekerwinnaars over het seizoen 1996 zijn: Zoetwater: 1R. de Jong 2. T. v.d.Poel 3. T. Elschot Zoutwater: 1. T. v.d. Poel 2. C. v.d. Welle 3. T. Elschot Rondvis: 1. A. Bruinsma 2. T. v.d. Poel 3. A.Both Algemeen: 1. T. v.d. Poel 2. A. Bruinsma 3. C. v.d. Welle 4. T. Elschot 5. R. de Jong Grootste zoetwatervis: A. Troost Grootste zoutwatervis: R. Zuetenhorst Voor aanmelding van de feestavond: C. v.d. Welle, Berkenlaan 4, 3257 XA Oolt- gensplaat, tel. (0187) 632118. SOMMELSDUK - Volleybalvereniging Intermezzo speelde afgelopen zaterdag haar thuiswedstrijden in 'de Staver' te Sommelsdijk. Alleen het herenteam uit de recreantenpoule speelde een uitwed strijd in Vierpolders tegen Volley Voome. Volley Voome is de enige ploeg in de poule die het Intermezzo moeilijk kan maken. Afgelopen vrijdag lukte dit in de tweede set die gewonnen werd door de fusievereniging. Maar voor de rest van de wedstrijd liet Intermezzo duidelijk zien deze poule ontgroeid te zijn. De ploeg met de twee buurmannen, Menno Domburg en Chris v.d. Weele, draaide als ee trein. Met afwisselend volleybal, flink wat aanvalsvariaties en een goed blok was Intermezzo geen moment in gevaar. 1-3 was de einduitslag. Omdat er zo lekker gevolleybald werd volgden nog twee sets voor de lol. Dit eindigde in een 1-1 gelijkspel. Zondermeer verrassend te noemen is het gelijkspel tussen dames 1 en 2. Dames 2 stond uitstekend te volleyballen. Arie Domselaar, tegenwoordig zelf ook weer actief bezig bij de heren recreanten, coachte zijn dames 2 naar een 2-0 voor sprong (15-12 en 16-14). Vooral Jeanella Kooman speelde sterk in deze wedstrijd. Langer dan deze twee sets konden de dames het niet volhou den. Dames 1 trok op het laatste moment aan de bel. Via 13-15 en 4-15 kwam de kandidaat voor het kampioenschap langszij. Het publiek was het roerend eens over deze wedstrijd: een lust voor het oog om naar te kijken. Uitslagen Volley Voome - Heren recrea1-3 Dames 2-Dames 12-2 Jongens B1 - Jongens B23-0 Meisjes Cl - Meisjes C23-0 Heren 1 -Rijnmond 61-3 Heren 2 - De Kriekel 11-3 Meisjes BI -Rowido 10-3 Volleybal in 'de Staver' Aanstaande zaterdag speelt Intermezzo wederom in eigen huis. Vanaf half vier tot en met negen uur zal volleybal cen traal staan in Recreatiecentrum 'De Staver' te Sommelsdijk. De toegang is gratis. Dat zwemvereniging De Gooye de toekomst met angst en beven tege moet ziet in verband met de discus sie over het zwembad in Dirksland moge duidelijk zijn. De zwemver eniging met een groot aantal lande lijke (sub)toppers zou zwaar gedu peerd worden bij sluiting van het zwembad. De sportieve prestaties lijden er zo te zien nog niet onder. De derde wedstrijd in de competi tie in de hoogste afdeling van de ZRO werd afgelopen zaterdag gezwommen in het ook met sluiting bedreigde zwembad in Rotterdam- Zuid. De Gooye stond na twee wedstrijden op de achtste en laat ste plaats. Er werden drie medailles gewonnen. Zilver was er voor de twee NK-gangers van volgende week: Ingmar Brinkman (jongens '81) en Frank van der Voordt (jongens '83). Beiden op de 100 meter school in een nieuw persoonlijk record: 1.13.6 en 1.20.3. Theo Tanis werd eerste op de 100 meter rug heren in 0.59.6. Sandra van der Voordt en Iromy Romalho zwommen allebei een prachti ge pr op 100 meter vrij meisjes '86: 1.24.4 en 1.24.8. Leander Jongejan deed dit bij de jongens: 1.20.7. Op de 100 meter vrij meisjes 1985 zijn ook mime persoonlijke records te melden: Tirsa Konings 1.30.7 en Lydia Tedouw 1.37.0. Johnny Jongejan blijft progressie tonen. De vrije slag specialist verbeterde dit keer zijn 200 meter-tijd met drie secon den: 2.12.7. Op ditzelfde nummer (jon gens '77) zwommen Paul en Ingmar Brinkman respectievelijk 2.16.5 en 2.07.2. Bij de meisjes '83 werd 100 meter schoolslag gezwommen. Jacolien Terlouw zwom een prachtige pr: 1.28.0, mim drie seconden onder haar oude tijd. Lieske van de Polder zwom 1.27.3, ook een pr. In de einduitslag bleek De Gooye vijfde te zijn geworden. Met als gevolg een zesde plaats in de tussenstand. Met een zodanige voorsprong op nummer acht dat de kans op degradatie een stuk klei ner is geworden. De kans op promoveren in de landelijke competitie lijkt steeds groter te worden. Uit de laatst gepubliceerde stand bleek De Gooye eerste te staan in haar regio. De wedstrijd van vorige week leverde een zodanige uitslag op dat de nog te ontvangen tussenstand met vertrouwen mag worden tegemoet gezien. Overige uitslagen van afgelopen zaterdag 100 m rug dames: Lieske van de Polder 1.16.3 100 m rug heren: Peter van Gemert 1.07.2 100 m vlinder meisjes '79: Jenny Jongejan 1.26.9, Lieske v.d. Polder 1.19.8 100 m vlinder jongens '79: Johnny Jongejan 1.15.7, Christian Velgersdijk 1.09.7, Paul Brinkman 1.06.1 100 m vrij jongens '85: Jeroen Vroegindeweij 1.32.7 100 m schoolslag meisjes '81: Jamie Visser 1.35.6, Maartje de Jong 1.33.7, Jenny Jongejan 1.30.3 100 m schoolslag jongens'81: Johan van Driel 1.28.3, Frank van der Voordt 1.20.8 100 m schoolslag meisjes '84: Jacomien de Jong 1.34.0 100 m schoolslag jongens '83: Gerben de Jong 1.36.0 200 m vlinderslag heren: Christian Velgersdijk 2.34.7, Theo Tanis 4x 100 meter wissel meisjes '81: Maartje de Jong, Jacolien Terlouw, Lieske v.d. Polder en Jenny Jongejan 5.28.8 4x 100 meter wissel jongens '79: Paul Brinkman, Ingmar Brinkman, Frank van der Voordt, Johnny Jongejan 4.20.0 Zaterdag 25 januari heeft zwemvereni ging Schotejil, samen met nog zeven andere zwemploegen, de derde wedstrijd in de ZRO-B competitie 'verzwommen' in zwembad de Hooght te Papendrecht. De oogst bestond dit keer opnieuw uit veel persoonlijke records, 26 in totaal, waaronder vijf clubrecords en bovendien een viertal ereplaatsen. Op 100 meter rugslag bij de dames zwom Marjon van Kempen in een tijd van 1.12.2 naar een zilveren medaille. Zij verbeterde tevens het clubrecord bij de dames. Bij de jongens onder 14 jaar was Michiel de Gelder, die op zijn favoriete slag, de schoolslag, opnieuw een persoonlijk en clubrecord neerzette. Zijn 1.21.8, goed voor een gouden medaille. In dezelfde leeftijdscategorie zette Laurens van der Valk een tijd neer van 1.31.5, een per soonlijk record en goed voor een derde plaats. In de laatste estafette, voor jongens onder 18 jaar, wisten Richard Abresch, Bastiaan Hagoort, Gerwin Grit en Xander Teuling op de 4x 100 meter wis selslag tenslotte nog een derde plaats uit zes te scoren. Clubrecords waren er verder ook nog voor Leander Noordijk op de 100 meter vlinderslag in 1.13.9, Arjan Blok op 200 meter vlinderslag in 2.37.9 en tenslotte opnieuw Marjon van Kempen, te weten op 200 m vlinderslag in een tijd van 2.54.9. In het sfeervolle zwemcomplex 't Zuiderdiep zag het talrijk opgekomen publiek hoe Dennis Hansen afgelopen zaterdag zijn voorsprong uit de eerste wedstrijddag van de jeugdconditiecup van zwemclub de Stelle sterk uitbreidde. Na een afgetekende overwinning op de 400 meter vrije slag ging hij nu fier aan kop en is het verschil met naaste concur renten Leander van Splunder en William Klepper nu reeds onoverbmgbaar gewor den. En er zijn nog twee wedstrijddagen te gaan!! Bij de meisjes moest Corianne 't Mannetje (koploopster na de eerste dag) door blessureleed verstek laten gaan. Hierdoor kwam plotseling Jannelies Phijlipsen bovenaan te staan. Ze staat echter onder zware dmk, want Huberta Breederveld snoepte door haar overwin ning afgelopen zaterdag weer wat kost bare punten van haar achterstand af! De top 5 na twee wedstrijddagen Meisjes onder 14 jaar 1. Jannelies Phijlipsen312.025 2. Hubert Breederveld320.500 3. Arieke Breederveld329.250 4. Daphne Dubbelman343.625 5. Lilian Hessel...371.300 Jongens onder 14 jaar 1. Dennis Hansen313.250 2. Leander van Splunder361.875 3. William Klepper367.800 4. Johan de Vogel386.450 5. Jeroen van Dam389.625 De volgende wedstrijddag is op 8 febm- ari a.s. Dan staat de 50 meter vlinderslag en 200 meter vrije slag op het program ma. Ben je je aan het oriënteren op een zinvolle periode na je studie of wil je je huidige werk kring eens on derbreken ter bezinning op de toekomst? Lees dan verder, want dan heeft Nes Ammim iets te bieden! Nes Ammim is een internationaal, chris telijk dorp gelegen in het noordwesten van Israël waar mensen van verschillen de leeftijden wonen, werken en leren. De stichters van Nes Ammim wilden na de verschrikkingen van de Holocaust de verhouding met het joodse volk verbete ren. Daarom vatten ze het plan op een nederzetting te stichten als teken van verbondenheid met het joodse volk en om wederzijds respect en begrip te ver sterken. Een plaats waar gepoogd zou worden gestalte te geven aan een groot woord 'verzoening'. Zo zijn de mensen geko men. Om te leven in de werkelijkheid van Israël, een gecompliceerd en fascine rende wereld. Om te leren mèt en van Israël. Nes Ammim voorziet voor een belang rijk deel in haar eigen onderhoud door het kweken van rozen, avocado's en door een 3-sterren hotel en een jeugdher berg te exploiteren. Er is eenvoudige woonruimte beschikbaar voor jongeren en er zijn zelfstandige woningen voor gezirmen. Veel bewoners verblijven een jaar in Nes Ammim, bijvoorbeeld na het afronden van een studie. Anderen, met name vakmensen, wonen er langer en dragen zorg voor continuï teit in het dorpsleven en de bedrijven. Er wonen ongeveer 100 mensen, m.n. Ne derlanders, Duitsers en Zwitsers en op dit moment ook een aantal Amerikanen en Engelsen. De voertaal is Engels. Door het studieprogramma krijgt ieder een de gelegenheid kennis te maken met het jodendom; de islam; politieke, socia le en culturele aspecten van de samen leving; christologie en vele andere thema's die ontleend zijn aan de werke lijkheid van alledag. Er worden excursies georganiseerd en lezingen gehouden, waama de bezoekers daadwerkelijk het gesprek kurmen aangaan met joodse, is lamitische en christelijke sprekers. Voor al deze activiteiten hebben we mensen nodig. Enthousiastelingen met een oecumenisch-kerkelijke betrokken heid en interesse in het jodendom, flexi biliteit en zelfstandigheid. Basisvoorzie ningen worden vergoed. Wie zijn er nodig? Jongeren voor het Werk- en Infor matiejaar (vanaf juh 1997). Algemene werkers die geschoold wil len worden in een der Nes-Ammim- bedrijven, min. 2 jaar. Vakkrachten in de volgende richtin gen; pas afgestudeerden zijn ook van harte welkom: Technische dienst (MTS/HTS-werk- tuigbouwkunde, elektrotechniek, auto techniek, timmerman); tuinbouw (opl. AOC/AHS), landbouw, horeca, bedrijfsadministratie (MBO/ HBO), A-verpleging, basisonderwijs. Nes Ammim - een waardevolle erva ring die basis geeft voor de toekomst! Bel of schrijf voor meer inlichtingen naar: Nes Ammim Nederland, Hellestraat 37a, 3811 LK Amersfoort, tel. (033) 4613959. DOOR DONKERE DAGEN -24- En toen hij klaar was, sloeg hij de ogen neer, diep beschaamd; met de bange vrees in het hart, dat men zich nu, na zijn bekentenis, wel van hem afwenden en verdere hulp weigeren zou. Hij kon het zich tegelijkertijd bijna niet verklaren, hoe hij er toch toe gekomen was, aan vreemde lieden zijn vertrouwen te schenken. Verwaal zat hoofdschuddend naar de droeve ge schiedenis te luisteren. De ogen van zijn vrouw mstten met iimig medelij den op de onbezonnen jongen. Een poosje werd er geen woord gesproken. Eindelijk zei Verwaal: „Jongen, we spreken nog wel nader. Blijf van nacht alvast hier. Je hebt stellig mst nodig. En morgen zullen we het wel eens worden. Je hebt wel een plaatsje voor hem?" voegde hij er bij tot zijn vrouw. Reeds vroeg in de avond werd Steven een zolder vertrekje gewezen, waar een zacht gespreid bed hem wachtte. Het was Steven wonderlijk te moede geweest, toen na het avondeten Verwaal de bijbel had opengesla gen en eerbiedig daamit een hoofdstuk had voor gelezen. Was het 'toeval' geweest of opzet, dat hij juist de gelijkenis te horen kreeg van de verloren zoon? En na het lezen het hailelijk, eenvoudig ge bed. Was hij weer thuis? Zat hij weer in de oude duinwoning met grootvader en Greet en Em? Ach nee, hij was de verloren zoon; ja de verloren zoon; maar breidden ook naar hem de liefde- armen Gods zich uit? Immers nee; hij was de verloren zoon! Terwijl deze treurige gedachten hem vervulden en hij zich slapeloos omwendde op zijn bed, spraken de echtgenoten Verwaal met elkaar over de zon derlinge ontmoeting. „Dit geloof ik stellig", sprak Verwaal tenslotte, „dat de jongen zich de zaak te erg voorstelt. Het is volstrekt niet zeker, dat hij een moord begaan heeft; ik kan dat maar zeer slecht aannemen, als hij werkelijk die daad had begaan, zou de politie hem immers al lang opgespoord hebben. De heb er ook niets van gelezen in mijn Hollandse krant. In ieder geval moet hij naar zijn zuster en grootvader schrijven; we zullen er dan wel nader van horen. Ik geloof, dat God deze jongen op onze weg plaatst en we hem hier dienen te houden. En jij moeder?" Moeder Verwaal was niet veel van zeggen. Maar ze had zielsveel medelijden met de arme zwerver, die reeds zo vroeg moederliefde en moederzorg moest ontberen. „Het is heel goed, vader", stemde ze toe. De andere morgen kreeg Steven dé beslissing te horen. Hij moest naar huis schrijven. „Ja, dade lijk", zei moeder Verwaal, tegen haar gewoonte zich in een gesprek mengde, „dadelijk, want wat zullen ze ongemst zijn, jongen!" Voorts kan hij bij Verwaal in dienst blijven; tegen kost en inwoning en een geringe beloning daarboven. Wilde hij dat? Twee brandende tranen waren Stevens enig ant woord. Zo was afgesproken; zo geschiedde. Een brief werd geschreven naar huis. Het was alsof de pen loodzwaar en de hand, die haar besturen moest, geheel krachteloos was; maar langzamerhand vulde zich het papier en daar stond de treurige geschiedenis zwart op wit. Ze kwamen hem nog afschuwelijker voor, nu hij ze had moe ten verhalen en woord voor woord van zijn zonde getuigde. Hoe dringend smeekte hij zuster en grootvader om vergeving; o, kon hij het ze zélf vragen; mocht hij nog weer ginds zijn, ver in Hollands duin, bij grootvader, bij Em, bij Greet. o, als hij aan Greet dacht, aan haar verdriet.Hij zag haar in zijn verbeelding, handenwringend... Het was zijn schuld, de zijne alleen. De brief werd gepost. Steven vond zijn werk. Maar na de snelle wisseling in zijn lot, die de laat ste dagen had plaats gegrepen, na het schrijven van zijn brief, verhief zich weer in volle kracht het schrikbeeld van zijn slechte daad, dat hem be nauwde, pijnde, martelde... Het liet hem nu geen ogenblik met mst. Toen een paar dagen, nadat hij bij Verwaal in dienst was getreden, aan de avond het drietal zich weer aan de tafel schte om het maal te nuttigen, stortte Steven plotseling voorover met het hoofd op de tafelrand. Het was de reactie na maanden bovenmatige in spanning; na weken van beangstigende spanning, van folterend zelfverwijt, van opgekorpt verdriet. Steven werd naar bed gebracht. Het bewustzijn keerde niet temg, in geen dagen. Een zenuwziekte bedreigde zijn leven! Bij zijn bed waakte, trouw als een moeder, juf frouw Verwaal. HOOFDSTUK 20 Een lichtstraal ,XV.ii ijk eens. Greet". Het is Emmy Harmsma, die dit tegen haar zuster zegt. Ze wijst met ..haar vingertje het pad af, dat tussen de dui nen doorslingert en waarop, niet veraf, een klein meisje zich vertoont. Ze zitten beiden voor de deur. Em en Greet, Greet als altoos, volijverig in de weer. Op haar schoot ligt naaiwerk en ze gunt zich bijna geen tijd het hoofd op te kijken. Ze is ook de enige kostwinster thuis. Wel zijn de behoeften niet groot, sinds Ste vens verdwijning de kleine kring nog kleiner maakte, maar toch is de zorg te groot voor haar. En het is het werk niet alleen, dat haar afmat. O, hoe somber schijnen haar zelfs de schoonste zomerdagen; het is, alsof de zon haar glans omsluierd houdt voor haar. Waren de slagen dan waarlijk ook niet al te zwaar? Moeders sterven, vaders omkomen. Stevens verdwijning, de smade lijke behandeling door wie haar het naast moesten staan; het kwam alles zo kort op elkaar; het ene verdriet stapelde zich op het andere. En het was tenslotte een berg geworden, die haar dreigde te verpletteren. Zeker, ze had gebeden. Vurig; niet ééns, maar vele malen. En was het beter met haar geworden? Soms kroop een gedachte haar in de ziel, waarvoor zij temghuiverde, die haar ontzette, die ze in het be gin met kracht en beslistheid ver van zich wierp! Maar telkens kwam die boze gedachte terug en sloop haar hart weer biimen; de gedachte: je bid den is nutteloos, je hopen vergeefs. God heeft je vergeten! En of ze streed tegen dit verschrikkelijk denkbeeld, het stak als een giftig monster telkens de kop weer omhoog en zij... ach, zij voelde haar tegenstand minder worden, ze voelde het! En dat gevoel maakte haar lusteloos, deed haar gebed ver flauwen. En toch gaf ze haar bidden niet op. Toch blééf ze smeken, op hoop tegen hoop! Steven! Waar was hij? Leefde hij nog? Die vragen lieten haar geen rust. Waarom was Steven verdwenen? Waar was hij? Was hem een ongeluk overkomen? (wordt vervolgd) 2.25.8 Adverteren in Eilanden Nieuws betekent dat uw advertentie ook buiten de bebouwde kom wordt gelezen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 5