Leerlingen C.S.G. 'Prins Maurits' haaiden iege fiessen op voor de 'bus' (010)2741135 PREDIKBEURTEN Boekhandel Akershoek gaat binnenkort verhuizen NIEUWS uit de kerken Ie Zuiderdieptocht op 11 januari 1997 Politie 24-uurs telefoon: De Christenvrouw Verantwoording 'Woord en Daad' voorMTïHUIZEN JAN ZAAIJER Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS LLJCl^ Comitéleden en ophalers bij de stapel lege flessen bij Gerard's Golffte Middelharnis MIDDELHARNIS - Leerlingen van de C.S.G. 'Prins Maurits' hebben woensdagmiddag in diverse dorpen huis aan huis lege flessen opgehaald. De opbrengst daarvan is bestemd voor de aanschaf van de bus voor de gezinsver vangende tehuizen: Salem, Sjaloom, Refugium en Eben- Haëzer. De flessen werden bij diverse supermarkten inge leverd. De aktie bracht 2.070,- op. Deze flessenaktie is de tweede aktie voor de bus, die door de leerlingen van de 'Prins Maurits' is gehouden. Eind september hielden ze een veegaktie. Ruim zeven en dertig duizend gul den werd bij elkaar geveegd. Door het actiecomité, bestaande uit leraren en leerlingen uit de bovenbouw, werd besloten als volgende een flessenaktie te houden. Drie groepjes bogen zich over de mogelijkheden. Gerjanne Ruijgrok, had in één van de groepjes zitting. Zij werkt als hulpkracht bij Gerard's Golff te Middelharnis. Ze informeerde eens bij de bedrijfsleider of het mogelijk was om bij 'de Golff' flessen in te leveren in het kader van de aktie. De bedrijfsleider liep direkt 'warm' voor het idee en gaf verschillende tips en mogelijkheden aan. De groep van Gerjanne kwam mede hierdoor met het idee op tafel om de flessen huis aan huis op te gaan halen, ze te verzamelen op bepaalde punten en ze dan in te leveren bij diverse super markten. Deze suggestie werd overgenomen. Besloten werd om de aktie begin januari te houden, omdat er na de feestda gen veel lege flessen opgehaald zouden kunnen worden. Brugklassers Het ophalen van de flessen is gedaan door leerlingen van de brugklassen. Van te voren is er door het comité veel werk ver richt. Met man en macht is er gewerkt om alles op tijd klaar te krijgen. Er moesten posters gemaakt worden. Het was een plakken, knippen en kopiëren van jewelste. Er moesten span doeken gemaakt worden, om bij de inleverpunten te plaatsen. De aktie werd gehouden in de dorpen Sommelsdijk, Middel harnis, Dirksland, Oude-Tonge en Bruinisse. Woensdagmiddag vanaf één uur gingen de 'brugklassers' op pad om lege flessen op te halen. Op diverse plaatsen stonden comitéleden om de flessen in ontvangst te nemen en ze in te leveren bij een supermarkt. De leraren zorgden met auto's voor transport van de ophalers naar de verzamelpunten. Kofferbakken vol! Boodschappenmand Door Gerard's Golff waren een aantal leuke suggesties gedaan. Zo werden de flessen opgestapeld dicht bij de ingang van de supermarkt. Daardoor ontstond een grote stapel met lege flessen. Door de supermarkt waren vier boodschappen- manden beschikbaar gesteld. ledere inleveraar van lege flessen ontving een gratis lootje en dingt daarmee dus mee naar één van deze manden. Voor deze verloting moesten 4500 lootjes door de comitéleden van een 'Golff stempel' worden voorzien. De aktie was middels brieven bij de kassa van de supermarkt onder de aandacht van de klanten gebracht. Voor de bus De leerlingen die zitting in het comité hebben, hebben voor een groot deel zelf de aktie voorbereid. Woensdagmiddag stonden ze bij de Gerard's Golff, samen met andere comitéle den en helpers te verkleumen van de kou. Regelmatig moesten ze dan ook bij beurten zich op gaan wannen in de kantine van de supermarkt. De brugklassers hebben ondanks de koude heel enthousiast de flessen opgehaald. Door één van de leraren is een rekensom losgelaten op de opbrengst van de flessenaktie. Een bedrag van 2.070,- is gelijk aan 13.800 bierflesjes of aan 10.500 appelmoespotten. Het is ook gelijk aan een rij dubbeltjes met een lengte van 290 meter of aan een stapel stuivers met een hoogte van 54 meter. Dit laatste is weer 4 keer de hoogte van het nieuwe gebouw van de 'Prins Maurits'. Voor het doel: Een bus voor de bewoners van de gezinsvervangende tehuizen, hebben alle leerlingen graag wat over. Ze doen dan ook erg enthousiast mee aan de gehouden akties. Bij deze akties zal het niet blijven. Ze zijn vast van plan om nog meer geld op te halen voor dit goede doel. Zo hebben ze nog een aktiviteiten- markt in petto, waarover u ongetwijfeld t.z.t. nog meer zal horen. GEMEENTE DIRKSLAND Inbraak woning Op zondagavond 5 januari werd ingebro ken in een woning aan de Stationsweg te Dirksland. Uit de woning werd onder andere een Statenbijbel gestolen. GEMEENTE GOEDEREEDE Diefstal Op zondagmiddag 5 januari werd op de Kabbelaarsbank bij Port Zélande een kluisje met een valse sleutel geopend. Er werd een horloge gestolen. GEMEENTE MIDDELHARNIS Verlaten plaats ongeval Op woensdagmiddag tussen 14.00 en 14.15 uur werd een geparkeerde VW bus aangereden door een andere auto in de Hobbemastraat te Middelharnis. De dader van deze aanrijding verliet de plaats van het ongeval zonder zijn identi teit achter te laten. Aanrijding zonder letsel Op woensdagmorgen 8 januari vond er een aanrijding plaats tussen twee perso nenauto's op de kruising van het Kerke pad en de verbindingsweg tussen de Nieuwstraat en het Kerkepad. De be stuurder die over het Kerkepad reed ver leende geen voorrang aan de van rechts van de verbindingsweg afkomende ande re bestuurder. Vernieling Op 6 januari werd aangifte van vernie ling gedaan door een inwoner van Som- NED. HERV. KERK Voor het verzorgen van uw - Aangifte Inkomstenbelasting 1996 en/of Vermogensbelasting 1997 Tevens verzorgen wij komplete administraties voor het midden- en kleinbedrijf Zr. Lankhaarlaan 11,4797 CJ Willemstad Tel. (0168) 47 32 83 Kosten i.v.m. tijdsduur rij-afstand gratis. Beroepen te Ermelo W. G. Sonnenberg te Ede; te Leerdam A. W. van der Plas te Waddinx- veen. Aangenomen naar Kootwijk-Kootwijkerbroek W. Meijer te Rijssen. Bedankt voor de benoeming tot zendingswerker te Malawi voor de stichting Stephanos, W. Pieters te Genemuiden. GEREF. KERKEN Beroepbaarstelling drs. L. L. J. Webbink, Ibisdreef 328, 3564 RK Utrecht, tel. (030) 2660645. Aangenomen naar Drachten (SoW De Arke) drs. N. J. van den Herik te Heeg (geestelijk verzor- melsdijk, men had met behulp van een straatklinker een ruit ingegooid. Brandstichting Op maandagavond 6 januari werd in een Abri op de Kon. Julianaweg te Sommels dijk een kerstboom in brand gestoken waardoor de Abri beschadigd werd. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Diefstal uit auto Tussen dinsdag 7 januari en woensdag 8 januari werd er uit een geparkeerde per sonenauto, merk Opel, kleur grijs in de Plutolaan te Oude Tonge een radio-cas- sette-cd-speler en een versterker gesto len. ger van S.R.V.F. Lijdenstein) (part time); naar Zwolle drs. M. E. van Oei te Krommenie. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Emmen F. J. Bijzet te Mariënberg. Aangenomen naar Urk H. Veldman te Hasselt. Beroepen te Gouda W. Visscher te Amersfoort. Bedankt voor Rotterdam-Alexanderpolder A. Bac te Bodegraven; voor Boskoop J. J. van Eckeveld te Zeist; voor Franklin Lakes (USA) C. Hogchem te Borssele; voor Krimpen aan den IJssel G. J. van Aalst te Ridderkerk; voor Westkapelle T. M. van Dijk te Veen; voor Rotterdam-IJssel- monde G. Mouw te De Valk-Wekerom; voor Rotterdam-Zuid en voor Aagte kerke P. Mulder te Capelle aan den Us- sel-Middelwatering; voor Aalburg, voor Nieuwerkerk (Zld.), voor Wolphaarts- dijk en voor Terwolde-De Vecht J. Ka- rels te Oudemirdum; voor Rotterdam- Zuid wijk/Pendrecht-Lombardijen A. B. van der Heiden te Utrecht. Beroepen te Temeuzen J. Roos te Opheusden. OUD GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Temeuzen J. Goudriaan te Ede. Zondag 12 januari 1997 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. R. Veldman en 18.30 uur ds. J. G. van Loon. Eben-Haëzer: 9.30 uur ds. J. G. van Loon en 18.30 uur ds. R. Veldman. Woensdag 15 januari, Dorpskerk: 19.30 uur ds. J. G. van Loon - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. L J. Bijlsma en 18.30 uur ds. J. Koster - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink (Doop en Bel.dienst). GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. P. Vermaat, Maassluis en 18.30 uur ds. J.W. Estrik. STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. G. Blom en 18.00 uur ds. G. Mulder - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Koster en. 18.30 uur ds. L. Krüger, Rotterdam. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. Evers, Putten en 18.00 uur ds. J. G. Blom - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. J. Kroeze, Steenbergen - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. het Lam, bevestiging ambtsdra gers en 18.00 uur ds. M. J. Paul - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. M. den Boer. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Schaap en 18.00 uur ds. L. Quist, Spijk - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 14.30 uur student C. van Krimpen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. den Toom en 18.00 uur ds. A. Heij, Krimpen a/d IJssel - Lu- kaskapel HDG 10.15 uur ds. J. Wil- lemsen - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. Wiegweerde - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur (doopdienst) ds. J. H. Verwaal. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok en 18.00 uur ds. A. Schaap, Herkingen - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. M. J. Kater van Zeist - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur student C. van Krimpen, Nieuw Beijerland - Ger. Kerk 10.00 en 17.00 uur ds. H. Out - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur kand. M. v. d. Meer en 14.30 uur ds. A. L. Th. de Bruijne - Christengemeente Vrien- ±7km,± 30 km, ±2 km Onder verwijzing naar de in dit blad ge plaatste advertentie delen wij u de vol gende wijzigingen mede: Route en startplaatsen: Goedereede Havenhoofd (haven): 7 km 30 km. Stellendam (oude haven): 7 km 23 km 30 km. Dirksland (haven, ter plaatse van ijsbaan) 23 km 30 km. Startplaats is tevens eindpunt. Vrije deelname, starten tussen 11.00 en 13.00 uur. Inschrijfgeld 7,50 (incl. herinnering). Inschrijven op startplaatsen of bij de organiserende IJsverenigingen (Goede reede, Stellendam, Melissant en Dirks land). den van de Bijbel Diekhuus, Ben. Zandpad 10.00 uur br. R. Beyl. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. Belder, Katwijk aan Zee. Donderdag 16 januari: 15.00 uur ds. A. Belder, kerkelijke bevestiging en inzegening van het huwelijk van Gert Nelis en Clasina Belder - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. D. Breure, Wilnis en 18.00 uur ds. C. Gielen, Polsbroek - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. D. Burger - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. G. den Hartogh en 18.00 uur ds. B. J. Oldenhuis. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos - Ger. Kerk 10.00 uur drs. A. C. Feij en 18.00 uur ds. G. den Hartogh, Werkendam. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. B. ten Hove - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur dhr. v. d. Tol, Drimmelen en 18.00 uur drs. A. C. Feij. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur kand. P. C. Zorge, Ouderkerk a/d IJssel. VRLIDAG 10 JANUARI 1997 afd. Dirksland op D.V. 15 januari beginnen we het nieuwe jaar met een gezamenlijke brood maaltijd. De aanvang is om half zes. U kon zich hiervoor nog opgeven bij mevrouw Van Maanen. De aansluitende vergadering begint om 19.45 uur. Deze avond hopen we te beginnen met een bij belstudie. De heer D. Kruit uit Hellevoetsluis zal in ons midden zijn met het thema 'Christen zijn en genieten'. Alle leden en ook gas ten zijn van harte welkom. Het bestuur De penningmeester van Woord en Daad ontving tijdens het 2e halfjaar van 1996: Oliebollenaktie, netto8412,95 Verkopenf 8983,50 Spaarglobes O'plaat425,80 Fietstocht fam. Pikaart1450,00 Rommelmarkt fam. Grinwis19877,40 Bollenmarkt fam. Grinwis4000,00 Diakonie kervoogdij N.H. Gem1396,65 Opbrengst sierfruit fam. Huizer280,00 Part. giften480,00 Kindergift (maaltijd)1,75 Part.akties, mej. Hartensveld, fam. Pikaart200,00 Rente bank/giro63,71 Totaal45571,76 Totale ontvangsten in 1996 zijn: Ie halfjaar20.161,78 2e halfjaar.ƒ45.571,76 Totaalƒ65.733,54 Ieder die hiertoe heeft bijgedragen harte lijk dank! Aan ieder die ons mooie en dankbare werk wil steunen geven we dan ook gaarne ons gironummer: 5620184 t.n.v. Woord en Daad te Middelharnis of het banknummer 36.13.13.772 van de Rabobank te Middelharnis ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. A. den Hartog - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. OUDDORP - Boekhandel Akers- hoek gaat over niet al te lange tijd verhuizen van de Hofdijksweg naar de Hoenderdij k 9. Het pand aan de Hofdijksweg voldeed als winkel wel aan de wensen van Rijk en Lijnie Akershoek, maar het grote probleem was dat ze niet bij hun winkel woonden. Met een opgroeiend gezin was het in de hui dige situatie voor Lijnie heel moei lijk om in de winkel 'bij te sprin gen'. Toen dan ook het pand aan de Hoenderdijk te koop kwam, hebben ze besloten dat te kopen. Inmiddels wonen ze boven de win kel. De winkel zelf wordt op dit moment opgeknapt en zal binnen afzienbare tijd worden ingericht. Eind januari/begin februari zal Boekhandel Akershoek haar deu ren te openen aan de Hoenderdijk, midden in het centrum van Oud- dorp. In maart 1993 begonnen Rijk en Lijnie Akershoek een boekhandel. Ze huurden daarvoor een pand aan de Hofdijksweg 17. Het 'runnen' van de boekhandel kwam voor het grootste gedeelte op Lijnie's schouders terecht, daar Rijk toen nog visser was en dus de gehele week op zee zat. De zaak liep vanaf het eerste moment boven verwachting. Lijnie nam haar drie kinderen dikwijls mee naar de winkel. Vanwege een verwachte gezinsuitbrei ding besloot Rijk het vissen vaarwel te zeggen. Vanaf december 1982 tot juli 1994 heeft hij gevist, waarvan het groot ste gedeelte op de GO 44 van de firma Grinwis. Het was dus best een moeilijke beslissing. Rijk heeft echter geen spijt van zijn besluit. Hij heeft het in de boek handel prima naar zijn zin. Boekhandel Boekhandel Akershoek richt zich met name op het christelijke volksdeel. Daartoe bestaat hun assortiment o.a. uit theologische werken, christelijke lees boeken, cd's en me's en diverse kantoor artikelen. Ook verkopen ze verschillende dagbladen, waaronder het Reformato risch Dagblad en ook het Eilanden Nieuws is er te koop. Daarnaast leveren ze ook zakelijk- en familiedrukwerk. De klantenkring is in de jaren dat de boek handel bestaat enorm gegroeid. Rijk: „Niet alleen is het aantal klanten enorm toegenomen, maar ook is het zo leuk dat ze soms echt van heinde en verre komen. Uiteraard komen de klan ten in hoofdzaak uit Ouddorp en omge ving, maar ook komen er verschillende klanten uit Rotterdam, Zwolle, tot zelfs een enkele uit Canada." Ook boekhandel Akershoek ziet, zoals bijna de gehele middenstand van Ouddorp, een duidelij ke toename van de handel wanneer het rekreatieseizoen gaat beginnen. Rijk: „Mede daardoor krijg je klanten die echt uit heel Nederland vandaan komen en dikwijls ook weer bij je terug komen." Betere bediening De winkel aan de Hofdijksweg voldeed op zich wel aan de wensen van Rijk en Lijnie. Qua indeling was het pand niet zo praktisch. Daar de hulp van Lijnie in de winkel echter toch regelmatig gewenst is en ze niet bij de winkel woonden, beslo ten ze het te koop gekomen pand aan de Hoenderdijk aan te kopen. Het woonge deelte is boven de winkel en wordt door het gezin inmiddels bewoond. De winkel zelf wordt gerenoveerd. De vroegere kaaswinkel wordt tot boekwinkel ge transformeerd. Voorheen was in de voor gevel één groot winkelraam. De gevel is teruggebracht naar 19e eeuwse stijl, waarbij het grote raam door twee kleine re is vervangen. De gevel moet nog wor den aangestreken, maar dat wacht tot de vorst voorbij is. Inpandig gaat de renova tie echter gewoon door. Nu al is te zien dat het een mooie funktionele winkel zal worden. Rijk vertelt wat er staat te gebeuren: „Het wordt een mooie en moderne win kel. We hebben een eigentijdse kleurstel- ling uitgezocht voor het schilderwerk, de vloerbedekking, etc. Ook komt er een geheel nieuw interieur in. Tezamen met de keuze van verlichting e.d. zal het een schitterend geheel gaan worden. Het assortiment zal hetzelfde blijven alleen de hoeveelheid boeken kan worden uit gebreid. We hebben iets minder vloerop pervlakte, maar door de andere opstel ling die ons voor ogen staat, kunnen we meer boeken kwijt dan in de huidige winkel. Met deze verhuizing hopen we nog beter ten dienste te kunnen staan aan onze klanten. De aanpassing van de voorgevel komt het dorpsgezicht en de sfeer ten goede. Inwendig wordt het ech ter een eigentijdse, gezellige winkel. Vanaf zo rond eind januari staan we graag in de nieuwe winkel klaar voor onze klanten." Rijk Akershoek voor de nieuwe winkel aan de Hoenderdijk Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overfiakicee GEREF. GEMEENTEN GEREF. GEMEENTEN IN NED.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 2