Op monumentendag, zaterdag 14 september werd in Goedereede het prachtige bronzen beeldje van de 'geduchte Amasone' onthuld, het herinnert aan de strijd die de Goereese vrouwen leverden toen de Hoeksen in 1490 hun stad belegerden. DijkgraafVan Kampenhout heeft per 1 september 1996 de 'scepter' overgegeven aan zijn opvolger. Vanaf die datum is de heer Goekoop benoemd als Dijkgraaf van het Waterschap Goeree-Oveifldkkee. In de nacht van donderdag 31 oktober op vrijdag 1 november heeft de politie een grootscheepse kontrole gehouden op het Hellegatsplein. Daarmee is het zgn. Project Roadblock van start gegaan wat tracht d.m.v. intensievere kontroles de veiligheidsgevoelens van de burgers te bevorderen. Dijkgraaf H. L. van Kampenhout werd per 1 september opgevolgd door de nieuwe dijkgraaf Ing. D. Goekoop. Hier is dijkgraaf Van Kampenhout, met echtgenote, op 30 augustus, aanwezig bij de opening van 'Steunpunt Oost' te Oude Tonge Met de eerste steenlegging van de zeven sociale huurwoningen aan de Doornmeet te Goedereede heeft de heer Visser definitief afscheid genomen. Hij is 43 jaar voorzitter van de Raad van Commissarissen van de woningbouwvereniging 'Beter Wonen' geweest. Zaterdag 5 oktober heeft oud-ouderling De Bonte een gedenksteen in het portaal geplaatst van de in aanbouw zijnde kerk van de Ger. Gemeente te Ooltgensplaat. Op 21 december is de kerk officieel geopend. Dinsdag 29 oktober verhuisden de kinderen van de Christelijke School voor basisonderwijs naar het U voormalige schoolgebouw van de MAVO te Oude Tonge. Vriidas 22 november heeft Burgemeester Van Pelt bij de nieuwe fietstunnel het laatste gereconstrueerde stuk Tl 17 geopend Heemraad Jacobs kwam op een bakkersfiets door de tunnel om de genodigden te trakteren op een overheerlijk Tl 17 koekje. De heer Hameeteman heeft op zaterdag 23 november het fotoboek 'Ouddorp een eeuw in foto's en herinneringen' aan burgemeester Sinke overhandigd. Een week later vond in het Prieel bij Recreatiecentrum De Staver de presentatie plaats van 'Sommelsdijk een eeuw in foto's en herinneringen'

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 13