Fam. VERWEIJ Wout V. d. Veer Fa. D. F. Oosters en Zn. J. VAN GEEST MATTHIJS JANSEN B.V. ill een voorspoedig nieuwjaar September Oktober November December Fam. J. A. DE KLERK-DROOGER J. Struik N. Struijk-Baars EHBO-Vereniging - Herkingen L. LOOU en M. LOOIJ-DE GEUS J. MARKUS e„ gezin Rijwielen en bromfietsen - Reparatie een goed nieuwjaar Taxi- en Touringoarbedrijf voorspoedig nieuwjaar I voorspoedig en gezegend nieunjjaar JAN ZAAIJ ER VRIJDAG 27 DECEMBER 1996 EILANDEN-NffiUWS Blz.3 f. Dijkgraaf Van Kampenhout laat na 12 jaar het gezicht van h^ waterschap Goeree-Overflakkee te hebben Sp\aW TreÏ kring een solide indruk na. De Rabobank te Oude Tonge werd overvallen. Nadat het per soneel werd verplicht om de kluis te openen werd conSit geld meegenomen, waarna de bankrovers zich uit de voeten maakten. Het bankpersoneel bleef gelukkig ongedeerd Penningmeester A.M. Both van de woningbouwvereniging 'Sommelsdijk legde de eerste hoeksteen voor het nieuw- bouwcomplex te Sommelsdijk. De gemeenteraad van Middelhamis besloot over te eaan tot aankoop van de banketfabriek Nipius om verdere problemen onder andere voor het bestemmingsplan 'Westplaaf te voor komen. Ds. J. Verwaal deed intrede in de Hervormde Exodus Ge meente te Sommelsdijk. Han Kroos werkte al 40 jaar bij Rumptstad te Stad aan 't Haringvliet vanaf zijn 16e jaar. Op deze wijze heeft hij een bijzondere en waardevolle bijdrage verleend aan dit bedrijf dat afgelopen zomer hhaar 60-jarig bestaan herdacht. Ds. A. M. den Boer verbond zich als predikant aan de Geref Gemeente te Dirksland, waar hij voor zijn intrede-predikatie de tekstwoorden 1 Korinthe 3:11-13 als uitgangspunt nam met als thema 'Het bouwwerk van de Kerk wordt beproefd'. Ter gelegenheid van monumentendag 1996 werden als liet ware twee parels toegevoegd aan Goerees kroon, namelijk de geheel gerestaureerde spuisluis als verbinding tussen de voor- en achterhaven en het onthullen van het bronzen beeldje nabij de ingang van Goedereede, weergevend de strijd door de vrouwen in Goedereede tegen overvallers ten tijde van de Hoekse en Kabeljauwse twisten in ons land. De Prins Johan Frisoschool te Herkingen mocht herdenken dat in Herkingen 75 jaar christelijk basisonderwijs is gegeven. In de persoon van ds. J. W. van Estrik, komende uit Moerkapelle, ontving de Ned. Herv. Kerk te Goedereede wederom een predikant. De tekstwoorden voor de intrede preek waren Romeinen 1 vers 11 en 12 met als thema 'Een doelgericht verlangen'. Het regionaal ambulancevervoer op Goeree-Overflakkee is met haar meest geavanceerde apparatuur op weg naar de hulp verlening om deze nog verder te optimaliseren. Voor Ouddorp houdt dit in, dat een ambulancevoertuig aldaar wordt gestatio neerd overdag voor onmiddellijke hulpverlening ter plaatse. Ds. Westland nam als predikant afscheid van de Ned. Herv. Kerk te Middelhamis na viereneenhalf jaar dienstverband. De tekstwoorden ter gelegenheid van zijn afscheidsdienst waren Hebreen 12 vers Ib en 2a met als thema 'De loopbaan om de kroon des Levens*. Op 26 september werd aandacht besteed aan het 40-jarig ambtsjubileum van de heer P. L. de Feijter te Middelhamis. Betrokkene heeft vanaf 1 oktober 1956 de diverse rangen van laag tot hoog doorlopen totdat hij zijn carrière mocht afronden en vervolgen per 1 april 1981 door zijn benoeming tot gemeente-secretaris van Middelhamis. De vlaggen gingen in top voor de vestiging van de varkens houderij van A. van Genugten te Middelhamis, tesamen met Porker Foods. De heer D. van Splunder, kerkvoogd van de Ned. Herv. Kerk te Goedereede, plaatste het haantje op het hoogste punt van het kerkgebouw, onder andere als teken van goede voortgang van de herselwerkzaamheden aan het dak van dit kerkge bouw. De leerlingen van de Prins Maurits scholengemeenschap ver dienden met het vegen van de straten op Goeree-Overflakkee een bedrag van 30.000 gulden. Dit bedrag werd besteed voor het busje voor de gezinsvervangende tehuizen 'Sjaloom', S 'Salem' en 'Refugium'. Door de heer De Bonte te Ooltgensplaat werd de gedenksteen van de Rehoboth-kerk van de Geref. Gemeente ingemetseld. De Ned. Herv. Kerk te Ooltgensplaat ontving in kandidaat J. B, ten Hove wederom een predikant. In de intrededienst werd door de nieuwe predikant gesproken uit 1 Korinthe 1 vers 23 met als thema 'Christus de Gekmisigde'. De gemeentebegroting 1997 vertoonde voor Goedereede een fleurig beeld. Wethouder Andries van Oostflakkee sloeg de eerste paal voor het nieuwbouwproject te Oude Tonge. Het project biedt plaats voor vier winkels met bovenwoningen, alsmede parkeerruim te en groenvoorziening. De heer C. van der Sluijs, bewoner van 'Het Oude Land' en 'De Goede Ree' beleefde de bijzondere ervaring, dat hem op -j 94-jarige leeftijd een door hem geschreven boek 'Ontmoetin gen van blijvende waarde' door ds. J. J. Poort officieel werd aangeboden. De Rabobank 'West-Flakkee' helpt het genealogisch streekar chief door aanbieding van het pand Achterdorp 7 te Dirksland voor het onderbrengen van archief en voor het houden van vergaderingen en dergelijke. Het tienjarig bestaan van de Lijnbaan-promenade te Middelhamis werd feestelijk herdacht, waarbij onder andere J» bakker Bienefelt de feesttaart leverde en aansneed. Tevredenheid over het financieel beleid voor 1997 en volgen- de jaren in de gemeente Goedereede was de teneur bij de behandeling van de begroting(en) in de raadsvergadering van f 24 oktober, terwijl in de gemeente Middelhamis er sprake was van 'een gedroogde vijg'. Op 13 oktober overfeed de heer George Tams te Ouddorp. Naast de vele functies die hij in het algemeen belang verricht te, was hij raadslid van 1953 tot 1966 te Ouddorp en van 1966 tot maart 1978 in de gemeente Goedereede. De christelijke basisschool 'De Bron' te Oude Tonge betrok haar nieuwe huisvesting door het in gebmik ™"J^";^! schoolgebouw van de voormalige mavo-school De .Komeet Do?kat Sp verieent in internationaal verband hulp ^mi J bevolking, die in nood verkeert door o.a. oorlogsomstandig^ heden. Op Goeree-Overflakkee werd een aktie ondernomen om geld in te zamelen. Voor dit doel w^^fJ^^'^^J^^ aan 't Haringvliet als te Melissant m totaal 350 voedsdp^ ketten verkocht. Jaap Mackloet van de Extra-Markt heeft zich daarvoor bijzonder ingezet. j aa„ hp aanwe- Voorts werd in eigen kring aandacht besteed aan de aanwe zigheid van het verpleeghuis 'De Samantaan te Middelhamis gedurende een periode van 20 jaar. Destijds werd dit tehuis geopend door H.K.H. Prinses Margriet door het in gebmik stellen van het carillon. Het genealogisch streekarchief tesamen met het klederdracht ensemble 'De Eeuwkant' beschikt sinds 2 november jl. te Dirksland over een eigen onderkomen. Het pand Achterdorp 7 werd onder de naam 'Het feijne kwartier' voor dit doel in ge bmik genomen, beschikbaar gesteld door de Rabobank 'West- Flakkee'. Op 1 november jl. vond de opening plaats van de uitbreiding van de christelijke school 'Oranje Nassau' te Nieuwe Tonge door de voorzitter de heer Bijdevaate. Wethouder Andries geeft het startschot voor groot onderhoud aan de wegen in de gemeente Oostflakkee, terwijl de burge meester van Dirksland het automatische incasso-systeem van de plaatselijke belastingen introduceert bij de bevolking. De heer A. Braber te Ouddorp neemt na 30 jaar afscheid van de Rabobank in het algemeen, doch specifiek van de Rabo bank 'West-Flakkee'. Het verzoek tot het verlenen van een financiële bijdrage aan het Binnenhof tot een bedrag van 14 of 22 miljoen is door de Minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid afgewe zen. Inmiddels is een hernieuwd verzoek tot de minister ge richt omdat volgens de bestuurders onvoldoende rekening is gehouden met de reeds ingediende argumenten. Dierenarts A. Wagner te Dirksland is op 10 november jl. op 74-jarige leeftijd overleden. De heer Wagner werd vanwege zijn enorme inzet voor het maatschappelijk leven op Goeree- Overflakkee allerwege bijzonder gewaardeerd. De Woonvoorziening 'Salem' te Dirksland herdacht haar 25- jarig bestaan o.a. door het houden van een kerkdienst in de Ned. Herv. Kerk te Dirksland, welke dienst werd geleid door ds. J. het Lam. De Omloop Goeree-Overflakkee 1996 bracht het mooie be drag van ƒ40.000.- voor O.R.B.I.S. op. De heer L. Visser te Stellendam verrichtte zijn laatste daad als voorzitter van de raad van toezicht van de woningbouwver eniging 'Beter Wonen' te Goedereede, welke vereniging hij reeds vanaf de oprichting in deze hoedanigheid 43 jaar heeft gediend, nl. vanaf de oprichting van deze vereniging. De laat ste handeling bestond uit het leggen van de eerste steen voor de bouw van een complex sociale woningbouw te Goede reede. Aan het 25-jarig bestaan van 'De Vliedberg' te Ouddorp werd op 15 november jl. aandacht besteed. Jans Tanis, die vanaf het begin aldaar werkzaam was vierde haar zilveren jubileum, ter wijl Krijn van Wijk 15 jaar als onderhoudsman werkzaam was in deze instelling, 's Middags werd een dienst gehouden, geleid door ds. R. Veldman, Ned. Herv. predikant te Oud dorp. De roofmoord op Hans Nipius te Middelhamis is opgelost. Een 27-jarige inwoner uit Middelhamis heeft een bekentenis afgelegd. In het college van B en W van Goedereede trad verandering op. Wethouder J. Klepper nam ontslag en zijn opvolger wet houder A. C. Lokker (eveneens SGP) werd met ruime meer derheid als zodanig gekozen. Aan de laatste door nu wijlen Rien Poortvliet vervaardigde kalender voor 1997 'Het jaar Onzes Heeren' werd op gepaste wijze aandacht besteed. De gemeenteraad van Oostflakkee verwerpt de abnormale verhoging met 70% van de rioleringsrechten voor het jaar 1997. De 90-jarige boekhandel Vroegindeweij te Middelhamis. neemt per 1 januari a.s. de boekhandel van C. van Koppen te Ouddorp over. De Stichting Flakkeese Hulpgoederen voor Polen is aktief met haar 32e transport. Burgemeester van Pelt van Oostflakkee opent de Water schapsweg met tunnel als onderdeel van de Tl 17. Heemraad Jacobs kwam er ook aan te pas met de bakkersfiets en bood de T-117ersaan. Het kustgebied van de kop van Goeree (18 km) gaat in eigen dom over aan het waterschap Goeree-Overflakkee. 'Een eeuw in foto's en herinneringen van Ouddorp', deel 2 werd door de heer C. J. Hameeteman te Middelhamis aan bur gemeester Sinke aangeboden. Jubilerend aannemersbedrijf (50 jaar) Mackloet verhuist van Nieuwe Tonge naar Oude Tonge aan de Tramweg. Inspecteur van Politie J. Tuinder wordt waarnemend hoofd basiseenheid op Goeree-Overflakkee tijdens de afwezigheid van de heer B. van Dam gedurende 2 jaar. Vroonlande te Dirksland bestaat 25 jaar. Hiermede is een be grip in Dirksland van optimale service en zorg voor de bewo ners werkelijkheid geworden. De bus van de ZWN raakte door een klapband in de sloot onder Oude Tonge. 5 van de 50 60 passagiers raakten licht gewond. Door het kordate optreden van de chauffeur kon erger worden voorkomen. De gemeenteraad van Dirksland stelde een nieuw algemeen subsidieplan vast, waarbij evenwel volgens de confessionele partijen de christelijke verenigingen het slachtoffer zijn van dit nieuwe beleid. De heer C. J. Hameeteman presenteerde het boek 'Sommels dijk, een eeuw in foto's en herinneringen' aan wethouder me vrouw Van Eck-Knape te Middelhamis. Op Port Zélande is het enige vakantie-dialysecentmm aan de Nederlandse kust gevestigd. Het nieuwe woonzorgcomplex bij het Zorgcenüiim 'Gelders hof te Dirksland is op 6 december jl. geopend door de heer Wolf, lid Ged. Staten van Zuid-Holland. Het geheel is voort gekomen uit het initiatief van mevrouw C. Priem-Wesdorp te Dirksland. De Herkingse molenkap werd gerestaureerd. Op 7 december jl. werd deze kap met toebehoren aangebracht, zodat deze mo len weer als een sieraad voor de omgeving kan functioneren. Op 7 december jl. overleed Pieter Bosland te Ouddorp op 91- jarige leeftijd. Naast de exploitatie van zijn kmidenierszaak kreeg hij ook bekendheid door het lidmaatschap van de ker- kenraad van de Doopsgezinde Kerk te Ouddorp gedurende een reeks van jaren. Vooral in de vacature-tijd welke lang heeft geduurd nam hij een voortrekkersrol voor zijn rekening. De realisering van het Landinrichtingsplan 'Ouddorp-West' is van start gegaan, getuige de aanduiding op de hoek van de Westerweg met de Vrijheidsweg te Ouddorp. De verkeersveiligheid op Goeree-Overflakkee moet aange pakt worden. Alle instanties, die bij wegbeheer e.d. zijn bettokken, hebben een projectteam gevormd om aan het voor nemen de verkeersveiligheid te bevorderen gestalte te geven. Familie, vrienden en bekenden een voorspoedig nieuwjaar toegewenst Klinkerlandsestraat 18, Herkingen en kinderen wensen allen een gezegend nieuwjaar Herkingen, 1 januari 1997 Fortstraat 16 Wij wensen alle EHBO-verenigingen op Flakkee, onze leden en donateurs wensen familie, vrienden en kennissen een gelukkig 1997 toe. 3249 AS HERKINGEN, Klinkerlandsestraat 38 Wij wensen familie, vrienden en kenden een voorspoedig nieuwjaar. Adoptieplein 2 - Herldngen - Tel. 66 92 25 Bezorgers van dit blad wenst klanten, vrienden en bekenden Krammerstraat 4, Tel. 669260, HERKINGEN Aannemersbedrijf en gezin wenst familie, vrienden en cliënten Gods onmisbare zegen toe voor het jaar 1997 3249 AS HERKINGEN, Nieuwstraat 3a Scharloodijk 8 - 3249 BA HERKINGEN wenst clientèle, vrienden en familie een voorspoedig en reislustig 1997 stellendam, Mr. Iman Caustraat 5 DELTA HAVEN 12 Telefoon (0187) 49 12 65 - 49 16 56 4916 97-49 29 96-4919 20 Scheeps- en machinereparatie Centrale verwarming Elektro- en loodgietersbedrijf Erkende installateurs gasverwarming Modern-huishoudelijk wenst familie, clientèle, vrienden en bekenden een Een voorspoedig 1997 toegewenst Automobielbedrijf en personeel Officieel V.W., Audi-dealer (zowel voor nieuwe als gebruikte wagens) Stellendam Tel. (0187)491100 Oude Tonge Tel. (0187)641056 gemeente! Sluiting gemeentehuis ll'^I^^Jixf N ieuwjaarsontmoeting Kerstboomverbranding Garnalen- en Vishandel STELLENDAM Pellers, klanten, vrienden en bekenden een Voor het verzorgen van uw - Aangifte Inkomstenbelasting 1996 en/of Vermogensbelasting 1997 Tevens verzorgen wij l<omplete administraties voor het midden- en i<leinbedrijf Zr. Lankhaarlaan 11,4797 CJ Willemstad Tel. (0168)473283 Kosten i.v.m. tijdsduur rij-afstand gratis. ■'481/ I aai iiMÊ aiM/j I MfHii C/BI mmi mmi mm mm 'l D D E L H A R N I S Het gemeentehuis is gesloten op: - dinsdag 31 december 1996 vanaf 12.00 uur - donderdag 2 januari 1997 vanaf 15.00 uur. ''Het gemeentebestuur nodigt alle inwoners en de in de gemeente gevestigde verenigingen, bedrijven en in stellingen uit om op ^fc donderdag 2 januari 1997 i van 20.00 tot 22.00 uur jggj' in het gemeentehuis onder het genot van een drankje en hapje de nieuwjaars wensen uit te wisselen. De kerstboomverbranding vindt plaats op vrijdag 3 januari 1997 om 18.00 uur aan de Olympiaweg op het parkeerterrein naast het politiebureau. Inleveren van de kerstbomen tussen 14.00 en 16.00 uur: - in MWdeiharnis/Sommelsdijk: parkeerterrein voor de .Staver - ïnNieuwe-Tonge: gemeentewerkplaats aan de Zuide lijke Achterweg - in Stad aan t Haringvliet: gemeentewerkplaats aan de Nieuwstraat. Bij het inleveren van een kersfijoom ontvangt u een iwenrtk^artje'voor de Stav^ff 27 december 1996, Burgemeester en wethouders van Middelhamis

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 9