foto mis vs^ ïie^ iiHiuuletw^ a^eceniie^AiiclG CONCERTAGENDA 1996/97 MODESTOFFEN AFGEPRIJSD Zaterdag 14 december Jostiband-concert in Middelharnis Moo'Jawtjc- \a/'VLIET0'westdiM2 MIDDELHARNIS, tel. (0187) 485222 Tussen kerst en nieuwfaar gesloten MENSEN LEREN VAN ELKAAR WATERSCHAP GOEREE - OVERFLAKKEE 12 en 13 december gesloten Damver. 'Denk en Zet' VRIJDAG 6 DECEMBER 1996 EILANDEN-NIEUWS Blz.3 Vissersdijk 69 3241 EC Middelharnis ■0(0187)483028 Afsluiting Molenpoldersedijk Oude Tonge Dijkgraaf en heemraden attenderen op het volgende: In verband met het leggen van een duiker zal de Molenpoldersedijk te Oude Tonge tussen de Molendijk en de Helledijk voor het verkeer worden afgesloten van 9 tot en met 27 december 1996 of zoveel korter als mogelijk dan wel langer als noodzakelijk is. Het verkeer ter plaatse zal worden omgeleid. MIDDELHARNIS, 3 december 1996 VAN KAMPENHOUT GROEN gerechtsdeurwaarders De betaalbare specialist bij o.a.: incassozaken, huurgeschillen, arbeidsconflicten, juridische procedures, taxaties en veilingen. St. Joris Doelstraat 7, Sommelsdijk, postbus 47, 3240 AA Middelharnis. tel. 0187-484700 fax. 0187-486007 Dé adviseur met incasseringsvermogen! T. V. d. Doel, huisarts te Melissant Wegens nascholing is de pralitijli Waarneming door de doktoren H. C. Graaf land, tel. 601227 en S. Broek, tel. 601262. .^oA/tacA// MIDDELHARNIS TELEFOON (0187) 482794 vrijdag, 13 december Kerk Doopsgezinde Gemeente - Ouddorp. Kerstconcert. Chr. Vo caal Ensemble "One More Voice" 0.1.v. W.Chr. Meyboom. Organist: Andries Stam. Aanvang: 20 uur zaterdag, 14 december Hervormde Kerk - Dirksland. Kerst concert. Chr. Gemengd Koor "Sur- sum Corda" o.l.v. Johan van Broek hoven; Chr. Gemengd Koor "Hart en Stem" en het Jeugdkoor o.l.v. Jan Bezuijen. Sopraan: Herien Wieringa. Organist: Anton Weenink. Aanvang: 20 uur zaterdag, 14 december Dorpstienden - Ouddorp. Kerstcon cert. Urker Mannenkoor "Hallelu jah" uit Urk o.l.v. Jan Quintes Zwart, trompet: Gebroeders Brouwer. Aan vang: 7 uur maandag, 16 december Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Kerstconcert. Mannenkoor "Ons Koor" te Sommelsdijk en Z.W.N. Mannenkoor te Goes. Aanvang: 20 uur woensdag, 18 december Hervormde Kerk - Stellendam. Chr. Gem. Zangver. "Soli Deo Gloria" te Stellendam. Aanvang: uur woensdag, 18 december Hervormde Kerk - Stellendam. Kerstconcert. Chr. Gemengde Zangver. "Soli Deo Gloria" te Stel lendam o.l.v. P. Heyboer uit Tholen. Aanvang: 20 uur vrijdag, 20 december Chr. Ger. Kerk - Middelharnis. Kerstconcert. Kinderkoor "Zingt nu den Heer" o.l.v. Peet Wessels en Chr. Jongerenkoor "Psallite Deo" o.l.v. Paul Kieviet. Organist: Bart-Jaap de Bakker. Aanvang: 19.30 uur zaterdag, 21 december Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee. Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Kerstconcert. Chr. Oratorium Vereniging "Middelhar nis" o.l.v. Rinus Verhage. Aanvang: 20 uur. zaterdag, 21 december Hervormde Kerk - Nieuwe Tonge. Kerstzangavond. Chr. Gem. Koor "Advendo" te Nieuwe Tonge o.l.v. Michel de Wit; Kinderkoor "Bid en Zing" te Nieuwe Tonge o.l.v. Peter Wildeman en Chr. Mannenkoor Ethan uit Yerseke o.l.v. Rijk Rijksen. Organist: Bram BouL Aanvang: 19.30 uur. zaterdag, 21 december Dorpstienden - Ouddorp. Chr. Gem. Zangver. "Hart en Stem" te Ouddorp; Chr. Jeugdkoor "Van Knop tot Bloem" te Ouddorp en Chr. Kinder koor "Jong begonnen" te Ouddorp o.l.v. Jan Bezuijen en Chr. Gem Zangver. "Sursum Corda" te Dirks land o.l.v. Johan van Broekhoven. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag, 21 december Hervormde Kerk - Oude Tonge. "Com nu met Sangh" te Oude Tonge; "Jubilate" te Ooltgensplaat en Chr. Jongerenkoor "Con Amore" te Dirksland met leden van het Koper ensemble "Vooruit". Aanvang: 20 uur. zaterdag, 21 december Hervormde Kerk - Nieuwe Tonge. Kerstzangavond. Chr. Gem. Koor "Advendo" en Chr. Jeugdkoor "Bid en Zing" te Nieuwe-Tonge o.l.v. Peter Wildeman en Chr. Mannenkoor "Ethan" uit Yerseke o.l.v. Rijk Rijksen. Aanvang: 19.30 uur. maandag, 23 december Gereformeerde Kerk - Stad aan 't Haringvliet. Kerstzangavond. "Hoekse Waards Mannenkoor" o.l.v. Adri Poortvliet en Chr. Gem. Zang ver. "Soli Deo Gloria" te Stad aan 't Haringvliet o.l.v. Paul Kieviet. Organist: Kees Villerius. Trompettist: Jacques van Broekhoven. Aanvang: 20 uur. dinsdag, 24 december Hervormde Kerk - Middelharnis. Kerstzangavond. Herv. Zangveren. "Jeduthun" te Middelhamis o.l.v. Mar v.d. Veer. Organist: Bart-Jaap de Bakker. Aanvang: 19.30 uur donderdag, 26 december Ger. Gemeente - Dirksland. Kerst concert. Soli Deo Gloria o.l.v. Van Nieuwenhuis; Dirkslands Mannen koor o.l.v. Fr. Kornet en Jeugdkoor Juventa o.l.v. Van Nieuwenhuis. Organisten: W. van Lenten en M. de Wit. Aanvang: 19 uur zaterdag, 18 Januari 1997 Hervormde Kerk - Middelharnis. Concert ten bate van Woord Daad. Niet-ritmisch Psalmzangkoor uit Ede o.l.v. Ab Vroegindeweij. Organist: Berend van Steenbeek. Aanvang: 19.30 uur zaterdag, 25 januari Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee. Exoduskerk Sommels- Nu voor 5,-; 7,50; 10,-; 15,-; 20,- en 25 gulden per meter Verl<oop - reparatie alle merken VLIETO naai- en locl<machines dijk. Schoolconcert. Het IJsselkwar- tet, bestaande uit Juliette Hoeksema, dwarsfluit; Marry Jongsma, hobo; Victor Jonker, klarinet en Wim Stok, fagot. Aanvang: 20 uur zaterdag, 8 februari Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Thematisch Orgelconcert over Johann Sebastian Bach nr. 1 door Paul Kie viet. Aanvang: 20 uur zaterdag, 22 februari Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee. Hervormde Kerk - Nieuwe Tonge. Orgelconcert met improvisaties en gemeentezang door Geert Bierling, organist te Rotterdam/ Delfshaven. Aanvang: 20 uur. zaterdag, 15 maart Hervormde Kerk - Nieuwe Tonge. Concert t.b.v. Stichting "Ontmoe ting". Dirksland Mannenkoor o.l.v. Frans Comet. Organisten: Michel de Wit en Lennert Knöps. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag, 15 maart Hervormde Kerk - Middelharnis. Thematisch Orgelconcert over Johann Sebastian Bach nr. 2 door Paul Kieviet. Aanvang: 20 uur. zaterdag, 22 maart Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee. Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Passieconcert door Magister Cantat onder leiding van Arie Eikelboom. Aanvang: 20 uur. zaterdag, 26 apri! Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee. Hervormde Kerk - Oude Tonge. Dwarsfluit: Hanni Barendrecht; hobo: Theo Peeters; orgel: Wim Boer. Aanvang: 20 uur zaterdag, 10 mei Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Thematisch Orgelconcert: Improvisa ties en Literatuur door Paul Kieviet. Aanvang: 20 uur. zaterdag, 31 mei Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee. Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Abram Bezuijen, orga nist te Noorwegen speelt "Goldberg"- variaties, BWV 988 van J.S. Bach. Aanvang: 20 uur. zaterdag, 21 juni Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Orgelconcert door de leerlingen van Paul Kieviet. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag, 28 juni Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee. Hervormde Kerk - Dirksland. Chr. Oratorium Vereni ging "Middelharnis" onder leiding van Rinus Verhage. Aanvang: 20 uur. dinsdag, 29 juli Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee. Doopsgezinde Kerk - Ouddorp. Zomerconcert. Dwarsfluit: Cees Veerman; Piano: Piet West hoeve. Aanvang: 20 uur. dinsdag, 12 augustus Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee. Toren van Goedereede. Zomerconcert. Barokviool: Mariëtte Holtrop; clavecimbel: Reitze Smits; carillon: Jan Bezuijen. Aanvang: 20 uur. zaterdag, 30 augustus Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee. Rooms Katholieke Kerk - Middelhamis. Zomerconcert. Viool: Janine Jansen en orgel: Jan Jansen. Aanvang: 20 uur. zaterdag, 27 september Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee. Hervormde Kerk - Dirksland. Klein Koor Toonkunst "Rotterdam" onder leiding van Daan Admiraal, aanvang: 20 uur zaterdag, 25 oktober Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee. Exoduskerk - Som melsdijk. Ensemble Scarabee met blokfluit: Caecilia de Leeuw; barok- hobo: Fernardo Souza; barokcello: Maaike Roelofs; Clavecimbel: Mar- greet Prinsen. Aanvang: 20 uur zaterdag, 29 november. Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee. Rooms Katholieke Kerk - Oude Tonge. Lezing in sa menwerking met De Vereniging van Orgelvrienden door Dr. Hans van Nieuwkoop, organist te Alkmaar. Aanvang: 14.30 uur. 's Avonds in de Hervormde Kerk - Oude Tonge. Orgelconcert door Dr. Hans van Nieuwkoop. Aanvang: 20 uur. zaterdag, 3 januari 1998 Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee. Hervormde Kerk - Middelhamis. The Messiah van G.F. Handel door de Chr. Oratorium Vereniging "Middel hamis" met het Randstedelijk Bege leidingsorkest. Algehele leiding: Rinus Verhage. Aanvang: 20 uur Deze rubriek - uitsluitend bedoeld voor kerkconcerten op Goeree en Overflakkee - beoogt een spreiding van de concert avonden te bewerkstelligen. Verenigingen kunnen zich bij het vast stellen van hun programma op boven staande informatie richten. Komen er onverhoopt toch meerdere concerten op een en dezelfde avond voor, dan worden ze geplaatst in volgor de van binnenkomst. Stuurt u tijdig uw gegevens toe en niet enkele weken voordat het concert plaats vindt. We hopen deze mbriek elke eerste vrij dag van de maand te plaatsen. Concerten tot een jaar na datum worden opgenomen. Aanmeldingen voor deze rubriek uitslui tend door middel van formulieren, die kunnen worden aangevraagd via tel. 482560. Stand per 2-12-1996 Afdeling 1: 1. H. Koese10 - 26 2. H. Verolme.......9-14 3. C. Polder10-14 4. J.A. Dekker8- 13 5. LMackloet6- 12 6. W. Vroegindeweij9 - 9 7. L Koese9 - 8 8. J. van Hoom7 - 6 9. C. Spee7 - 6 10. A. Verolme.....9 - 4 Afdeling 2: 1J. A. van Hoom9 - 22 2. A. V. d. Veer9 - 18 3. A.Knape11 -17 4. P.vanBmssel10-14 5. M. Klink10-14 6. J. Lodder11 -13 MIDDELHARNIS - Zaterdagavond 14 december staat er een uniek concert te gebeuren in Sportkomplex de Sta- ver, aan de Olympiaweg te Middel harnis. Op deze avond zal het Josti Band Orkest een concert verzorgen. Dit op uitnodiging van de Stichting Vrienden Woonvoorzieningen Goeree- Overflakkee. Stichting Vrienden Ook al lijkt het wat stiller te zijn gewor den op Flakkee, de akties voor de bus gaan gewoon door. Nadat de Stichting Vrienden Woonvoorzieningen Goeree- Overflakkee vorig jaar werd opgericht is er heel wat gebeurt. Vrijwel meteen is deze organisatie zich gaan inzetten voor een vervoermiddel ten behoeve van een viertal woonvoorzieningen op het eiland. Het feit dat het voor vele oudere bewo ners moeilijk werd om nog buiten te ko men, een dokter te bezoeken, of gewoon boodschappen te doen, bracht hen ertoe zich in te zetten voor een eigen busje voor de tehuizen. Dit plannetje lijkt aar dig gelukt. Het sympathieke doel bracht meerderen in beweging. De zakenwereld, scholieren, maar ook een kunstenaar be sloten dit plan te steunen. Inmiddels is er dan ook een aardig bedrag bij elkaar voor de bus. En ook de opbrengst van het Josti Band Concert op zaterdag 14 de cember zal voor dit doel worden aange wend. JosTi Band Orkest Het werd al eerder opgemerkt, het is een unieke combinatie. Een concert vóór ge handicapten dóór gehandicapten. Want in het Josti Band Orkest musiceren 180 verstandelijk gehandicapten. Het meren deel van hen woont in de Hooge Burch, een centrum voor gehandicapten te Zwammerdam. Het orkest heeft als doelstelling de ver standelijk gehandicapte deelnemers mo gelijkheden te bieden om bezig te zijn met hun muzikale hobby. Hierbij wordt gebruik gemaakt van een kleurenmuziek- notatie. Met deze bijzondere aanpak is het door middel van kleurenstickers op de toetsen mogelijk om alle gewenste muziekstukken te spelen. Dit door de leiding van de Josti Band zelf ontwikkelde muziekschrift wordt in middels bij meer dan 1000 instellingen, scholen en muziekscholen met succes gebruikt. Eigenlijk behoeft de Josti Band geen na dere aankondiging. Dit jaar vierden ze hun dertigjarig jubileum. En dat ging niet onopgemerkt voorbij. In een tv-uitzen- ding stonden ze afgelopen juni in het middelpunt van de belangstelling. Maar ook de uitzending van afgelopen Sinter klaasavond mocht er zijn! Ziende op het nationale cadeau, wat op 5 december werd overhandigd, mag worden gesteld dat de Josties een publieksvriend zijn. De Vrienden Woonvoorzieningen zijn dan ook gelukkig, juist deze muzikanten voor dit concert te hebben kunnen vast leggen. Concert Voor het concert op zaterdag 14 decem ber is inmiddels veel belangstelling ge toond. Mede door de inzet van de hoofd sponsor, de gezamenlijke Rabobanken op Goeree-Overflakkee is de voorver koop een succes geworden. Een beetje hadden ze hier ook op gehoopt. Bij het organiseren werd gekozen voor een zo groot mogelijke zaal. De gedachte hier achter was dat zoveel mogelijk mensen van zo'n unieke band moeten kunnen genieten. Gelukkig zijn er nog voldoende kaarten te koop, zodat nog niemand teleurgesteld hoeft te worden. Naast de voorverkoop zullen dus ook aan de zaal kaarten te koop zijn. Het concert begint om precies acht uur. De zaal gaat om kwart over zeven al open. Gedurende tweemaal drie kwartier zal de Josti Band van zich laten horen. Het pro gramma voor deze avond ziet er dan ook veelbelovend uit. Er zullen zelfs, hoe kan het ook anders, kerstliederen te horen zijn. De Josti Band staat bekend om haar brede genre. Haar volksliedjes en het geestelijke lied zijn door de jaren heen misschien wel een soort handelsmerk geworden. Tijdens het concert in de Sta- ver zal zelfs de Strauss-Medley te beluis teren zijn. Gelukkig maar dat bij de vele opvattingen over orkesten, kwaliteit en schoonheid, het gevoel geldt als iets dat de muziek met ons doet. Want zo vergaat het ook een bezoeker van een concert van deze muzikanten. De combinatie van horen, maar vooral het zien musiceren van deze mensen die ondanks hun han dicap smaakmakers zijn, doet wat met een mens. Hun succesformule: musice ren met een vleugje entertainment, zal ook in Middelhamis voor een geslaagde avond zorgen. Kaarten Wie hen ooit op televisie zag zal zeggen: dat wil ik ook meemaken. In Middelhar nis is die mogelijkheid, op zaterdag avond 14 december. De kaarten voor dit concert zijn tot vrijdag 13 december 12.00 uur, bij alle Rabobankkantoren op Goeree-Overflakkee te koop. Voor mensen buiten Flakkee geldt, dat zij telefonisch kunnen reserveren. Dit kan onder nummers (0187) 484660 of 486128. De toegangsprijs is ƒ20,- per persoon incl. een consumptie tijdens de pauze. Zolang de voorraad strekt zijn de kaarten ook aan de zaal verkrijgbaar. Maar ge zien de te verwachten dmkte adviseert de organisatie, deze toch maar tijdens de voorverkoop te kopen, of telefonische te reserveren. Flakkee heeft dit jaar wel een heel bijzonder decemberconcert. Zorg dat u erbij bent. 7. A. Krijgsman11 - 10 8. F. Noordijk10 - 9 9. R. Jacobs8 - 4 10. G. Zaaijer7 - 3 11. J. A. Gebuis8 - 3 Afdeling 3: 1. J. V. d. Kooij.....11 -19 2. G.M. Koese10- 18 3. H. Schellevis10 -17 4. H. Noordijk11 -17 5. J. Holleman8 -15 6. J. Verbiest..............11 - 15 7. J. Groenendijk11 -10 8. T. Staal10-7 9. J. Nagtegaal4 - 6 10. J. A. Nipius10 - 2 WestKral^oelstraata>^** FOTO 3245 BK Sommolsdljk/SNELSERVICE^ tel.(0187)486841 VSO stuurt geen geld of graan naar de Derde Wereld, maar mensen. Deskundigen uit onderwijs, gezondheidszorg en techniek doen de nieuwe ervaring op en laten kennis achter... Stichting VSO Nederland Hooghiemstraplein 142, 3514 AZ Utrecht. Tel. 030 - 2769231 Giro 92 T NEW BONDSTREET NEW BONDSTREET NEW BONDSTREET NEW tSibert iiji'^'^?^^^^^'^^ SINDS /1965

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 7