Fanfare-orkest 'De Hoop' huldigde z'n jubilarissen ommmE Veel aandacht vcor verkeersproblematiek in de kernen van de gemeente Goedereede Stroomstoring Hoofdpijn te lijf Tentoonstelling Atelier Galathea Wisseling van de wacht bij Damen Oude Tonge Twee doden bij frontale botsing op N57 Zendingsavond in Ouddorp Gespreksgroep voor a.s. ouders Ouderen- en alleenstaandenmiddag U bent toe aan een Daewoo Geef u op voor de cursus reanimatie te Ouddorp Cursus Geestelijke Vorming Bijeenkomst verzorgende beroepen te Middelhamis ^'2io(o POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELJÏARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FaX (0187) 485736 DINSDAG 14 JANUARI 1997 No. 6568 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 De commissie van financiën en openba re werken vergaderde op 9 januari jl. Aan de verkeersafwikkeling in liet alge meen werd veel aandacht besteed, zodat per woonkern de resultaten van de bespreking zullen worden weergegeven: OUDDORP De afsluiting van de Ring werd tijdens het vakantieseizoen 1997 aanbevolen, aangezien deze proef nog eenmaal zou worden herhaald. De afsluiting in 1996 was, mede gelet op de begeleiding, niet afdoende geacht. Wethouder L. Visser (CDA) deelde evenwel mede, dat de M.V.O. had beslo ten aan een afsluiting in 1997 geen me dewerking te verlenen, althans hiertegen ernstig bezwaar te maken, gelet op de door sommigen geleden omzetverliezen vanwege het beperkte bezoek door de toeristen aan de winkels in de Ring en ook eigen publiek. De heer L. X. den Hollander (VVD) stelt, dat het aantal toeristen in het alge meen in 1996 minder was dan andere jaren, zodat een verminderd bezoek mede hiervan het gevolg is. Wethouder L. Visser stelde, dat eerst het evaluatie-proces met de middenstanders dient te worden afgerond en daarna zal door het gemeentebestuur een besüssing worden genomen. Overigens zal de evt. afsluiting dan effectiever plaatsvinden nl. door het dagelijks plaatsen van een paal in het weg dek van de toeleidende wegen, conform de in Zierikzee toegepaste praktijk, Goedereede Om de overlast van het doorgaand verkeer in het stadje Goedereede, vooral tijdens de weekends te voorkomen, werd geacht aan het mogelijk instellen van het eenrich tingsverkeer op de Küfüijksweg en de Goereeseweg, na gehouden metingen. Wethouder L. Visser stelde, dat deze we gen belangrijk zijn voor het landbouw- verkeer en vanwege het waterschap als beherende instantie niet voor gedeeltelij ke afsluiting in aanmerking komen. Bo vendien zou hierdoor wellicht het ver keer zich afwikkelen via de Oostdijks weg en Goedereede-Havenhoofd, het geen ook niet de bedoeling is. De heer T. A. Bakelaar (PvdA) sugge reerde vervolgens een omleidende route nl. via de Romeinseweg, de Klaverse- weg, de Hoofddijk, de Hoofdpoortstraat en de nieuwe brug naar de oude provin ciale weg. Fietspad Kwade Hoek Het is het gemeentebestuur nog steeds een doom in het oog, dat de onderhouds- weg in het duingebied o.a. langs het na tuurgebied De Kwade Hoek niet open gesteld kan worden voor het fietsverkeer, hetgeen een toeristische attractie is te noemen. Sinds 1 januari jl. is het water schap Goeree-Overflakkee beherende instantie van de duinen en het water schap wil aan het idee van de gemeente wel medewerken. Van de zijde van de Vereniging voor Na tuurmonumenten wordt evenwel gesteld, dat door openstelling van deze onder- houdsweg de rust en de stilte in het unieke natuurgebied 'De Kwade Hoek' wordt aan getast, hetgeen ontoelaatbaar is te achten. StellendAM De aanleg van de zuidelijke rondweg om Stellendam vereist nog enkele bijkomen de voorzieningen, o.a. voor het fiets- en landbouwverkeer om omrijden e.d. zo veel mogelijk te voorkomen en om het langzame verkeer zoveel mogelijk van de hoofdrijbaan te weren. Hierover wordt nog overleg gepleegd met diverse instan ties, zodat een alleszins verantwoorde verbinding tussen Melissant en Stellen- dam voor alle soorten verkeer wordt na gestreefd. Voorts wordt gepleit voor het wijzigen van de 'halve' aansluiting, zodat het verkeer vanaf de Korteweg via het viaduct aan de westzijde hiervan via een lus op de N57 kan komen richting Goedereede/ Ouddorp. Een en ander wordt van belang geacht o.a. voor het in de toekomst aan te leg gen industrietenein langs de N57 en de Korteweg. Bovendien werd gewezen op evt. uitbreiding van het parkeerterrein voor vrachtauto's nabij Stellendam, aan gezien nu vrachtauto's worden gepar keerd langs het Spuipad. Een en ander zal nader worden bezien bij de indeling van het industrieterrein. De heer G. Moerkerk (RPF) vroeg voorts aandacht voor het rijgedrag langs de Eendrachtsweg, waarvoor het gemeente bestuur handelend dient op te treden. Voorts zijn de bewoners van de Voor straat niet erg ingenomen met de zuide lijke aansluiting op de nieuwe rondweg rond Stellendam, aangezien een toename van het verkeer wordt verwacht. Voorts werd nog aandacht besteed aan de volgende punten: Blauwe vlag Jaarlijks wordt aan de kustgemeenten met recreatie vanwege het best verzorgde strand qua reinheid en accomodatie voor strandbezoekers en de waterkwaliteit de zgn. Blauwe Vlag toegekend. Een en ander is uilciadid een belangrijke 'opste ker' voor het recreatief bezoek aan de gemeente Goedereede. Deze gemeente is voor 1997 genomineerd voor toekenning van deze vlag, dus maar afwachten hoe de beslissing valt. Provinciaal toezicht Zuid-Holland Het gemeentebestuur voelt er niets voor om voor speciale zaken o.a. Binnenhof, onder toezicht te worden gesteld van het provinciaal bestuur. Het normale begro- tingstoezicht werkt in dit opzicht effec tief genoeg. In de gedane suggestie werd een bepaal de vingerwijzing gezien tot gemeentelij ke herindeling op Goeree-Overflakkee en hiermee kon het gemeentebestuur beslist niet akkoord gaan, terwijl in het verleden het provinciaal bestuur zich ook akkoord heeft verklaard met de nieuwbouwplan nen van het Binnenhof, zodat zij zich nu ook moet inzetten om deze problematiek tot een goed einde te brengen. Kwijtschelding plaatselijke belastingen De kwijtschelding van de plaatselijke be lastingen van 95 tot 100% werd aan vaard. Tevens werd door de heren L. X. den Hollander (VVD) en T. A. Bakelaar (PvdA) verzocht vanwege de afdeling Sociale Zaken voldoende alert te zijn om de daarvoor in aanmerking komende per sonen in mime mate te informeren over de mogelijkheid tot het verkrijgen van een zgn. koudetoeslag, zoals door de Mi nister van Sociale Zaken en Werkgele genheid wordt voorgestaan. Door de aanhoudende vorst is er in de vijver van het verzorgingstehuis "De Goede Ree" een kunstwerlc ontstaan waar menig kunstenaar jaloers op zou zijn. Door de aanhoudende vorst is er in de vijver van het verzorgingstehuis "De Goede Ree" een kunstwerk ontstaan waar menig kunstenaar jaloers op zou zijn. Rond de fontijn ontstond een ijsmuurtje wat iedere dag iets van vorm veranderde. Wat laat de natuur toch verrassend mooie dingen zien! OUDDORP - Vrijdagavond omstreeks half tien kwam door nog onbekende oor zaak een 45-jarige automobilist uit Helle- voetsluis met zijn auto op de Provinciale- weg N57 (Ouddorp-Brouwersdam) op de andere weghelft terecht en botste daarbij frontaal tegen een tegenligger, bestuurd door een -tó-jarige man uit Burgh Haam stede. Beide bestuurders overleden ter plaatse aan hun verwondingen. De Provincialeweg N57 werd door de politie tot half twee vrijdagnacht voor alle verkeer afgesloten. Herkingen/Nieuwe-Tonge. De woon kernen van Herkingen, Nleuwe-Tonge en een deel van Oude-Tonge hebben afgelopen donderdagavond een uurtje zonder elektriciteit gezeten. Om tien minuten over tien viel de elek triciteit uit. Even na elf uur was het euvel verholpen. Volgens inlichtingen van de ENECO was het circuit uitgeschakeld door een beveiliging. Men heeft nog niet met zekerheid kunnen vaststellen wat de oorzaak hiervan is geweest. Een nader onderzoek wordt door de ENECO uitge voerd. Door de zendingscommissie van de Geref. Gemeente wordt op D.V. vrijdag 17 januari 1997 in de gemeenschaps- mimte van de Koningin Beatrixschool, Margrietweg 6 een zendingsavond geor ganiseerd, aanvang 19.30 uur. De heer J. Otte werkt sinds 1994 als evangelist in Albanië. Aan de hand van dia's zal hij vertellen over zijn werk aldaar. DIRKSLAND - De cursus is bedoeld voor aanstaande ouders die meer willen wten over zwangerschap, bevalling en de periode daarna. De deelnemers kunnen zelf aangeven welke onderwerpen zij graag behandeld zouden zien. Enkele voorbeelden: bevalling, borst- en fles voeding, huilen, werken en een baby. Er zullen veel nuttige tips worden gegeven en ervaringen kunnen worden uitgewis seld. Plaats: wijkgebouw Kruiswerk ZHE, Oranjelaan 59 te Dirksland. Datum: 17 en 24 febmari, 3 en 10 maart 1997. Tijd: 20.00 tot 22.00 uur. Kosten: 2,50 per persoon, per avond. Informatie en aanmelden bij Bureau Groepsactiviteiten, maandag tot en met vrijdag tussen 9.00 en 12.00 uur op tele foonnummer (0181) 626226. DIRKSLAND - Hoofdpijn komt veel voor. De meest voorkomende hoofdpijn soorten zijn spanningshoofdpijn en migraine. Mensen die regelmatig hoofd pijn hebben, weten hoe zeer deze klach ten hun leven kunnen beheersen. In deze cursus van negen bijeenkomsten van twee uur, leren deelnemers wat zij zelf kunnen doen om de hoofdpijn te vermin deren dan wel te voorkomen. Plaats: wijkgebouw Kruiswerk ZHE, Oranjelaan 59 te Dirksland. Startdatum: dinsdag 25 februari 1997. Tijd: 19.30 tot 21.30 uur. Kosten: 140,- voor leden en 225,- voor niet-Ieden. Informatie en aanmelden bij Bureau Groepsactiviteiten, maandag tot en met vrijdag tussen 9.00 en 12.00 uur op tele foonnummer (0181) 626226. OOLTGENSPLAAT - De maandelijkse Ouderen- en alleenstaandenmiddag zal D.V. gehouden worden donderdag 16 januari 1997, om 2.30 uur in 'Elthato'. Ds. J. B. ten Hove zal de meditatie ver zorgen, terwijl als gastspreker is uitgeno digd oud-notaris, de heer M. A. Korbijn te Oude Tonge, die het een en ander komt vertellen over het werk van een notaris. Allen hartelijk welkom. Voor vervoer: de heer P. Mans, tel. 631336. Een avondje 'blazen' op de bas-tuba, Jan van Oudenaren uit Melissant had er zaterdagavond de mouwen letterlijk voor opgestroopt. Trouw lid is hij van fanfare-orkest 'de Hoop' dat deze avond in 'het Spectrum' z'n Nieuwjaars concert ten beste gaf; onderdeel ervan was de huldiging van een tiental jubilarissen. Dhr. Landwehr, voorzitter van de KNF Zuid Holland genoot daar zichtbaar van want het doet hem goed als amateur-muzi kanten hun vereniging trouw zijn en van Jan van Oudenaren mocht dat, met 40 verdienstelijke jaren bij 'de Hoop', zeker worden gezegd! Dhr. Landwehr bood dhr. Van Oudenaren dan ook een hartelijke gelukwens en een mooie medaille aan, mét bloemen en de complimenten voor het feit dat hij zelfs méér heeft gedaan dan het musiceren alleen, ook bij het vervullen van een bestuursfunctie mocht op hem gerekend worden. Een broer en een zoon van de jubilaris maken eveneens deel uit van het muzikantenkorps van 'de Hoop' en dat bleek bij meerdere leden het geval. Van één van de 8 jubilarissen die 12.5 jaar lid zijn zijn vader en moeder en de overige gezinsle den actief in het fanfare-orkest dat dhr. Landwehr een en van de besten in den lande weet. De beste wensen voor het pas begonnen jaar golden dan ook de leden persoonlijk-, maar zeker ook het orkest dat zich weer veelvuldig zal presenteren en met anderen zal meten. Dankzij een goed bezet jeugdorkest lijkt de toekomst voor 'de Hoop' verzekerd. Spreker begreep best de inspanning die het kost elke week op de repetitie te verschijnen en ook thuis te studeren, maar anderzijds mag het als een eer worden ervaren van zo'n prima orkest als 'de Hoop' deel uit te mogen maken. In Stellendam lijkt dat inderdaad zo te worden ervaren. Acht jongere jubilarissen waren er die de 12.5 jaar hebben volge- maakt, één 25-jarige jubilaris was er, inwoonster N.B. van Geervliet, maar helemaal verknocht aan 'de Hoop', die in Arie Stolk een voortreffelijk dirigent heeft. Omdat de zaal van het Haegse Huus i.v.m. een renovatie niet beschikbaar was werd het Nieuwjaarsconcert in 'het Spec- tmm' gehouden, ook een uitstekende gelegenheid waar velen waren gekomen om van het gebodene te genieten; 'de Hoop' liet horen een van Neerlands besten te zijn, zelfs was er voor de gasten een feestelijk glas champagne, als proost op het nieuwe jaar waarin 'de Hoop' en z'n trouwe muzikanten weer geducht van zich zullen laten horen. van Wie helpt bij hartstilstand? Als u morgen getuige bent van een hart stilstand, wilt u dan hulpeloos toeschou wer zijn of geoefend hulpverlener? Reanimatie is levensreddend. Maar kan niet uit een boekje geleerd worden. Geef u op voor een praktische cursus die ge middeld zo'n 4 tot 6 uur duurt. Toelatingseisen zijn er niet. En zo'n cur sus is natuurlijk vooral belangrijk voor familieleden van hartpatiënten, maar ook voor brandweer, politie, portiers, sport- trainers, winkelpersoneel, mensen van het openbaar vervoer etc. Meer weten? Informeer bij de plaatselij ke Vrienden van de Hartstichting, mevr. V. d. Wende, tel. (0187) 681811. Op D.V. maandag 20 januari 1997 hoopt ds. J. C. den Toom uit Sommelsdijk te spreken over het onderwerp 'Geloof en gevoel'. Plaats: Hervormd verenigingsgebouw 'De Hoeksteen', Ring te Middelhamis. Aanvang 19.45 uur. Allen hartelijk wel kom. De Stuurgroep In Diekhuus Middelhamis: De laatste maanden is er in het Diekhuus op zaterdagmorgen erg hard gewerkt. Er heeft een ware ontdekkingsreis plaatsge vonden in de wereld van Vorm en Kleur. Tijdens deze teken- en schildercursus voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar zijn tal van prachtige werkstukken ge maakt. Ter afsluiting van deze cursus en als start voor de nieuwe cursus is er een tentoon stelling gemaakt. Alle nieuwsgierigen nodigen wij van harte uit om de verschillende tekeningen en schilderijen te komen bewonderen. De tentoonstelling zal officieel geopend worden op zaterdag 18 januari om 11.00 uur in het Diekhuus. U kunt dan tevens informatie krijgen over de nieuwe cursus vorm en kleur. Deze start op zaterdag 1 febmari. Mocht u verhinderd zijn en toch infor matie willen hebben, dan kunt u altijd contact opnemen met Mirian Zimmer man, tel. (0187) 63 23 70. Woensdagavond (dus morgenavond) 15 januari 1997 D.V. zal er in het vereni gingsgebouw van de Ger. Gemeente aan de Chr. de Vrieslaan te Middelhamis een bijeenkomst worden gehouden voor werk(st)ers in de verzorgende beroepen. Ds. A. Bac, predikant van de Ger. Ge meente te Bodegraven zal dan spreken over het onderwerp „Pastorale zorg aan mensen met psychische nood". Aanvang 19.30 uur. Belangstellenden zijn eveneens hartelijk welkom! Na bijna 25 jaar hard werken hebben de heer en mevrouw Damen van de gelijk namige v.o.f in schoenen, mode en spot te Oude Tonge besloten te gaan afbou wen. Voor alle duidelijkheid, ze gaan dus niet stoppen. Zoon Jean-Pierre, die al een aantal jaren in de zaak meeloopt, heeft die per 1 januari overgenomen. De heer en mevrouw Damen blijven nog een drietal dagen per week bij de zaak betrokken, om hun zoon waar nodig te assisteren. Jean-Pierre trekt de grote lij nen, door zijn ouders in de afgelopen 25 jaar uitgezet, gewoon door. Damen blijft Damen, en kwaliteit en service zullen hoog in het vaandel blijven staan. Ook het assortiment blijft volledig intact, dat geldt zowel voor de schoenen-afde ling, de dames- en heren mode kleding en jeans en uiteraard de zeer uitgebreide sport-afdeling. De geruchten dat Damen zou stoppen met de verkoop van dameskleding, zijn dus absoluut niet waar. Sterker nog, men wil deze afdeling zelfs gaan uitbreiden. Jean-Pierre is jong en ambitieus en zal zeker zijn eigen inbreng in het geheel gaan krijgen. Tot slot danken de heer en mevrouw Da men hun zeer grote en trouwe vaste klan tenkring verspreid over het hele eiland, voor het vertrouwen dat ze de afgelopen jaren hebben gekregen. Ze hopen dat hun zoon dat eveneens zal krijgen, ze zijn ervan overtuigd dat hij dat vertrouwen niet zal beschamen. Jubilaris Van Oudenaren zaterdagavond geconcentreerd met de bas-tuba in actie Dirksland, Bosdreef 1Tel. (0187) 601357 VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VH)CO - arUOW - REPOfTTAOE - FOTOQRAnE 1=3 czi cr3 ^^3^^^^^^ UJtij 133 czt im en cj OUOOORP-WMtstTMlSS - TaMbon iCra?) 6Sf eiZ Fax 6S3734 RBiESSE-Printshop-Hogaaxm 172-Telefoon (0111) 462400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1