EIÜVIIDEII-niEm/S Masterplan Recreatie en Toerisme van doorslaggevende l)etekenis in recreatieve sector Oostflakkee Jaarprijs uitgereikt Een 'Sommerdieker' op Elfstedentocht Schaakvereniging De Zwarte Pion te Middelharnis Gratis b(r)oo(lscliappentas bij de Eclite Bakker l/l/l®. Goeree-Overflakkee gaat bij Zeeland behoren, tenzij.... 4e Blad VRIJDAG 10 JANUARI 1997 No. 6567 GOEDEREEDE - De commissie ruim telijke ordening kwam op dinsdag 7 januari jl. in vergadering bijeen. De agenda vermeldde weinig punten, doch het venijn zat kennelijk in de staart. Het Masterplan Recreatie en Toerisme kwam hierbij in de beschou wingen en het merendeel van de leden vond het niet juist om mans een zgn. hap-snapsbeleid te gaan voeren. Eerst duidelijke beleidslijnen, dan pas kan er verder gehandeld worden. Dit was de teneur bij de behandeling van de volgende punten: Uitbreiding camping OP DE Kabbelaarsbank Hier is sprake van een uitbreiding van 80 tot 200 standplaatsen, derhalve een uit breiding van het aantal standplaatsen met maar liefst 150%. Alhoewel men in het algemeen bereid was de ontwikkeling van de Kabbelaarsbank afzonderlijk te bezien ten opzichte van de recreatieve activiteiten op het vaste land, kwam het merendeel van de commissie tot de con clusie, dat de te nemen beslissing ook van invloed zal zijn op de ontwikkeling voor de campings op de kop. De heer J. 't Mannetje (SGP), die de heer A. van der Wende verving wenste eerst het beleid te ontwikkelen in de vorm van het aanvaarden door de gemeenteraad van het Masterplan. Eerst daarna kunnen ingediende aanvragen worden behandeld. De overige leden, t.w. de heren G. Moer kerk (RPF), J. van Oosterom (CDA) en mevr. T. A. H. Tigchelaar-van As (PvdA) behielden eveneens enige reser ve, zij het, dat zij de ontwikkeling op de Kabbelaarsbank toch anders wensten te bezien dan ten aanzien van de campings op de kop van Goeree. Daarom wensten zij in dit stadium nog geen medewerking te verlenen aan het plan van B en W tot uitbreiding van de camping op de Kabbe laarsbank. De heer H. v. d. Meer (VVD) zag dit anders. Men m.oet het Masterplan niet als een 'kapstok' gebruiken om reeds aange vraagde uitbreiding van de Kabbelaars bank nog verder uit te stellen. De aan vraag om uitbreiding dateert reeds vanaf 1993 en de noodzaak is aangetoond, dat als er sprake is van een camping met een redelijk exploitatie-resultaat, er dient te worden overgegaan tot uitbreiding. Ten aanzien van andere campings wil spreker de ontwikkeling op zijn mérites nader bezien. Wethouder A. C. Lokker (SGP) was van mening, dat de laatste conclusie van de heer Van der Meer te ver ging en afweek van het principe van het Masterplan, waar sprake is van een kwalitatieve ver betering, doch in principe geen kwantita tieve uitbreiding van de recreatie-terrei nen. Sport- en spelvoorzieningen ten behoeve VAN het Noordzeepark Het ging hier o.a. over de aanleg van een midget-golfbaan e.d. voor de bewoners op het Noordzeepark. Deze voorziening dient eveneens aan het Masterplan te worden getoetst volgens de meerderheid van de commissie. Mevrouw T. A. H. Tigche laar-van As had voorkeur voor het treffen van deze voorzieningen op het terrein zelf, zodat de bestemming geen probleem behoefte op te leveren. De heer J. van Oosterom (CDA) wees erop, dat overleg met de Landinrichtings commissie 'Ouddorp-West' noodzakelijk is, gelet op het feit, dat hier sprake is van een z.g.n. beheersgebied voor de land bouw. De overige leden konden zich hier mee wel verenigen, doch na enige discus sie over de vraag of de Landinrichtings commissie 'Ouddorp-West' in dit opzicht het laatste woord dient te hebben, werd geadviseerd deze aanvrage voor te leggen aan een te vormen adviescommissie van het Landinrichtingsplan 'Ouddorp-West'. De heer H. v. d. Meer bepleitte de aanleg van de sport- en speelvoorzieningen en adviseerde daarbij eveneens ook de eige naren van het Noordzeepark in de over legfase te betrekken en niet alleen de Landinrichting. Woningbouw op terrein VAN DE Shell te Ouddorp Het laat zich aanzien, dat een plan voor de bouw van 3 woningen op het terrein van de Shell, nadat alle procedures zijn ge volgd, gerealiseerd gaat worden. Voor ontsluiting van dit gebied zal een parallelweg aan de achterzijde worden aangelegd. Voorzieningen ter vervanging VAN CAFÉ 'De Meulblok' Ter vervanging van het café 'De Meul blok' te Ouddorp wordt gedacht door en kele gegadigden aan o.a. winkel- en woonvoorzieningen op dit terrein. Een en ander is evenwel nog een punt van nader beraad tussen het gemeentebestuur en be langhebbenden. AAN de Oosterweg te Ouddorp Gelet op de vestiging van het Shell-station met LPG-station werd in overweging ge geven vanwege de in acht te nemen be bouwingsvrije zone van 80 meter met de lokatiekeuze de nodige aandacht te be-ste- den om te voorkomen, dat woningbouw niet mogelijk is. Onder het motto 'Waar spaar je voor een gratis b(r)oodschappentas?' starten de Echte Bakkers een landelijke spaaractie vanaf 2 januari a.s. De klant laat bij de dagelijkse brood- en banketaankopen een spaarkaart afstempelen. Bij een volle kaart ontvangt men een stevige b(r)ood- schappentas zonder bijbetaling. Deze spaaractie eindigt op 8 maart 1997. Zo BU ELKAAR GESPAARD Tijdens de spaaractie ontvangt iedere klant die een Echte Bakkerswinkel be zoekt een spaarkaart. Voor elke beste ding van 2,50 ontvangt men één stem pel. Een volle spaarkaart met 20 stem pels is bij inlevering goed voor de handi ge, royale, b(r)oodschappentas. Die heeft men dus zo bij elkaar gespaard. De Echte Bakker verwacht veel van deze spaaractie, want vooral voor de week- end-aankopen wordt veel gebruik ge maakt van diverse draagtassen. Een reden temeer vindt de Echte Bakker om als service naar de klant en uit oogpunt van het milieu, een royale tas aan te rei ken die veel duurzamer in het gebruik is. In de b(r)oodschappentas kunnen makke lijk 3 a 4 broden worden verpakt. Boven dien is de tas waterafstotend en dat is wel praktisch met ons Nederlandse klimaat. Dus waar moet men zijn voor heerlijk vers brood, iets lekkers voor bij de koffie en een gratis b(r)oodschappentas? Natuurlijk bij de Echte Bakker! Echte Bakker Jaap Nagtegaal te Melis sant, Echte Bakker Leen Bleumink te Stellendam en Echte Bakker Kommer Akers- hoek zijn herkenbaar aan het gele kwaliteits embleem, het bewijs dat deze bakkers zijn toegelaten tot het Echte Bakkersgilde. DEN BOMMEL - Burgemeester Van Pelt heeft tijdens de maandag avond gehouden nieuvt^jaarsrecep- tie de verwachting uitgesproken dat Goeree-Overflakkee bij de pro vincie Zeeland gaat behoren, ten zijHij konstateerde dat hij vorig jaar ook de provinciale- en gemeentelijke herindeling tijdens de nieuwjaarsreceptie aan de revue had laten passeren. Inmiddels is er het nodige gepasseerd. Afgelopen jaar werd de vorming van de stadsprovincie Rotterdam door de Tweede Kamer tegengehouden. Daarna heeft de commissie An- driessen zich gebogen over de ma terie. Uiteindelijk luidde het advies van deze commissie aan minister Dijkstal en staatssecretaris Van de Vondervoort: De stadsprovincie moet er komen! Daarbij wordt er vanuit gegaan dat Rotterdam niet wordt opgedeeld, de Hoekse Waard aan de stadsprovincie kan worden toegevoegd en een eventuele toe voeging van de Drechtsteden moet nog maar eens nader bekeken worden. Van Pelt: „Geen woord over Goeree-Over flakkee. Het lijkt wel of ons eiland niet bestaat. Slechts een topografisch kaartje, waarop de nieuwe stadsprovincie Rotterdam is ingekleurd, geeft aan dat het eiland in ieder geval in de buurt ligt, maar daar kon men natuurlijk ook niet omheen." De burgemeester vermoedt dat het besluit dat Goeree-Overflakkee niet meer bij Zuid-Holland hoort, in feite al op een eerder moment is genomen. Slechts het 'geklungel' in de Tweede Kamer over de totstandkoming van de stadsprovincie heeft gemaakt dat de uit voering is vertraagd. Van Pelt: „Kenne lijk is er nu voldoende steun in Haagse politieke kringen voor de stadsprovincie en dus zal Goeree-Overflakkee bij de provincie Zeeland gaan horen. Ten zijDat tenzij blijft in de besluit vorming een rol spelen. Er zijn gezag hebbende mensen in het politieke bestuur die zich hardop afvragen of de vorming van een stadsprovincie wel zin vol is. Wat dat aangaat is de discussie nog niet geheel beëindigd." Overigens wordt diezelfde twijfel uitge sproken over de gemeentelijke herinde- lingen en daar sloot de burgemeester zich graag bij aan. „Gemeentelijke herin deling mag geen modeplaatje worden maar moet en mag alleen doorgaan, indien daardoor voor iedereen een betere situatie ontstaat. Voor plattelandsge meenten zoals wij is dat absoluut niet aan de orde. Wij betogen dat al heel lang, maar gelukkig wordt dat ook op landelijk niveau nu steeds vaker inge zien." Binnenhof Ook het Binnenhof kwam ter sprake. „Ronduit teleurstellend", noemde de burgemeester de reaktie van het ministe rie op de steunaanvraag. Het teleurstel lende antwoord van minister Melkert kwam na maanden wachten. Van Pelt: „Vanzelfsprekend hebben wij opnieuw om een onderhoud verzocht, hetgeen op dit moment nog niet bevestigd is. Maar onze vraag is pas twee maanden oud, dus kan er eigenlijk nog geen antwoord zijn! Soms vragen wij ons af, of de grootste vijand van het Openbaar Bestuur, het Openbaar Bestuur zelf niet is. Schaatstocht De burgemeester had het verloop van een jaar met een schaatstocht vergeleken, hoe kan het ook anders, zo kort na de Elfstedentocht. Daarbij geldt dat niet iedereen die gestart is, de eindstreep van 1997 ook werkelijk zal halen. Velen halen gelukkig wel de eindstreep. Som migen gemakkelijk, anderen, die niet zo goed getraind zijn, bereiken moeizaam de eindstreep, maar ze komen er wel. Onderweg zijn vele gevaren. Er blijven kluun-plekken, windwakken, scheuren of hobbels in het ijs waar het mis kan gaan. Van Pelt: „De schaatstocht, die 1997 heet, is pas gestart, maar we hebben nog een heel lang stuk te gaan. Ondanks het feit dat het tijdens onze rit niet altijd loopt zoals u of ik dat wil, kunnen we toch vaststellen dat wij met elkaar best een heel eind kunnen komen. Als we zorgen uit de wind te rijden en op zijn tijd ook de kop over durven nemen, dan zal het werkelijk wel lukken om weder om de eindstreep te halen. Met die gedachte wil ik u en allen die u dierbaar zijn, namens uw gemeentebestuur, een heel goed maar vooral gezond 1997 toe wensen." Jaarprijs Ieder jaar wordt tijdens de nieuwjaarsre ceptie de Oostflakkee Jaarprijs uitge reikt, welke gefinancierd wordt door de SOMMELSDUK - Dat de Elfste dentocht afgelopen zaterdag is gereden zal niemand ontgaan zijn. 's Morgens om half zes gingen de 300 wedstrijddeelnemers in Leeu warden van start. Daarna mochten 16000 toerrijders vertrekken. Om de 10 minuten tot een kwartier gin gen 1000 schaatsers het ijs op. Eén van de toerrijders die in de eerste groep was ingedeeld, was Leen Wielhouwer uit Sommelsdijk. Leen Wielhouwer (54), landbouwer, is een geboren en getogen 'Sommerdieker'. In de wintermaanden kan men hem bijna altijd vinden in de schuur aan de Boerenweg, waar hij samen met broer Kees zijn domein heeft. Als het echter stevig gaat vriezen, worden de berichten rondom een eventuele Elfstedentocht gespannen gevolgd, want daar moet hij naar toe! Toen dan ook om kwart over elf donderdagmorgen de voorzitter van de vereniging 'De Friesche Elf Steden' het bericht gaf dat de tocht door zou gaan, werden direkt de voorbereidingen getroffen om af te reizen naar Leeuwar den. Samen met broer Wim (49) is hij vrijdagmiddag om één uur vertrokken, waarbij neef Peter Wielhouwer als 'parti culiere chauffeur' optrad. Hoewel de reis voorspoedig verliep kwamen ze voor Leeuwarden in de file terecht. Vijf uur waren ze op de plaats van bestemming. Eerst hebben ze zich aangemeld. Het lid- maatschapsnummer werd nagecheckt, de startkaart en de oranje armband werden ontvangen. Dicht in de buurt van de afgebrande Frieslandhal hebben ze hun intrek bij een goede kennis van Leen genomen, waar ook broer Simon (48) uit Hengelo zich bij hen voegde. Oudste leden Het is niet de eerste keer dat ze meedoen aan de Elfstedentocht. Leen vertelt; „Ik heb vier keer meegedaan, de andere broers drie keer. De eerste keer dat ik meedeed, was de tocht toen Paping heeft gewonnen in 1963. Een verschrikkelijke tocht was dat. Moordend! Slechts heel weinig deelnemers hebben toen de einds treep gehaald. De heb helaas ook moeten afhaken. Twee en twintig jaar later, in 1985 is pas de daarop volgende tocht gereden. Toen hebben we alle drie mee gedaan. Bij 1 graad boven nul, reed je dikwijls gewoon door het water. Een jaar later waren we weer van de partij. Toen vroor het hard, zeker 15 graden, maar er stond praktisch geen wind. Een heerlijke tocht hebben we toen gereden. Ik ben al meer dan dertig jaar lid en behoor daar mee tot één van de oudere leden. Met nummer 394 zit ik in de eerste groep toerrijders die mag vertrekken. De ande re broers hebben een startnummer ergens in de 4000." Gastgezin Het gastgezin verzorgde de drie broers ook dit jaar weer uitstekend. Leen: „We hebben daar een vaste stek bij een goede kennis. Net nadat bekend was dat de tocht doorging, belden ze al of we weer zouden komen. Vrijdagavond, na een stevige maaltijd, zijn we al vroeg in bed gedoken. Ik was half ziek en heb maar twee van die 'paracetemolletjes' ingeno men. Om half acht lagen we onder de dekens. De hele nacht hebben we echter geen oog dicht gedaan. Bovendien hoor de je konstant de wind rond het huis hui len, want waaien dat het deed, verschrik kelijk! Om kwart over vier ging de wek ker. Na een flinke maaltijd brinta, wat ik nooit eet, met een mok thee gingen we op weg naar de tent naast de Friesland hal. Je moet je daar een half uur van te voren melden en omdat ik in de eerste groep toerrijders zit, moest ik daar rond vijf uur zijn. Om kwart voor zes werd het startschot gegeven. De eerste groep toerrijders mocht vertrekken en ik stond helemaal vooraan." gemeente Oostflakkee en de fa. Winkels, voorheen Bezuyen. De jury heeft een 'zware klus' gehad om de Jaarprijs 1996 toe te kennen. Na een zorgvuldige afwe ging bleven twee kandidaten over waar geen keuze uit kon worden gemaakt. Derhalve is er besloten het bedrag verho gen en de prijs aan de beide overgeble ven kandidaten uit te reiken. De win naars zijn de gezamenlijke brandweer korpsen van Den Bommel, Ooltgensplaat en Oude-Tonge en de Stichting Kinderboerderij Oude-Tonge. De brand weer was bedacht vanwege het feit dat de vrijwilligers dag en nacht paraat staan voor de veiligheid van de burgers. Behalve branden blussen, hebben ze met ernstige en vaak dodelijke verkeersonge lukken te maken. De teams zijn hecht en er is weinig verloop. De vrijwilligers moeten veel vrije tijd investeren in zware studies en opleidingen. Burgemeester Van Pelt: „Wij kunnen ons veilig voelen omdat zij er zijn!" De kinderboederij is door veel inzet en zelfwerkzaamheid tot stand gekomen. Een groep vrijwilligers runt het geheel op een zeer adequate wijze. De woonomgeving is door de inzet verbeterd. Door het succes is men al weer toe aan een uitbreiding van het terrein. Naast de prijs had de burgemees ter voor de Stichting Kinderboerderij nog een attentie: Het door de gemeente reeds ondertekende huurkontrakt voor de uitbreiding. De Burgemeester overhan digde de prijzen aan de heer Driesse, ondercommandant van de brandweer en de vertegenwoordiger van het stichtings bestuur Kinderboerderij, de heer Korte weg. Tocht der tochten De eerste 1900 meter moest worden gelopen voordat de schaatsen onder gebonden konden worden. Vanaf de Zwettehaven vertrok Leen in de eerste groep toerrijders. De tocht der tochten was ook voor Leen aangevangen. De twee andere broers vertrokken ongeveer een uur later. Leen: „Het eerste stuk ging prima. De wind in de rug, dat was goed te doen. Het was wel uitkijken in het donker, want je komt zo in scheuren terecht en dan ga je onderuit. Dat is dan ook een paar keer gebeurd. Wel fijn was dat op diverse plaatsen boeren met trak- tors langs het parcours stonden die hun koplampen op het ijs hadden gericht. Van Leeuwarden ging het via Sneek, Sloten, Stavoren naar Hindelopen, waar we rond half 10 aankwamen. Daar heb ik een perfekte verzorging van m'n familie gekregen. Daar knapt een mens van op! Ook kon ik toen m'n rugzak afgeven, die veel te vol was en me alleen maar hin derde. Na Hindelopen begon het gevecht. Tegen de wind in, die toch zeker 7 Beaufort was, naar Workum. Eén ding was wel gelukkig, je had bijna over al goed ijs. Er waren weinig slechte plek ken. Maar die wind, verschrikkelijk! Na Workum ging het via Bolsward, Harlingen naar Franeker. Toen werd het nog erger. Met de wind pal tegen naar Bartlehiem. Vreselijk gewoon! Na Franeker was ik bovendien de verzor ging van de familie kwijt geraakt. Op zich niet zo heel erg, want de verzorging van de organisatie was gewoon perfekt! Niets dan lof daarvoor. Overal kon je warm drinken bekomen en kon je wat te eten krijgen. Na Bartlehiem kregen we het 'kwaaie' stuk naar Dokkum over het Dokkumer Ee. Nog eens ongeveer twaalf kilometer pal tegen de wind in! Ook in Dokkum was alles goed geregeld. Het publiek bleef, overi gens overal, goed van het parcours af zodat de schaatsers ruim baan hadden. Op banken konden we plaats nemen en werden we verzorgd met soep en thee." Oppassen Leen Wielhouwer was ongeveer 6 uur 's avonds in Dokkum. Na de verzorging ging het terug over het Dokkumer Ee weer naar Bartlehiem en dan via Oudkerk op Leeuwarden aan. Leen: „Vanaf Doldcum is het ongeveer nog 21 kilometer en we hadden toen de wind in de rug. Heerlijk! Echter moet je wel oppassen dat je dan niet overmoedig wordt, want het is donker en toch nog een behoorlijke ruk. Je zag totaal niets meer, zo donker was het. Van Bartle hiem hadden we nog even een smerig eindje naar Oudkerk, waar je toch weer tegen de wind in moest en dan bij don ker. Na Oudkerk ging het voorspoedig, met de wind nu konstant in de rug naar Leeuwarden tóe. Twee deelnemers van het groepje waar ik mee reed zijn in het donker ondeniit gegaan en waren lelijk toegetakeld. Ik ben gelukkig zonder ongelukken op de Bonkevaart in Leeu warden aangekomen. Ongeveer half 8 was ik binnen. Mijn broer Wim was al drie kwartier eerder binnengekomen. Simon is pas rond half 11 gearriveerd, want die heeft in Bolsward een dip gehad. Hij kreeg spierkramp en moest worden gemasseerd. Daarna ging het goed met hem. We hebben de Tocht der tochten dus alle drie uitgereden." Naar huis Bij het afmelden worden nauwkeurig alle stempels en kontroles gekontroleerd. Dit was in orde dus krijgt Leen binnen kort z'n kruisje over de post toegestuurd. Leen: „Daarna naar m'n logeeradres en na een heerlijke warme douche kreeg ik wederom een heerlijke maaltijd voorge zet. Toen ik uit de douche kwam stond het eten al op tafel te dampen. Heerlijk! Diezelfde avond zijn we huiswaarts gegaan. Vermoeid maar voldaan zijn we weer in Sommelsdijk gearriveerd. De heb totaal geen last gehad van bevriezings verschijnselen, alleen heb ik een blauwe nagel aan de tocht overgehouden. Andere jaren trainden we volop, maar deze keer is daar bijna niets van terecht gekomen, zodat we praktisch ongetraind de Elfstedentocht hebben gereden." Op z'n hoge Noren heeft Leen de Tocht der tochten afgelopen zaterdag gereden. Hij zegt er zelf van: „Ik had het echt niet willen missen. Bij leven en gezondheid ga ik een volgende keer weer!" Kersttoernooi Het jaarlijkse kersttoernooi van De Zwarte Pion werd gespeeld op 16 en 23 december 1996. Er werden acht ronden Zwitsers gespeeld met een tempo van 20 minuten per pesoon per partij. Martin Verolme won dit toernooi met de fraaie score van 6% uit 8. Na in de eerste ronde door Peeman ver slagen te zijn, stond Verolme alleen nog een halve punt af aan Bram Mourik. Deze behaalde, samen met Michael van der Waal, 6 punten uit 8 partijen, maar omdat Bram meer weerstandspunten had, kreeg hij de tweede prijs en Michael de derde. De prijs voor de rode lantaarn was voor Verbiest als laagst genoteerde, aanwezi ge speler. De volledige uitslag volgt hieronder: pnt. w.p. SB-pnt. 1. M. Verolme6.5 35.0 28.50 2. A.L Mourik6.0 40.0 28.75 3. M. H. R. v/d Waal .6.0 35.0 22.75 4. R. vanHooff5.5 39.0 25.50 5. C.J.Smit5.0 37.5 19.50 6. J.v. Genderen5.0 37.5 18.25 7. A.Douw5.0 37.0 20.00 8. H. Taaie5.0 37,0 20.00 9. J. Boeter5.0 29.5 15.75 10. E.Verbeek4.5 32,0 15.00 11. I. Lagendijk4.0 35.0 13.75 12. P.Lesuis4.0 30,5 11,50 13. L.Straik4.0 29.5 11.25 14. W.L Peeman3.5 35.0 14.50 15. T. C. van Prooijen..3.5 33.0 11.75 16. Ant. Visser3.5 33.0 9.25 17. Rv.d. Wetering....3.5 24.0 6.50 1£. B.Loosjes3.0 30.5 10.25 19. K.W.Wijnands3.0 26.5 7.25 20. M.L.v.d.Waal2.5 31.0 16.50 (4 partijen gespeeld) 21. W.Villerius2.5 25.5 7.50 22. C. Verbiest1,5 30.5 1.75 23. M.Bom1.5 29.5 11.00 (4 partijen gespeeld) 24. RJ. Meiaard1.0 24.0 6.25 (4 partijen gespeeld) 25. C. Groenendijk0.5 23.0 5.50 (4 partijen gespeeld) Huishoudelijke competitie (6 januari 1997) Groep 1: A. L. Mourik - H. Taaie1 - O M. H. R. V. d. Waal - M. Verolme M - Vi T. C. van Prooijen - R. van Hooff ....O - 1 Groep 2: J. L. Minnaar-A. A. KaneshirO -1 M. L. V. d. Waal - C. J. Smit1 - O A. Douw - J. van GenderenO - 1 Groep 3: K. W. Wijnands - P. LesuisV2 - Vi H. K. Smit- Ant. Visser1 - O L. Struik - M. Bom1 O L. Neleman-F. Meiaard.1 - O B. Loosjes - J. NoordijkO - 1 Ad. Visser - F. van de WeteringO - 1 Vestiging Shell-station JL f -.ECHTE rJ3 J BAKKER JU-^ De winnaars nemen de prijs in ontvangst. V.l.n.r.: De heer Korteweg van de Stichting Kinderboerderij, de heer Driesse, ondercommandant van de brandweer en burgemeester Van Pelt Leen Wielhouwer bezig met het sorteren van de witlof in de schuur aan de Boerenweg Wim Wielhouwer

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 13