Oudejaarsavond Verkoop kalender brengt 6500 op voor 'de bus' Chr. s.g. 'Prins Maurits' neemt nieuw sciioolgebouw in gebruili Plaatwerk hfiibreclitse ^^afe^^ Grote overname van GSM op VS-markt ^:^i6iiw/aarshpemk0mr Hengelaar vermist Auto gestolen: verdachten aangehouden Nevenvestigingen 'De Dillenburg' en de 'Koekoek' worden opgeheven Correctie bericht betreffende OD 52 'Jet' Ramoco b.v. EO maakt radio-opnamen in Dirksland afd. Middelhamis alle merken Garage Knöps B.V. 69e Jaargang No» 6564 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 482629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Wij liven of wij nimmer moeten sterven, een leven zonder God. Wij trachten ons een heilstaat te verwerven van tijdelijk genot. Wij willen hier in rust en welvaart leven, en nimmer is 't genoeg. Wij willen 't ijdel hart vervulling geven, waarnaar 't begerig vroeg. Maar nimmer zal het echte vreugde schenken; het is slechts schijngenot. Wees niet zo dwaas, om daaraan niet te denken! Vlucht met uw nood tot God! Al sneller, sneller wentelen de uren. Hoe vliegt en snelt de tijd! Dit leven zal voor ons niet altijd duren; eens wordt het eeuwigheid. Dit jaar ligt weer voor altijd in 't verleden. Nog roept God u en mij: „Hoort naar Mijn stem; het is voor nog heden; Straks is 't voorgoed voorbij!" Christien de Priester gemeente DIRKSLRND In verband met de jaarwisseling zal op donderdag 2 januari 1997 in &É|j gemeentehuis van Dirksland een nieuwjaarsbijeenkomst worden gehoudeissf Vanaf 19.30 uur is er gelegenheid tot het wisselen van nieuwjaarswense^p Tijdens deze nieuwjaarsbijeenkomst spreekt de Burgemeester een nieuwjaars-*"" toespraak uit. ;si De nieuwjaarsbijeenkomst is bedoeld als een informele ontmoeting tusséff gemeentebestuur en inwoners, zowel persoonlijk als in groepsverband. Iedereen is dan ook van harte welkom. Hoogachtend, Burgemeester en wethouders van Dirksland, de secretaris, de Burgemeester y K. Blijenberg, dr. D. Boonstra. Als u meer wilt dan de laagste prijs vooraüewSIxieAmAl Op 21 december j.l. omstreeks 01.30 uur werd de schipper van de reddingboot 'De Zeemanspot' door de politie in kennis gesteld van het feit dat er een hengelaar niet van het vissen was thuisgekomen en dat zijn hengels waren gevonden bij de Haringvlietsluizen. Bekend was dat de man, een 46-jarige in het A.Z.C, te Hellevoetsluis verblijvende Iraniër, daar vaker kwam om te vissen. Door de kustwacht post Ouddorp werd direct de bemanning van 'De Zeemans pot', de John Stegers en 'De Griend' opgepiept. De zoekactie, waaraan ook het politie- vaartuig P2 aan meedeed, duurde tot ongeveer 04.30 uur. Omstreeks 08.30 uur werd door de kust wacht besloten om de genoemde KNRM-reddingboten en het politievaar- tuig bij daglicht nogmaals te laten zoe ken. De zoektocht duurde tot 11.00 uur. De vermiste hengelaar werd niet gevon den. De verkoop van de Goeree-Overflak- kee-kalender 1997, geschilderd door Jaap van der Slik uit Middelhamis, is weer prima verlopen. In korte tijd was de kalender uitverkocht. Van elke kalender werd 2,50 bestemd voor de actie van de Stichting Woon voorzieningen Goeree-Overflakkee. om een nieuwe bus aan te schaffen t.b.v. de bewoners van Sjaloom, Refugium, Salem en Eben-Haëzer. De totale opbrenst bedroeg, inclusief giften 6500,-. ROCKANJE - Zaterdagavond rond half tien werden door de politie van district De Eilanden bij de Dwarsweg twee inwoners van Rockanje (16 en 17 jaar) aangehouden, op verdenking van diefstal van een personenauto. De personenauto botste op de Dwarsweg bijna tegen een politie-auto en men ging er vervolgens met de wagen met hoge snelheid vandoor. De politie zette de achtervolging in, waarbij de personen auto nog twee lantaarnpalen raakte. Vervolgens renden drie personen de wagen uit. De politie kon er twee aan houden. Een onderzoek is ingesteld. ROTTERDAM - Voedingsmiddelencon cern CSM neemt het Amerikaanse fami liebedrijf Karp's over. Karp's, producent en distributeur van bakkerij-ingrediën ten, heeft een omzet van 320 miljoen gulden, ongeveer een tiende van de omzet die CSM afgelopen boekjaar be haalde. Het is de grootste acquisitie in CSM's geschiedenis. Het Nederlandse concern zal de overname contant betalen. Over de prijs wil het niets zeggen. CSM noemt Karp's een winstgevende groeier. De acquisitie, die naar verwach ting in januari wordt geformaliseerd, zal al in het lopende boekjaar bijdragen tot een stijging van de winst per aandeel. Bij Karp's werken 720 mensen, verdeeld over negen vestigingen. CSM verwacht dat de concemomzet in het lopende jaar stijgt van 3 miljard tot 3,6 miljard gul den. Het aandeel van de Noord-Ameri kaanse activiteiten daarin zal naar schat ting 1,3 miljard zijn. Karp's houdt zich bezig met bakkerij-in grediënten als droge mixen voor cakes en donuts, vruchtenvullingen, suikergla- zuren en vriesdeegprodukten. De onder neming, met hoofdkantoor in Elk Grove Village (Illinois) en acht vestigingen, heeft vooral retailbakkerijen als afne mers. MIDDELHARNIS - Het is zover! Na twee jaren van 'bouwen' zal nu 'het bewonen' een feit worden. De nieuwbouw van de Chr. s.g, 'Prins Maurits' is gereedgekomen. De nevenvestigingen 'De Dillenburg' aan de Juliana van Stolberglaan te Middelhamis en de vestiging aan de Koekoek te Sommelsdijk zullen ontruimd worden tijdens de kerstvakan tie. Na de vakantie zullen alle leerkrachten en leerlingen, die tot nu toe verspreid waren over het hoofdgebouw, de Koekoek en de 'Dillenburg', tezamen zijn in het nieuwe schoolgebouw op de hoek van de Langeweg en de Koningin Julianaweg. Het schoolgebouw van 'De Dillenburg' aan de Juliana van Stolberglaan is in 1930 gebouwd en was bestemd voor de ULO. De heer J. Boot, rector van de 'Prins Maurits' vertelt dat de eerste steen nog steeds aanwezig was. „Die is door al de jaren bewaard gebleven. In het nieu we schoolgebouw wordt de steen, op een speciaal daarvoor bestemde plaats, inge metseld als aandenken. Zo hebben we van al de gebouwen bepaalde dingen kunnen behouden. Die komen in een 'eremuurtje' in het nieuwe gebouw." In 1956 is de ULO verhuisd naar de Kon. Julianaweg en is de VGLO, een onder wijsvorm die nu niet meer bestaat, gebruik gaan maken van het schoolge bouw. Later is in de zeventiger jaren vanuit Dirksland de Landbouw Huis houdschool erin gekomen. Boot: „Toen is de naam 'De Dillenburg' aan de school gegeven. De gedachte daarachter was dat Juliana van Stolberg, de moeder van Prins Willem van Oranje woonde op 'De Dillenburg'. Zo is men aan de naam gekomen. Overigens heeft de naamge ving 'Prins Maurits' van de scholenge meenschap een heel andere achtergrond als de meesten denken. Veelal wordt aangenomen dat. de naam gekozen is naar de bekende Prins Maurits, de zoon van Prins Willem van Oranje. Dat is helemaal niet zo. De naamgeving van voorheen Christelijke ULO en later MULO verdween naar aanleiding van de Mammoetwet. Toen werd een nieuwe naamgeving bedacht. De toenmalige directeur, de heer Van Hoorn, heeft naar aanleiding van de geboorte van de zoon van Prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven, Prins Maurits, toestem ming gevraagd om de school naar de kleine prins te mogen noemen en dat is inderdaad toegestaan. Vanaf die tijd was het dus Christelijke M.A.V.O. 'Prins Maurits'." Groei In 1990 zijn de LHNO 'De Dillenburg' en de Chr. s.g. 'Prins Maurits' (die op dat moment bestond uit MAVO en HAVO) gefuseerd. Vanaf dat moment kwam er ook een Atheneum bij. Het VBO (voorheen huishoudschool) bleef echter in het pand aan de Juliana van Stolberglaan. De 'Prins Maurits' groeide enorm hard. In het gebouw van de oude MAVO aan de Kon. Julianaweg, konden destijds 200 leerlingen. Vanwege de con stante toename van het aantal leerlingen is het gebouw diverse keren uitgebreid. Tevens zijn diverse noodlokalen gebouwd. Boot: „Uiteindelijk konden we zo'n 450 leerlingen in het schoolgebouw lesgeven. We praten dan over 1979. We hadden echter toen 550 leerlingen. In de 'wildernis van Sommelsdijk' zijn toen noodlokalen gebouwd. Het was toen daar echt nog een wildernis. Er was verder bijna nog niets. Aan de Koekoek werden allereerst 10 lokalen neergezet. Weder om vanwege de groei van het aantal leer lingen steeds aangevuld, totdat óp dit moment er 20 lokalen staan." De heer Boot vertelde dat hij in 1984 als rector al begonnen is met het werken aan de totstandkoming van een nieuwbouw. Uiteindelijk 10 jaar na dato, in 1994, kreeg men toestemming om een nieuw schoolgebouw te mogen bouwen. Inmiddels is het aantal leerlingen weer al verder gestegen, zodat het noodzakelijk was om bij de nieuwe school, noodloka len te plaatsten. Vijf noodbouwlokalen zijn van de Koekoek overgebracht en bij de nieuwbouw geplaatst. In het nieuwe schoolgebouw kunnen 1081 leerlingen, terwijl er 1200 zijn. Derhalve was de plaatsing van noodlokalen noodzakelijk. (vervolg op binnenzijde) Vorige week verscheen er een bericht in de pers, waarbij vermeld werd dat De Zeemanspot in actie was geweest voor de gamalenkotter 'Jet', die geen brand stof meer aan boord had. Dat bericht was niet juist. Door een defect aan een pomp kon er geen brand stof meer overgeheveld worden van de reservetank naar de brandstoftank. Er was dus wel brandstof aan boord, maar die kon door genoemd defect niet wor den gebruikt. Het is de bedoeling dat Karp's een zelf standige dochter van CSM's ingrediën tendivisie wordt. De overname past in de strategie van CSM om de positie op dat terrein in Noord-Amerika en Europa te versterken. Het concert bezit in Noord- Amerika al enkele andere bedrijven. Na de overname zal de concernomzet van CSM in het lopende boekjaar naar ver wachting als volgt verdeeld zijn: suiker 17 procent, levensmiddelen 40 procent en ingrediënten 43 procent. uif: NRC RENAULT-dealer De Evangelische Omroep organiseert op donderdag 23 januari een koor- en samenzangavond in Dirksland. Tijdens de avond worden opnamen gemaakt voor het programma 'Laat ons de rustdag wij den'. Dit is een radioprogramma op de zaterdagavond met een meditatie en veel gewijde muziek. Iedereen is van harte welkom. De opnamen vinden plaats in de Ned. Herv. Kerk, Kerkring, en begin nen om 20.00 uur. Aan de avond werken mee Chr. gemeng de zangvereniging 'Sursum Corda' o.l.v. Johan van Broekhoven; Chr. gemengde zangvereniging 'Hart en Stem' o.l.v. Jan Bezuijen en het Prins Mauritskpor van de chr. scholengemeenschap 'Prins Maurits' o.l.v. Mar van der Veer. Het orgel wordt bespeeld door Anton Weenink. De meditaties worden verzorgd door de predikanten M. J. Paul en P. den Butter. De toegang is vrij. Het programma wordt uitgezonden op zaterdagavond via Radio 5. op uitnodiging van het CDA, afdeling Middelhamis, zal op dinsdag 21 januari de heer J. Heijkoop, gedeputeerde van milieu in de provincie Zuid-Holland, in het Trefpunt te Stad aan 't Haringvliet een lezing houden over: De toekomst van Goeree-Overflakkee vanuit Zuid hollands perspectief. Wetende dat de meningen op het eiland verdeeld zijn (opgaan in de provincie Zeeland of bij Zuid-Holland blijven be horen) zullen naar verwachting velen deze lezing bij willen wonen. De avond begint om 20.00 uur. foto: Henk Koppelaar Sint Christoffeldijk, Sommelsdijk Overdenking uit de Heilige Schrift Een straatje om in Dirksland Terugblik 1996 Het kunstenaarsgeslactit Dingemans, deel 2 Fotoflitsen 1996 Raad Goedereede: Verzelfstandiging visafslag noodzakelijk Wie schrijft er mee van en over Flakkee Raad Dirksland bezorgd over toekomst zwembad Kiespiene Kruiswoordpuzzel Comité Behoud Apotheek Nieuwe Tonge Ingebruikname nieuw kerkgebouw Gereformeerde Gemeente Ooitgensplaat VingertingS - 3241 EB Middelhaniis-Tel.(0187)482518 Audio - Video apparatuur - Elektrische huistioudeliJI<e app. VOOR BEELD EN GELUID FOTO VIDEO - ITUIMO - RB>ORTAaE - FOTOOfUnE R^9 ^^3|^^Q C=3 CI3 1=1 C3 C5 izzi en CZ3 czi izj OUODatP-WtttMtnÊt35-TtlÊtoonf>iB7l69iei2/FuSe3734 ■PrfnlalKp'Hogtaoom172-Twhfoont0111)4S2400 voor Goeree-Overflakkee Verkoop -i- Service (0187) 611662 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, (0187) 682496 Middelhamis Telefoon (0187) 482222

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 1