NIEUWE BOEKEN Eetproblemen Nog'es un poterbal? Rampconcert Haal de wereld in huis met een buitenlandse jongere! .H.- ..oO^Vl.#...-^^'S' 7 7 Voorspeelavond viool- en pianoleerlingen 100% geslaagd(en) mencursus Sasruiters Shantala babymassage Schaakvereniging De Zwarte Pion BOEKEN EN MUZIEK VAN DER BOOM Wekelijks gasverbruik Themabijeenkomst: OPHALEN OUD PAPIER ZENDINGSAVOND Jeugd-stuif-in-Stellendam een weldaad voor ouder en baby Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS DINSDAG 28 JANUARI 1997 Drs. C. G. Geluk, Traditie als bewe ging. Jongeren en het oorspronkelijke geloof. Uitgeverij Kok Voorhoeve, Kampen. Paperback. 171 pag. Prijs ƒ24,90. Dominee Geluk is Hervormd predikant in Huizen. Eerder was iiij directeur van de Hervormd-Gerefor- meerde Jeugd Bond. Geen wonder dat het wel en wee van de jeugd van de gemeente hem nog steeds ter harte gaat. Met spijt constateert hij bij de kerkelijke jongelui een toenemende vervreemding van de Gereformeerde traditie. Daarover gaat dit boek. Het begrip 'traditie' wordt onder de loep genomen. Verder wordt iets weergegeven uit de resultaten van een onderzoekje onder enkele hervormd- gereformeerde jonge mensen. Tot slot geeft de schrijver enige aanbevelingen betreffende het omgaan met de jeugd. Deze paperback geeft veel waardevolle informatie. Inderdaad behoeven we de afkalving van het gereformeerd-eigene bij de komende generatie niet te onder schatten. Bezorgdheid is terecht en het gebed voor hen nog te meer. Daarnaast ook het kennen van de eigen verantwoor delijkheid binnen de gemeente. Toch lijkt het me dat de schrijver de principië le breuk tussen de klassiek-gereformeer de traditie enerzijds en de evangelicale beweging niet geheel scherp stelt, bij al het goede overigens dat te zeggen valt over de evangelische richting. Verder krijgt het al dan niet zingen van gezan gen in de eredienst m.i. een al te nadruk kelijke aandacht in dit kader. Met een aanpassing van de liturgie hebben we de kerkverlatende jeugd niet terug. Ds. J. J. Poort, Ga maar met je hart. Begeleiden in het lijden. Uitgeverij De Groot Goudriaan te Kampen. Paper back. 62 pag. Prijs 14,90. Gedurende de laatste jaren heeft ds.Poort in eigen leven moeten ervaren wat ziekte en lij den is. Door middel van diverse publica ties heeft hij anderen laten delen in zijn ervaringen: de steun en troost die hij van Godswege heeft ontvangen. In dit boekje wil hij ieder die te maken heeft met andermans leed een handreiking bieden. Diverse voorbeelden uit de eigen (predi- kants)praktijk worden impliciet meege geven. Anne de Graaf, Brood op het water. Roman. Uitgeverij Kok te Kampen. Paperback. 252 pag. Prijs 34,90. Als deel 1 van de (kennelijk nieuwe) serie 'Verborgen Oogst' verscheen deze histo rische roman over een familie in het Po len van januari tot september 1945. De hoofdpersoon is Hanna, Duitse van na tionaliteit, Poolse naar eigen besef. Het verhaal is, aldus de schrijfster, gebaseerd op ware gebeurtenissen; het schetst een aangrijpend beeld van de nachtmerrie in Polen in de maanden vlak voor en na het einde van de Duitse bezetting van het land. Het boek verscheen eerder in Amerika. Reinhard Junker en Richard Wiskin, De eerste bergbeklimmers. Bloemen veroveren de Alpen. Uitgeverij J. J. Groen en Zoon, Leiden. Gebonden. Geïllustreerd. 64 pag. Prijs 29,95. Een prachtig platenboek dat u laat keimi- smaken met de bloemen van het hoogge bergte en hun aanpassingen aan de extre me levensomstandigheden daar. Maar dit boek met tientallen fraaie kleurenfoto's is meer dan een kijkboek. Het geeft ook uitvoerig antwoord op de vraag hoe het mogelijk is dat de flora zich daar kan handhaven. Op een aanschouwelijke manier wordt getoond en beschreven hoe machtig Gods scheppingswerk is. De belijdenis van Gods voorzienigheid, ook In augustus komen er weer onge veer 120 jongeren vanuit de hele wereld om Nederland van binnen uit te leren kennen. Ze draaien een jaar volledig mee in het dagelijks leven van een 'gewoon' gezin in Nederland en gaan hier naar de middelbare school. AFS Intercul turele Programma's zoekt voor deze jongeren enthousiaste gastge zinnen. Op dit moment zijn er in Nederland zo'n 125 geziimen die voor een jaar een bui tenlandse zoon of dochter (in de leeftijd van 15 tot 18 jaar) hebben opgenomen. Het bijzondere van deze 'gezinsuitbrei ding' is dat de gezinnen vrijwillig hun deur open hebben gezet om Üiuis kennis te maken met een andere cultuur. Ze hebben een stukje van de wereld in huis gehaald. Hieruit ontstaan vaak nog jaren lange voortdurende, wereldomvattende contacten. Bevorderen wederzijds begrip Nu toenemende internationale contacten soms ook leiden tot meer internationale en interculturele spanningen is het be vorderen van wederzijds begrip tussen die verschillende culturen van groot be lang. Door mensen van verschillende culturen met elkaar in contact te brengen hoopt AFS meer begrip, respect en waar dering te bewerkstelligen tussen mensen ten behoeve van het niet-menselijke leven op aarde, ontbreekt in dit prachtige boek niet. Het Woord vooraf is geschre ven door drs. N. C. van Velzen, hoofdre dacteur van het tijdschrift 'Bijbel en Wetenschap'. J. H. Velema, Ziekentroost uit Psalm- woorden. Uitgeverij J. J. Groen en Zoon, Leiden. Paperback. 82 pag. Prijs 17,50. Dominee J. H. Velema, emeritus-predikant, wonende te Nun- speet, heeft al heel wat eigen penne- vruchten op de plank staan. Daarnaast is hij bijv. bekend van het wekelijkse EO- uur 'Vragen naar de weg'. In de loop van 1996 was hij gedurende geruime tijd ern stig ziek. Een ziekenhuisopname en ingrijpende operatie moesten volgen. Het boek, hierbij aangekondigd, dat hij naar aanleiding van deze levenservaring schreef, is dan ook anders dan zijn eerde re boeken. Het is nu in een wat andere zin dan gebruikelijk een bevindelijk boek. Het geeft 'ziekentroost uit Psalm- woorden'. Tijdens het proces van herstel werkte de auteur een 25-tal psalmwoor- den uit. Wellicht kan dit boekje andere zieken en beproefden van dienst zijn. Floris V en Reinald de Rijmer, door P.Boer (tekst) en Jaap Kramer (teke ningen). Uitgeverij J. J. Groen en Zoon, Leiden. Groot formaat. 80 pag. Prijs 26,50. Een historische strip, eer der verschenen in het reformatorisch gezinsblad Terdege. Vorig jaar was het 700 jaar geleden dat graaf Floris V door een aantal edelen werd vermoord. Dit spannende stripboek brengt zijn leven in beeld. Een leuke manier om de geschie denis te laten spreken voor jong en oud. Jack Cavanaugh, De Patriotten. Roman. Uitgeverij Kok te Kampen. Paperback. 384 pag. Prijs 39,90. Nog zo'n pil van een historische roman. Dit is het derde deel na De Puriteinen en De Kolonisten. Prachtige boeken over episo den uit de Amerikaanse geschiedenis. De twee hoofdpersonen uit dit deel zijn de broers Esau en Jacob Morgan ten tijde van de Amerikaanse onafhankelijkheids oorlog. De namen van de gebroeders doen al vermoeden dat ze eikaars tegen polen zijn. De broedertwist loopt hoog op... Simon Hammelburg, Kaddisj voor Daisy. Roman. Uitgeverij Kok te Kampen. Paperback. 200 pag. Na meer dan vijftig jaar na de beëindiging van de Duitse bezetting is er een nieuwe genera tie gekomen. Ook van de joodse burgers die de oorlog in kampen of in een onder duiksituatie hebben meegemaakt. Maar ook hun kinderen voelen, dikwijls nog dagelijks, de gevolgen van de verwoeste levens van hun (groot)ouders. Deze roman tracht die problematiek te ver woorden. Een boek met humor en tra giek. EIrose Hunter, Bijbel-in-zicht. Uitge verij Callenbach, Nijkerk. Gebonden. Groot formaat. Geïllustreerd. 64 pag. Prijs 19,90. Dit kleurige en heel mooit uitgegeven boek wil meerdere doelen dienen: een bijbel-atlas met veel histori sche informatie en tegelijkertijd een bun deling van de bekendste bijbelse verha len. Dit laatste is weliswaar niet het sterkste element van dit boek - al te beknopt m.i. - maar het geheel is buiten gewoon instructief en inzichtgevend. En op zo'n wijze weergegeven dat het ook goed te begrijpen is voor de (wat oudere) Icinderen. Veel kaartmateriaal is ver werkt, bijv. de woestijnreis van Israël, de verdeling van het land, het rijk ten tijde Een keuze maken is niet moeiiijk! .XP*^ Nk^^ Nt?^ A-^ .9>^ .9P^ ,CP<^^ Si Kom eens vrijblijvend binnen l<ijl(en! Voorstraat 41 Sommelsdijk Tel. (0187)482614 LM LM ILM LM LM LM LM LM LM LM Bodie Thoene. Al vallen er duizend. Roman. Uitgeverij Kok te Kampen. Paperback. 336 pag. Prijs 34,90. De Amerikaanse schrijfster Bodie Thoene is onder het Nederlandse lezerspubliek al lang geen onbekende meer. Haar roman serie over de kronieken van Sion is een bestseller gebleken. Wellicht aangelokt door dit succes is Kok - Kampen inmid dels begonnen een andere serie op de markt te brengen: De erfenis van Shiloh. Deel 1 'In het huis van mijn vader', eer der aangekondigd in deze kolommen, wordt gevolgd door 'Al vallen er dui zend'. Vier uit de Eerste Wereldoorlog teruggekeerde Amerikaanse soldaten proberen in hun vaderland een eigen bestaan op te bouwen. Maar 'the roaring twenties' brengen zo hun eigen proble men mee. met verschillende achtergronden, gods diensten en gewoonten. Voor gezinnen in Nederland is een hele directe manier om dit te doen het bieden van gastvrij heid aan een buitenlandse scholier. AFS Interculturele Programma's AFS is de organisatie die gezinnen en jongeren bij elkaar brengt. In Nederland doet zij dit al bijna vijftig jaar, waarmee zij de oudste uitwisselingsorganisatie in ons land is. AFS is een internationale non-profit organisatie, die niet op politie ke of religieuze leest geschoeid is, en die uitwisselingen organiseert in samenwer king met in totaal 58 partnerlanden. En kele voorbeelden van landen waar de AFS-deelnemers vandaan komen zijn Nieuw-Zeeland, Spanje, de Verenigde Staten, Argentinië, Zuid-Afrika en Indo nesië. Belangstelling? In eerste instantie zoekt AFS vooral naar gemotiveerde gastgezinnen; samenstel ling en achtergrond van het eventuele gastgezin zijn niet direct van belang. Ook bijvoorbeeld ouderen, éénouder-ge- zinnen of gezinnen met jonge kinderen zijn van harte welkom om zich aan te melden. Voor alle gast'gezinnen' geldt in ieder geval dat zij, waar nodig, altijd op de begeleiding van ervaren vrijwilli gers kunnen rekenen. Bel voor meer informatie naar het AFS- kantoor in Amsterdam, tel. (020) 6269481 (overdag). 's Avonds of in het weekend kunt u bel len naar de AFS-contactpersoon bij u in de buurt. Joke Sedee, tel. (0118) 627748. U krijgt de gastgezinbrochure dan zo snel mogelijk thuisgestuurd. van gezinnen in liet stooicseizoen 1996/1997 Geldend voor de provincie Zuid-Holland Verbruiken van 20-1-97 t/m 26-1-'97 Omschrijving van de weersomstandigheden: van David, de handelsbetrekkingen van Salomo, de wegvoeringen van het tien en van het tweestammenrijk, etc. Hartelijk aanbevolen! Bij dezelfde uitgever verschenen vier delen in de serie Lees-zelf-bijbelverha- len, te weten: David en Goliath, Daniël in de leeuwenkuil. Het leven van Jezus, Verhalen die Jezus vertelt. Elk boek telt 20 pagina's, is kleurig geïllus treerd en kost per stuk 12,95. De boe ken zijn eerder in Engeland verschenen. Ze zijn speciaal geschreven voor de beginnende lezer(tje)s. Ze kenmerken zich dan ook door aansprekende tekenin gen en een eenvoudig taalgebruik. Toch zijn ze trouw in de weergave van de bij belse intentie. Bijbel voor kinderen, naverteld door Anne de Graaf. Uitgeverij Callenbach te Nijkerk. Gebonden. Geïllustreerd. 399 pag. Prijs 39,90. In bijna 300 ver halen wordt de Bijbelse geschiedenis aan de kinderen doorverteld. De schrijfster is Anne de Graaf, bekend van heel veel andere (vooral in Amerika verschenen) boeken, met name romans. Hier vertelt ze de Bijbel voor de kinderen na. Op elke pagina is een grote kleurenillustratie opgenomen, in uiterst realistische en gedetailleerde stijl. De verhalen worden in de volgorde van de Bijbel weergege ven, en met de duidelijke bedoeling aan het bijbels spreken recht te doen, ook bijv. als het gaat over het doel van Jezus' lijden en sterven. Toch zijn de vertellin gen m.i. net iets te vlot en te kort. De nodige diepte en ernst ontbreekt er hier en daar wel aan. Als kijk- en naslagboek heeft deze bundel echter zeker wel waar de. JMJ K Muziekschool 'Goeree-Overflakkee' Graag willen wij u inviteren voor de presentatie van de viool- en pianoleerlingen van de Muziek school 'Goeree-Overflakliee' op vrijdag 7 februari. De voorspeel avond vindt plaats in de Grote Zaal van het Diekhuus, Beneden Zandpad 7 te Middelharnis en de aanvang is om 19.30 uur. Omdat de piano al op diverse voorspeel avonden flink van zich heeft laten horen, is deze keer het piano-aandeel beschei den en treedt de viool prominent voor het voetlicht. Zo'n 16 vioolleerlingen hebben onder leiding van docente Marie-José Beks prachtige muziek ingestudeerd. Diverse Sonates uit de 18e eeuw van componis ten als Corelli, Handel en Mozart zullen de revue passeren. Twee heuse vioolcon certen en Russische volksliederen com pleteren het geheel en zorgen voor een rijke afwisseling. Een leuk facet is dat enkele pianoleerlingen van docent Piet Westhoeve de vioolleerlingen begelei den, waarbij de moeilijkheidsgraad zelfs oploopt tot het niveau van een Mozart- Sonate. Verder kunt u nog luisteren naar een drietal piano-debutantjes. Deze leer lingen hebben les vanaf september 1996. Uit de begin-methodes zijn leuke Jazz- stukjes en wat muziek voor 4-handen ge kozen. Uiteraard rekenen leerlingen, docenten en bestuur van de Muziekschool op uw stimulerende aanwezigheid. Met name kinderen/volwassenen die overwegen met het viool- of pianospel te beginnen willen wij bijzonder attent maken op dit 'concert'. Op deze manier kunt u op een uitstekende wijze kennis maken met de Muziekschool 'Goeree-Overflakkee'. MIDDELHARNIS - Kinderen ontwik kelen in de peuterperiode een eigen wil. Wanneer een kind geen trek heeft, kan geen enkele volwassene het laten eten. Voor u, als ouder, kan het vervelend zijn, als uw kind de maaltijd weigert. U wilt dat uw kind gezond blijft, dus goed eet! Het eten kan een strijd worden tussen u beiden. Het resultaat is vaak een onge zellige maaltijd. Hoe kunt u met een kind omgaan die niet wilt eten? De themabijeenkomst wordt gegeven: Plaats: wijkgebouw Kruiswerk ZHE, Langeweg 72 te Middelharnis. Datum: woensdag 12 maart 1997. Tijd: 20.00 tot 22.00 uur. Kosten: 2,50 per persoon. Informatie en aanmelden bij Bureau Groepsactiviteiten, maandag t/m vrijdag tussen 9.00 en 12.00 uur op tel. (0181) 626226. OOLTGENSPLAAT Volgens de plannen zal D.V. woensdag 29 januari weer oud papier worden op gehaald, waarvan de opbrengst bestemd is voor de zending van de Ger. Gemeen te. De ploeg start 's avonds om half zes. Vriendelijk verzoek om alles vroegtijdig gereed te zetten; het liefst gebundeld of in dozen. Met dank voor de medewer king. Wat gaat de tijd snel, 10 jaar geleden op 27 februari 1987 verscheen het eerste stukje, en dat ging over hoe we vroeger op Flakkee een feestje maakten, we vier den dan'POTERBAL'. In daer wou ik hut noe noggus over ha: Zou ut niet meugeluk weze om un krooj maansen bie mekaor te kriegen, die zo ijeens per jaer POTERBAL zouwe wille houwe? De ha al dikkels gedocht die ouwerwesse geweunte mommun eigeluk m ere houwe, in nie veriore laete gaen. In 'k mot ijeeriuk bekenne, 't smaekt mien nog goed oak, ak hier of taer noggus poters ken proeve. Astur meer Flakkejenaers binne die daer oak wat voor voele, laemun dan us perbere ot mun daer wat an kenne doen. De kom nog regelmaetug op Flakkee, mar ik weun in Ede, astur maansen binne die dur net as ik antoesjast voor bmne, schrief me dan asjeblieft, dan kenne mun kieke hoe mun 't vaarder an gaen pakke: E. C. Fluit, Postbus 8138,6710 AC EDE ...in astur iemand is die zeit, da'kan 'k toch veul beter regele op Flakkee, dan zaagguk graeg. Dat zou nog moaier weze. De ha dur oak wel us over gedocht of hut wat zou weze voor Oud-Flakkejenaers, die an de overkant binne gaen weune, daer leze dur nog un hoap hut Eilangde Nieuws van, in angders ken de femielie hut deur geve. Hier of taer in oengs langd us un keertje Poterbal. As taer oait wat van komt, dan mommun hut zo zien te regelen, dammun niet al te ver hoeve te reizen. Mar noe bin 'k tur wel antoesjast over in voor, mar of tat bie jule oak zo is mo k nog mar ofwachte. Wie weet of we oait nog us komme tot de oprichtieng van: HET GENOOTSCHAP VAN DE POTER! In ieder geval graeg eventuele reacties, in allen de beste wensen m gezoengdheid. MELISSANT D.V. donderdagavond hoopt evangelist J. Otte te vertellen over zijn werk in Al banië. De avond wordt gehouden in het zaaltje van de kerk van de Gereformeer de Gemeente aan de Beatrixlaan en vangt aan om half 8. ledere belangstel lende is hartelijk welkom. Zaterdag 25 januari 1997 hebben de Sas ruiters hun 3e mencursus afgesloten met een examendag. 11 cursisten, 11 geslaagden, wat een feest en terecht, want de cursisten heb ben allemaal vreselijk hun best gedaan. 2x in de week kwam de groep bij elkaar om de theorie door te nemen, ledere zaterdag, weer of geen weer (en het is koud geweest, héééél koud) heb ben ze gereden. Op dinsdagavond, de avond van de men- club waren ze erbij om de leden te hel pen met paarden voor de wagens te span nen. Ze hebben tuigen gepoetst, voor transport gezorgd enz. Kortom, ze heb ben het stuk voor stuk verdiend om hun diploma op zak te krijgen. Ook ode aan Dammes Baan de instruc teur van de Sasruiters die ze heeft opge leid en gemotiveerd om dit alles te doen. Een cursist zei: „Die man, die kan vertel len, ademloos hingen we uren aan zijn lippen en over alles had hij wel een anek dote te vertellen". Ook het bestuur van de Sasruiters werd tevens genoemd als belangrijke stimulans, zij zorgden voor de aanspanningen en de coördinatie en maakten het mogelijk dat ze altijd wel kom waren, zij werden dan ook bedankt met een prachtige paardendeken. De geslaagden zijn: Wilma de Blok, Jea- nette v. d. Broek, Willem van Dam, Syl via van Es, Mariëlle Flohil, Christel v. d. Heyden, Maas Koster, Jan Slegh, Antje Steehouwer, Judith Voorrips en Hans Zollner. Allen van harte gefeliciteerd. Die dag werd afgesloten met een gezelli ge avond, dit keer georganiseerd door de cursisten. Kerkdiensten Geref. Gemeenten MIDDELHARNIS - heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. P. Mulder. OUDE TONGE - heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. J. Beens. 'Jeugd-stuif-in-Stellendam' organiseert zaterdagavond 1 februari 1997 thema avond 'de RAMP van 1953'. Toegang gratis. Zaal open 19.30 uur. Aanvang 20.00 uur. Iedereen, vanaf 15 jaar, van harte welkom in 'De Schuur', Bosschieterstraat, Stellendam. MIDDELHARNIS - De cursus bestaat uit zes lessen van elk twee uur. Elke les bevat naast het masseren een thema dat nauw verbonden is met ouder en kind. Een belangrijk thema is bijvoorbeeld het ontzwangeren. Na de bevalling is er een periode waarin de moeder zich vaak niet lekker voelt. Tijdens de cursus wordt daar onder andere aandacht aan besteed. Plaats: wijkgebouw Kruiswerk ZHE, Langeweg 72 te Middelharnis. Data: vrijdag 14, 21, 28 maart, 4, 11 en 18 april 1997. Tijd: 9.15 tot 11.15 uur. Kosten: 100,- voor leden en 135,- voor niet-leden. OZ-Zorgverzekeringen geeft verzeker den met een plus- of toppakket 75,- extra korting op deze cursus. Informatie en aanmelden bij Bureau Groepsactiviteiten, maandag t/m vrijdag tussen 9.00 en 12.00 uur op tel. (0181) 626226. Het Randstedelijk Begeleidings orkest zit met de handen in het haar, in plaats van aan de instru menten. In de nacht van vrijdag 17 op zaterdag 18 januari is vanaf een omsloten parkeer terrein in Delft de Iveco vrachtwagen van het orkest gestolen. In de vrachtwa gen bevonden zich onder meer nog vier pauken ter waarde van veertigduizend gulden, een harp van dertig mille en de meer dan honderd jaar oude bas. De tota le schade, inclusief de vrachtwagen, is bijna twee ton en ieder spoor ontbreekt. Het orkest is gespecialiseerd in koorbe geleidingen, en aangezien Nederland de grootste koordichtheid ter wereld heeft en een groot deel van deze koren zich in de Randstad bevindt, is de schade enorm. Dus ook voor het grote koor bij u in de buurt! Benefiet Ondanks de verzekering zal de finaciële strop zeker oploptn tot zo'n vijftigdui zend gulden. Om dat gat te dichten wordt er nu met man en macht gewerkt aan een benefietconcert in de Rotterdamse Lau- renskerk. Grote Kerkplein 15. Onder leiding van dirigent Joop Schets van 'Sursum Corda' uit Rotterdam, zul len o.a. worden uitgevoerd: delen van Joseph Haydn - Die Schöpfung, Georg Friedrich Handel - Harpconcert, Johann Sebastian Bach - Kantate 51, delen uit Felix Mendelssohn Bartholdy - Elias, Johann Sebastian Bach - aria 'Erbarme dich' uit Matthaus Passion - delen uit Georg Friedrich Handel - Messiah. Het koor wordt overigens versterkt met leden van andere koren. Medewerking wordt verder verleend door Tijn van Eijck (clavecinist). Joke de Vin (alt), Hanneke Kaasschieter (sopraan). Rein Colpa (tenor) en Nanco de Vries (bas). Belangeloos uiteraard, want het orkest is onmisbaar. Het concert gaat plaatsvinden op zater dag 1 februari en vangt aan om 20.15 uur. Er zijn 1500 plaatsen en die moeten allemaal vol. Entree 25,-. Kaarten zijn beschikbaar aan de zaal. MIDDELHARNIS RSB-competitie (27 januari 1997) Het eerste teamm speelde uit tegen het eerste van NRSG Wilhelm Steinitz. Ook deze wedstrijd ging verloren en wel met 6-2. Het degradatiegevaar is nu wel erg groot. Volgende week is de laatste kans: dan moet van Shell gewonnen worden om nog een kans te hebben in de eerste klasse te blijven. Persoonlijke uitslagen: M. H. R. van der Waal O, Mourik O, Van Hooff 1Lagendijk O, Verolme O, Pee- man 1Boeter O en Du Pree 0. Ook het derde team zit in de degradatie- problemen. Thuis werd met 1H-6H ver loren. Weliswaar was dit tegen het eerste team van Numansdorp, maar toch. Per soonlijke scores: Kaneshir O, Stolk O, H. K. Smit 1, Struik O, Bom O, Ant. Visser Wijnands O en Neleman 0. Huishoudelijke competitie (27 januari 1997) Groep 1: H. Taaie - R. van HooffO -1 M. Verolme - A. L. MourikVi - V4 J. du Pree - T. C. van ProoijenVi - V4 M. H. R. van der Waal - J. Boeter....O - 1 W. I. Peeman -1. Lagendijk- Vi Groep 2: J. van Genderen - M. L. v. d. Waal ..1 - O W. Markwat - G. de Jager- V4 J. L. Minnaar - C. J. SmitVi - V4 Groep 3: C. Verbiest-R. WoltersO - 1 F. van de Wetering - Ad. Visser1 - O C. Groenendijk - B. Loosjes1 - O J. Noordijk - F. Meiaard1 - O (in relatie met het normale jaarverbruik en normale weersomstandigheden) Normaal jaar- verbruik 500 600 700 800 900 1000 1100 1200 1300 1400 1500 1600 1700 1800 1900 2000 2200 2400 2600 2800 3000 3500 4000 4500 5000 5500 6000 6500 7000 7500 8000 8500 9000 9500 10000 Streef- verbruik 15 19 21 24 27 31 34 37 40 43 46 49 53 56 59 62 68 75 81 88 94 110 126 142 158 174 190 206 222 238 254 270 287 303 319 9 11 12 14 16 17 19 20 22 23 25 27 28 30 31 34 38 41 44 47 55 63 71 79 87 95 103 111 119 127 135 144 152 160 Totaal streef- verbruik 195 237 276 317 359 399 440 481 522 564 604 646 688 727 771 812 894 977 1061 1145 1227 1437 1646 1855 2066 2275 2485 2696 2906 3119 3330 3540 3754 3966 4177 98 119 138 159 180 200 220 241 261 282 302 323 344 364 386 406 447 489 531 573 614 719 823 928 1033 1138 1243 1348 1453 1560 1665 1770 1877 1983 2089 De letter voor het letterspel van deze week is: N Tabelnummer 12 Afgelopen week lag de buitentemperatuur op het normale niveau en het waaide veel minder hard dan normaal. Weergegevens Valkenburg (ZH) Berekeningsmodel NV ENECO, Energiebedrijf Den Haag, Voorburg (voor geheel Zuid-Holland)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 2