EIIAnDEII-tllEUWS LITIE Lotgenotencontact Kerstconcert Chr. Oratorium Vereniging NIEUWS uit de kerken (010) 2741135 Eerste paal voor 8 vrijstaande woningen te Ouddorp aan de Vogeimeet Politie 24-uurs telefoon: VERVOLGVERHAAL 2e Blad DINSDAG 17 DECEMBER 1996 No. 6562 GEMEENTE MIDDELHARNIS Diefstal auto In de nacht van zondag 8 op maandag 9 december werd te Nieuwe Tonge vanuit de H. J. van Beierenlaan een zilverkleu rige Mercedes gestolen. Deze auto was voorzien van het kenteken XK-IO-YY. Vernieling aan auto Op 10 december werd aangifte gedaan van vernieling van een ruit van een per sonenauto. De ruit werd vermoedelijk vernield met een katapult of iets derge lijks. De auto stond geparkeerd aan de Prinsessenlaan te Sommelsdijk. Slechte slaapplaats Op woensdag 11 december raakte de be stuurster van een personenauto in de berm van de Provincialeweg ter hoogte van Nieuwe Tonge. Vervolgens kwam de auto in de sloot tot stilstand. De be stuurster die niet gewond raakte ver klaarde vermoedelijk in slaap te zijn ge vallen. Auto werd weggetakeld. Boete niet op t^d betaald In de nacht van woensdag 11 op donder dag 12 december werd te Middelhamis een personenauto gecontroleerd. Deze auto had zich verdacht opgehouden het geen gezien was door een getuige. Bij een onderzoek bleek één van de inzitten den niet op tijd zijn opgelegde geldboe tes (totaal 1185 gulden) te hebben be taald. Hij werd direct aangehouden en ingesloten daar hij niet direct kon beta len. Winkeldieven aangehouden Op donderdag 12 december werden twee personen aangehouden door personeel van de HEMA te Middelhamis. De aan gehouden personen bleken in het bezit van een fles shampoo die niet was betaald. De aangehoudenen werden over gebracht naar het buro van politie voor verhoor en daarna heengezonden. Tevens kunnen de winkeldieven geen bood schappen meer doen bij de HEMA daar zij niet meer in de winkel worden toege laten. GEMEENTE DIRKSLAND Vuurwerk afgenomen Op 10 december werd tijdens een sur veillance van de politie gezien dat een 18-jarige vuurwerk afstak in de Fabius- straat te Melissant. Daar dat tot 31 de cember verboden is en daar het niet goed gekeurd vuurwerk (strijkers) betrof werd het vuurwerk ingenomen. De eigenaar kreeg een proces-verbaal. Aanrgding Op 11 december vond een aanrijding plaats op de kruising N215 met de Staak- weg te Dirksland. De oorzaak van de aanrijding bleek te zijn het niet verlenen van voorrang. Aanrijding Op woensdag 11 december vond op de Geldersedijk te Dirksland een aanrijding plaats. Bij de aanrijding waren een per sonenauto en een tractor betrokken. De bestuurder van de auto verklaarde te zijn verblind door de tractorlichten en remde In juni van dit jaar werd in Dorpstienden een plan gepresenteerd voor de bouw van 8 twee onder een kapwoningen. De grond was toegewezen aan aannemingsbedrijf Bloemfontein te Stellendam. Genoemd bedrijf voorzag voldoende belangstelling voor de realisatie voor wat duurdere woningen die goed aan zouden sluiten bij de bestaan de vrije sectorwoningen. Aan het buro voor architektuur en ruimtelijke ordening D. Vroegindeweij b.v. te Mid delhamis werd de opdracht gegeven hiervoor een plan te ontwikkelen. Bij de presentatie bleek echter dat de grond in principe ook was toegezegd aan aspi rant kopers door de gemeente zelf. Besloten werd toen een ander plan te ontwerpen met stichtingskosten van ƒ280.000,-. Dit plan werd 14 dagen later gepresenteerd en binnen het halfuur toegewezen aan de toekomstige bewoners. Het samenspel tussen aannemer en architect had in die korte tijd ertoe geleid dat ieder,zowel gemeente als kopers, enthousiast waren en woensdag 11 december 1996 kon de eerste paal geslagen worden. Gezien de snelle wijze van handelen en de perfecte samenwerking tussen bouwer en architect hebben zij ook samen die eerste paal geslagen tot vreugde van de kopers. zo sterk dat hij is gaan slippen. Nadat beide voertuigen met elkaar in aanraking waren gekomen kwam de personenauto onder aan de dijk tot stilstand en moest worden weggetakeld. GEMEENTE GOEDEREEDE Aanrijding met vier auto's Op 10 december vond te Stellendam op de Eendrachtsdijk een aanrijding plaats waarbij vier auto's betrokken waren. Een bestuurder reed achterop twee stilstaande auto's en vervolgens reed een vierde auto op de stilstaande drie auto's. Drie auto's raakten zondanig beschadigd dat zij weggetakeld moesten worden. Er raakte bij deze aanrijding niemand ge wond. Aanrüding met vee Op woensdag 12 december vond in de avonduren een aanrijding plaats op de Provincialeweg tussen Goedereede en Ouddorp. De bestuurder van een perso nenauto reed een overstekend ree aan. De ree vond de dood en de auto was be schadigd. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Ouderen opgesloten Door een aantal vermoedelijk jeugdige personen wordt overlast veroorzaakt bij een aantal bewoners van Ooltgensplaat. In de avonduren bindt men met een touw de voordeur vast, zodat deze niet meer geopend kan worden. Daar er onder de slachtoffers ook mensen zijn die ook in de avonduren bezoek ontvangen van art sen en fysiotherapeuten is dit extra hin derlijk. voor vrouwen die een miskraam of vroeggeifoorte liebtten geltad Kruiswerk Zuidhollandse Eilan den Gezondheid Service steunt al enige tijd vrouwen die een mis kraam of vroeggeboorte hebben gehad. Wanneer u met een miskraam of vroeg geboorte wordt geconfronteerd, kan dat voor u en uw partaer een heleboel ver driet en pijn betekenen. Een wens van u of u beiden is niet in vervulling gegaan. Ieder jaar krijgen zo'n 170.(XX) vrouwen in Nederiand hier mee te maken. Juist omdat met name miskramen zo vaak voorkomen kan er door de omge ving nogal laconiek op worden gere ageerd. In de verwerking van verdriet staat u, eventueel samen met uw partner dan ook vaak alleen. In deze periode kunt u behoefte hebben om eens met een lotgenoot te praten, iemand die hetzelfde heeft meegemaakt alsu. Hoewel het praten niet altijd gemakke lijk is, kan zo'n gesprek u opluchten en verheiderend werken. Het lotgenoten contact biedt u deze mogelijkheid. Doel van het lotgenotencontact is dan ook: het ondersteunen van vrouwen die een miskraam of vroeggeboorte hebben gehad en hun partners. Opzet van het lotgenotencontact Er zijn verschillende manieren om lotge notencontact te maken. Telefonisch: Belangstellenden kunnen bellen naar Kmiswerk Zuidhollandse Eilanden Ge zondheid Service, tel. (0181) 626226. Uw naam en telefoonnummer worden dan doorgegeven aan een contactpersoon van het lotgenotencontact. Zij belt u zo spoedig mogelijk terug. Persoonlijk: Wanneer u dat wenst kunt u een lotgeno te ook persoonlijk ontmoeten in een daarvoor door het kmiswerk beschikbaar gestelde mimte. U kunt dat rechtstreeks aan het kmiswerk kenbaar maken of aan de lotgenote in een telefonisch gesprek. Op D.V. zaterdag 21 december hoopt de C.O.V. 'Middelhamis' o.l.v. Rinus Verhage haar jaarlijkse kerstcon cert te geven. Werd in het voorjaar de Johannes-Passion uitge voerd met orkest en solisten; mede om budgettaire redenen is nu gekozen voor een kleinschalige opzet. Aan dit concert wer ken mee de fluitisten Suzan Zwart en Cees Veerman, de cel liste Edith Bosma en de organist Paul Kieviet. De lokatie is het prachtige kerkgebouw van de Hervormde gemeente te Sommelsdijk. Het concert begint om 20.00 uur en de kerk is open vanaf 19.30 uur. Gekozen is voor kerstmuziek uit Duitsland, Engeland, Frankrijk en Oostenrijk; het resultaat is een zeer gevarieerd programma waarin de combinatie van koor, fluiten, orgel en cello volledig tot haar recht komt. Het programma ziet er als volgt uit: Duitsland D. Buxtehude: Kantate 'Du Friedefürst, Herr Jesu Christ'. C. Graupner: Drie koralen, o.a. 'Wie schön leuchtet den Morgenstem'. Frankrijk M. A. Charpentier Kyrie en Gloria uit de 'Messe de minuit'. C. Balbastre: Noël 'Joseph est bien Marie' (orgelsolo). C. A. Franck: Psalm 150. Engeland J. Stanley: Comet Voluntary (orgelsolo). Twee Christmas Carols: o.a. 'O come, all ye faithfuU'. G. F. Handel: Allemande en Air uit 'Suite IX' (orgelsolo). Twee Christmas Carols: o.a. 'Once in royal Davids City'. Duitsland/Oostenrijk: J. S. Bach: 'Schaffen sollen sicher weiden' (fluiten en orgel). J. S. Bach: 'Schlafe mein liebsten' (fluiten en orgel). J. Pachelbel: Magnificat. W. A. Mozart: Te Deum. Het toegangsbewijs voor dit concert is een programmaboekje met de volledige teksten en hun vertalingen. Tevens zijn in dit boekje allerlei gegevens over het koor en de uitvoerenden opgenomen. Een citaat uit de toelichting van het koor is: 'Voor het repertoire van de C.O.V. wordt geput uit de rijke schat van de kerkmuziek van alle eeuwen. Voor veel leden, en niet te vergeten voor haar trouwe luisteraars zoals u, is de inni ge band tussen tekst en muziek bijzonder belangrijk'. De inzet van de organisatie - het koor en de Stichting Kerkconcerten 'Goeree-Overflakkee' - is dan ook dat u zich maximaal kunt inleven in deze prachtige muziek, zodat u er hopelijk door verrijkt wordt. De uitvoerenden en de organisatie hopen op uw stimulerende aanwezigheid. De toegangsprijzen bedragen: ƒ10,00 voor volwassenen en ƒ7,50 voor 65+, CJP en scholieren. Kinderen tot 12 jaar heb ben gratis toegang. NED. HERV. KERK Benoemd tot zendingswerker te Malawi voor de stichting Stephanos, W. Pieters te Gene muiden. Beroepen te Ernst A. van Vuuren te Zoetermeer, die bedankte voor IJsselmuiden-Graf- horst; te Moerkapelle A. Jonker te Ba- rendrecht (b.w.), die bedankte voor Vinkeveen; te Stellendam J. van Dijk te Tholen; te Giessendam-Neder-Hardinx- veld R. W. de Koeijer te Heilouw; te Nijmegen (SoW) (part-time) als predi kant voor bijzondere werkzaamheden (geestelijk verzorger van het psychia trisch ziekenhuis aldaar) J. P. Kraaije- veld, predikant voor buitengewone werk zaamheden (geestelijk verzorjger van de inrichtingen van het Ministerie van Jus titie); te Streefkerk A. P. Voets te Hoe velaken. Bedankt voor Krimpen aan den IJssel (b.w.) J. Veldhuijzen te Putten; voor Zwijndrecht A. W. van der Plas te Waddinxveen. GEREF. KERKEN Benoemd door de generale synode tot predikant in algemene dienst, dr. P. Schelling, evan gelisatiepredikant voor de classis 's-Gra- venhage, die deze benoeming heeft aan genomen. Beroepen te Zierikzee als geestelijk verzorger van verpleeghuis Comeliastichting mw. drs. E. M. Lingen-van Veen, kandidaat te Burgh-Haamstede, die dit beroep heeft aangenomen; te Hardenberg drs. A. de Lange te Oosterwolde (Fr.); te Drie-ber- gen-Rijsenburg voor het ouderenpasto- raat (part-time) R. E. van der Wal, wo nende te Houten, die dit beroep heeft aangenomen. Beroepbaarstelling P. Veldman, Goudhaver 40, 3892 BL Zeewolde, tel. (036) 5226318; dr. G. J. van Klinken, Speenkmid 6,9561 DR Ter Apel, tel. (0599) 582725. Aangenomen naar Doetinchem (SoW) drs. L. van Weijen te Velp (Gld). te Axel (wijk west) O. W. Bouwsma te Roden. Aangenomen naar Barendrecht G. Meijer, kandidaat te Kampen, die bedankte voor Almkerk- Werkendam; naar Mussel C. van Dussel- dorp, kandidaat te Usselmuiden, die be dankte voor Surhuisterveen i.c.m. Op ende. Bedankt voor Hardenberg-Centmm W. Scherff te Spakenburg-Zuid. NED. GEREF. KERKEN Beroepbaar ds. E. A. W. Mouissie, voorheen predi kant van de Igreja Reformada no Brasil te Carambei (Brazilië). Adres: Molen weg 13, 3828 AH Hoogland, tel. (033) 4803461 (van ma/vr 19.00-20.30 uur). Aangenomen naar Wezep W. van Dijk te Hattem. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Hoogeveen R. van de Kamp te Vee- nendaal. 5,. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Zoetermeer G. J. van Aalst te Ridder kerk; te Nunspeet P. Mulder te Capelle aan den Ussel/Middelwatering. Bedankt voor Katwijk aan Zee J. Kartels te Oude- mirdum; voor Sint Annaland C. Hog- chem te Borssele. -14- Al kreeg hij ook de brief zelf niet te zien, grootvader deelde hem de inhoud mee en nodigde hem uit, eerlijk te be kennen, wat er op de bewuste zaterdag avond was gepasseerd. Het viel hem zwaar, daarop een ant woord te geven. Liever had hij het maar voor zich gehouden. Hij was al blij, dat het achter de mg lag; had er graag met geen woord meer van gerept en zich voorgenomen door zijn gedrag te tonen, hoe zijn beloften, gisteren afge legd, hem emst waren. Maar nu moest hij er wel op temg komen. Hij kon niet loochenen, dat hij zeer verkeerd had gedaan en zich slecht had ge dragen. Maar dat eerlijk voor Grootvader en Gree te be kennen, nee, dat was te veel gevergd. En toen dan ook, in zeer verzachtende termen het verhaal van het voorgevallene volgde, zorgde Steven veront schuldigingen genoeg bij te brengen. De toestand waarin hij had verkeerd, Brams en Heins ophitsen de woorden, oom Barends' prikkelende minach ting moesten zijn daad vergoelijken. En boven dien, hij had immers oom Barends feitelijk niet aangeraakt; bij bedreiging was het gebleven en het was dus niet dan overdrijving van 'meneer' Ba rends zó over het gebeurde te schrijven. Zwijngend hadden zowel grootvader als Greet naar zijn bekentenis, die meer had van een verde diging geluisterd. En toen hij uitgesproken was, blééf Greet zwijgen. Zij wilde, waar zij zo weinig met Steven in jaren verschilde, hem niet verbitteren door haar spreken. Maar grootvader zweeg niet. En over zijn lippen kwamen ernstige woorden van vermaan. Streng keurde hij Stevens gedrag af en hij bracht hem met een enkele toespeling onder het oog, hoezeer zijn daad zijn moeder zou bedroefd hebben, hoe hij bei zijn ouders te schande had ge maakt, en Greets taak ten zeerste had verzwaard. Maar naast de bestraffing kwam ook het woord van liefdevolle terechtwijzing; dat Steven de kracht, om tegen de zonde en verleiding te strij den, mocht zoeken niet in zichzelf, maar bij God. Steven zweeg. Hoe kon hij hierop antwoorden. Grootvader begreep hem niet! Grootvader bekeek hem helemaal verkeerd. Hij kon niet inzien, dat, wat hij gedaan had, nu zo erg was. En immers, het zou niet weer gebeuren; had hij dat gisteren niet reeds beloofd? Hij zou zwijgen, maar door zijn daden tonen, dat ze op hem aan konden! Grootvader bemerkte wel, dat zijn woorden weinig invloed op Stevens hart oefenden. En Greet ont ging het evenmin. Ze kon in Stevens herhaling: „Het zal niet meer gebeuren", geen enkel spoor van berouw zien. Nauwelijks was de avondmaaltijd geëindigd, of Steven ging naar bed. Maar de slaap kon hij niet vatten. 2^ker, grootvader en Greet namen dat veel te hoog op; maar toch, in zijn hart bedroefde het hem, dat Greet door zijn toedoen zó van Duin oord wegraakte, want hij hield wezenlijk veel van haar. Maar dan wierp hij alle schuld weer op oom Barends, op Bram, op ieder, behalve op zich zelf. Och, als het maar een paar weken verder was, dan zouden ze thuis wel zien, dat hij zijn beloften ge houden had en het dmkkende gevoel, dat hem nu bezwaarde, zou verdwenen zijn. Steven bevond zich op een gevaarlijke weg, te ge vaarlijker, omdat hij het zelf niet inzag. Het was hem een dubbele verlichting toen hij de volgende morgen weer naar zijn werk kon. Het werk zou hem wel afleiding geven en hoe minder hij nu thuis moest blijven, hoe liever het hem was. Op het werk ontmoette hij, gelijk vanzelf spreekt, Hein, die bij dezelfde patroon in dienst was, en die hem sinds zaterdagavond telkens zocht aan te klampen. Steven toonde zich echter in het geheel niet toeschietelijk; integendeel, hij bleef hem met opzet uit de weg en antwoordde hem niet op zijn praatjes. Maar moeilijker werd zijn toestand, toen de vol gende dag ook Bram zich op het werk vertoonde. Er moest meer volk aan het werk gesteld worden, wilde de aannemer op tijd klaar zijn en zo lukte het Bram in gezelschap van Steven te komen. Hij was vast besloten deze niet meer los te laten. Hein zou helpen, daar kon hij op rekenen. En tegen bei der invloed zou Steven immers niet bestand zijn. Toen het schafttijd was, zocht Steven een stil plek je om zijn middagmaal te gebmiken. Bram nuttig de dit altijd in een herberg, dus zou hij mstig kun nen zitten. Ditmaal echter scheen Bram van zijn gewoonte af te wijken. Al spoedig zetten Bram en Hein zich in Stevens nabijheid neer. Een fles, door Hein meegebracht, werd telkens aangesproken en eindelijk onder een grap ook Steven aangeboden. Een donkere blik en minachtend gebaar was het enig antwoord van deze. Dit wekte echter in niet geringe mate de spotlust van de twee op. „Wel broertje, nog altijd boos?" sarde Bram. „2^ker het restje van de bui van zaterdagavond!" ,Je begrijpt, wat een preek hij heeft moeten aan horen. Bram", komt Hein er tussen. „Denk eens aan, jongen, zo'n zedige zus en zo'n heilige groot vader!" Steven voelt zich in staat het tweetal het een of ander stuk gereedschap naar het hoofd te slinge ren. Het bloed kookt spoedig bij hem. En nu voor al, want hun spreken ergert hem geweldig: zijn zonde wordt hem in herinnering gebracht, zijn zus ter en grootvader zijn het mikpunt van hun lage spottemij. Toch lukt het hem zich kalm te houden, al kost het grote moeite. Zo vlug mogelijk verorbert hij zijn middagmaal. Danken zal hij nu maar niet; het mocht hun spotlust nog maar meer te prikkelen. Snel staat hij op, en zonder een woord te spreken, verwijdert hij zich. Hij moet immers oppassen, dat hij geen nieuwe dwaasheden begint. Maar het kost hem o, zoveel moeite. Hij voelt zich ook tegen die beiden niet opgewassen; was het Bram nog alleen; maar de laag gezonken Hein Bronders ontziet hem immers niet eveneens partij tegen hem te kiezen. Wat kan hij tegen hem beginnen? Hij is als het ware aan hun moedwil en willekeur helemaal overgeleverd. Hij voelt zich dan maar heel ongelukkig. En opnieuw komt het bittere gevoel boven: het gevoel van opstand tegen Gods bestel. Zo gaat de week voorbij. Het gelukt hem tamelijk goed zijn vijanden te ont wijken en met een zekere trots komt hij zaterdag op de gewone tijd thuis. Maar Greet en grootvader bemerken toch wel, dat hem iets scheelt. Met Em houdt hij zich zeer wei nig bezig en liefst is hij maar wat alleen of houdt hij zich, alsof een of ander boek hem helemaal in beslag neemt. Eigenlijk ziet hij tegen een gesprek op, bang als hij is, dat het gebeurde op de een of andere wijze er in betrokken zal worden. Een nieuwe week begint; voor Steven brengt de arbeid afleiding en verlichting. Zwijgend verricht hij zijn werk. De andere knechts vinden zijn han delwijze zeer zonderling: vroeger was Steven toch niet zo in zich zelf gekeerd. (wordt vervolgd) Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overfiakliee Si^^^t*"»»*"-»™^ GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 3