EIIAtlDEII-IIIEUWS Aanleg Marina Stellendam begonnen (010) 2741135 Kerstconcert en krentemikken Kerstconcert Soli Deo Gloria Eindejaarsprogramma van Theetuin 'De Bongerd' Opbrengst Sempre-marathon GRANDIOOS! Kerstzangavond in de Chr. Ger. Kerk te Middelharnis Kerstconcert 'Excelsior' in Exoduskerk Politie 24-uurs telefoon: Kerstavond in Nieuwe Tonge 3e Blad VRIJDAG 13 DECEMBER 1996 No. 6561 GEMEENTE DIRKSLAND Inbraak bejaardencentrum Op zaterdag 7 december omstreeks 3.30 uur werd door een bewoner gehoord dat er vermoedelijk werd ingebroken in genoemd het bejaardencentrum. Er bleek bij onderzoek daadwerkelijk ingebroken te zijn. De dader werd door melder gestoord en was gevlucht. Eveneens in dezelfde nacht was er inge broken in de kantine van de voetbalver eniging te Herkingen. Aldaar werden enkele goederen gestolen. Auto van de dyk Op vrijdagmiddag 6 december reed een bestuurder van een personenauto over de Geldersedijk te Dirksland achter een andere auto. De voorste auto remde voor een voor hem rijdende fietser. De andere autobestuurder bemerkte dit te laat en als laatste redmiddel reed hij van de dijk en kwam tot stilstand in het talud van de dijk. Werd met behulp van een traktor weer op de dijk getrokken. GEMEENTE MIDDELHARNIS Diefstaf kalkoenen Tussen donderdag 5 en vrijdag 6 decem ber werden er zes kalkoenen gestolen uit een weiland aan de ST. Pietersweg te Nieuwe Tonge. Controle verdovende middelen Op zaterdagnacht 7 december werden enkele personen in een auto op het Spui- plein gecontroleerd in verband met ver moedelijk gebruik van verdovende mid delen. In het voertuig werd een hoeveel heid speed aangetroffen. Vernieling auto Tussen donderdag 5 en vrijdag 6 decem ber werd een geparkeerde personenauto, merk Renault, kleur zwart, in de Pluvier bekrast. Verlaten plaats aanrijding Op zaterdag 7 december deed de eige naar van een personenauto aangifte van verlaten plaats ongeval. Zijn bestelbus was op het Kerkepad te Middelharnis aangereden door een andere auto. De dader heeft zich niet gemeld. Inbraak vfoning Op zondag werd er ingebroken in een woning te Middelharnis. Na verbreking van een ruit verschafte men zich de toe gang tot de woning. Hierna werden diverse goederen uit de woning wegge nomen. De technische recherche stelt een nader onderzoek in. Op woensdag 18 december geeft het gemengd koor 'Excelsior' uit Dirksland een kerstconcert in de Exoduskerk aan de Dorpsweg te Sommelsdijk. Medewerking aan dit concert geven de Algemene Zangvereniging 'Ventura* uit Hellevoetsluis, de beide koren zullen muzikaal worden begeleid door Trio Alzando. Dit trio bestaat uit Ceacile Bos man piano, Willeke van Rooyen dwars fluit en Eric van der Pol op de hobo. De algehele muzikale leiding van deze kert- avond heeft Bas van Houte, tevens diri gent van 'Excelsior' en 'Ventura'. Ook de samenzang zal niet ontbreken. De dames van het gemengd koor 'Excel sior' zullen deze avond voor de eerste keer hun nieuwe blouses tonen en de heren uiteraard met een bijpassende pochet en strik. 'Excelsior' heeft deze kleding mede aan kunnen schaffen door een gulle gift van het Anjerfonds. Ook heeft het Anjerfonds een mooi bedrag voor een nieuwe piano aan 'Excelsior' overgemaakt. Het gemengd koor 'Excelsior' telt 94 leden, de Algemene Zangvereniging 'Ventura' 79. Het kerstrepertoire op dit concert zal uit klassieke en hedendaagse kerstliederen bestaan. De toegang is 5,-. Kaarten 's avonds aan de kerk of bij de voorzitter van 'Excelsior', Ina Krijger, tel. 485024. Aanvang concert 20.00 uur; kerk open 19.30 uur. Naast het concert 's avonds in de Exodus-kerk zal 'Excelsior' op kerts- avond 24 december vanaf 19.30 uur een kerstconcert op de Gran Place van Grandorado Port Zelande verzorgen. De toegang voor dit concert is vrij. GEMEENTE DIRKSLAND Inbraak in auto Op vrijdagmorgen werd er een auto opengebroken op de parkeerplaats van strand Noord te Ouddorp. Uit de auto, een groene Suzuki, werden diverse goe deren gestolen. Vernieling van auto Tussen woensdag 4 en vrijdag 6 decem ber werd een geparkeerde personenauto, merk Golf kleur rood, bekrast. De auto stond op het Tulpenpad. Inbraak woning Op zaterdagavond 7 december werd te Ouddoip ingebroken in een woning. Uit de woning werd onder andere een horlo ge gestolen. Marina Stellendam zal binnen enkele jaren uitgroeien tot een moderne jachthaven met ca. 400 ligplaatsen STELLENDAM - Margriet Mat- thijsse, die afgelopen zomer tijdens de Olympische Spelen in Atlanta winnares werd van olympisch zil ver in de Europe zeilklasse, heeft afgelopen zaterdagmiddag de offi ciële starthandeling verricht van de aanleg van Marina Stellendam. Inmiddels is reeds een kwart van alle beschikbare ligplaatsen ver huurd. De totale Marina zal in een tydsbestek van ongeveer 3 jaar ge heel zijn voltooid en voorzien van alle faciliteiten welke een water sporter zich kan wensen. Margriet Matthijsse kwam vanaf het Haringvliet op de nieuw aan te leggen jachthaven aan zeilen, daarbij begeleid door een vaartuig van Rijkswaterstaat en de Reddingsboot van de KNRM. Ze meerde keurig af bij Marina Stellendam, waar nu nog geen sprake is van een fraaie aanlegsteiger. Dit zal in de nabije toekomst zeer snel gaan veranderen. Margriet heeft het officiële startsein daartoe gegeven door, eenmaal op het droge gekomen, de zandzuiger in wer king te stellen, onder het toeziend oog van ruim honderd genodigden, waaron der de toekomstige ligplaatshouders. Jachthaven Reeds in 1977 heeft de gemeenteraad van Goedereede het bestemmingsplan 'Havens van Stellendam' vastgelegd. Hierin werd onder meer een jachthaven voorzien, ten oosten van de binnenhaven en ten noordwesten van het namurgebied 'Plaat van Scheelhoek'. Na de goedkeu ring door GS van Zuid-Holland is er door het Zuid-Hollands Landschap een beroep ingesteld tegen dit bestemmings plan. Dit beroep werd door de Raad van State in januari 1984 ongegrond ver klaard. De stichting 'Jachthaven Plaat van Scheelhoek' was inmiddels zeer ambitieus aan het werk gegaan, daar ze in 1986 de jachthaven al gereed wilde hebben. De stichting kreeg echter tegen slagen en uiteindelijk werd deze opgehe ven. Ongeveer op datzelfde moment Margriet Matthijsse (l) stelt de zandzuiger in werking begon de familie Pesch in de buitenha- ven van Stellendam een jachthaven, die voorzag in een grote behoefte voor zee gaande watersporters. Deze was gelegen naast de gemeentelijke visafslag van Goedereede. Door een uitbreiding van de buitenhaven in de richting van de jachthaven, ten behoeve van de visserij, gingen er pro blemen ontstaan tussen de watersporters en de beroepsvissers. Dit heeft geleid tot het opheffen van de jachthaven op 1 april 1995, waardoor de ligplaatshouders noodgedwongen naar elders moesten uit wijken. In 1992 had een groep ligplaats houders zich verenigd in de WV 'Scheel hoek'. Deze vereniging heeft zich inge zet voor de jachthaven, waarvan zater dagmiddag de aanleg is gestart: 'Marina Stellendam'. Aprill997 Het is de bedoeling dat de jachthaven gefaseerd wordt aangelegd. Het eerste gedeelte moet in april 1997 gereed zijn om de eerste schepen een ligplaats te kunnen bieden. Het aantal ligplaatsen dat dan beschikbaar zal zijn, bedraagt onge veer 150 stuks. De boxlengte varieert van 7 tot 20 meter. Tevens zullen accom modaties in definitieve- of tijdelijke huisvestingen gerealiseerd worden, zoals onder andere een havenkantoor, toilet- en douche accommodatie en horecavoor- zieningen. Het ligt in de bedoeling om de totale Marina in ongeveer 3 jaar geheel te voltooien. Er zal dan ruimte geboden worden aan ongeveer 400 ligplaatsen. Daarbij zal er een ruim aanbod zijn aan voorzieningen, zowel op de wal als in de haven. De nieuwe jachthaven ligt aan de Delta Haven 61 te Stellendam, naast de be staande binnenhaven. De nieuwe jacht haven op deze plaats biedt de beschut ting van het Haringvliet en verschaft tevens de mogelijkheid tot een direkte toegang naar zee. Bezwaren Na een welkomstwoord van de voorzitter van de stichting, de heer Hooymeijer vond de officiële starthandeling plaats. Daarna werd in het infocentrum, wat door middel van tenten was vergroot ten behoeve van deze bijeenkomst, door wethouder Visser van de gemeente 'Sempre Crescendo' Voor de Koninklijke Fanfare 'Sempre Crescendo' uit Middelharnis-Sommels- dijk is december een drukke tijd. Elders in dit blad kunt u lezen over de - overigens zeer geslaagde - marathon van zaterdag jl. en hier worden alweer de nieuwe activiteiten aangekondigd! Ten eerste kunt u op maandag 16 en dinsdag 17 december de leden van Sem pre weer aan de deur verwachten met verse krentemikken van Bakker Koese uit Sommelsdijk. Omdat veel mensen vaak al op deze overheerlijke 'mik' zit ten te wachten, zal Sempre deze traditie zeker niet zomaar over boord zetten! Op donderdag 19 december zal het Leer- lingenorkest van 'Sempre Crescendo' o.l.v. Arie Stolk een kerstconcert geven in samenwerking met het kinderkoor 'Jong Apollo' uit Nieuwe Tonge, o.l.v. Nelleke Bruggeman-de Bonte. Het concert wordt gegeven in 'De Noten kraker', Jul. van Stolberglaan te Middel harnis en het begint om 19.330 uur. De toegang is gratis. Voor het traditionele Oudejaarsconcert van Sempre's fanfare-orkest bent u weer van harte uitgenodigd in de Showroom van Garage Knöps op vrijdag 27 decem ber a.s. D.V. woensdag 18 december zal de Chr. gem. zangvereniging Soli Deo Gloria een kerstconcert geven in de Ned. Herv. Kerk te Stellendam. Het koor staat o.l.v. dirigent P. Heyboer uit Tholen. Het koor zal worden begeleid door Eric Quist. Een koperkwartet zal ons begeleiden bij enkele liederen. Het chr. dameskoor 'De Lofstem' uit Den Bommel o.l.v. dirigent P. Wessels zal hun medewerking verlenen. Dhr. T. R. Rietveld, pastoraal medewer ker uit Stellendam, zal de meditatie ver zorgen. De avond begint om 20.00 uur. Kerk open 19.30 uur. Goedereede de vereniging geluk gewenst met deze dag. „Ik zeg maar eerlijk dat we in eerste plaats niet stonden te trappe len om akkoord te gaan met de plannen. Uiteindelijk hebben we toch het besluit genomen aan de komst van een jachtha ven op deze plaats mee te werken. Echter dat heeft nog al wat 'voeten in de aarde' gehad. Er werden bezwaren ingediend die echter ongegrond zijn verklaard. Als gemeente hebben we geen probleem dat de jachthaven op deze plaats komt, maar we willen wel dat het aanliggende natuurgebied, 'de Plaat van Scheelhoek', geëerbiedigd wordt." Ook hoopt Visser dat de jachthaven een plaats in de samenleving van de gemeen te zal te krijgen. „Het komen van zo'n mooie jachthaven betekent heel wat voor een gemeente. We zien het als een pro moting van de gemeente Goedereede." Hij hoopt op goede kontakten tussen de vereniging en de gemeente. Bovendien hoopte hij op een goede relatie tussen de vereniging en de aangrenzende bedrij ven. „Er waren nog al wat bezwaren van hun kant. Denk er echter aan: 'Een goede buur is beter dan een verre vriend'", zo vertrouwde de wethouder de toehoorders toe. Vele besprekingen Het officiële gedeelte werd afgesloten met een toespraak van de penningmees ter, de heer Monshouwer. Hij gaf een historisch overzicht over het tot stand komen van de plannen voor de jachtha ven. De heer Monshouwer refereerde aan de moeilijke weg die was doorlopen: „Het is niet vanzelf gegaan. Om op deze lokatie een jachthaven te realiseren heb ben vele besprekingen, met vele ver schillende instanties, moeten plaatsvin den om alle benodigde vergunningen te ontvangen." Hij hoopte dat ook met de naast gelegen bedrijven een goede samenwerking zou opgebouwd worden. „Het zal aan ons niet liggen!" Voorts gaf hij aan dat 'Marina Stellendam' voor de regio een positieve uitstraling zal heb ben. Bovendien is het de bedoeling zoveel mogelijk met lokale bedrijven zaken te doen. Ook voor de werkgele genheid zag hij een positieve ontwikke ling: „Wanneer de jachthaven volledig in exploitatie is, dan zal dit ook een positie ve bijdrage leveren aan de werkgelegen heid." De kerstvakantie nadert weer en natuurlijk is er dan in de theetuin weer het een en ander te doen. Janny Tulp (uit Zwijndrecht) stelt haar charmante olieverfschilderijen ten toon. Het is werk, dat zowel door de onderwerpkeuze (natuur, stilleven, schilderachtige plekjes in binnen- en buitenland) als door de fijnzinnige behandeling in ieders smaak zal val len. Janny Tulp heeft veel technieken beoefend: bij To Kuiper heeft zij een aantal jaren het pottenbakken beoefend en bij Bert Stoop houtsnijlessen gevolgd. Maar kleur werd voor haar zo overwegend belangrijk, dat zij zich als lid van 'Studio 76' in Dordrecht in het schilderen ging bekwamen. Intussen doet zij dat al een jaar of tien en al is zij er voor haar levensonderhoud niet van afhankelijk (en dus 'amateur'), de kwaliteit van haar werk mag gerust professioneel genoemd worden. Het is dus best de moeite waard om een deeltje van de komende vrije tijd te reserve ren voor een bezoek aan deze expositie en dan meteen misschien eens kennis maken het de 'high coffee', die de Theetuin in de kerstvakantie als variatie op een 'high tea' aanbiedt. De expositie loopt van 15 december 1996 tot en met 11 januari 1997 en is geopend van 10.30 tot 21.30 uur, dagelijks behalve donderdags en 25 december (Ie kerstdag); wel open op donderdag 26 december (2e kerstdag). Moe, maar zeer tevreden, dat was de stemming die heerste na afloop van de marathon van 'Sempre Crescendo' za terdag jl. in de Showroom van Garage Knöps. Na een hele dag muziek maken in en rondom de showroom was er maar liefst ƒ10.000,- aan sponsorgelden bin nen. Een groot deel hiervan was al toe gezegd door verschillende bedrijven in de regio, maar het publiek liet zich zater dag ook niet onbetuigd. Door gastdirigenten en -slagwerkers en door gulle gaven in de collectebus werd nog eens zo'n 1200 gulden bij elkaar gebracht. Door de opbrengst van de horeca werd uiteindelijk de 10.000,- bereikt! De Koninklijke Fanfare 'Sempre Cres cendo' wil iedereen die hieraan, op wat voor manier ook, heeft bijgedragen, har telijk bedanken. Op deze manier komt het doel van de acties - vervanging van een deel van het instrumentarium - een flinke stap dichterbij! Het programma van het wensconcert Op dinsdag 17 december wordt de kerst avond van de Apollo's gehouden in 'Ons Dorpshuis' te Nieuwe Tonge. Aan deze avond wordt medewerking ver leend door kinderkoor Apollo, Gemengd koor Apollo, Harmonie-orkest Apollo en voor het eerst The Blue Stocking Singers van Apollo. Dit laatst genoemde koor is pas oktober opgericht. De dames zijn heel enthousiast en willen graag aan deze kerstavond meedoen. Natuurlijk is er ook gelegenheid voor samenzang. We hopen op uw aller komst. Dus dinsdag 17 december in 'Ons Dorps huis' te Nieuwe Tonge, aanvang 20.00 uur. Zaal open om 19.30 uur. bleek als volgt uit de bus te zijn geko men: 1. Pocahontas 2. James Bond 3. Schonen blauen Donau 4. Dromen zijn bedrog 5. The Phantom of the Opera 6. Colonel Bogey 7. Gershwin De enige inzender met alle 7 goed en dus de winnaar van het fototoestel was de heer Arie van Vliet uit Middelharnis. Op D.V. vrijdag 20 december a.s. ho pen het Kinderkoor 'Zingt nu den Heer' en het Christeiyk Jongerenkoor Psallite Deo, beiden uit Middelharnis een Kerstzangavond te houden in de Christelijke Gereformeerde Kerk aan de Hoflaan te Middelharnis. Aanvang 19.30 uur. Kerk open: 19.00 uur. Ds. P. den Butter, predikant van de Christelijke Gereformeerde Kerk van Middelharnis zal deze avond de Kerst meditatie verzorgen. Het kinderkoor 'Zingt nu den Heer' staat onder leiding van Peter Wessels. Hij diri geert dit koor al vele jaren en gaf zo doende reeds aan velen een gedegen mu zikale ondergrond mee. Het kinderkoor zingt op deze avond de volgende liede ren: 'Looft God gij Christ'nen maakt hem groot' en 'in Bethlehems stal'. Ook zal uit de kindermonden het 'Ere zij God' klinken, dit alles naar bewerkingen van de eigen dirigent. Ook zal het lied 'Christus met eer gekroonde' ten gehore worden gebracht, naar een bewerking van Henk van Waardenburg. Het Christelijk Jongerenkoor Psallite Deo wordt reeds vanaf de oprichting in 1989 gedirigeerd door Paul Kieviet. Zij openen deze avond met het zingen van een introïtus: 'Komt allen tezamen' van Piet Rippen. Een levendig stuk met een verrassend kordate orgelzetting, een stuk dat zich in vier coupletten van verschillende zetting met vaart een weg baant naar een even kort als majestueus slot. Gezamenlijk zullen de koren een Lied motet ten gehore brengen. Het kinder koor zingt het 'Nu zijt wellecome', ter wijl het jongerenkoor het 'Want een Kind is ons geboren' uit Jesaja 9:5 zingt, naar een bewerking van Hans Boelee. Het Christelijk Jongerenkoor Psallite Deo vervolgt verder het programma met: 'Het Woord werd Vlees' een motet van C. C. Dedekind, naar Johannes 1 vers 14. Wat haar juiste sfeer kent bij de clave- cimbelbegeleiding door dirigent Paul Kieviet. Het Bach-koraal 'Kom tot ons, o kom met macht' is van verstilde schoonheid. Het is een biddend adventslied dat door een voortdurend lopende 4-stemmige zetting een prachtig geheel vormt. Om in een loflied te eindigen: 'Lof zij God in 't Hemelrijk'. De Kantate 'Nichts soil uns scheiden von der Liebe Gottes' van D. Buxtehude be staat uit 3 delen en zal met clavecimbel worden begeleid. Het betreft hier het zegelied dat de apostel Paulus optekende in de Romeinenbrief, hoofdstuk 8 vanaf vers 31. Het eerste deel dat tevens het hoofddeel is, wordt door het koor gezon gen, het is een telkens terugkerend thema: Niets zal ons scheiden van de liefde Gods. Het tweede deel wordt ge zongen door Caroline Grootenboer en bestaat uit twee coupletten, waarin wordt bezongen dat zelfs verdrukking, of be nauwdheid, of honger, geen boos gevaar of zelfs de dood kan scheiden van de liefde Gods. Elk couplet wordt vervol gens afgesloten door het koor met een herhaling van het thema. Waarna het derde deel door het koor wordt gezon gen. Hierin staat centraal dat God zijn enig geboren Zoon in liefde schonk om zo de vergeving van zonden mogelijk te maken. Het geheel wordt afgesloten met een herhaling van het eerste deel, door het koor. Bart-Jaap de Bakker is als vaste organist aan het Christelijk Jongerenkoor Psallite Deo verbonden. Verder ligt deze avond de nadruk op samenzang. Peter Wessels en Bart-Jaap de Bakker begeleiden deze beurtelings. Zoals u ziet, zal deze avond een zeer gevarieerd programma ten gehore wor den gebracht. We hopen dan ook op veler komst! Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflalclcee

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 5