IE (010)2741135 maüHM Bijz. basisschool 'de Bron' ingetogen met nieuwe huisvesting in vroeger Mavo- blij gebouw Café 'de Meulblok' te Ouddorp U bent toe aan een Daewoo Wilgen knotten in Oostflaickee DODE SCHAPEN Vrijwilligerswerk vandeHDG Amnesty International In 1997 Politie 24-uurs telefoon: Rijbewijs ingevorderd van 73-jarige automobilist Expositie scliilderijen in artsenpraktijken Bijeenkomst 'de Christenvrouw' Attentie: ORB redde zeehond 69e Jaargang DINSDAG 21 JANUARI 1997 No. 6570 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Adveftentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Rotterdam-Rijnmond GEMEENTE GOEDEREEDE Vernielingen Op 15 of 16 januari werd van een gepar keerde personenauto, op het Hoge Pad te Ouddorp, de achterruit vernield. Op 18 of 19 januari werd de lak van een op de Achterstraat te Goedereede gepar keerde personenauto, vermoedelijk met een scherp voorwerp, bekrast. Op 19 januari werd geconstateerd dat "van een Abri op de Zuiderdiepstraatweg te Stellendam alle ruiten waren vernield. Van de dader(s) geen spoor. Man valt met fiets Zaterdagochtend 18 januari kwam op de Stationsweg in Ouddorp een 81-jarige inwoner uit Ouddorp te vallen met zijn fiets. De reden hiervan was onduidelijk. Een getuige zag de man zonder enige aan leiding vallen. De man is met een hoofd wond per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Dirksland. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Baldadigheid/vernieling Op zaterdagavond 18 januari werd op de Bommelsedijk te Achthuizen een regen pijp van een woning vernield doordat jongelui deze met vuurwerk opbliezen. De dader(s) maakten zich snel uit de voeten. GEMEENTE MIDDELHARNIS Bedrijfsongeval Op 17 januari raakte op het Havenhoofd te Middelhamis een uit België afkomsti ge man gewond, toen hij van de bak van een vrachtauto afstapte. Hij kwam met een voet klem te zitten en viel. Het slachtoffer werd per ambulance overge bracht naar het van Weel/Bethesda zie kenhuis te Dirksland. Vernieling Op 15 of 16 januari werden aan een ge parkeerde personenauto te Sommelsdijk vernielingen gepleegd, nl. aan de linker achterZ-zijkant werden krassen in de lak aangebracht, tevens werd een band lek gestoken. Snellieidscontrole Op 17 januari werden te Sommelsdijk op de Kon. Julianaweg tussen 8.20 en 9.30 uur en op de Dorpsweg tussen 10.00 en 11.00 uur snelheidscontroles gehouden. De uitslagen waren: Op de Kon. Julianaweg 215 passerende voertuigen, waarvan er 20 te snel reden, de hoogst gemeten snelheid was 71 km per uur. Op de Dorpsweg 71 passerende voertui gen, waarvan er 12 te snel reden, de hoogst gemeten snelheid was 68 km per uur. Inbraak sportkantine In de nacht van 18 op 19 januari werd er ingebroken in de kantine van voetbalver eniging SNS te Stad. Weggenomen wer den o.a. een stereo-installatie, cassette bandjes, een onbekende hoeveelheid snoepgoed en de inhoud van de fooien- pot. In een drietal wachtkamers op het eiland zullen een aantal schilderijen van Jaap v.d. Slik geëxposeerd worden. Het zijn herkenbare dorpsgezichten, die op geheel originele wijze zijn ingelijst. De expositiemimtes betreft de wachtka mers van de huisartsenpraktijken De Ja ger in Nieuwe Tonge; J. L. v. d. Ven in Middelhamis en Bron Jansen en Schey- grond in Ouddorp. Het zal een verkoopexpositie zijn en duurt van ma 27 januari t/m vrijdag 28 maart. MIDDELHARNIS/SOMMELSDIJK Wij hopen onze eerste vergadering te houden op D.V. woensdag 22 januari in 'de Hoeksteen'. Spreker voor deze avond is de heer O. v. d. Ridder, met als onder werp 'De rol van het ziekenhuis in de transmurale zorg\ De avond begint om 19.45 uur. Gasten zijn hartelijk welkom. In een commissieverslag in de krant van 10 januari stonden, tot hoge verbazing van de eigenaar van café-petit restaurant 'de Meulblok', enkele regels die be trekking hadden op 'voorzienin gen ter vervanging' van ge noemde horecagelegenheid. De eigenaar/exploitant de heer De Waal hecht eraan te laten weten dat hij dienaangaande geen enkel voornemen heeft. Hij is van plan zijn 'Meulblok' nog jarenlang in stand te hou den en de exploitatie voort te zetten. Redactie van Zaterdag 25 januari is er weer een actie dag van de Vereniging voor Natuur en Landschapsbescherming Goeree-Over flakkee. Deze actiedag wordt georgani seerd door de werkgroep terreinbeheer van de vereniging. De actiedagen betref fen voornamelijk landschapsonderhoud aan natuurelementen op het eiland. Wan neer er geen onderhoud aan deze natuur elementen gebeurd, zullen deze voor het eiland kunnen verdwijnen. De activiteiten van deze dag zijn in Oost- flakkee. De helft van de 180 knotwilgen aan de Krammerweg tussen Oude Tonge en Ooltgensplaat zijn aan een knotbeurt toe. Op deze actiedag van de vereniging kun nen we weer veel hulp gebraiken. Een ieder die iets voor het behoud van de natuurelementen wil doen, met name de inwoners van Midden- en Oostflakkee, kunnen ons daar a.s. zaterdag bij helpen. We verzamelen om 8.15 uur aan de Krammerdijk. De werkzaamheden duren tot ongeveer 12.30 uur. Handgereedschap en motorzaag zijn be perkt aanwezig, wie in bezit is van goed gereedschap moet dit zeker meenemen. Zoals gebruikelijk zal het afkomende openhaardhout onder de helpers worden verkocht voor 10,-perm\ De Krammerdijk is te bereiken via de provincialeweg N59 richting Ooltgens plaat, na dierenpension Ons Eiland de eerste weg rechts, de Kranendijk op, einde rechts. De Krammerdijk is de eer ste weg links. Verdere inlichtingen kunt u krijgen on der tel.nr. 485566 of 484156. OUDDORP De Ouddorpse Reddingsbrigade kwam zondag 19 januari jl. in actie om een grij ze zeehond van een wisse dood te red den. De zeehond was al geruime tijd waargenomen voor strand 't Flaauwe Werk door wandelaars. Toen hij op een zandbank lag kwamen 2 redders in overlevingspak in aktie en slaagden er na een korte worsteling in omde zeehond in een speciale mand te werken. Inmiddels waren er ook 2 leden van de EHBZ (Eerste Hulp Bij Zeehonden) uit Middelburg gearriveerd, deze vrijwilli gers zijn gespecialiseerd in de opvang van zeehonden en maken deel uit van zeehondencentrum Lenie 't Hart te Pie- terburen. De zeehond die 40 kg, had moeten weten woog er slechts 18 en werd per vliegtuig vervoerd vanaf Zestienhoven naar Pieter- buren. Hij werd 'PAUL' gedoopt naar een van zijn redders, Paul de Jong. Wij zullen u later informeren hoe het met PAUL gaat. THOLEN Naar aanleiding van een melding over dode schapen in een weiland is de Thoolse politie een kijkje gaan nemen. Zij troffen in een opstal op het weilandje een 5-tal dode schapen en in het weiland zelf, 1 dood schaap aan. De dode dieren lagen daar variërend van 14 dagen en 1 of 2 dagen. Door de koude is een ontbin dingsproces voorkomen. Een dierenarts constateerde tevens dat de 9 andere schapen ook lichamelijk in een slechte toestand verkeerden. In het wei land was geen drinken aanwezig en de bodem, gras, was geheel kaalgevreten. In overleg met de officier van justitie te Middelburg zijn de 9 overige schapen in beslag genomen en getransporteerd naar een opvangadres. Tegen de 39-jarige verdachte uit Sint Maartensdijk wordt proces-verbaal opge maakt terzake het onthouden van de no dige zorg aan zijn dieren en op grond van de destractie-wet, die de afvoer van dode dieren regelt. De verdachte is terzake deze feiten al eerder met de politie en justitie in aanra king geweest. Wegens zeer beperkt gezichtsvermogen ROTTERDAM - Politiepersoneel van het district Maas en Rotte vor derde zondagmiddag om half vijf na een aanrijding het rijbewijs van een 73-jarige Rotterdamse auto mobilist in. De bestuurder was op de Terbregseweg met de linkerzijde van zijn auto in aanrij ding gekomen met een andere personen auto en was enige tijd daarna onwel ge worden. Omdat de bejaarde bestuurder niets wist van de aanrijding en ook geen schade aan zijn auto zag; dat laatste was er ove rigens wel degelijk, bleek uit onderzoek van GGD-personeel dat de man bijna 90% van zijn gezichtsveld miste en daar door alleen nog maar recht voomit kon kijken. Daarop werd door de politie zijn rijbe wijs ingevorderd in afwachting van de uitslag van een medisch onderzoek. SOMMELSDIJK - In het verzorgings huis De Goede Ree, het verpleeghuis 'de Samaritaan' en de Bejaardenhuisvesting Het Oudeland zijn vele vrijwilligers ak- tief in diverse projekten. Mensen doen dit om uiteenlopende rede nen, b.v. men wil iets voor een ander doen en betekenen of men zoekt een zin volle tijdsbesteding. Vaak zal er sprake zijn van meerdere motieven. In de HDG vinden wij vrijwilligerswerk belangrijk, het komt immers de bewo- nesr ten goede en is een onmisbare aan vulling op het werk van beroepskrachten, het werk van vrijwilligers wordt erg ge waardeerd, zowel door bewoners als me dewerkers en een vrijwilliger krijgt een duidelijke begeleiding en ondersteuning. Vrijwilligers zijn verzekerd en krijgen een reiskostenvergoeding van de HDG. Er zijn veel verschillende projekten waar vrijwilligers zich voor inzetten. Een voorbeeld hiervan is het bezorgen van de warme maaltijd bij de bewoners van het Oudeland. Een projekt waar dringend nieuwe vrijwilligers voor nodig zijn, die dit twee keer per week bij toerbeurt wil len doen. Ook in de koffiezaal van De Goede Ree zijn nieuwe vrijwilligers zeer welkom, om met name op maandag en woensdag de bestaande groep vrijwilligers te ver sterken. Dit zijn slechts twee voorbeelden van de meer dan vijf en twintig projekten bin nen de HDG waar vrijwilligers werk zaam zijn. Wilt u zich aanmelden of wilt u meer in lichtingen over onze projekten, dan kunt u op maandag-, dinsdag- en donderdag ochtend bellen met Annet Tuinenburg, coördinator vrijwilligerswerk van de HDG, tel. (0187)488200. die naam met ere dragen zal en dat God ook daar, naar Ps. 121, een schaduw ter rechterhand zal zijn opdat de school in vol vertrouwen op Hem de toekomst tegemoet zal gaan. 't Ging weliswaar over een school in Oude Tonge-, maar al vijfjaar geleden, toen alles nog bij 't oude was, werd in 't genabuurde Nieuwe Tonge al gefluisterd dat de Oude Tongse bijzondere basisschool 'de Bron' naar het fraaie gebouw van de openbare Mavo-school 'de Komeet' zou gaan. „Een voorziende geest moet dat zijn geweest", erkende donderdagavond Oostflakkees' Onderwijs-wet- houder dhr. R. Maliepaard en u raadt te welker gelegen heid hij dat deed. Op de avond waarop 'de Bron' metter daad het fraaie gebouw van 'de Komeet' in gebruik nam... Van een komeet is bekend dat'ie fraai kan oplichten, mar ook kan vallen en zowel dat eerste als dat laatste was in Oude Tonge gebeurd. Door verdubbeling van de minimum leerlin- gennorm ontzegde het Ministerie 'de Komeet' haar voortbe staan en de school moest worden afgebouwd om geheel te verdwijnen, hoezeer dat ook rondom werd betreurd en hoe zeer ook voor het behoud werd gevochten; de regels bleken onverbiddelijk. „Helaas", zei donderdagavond ook 'de Bron' bestuursvoorz. J. van Groningen ervan en hij meende het, omdat 'de Komeet' een belangrijke rol in het voortgezet onderwijs had vervuld, „helaas", zei hij, „al houden wij er een prachtige school aan over". Daar deed de heer Van Groningen slechts ingetogen over al was hij ten diepste wel blij met de geboden mogelijk heid, toen al, toen vijf jaar geleden ook hem het gerucht ter ore was gekomen. Toenmalig onderwijswethouder v, d. Ree had toen de boot nog wat afgehouden en zo 'de Bron' al hoop gekoesterd had, was die snel vervlogen. In 'de Bron' werden de lokalen geren oveerd alsof er geen nieuwe plaats van vestiging gloorde; die kwam ook pas 1,5 jaar geleden in - serieuze - bespreking nadat het bestuur van 'de Bron' zich in principe candidaat had gesteld. Het oude schoolgebouw 'had wel iets', dat zeker, maar een nieuwe behuizing zou het onderwijs zeker ten goede komen. Vorig jaar 5 september stemde de ledenvergadering er - graag - mee in en in de herfstvakantie verliet 'de Bron' al haar oude stek, iedereen hielp aan de verhuizing mee tot en met de verhuizing van de inventaris op zaterdag 26 oktober. Het alles overziend bracht dat dhr. Van Groningen tot het belijden van grote dankbaarheid, jegens hen die zo voortreffe lijk geholpen hadden, maar voor alles jegens God Die het mogelijk heeft gemaakt. Het is dhr. Van Groningens en zijn mede-bestuurders wens dat 'de Bron' ook op de nieuwe plek Heugelijk gebeuren Deze avond vermenigvuldigden zich ook de gedachten van weth. R. Maliepaard die zich tegen de sluiting van de Mavo als een tijger had verzet, maar 't had niet mogen baten. Over dat Overheidsbeleid had hij te bestemder plekke z'n gal ge spuwd, maar op deze avond, in dit gezelschap beleefde hij graag mee de vreugde die er wat hem betreft best zijn mocht, „voor u is het een heugelijke gebeurtenis". Niet zélf had hij behoefte aan een compliment-, maar graag gaf hij dat aan de ambtenaren Maarten Goettsch en Jan Mackloet die zich creatief hadden opgesteld en zich uitermate verdienstelijk hebben gemaakt de onderhandelingen die nodig waren snel, soepen en doeltreffend te laten verlopen; vooral onderling vertrouwen was daaraan te pas gekomen: „als je dat schenkt krijg je het ook temg", is de overtuiging van wethou der Maliepaard en daar was hij dan ook graag in voorgegaan; andermaal heeft het hem allerminst teleurgesteld. Medegebruik Toen het duidelijk was dat 'de Bron' niet alle 700 vierkante meters van het vrijkomende schoolgebouw behoefde werden voor het overcomplete kwart gedeelte al snel mede-gebmikers gevonden. De politie vestigt er een bureau en het Avond onderwijs continueert het gebmik van enkele lokalen. De cen traal gelegen gemeenschapsmimte mag door 'de Bron' wor den gebruikt, zoals die ook anderen ten dienste staat. „De Komeet is niet meer", stelde dhr. Maliepaard dinsdag avond nog'es vast en dat heeft hem bitter gestemd. Nu ver heugde het hem dat het gebouw weer ten dienste staat van het onderwijs: „onze kinderen hebben recht op goed onderwijs en wij hebben de plicht te zorgen dat zij dat kunnen genieten". Daarom ten besluite z'n hartelijke wens dat de nieuwe school opnieuw de bron mag zijn van veel goed toekomstig leven. De school werd door vele belangstellenden bezocht en beke ken en velen hebben het wethouder Maliepaard na kunnen zeggen trots op zo'n prachtige school te zijn. De kinderen hebben donderdag de hele dag een feestelijke openingsdag beleefd, zelfs hebben ze in de gemeenschaps ruimte samen gegeten. De middag werd met spelletjes ge vuld. Er zou, als symbool van het nieuwe begin, een boom worden geplant, maar dat heeft geen doorgang gevonden, de grond was nog te hard bevroren. MIDDELHARNIS - Na de zeer geslaag de fakkeloptocht op 13 december jl. is de Amnesty werkgroep van Goeree-Over flakkee dmk bezig met de voorbereidin gen van een nieuwe aktie. 1997 staat in het teken van de Vluchte- lingencampagne, die loopt van april tot november en internationaal door Amnes ty gestalte wordt gegeven. Op Flakkee is de werkgroep momenteel in een voorbereidingsfase waarin ook sa menwerking tot stand wordt gebracht met de plaatselijke vluchtelingenwerk- groep. Binnenkort hoort u meer over deze campagne. Heeft u zin om aktief groepslid te worden van Amnesty Inter national dan kunt u informatie verkrijgen bij de kontaktpersoon van de werkgroep en dat is Cor Joppe. Tel. (0187) 601212. district Oe Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee Dirksland, Bosdteef 1Tel. (0187) 601357 VOOB BEELD EN GELUID FOTO - Vneo - SrUD» - REPORTAOE - FOTOORAnE ^^1 ^Q3 en C3 C=l CD l=g ^^^^^^W^ OUDDORP-Woststmat35-Tetefoon (0167) 681612/Fax 6B3734 ~Piint3h<v-Hogazoom 172-Tehtoan (0111) 462400 De entree van 'de Bron'de letters zijn door Aannemersbedrijf Kroon geschonken Er moest op de avond van de officiële ingebruikname nog wat getekend worden, Jan van Groningen (l) en weth. Maliepaard hielden zich daarmee bezig

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1