Transportleiding veroorzaalit wateroverlast Jac. de Gast liiiii^ Casper wordt Kopak Ijspret in de kerstvakantie DamsJmultaaii (010)2741135 Ook met strenge vorst geopend! Carwash Centra Politie 24-uurs telefoon: U bent toe aan een Daewoo [wjficmimmMi, Kruiswoordpuzzel lllllllEliilliiililifc :iliiö||i||^|||i|:|||iillil^ l||||||||il'||jjjilii|jp-^ |liil||||i||i||iilyiii|ifi|iH Elektriciteitstoring te Oude-Tonge Fitness- en conditiecentrum in de Vliedberg' verwacht 100e lid tegen viervoudig kampioen van Zeeland DINSDAG 7 JANUARI 1997 No. 6566 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 3392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 SOMMELSDIJK - Een gespron gen hoofdtoevoer van de waterlei ding heeft zaterdagavond voor een enorme wateroverlast gezorgd. De Koningin Julianaweg kwam vanaf de kruising met de ingang van 'Het Oudeland' tot aan de kruising met de Dorpsweg onder water te staan. Door snel ingrijpen van monteurs van Delta Nutsbedrijven werd de leiding afgesloten, zodat de water overlast werd opgeheven. De transportleiding komt vanaf het pompstation aan de Achterweg te Sommelsdijk en loopt ondermeer langs de Koningin Julianaweg. De transportlei ding voorziet een deel van oost Flakkee van drinkwater. Rond kwart over zes, zaterdagavond, ontstond een lek in de transportleiding aan de Koningin Julianaweg. De gehele rijbaan liep onder water. Mede door bevriezing van het wegdek moest de weg voor alle verkeer worden afgesloten. Daar het een hoofdtransportleiding betreft, kan deze ongeveer twintig- tot veertigduizend liter water per uur leve ren. Er ontstond dan ook een enorme watermassa. Het politiebureau in Mid delhamis en de meldkamer van de politie in Rotterdam kregen mim 60 telefoontjes te verwerken aangaande de waterover last.- Vanwege het lek kwam een deel van Middelhamis en de dorpen Stad aan 't Haringvliet, Den Bommel en Ooltgens- plaat zonder water te zitten. Monteurs van Delta Nutsbedrijven waren snel ter plaatse en hebben de leiding afgesloten. Sinds een maand of twee bestaat de mogelijkheid om vanaf Bminisse water te leveren aan Goeree-Overflakkee. De twee eilanden zijn op twee plaatsen met elkaar verbonden. Bij Ouddorp loopt een leiding naar Schouwen-Duiveland en sinds kort is de leiding gereed gekomen vanaf Bminisse naar Goeree-Overflak kee. Hierdoor is een complete ringlei ding tot stand gebracht welke, indien noodzakelijk, kan worden benut. Zaterdagavond is deze mogelijkheid in de praktijk aangewend. Daardoor hadden de bewoners van genoemde dorpen rond half acht weer water. Alleen de dmk op het water was iets minder dan normaal. Door Delta Nutsbedrijven werd besloten niet dezelfde avond te beginnnen met de reparatie, maar de volgende morgen af te wachten. Zondag is in samenwerking met aanne mingsbedrijf Dijkers Pijl de leiding gerepareerd, wat de gehele dag in beslag heeft genomen. De buizen hebben een lengte van twaalf meter en één daarvan was over de gehele lengte gescheurd. Zondagavond rond zes uur was het kar wei geklaard en kon de drinkwatervoor ziening weer op de normale wijze geschieden. Dirksland - Middelhamis Korteweegje 41 -45 Tel. (0187)601122 Industrieweg 50 Tel. (0187) 48 6855 TEXACO «t Rotterdam-Rijnmond GEMEENTE DIRKSLAND Inbraak woning Op zaterdag 4 januari tussen 15.30 en 19.45 uur werd er ingebroken in een vrij staande woning aan de Julianalaan te Dirksland. Uit de woning werd door de dader(s) in ieder geval een oud bijbeltje gestolen. De dader had een ruitje kapot gemaakt om de woning binnen te komen. Verlaten plaats ongeval; dader heeft zich later gemeld In de nacht van vrijdag 3 op zaterdag 4 januari vond er een aanrijding plaats met een geparkeerd voertuig aan het Schel penpad te Dirksland. De dader reed ech ter weg zonder zijn identiteit achter te laten. Later op zaterdag meldde de dader zich aan het bureau van politie te Som melsdijk. Zodoende kon de schade als nog geregeld worden. Inbraak In de nacht van donderdag 2 op vrijdag 3 januari werd te Melissant ingebroken in een winkel. De kassa met wat geld werd meegenomen en werd later leeg terugge vonden aan de rand van het dorp. Diefstal Tijdens de openstelling heeft men op 2 januari kans gezien in een winkel aan de Kaaidijk in Herkingen een linnen tas met klein geld te stelen. In de tas bevond zich een bedrag van 2200 gulden. Mishandeling Zaterdagmiddag 4 januari 1997 kreeg een 32-jarige inwoner uit Dirksland op de ijsbaan in Dirksland aan de West- Havendijk tijdens schermutselingen een klap met een hockey-stick. Aanleiding was het spelen van hockey op de ijsbaan wat niet is toegestaan. Een onderzoek naar de dader wordt ingesteld. GEMEENTE MIDDELHARNIS Diefstal door middel van braak In de nacht van 29 op 30 december werd een straatklinker door het raam van een schoolpand van de RSG te Middelhamis gegooid. Hierna werden twee personal computers meegenomen. Vernieling Op 30 december werd in de Reiger te Sommelsdijk een schutting vernield. Dit werd gedaan met gebruikmaking van vuurwerk. Mishandeling Een 43-jarige inwoner uit Stad aan 't Ha ringvliet werd zaterdag 4 januari aange houden terzake mishandeling van een 46-jarige plaatsgenoot. Een en ander gebeurde die dag in de middag op het ijs van een polderkreek nabij Stad. Het slachtoffer kreeg van de dader een klap in zijn gezicht. Tegen de dader is proces verbaal opgemaakt. Dader van verlaten plaats ongeval bekend Op vrijdagmiddag 3 januari vond er een aanrijding plaats tussen een geparkeerde auto en een achteruitrijdende auto op de parkeerplaats naast de Hema aan het Beneden Zandpad te Middelhamis. De dader van deze aanrijding stapte uit, deed de spiegel van zijn eigen auto goed en reed alsnog weg zonder zijn identiteit achter te laten. Oplettende getuigen zagen het geheel, noteerden het kenteken en schreven een briefje voor benadeelde en deden dit achter de ruitenwisser. Benadeelde deed aangifte. Na ingesteld onderzoek werd later op de avond de dader gehoord en hij bekende het feit. Hij had echter geen schade gezien aan de andere auto. Proces-verbaal zal worden opgemaakt. Voor de benadeelde partij was het toch erg fijn dat er getuigen zijn die een briefje achter de ruitenwisser doen. GEMEENTE GOEDEREEDE Verlaten plaats ongeval Op 27 december werd op de Boompjes te Ouddorp, vermoedelijk met een (brom)fiets, schade toegebracht aan een aldaar geparkeerd staande personenauto. De dader heeft verzuimd om zich te mel den. ||||ï||Pi||i|i||||ï||^ |p^|iiiiiii|ip||piiit|^ Buurtsupermarkt Casper is al jaren een begrip in Ouddorp. Al doet niet ieder z'n grote wekelijkse boodschappen bij deze gezellige 'winkel op de hoek', zeker voor de dagelijkse of vergeten bood schappen gaan veel Ouddorpers snel even bij Casper langs. De formule 'Casper', waarmee acht jaar geleden begonnen werd, bleek ter plaatse dus zeer succesvol. Niet alleen werd dat zichtbaar in gunstige resultaten en tevre den klanten, maar ook doordat een ver groting van het winkeloppervlak zo'n twee jaar geleden noodzakelijk werd. Deze vergroting betekende een verho ging van de service op allerlei terreinen: een groter assortiment, mimere paden en een betere presentatie van de artikelen, waardoor klanten gemakkelijker hun keuze kunnen maken. En nu, aan het begin van 1997, volgt een nieuwe stap voor de winkel a^n de West straat 1: Casper wordt Kopak! Bij de Kopak-formule - evenals Casper een formule van het grootwinkelbedrijf Schuitema - horen buürtsupermarkten met een sterke klantenbinding. Kopak streeft binnen haar marktgebied een krachtige positie na, in de eerste plaats door een aantrekkelijk prijsniveau te bie den. Kopak behoort dan ook bij de goed koopste winkels in Nederland. Met een assortiment van zo rond de 1100 produc ten, heeft Kopak tevens een productaan bod dat er wezen mag! Evenals de ande re winkels in de Schuitema-formules, voert Kopak het Kwaliteitsmerk, een uit stekend alternatief voor de A-merken, tegen een aanmerkelijk lagere prijs. Kortom: een prima formule dus, die Kopak! De kersverse Kopak in Ouddorp is dan ook blij met de nieuwe naam en bijbeho rende formule. Door deze overstap komt de prijslijn meer in overeenstemming met andere toonaangevende winkels in de omgeving. De service zal echter - als vanouds - van grote klasse blijven, zelfs waar mogelijk nog verhoogd worden. Kopak in Ouddorp is een modeme win kel, met scankassa's en pin-betaalauto- maten. Ter gelegenheid van de verande ring van Casper naar Kopak is het interi eur bovendien opgefrist met een prettige lichtgele kleur. Samen met de andere verbeteringen - lagere prijzen, meer pro ducten - zal dit voor de consument alleen maar kunnen betekenen dat win kelen bij Kopak nu nóg leuker wordt! Vernieling Tussen 27 en 30 december werden op de Kabbelaarsbank te Ouddorp aan een per sonenauto diverse vernielingen gepleegd, onder andere een sierstrip werd van de auto gehaald, waarmee men getracht heeft om een ruit te forceren. De tankdop was opengebroken waarna de hals van de vulopening dichtgemaakt was met zand en stenen. Rijden onder invloed Een 50-jarige inwoner uit Ouddorp reed in de vroege avonduren van zaterdag 4 januari na een aanrijding op de Wilhel minaweg te Ouddorp weg. Na ongeveer een uur is hij in de Wilhelminaweg gaan kijken, waar hij eigenlijk tegenaan was gereden en probeerde de schade te rege len met de tegenpartij. De politie werd wederom in kennis gesteld. Bij onder zoek bleek dat de 'wegrijder' alcohol had genuttigd. De man werd aangehou den en op het bureau blies de man op het ademanalyseapparaat 540 pg/l. De bestuurder kreeg een schikking aangebo den van 850,-. Inbraak vakantiewoning In de periode tussen 27 december en 4 januari werd er ingebroken in een vakan tiewoning aan de Groenedijk in Ouddorp. Uit de woning werd onder andere een magnetron gestolen. Deze foto is genomen op de kreek SOMMELSDIJK - De kerstvakantie is weer voorbij. Meestal is er in deze vakantie geen sprake van ijs en schaatsen en hou den regen en wind een ieder in huis. Deze keer echter is de winter de jeugd gunstig gezind geweest. Door de strenge vorst ontstond een stevige ijsvloer, die voor de nodige ijspret heeft gezorgd. Niet alleen jeugd, ook ouderen hebben zich uitste kend vermaakt. De vorst houdt nog steeds aan. Misschien kun nen de schaatsliefhebbers voorlopig blijven genieten. bij de Klampenmeet te Sommelsdijk Schaatswedstrijd Op woensdagmiddag 8 januari houdt 'de Zwaluw' een schaatswedstrijd van 2 tot 4 uur, voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Vanaf half 2 inschrijven bij de kraam aan de kreek bij de Klampermieet. Meedoen is gratis. Er is warme chocolademelk en warme worst te koop. LET OP!!! De knutselmiddag wordt verzet naar woensdag 15 januari. Heeft u nog vragen? Bel gemst naar tel. 484997. Door een defect in de kabel die Oude Tonge van elektriciteit voorziet, heeft het gehele dorp vanaf zes minuten over drie tot tien minuten voor vijf vrijdagmiddag, het zonder stroom moeten stellen. Ongeveer 4000 aansluitingen hebben te maken gehad met deze stroomstoring. Vanwege de storing vielen bij veel men sen ook de centrale verwarming uit. Nadat het defect door de ENECO was gelokaliseerd, is de bewuste kabel tijde lijk buiten werking gesteld en is het dorp door middel van een noodvoorziening van elektriciteit voorzien. Vrijdagmiddag, kort voor vijf uur, was deze noodvoorziening geregeld. Zater dag zijn monteurs van de ENECO een groot gedeelte van de dag bezig geweest met het herstellen van het defect. Zondag kon Oude Tonge weer op normale wijze voorzien worden van elektriciteit. van COMBa Fitness- en conditiecentrum 'In de Vliedberg' start in 1997 weer nieuwe uren. Door voortdurende vraag gaan we ook in 1997 weer uitbreiden. Een nieuwe loopband en fiets, met de nieuwste snufjes is het begin van een grote reorganisatie binnen het fitness- gebeuren. Dit alles cardiologisch bewaakt. Natuurlijk ontbreken ook de roeibanken, steppers airmachine en beenbank niet. Verder werken we ook nog met fitness bal, gewichten en dynabents. Regelmatig is er een circuit en ook wordt er op muziek gewerkt. Een ruime keus om zo uw conditie en lenigheid zo groot moge lijk te maken en te houden. We gaan op naar het 100e lid. Een heu gelijk feit. Dit lid mag zeker rekenen op een leuke verrassing. We starten een nieuw uur op donderdag middag van 16.00 tot 17.00 uur. En op donderdagavond van 18.00 tot 19.00 uur. Eventueel bij genoeg deelname ook op maandagmiddag van 14.30 tot 15.30 uur. Op woensdagavond van 18.00 tot 21.00 uur zijn nog enkele plaatsen vrij. op maandag 23 december was Daaf Kasse op bezoek bij Damvereniging ENEO'52 te Melissant. Hij nam het op tegen 15 dammers van deze vereniging. Hij behaalde een prachtig resultaat door 12 partijen te winnen. Drie man speelden remise, namelijk J. Looy die in een verloren stand toch nog een punt wegsleepte. Ook P. Kom haalde remise na een sublieme slagzet van 5 om 5. Keurig gespeeld Piet, een heel mooi resultaat. De mooiste partij die remise werd, was tegen Leender Blokland. Leendert haalde er een fraai eindspel uit en kwam zelf een dam voor, maar kon helaas niet tot winst komen. Kasse sprak over deze avond toch behoorlijk tegenstand te hebben gehad, maar de partij tegen Leendert Blokland haalde hij diverse malen aan als moei lijkste van deze avond. Na afloop van deze simultaan bedankte de voorzitter een ieder voor zijn sportie ve inbreng en de heer Kasse voor deze geslaagde avond. Daama werden de kerstpakketjes uitge deeld en wenste het bestuur de dammers prettige kerstdagen en een gezond en voorspoedig 1997 met veel damplezier. Dit is uw kans om uw goede voorne mens te laten slagen. Inlichtingen en opgave: I. Grinwis, tel. (0187) 492701. district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overfialdcee Dirksland, Bosdreef 1Tel. (0187) 601357 VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VKWO - STUDTO REPCRTAOe - FOTOORARE g^ en en n:n c=i n^ n=i en OVDOORP- WMtofiMf 35 - Tetafoon (0187) 681612/Fax 683734 flBfffiSSe - PnWifMp - HoflCKKW J72 - Tetefeon (OT r «2400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1