PREDIKBEURTEN Leerlingenwerving Wartburg College niet bedoeld als konkurrentie voor Prins Maurits Applaus voor Gerrit Gerrit RPVGO-verilchtingsactlevoorleeilingen voortgezet onderwijs looiit door in 1997 Jaarwisseling op Goeree-Overflakkee rustig verlopen Bijeenkomst Hulpverlening Christenen in Roemenië VW Ouddorp op vakantiebeurs in Utrecht Jonge zangliefhebbers opgelet! Joost Kievit promoveert op Hoeksche Waard Blz.2 EILANDEN-NIEUWS VRL1PAG 3 JANUARI 1997 De jaarwisseling is redelijk: rustig ver lopen. Wel moest door de brandweer in diverse dorpen enkele brandjes worden geblust. Hierbij hebben zich geen escalaties voorgedaan. De politie heeft in Dirl(sland een 19-jarige man aangehouden die een rooltbom bij de winkeldeur van de fa. van der Heijden had geplaatst en deze tot ontbranding had gebracht. Aan de deur ontstond brandschade en doordat de rook door de sluitnaden de winkel binnenstroom de, heeft dit rookschade in de winkel teweeggebracht. GOEDEREEDE Tegen twaalf uur Oudejaarsavond trof de politie bij de bietenstortplaats op Goe- dereede-Havenhoofd een caravan aan, die afgeladen was met olie. Op de loska- de was eveneens een grote hoeveelheid autobanden en sloophout aanwezig. De politie kon voorkomen dat dit in brand werd gestoken. De brandweer van Goe- dereede werd opgeroepen om indien nodig direkt paraat te zijn om te kuimen blussen. Het brandbaar materiaal, zoals de olie en de autobanden, werd afge voerd. Onder kontrole van de brandweer mocht de jeugd het sloophout opstoken. Tegen vijf uur moest de brandweer van Ouddorp voor een buitenbrand naar de Oudelandseweg. Voorts hebben zich in de gemeente geen ongeregeldheden voorgedaan. DiRKSLAND Ook in Dirksland is het rustig geweest. De brandweer heeft twee keer een bui tenbrandje moeten blussen op het Schelpenpad en een keer bij Molenzicht. ës Morgens vroeg heeft de brandweer van Herkingen twee brandjes op de Kaaidijk geblust. In Melissant is het deze keer bijzonder rustig verlopen. Voor de jaarwisseling is er kontakt geweest tus sen de wijkagent en de jeugd. Dezen hadden aangegeven graag te willen sto ken. Politie en brandweer hebben dat toegestaan mits er alleen hout gestookt zou worden. De gemaakte afspraken zijn goed nage komen. Op de hoek van de Voorstraat/ Julianastraat is gestookt, maar het mate riaal bestond alleen uit hout. Verder is het in het dorp rustig gebleven. Om 4 uur hebben politie en brandweer aangegeven dat het stoken moest worden beëndigd. De jeugd had daar geen problemen mee. Nadat de brandweer van Melissant het brandje had geblust, heeft de jeugd zelfs meegeholpen om de boel op te ruimen. Voor de wijze waarop deze Nieuwjaarsnacht in Melissant is verlopen hebben politie en brandweer grote waar dering. MiDDELHARNIS Oudejaarsavond ontdekte de politie in Stad aan 't Haringvliet honderden auto banden. Deze zijn door de gemeente afgevoerd, waardoor een grote buiten brand kon worden voorkomen. In Nieuwe-Tonge zijn op enkele plaatsen buitenbrandjes geweest welke door de brandweer werden gekontroleerd. Er hebben zich geen ongeregeldheden voor gedaan. In Middelhamis werden bij het ISGO op Oudejaarsavond een aantal rui ten vernield. In de nieuwjaarsnacht heeft de brandweer op een aantal plaatsen bui tenbrandjes geblust, o.a. op het Spui en de Rottenburgseweg. Bij een pand aan de Kaai werd. een ruit vernield en ook op het Zandpad werden van enkele winkelpan den ruiten vernield. In Sommelsdijk heeft de jeugd de gehele nacht de brand weer bezig gehouden met buitenbrand jes, onder andere op de Krakeelstraat, DorpswegAVest-Achterweg en Pluvier. OOSTFLAKKEE In de kernen Oude-Tonge en Ooltgens- plaat heeft de brandweer niet in aktie behoeven te komen. Ook zijn er door de politie geen ongeregeldheden gemeld. In Den Bommel heeft de brandweer gedu rende de nieuwjaarsnacht verschillende brandjes geblust, ondermeer op het Emmaplein en de Kerkstraat. Ook in Den Bommel zijn er voorts geen problemen geweest. Dankzij een goede samenwerking van politie, brandweer, gemeentewerken en waterschap is de jaarwisseling rustig ver lopen. Waarschijnlijk heeft ook de extre me koude daar ook aan bijgedragen. Zondag 5 januari 1997 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. J. G. van Loon en 18.30 uur ds. D. J. Budding, Waarder. Eben-Haëzer: 9.30 uur ds. D. J. Bud ding en 18.30 uur ds. J. G. van Loon. Woensdag 8 januari, Dorpskerk: 19.30 uur ds. R. Veldman - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. D. Boers en 18.30 uur dhr. Th. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. J. W. van Estrik en 18.30 uur ds. R. van Kooten, Soest. STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. van het Goor, Stolwijk en 18.00 uur ds. J. Willemsen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. B. v. d. Beukei, Zierikzee en 18.30 uur ds. J. Koster. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur kand. G. van Ginkel, Maar tensdijk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. E. de Groot, Vlaardingen en 18.00 uur ds. H. A. v. d. Pol, Dintel- oord - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. M. den Boer. De Stichting Hulpverlening Christenen in Roemenië belegt D.V. vrijdagavond 10 januari 1997 een bijeenkomst in het Hervormd Verenigingsgebouw 'Onder de Wiek', Ring 57 te Dirksland. Ds. Van der Want, werkzaam voor de Stichting in Roemenië en verbonden aan de gemeente van Bacau sinds 1 juli 1994, hoopt dan een lezing te houden ten aanzien van de aktiviteiten van de Stich ting. Na de lezing zullen dia's worden getoond, die betrekking hebben op de verschillende projecten in Roemenië. De avond begint om 19.30 uur. Extra kerkdienst Ger. Gem. DIRKSLAND - dinsdagavond 7.30 uur ds. A. M. den Boer, bijbellezing. Werving richt zich op vbo-qfidelingen waarvoor op Goeree- Overflakkee geen voorziening van christelijk onderwijs is MIDDELHARNIS - Het Wartburg College te Rotterdam en Dordrecht is gestart met de werving van leerlingen op Goeree-Overflakkee voor haar lokatie Swaef te Rotterdam-Zuid. Het Wartburg College zal zich hierbij met name richten op leerlingen die een technische opleiding willen volgen of een opleiding in de afdelingen verkoop of administratie op het oog heb ben, omdat voor hen op Goeree-Overflakkee geen voorziening voor chris telijk onderwijs is. Pogingen om een samenwerkingsregeling op te zetten voor twee jaren basisvorming op de Prins Maurits te Middelharnis met aansluitend doorstroming naar Rotterdam, hebben niet tot het beoogde resultaat geleid. De wervingscampagne van het Wartburg College is niet bedoeld om leerlingen aan te trekken die ook een opleiding kunnen vol gen op de Prins Mauritsscholengemeenschap. Het Wartburg College heeft drie lokaties in Rotterdam en een vestiging te Dordrecht. De lokaties te Rotterdam zijn de Guido de Brés in de wijk Ijsselmonde, de Swaef (VBO) in Zuid en de Revius in Zevenkamp. In Dordrecht staat de Bal thazar Lydius (MAVO). Het Wartburg College heeft ruim 4000 leerlingen. De werving van leerlingen op Goeree- Overflaldcee richt zich met name op toe komstige ivbo, vbo en vbo/mavo-leerlin- gen, die reformatorisch onderwijs willen volgen op de lokatie De Swaef. In de onderbouw krijgen de leerlingen les in vijftien vakken van de basisvorming. In de bovenbouw kunnen de leerlingen kie zen voor studie in bouwtechniek, electro- techniek, metaaltechniek, voertuigen techniek, administratie en verkoop en verzorging. De ouders die hun kinderen voor genoemde onderwijsvormen (met uitzondering van verzorging) christelijk onderwijs willen laten volgen, kunnen daarvoor niet op Goeree-Overflakkee terecht. Deze leerlingen kunnen wel naar diverse neutrale scholen op het eiland, zoals de L.T.S. en de R.G.O., beiden te Middelharnis. De VBO onderwijsvor men zijn dusdanig specifiek dat het aan tal leerlingen op het eiland onvoldoende is om naast de openbare, ook christelijk vbo-onderwijsvormen te kuimen aanbie den. De C.S.G. Prins Maurits heeft wel de vbo-opleidingsmogelijkheid voor Verzorging en Mode en Kleding. Samenwerking De heer Boot, rector van de C.S.G. Prins Maurits, vertelt dat er voorheen op HAVO niveau een goede samenwerking bestond tussen de Prins Maurits en de 'Guido de Brés' (nu onderdeel van het Wartburg College). „Van oudsher heb ben beide scholen een goede band met elkaar gehad. Een band van herkenning en erkenning. De denk daarbij aan de per- fekte samenwerking toen de Prins Maurits nog geen HAVO had. Toen is er een behoorlijk aantal jaren een nauwe samenwerking geweest tussen beide scholen. Men kon toen de eerste drie jaren HAVO onderwijs volgen op de Prins Maurits. De twee laatste jaren moest men dan naar de Guido de Brés. Dat heeft toen geen enkel probleem opgeleverd. We zijn nog dankbaar dat dit destijds zo heeft gekund. Aan deze samenwerking kwam een eind toen in 1979 de Prins Maurits zelf een HAVO kreeg. De goede band is gelukkig al die jaren gebleven, ook op direktieniveau." Grondslag De grondslag van het christelijk onder wijs is voor beide scholen de Heilige Schrift en de drie formulieren van Enigheid. Boot: „De grondslag is dus identiek. Waar het verschil in tot uit drukking komt is het volgende: Het Wartburg College is een reformatorische streekschool met reformatorische leerlin gen uit een zeer wijde regio. De Prins Maurits is een typische 'eilandschool' waar leerlingen schoolgaan die uit zowel reformatorische- als algemeen christelij ke gezinnen komen. Dit heeft al jaren goed gefunktioneerd, al kun je het nooit een ieder naar de zin maken. De instroom van leerlingen is daardoor bre der dan op een reformatorische school. Het aanstellen van docenten geschiedt wel kritisch. Van de docenten wordt ondermeer verwacht dat ze met alle groeperingen die op de school zitten rekening zullen houden." Overleg Het Wartburg College is een grote scho lengemeenschap die veel leerlingen moet hebben om alle onderwijsvormen te kun nen blijven aanbieden. De Swaef ziet het leerlingenaantal de laatste jaren steeds dalen, evenals vele VBO opleidingen in den lande. De oorzaak kan wellicht gezocht worden in het feit dat men tegenwoordig op een brede scholenge meenschap binnenkomt en dan dikwijls te hoog inzet. Boot verduidelijkt dat: „Ouders willen hun kind perse MAVO laten volgen, terwijl wij adviseren om het VBO te laten doen. Dat geeft toch een minder aantal leerlingen op VBO niveau. Dat is een landelijke trend. Het Wartburg College zag bovendien van ons eiland heel weinig instroom van leer lingen, met name op de VBO waarvan we hier bijna geen christelijke oplei dingsvormen kennen. Dat heeft aanlei ding gegeven om kontakt te zoeken met de Prins Maurits om te zien of we geza menlijk iets konden doen. Zowel direktie als bestuur van de Prins Maurits heeft deze optie heel positief bestudeerd. Persoonlijk had ik het ook graag gewild en ik betreur het dan ook dat het niet door kon gaan." Opzet van de eventuele samenwerking was een soortgelijke konstruktie als des tijds met de HAVO. Leerlingen VBO zouden eerst twee jaar het onderwijs op de Prins Maurits kunnen volgen en daar na het vervolgen op de Swaef. Het breekpunt is geweest dat het Wartburg College als eis stelde dat leerlingen na de twee jaar Prins Maurits binnengelaten werden op de toelatingseisen van het Wartburg College. Deze toelatingseisen zijn wat 'enger' dan van de Prins Maurits. Bestuur en direktie van de Prins Maurits zagen zich dan ook voor een onmogelijke opgave geplaatst. Vanwege de bredere instroom van leer lingen ten gevolge van de ruimere toela tingseisen, ontstaat een dilemma. Het Wartburg College zou bepaalde leerlin gen, die op de Prins Maurits binnengela ten zijn en daar reeds twee jaar vbo- onderwijs hebben gevolgd, kunnen wei geren. De toelatingseisen voor wat betreft het VB O-onderwijs gelijk te stel len met het Wartburg College, veroor zaakt ook een onmogelijke simatie, daar dan op een en dezelfde Scholengemeen schap verschillende toelatingseisen zou den gaan gelden. Boot: „Bestuur en di rektie hebben overigens het volste begrip voor de eis van het Wartburg College. We kunnen heel goed begrijpen dat zij hun toelatingseisen willen handhaven, ook wat betreft instroom van leerlingen van onze school. Vanwege de problemen die dit echter voor onze school zou geven, hebben we besloten niet in te gaan op het verzoek van het Wartburg College om samen te werken. Indien de Prins Maurits wel zelf had mogen beslis sen wie er toegelaten werd voor het vol gen van de gehele opleiding, hadden we dolgraag van de mogelijkheid gebruikt gemaakt." Geen nadelige gevolgen De Prins Maurits hoopt dat de afwijzing van samenwerking geen nadelige gevol gen heeft voor de eigen school. Bovendien richt het Wartburg College zich niet in haar wervingsaktie tot die toekomstige leerlingen die christelijk onderwijs op de Prins Maurits kunnen volgen. Als de gemaakte afspraken tus sen het Wartburg College en de Prins Maurits worden nageleefd, dan zullen er nauwelijks nadelige gevolgen voor de Prins Maurits ontstaan. Boot: „De heb er het volste vertrouwen in dat het Wart burg College niet konkurrerend te werk zal gaan. Wij hebben er echter begrip voor ge toond, dat nu de samenwerking is afge wezen, het Wartburg College een aktie- ver wervingsbeleid zou gaan voeren, die overigens niet bedoeld is om leerlingen aan te trekken die ook een opleiding kunnen volgen op de Prins Maurits Scholengemeenschap. Zolang dat het geval is zal er absoluut geen enkele controversie ontstaan tussen onze scholen." HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Schaap en 18.00 uur ds. A. Veldhuizen, Wijk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. Mulder en 18.00 uur ds. J. C. den Toom - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. het Lam - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur dhr. J. Seele. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. J. Paul en 18.00 uur ds. C. Oorschot, Zwijndrecht - Chr. Ger, Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur drs. M. van Krimpen en 17.00 uur drs. D. A. J. Sonneveld - Ger. Kerk (Vrij gemaakt) 9.45 uur ds. J. A. Roose en 16.45 uur leesdienst - Christenge meente Vrienden van de Bijbel Diekhuus, Ben. Zandpad 10.00 uur br. K. van Holten. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. L. H. Oosten, St. An- thoniepolder - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Klink, Hoornaar en 18.00 uur ds. J. van Dijk, Tholen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. D. Burger en 18.00 uur ds. C. J. W. Verboom, Bo degraven - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. Th. de Kok, Rotterdam. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur kand. A. L. Kornaat, Strijen en 18.00 uur ds. W. H. van Kooten, Nieuwerkerk a/d IJssel - Ger. Kerk 10.00 uur ds. H. VoUmüller en 18.00 uur ds. A. S. Rienstra. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur Dr. C. A. van der Sluijs, Rotter dam en 18.00 uur kand. W. Peene, Arnemuiden - Ger. Gem. 19.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur dhr. J. Hartkamp, Brielle en 18.00 uur ds. B. J. Oldenhuis, Rotter dam. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur kand. J. C. Klein, Ridderkerk. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur ds. W. Baan (H.A.). SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. A. den Hartog - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. Woensdag 18 december is er weer een buurtgesprek georganiseerd op het eiland Goeree-Overflakkee, dit keer in Herkingen. De politie van de basiseen heid Goeree-Overflakkee (onderdeel van district De Eilanden, regio Rotterdam- Rijnmond) heeft sinds een jaar een nieu we manier van werken, het gebiedsge bonden werken. In alle dorpjes worden door de zogenaamde buurtagenten (die verantwoordelijk zijn voor een dorp of een buurt) buurtgesprekken georgani seerd om de samenwerking met de plaat selijke bevolking de juiste impuls te geven. Er komt door deze werkwijze veel informatie op tafel die als leidraad dient voor de te kiezen prioriteiten van de politie. Herkingen was het laatste dorp waar in dit geval buurtagent Gerrit Visser een inventariserend gesprek had met zo'n 15 bewoners. Ook waren wijk coördinator (brigadier) Gerrit Boender en John Groenendijk van de gemeente Dirksland aanwezig. Frappant was dat de bewoners uiterst moeizaam met problemen kwamen. Er zijn in Herkingen eigenlijk weinig pro blemen. Bijna iedereen voelt zich prettig en veilig. In deze zin is Herkingen een wereldstad! Slechts algemene kleine ergernissen als hondepoep, verlichting en parkeerproblematiek kwamen ter sprake. Deze onderwerpen worden door de politie en gemeente echter zeer seri eus genomen, want het zijn toch veel gehoorde klachten vanuit de bevolking. Na de pauze kwamen de bewoners echter los en ontstond een interessante discussie over bestrating, parkeren, illegaal recreë ren, verkeer en uiteraard... hondepoep! Dit laatste 'hot item' houdt de komende decennia de gemoederen nog wel even bezig. Als oplossingen werden waar schuwingsborden en speciale vuilnisbak ken genoemd. Eén van de bewoners ver telde over de goede opvoeding van zijn hond: „Dat scheelt een 'hoop'!". Het is te hopen dat deze middelen en blijvende aandacht voor de verantwoordelijkheid van hondenbezitters leidt tot minder hon depoep... De heer Groenendijk van de gemeente mengde zich actief in het gesprek. Hij gaf voorlichting over het beleid van de gemeente. Dat was zeer verhelderend voor de bewoners. Dat de heer Groenen dijk zich sterk betrokken voelt bij Her kingen bleek wel uit de vele toezeggin gen en het persoonlijk contact dat hij heeft. De bewoners van een stad als Rot terdam mochten willen dat zij zulke gemeente-ambtenaren (en politiemen sen!) hadden als het eiland Goeree-Over flakkee. Goede samenwerking en opti male informatie staan garant voor veel resultaat en tevreden bewoners. Het was daarom ook plezierig dat de bewoners aan het einden van de avond applaudi- seerden voor Gerrit Gerrit van de poli tie! Naast het vorig jaar gestarte gebieds gericht verkeersveiligheidsproject Goeree-Overflakkee heeft de Regio nale Projectgroep Verkeersveiligheid Goeree-Overflakkee in 1996 in samen werking met de regionale rijwielhan del een verlichtingsactie opgezet voor de leerlingen in het voortgezet onder wijs. Alle leerlingen krijgen een brief met een gekleurde kaart. Met de inge vulde kaart kunnen zij binnen drie weken hun fiets bij de in de brief ge noemde rijwielhandelaren brengen om de verlichting gratis te laten controle ren. Als de verlichting in orde is, krij gen de leerlingen een leuk en functio neel cadeautje, waarmee ze óók als ze stilstaan met de fiets voor de overige weggebruikers goed zichtbaar zijn. Drieduizend leerlingen Goeree-Overflakkee telt in totaal ong. drieduizend leerlingen in het voortgezet onderwijs. Om te voorkomen dat alle leerlingen tegelijkertijd naar de rijwiel handelaren gaan, is een driedeling ge maakt. De leerlingen van de LTS en de Regionale Scholengemeenschap in Mid delhamis waren het eerst aan de beurt en kregen in de eerste drie weken van de cember de mogelijkheid hun fiets te laten controleren. Tweede lichting Net voor de kerstvakantie zijn de brieven voor de tweede lichting uitgedeeld. Tot en met zaterdag 11 jauari a.s. kunnen de meer dan 1000 leerlingen van de Chr. Scholengemeenschap Prins Maurits hun fiets naar de fietsenmaker brengen om te laten controleren. In de laatste weken van januari zijn de overige scholen voor voortgezet onderwijs op Goeree-Over flakkee aan de beurt. De projectgroep heeft positieve reacties gekregen op de actie. Enkele leerlingen gaven aan dat het cadeautje goed werkt en zij het ge bruikten op een laadkarretje dat ze ge bruikten als ze kranten moesten bezor gen. POLITIE-CONTROLE Gedurende de actie is ook de politie actief door op straat extra op de verlich ting te letten. Omdat de actie nu nog loopt wordt bij het rijden zonder licht in eerste instantie enkel een waarschuwing gegeven. Eind januari hebben alle leer lingen de kans gehad om de verlichting gratis te laten controleren en zou elke leerling met deugdelijke verlichting moe ten kuimen fietsen. Wie na eind januari geen goede verlich ting voert wordt dan zeker door de poli tie aangehouden... Jong geleerd De RPVGO-verlichtingsactie is in eerste instantie gericht op de leerlingen in het voortgezet onderwijs. De projectgroep hoopt dat dl actie ook een herinnering en stimulans za zijn voor de andere wegge bruikers en G^n met name voor de ouders van de leeriii.gen in het voortgezet (en basisonderwij). Als zij thuis regelmatig aandacht gevei aan verlichting en/of ver- keers(on)veiligieid worden de leerlingen als jonge weggtbruikers zich vanaf het begin bewust v^n de gevaren van het verkeer. Zij leren de gevaren kennen ér leren hoe zij de gevaren door eigen ini tiatieven voor zichzelf en voor anderen zoveel mogelijk kurmen verkleinen. Goede verlichung noodzaak De donkere dagen van kerst zijn voorbij Heel langzaam worden de dagen langer Maar de eerste maanden rijden velen no in het donker naar en van school/he werk. Hetzij met de auto, op de motor brommer of op de fiets, iedereen gaat e eigenlijk als vanzelf vanuit dat hij of zi veilig aan zal komen. Met de donker dagen en het slechte weer vraagt dit va alle weggebruikers, ook van u, dat zichtbaar moet zijn voor anderen in he verkeer. Dat betekent dat iedereen in he verkeer in ieder geval goede veriichtin moet voeren. (Licht gekleurde kleding evt. met reflexiemateriaal he\pt ook goed). Het is een kleine moeite om idealiter als een standaardbehandeling in het verkeer de verlichting aan te doen en kan zoveel leed voorkomen. Het is in uw eigen belang. Project Verkeersveilig Goeree-Overflakkee In het kader van het gebiedsgericht vei ligheidsproject Goeree-Overflakkee zij vorig jaar de belangrijkste knelpunten o het gebied van de verkeersonveilighei in de regio bekeken en is nagedacht ove mogelijke oplossingen. Dit jaar worde deze oplossingen verder uitgewerkt o na algemene overeenstemming hiervoo bij alle organisaties die meedoen aan di project, waaronder de vier gemeenten het Waterschap, de Provincie Zuid-Hol land. Rijkswaterstaat en de politie van d basiseenheid Goeree-Overflakkee, z snel mogelijk tot actie over te kunne gaan. Verkeersveilig 1997! Een betere verkeersveiligheid voor all bewoners van Goeree-Overflakke vraagt naast de inspanningen door 'd overheid' van iedereen een bijdrage door het gebruiken en op peil boude van ieders theoretische verkeerskenni als ons aller doen en laten in het dage lijks verkeersgedrag in de praktijk, bijv het gebruik van de verlichting. De Regio nale Projectgroep zal zich ook in 199 inzetten voor de verkeersveiligheid e wenst iedereen een gezond en veili 1997 toe. Zelfs een exotisch eiland wordt in het vooruitzicht gesteld en ook zal er vol doende te eten en te drinken zijn. Nog meer veelkleurige folders dan voorheen zullen voor het grijpen liggen, van alles is er te doen en te zien op de 27e Vakantiebeurs, die van 8 tot en met 11 januari in het Jaarbeusgebouw in Utrecht wordt gehouden. Deze vakantiebeurs is één van de grootste en meest toonaange vende beurzen op het gebied van vakan tie die in Nederland worden georgani seerd. De informatie over vakanties en reizen in alle facetten komt van circa 1500 expo santen, waaronder VVV Ouddorp, die op deze beurs Ouddorp en omgeving aan de man probeert te brengen. Nog altijd vie ren ruim 3 miljoen Nederlanders 26%) hun vakantie in eigen land. VVV Ouddorp vindt u in het Hollandpaviljoen. De openingstijden van de Vakantiebeurs zijn als volgt: 8 januari: 9.30 tot 17.30 uur 9 januari: 9.30 tot 21.30 uur 10 januari: 9.30 tot 21.30 uur 11 januari: 9.30 tot 17.30 uur De toegangsprijs bedraagt voor volwas senen 17,50 p.p.; voor 60+ en kinderen van 4 tot en met 11 jaar 12,50 p.p. We zijn er trots op: met ingang van dit nieuwe jaar is de grote aula van de splin ternieuwe Prins Maurits scholengemeen schap te Middelharnis onze repetitie- lokatie! Op D.V. donderdagavond'9 januari a.s. starten we hier om 7.00 uur met onze wekelijkse repetities, bij pijp orgel en piano. Het Christelijk Jongeren-koor 'Psallite Deo' doet dan ook met enthousiasme een beroep op haar leden, om even getrouw als het afgelopen jaar, de repetities te bezoeken. Dit voorjaar nog hopen we medewerking te verlenen aan een aantal zangavonden, waaronder een zangavond in de Grote Kerk te Zierikzee. Hiervoor gaan we weer een nieuw repertoire instu deren. Daarom is het nu het beste moment om met ons koor kennis te komen maken. Speciaal voor belangstel lenden zal deze eerste avond een OPEN REPETITIE worden gehouden. Dat SOMMELSDIJK Op vrijdag 3 januari (hedenavond) hopen wij te starten met het nieuwe koor. Wij beginnen de eerste repetitie-avond in 'Vita Nova' om 20.00 uur. Allen harte lijk welkom. Wij wensen u tevens een muzikaal 1997. 'S-GRAVENDEEI7DEVENTER - Joos Kievit uit 's-Gravendeel (oud-inwone van Herkingen), voorzitter van de ver eniging Hoekschewaards Landschap, gepromoveerd in de milieukunde. In zijn studie 'Ontwikkeling van ee gebiedsvisie voor de Hoeksche Waard' gaat hij in op landbouw, natuur en re creatie in de Hoeksche Waard. Hoek schewaards Landschap fungeerde als opdrachtgever voor zijn onderzoek en heeft ook ondersteuning verleend. Hij kreeg ook medewerking van verte genwoordigers van de agrarische sector en de VVV. Volgend jaar worden de re sultaten van de studie tijdens een sym posium besproken. De tweede fase opleiding milieukunde IS mgesteld door het Van Hall Instituut te Gronmgen, de Internationale Hoge school Larenstein te Velp, de universi teit van Greenwich en de Rijkshoge school IJsselland te Deventer, waar KievU 19 december 1996 de graad Master of Science (MSc) behaalde. Kievit is in het dagelijks leven beleids medewerker van het Regionaal Bureau Mdieuzaken van de politie Rijnmond. (Dordtenaar, 20-12-96) houdt m dat we niet alleen zullen stude ren op nieuwe stukken, maar dat er ook wat oude stukken' zullen worden gezongen, waaruit de veelkleurigheid van ons koor zal spreken. Tevens krijg je dan de gelegenheid om met ons gezellige koor kennis te maken. Echt een koor vnZ m ^"^."S'^hapsband wordt ge- mPt tn^^' "Jdens de pauzes iederlen fteninV^ ^^^"i °J is je belang- welS.^T'^''''- ben je van harïe ^e koShllH?"l°"*^^"8 j^ dan ons laat ste koorblad ter kennismaking!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 2