EIIAnDEn-IIIEUWS Wie schrijft er mee van en over Flakkee? L-* EZA breidt dienstverlening uit (010)2741135 Aanhouding zes verdachten: 55 inbraken opgelost Politie 24-uurs teiefoon: OVER DEN OASTDIEK VERVOLGVERHAAL 2e Blad VRI, DAG 3 JANUARI 1997 No. 6565 Deze vraag- en antwocï d-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebri;« van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis, met ia de linkerbovenhoek 'Vragen-rubriek' vermeld. De vragen worden door deskundigen beantwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden gepubliceerd. STIMNOGflICm Ik heb een schilderij van Jan H. B. Koek koek jr. met schelpenvissers op de voor grond en enkele bommen (oud model vis sersboten) op de achtergrond. Is dit ori gineel of een copie? Je ziet dit tafereel namelijk zo vaak uitgebeeld! Antwoord: J. H. B. Koekkoek is een vermaard lid van de bekende schildersfa- milie Koekkoek. Hij werd geboren 6 juli 1840 en stierf 24 januari 1912. Vele fa milieleden tekenden, schilderden en litho- grafeerden strand- en zeegezichten, al hoewel enkelen ook opvielen door ro mantische berglandschappen en bosge zichten. Hun werk is vaak erg verzorgd en gedetailleerd. Dit werkstuk op de foto is beslist geen copie van een tijdgenoot, al doet het u denken aan soortgelijke doeken in de musea. Bedenk dat veel van die oude schilders kozen voor dgl. ge liefde en veel gevraagde onderwerpen als vissers met hun boten en netten op 't strand, de duinen met vuurtoren en de Noordzee met de branding. Dat waren le vendige taferelen, bekend van Mesdag, Israels, Sadee, De Gruyter, en sommige leden van de familie Koekkoek. De le den van de Haagse School, als Jacob, Matthijs en Willem Maris, Weissen- bruch. Mauve, Blommers en later nog Roelofs en Gabriel schilderden feitelijk ook met andere onderwerpen in een zelf de stijl. AFItfir Mijn horloge loopt regelmatig een minuut per dag achter, zodat ik na een week 6 minuten en na een maand 30 minuten te laat kom. Hoe verstel ik dat? Antwoord: Dit is geen kwarts-horloge want dat werkt met 32.768 trillingen per seconde, die worden omgezet in 1 im puls per seconde, en dat geeft een afwij king van hooguit één minuut per maand, en ook geen Longines want dat is nauw keurig tot op een minuut per jaar, en de echte Junghans wordt gestuurd door de atoomklok te Frankfurt, dus kan niet on zuiver lopen. Kijk eens aan de achter kant. Bevindt zich daar een gleuf ge merkt met A (van avance sneller) en R (van retard vertragen) dan moet u het lipje dat zich in die gleuf bevindt, iets naar de A verstellen. Dan zal dat horloge minder achter en misschien gelijk gaan lopen. Even proberen dus. co-aoM De gegevens van een CD-Rom blokkeren de harde schijf van mijn p.c. Ik kan die kopij op geen enkele manier wissen. Wat te doen? Antwoord: Ga naar uw leverancier of een computerzaak en vraag naar een zg. opschoonprogramma als Uninstall of CleanSweep. Daarmee lukt het wel. De afdeling sociale zalen van de Evange lische Zendings Alliantie in Terschuur verzorgt al 23 jaar buitenlandverzekerin gen. Momenteel doet zij dat voor zo'n 1100 personen (zendingswerkers en hun gezinsleden) die vanuit Nederland zijn uitgezonden naar ruim 100 verschillende landen. Sinds kort is het dienstenpakket van de EZA uitgebreid met vervangende produkten voor de sociale verzekeringen zoals AOW, algemene nabestaanden wet en AAW. De EZA komt hiermee tege moet aan de toenemende vraag van zen dingswerkers naar pensioenverzekerin gen e.d. Ook wordt ze hiertoe gedwon gen door het overheidsbeleid inzake de voortgaande privatisering van de social wetgeving. De EZA is sinds kort officieel assuran tiebemiddelingskantoor voor de aange sloten zendingsorganisaties van een faci litair bedrijf, onderdeel van dBa Advies uit Bameveld. Voor wat betreft de bui tenlandverzekeringen blijft de EZA samenwerken met Alexander Alexan der in Den Haag. Met A A zijn voor 1997 zeer gunstige tarieven voor de ziek tekostenverzekering van de zendingswer kers overeengekomen. Daarnaast blijft de EZA optreden als gemachtigde van zendingswerkers bij de Sociale Verze- kerings Bank voor de vrijwillige AOW/anw-verzekering en bij de bedrijfsvereniging CADANS voor de vrijwillige AAW, ZW, WW en WAO. De EZA heeft geen winstoogmerk. Ze behartigt de belangen van organisaties op het gebied van zending en hulpverle ning. Bij deze dienstverlening is ze in staat om relatief goedkope collectieve verzekeringen aan te bieden. Ze levert 'maatwerk' voor individuele werkers van de 75 aangesloten organisaties. Ook kerken kunnen aansluiten Het is met ingang van 1997 ook voor plaatselijke kerken en gemeenten moge lijk om zich als 'buitengewoon deelne mer' aan te sluiten bij de EZA. Voor ƒ250,- per jaar kunnen zij gebruik maken van de dienstverlening van de EZA op zendingsgebied. De EZA geeft o.a. adviezen over het zendingsveld. De sleutel voor de oplossing van het zen dingsvraagstuk ligt in handen van de gemeenten. Om deze reden organiseert de EZA op 10 februari 1997 van 14.00 tot 17.00 uur een bijeenkomst voor predikanten en voorgangers in de aula van de Evange lische Hogeschool in Amersfoort. De oorspronkelijk uit Nederland afkomstige Dr. Bill Boerop uit Atlanta, USA, zal spreken over de middelen en mogelijk heden van zending vanuit de plaatselijke gemeente. Aansluitend op deze studiemiddag volgt een EZA-raadsvergadering met vertegen woordigers van de aangesloten organisa ties van de EZA. Deelnemers aan het GEMEENTE MIDDELHARNIS Aanhouding winkeldieQe Op dinsdagmiddag 24 december werd bij de Hema te Middelharnis een minderja rig winkeldiefje aangehouden. Ze bleek zowel bij de Hema als bij een andere winkel in Middelharnis goederen te heb ben gestolen. De gestolen goederen zijn retour winkel gegaan. Daar het de eerste keer was en voor een gering bedrag, zal het dadertje een werkstraf krijgen via het bureau HALT. Beschieten poezen Op 23 december werd aangifte gedaan door een bewoner van de Pr. Margriet straat in verband met het beschieten van een tweetal poezen. De poezen zijn in de omgeving van genoemde straat vermoe delijk beschoten met een luchtdrukpis tool of windbuks. Een onderzoek zal worden ingesteld. Mogelijk dat er buurt bewoners iets gezien of gehoord hebben. Deze worden dan ook verzocht contact op te nemen met de politie. Aanhouding winkeldief Maandagmiddag werd in de Hema te Middelharnis een man aangehouden die naar later bleek wat meegenomen te heb ben zonder af te rekenen. De man is voor onderzoek overgebracht naar het politie bureau te Middelharnis. HuaayEüHóGiNG Toen ik mijn huis betrok, betaalde ik aan huur 285,30 per maand. Nu is dat door de diverse huurverhogingen opge lopen tot circa f 900,-p.m. Kan de eige naar maar met dergelijke opslagen voortgaan? Antwoord: Dankzij onze wetten zijn de huurders beschermd tegen exorbitante huurverhogingen. De huurprijs van uw woning mag jaarlijks niet meer dan met een vastgesteld percentage vermeerderd worden. Daar staat tegenover dat het huis in de loop der jaren dat u er woont behoorlijk onderhouden moet zijn. Hebt u daarover te klagen, dan kunt u de huur adviescommissie in uw woonplaats vra gen een huuradvies uit te brengen. Als deze tot een belangrijk lagere huursom komt dan het bedrag dat u nu betaalt, zal de eigenaar zich daaraan moeten houden. middagprogramma zijn ook welkom bij deze raadsvergadering. 'Vacatures' in de zending De EZA heeft ter gelegenheid van haar jaarlijkse zendingsdag opnieuw een Zendingswijzer uitgegeven. Op A3 for maat geven 39 christelijke organisaties op gebied van zending, evangelisatie en hulpverlening aan welke vacatures op personeelsgebied bij hen bestaan. Overzichtelijk staat erop vermeld welke mogelijkheden de organisatie voor nieuwkomers biedt, welke opleiding is vereist, wat de aard van het werk is en hoe het financiële support is. De zendingswijzer is ook zeer geschikt om er enkele exemplaren van neer te leg gen op het lectuurrek of de boekentafel in de gemeente, jeugdhonk, kerkelijk centrum en dergelijke. Voor informatie: tel.: (0342) 462198 fax: (0342) 461492 e-mail: 104464,3154@Compuservice.coni Inbraak woning Op maandagavond 23 december werd ingebroken in een woning aan de Hof- laan te Middelharnis. De gehele woning werd doorzocht. Voor zover thans is na te gaan, werd niets weggenomen. GEMEENTE GOEDEREEDE Inbraak personenauto Op maandagmiddag 23 december werd ingebroken in een Duitse personenauto, merk BMW kleur blauw, op de parkeer plaats van Strand Noord te Ouddorp. Uit de auto werden goederen, waaronder een rugtas, gestolen. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Diefstal auto Tussen maandag 23 en dinsdag 24 december werd vanaf een parkeerplaats aan de Van Halenstraat te Oude Tonge een bedrijfswagen, merk VW Golf, kleur rood, en voorzien van het kenteken BP- 07-ZY, gestolen. Zilveren broche verloren Maandagmiddag 23 december werd aan gifte gedaan van het verlies van een zil veren broche met als afbeelding een bij beltje. De broche heeft een emotionele waarde en is verloren in de omgeving van de Haarlemmerstraat te Oude Tonge. Diefstal kinderfietsje Op maandag 23 december werd aangifte gedaan van diefstal van een kinderfietsje, meerkleurig, mogelijk merk Loeki, met erop een linnen tasje. Het fietsje is gesto len vanaf het schoolplein van de school 'De Nobelaer'. Graag wil het kleine fiet- sertje weer op haar eigen fietsje rijden. Wie heeft het gezien?? Inbraak woning In de nacht van maandag 23 december op dinsdag 24 december werd ingebro ken in een woning aan de Dabbestraat te Oude Tonge. Men verschafte zich de toe gang tot de woning door verbreking van een raam aan de achterzijde. Er zijn diverse goederen weggenomen. Tevens is in die nacht ingebroken in vijf woningen te Den Bommel. Hierbij werd uit enkele woningen goederen weggeno men. WESTVOORNE - Met de aanhouding van zes verdachten heeft de districtsre cherche van De Eilanden in totaal 45 woninginbraken en tien inbraken in bedrijfs- en verenigingsgebouwen opge lost. Vier verdachten uit Brielle en één uit Zwartewaal, in leeftijd variërend van 16 tot 24 jaar, werden de afgelopen weken successievelijk aangehouden. Vier van hen zijn inmiddels voorgeleid aan de Officier van Justitie. De zesde verdachte, een 25-jarige Briellenaar, werd terzake van heling aangehouden. De vijf verdachten bekenden in de afge lopen drie maanden inbraken te hebben gepleegd in vakantiewoningen op het Kruiniger Gors en andere woningen in Westvoome en in tien verenigingsgebou wen en bedrijven, eveneens in West voome. Met name geluids- en beeldapparatuur, alsmede diverse gebruikersartikelen, werden weggenomen. Van de gestolen geoderen is een gedeelte bij de verdach ten aangetroffen en inbeslag genomen. De opbrengst van de goederen, geheeld via de 25-jarige Briellenaar, werd voor eigen pleziertjes aangewend. De totale schade bedroeg ruim zestigduizend gul den. De benadeelden zullen door de recherche worden benaderd in verband met terug gave van de goederen. Ut is weer al meer as twee jaer geleje dat ik us wat voor ut Eilanden Nieuws geschreve hoa, der is in die tussentied zo veul gebeurd in zodoende had ik er geen zin meer in! Zo of en toe docht ik wel us: zou ik hierop us op reageere mar dan vergieng de lust tot schrieve mien. Het kom oak al omdat ik zo slecht gae zieje in dan mit een loep in je ene hand in mit je andere hand schrieve, dat gaet niet zo goed! Mar noe hoa ik toch wel weer zin om us wat op pepier te zetten. Anleiding hiervoor is het boekje van de heer E. A. Bik over het Goereese gehucht Oost dijk! Van de weke las ik in de krante dat dat boekje uit gekomme was in ik hoa dat geliek besteld: Ik had deur de telefoon verteld tegen die mevrouw dat ik het zelf niet kon komme haele en toen was ze zo lief en heit het gistere bie men gebrocht. We hadde un heel leuk gesprek in het bleek dat ze een bewon- deraerster was van mien ome Wim, die oak in dat boekje genoemd wordt. Ze bleek oak alles wat oom Wim geschreve had in wat er over hem gepubliceerd was te bezitten! Noe gae ik vertelle dat ik as kind (65 jaer geleje?) veul mit men vaoder in den' Oastdiek geweest bin, as ut vacansje was mochten men een dagje mee naer Ouddurp! Een belevenis! Men gienge dan eerst in Goeree naer een paer klanten toe, o.a. oak kapper Slot, die most altied an men dikke zwarte haer komme in dan zei un altied dat un dat zo moai vond. Ik had altied van die moaie strikken in men haer, die stonge dan stief van de stiesel recht op. Voor mien was v. d. Slot een aerdige lieve man! Dan gienge mun achter om de kaarke heen naer den Oastdiek in daer waere un hoap sloaten mit kikkers in wat het moaiste was dat waere de reigers! Die zag je bie ons in de polders niet zoveul mar ik kwam netuurlijk oak niet zo veul in de Dirkslandse polders toen. In dan gienge men deur naer den Oast diek! Ik wete nog goed dat die schole daer was mar het fijnste was toch as men naer Leendertje gienge! Die hiette Leendert van Splunder in hie was kleermaeker in had un wienkeltje. Het was een lieve man, hoewel oak ge brekkig, want hie had een hoage rug mar daer hadde wiele geen aerg in, dat zagge men niet meer. Dan mochten mun uut alle blikken een snoepje of een koekje neme in dan zei un: gae noe mar es in den hof kieke, daer was altied wel wat riep: bessen of doornappels, in pa dee dan een bakje kofje rnit Leendertje in ze praeten over poletiek in eken in wat er nog meer gebeurd was in de waereld. Ik wete nog dat er un Joap in un Tona was! Joap hoa ik laeter nog wel us ontmoet in Tona weunde vroeger in die straete, recht tegen over die spiegel, die hiew oak veul van kinders, ik weet nog da ze wat zuurs gegete had in toen zei ze: het leek wel of ze mit feerzen deur men buuk stampten, dat vond ik toen prachtig! Leendertje had veul geleze in wist oak veul van de toestand in de waereld! Ik vind het jammer dat ik geen fotootje hoa van Leendert in van zun wienkeltje in het boek wordt wel z'n naem genoemd. As ik mit kennissen (die speciaal voor mun deur den Oastdiek reje) dan kan ik ter niks meer van terug, is z'n huusje soms ofgebroke in oak dat huusje dat er tegenover stong? Is ter soms iemand die een foto heeft van Leendertje (graag zou ik tegen betaling natuur lijk een ofdruk der van wille hao! Dan had je op die driesprong Nele van 't Huusje, dat was café 'de Halve Maan', in dan in die zieweg weunde Zegert Klienk, daer hoa ik alles eerder over geschreve, dat binne allemaele diengen om noait te vergeten! Bie die foto van mun oma Wim stong geschreve hoe het vroeger op Flakkee gieng: hoe de mentaliteit onder de bevolkieng was, dat schreef un vanuut Indië. Wat had ik graeg us mit die man van gedachten wille wissele. Hie be schreef zo moai hoe het hier vroeger was! Gelokkig heit mun vaoder in niet te vergeten mun opoe Walraven veul over vroeger verteld. Pa en opoe konne zo fijn vertelle in die hadde veul geleze in waere niet dom! Ik bin blieje dat ik toch wel een ietsje van dat alles geurve hao. Ik praette noe oak zo graeg over vroeger! In leze graeg in luustere veul naer moaie meziek. Wat zou mun leven leeg weze zonder mie boeken in meziek! Verder leze ik alle flakkeese stukjes die in E.N. staen. Van Siemen Bal uut Canada krieg ik regelmaetig post in dan vraegt un weer us \^ai in dan prebeer ik zo veul meugeluk antwoord te geven! Mar hie weet un hoap, want A. v. d. Vliet houdt un wel op de hoagte, die is in Oktober nog in Canada geweest. Oak van Wolfert lees ik alles. Soms schrieft un hele gevoelige diengen! Vooral dat stikje in de krante van 18 oktober, de maansen kanne je onbewust zo'n zeer doewe, ik maeke dat soms zelf oak mee, vooral noe ik zelf invalide bin. As ze m'n dan ergens mee geraekt hoa dan bin ik even verdrietig, mar dan dienk ik altied an pa, die zei dan, och kind, ze binnen niet wiezer, mar ondertussen hei je 't wel motte incasseere. Gelokkig binne der oak een hoap lieve maansen rondom mun heen, in daer bin ik blieje om. As ter iemand zeit: ik hoa geen mens noadig, dan liege ze, want iedereen heit wel eens een hartelijk woord, hulp of een lief gebaer noadig. Noe hoop ik dat juule dat boekje oak koape of prebeere van iemand te lezen, want het is de moeite waerd! Verder wens ik jullie een gezond in goed 1997 toe. Groeten uut Dirksland van Annie van Geel-Walraven ia rr m ^êj i Dam- en Schaakver. 'Dirksland' Maandag 23 december 1996 Dammen, afdeling 1: C. van Prooijen - C. van Welie1 - 1 Joh. Wolfert - K. de Munck1 - 1 Afdeling 2: J. V. d. Groef-H. de MunckO C. V. d. Kroon - W. Nieuwland1 -1 A. van Rossum - W. Stolk1 -1 A. Los - P. V. d. GroefO - 2 Schaken: W. Stolk - A. Knöps1 - O E. Bartelds - W. de Vos..O - 1 W. Knöps - H. Zorge1 - O J. de Jong - D. WolfertO - 1 DOOR DONKERE DAGEN Bronders voelde zich door het voorge vallene plotseling geheel ontnuchterd; had hij zich op Steven willen werpen, het was hem niet mogelijk geweest, deze te grijpen; Steven was in een ogenblik bui ten zijn bereik en in de duisternis ver dwenen. Wat stond hem nu te doen? De hulp van de politie gaan inroepen? Hoe graag hij het overigens ook uit vijandschap tegen Steven had gedaan, thans had hij gegronde reden, deze, als het enigszins mogelijk was, er buiten te laten. Intussen kon Bram daar niet blijven. Bronders woonde in dit stadsgedeelte. Met veel moeite wist hij Bram, die spoedig wal bij kwam, in huis te krij gen. Een dokter werd ontboden; de wonde onder zocht en voor niet-gevaarlijk verklaard. Ook Bram wilde tot elke prijs de politie er buiten houden; hij voelde, dat zijn eigen veiligheid mee op het spel stond. De dokter was zo vriendelijk de gewonde op diens dringend verzoek naar de woning van zijn moeder te vervoeren. Maar dit alles kon in een dorp niet onbekend blij ven. Ofschoon niemand er het rechte van wist, gaf ieder er toch zijn mening over ten beste. Och, men ver wonderde er zich nu juist zo sterk niet over; het was immers bekend, dat Bram, in de laatste tijd vooral, zich slecht gedroeg. Het was altijd een doeniet en deugniet geweest en medelijden yond hij dan ook bitter weinig; zijn moeder zoveel te meer. Een enkele, heel nieuwsgierige, wendde deelneming en belangstelling voor en zocht de weduwe op; maar bleef even wijs. Het ene nieuws verdrong die morgen het andere. Steven Harmsma was gisteravond niet thuis ge komen. Heel laat was Greet nog naar het dorp geweest, om te informeren, ten einde raad als ze was. Ze had bij vrouw Sanderse aangeklopt; Bram was immers op het zelfde karwei? Maar haar smartelijke onrust vond geen stilling: Bram was die dag thuisgebleven en was in het geheel niet op het werk geweest, en bovendien, ook hij was nog niet thuis gekomen. Drie zeer gewichtige gebeurtenissen maakten nu het onderwerp uit van de verschillende gesprek ken, die voor de buurvrouwen in eikaars huis of aan de deur, door de leeglopers op de kade, door de ambachtslieden op het werk gevoerd werden: de inbraak op 'Duinoord', Brams verwonding en Stevens verdwijning. Maar niemand vermoedde, dat tussen deze drie gebeurtenissen een zeer nauw verband bestond. De politiemacht van het vissersdorpje was al heel gering: de reeds bejaarde veldwachter vertegen woordigde ze geheel alleen. En er bestond ook weinig behoefte aan uitbreiding; behalve diverse boodschappen voor de burgemeester waren zijn' ambtelijke bezigheden zeer gering. Trouw was hij op zijn post, om toezicht te houden op de jeugd, bij het in- en uitgain van de dorpsschool, en voorts kon men hem meestal vinden op de kade waar hij de meest vriendschappelijke gesprekken voerde met hen, die daar op alle uren van de dag te vinden waren. Nu echter gevoelde hij zich meer in zijn element. Had hij niet de burgemeester vergezeld bij diens bezoek aan Duinoord: het proces-verbaal daarvan had hem heel wat arbeid verschaft en de gedachte was bij hem opgekomen, dat zich thans een goede gelegenheid voordeed van zijn scherpzinnigheid te doen blijken; mocht het hem gelukken de dader op te sporen, hoezeer zou hij bij zijn dorpsgenoten in aanzien rijzen en de gunst verwerven van de rijke reder! Hoe evenwel de Jraad te vinden. Er was geen be wijs van de dader; slechts de beitel kon een zeker spoor geven. Reeds herhaalde malen had hij die beitel in handen gehad, bekeken en betast; maar het was en bleef een beitel en niets meer. Daar schoot hem plotseling een gedachte door het hoofd. Zeker, zó moest het zijn; het kon niet anders. De zaak wordt hem zo duidelijk als de dag. Steven Harmsma moet de dader wezen; zijn beitel is het, daarvan zal hij zich spoedig overtuigen; zijn plot selinge verdwijning op de eigen avond, dat de diefstal ontdekt is, heft de laatste twijfel bij hem op. Hij zal de Harmsma's opzoeken en het volle licht zal hij in deze duistere zaak weten te ontste ken. HOOFDSTUK 16 „Al uw golven en baren. De toestand in de duinwoning scheen thans wel benarder dan ooit. Hadden de laatste weken vooruitzicht geboden op gunstiger tijden; had vooral Stevens gedrag het zusterhart verheugd en goede hoop gegeven voor de toe komst, thans leek het wel of zwarte onweerswol ken een vreselijke uitbarsting voorspelden. Hoe het Greet en Grootvader te moede was laat zich gevoelen. Wat een verschrikkelijke nacht, die nu voorbij was gegaan. En welk een pijnende en benauwende morgen, nu de lang verbeide nog niet verscheen. Greets gang naar het dorp, nu reeds herhaalde malen, bleef telkens vruchteloos en in haar hart groeide de angst. Geen geruststellend woord van de oude beurde haar op en zelf kon zij er thans geen vinden voor hem. Het ongeduldig vragen van Em, voortdurend weer, waar Steven bleef, verzwaarde haar verdriet. Wat te doen? Ze voelde zich nu geheel machte loos; het leek of al haar moed verdwenen was. Ze had geen zin in haar werk, en zat werkeloos bij tafel. Geen stem werd vernomen; zelfs de kleine was onder de indruk van wat gebeurde; grootvader zat peinzend op zijn oude plaats en schudde af en toe het oude hoofd, dat tevergeefs de oplossing trachtte te vinden van dit raadsel. Plotseling schrikken beiden op. Een stap wordt vernomen bij de deur. Ze hebben in hun gepeins niemand zien naderen. Zou het Steven zijn? Maar als de deur haastig wordt opengerukt, komt wrede ontnuchtering. Op de drempel vertoont zich de gestalte van de veldwachter. Greets eerste gedachte is, dat Steven een ongeluk is overkomen. Angstig, over alle leden bevend, staat ze op en de vraag zweeft haar op de lippen, die zij toch niet durft uitspreken, of de man der wet iets van Steven weet. Een korte groet, niet overvriendelijk, klinkt hun tegen, en nauwelijks hebben ze tijd gehad een wedergroet te prevelen of, vergezeld van een loe- renden, wantrouwende blik, komen de veldwach ter de woorden over de lippen: „Zeg 's, waar zit Steven?" „Och", valt Greet uit, „als we het maar wisten. Sinds gisteravond zitten we al in de grootste onge rustheid. Ik ben al verscheidene malen naar het dorp geweest, naar zijn baas, maar niemand weet er iets van..." „Niemand? niemand?" „Wat meen je, veldwachter?" vraagt de oude Harmsma. „Kom", herneemt de aangesprokene, „hou je niet dom. (wordt vervolgd) v^-L'l^. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakicee ««•••••e*««*o«*«»****a«*******c*eo*«e»«**o»e»

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 3