Januari Februari i\/iaart April Mei Juni Juii Augustus Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 27 DECEMBER 1996 Het eerste nummer van Eilanden-Nieuws opent met de opsomming van de gebeurtenissen bij de jaarwisseling. Volgens de politieberichten was er sprake van een rustig verloop met uitzondering van één incident te Sommels- dUk. De Nieuwjaarsduik in de Noordzee was een koel/koud begin van 1996. Hieraan werd door 44 personen deelgenomen. Het geheel werd georganiseerd door de Ouddorpse Reddingsbri gade. Drs. A. Baars neemt op 12 januari 1996 afscheid als Chr. Geref. predikant te Middelhamis van zijn gemeente in ver band met zijn benoeming per 1 februari tot universitair hoofd docent aan de Theologische School te Apeldoorn. De Nieuwjaarsrecepties leverden ook enkele toekomstper spectieven op. Burgemeester Boonstra van Dirksland pleit voor handhaving van de huidige situatie (gebiedsindeling op Goeree-Overflakkee), aangezien de wens tot verandering niet van de bevolking uitgaat, daarbij doelend op de provinciale indeling en de eventuele gemeentelijke herindeling. Zowel bestuurlijk als maatschappelijk verstaat de gemeente Dirks land nog steeds naar tevredenheid haar taak en dit zal zo blij ven. Mevrouw Sleurink-Rabbinge daarentegen ziet wel de vorming van één gemeente op Goeree-Overflakkee als het einddoel van het huidige bestuurlijke gebeuren. Gemeenten dienen te worden versterkt zowel in bestuurlijk als in admini stratief opzicht voor het vervullen van taken als verzorgings staat op gemeentelijk niveau. De Nieuwjaarsreceptie voor de visafslag op 6 januari j.l. stond in het teken van de drastische vermindering van de quota voor 1996. Toch werd onder Gods zegen een goed jaar toegewenst en op de vissers werd een ernstig beroep gedaan om hun veer kracht en vooral het Goereese gevoel te laten blijken. Traditiegetrouw werden de prijzen uitgereikt voor de best ver zorgde vis en garnalen en van de kotters in het afgelopen jaar. De gemeenteraad van Middelhamis moest bekennen, dat het Binnenhof de gemeente grote zorgen baart, gelet op de bud gettaire ontwikkeling van het schap in 1995. Als de stadsprovincie Rotterdam doorgaat, voorzag burge meester Van Pelt van Oostflakkee indeling van Goeree- Overflakkee bij Zeeland, doch hij voegde aan zijn uitspraak toe, dat men ondanks dat toch gewoon Flakkee-enaar op dit eiland blijft. Kordaat ingrijpen van de broers Kardux had tot resultaat, dat het leven werd gered van Jan van Wageningen, die met z'n auto in de sloot terecht kwam en zichzelf niet kon bevrijden. Met meerderen, die bij deze reddingsactie waren betrokken werd hieraan aandacht besteed op het gemeentehuis te Dirksland door burgemeester Boonstra. Betje Kievit-Los vierde haar 100e verjaardag in Nieuwe Tonge temidden van haar familie en nakomelingen. Haar levensloop geeft in feite weer, hoe in het algemeen het lief en leed in maatschappelijk en stoffelijk opzicht werd ervaren op Goeree-Overflakkee, waarbij de evacuatie in de oorlogsjaren en de watersnoodramp 1953 wel als bijzondere mijlpalen, tesamen met de crisisjaren konden worden beschouwd. Gelukkig waren er ook goede momenten van de honderdjari ge, waarvoor alleen al dankbaarheid mag zijn. Bij het berei ken van deze mijlpaal werd de jarige getrakteerd op een gratis rondje winkelen. Het Albeda-college te Oude Tonge gaat een nieuwe toekomst tegemoet door een samengaan van de KMBO (Kort Middelbaar Beroepsonderwijs) met de MEAO. Op deze wijze wordt één opleidingsinstituut gevormd. Een opmerkelijke advertentie siert de advertentie-pagina, namelijk de oproep om te solliciteren naar de functie van dijk graaf voor het waterschap Goeree-Overflakkee, aangezien de huidige functionaris per 1 september a.s. met pensioen gaat. Ouderling L. van den Doel te Nieuwe Tonge (Geref. Gemeente) werd Koninklijk onderscheiden voor zijn 40-jarig jubileum als voorganger van deze kerkelijke gemeente. Kenmerkend voor Van den Doel was, en hiervan gaf hij ook uitleg, dat alle roem van 's mensen zijde is uitgesloten, doch dat God alleen de eer toekomt. Op 10 januari werd het 50-jarig jubileum van de zondags schoolvereniging 't Mosterdzaadje te Ouddorp herdacht. Na een kerkdienst, welke geleid werd door de plaatelijke predi kant ds. J. G. van Loon en waarbij namens de zondagsscho- lenbond ook het woord werd gevoerd door ds. M. B. van den Akker, werd in het verenigingsgebouw Eben Haezer deze her denking voortgezet. De heer C. van der Bok kreeg uit handen van de voorzitter, de heer A. Grinwis, een diploma voor het feit, dat hij steeds de getuigschriften van de leerlingen ver zorgde. Voor de heer Van der Bok was dit op zijn 84-jarige leeftijd een bijzondere dankbetuiging voor al zijn inspanning in de afgelopen tijd. De Luchtmobile Brigade bracht een bezoek aan het eiland als onderdeel van een oefentoemee door het hele land. Met heli copters vertrokken zij vanaf Dirksland-sas naar Haamstede. Het moet voor wethouder Tiggelman een waar genoegen zijn geweest om zijn beroep als bakker weer uit te oefenen, doch nu voorzien van de ambtsketen als loco-burgemeester. Dit alles vond plaats ter gelegenheid van de heropening van de banketbakkerij van Van Helden te Middelharnis. Hem viel daarbij de eer te beurt om de feesttaart aan te snijden. De 41-jarige Willem de Graaff uit Melissant kwam om het leven bij een eenzijdig verkeersongeval op de Plaatweg te Stellendam. De heer J. J. A. van Geffen uit Dordrecht wordt per 1 april 1996 de nieuwe directeur van het werkvoorzieningsschap Binnenhof. Te Dirksland kwam een overeenkomst tot stand tussen het bestuur van het bejaardenoord De Geldershof en de woning bouwvereniging aldaar, voor het treffen van woonvoorzienin gen voor ouderen, die in hulpbehoevende omstandigheden verkeren. Dit complex wordt bij De Geldershof gesticht. Burgemeenster Van Pelt van Oostflakkee opende te Oude Tonge het nieuwe busstation van de N.V. ZWN. De kosten van dit busstation hebben plm. 2 miljoen guldenbedragen. De Commissaris der Koningin van Zuid-Holland, mevrouw Leemhuis-Stout, bracht op 29 januari een werkbezoek aan Oostflakkee en Dirksland. Rijkswaterstaat start een onderzoek naar de gevolgen van een gewijzigd regiem voor de Haringvlietsluizen. Hierdoor zal ernaar worden gestreefd om in beperkte mate zout water in te laten op het Haringvlietbekken, dat momenteel zoet water bevat. De Gereformeerde Gemeente te Ooltgensplaat gaat een nieuw kerkgebouw stichten. Medio december a.s. hoopt men dit gebouw in gebruik te nemen. Het biedt plaats aan 180 kerk gangers. De kosten bedragen 1,3 miljoen gulden. De winterperiode zorgde ervoor, dat de schooljeugd vanaf Goedereede eensgezind per schaats over het havenkanaal zich kon begeven naar de cMstelijke school op het Havenhoofd. Wellicht een unicum in de geschiedenis. De brandbluseenheid te Goedereede onderging een totale ader lating doordat de heren Van Heest, Groenendijk en Vlietland, die allen terug konden zien op een behoorlijke staat van dienst, deze bluseenheid gingen verlaten. Op waardige wijze - eigen voor de brandweer - werd van hen afscheid genomen onder leiding van burgemeester Sinke van Goedereede. Het nummer van 16 februari begint met een vreugdevolle constatering dat door het intrekken van het wetsvoorstel inza ke de instelling van de stadsprovincie Rotterdam het eiland Goeree-Overflakkee niet bij zieeland zal worden gevoegd. Voor de Ouddorpse Punt was het feest, daar de R.T.M, haar museumlijn ging openen en exploiteren vanaf de Punt naar het recreatiepark Port Zelande. Burgemeester Sinke verrichtte graag de openingshandeling voor deze privé-spoor/tramlijn. Voor de liefhebbers kan nog worden vermeld, dat alle post- duivenhouders op Goeree-Overflakkee in verenigingsverband verenigd zijn in de eenheid Samenspel Goeree-Overflakkee. Tijdens de raadsvergadering van 15 februari van Goedereede nam de heer R. J. van Dongen afscheid als raadslid. Betrokkene had deze functie bijna tien jaar bekleed en gedu rende de laatste jaren als fractie-voorzitter. Hij gaat nu als lid van Provinciale Staten van Zuid-Holland de belangen op pro vinciaal niveau behartigen. Als novum in de geschiedenis werd in de vacature van notaris te Oude Tonge voorzien door de benoeming van mevrouw Mr H. P. M. van Lennep ter voorziening in de vacature die ont staan is door het vertrek van notaris Korbijn. De benoeming is ingegaan op 1 september. Op 7 maart 1996 herdacht het echtpaar Keijmel-Spuij, afkom stig uit Stellendam en verblijvende in de Vliedberg te Ouddoip haar 65-jarige echtvereniging. De vergadering (verenigde vergadering) van het Waterschap Goeree-Overflakkee verkoos ing. D. C. Goekoop te Goedereede als nieuwe dijkgraaf. Hij was reeds jaren waarne mend dijkgraaf. De heer Goekoop verwierf 21 van de 28 stemmen. In de vergadering van de gemeenteraad van Goedereede kwam het tot een tweespalt tussen SGP en VVD over de ver vulling van de vacature van een lid van het algemeen bestuur van het ISGO. De heer Van der Meer (VVD) werd weliswaar gekozen ter vervanging van de heer Den Hollander, eveneens van de VVD. In dezelfde vergadering wensten de niet-confessionele partij en geen medewerking te verlenen aan de herbenoeming van een CDA-vertegenwoordiger in het algemeen bestuur van De Vliedberg. Brassband Concordia te Ouddorp huldigde een tweetal jubila rissen, te weten Dirk Melissant en Cees Voogd, die resp. 50 en 40 jaar aan deze vereniging verbonden waren. Dirksland maakt zich op om van Koninginnedag 1996 een groot en indrukwekkend feest te maken, getuige de inzet om zoveel mogelijk in klederdracht op straat te verschijnen en door het houden van een volksmaaltijd. Op de voorpagina van 26 april wordt compleet met foto mel ding gemaakt van het feit, dat te Middelhamis bij brand in een woning aan de Prins Bernhardlaan een drietal personen omkwamen, namelijk de moeder met twee kinderen. De vader met een dochtertje konden zich ternauwernood redden, waar bij zij brandwonden opliepen. De heer E. van der Wende te Ouddorp blijkt één van de (wei nige) personen te zijn die ter gelegenheid van de lintjesregen op Koninginnedag een koninklijke onderscheiding ontving als Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Ook de heer J. van Hoom te Middelhamis viel deze eer te beurt en betrokkene werd eveneens benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Doordat de heer Van Hoom aan zijn zoveelste Israëlreis bezig was, kon de uitreiking plaatsvinden op 1 mei. De voorpagina van 5 maart laat een foto zien van de maquette van het totaal vemieuwde ziekenhuis te Dirksland. De realise ring van het laatste gedeelte wordt eerst na het jaar 2(XX) ver wacht, doch in dit opzicht zijn de toekomstperspectieven bemoedigend te noemen voor de handhaving van het zieken huis te Dirksland. De foto laat tevens een voorproefje zien van de verkleedpartij voor de bevolking van Dirksland ter gelegenheid van Koninginnedag 1996. Op 6 maart werd de Flakkeese Beurs 1996 in de Staver offi cieel geopend door de heer Van der Goot, lid gedeputeerde staten van Zuid-Holland. Deze voorjaarsbeurs staat in het teken van Wonen, Tuin en Recreatie op Goeree-Overflakkee. De overeenkomst tussen diverse partners, onder andere de Rabobanken en het (agrarisch) bedrijfsleven, luidde de voor bereiding in van de te houden Agrarische Manifestatie Goeree-Overflakkee (AMGO), die gehouden is op 12 en 13 juli op het landbouwbedrijf van Anco Mast te Den Bommel. Op 15 maart nam de heer J. van Wezel te Stellendam afscheid van de Rabobank te Stellendam, gefuseerd in de Rabobank 'West-Flakkee'. De heer Van Wezel was 32 jaar werkzaam aan deze bank, waarvan 25 jaar als directeur. De ontwikkeling van de visserij had zijn volle belangstelling en de bank heeft zich in sterke mate op de ontwikkeling van deze economische sector toegelegd. Zelfs buitenlanders komen onder de bekoring van het leef- en woongenot in het stadje Goedereede. Dit was voor de heer Roder uit Duitsland aanleiding om zich te vestigen in het pand Noordzijde Haven 13 en daarin een galerie/atelier te vestigen om kunstvoorwerpen te vervaardigen en te presenteren. Mevrouw T. Meijer-Tanis, ofwel 'opoe Tona' mocht het heuglijke feit herdenken, dat zij de gezegende leeftijd van 100 jaar bereikte. Zij is bewoonster van de Vliedberg te Ouddorp. Vanuit de familiekring werd voor een enorme taart gezorgd, zodat iedereen toch wat bij de koffie had. Door ds. P. den Butter te Driebergen werd het beroep naar de Chr. Geref. kerk te Middelharnis aangenomen, welke gemeente hij eerder diende van 1982 tot 1988. De EHBO-vereniging huldigde de heer E. van der Wende vanwege zijn 40-jarig lidmaatschap van het bestuur, waarvan drie jaar als tweede voorzitter, zes jaar als penningmeester en 26 jaar als secretaris. Betrokkene liet zich evenwel een herbe noeming welgevallen, zodat hij nog steeds actief bestuurslid wenst te blijven. De nieuwe showroom van Volvo Karels hecht een parel aan het bedrijfsterrein 'Den Tram' te Nieuwe Tonge. Voor het eiland Goeree-Overflakkee werd het Platform Gehandicaptenbeleid opgericht. Op 2 april werd door notaris De Kooning te Goedereede de oprichtingsakte gepasseerd. De heer Couwenberg was 25 jaar werkzaam bij drukkerij Kransse te Sommelsdijk en van hem werd in intieme kring afscheid genomen. G. Roon te Stellendam neemt na 45 jaar afscheid van de Reddingsboot te Stellendam. Betrokkene nam in deze periode deel aan 578 acties en werden 1279 mensen gered. Voor deze langdurige inzet verkreeg hij de zilveren draagmedaille van de K.N.R.M. De voorpagina van 16 april vermeldt het droeve bericht, dat Hans Nipius te Middelhamis op 66-jarige leeftijd geweldda dig om het leven werd gebracht. Dirkslandse landarbeiders genieten al 75 jaar van hun volks tuin, welk complex inmiddels is uitgegroeid tot een z.g.n. kleinvee-weitje. De twee oudste leden, te weten de heren Keur en De Jong, werden in het zonnetje gezet. Liekie Loosjes wint de wisselbeker jeugdsolisten op het con cours te Melissant met 180 punten. De dodenherdenking op 4 mei te Middelhamis werd in beeld gebracht middels een foto op de voorpagina en tevens werd verslag gedaan van het gesprokene door mevrouw Sleurink- Rabbinge ter gelegenheid van dit jaarlijks terugkerende droe vige en emstvol gebeuren. Tevens werd melding gemaakt van het feit, dat de Geref. Gemeente te Dirksland weer een eigen predikant nKx;ht ont vangen in de persoon van ds. A. M. den Boer, afkomstig uit Sunnyside (USA). De familie Den Boer is overigens voor de eilandbewoners geen onbekende. Met dankbaarheid wordt melding gemaakt van de bijzondere waardevolle actie, welke op bijzonder spontane wijze werd gehouden, om de gelden bijeen te brengen voor de CT-scan voor het ziekenhuis te Dirksland. Melding kon worden gemaakt, dat het benodigde bedrag van zes ton door de bevol king bijeen is gebracht. Henk Koese uit Sommelsdijk sloot het damseizoeen af als kampioen voor Goeree-Overflakkee. Burgemeester Sinke reikte hem daarvoor de beker uit, tesamen met de prijzen aan hen, die tweede en derde op de ranglijst waren geëindigd. Op 10 mei herdacht de studievereniging van de SGP 'Husai' te Ouddorp haar 10-jarig bestaan. Naast diverse verslagen en het aanbieden van een discussienota aan de fractie van de gemeenteraad van Goedereede, trad de heer ir. B. J. van der Vlies, fractievoorzitter van de SGP in de Tweede Kamer, als gastspreker op. Al met al was het een indrukwekkende bijeen komst. In de gemeente Oostflakkee werd de 10.(X)0e inwoner begroet in de persoon van Rick Pieterse. Het gemeentebestuur zal zich niet onbetuigd laten en ook de bevolking leefde mee met dit blijde gebeuren. Bakkerij Bienefelt uit Middelhamis bestaat 100 jaar. De win kelruit uit vroeger tijden en de huidige wijze van de kenmer kende 'Bienefeltjes' (koekjes) werd daarbij in beeld gebracht. De nieuwe buitenplaats aan het Haringvliet nabij het haven hoofd te Middelhamis, omvattende mim 200 buitenwoningen, kreeg de wat omstreden naam 'Nieuw Zeeland'. Op de N59 deed zich nabij het tankstation 'De Tille' een tra gisch verkeersongeval voor, waarbij twee doden waren te betreuren. De Stichting Monumentenbehoud Sommelsdijk liet van zich horen, getuige het feit dat er weer een monument aan de Enkele Ring in restauratie werd genomen. Een novum deed zich voor tijdens de raadsvergadering van 23 mei te Goedereede. Een motie van wantrouwen werd tegen wethouder Klepper ingediend. Deze moticterd evenwel ver worpen met 9 tegen 6 stemmen. Tegen deze motie stemden SGP en CDA, in totaal dus goed voor 9 stemmen. Gedeputeerde Jansen van Zuid-Holland werd schriftelijk op het hart gedmkt om maatregelen te treffen om een veiliger oversteek te realiseren op de kruising Provinciale weg - Molendijk te Nieuwe Tonge. Het echtpaar Van Es te Nieuwe Tonge kwam door een tra gisch verkeersongeval nabij de Philipsdam om het leven. De muziekvereniging 'Amicitia' te Dirksland vierde op 3 juni haar 75-jarig bestaan. Naast alle goede wensen werd ook het verstrekken van nieuwe uniformen als een wens in het voor uitzicht gesteld. Twee motorjachten brandden geheel uit in de haven van Ooltgensplaat. Blijkens de vooraankondiging werd op 15 juni te Goedereede weer vlaggetjesdag gehouden. Zowel aan de wal als te water was dit een feestelijk gebeuren. Onder aanvoering van mevrouw Leemhuis-Stout, Commissaris der Koningin van 7uid Holland, als vlootadmiraal, presenteerde de vissersvloüt zich weer geheel versierd aan het publiek. De jachthaven 'Herkingen-Marina met de brassene 'Piet Hein' werden feestelijk geopend door wethouder Eshuis van Voorlaatste keer hield de Rechtbank te Rotterdam zitting in het gebouw van het Kantongerecht te Sommelsdijk. Kapsalon Bakelaar te Den Bommel bestond al 75 jaar en dat werd gevierd Daar was ook reden voor, omdat drie generaties van deze familie bij dit heuglijke gebeuren betrokken waren, zoals de foto aangeeft. .4, Scholieren van 23 basisscholen op Goeree-Overflakkee verza melden een hoeveelheid vuil op de straten, omvattenden 200 Vlaggetjesdag 1996 was weer een enorm succes voor de vis- serij en de bevolking. Onder het motto 'Visafslag Goedereede - klaar voor de toekomst', ziet men de toekomst met vertrou wen tegemoet. -.--,,. Op de N59 kwam de heer W. J. van Stnen uit Ooltgensplaat tussen de Schaapsweg en het Hellegatsplein tengevolge van een verkeersongeval om het leven. De AMGO heeft zich duidelijk aan het publiek gepresenteerd door het houden van de Agrarische Manifestatie Goeree- Overflakkee op 12 en 13 juli. Verzelfstandiging van de visafslag te Goedereede is in studie, onder andere bij het gemeentebestuur van Goedereede, want deze statusverandering moet passen in het gehele visserij- gebeuren, zoals dit zich in deze gemeente manifesteert op zee en aan de wal, tot uitdmkking komend in de diverse activitei ten. Mevrouw Gravendeel heeft per 1 juli haar onderwijstaken beëindigd vanwege haar 40-jarig jubileum. Deze taak verrich te zij overigens met de liefde van haar hart en dat zal onge twijfeld ook afgestraald hebben op haar leeriingen. Tesamen met haar man heeft zij vele jaren het onderwijs op Goeree- Overflakkee een warm hart toegedragen. Vandaar dat een welverdiende mst van harte werd toegewenst. Haar laatste betrekking in het onderwijs vemlde zij vanaf mei 1973 te Den Bommel. Om in de sfeer van het onderwijs te blijven kon worden ver meld dat de eerste steenlegging van de Prins Mauritsschool te Middelhamis heeft plaats gehad door mevrouw Sleurink- Rabbinge en een vertegenwoordiger van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen. Op de plaquette zijn niet alleen de namen van hen, die meewerkten aan het slaan van de eerste paal vermeld, doch is ook Psalm 118:23 aange haald, namelijk „Dit is van de Heere geschied, en het is won derlijk in onze ogen". Dertig Poolse kinderen kwamen voor 14 dagen op bezoek bij gastouders op Goeree-Overflakkee in het kader van de hulp verlening aan de Poolse bevolking van dit eiland. Het informatie- en verwijzingsproject voor Goeree- Overflakkee, opgesteld door de Stuurgroep Recreatie en Toerisme, werd in gebmik genomen door de heer Nolten, lid van gedeputeerde staten van Zuid-Holland, waarbij ook wet houder Klepper van Goedereede was betrokken. De jaarlijkse omloop Goeree-Overflakkee werd op 12 juli aangekondigd. De opbrengst hiervan was bestemd voor Orbis, een project van internationale betekenis om door middel van onderwijs en training blindheid te voorkomen. De Agrarische Manifestatie werd geopend door mevrouw Leemhuis-Stout, Commissaris der Koningin in Zuid-Holland. Onder andere de boerenbreakfast in de schuur van de fam. Wesdorp te Den Bommel was een waar genoegen, terwijl de fa. J. Tuinstra te Herkingen haar aardappeltaart presenteerde als een ware lekkemij. Veel intemationale betekenis verkreeg Goeree-Overflakkee, doordat vanuit de haven te Stellendam het vaartuig 'Lucia Secretia' vertrok naar St. Petersburg in het kader van de grote manifestatie 1996-1997, terwijl de ambassadeur van Zuid- Afrika, de heer Den Beer, een bezoek bracht aan Ouddorp, zijnde de geboorteplaats van de voorouders van de heer Pretorius, die als de grondlegger van de stad Pretoria is te beschouwen. De jaarlijkse demonsü-atiedag voor de Ouddorpse Reddings brigade bleek weer een succes te zijn als publiekstrekker voor hetgeen de reddingsbrigade wist te presteren in geval van nood langs de stranden. 'Tropical' is de nieuwe smaakvariant in het product tokkel- room. Het ontstaan hiervan werd in de keten van Den Hertog Delica met enige feestelijkheid gepresenteerd. Nieuwe Tonge krijgt een nieuw dorpshuis, aldus besloot de gemeenteraad van Middelharnis op 6 augustus. De kosten hiervan bedragen 2 miljoen gulden. De eerste graancirkel op Goeree-Overflakkee in het tarweveld van de heer A. J. L. Jacobs te Middelhamis. Het hoe en waar om is nog steeds niet opgelost. Het echtpaar Robijn-van der Sluijs te Dirksland herdacht haar 70-jarige echtvereniging. De bmidegom, 97 jaar, en de bmid. 92 jaar, mogen zich in een redelijke gezondheid verheugen. Als laatste officiële handeling verrichtte de heer H. L. van Kampenhout als dijkgraaf van het waterschap Goeree- Overflakkee de in gebmikstelling van het steunpunt 'Oost' te Oude Tonge. De kosten van dit project bedroegen ongeveer 700.000 gulden. Op 15 augustus jl. overfeed de heer J. Bmggeman te Goede reede. Betrokkene heeft in het belang van de gemeenschap divese taken verricht en functies vervuld, onder andere als raadslid te Goedereede van september 1958 tot 1966 en vanaf de herindeling van 1966 tot 1967 en vervolgens vanaf 1974 tot 1982. De molens 'De Zwaan' te Ouddorp en 'De Windvang' te Goedereede zijn gerestaureerd. Officieel werden deze molens weer in bedrijf gesteld door de heer Van der Goot, lid van gedeputeerde staten van Zuid-Holland. De 7e Omloop Goeree-Overflakkee was weer een succes. 660 personen namen hieraan deel, waaronder zelfs drie Engelsen. De totale omloop omvatte ongeveer 110 kilometer. Ds. P. den Butter verbond zich opnieuw aan de Chr. Geref. Kerk te Middelhamis met de tekstwoorden ter gelegenheid van zijn intrede-preek uit Filippenzen 3 vers Ib. Dimmen van der Wende te Ouddorp heeft na 30-jarig dienst verband bij de Klepperstee in verband met zijn pensionering zijn taak als terremverzorger voor dit recreatietertein beëin digd. Notaris Korbijn te Oude Tonge heeft per 1 september afscheid genomen als notaris in welke functie hij vanaf 1967 onafge broken werkzaam is geweest. si^ <S^ ^?!%<S?f%^^ 73Jclccn

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 8