Plaatwerk hmbreehtse Met de Cobrazzi is chippen zo gepiept! Willy de Vos Middelharnis weet alles over hypotheken (010)2741135 Eerste sneeuwklokje Creatieve avond Inwoner Sommelsdijk ernstig gewond \o Politie 24-uurs telefoon: alle merken Garage Knöps B.V. Automatische incasso gemeentelijke belastingen Ramoco b.v. Oud papier Herkingen Wisseltentoonstelling 1997 in Ouddorps museum Mishandeling in Brouwershaven i1^'^ 69e Jaargang /Vi VRUDAG 24 JANUARI 1997 No. 6571 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 48 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 GEMEENTE GOEDEREEDE Vernieling auto Tussen zaterdag 18 januari en zondag 19 januari werd er aan een geparkeerde per sonenauto, merk Renault, kleur blauw, die stond geparkeerd aan de Achterstraat te Goedereede vernielingen gepleegd. De auto werd bekrast. GEMEENTE MIDDELHARNIS Poging inbraak woning Tussen maandag 13 januari en woensdag 15 januari werd er gepoogd in te breken in een woning aan de Steneweg te Mid delhamis. De dader had de achterdeur gepoogd open te krijgen. Inbraak kantine In de nacht van zaterdag 18 januari op zondag 19 januari werd er ingebroken in de voetbalkantine van Stad aan 't Haring vliet. Uit de kantine zijn diverse goede ren gestolen. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Vernieling aan woning Op zaterdagavond 18 januari vond er een vernieling plaats aan een woning aan de Bommelsedijk te Achthuizen. Met ge bruikmaking van vuurwerk werd een regenpijp vernield. Tanken zonder betalen Bij een benzine-station in de gemeente Oostflakkee werd door een man voor ƒ50,- benzine getankt, waarna hij zon der te betalen wegreed. Er kon een ken teken van de auto worden genoteerd waarna een onderzoek zal worden opge start. GEMEENTE DIRKSLAND Aanrijding met letsel Op 22 januari vond op de Staakweg tus sen Dirksland en Melissant een aanrij ding plaats waarbij een bestuurder ge wond raakte. Een lading ijzeren buizen op een truck met oplegger raakte los en kwamen daardoor gedeeltelijk buiten de oplegger terecht. Hierdoor kwam een tegenligger in aanraking met deze buizen en raakte de bestuurder van deze auto gewond in het gezicht door rondvliegend glas. Verlaten plaats ongeval Afgelopen weekend werd op de Akelei te Dirksland een personenauto aangere den door een ander motorvoertuig. De bestuurder van laatstgenoemd voertuig is echter na de botsing doorgereden zonder zijn identiteit bekend te maken. Het ene sneeuwklokje waarop Anne ke Nieuwland uit Sommelsdijk elk jaar mag rekenen en waar ze steevast eerste mee is, bloeit weer in haar ach tertuin. Sommige jaren kwam het al in november, maar dit jaar heeft de strenge vorst het bloempje parten gespeeld, waardoor het pas nu is ver schenen. Hoe vroeg ook, voor dit speciale klokje is het 'erg laat', vol gens Anneke die nog even heeft ge vreesd dat de vorst het klokje defini tief zou vellen. Temeer heeft ze haar eerste en enige klokje met vreugd begroet. DIRKSLAND - De gem. Dirksland heeft ieder die gem belastingen betaalt in de gelegenheid gesteld om een machtiging af te geven voor automatische afschrijving. Dat heeft voor u veel voordelen omdat dan in de regel de betaling van de aanslag over 8 termijnen verspreid wordt, in plaats van 5. Velen hebben al positief gereageerd door inzending van de groene machtigingskaart. In tegenstelling tot eerdere berichten zullen de aanslagen gemeentelijke belastingen niet eind januari maar eind maart a.s. verstuurd kunnen worden. Dat heeft te maken met de vele werkzaamheden rondom de invoering van de Wet Waardering Onroerende Zaken. Degenen die nog niet gereageerd hebben worden alsnog in de gelegenheid gesteld om de groene kaart in te sturen. Wacht niet langer, maar doe het nu. Voor verdere vragen kunt u contact opne men met het gemeentehuis, mevr. M. Maliepaard, tel. 608065. Als u meer wilt dan de laagste prijs voor tMe zekerheid! 'De Zwaluw' Sommelsdijk Op dinsdagavond 28 januari organiseert wijkvereniging 'De Zwaluw' weer een creatieve avond. We gaan dan namelijk een vogelkrans maken. We starten om 19.30 uur en de prijs is 26,50 p.p. in clusief een kopje koffie. Deze avond zat in eerste instantie al vol, maar onver wacht zijn er enkele plaatsen vrij geko men. Dus wilt u hier nog aan mee doen, bel dan snel even naar Ellen Breure, tel. 483781 of naar Annemarie Knape, tel. 485945. Tot ziens bij 'de Zwaluw', Sperwer 5 te Sommelsdijk. itm Dhr. J. C. van Brouwershaven (51) uit Sommelsdijk, supervisor bij de vervoers maatschappij ZWN is zaterdagmiddag ernstig gewond geraakt bij een verkeers ongeluk op de Haringvlietbrug. Dhr. van Brouwershaven, met een collega in z'n Volvo dienstauto op weg vanuit de Hoekse Waard richting Flakkee had op de brug z'n auto gestopt vóór een auto waarvan de motor was stilgevallen. Al; snel kon de gestrande auto op eigen kracht z'n weg vervolgen waarna de ZWN collega's, net weer ingestapt in de eigen auto, niet meer de kans kregen weg te wezen vanaf het drukbereden brugdek. Een achteropkomende BMW boorde zich achter in de Volvo. Dhr. Van Brouwershaven werd daarbij ernstig gewond. In zorgwekkende toe stand werd hij naar het Dijkzigt-zieken- huis vervoerd. Inmiddels is in zijn toe stand verbetering opgetreden; het be wustzijn is na enkele dagen terugge keerd. Z'n collega werd minder ernstig gewond, maar werd ook, ter observatie, naar het ziekenhuis gebracht. Er raakten in totaal 5 mensen gewond van wie 2 ernstig. Willy als een vis in 't water in haar eigen kantoor Jazeker, met Willy de Vos uit Middelharnis, geboren te Oude Tonge, kun je gezellig over frietsels en frutsels pra ten, maar écht op dreef komt ze als je 't gaat hebben over iets moeilijks als hypotheken. Dat weet ze van zichzelf en 't is daarom dat ze zich per 1 februari in Middelharnis als franchise ondernemer gaat vestigen, in het pandje Oostdijk 2, waar ze een onafhankelijk advieskantoor gaat runnen. In het kantoor dat ze zelf, vijf werkdagen van 9 tot 5 uur, gaat bemannen, zal het dan ook over hypotheken gaan. Willy is daar (door haar vroegere verbondenheid aan meerdere flakkee- se Banken) totaal van op de hoogte en ze houdt haar kennis ook per dag paraat. Voor zaterdag 1 februari heeft ze nog een speelsigheidje op 't program maar daarna wijdt ze zich aan serieuze zaken. Die zaterdag wordt het historische pandje he lemaal in wit plastic verpakt, en dichtgeknoopt met gele strik die mevr. Van Eek gevraagd wordt los te maken; de officiële opening. Ze heeft, voor haar zelfstandigheid, haar goede baan opge zegd. Ze gaat mensen adviseren die de op een na grootste stap in hun leven, het kopen van een huis, gaan maken. Met hen gaat ze het hebben over een verscheidenheid aan hypotheek- mogelijkheden, een spaarhypotheek bijvoorbeeld, een aflos- vrije hypotheek, maar misschien is een beleggingshypotheek nog weer interessanter, er zijn voorts vele mogelijkheden. Ze zal niet zelf hypotheken gaan verstrekken, ze beveelt slechts aan om, als tot zaken wordt overgegaan, bij een van de bestaande Banken de aan te gane hypotheek 'aan te brengen'. Hypotheekverstrekkers zullen haar dan ook terdege van hun mogelijkheden op de hoogte houden. De hypotheekrente is laag en de huizenhandel en hypotheek verstrekking floreert. Willy de Vos waarschuwt ertegen zich niet alleen door het rentepercentage te laten leiden, er zijn zo veel andere factoren die uitmaken of de voorwaarden al of niet gunstig zijn. Willy de Vos rekent het voor ieder uit, tot op de laatste cent, zo hoort dat, vindt ze. Daarom staat in haar logo, dat ze deelt met kantoren te Helle- voetsluis, Spijkenisse en Oud-Beijerland het procent-teken. Soms gaat het daarom, om procenten of tienden daarvan. GOEDEREEDE <D O PT p.V. zaterdag 25 januari hebben wij (jij, ik en nog vele anderen) wel een heel spe ciale ontmoeting. Het is namelijk zo dat die avond Stichting 'Ontmoeting' in de bovenzaal van 'De Ark' zal zijn. De mensen van Stichting 'Ontmoeting' heb ben dagelijks ontmoetingen met vele thuis- en daklozen. Dhr. Vink wil iets over deze ontmoetingen laten horen en zien. Mis deze ontmoeting niet! Je bent vanaf 19.45 uur welkom in 'de Ark'. Tot ziensHet Open Deur-team Verhage (r), kantoordirecteur VSB Bank, overhandigt dhr. v. d. Berg de Cobrazzi Op 22 januari 1997 werd door de heer J. A. Verhage, kantoor directeur VSB Bank Middelhamis, aan de Croissanterie Croissy te Middelhamis, het eerste chipknipapparaat overhandigd. De heer H. van de Berg, eigenaar van Croissy, geeft aan dat de wijzigingen in het betalingsverkeer zeer snel veranderen. De 'cobrazzi', de naam van het apparaat, is ontwikkeld om kliënten snel, veilig en goedkoop met een chipknip te laten betalen. Een unieke eigenschap van de 'cobrazzi' is dat deze zowel vast, b.v. op een toonbank, als mobiel kan worden gebruikt. Volgens Van de Berg kunt u, indien u zomers op het terras zit, op uw plaats afrekenen. De service en kwaliteit gaat hiermee een sprong vooruit. RENAULT-dealer Zaterdagmorgen 25 januari wordt het oud papier weer opgehaald voor de Her vormde Kerkvoogdij van Herkingen. Het ophalen begint om 9 uur. Wilt u het gebundeld aan de kant van de straat zetten en er geen karton tussen stoppen? Bij voorbaat dank voor uw medewerking! A.J. VAN RUMPT UW BMW DEALER ro Zaterdag 25 januari is het zover: We hebben dan namelijk weer eens een podi- umgroep op bezoek. De speelgroep 'Aardewerk' komt ons een avondvullen brengen, met als titel 'Zand erover', een programma vol ver halen over de woestijn. Wat hebben de kamelenman, René Ra telslang, een puber, en een onverbeterlij ke chagrijn met de woestijn te maken? Ze maken het je duidelijk met een mix van cabaret, beweging, sketches, zang, drama en muziek. Al nieuwsgierig geworden? Kom dan naar de Hoeksteen, en ontdek het zelf! Elk jaar organiseert Museum 'Ouddorps Raad- en Polderhuis' een of meerdere wisselexposities in de voormalige raad zaal van het museum. Voor het seizoen 1997 leek het het be stuur een goede gedachte om in een bad plaats als Ouddorp een tentoonstelling samen stellen over de Badmode van 1900 tot heden. Behalve het bruiklenen van andere mu sea wil het museum deze tentoonstelling inrichten met voorwerpen die in het be zit zijn van particulieren. Misschien ligt bij u tussen de mottenballen nog dat ge streepte badpak van opa of een zwem- gewaad met kanten en stroken van oma? Het bestuur van het museum verzoekt dan ook objecten die met de badmode in vroeger tijd te maken hebben in tijdelij ke bruikleen voor de tentoonstelling be schikbaar te willen stellen. Ook foto's en dergelijke zijn van harte welkom. Voor reacties: tel. (0187) 682315 of (0187) 681834. Het Ouddorps Museum rekent op u! In de vroege morgen van zondag 19 ja nuari 1997 werd omstreeks 02.45 uur te Brouwershaven een man mishandeld. De 25-jarige man uit Brouwershaven werd door drie man zodanig geschopt en geslagen dat hij buiten bewustzijn raakte. Door omstanders is de man naar zijn huis gebracht waarna hij zich direct on der doktersbehandeling moest stellen. De man bekwam door dit geweld diverse kneuzingen en moest gehecht worden aan het gezicht. Na een ingesteld onderzoek door de poli tie konden een 17-jarige, een 19-jarige en een 20-jarige inwoner van Brouwers haven als verdachten worden aangehou den. De verdachten zijn ingesloten en in ver zekering gesteld. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee Middelhamis Telefoon (0187) 482222 Vingerling3 - 3241 EB Midddharnis-Tel.(0187)482518 Audio - video apparatuur - Elektrische huislioudelijl^e app. VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO RB>ORTAQE - FOrrOQHAIlE ^^3 ^^pj^^^ OUDOOfIP-Wntatnat 35-Tthfoon (0187) 681612/Fax 683734 -PTlntshop~HogKoom172~TeMoon(0111)4e2400 yTTiT*V voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (0187) 6116 62 Verkoopna 17.00uur:C. Breen, (0187) 682496 Autobedrijf A. J. van Rumpt bv Molendijk 85 3243 AL Stad aan 't Haringvliet Telefoon: (0187) 611553 Fax:(0187)612280 BMW MAAKT RIJDEN GEWELDIG.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1