Raad Dirksland stemt in met ambitieuze 'Akkerleeven' plannen (010)2741135 Ds. A. P. Voets aanvaardt beroep naar Middelhamis Stoppen met roken U bent toe aan een Daewoo Jeugdsolistenconcours te Melissant Controle hondenbelasting Politie 24-uurs telefoon: Waar bleef de ambulance? 69e Jaargang ^/ODE LB^"-''''' dinsdag 28 januari 1997 No. 6572 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 482629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 GEMEENTE GOEDEREEDE Aanrijding zonder letsel Op zaterdagmorgen vroeg reed te Oud- dorp de bestuurder van een personenauto tegen een hekwerk van een woning. De auto was geslipt door de gladheid. De aanrijding wordt onderling door de par tijen geregeld. Vernieling Aan de Hofdijksweg te Ouddorp werden het afgelopen weekend 2 grote ruiten vernield van een bedrijf. De schade be draagt 1.000,-. Inbraak In de nacht van 23 op 24 januari werd er ingebroken in een basisschool aan de Dorpstienden te Ouddorp. Hierbij werd een raam geforceerd. Uit de school werd een geldbedrag ontvreemd. Op zondag 26 januari werd er in de och tend ingebroken in een bedrijf aan de Deltahaven te Stellendam. Hierbij werd een uitzetraam geforceerd. In het ge bouw werden enkele ruiten ingeslagen. Komende week zal blijken wat er precies ontvreemd is. Tevens werd er ingebro ken in een dok in de binnenhaven van Stellendam. Hierbij werden enkele bier flesjes meegenomen. Diefstal De afgelopen week werden er in Oud dorp 2 kentekenplaten van een personen auto ontvreemd. De auto stond gepar keerd op de Boompjes. Van een andere personenauto aan de Broekweg werd geprobeerd de kentekenplaten weg te ne men. De daders, 2 jongens van rond de 18 jaar, werden echter door de eigenaar gestoord tijdens de werkzaamheden. Snelheidscontrole Op de Plaatweg te Stellendam werd op zaterdag 25 januari een snelheidscontrole gehouden. In 1 uur tijd werden 44 be stuurders betrapt tijdens het te hard rij den. De hoogst gemeten snelheid betrof 117 km/u. GEMEENTE DIRKSLAND Aanryding Op de Staakweg te Dirksland raakte de bestuurder van een personenauto in de berm naast de weg. Vervolgens raakte de auto in de slip waama de auto in de sloot belandde. De bestuurder raakte niet ge wond. Aanrijding Op de Oudelandsedijk te Dirksland ont stond op zaterdagmorgen een aanrijding. Door de gladheid raakte de bestuurder van een personenauto in de slip en botste vervolgens tegen een boom. Er ontstond alleen materiële schade. Winkeldiefstal Op 23 januari werd uit de etalage van een winkel in de gemeente een mobiele telefoon gestolen. De dader is weggere den in een groene personenauto. GEMEENTE MIDDELHARNIS Snelheidscontroles Op 25 januari werd een snelheidscontro le gehouden op de Langeweg te Nieuwe Tonge. In 1 uur tijd bleken 104 bestuur ders harder dan 60 km/u te rijden. De hoogst gemeten snelheid betrof 101 km/u. Diefstal Vanuit de haven te Battenoord werd vanaf een boot een buitenboordmotor ontvreemd met bijbehorende tank en een accu. Verlaten plaats ongeval Op vrijdag 24 januari omstreeks 19.30 uur vond er een aanrijding plaats op de Kon. Julianaweg te Middelhamis, ter hoogte van de Ford-garage. De bestuur der van een onbekende personenauto raakte een geparkeerd staande auto en reed daarna snel weg. Op zaterdag 25 januari werd er schade aangebracht aan een geparkeerd staande personenauto aan hel Kerkepad te Mid delhamis. Ook hier is de veroorzaker weggereden zonder zijn identiteit bekend te maken. GEMEENtE OOSTFLAKKEE Vernieling De afgelopen week werden er vernielin gen aangericht aan een personenauto aan de Julianastraat te Oude Tonge. De auto werd van enkele diepe krassen voorzien. Eenzijdig ongeval Op zaterdag 25 januari vond op de N59 nabij Oude Tonge een eenzijdig ongeval plaats. De bestuurster van een personen auto viel onder het rijden in slaap en kwam daarbij in de rechterberm terecht.. Vervolgens kwam de auto in de naast de berm gelegen sloot terecht. De bestuur ster werd zonder letsel wakker. Aanrijding zonder benadeelde Op vrijdag 24 januari vond er op de par keerplaats voor AH te Oude Tonge aan aanrijding plaats met een aldaar gepar keerd staande personenauto. De veroor zaker meldde de aanrijding bij de politie, doch toen veroorzaker terug ging was de andere auto al weg. De eigenaar hiervan heeft de schade vermoedelijk niet direct bemerkt en heeft zich tot op heden nog niet bij de politie gemeld. In dit geval is de politie dus niet op zoek naar een ver oorzaker, daar deze zich netjes meldde, maar naar de benadeelde, deze kan con tact opnemen met de politie te Sommels dijk. Diefstal vuilcontainer Op vrijdag 24 januari werd in de Haar lemmerstraat te Oude Tonge een vuil container gestolen. Aan de dubbele taak van Ds. Ruijgrok, die was ontstaan door het vertrek van Ds. Westland naar Sliedrecht, komt binnenkort een eind. Op 11 mei hoopt Ds. A. P. Yoets van Hoevelaken zich aan de Hervormde Gemeente van Middel hamis te verbinden. Ds. Voets is 50 jaar oud. Hij is op een boerderij in Hazerswoude geboren. Na een opleiding voor onder wijzer aan de Driestar te Gouda, aan vaardde hij een benoeming bij het basis onderwijs te Waddinxveen. Als onderwijzer begon hij de studie Pedagogiek aan de V.U. te Amsterdam. Gegrepen door de prediking van ds. G. Boer kwam hij tot het ambt van predi kant. Tijdens zijn vooropleiding in de oude talen, maakte hij zijn studie M.O. Pedagogiek af Om in het onderhoud van zijn gezin te kunnen voorzien gaf hij, terwijl hij theo logie studeerde aan de Universiteit te Utrecht, een aantal lessen godsdienst aan de Driestar. Na een vierjarige theologi sche opleiding nam hij in 1976 zijn eerste beroep aan. Hij trok met zijn gezin in de pastorie te Waarder. In 1981 ging hij naar Kootwijkerbroek. Vandaar in 1987 naar Zwartebroek en vervolgens in 1992 naar Hoevelaken. De laatste drie gemeenten bevinden zich alle in de classis Bameveld. Ook Mevr. Voets is actief bij het kerke lijk werk betrokken. Zij maakt deel uit van het Hoofdbestuur van de Bond van Ned. Hervormde Vrouwenverenigingen op Ger. Grondslag. Verder is zij presi dente van de Commissie Vakantiewerk voor Lichamelijk gehandicapten. Deze commissie heeft de organisatie van 9 vakantieweken per jaar. Ook is zij presi dente van de plaatselijke vrouwenvereni ging Lydia. Het echtpaar Voets heeft vier kinderen, een dochter en drie zonen. Twee kinde ren zijn getrouwd. De derde zal vanwege zijn werk in de omgeving van Hoeve laken moeten achterblijven. De vierde, een jongen van 16 jaar, hoopt met zijn ouders mee te komen. Het gezin ziet erg op tegen het afscheid van Hoevelaken, waar ze een goede tijd hebben doorgebracht. van MIDDELHARNIS - De cursus bestaat uit tien bijeenkomsten van 1,5 uur en is bedoeld voor mensen die willen stoppen met roken. Uit onderzoek van de Stichting Volksgezondheid en Roken is gebleken dat gemiddeld 75% na afloop van de cursus is gestopt. De cursus bestaat uit drie fasen: de voorbereidings fase, de stopfase en de volhoudfase. In de cursus komen ook een huisarts en een diëtist aan het woord. Plaats: Sociaal Cultureel Centrum 'tDiek- huus, Ben. Zandpad 7 te Middelhamis. Startdatum: 12 maart 1997. Tijd: 19.30 tot 21.00 uur. Kosten: 130,- voor leden en 215,- voor niet-leden. OZ-Zorgverzekeringen geeft verzeker den met een plus- of toppakket 75,- extra korting op deze cursus. Informatie en aanmelden bij Bureau Groepsactiviteiten, maandag t/m vrijdag tussen 9.00 en 12.00 uur op tel. (0181) 626226. In de krant van 17 januari was een inge zonden stukje opgenomen waarin ene mevr. V. haar gram uitte over het ver dwijnen van de Ouddorpse ambulance. Mevr. Voogd-Koole hecht eraan te ver klaren dat niet zij als schrijfster dient te worden gezien, zij heeft daar part noch deel aan. Redactie EN Daders mishandeling jongen Brouwersiiaven bekend De politie van het district Oosterschelde- bekken heeft naar aanleiding van de openlijke geweldpleging en mishande ling van een 25-jarige inwoner van Brouwershaven drie jongens aangehou den. De daders waren afkomstig uit Brouwershaven en Rotterdam. Deze jongens, variërend in leeftijd van 17 tot 21 jaar, hadden zonder enige aan leiding de jongen getrapt en geslagen. Deze was daarbij zodanig met zijn hoofd tegen een hekwerk gekomen, dat hij bewusteloos was geraakt. Het slachtoffer werd daarna nog enige malen tegen lichaam en hoofd getrapt. Een van de daders bracht met enkel getuigen het slachtoffer later naar huis. De daders hebben allen hun aandeel in deze zaak bekend. Ze weten hun gedrag aan overmatig alcoholgebruik. Tegen de daders wordt proces-verbaal opgemaakt. Zaterdag 19 april a.s. zal voor de 34e maal het jaarlijkse jeugdsolistenconcours worden gehouden in het verenigingsge bouw 'Melishof' te Melissant. Tot dit concours worden deelnemers toe gelaten, die op de dag van uitvoering jonger zijn dan 19 jaar. De deelnemers worden ingedeeld in vier groepen nl. klavierinstrumenten (piano, orgel); kleine instrumenten, zoals accor deon, blokfluit, dwarsfluit, gitaar, hoorn, trompet, viool enz., zang (ook duo's, trio's enz.) en als vierde categorie in strumentale duo's, trio's etc. Het maximale aantal deelnemers be draagt 80. En afhankelijk van dat aantal, worden de groepen nog gesplitst in afde lingen, die naar leeftijd worden inge deeld. Een optreden mag maximaal 7 minuten duren! De volgende prijzen worden beschikbaar gesteld: 1Een wisselbeker voor de winnaar van het gehele concours. 2. Voor de diverse groepen en afdelin gen een Ie, 2e en 3e prijs. Is het aantal deelnemers per groep/afde ling te gering, dan wordt hiervan afge- Een oppervlakkig beschouwer, onbekend met de broeder lijke verhoudingen in Dirkslands raadscoliege, zou donder dagavond, ter vergadering, hebben kunnen denken dat wethouder Eshuis zich uit sikkeneurigheid zo schrijlings, onder zo'n rare hoek, aan de raadstafel had gezet, maar z'n afwijkend zitgedrag had een fysieke oorzaak, zo zou blijken. Toen hij zich vorige week, nog onervaren op de skies, ver stoutte tot een enkele vrije oefening werd hij door een sneeuw scooter van de lange latten gereden met schade aan knieban den tot gevolg. Op de achterbank van de auto gevlijd werd hij huiswaarts gereden. Oppervlakkig gezien zou je ook hebben kunnen denken dat raadslid Van Prooijen geen champignonnetjes lust, maar ook dat zou een misvatting zijn. Champignons herinneren hem immer aan die keer dat de raad bij de neus werd genomen en daarom schuwt hij confrontatie met die culinaire lekkernij. Een champignónkwekerij, zei iemand te willen beginnen in 't landelijk gebied; wél bouwde hij de woning maar tot de kwe kerij is 't nooit gekomen. Aldus geleerd worden de plannen van dhr. R. Poortvliet met z'n project 'Landgoed Akkerleeven', met argusogen be schouwd. Niet dat dhr. Poortvliet van kwade trouw verdacht wordt, maar zelfs de schijn des kwaads wenst de raad uit te sluiten. Het project biedt plaats aan recreatiewoningen en aan villa's op meer dan duizend vierkante meters grote bouwka vels. Toen de raad donderdagavond besloot de principe-aan vraag te honoreren werd afgedekt dat wél het een (de villa's) en niet het ander zal worden gerealiseerd. De te bouwen recre atiewoningen zullen ook niet voor permanente bewoning mogen dienen en het plan 'Akkerleeven' zal pas bij de afron ding van 'Dirksland Zuid' betrokken mogen worden, wanneer 'de Kleine Boezem' zal zijn volgebouwd; dan is het minstens al het jaar 2015, zo werd donderdagavond ingeschat. De raad bleek in te kunnen stemmen met het door dhr. Poortvliet ingediende voorontwerp van het 'Akkerleeven' bestemmingsplan en legt het vervolgens de Provincie voor. Uit meerdere fracties, alle eigenlijk, al deed dhr. J. H. Kalle (SGP) niet zó enthousiast, werd instemming betuigd en weth. Eshuis gelooft dan ook dat het bij het Prov. bestuur een goede ontvangst gaat krijgen nu de raad met zoveel zorgvuldigheid gehandeld heeft. Het ontwerp wordt nu 'in de week' gelegd bij de Prov. Planologische Commissie, begreep weth. Eshuis. Hij heeft er goede moed op want hem lijkt het Prov. bestuur behoorlijk opgeschoven een ontwikkeling als deze terwille van de econo mische impuls die ervan uitgaat een kans te geven terwijl er voorheen zelfs niet over werd nagedacht. Het Tuinstraatgebied Raadslid Leeflang had bericht van verhindering gestuurd en was derhalve niet aanwezig. Het gestoei over het bestem mingsplan 'Dirksland-Dorpsgebied' zou hem vast hebben geïnteresseerd, want hij heeft daar, in het Tuinstraatgebied, z'n tuintje, zeggen ze... Dat gebied, tussen Tuinstraatjes en Geldersedijk kwam ter sprake omdat een inwoner er een woning zou willen bouwen, maar de raad weigerde daaraan mee te werken, de grond heeft de bestemming 'tuin' en de raad vindt dat dat zo moet blijven. Maar toch..., dhr. van Prooijen vond toch dat voor dat gebiedje maar'es een visie ontwikkeld moet worden waarin voor woningbouw plaats zou zijn. Het dorp breidt steeds ver der naar buiten uit en vanuit die wijken is de kern een beetje ver en onbereikbaar geworden. „Misschien daarom in dat gebiedje toch een stukje stede- bouwkundige ontwikkeling", filosofeerde dhr. van Prooijen. ,,0f een mooi park", hoorde je toen dhr. Robijn zeggen, mooier zou hij dat vinden dan dat gebiedje 'hardstikke vol' met huizen te zetten, maar zo rigoreus had dhr. van Prooijen het ook weer niet bedoeld. Weth. Eshuis noemde het Tuinstraatgebied een zelfs in den lande vrij uniek gebied dat eigenlijk wat opwaardering ver dient. Een park of parkje waar de bejaarden in rust een omme tje kunnen maken leek hem wel op z'n plaats. „Ook voor jonge mensen zou zo'n parkje mooi zijn", over woog dhr. Robijn, want het Kromme Weegje waar vroeger amoureuze wandelingen konden worden gemaakt, is hen ook al ontnomen. Er werd niet over een park of parkje beslist, dhr. Konings woud die al het tweede lustrum van bestemmingsplanherzie ning heeft meegemaakt, waarschuwde er ook tegen een nieu we periode van besluiteloosheid te beginnen, waarop weth. Eshuis het maar heeft afgerond met zijn mening dat een park je daar toch wel een aanvulling zou zijn op de sociale woon beleving in Dirksland. Gelegaliseerd Achter zijn pand aan de Melissantse Molendijk had dhr. M- L. Kievit zónder vergunning een hobby-bergruimte gebouwd. Daarop aangesproken heeft dhr. Kievit alsnog een bouwver gunning gevraagd maar die is geweigerd i.v.m. strijdigheid met het bestemmingsplan terwijl het bouwwerk ook niet aan redelijke eisen van welstand zou voldoen. Thans stelde het College voor wel instemming te verlenen met het aangepaste bouwplan door voor het betreffende per ceel een voorbereidingsbesluit vast te stellen. Aldus geschied de, al mokte dhr. Robijn nog wel over het feit dat een eigen lijk illegaal gebouwtje toch wordt gelegaliseerd, al is de afme ting dan ook geringer. Weth. Eshuis gaf het toe. Het College is meestal we! bereid te kijken of legalisering mogelijk is, maar liever is het ook hen met klem uit te spreken dat zó niet de wettelijke weg bewan deld wordt. Regeling Indicatiecommissie Een Indicatiecommissie nieuwe stijl moet worden ingesteld en dat moet vóór januari 1998 z'n beslag krijgen. Een nogal ingewikkelde materie waarbij meerdere organisaties en disci plines betrokken worden, waarom een extern adviesbureau zal dienen te worden geraadpleegd. „Het wordt een hele klus", zei weth. Van Houwelingen ervan. Op Goeree-Overflakkee functioneren nu nog twee Indicatie commissies maar in de nieuwe opzet zal er maar één kunnen zijn. weken. Bovendien ontvangt iedere deel nemer een diploma en een juryrapport. De meeste muziekleerkrachten, scholen en muziekgezelschappen ontvangen voor het concours binnenkort aanmeldingsfor mulieren. Mochten er leraren of andere belangstel lenden zijn, die geen aanmeldingsformu lieren hebben ontvangen, dan kunnen zij telefonisch contact opnemen met de heer C. J. Smit, tel. (0187) 601270 en b.g.g. met mevrouw A. van Leersum-Jentink, tel.(0187)602792. De jury bestaat dit jaar uit de heren Geert Bierling, Hans van Gelder en Richard Brokken. OOSTFLAKKEE - Vanaf februari 1997 zal er wederom een controle hondenbe lasting worden uitgevoerd in de ge meente Oostflakkee. De controle wordt uitgevoerd door Hol land Ruiter te Rotterdam. De controleur heeft een legitimatiekaart, ondertekend door de burgemeester bij zich. Men kan hem vragen om die te tonen. Het doel van de controle is de rechtson- gelijkheid tot een minimum terug te brengen. Ten opzichte van de hondenbe zitters, die wel aangifte doen van het bezit van een of meer honden en honden belasting betalen, is dat een onredelijke situatie. Door middel van deze controle wil de gemeente deze situatie verbeteren. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee osmnnE Dirksland, Bosdreef 1Tel. (0187) 601357 Een voor velen onbetreden stukje Dirksland, de open ruimte, in gebruilc als tuintjes, tussen Geldersedijk, Poldersweegje en Tuinstraatjes VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - «TUMO - RB>OnTAQE - FOTOORAnÈ ^^3 0^3 i*nij c^ cj cj n^ czi CU t—tlj cj OUOOOftP-Wmtatnmt 35-Tthfyon (0187} 681612/Fax683734 R£»ffi5SE - Printstiop - Hogtzoom T 72 - TvMxxi (D t IJ 462400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1