Masterplan Recreatie en Toerisme Tuin van Goeree Bokaal naar familie Melissant Cadeautip PREDIKBEURTEN Triplum-concert met harp, altviool en dwarsfluit in katholieke kerk Familiespel Goeree-Overflakkee Iglo-Ola verkoopt vestiging Melissant aan Koninklijke Brinkers Verlichtingsactie voor leerlingen voortgezet onderwijs Goeree-Overflakkee vervolg van voorpagina Verjaardagskalender 13.95 Muziekcassette 19,00 Werkgroep van de Nederlandse Hartstichting afdeling Middelharnis Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 29 NOVEMBER 1996 Bij de andere verkoop van grond, aan de heer J. Boone, gaat het echter over bouwgrond die onder zijn winkelpand aan het Oranjeplein in Stellendam ligt. Ook wil Boone nog een stuk grond kopen wat tussen zijn pand en het pand op nummer 6 ligt. De bedoeling is dit aan te wenden voor een uitbreiding van het winkelpand. Omdat het hierbij om bouwgrond gaat, die normaal gesproken veel duurder is, heeft het college door te middelen gemeend dit voor 50 gulden te kunnen aanbieden. Na uitleg over de tot standkoming van de prijzen ging de hele commissie akkoord met de verkoop. 'Jan J oosten' Het bestuur van de scoutinggroep 'Jan Joosten' in Ouddorp wil graag een eigen clubgebouw bouwen met een oppervlak te van 120 vierkante meter. Er is daar al een gesprek over geweest met de wet houder en daaruit kwamen twee lokaties naar voren waar het clubgebouw gereali seerd zou kunnen worden. Beide loka ties, de Waterweg en de Oudelandseweg 75 te Ouddorp, spreken de commissiele den echter niet aan. Zij hebben dan ook voorgesteld om het clubgebouw te bou wen nabij het voetbalveld op de Hofdijkseweg bij de ijsbaan. Volgens de commissieleden is dat de mooiste en beste locatie omdat dan alles bij elkaar zit. J. van Oosterom: „Dan kan er multifunctioneel gebruik worden gemaakt van de ijsbaan. We moeten van uit de gemeente dan ook alle medewer king verlenen dat de padvinderij daar hun clubgebouw kunnen plaatsen. Bo vendien kan daar, met wat eenvoudige voorzieningen, wat ruimte worden gecreëerd voor de padvinders." Ook mevrouw Tigchelaar-van As (PvdA) wil de clubactiviteiten centraal houden en vindt de Hofdijkseweg een bijzonder geschikte plaats. VVD-er Van Meer vindt echter dat de verlichting van het parkeerterrein veel te wensen over laat. „We moeten wel zorgen dat de openbare verlichting daar optimaal wordt. Nu is dat bijzonder slecht. Ook de verlichting op de toegangswegen moet verbeterd worden." G. Moerkerk (RPF) vindt het jammer dat de ijsclub geen medewerking wil verle nen. „We moeten deze locatie als gemeente aanmoedigen. Jammer dat de ijsclub dwars ligt. Want die willen niet dat ze gebruik maken van hun gebouw. Nu, dan moet er maar een gebouw bijko men." Kampeervergunmngen Het college wil graag een aantal extra bepalingen op laten nemen in de nieuwe kampeervergunningen die met ingang van 1 januari 1997 worden verstrekt. Zo wil het college dat er rondom het sanitai re gebouw op de campings een strook grond van tenminste tien meter vrij blijft van kampeermiddelen. Ook moet het kampeerterrein worden voorzien van een zodanige beplanting, dat het een passend element vormt in de omgeving en dat aan een doelmatige inrichting wordt bij gedragen. Het totale aantal parkeerplaat sen, dat op het kampeerterrein aanwezig moet zijn voor de auto's van de gasten en hun bezoekers, dient tenminste 110 procent van het aantal standplaatsen te bedragen, terwijl tenminste 10 procent op een centrale parkeerplaats moet zijn gelegen. Op het kampeerterrein moet ten behoeve van de gasten een plaats worden aangewezen voor sport- en speelactivi- teiten. Bovendien dient de oppervlakte van de betreffende standplaatsen te vol doen aan de daarvoor geldende opper vlakte. De vergunninghouders krijgen tien jaar de gelegenheid om dit allemaal te realiseren. SGP-er A. van der Wende vond de tien jaar limiet veel te krap. „Tien jaar is wat kort om dit allemaal te realiseren. Onze fractie ziet dan ook liever dat deze ter mijn langer wordt. Je zet de ondernemers vast met zo'n regel. Niet alle onderne mers zijn zo kapitaalkrachtig dat ze dit in tien jaar kunnen waarmaken." Ook G. Moerkerk vond de eisen nogal streng opgelegd. „Ik heb verschillende campinghouders gebeld en daaruit is naar voren gekomen dat er veel mensen zijn die totaal geen behoefte hebben aan uitbreiding van hun standplaats tot 130 vierkante meter. Laat ze toch dat plekje houden als ze dat zo willen. Wat ik ech ter wel in de verordening zou willen opgenomen zien, is het gescheiden inza melen van afval. Dat gebeurt op de cam pings nog steeds niet. Laten we dat in de verordening wel verplicht stellen." J. van Oosterom vond het opvallend dat het aantal toiletten niet genoemd wordt. „Er staat wel in hoeveel douches er moe ten zijn maar over het aantal toiletten lees ik niets. En dat vind ik veel belang rijker! Dat is het eerste wat ik altijd doe als ik op een camping kom. Kijken waar de toiletten zijn en bovendien ook of ze schoon en hygiënisch zijn. Maar waar ik nu ook mee vast loop is dat we hiermee weer vooruit lopen op het masterplan." Volgens wethouder Lokker is het de tijdsdrang die parten speelt. „Straks komen er aanvragen voor nieuwe ver gunningen. Dan moeten deze regels erin opgenomen zijn." VVD-er Van der Meer: „Ik vind het geen goede zaak dat we omwille van de tijds drang iets moeten bepalen wat straks in het masterplan uitvoerig za! worden besproken. Ik stel voor om hiermee te wachten. Werk straks dat plan uit en bepaal dan de voorwaarden. Laten we nu een pas op de plaats maken." Na de woorden van de VVD-er vonden ook de andere commissieleden dat dit beter was. Zij stemden unaniem in met het voorstel van Van der Meer om nu een pas op de plaats te maken en te wachten tot het behandelen van het mas terplan. Onder grote belangstelling vond dins dagavond in het Blaeuwe Huus te Ouddorp de feestelijke uitreiking van de Tuin van Goeree Bokaal 1996 plaats. Deze wisselbokaal werd uitge reikt aan de eerste prijswinnaar van de tuinenwedstrijd, die inmiddels al voor de derde maal was georganiseerd door de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde Goe- ree-Overflakkee, in samenwerking met de VVV Ouddorp. Gedurende de gehele zomer hadden de negenentwintig deelnemers aan deze wedstrijd hun uiterste best gedaan om hun tuin in tip-top conditie te houden. De deelnemers waren in drie groepen ver deeld, ledere groep werd in de maanden mei, juli en september bezocht door drie keurmeesters. ledere keurmeester keurde daarbij steeds een andere groep tuinen, zodat hij alle tuinen tenslotte een keer had bekeken. De keurmeesters waren dit jaar Gerard Tanis, Hans Both en Hans van Oostenbrugge. Tim Grinwis maakte van iedere tuin foto's van de meest karakteristieke plekjes. Dit jaar was de keuring iets anders geregeld dan voor heen, namelijk met aparte punten op diverse onderdelen. Hierbij moet men denken aan de beplanting, het gazon, de aanleg van de vijver, maar ook het tuin meubilair, zoals potten, beelden en ver lichting. Bovendien werd gekeken naar de mate en wijze van onderhoud en hoe de terrassen en paden zijn aangelegd. VVV-directeur Monique Herbonnet, die deze avond gastvrijheid verieende aan de KMTP, verheugde zich erover dat het aantal deelnemers weer hoger was dan het jaar ervoor. Ditmaal was er zelfs een inschrijving bij uit Gocdereede. Zij hoopte van harte dat deze trend zich zal voortzetten, want als alle tuinen van Ouddorp er prachtig bijliggen, is dat ook een leuk visitekaartje voor de VVV, meende zij. Bestuurslid Cees Appel van de KMTP maakte tenslotte de winnaars bekend. Veel lof had hij voor de schitterende tui nen die waren aangetroffen. Het onder ling niveau was praktisch gelijk, zodat wel geconcludeerd mag worden dat het hier gaat om echte tuinliefhebbers. Het verbaasde hem trouwens dat gezien het droge seizoen de tuinen er zo perfect uit zagen. De eerste prijs was voor Ko en Anja Mc- li.ssant, die de wisselbokaal in ontvangst mochten nemen en deze gedurende een jaar mogen koesteren. Bovendien ontvin gen zij een VVV-waardebon van 75,-. De tweede prijs, een waardebon van vijf tig gulden, werd gewonnen door A. Hoek van de Hazersweg, die helaas deze avond niet aanwezig was. Op de derde plaats eindigden twee deelnemers, namelijk Dirk Grinwis van de Hazersweg en Teun Mierop van de Broekweg. Zij behaalden precies hetzelfde aantal punten. Namens deze winnaars namen mevrouw Grinwis en mevrouw Mierop de prijzen in ont vangst, voor ieder een waardebon van vijfendertig gulden. Alle deelnemers ontvingen een door Tim Grinwis en Hans van Oostenbrugge sa mengesteld en bijzonder verzorgd rap port, waarin de cijfers van de keuringen en de foto's waren opgenomen. De eerste prijswinnaars, Ko en Anja Me- li.ssant, waren blij verrast over de uitslag. Hoewel zij zelf aan de Rustburg wonen, hebben zij een schitterende tuin aange legd bij de oma van Ko aan de Kelder- weg, met doorkijkjes en een prachtige waterpartij. De penningmeester van de KMTP, H. Bouwknegt, maakte op deze avond te vens de uitslag bekend van de fotowed strijd van 1995 die als thema 'Planten in potten en kuipen' had. Ditmaal waren de foto's niet beoordeeld door een foto graaf, maar mocht het publiek de mooi ste foto aanwijzen. Uit de vele inzenders kwam tenslotte als winnaar van de eerste prijs de heer A. Brabcr uit de bus. De tweede prijs werd gewonnen door me vrouw L. Jansen uit Stellendam. De foto wedstrijd van dit jaar, waarbij het liefste plekje van de tuin gefotografeerd mag worden, loopt nog door tot 31 december 1996. Oude Tramstations op Goeree-Overflakkee Zang- en orgelavond in de Visafslag te Stellendam, Dirkslands en Ridder- kerks mannenkoor. Jongerenkoor 'Con Amore', trompettisten Herman en Henk-Jan Drost. Verkrijgbaar bij: Boekhandel van der Boom, Sommelsdijk. Boekhandel Akershoek, Ouddorp. tel. te bestellen: (0187) 682507. Zondag 1 december 1996 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. N. P. J. Kleiberg, Vee- nendaal en 18.30 uur ds. R. Veldman. Eben-Haëzer: 9.30 uur ds. R. Veld man en 18.30 uur ds. N. P. J. Klei berg. Woensdag 4 december, Dorps kerk: 19.30 uur kand. Ch. Schreur, Nieuw Lckkerland - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk lO.OOuurdhr. G. J. Smoutercn 18.30 uur ds. L. Kruger - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. J. W. van Estrik, voor bereiding Heilig Avondmaal en 18.30 uur ds. P. H. van Harten, Ridderkerk. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Russchcr, Oud-Beijerland, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. J. van Dijk, Tholen (be roepen predikant) - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Krcxïze en 18.30 uur ds. J. H. Becker, Klundert. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. G. Blom en 18.00 uur ds. P. C. van Keulen, Ouderkerk a/d IJsscl - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur drs. Glas, Hellevoctsluis - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. lO.CX) uur ds. J. het Lam, bediening Heilig Avondmaal; 15.00 uur ds. M. J. Paul, voortzetting Heilig Avondmaal Vroonlande en 18.00 uur ds. J. het Lam, dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.(X) uur ds. A. M. den Boer. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Schaap en 18.00 uur kand. G. A. van Ginkel, Maartensdijk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. den Toom en 18.00 uur ds. G. Mulder - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. T. Cazandcr en 15.30 uur Samenzangdicnst - Rem. Ger. Gem. lO.(X) uur ds. G. Bl(x;mendaal - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. J. H. Verwaal (Avondmaal). MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butler - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. H. Out en 17.00 uur ds. A. Jobsen, Zierikzee - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 1 1.00 uur ds. M. Heemskerk (H.A.) en 16.00 uur stu dent P. H. Vos - Christengemeente Vrienden van de Bijbel Dickhuus, Ben. Zandpad 10.00 uur br. J. de Gans. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Beider - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lee.sdien.st. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uu rds. J. P. J. Voets, Amcmuiden, be diening Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. C. Evers, Putten, dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. D. Burger, v.m. bediening Heilig Avond maal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. P. C. Koster, Spijkenisse. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. van der Valk, Andcl en 18.00 uur ds. A. Vos, voorbereiding Heilig Avondmaal - Ger. Kerk 10.00 uur drs. A. C. Feij (voorbcr. H.A.) en 18.00 uur ds. W. Praamsma, Rotterdam. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. B. ten Hove, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 9.30 uur ds. Tj. Ausma, Naaldwijk en 18.00 uur drs. A. C. Feij. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. J. W. Verboom, Bodegra ven, bediening Heilig Avondmaal. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 uur (voorber. H.A.) en 14.30 uur ds. A. den Hartog - Ger. Gem. In Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. Enkele weken geleden stond in de plaat selijke bladen een berichtje, dat er te Middelharnis een geslaagde reanimatie poging was uitgevoerd. Mevrouw C. Kleijn uit Nieuwe Tonge was op maandag 18 november jl. opge roepen voor de jaarlijkse herhaling reani matie, om haar vaardigheid bij te hou den. Mevrouw Kleijn was diegene die bij bovenbedoelde reanimatie betrokken was. Namens de werkgroep werd zij door de voorzitter met deze geslaagde poging hartelijk gefeliciteerd en een bloemetje aangeboden, ook voor haar zuster die haar hierbij geholpen heeft. Namens het slachtoffer (haar zwager) en verdere familie werd haar ook door haar dochter nog een prachtig boeket over handigd. Wilt u ook uw medemens in nood helpen volg dan een cursus reanimatie om u de nodige vaardigheden eigen te maken. Wij geven op 9 en 16 december 1996 weer een nieuwe cursus. Kosten ƒ25,-. De cursus wordt gegeven in verpleeghuis 'de Samaritaan' te Sommelsdijk. Aan vang 19.00 uur. U kunt u opgeven bij fam. Dijkgraaf, Pr. Beatrixlaan 5, Middelharnis, tel. (0187) 483311 of bij Jannie Joppe, Berkenlaan 21, Middelharnis, tel. (0187) 482318. 7 december in Middelharnis: Debussy, Ravel, Messiaen In het kader van de fondsenwerving wordt door de Rotaryclub Goeree- Overflakkee, met medewerking van het bedrijfsleven op het eiland, het Familie spel Goeree-Overflakkee uitgebracht. Het familiespel is gemaakt om, door middel van de verkoop ervan, gelden bij een te brengen voor de beveiliging van de vele waardevolle zaken die het Streekmuseum te Sommelsdijk herbergt. Naast het feit dat het spel echt mooi is geworden, werkt het op deze manier mee aan het behoud van waardevolle, veelal ook fraaie voorwerpen, die samen inzicht geven in de geschiedenis van het voor malige eiland. Gisteren is het spel officieel gepresen teerd. Dit is gebeurd door uitreiking van een spel aan de burgemeesters van de gemeenten Dirksland, Goedereedc, Mid delharnis en Oostflakkee. De verkoopprijs van het familiespel zal ƒ50,- gaan bedragen. Elders in deze krant zullen de verkoopadressen worden bekendgemaakt. ROTTERDAM - Iglo-Ola heeft gisteren overeenstemming bereikt met het personeel van ijsfabriek Den Hertog in Melissant en de vak organisaties over de overdracht van de onderneming aan Konin klijke Brinkers te Zoetermeer. Brinkers is van plan zich in Melis sant toe te leggen op de productie van bavarois en andere desserts. Het bedrijf zal onderdeel uitmaken van de gebaksdivisie. Door de transactie blijft de werkgelegen heid voor alle 52 personeelsleden behouden. Financiële details van de transactie worden niet bekend gemaakt. Dit is gisteren in Rotterdam meegedeeld. De overdracht is mede tot stand geko men dankzij de inschakeling van het bureau BCE in Hoofddorp. BCE werd door Iglo-Ola en de vakorganisaties ingeschakeld bij het zoeken naar alterna tieve werkgelegenheid voor de vestiging in Melissant, nadat Iglo-Ola het voorne men bekend had gemaakt de ijsproductie vanuit Melissant te verplaatsen naar de fabriek in Wilp. „Wij zijn verheugd dat er uiteindelijk een voor alle partijen bevredigende oplossing is bereikt", aldus Ger Bcmer, lid van de directie van Iglo-Ola. „Wij hebben het volste vertrouwen dat met deze vooraanstaande onderneming de continuïteit van het bedrijf in Melissant is gewaarborgd." Bestuurder Piet Fortuin van CNV Voeding, een vakgroep van de CNV Industrie- en Voedingsbond, zei mede namens Hans van der Windt van de Industriebond FNV, Chris Baggerman van de Reformatorisch Maatschappelijke Unie en de Ondernemingsraad: „Deze oplossing zou maatgevend moeten zijn voor andere reorganisaties bij Unilever. Behoud van werkgelegenheid en inko men zijn daarbij de uitgangspunten." Er wordt naar gestreefd de overdracht per 1 februari aanstaande te realiseren. Een en ander houdt in dat met ingang van begin 1997 het Hertog-ijs in Wilp zal worden geproduceerd. In de prachtige akoestische ruimte kunt u het tweede triplum-concert horen met vooral muziek uit deze eeuw. Tijdens dit concert sfeervolle muziek van Ravel, Debussy, Messiaen en anderen. Hieraan zullen meewerken Lenie de Meij, harp; Annemarie van den Bogaard, alt-viool en Marion Schopman, dwarsfluit. Verder zal organist Sietse van Wijgerden, initia tiefnemer van Triplum, enkele werken voor orgel uitvoeren. De TRlPLUM-concerten zullen op dezelfde wijze voortgezet worden zoals het publiek gewend is: andere concerten dan de traditionele, waarbij aan elk con cert een eigen creatieve invulling wordt gegeven. De aanvang is steeds 20.15 uur. De gedachte achter deze concerten schuilt in de naam TRIPLUM, compo nisten kwamen op het idee om bij de ont wikkeling van de meerstemmigheid niet alleen een tweede, maar ook een derde melodie toe te voegen. En deze derde melodie had een andere tekst dan de eer ste twee melodieën. Het was een geheel nieuwe en kleurrijke techniek. Verder zit in TRIPLUM ook het drie-gegeven: de driehoeks-verhouding die men in deze concerten laat merken tussen componist, pu-bliek en uitvoerenden. Dit zal onder meer gebeuren door de mondelinge toelichtingen op de uit te voeren stukken. Ook is er weer de pauze om onder de koffie te genieten van de sfeervolle ambiance. U kunt deze avond werken horen welke voornamelijk uit de impressionistische periode komen: de 'Sonate' van Debus sy, 'Deux Inter-ludes' van Ibert, delen uit 'sonatine en trio' van Ravel. Verder film-muziek van Poston. Deze werken zijn alle voor trio. Op orgel zal uitge voerd worden 'Le Verbe' uit 'La Nativité du Seigneur' van Mes-siaen en een wat ouder werk, uit 1845, de 'sonate 4 in Bes gr.t.' van F. Mendelssohn Bartholdy. De uitvoerenden van het trio zijn: Lenie de Meij, zij studeerde harp aan het Brabants en het Utrechts Conservatorium o.m. bij Erica Waar-denburg. Zij behaal de het diploma tot uitvoerend musicus, net als de andere medewerkenden van dit concert. Lenie de Meij volgde verschei dene masterclasses, een hoogtepunt was het winnen van de 'Vriendenkrans van de vrienden van het Concertgebouw' te Amster-dam in 1995. Ze remplaceerde o.a. bij de Marinierskapel. Annemarie van den Bogaard studeerde altviool in Groningen, verder aan het conservatorium van Moskou en aan het Sweelinck Conservatorium. Momenteel is zij plaatsvervangend aanvoerder bij het Metropole orkest. Marion Schopman studeerde aan het Sweelinck Conservatorium. Ze maakt deel uit van o.m. het Keizerfluiten-kwar tel en het ensemble PP, volgde master classes en is nu werkzaam bij het Amsterdams promenade orkest. De toegang van de concerten is 6,-; 4,- voor 65+ en kinderen tot 18 jaar. Plaats: R.K. kerk aan de Langeweg te Middelharnis. Aanvang 20.15 uur. Een abonnement kost resp. 10,- en 6,-. Kaartverkoop voorafgaand aan het con cert. In het voorjaar van 1997 zullen in een César Franck-project o.m. alle orgel- werken van C. Franck uitgevoerd wor den. MIDDELHARNIS - Ten behoeve van de verkeersveiligheid van de vele fietsende scholieren wordt voor de leerlingen van het voortge zet onderwijs op Goeree-Overflak kee een verlichtingsactie gehouden. De organisatie hiervan ligt in han den van de Regionale Projectgroep Verkeersveiligheid Goeree-Over flakkee en de rijwielhandel. De leerlingen kunnen hun fiets gratis laten controleren op de deugdelijk heid van de verlichting. Als de fietsverlichting in orde is, krijgen de leerlingen gratis een geschenk. De bedoeling is dat men dit geschenk ook echt gaat gebruiken, want mét dit kleine apparaatje is elke fietser óók als men stilstaat met de fiets voor het overige ver keer zichtbaar. En daar gaat het om! RPVGO De Regionale Projectgroep Verkeersvei ligheid Goeree-Overflakkee zet zich - samen met andere organisaties - in voor het verbeteren van de verkeersveiligheid in deze regio. Gelet op de verkeersveilig heid is vooral in de wintermaanden ver lichting c.q. zichtbaarheid in het verkeer heel belangrijk. De projectgroep consta teert echter dat de verlichting/zichtbaar heid van veel verkeersdeelnemers tekort schiet, onder andere ook van scholieren. 3000 I.KKRLINGEN De scholen voor voortgezet onderwijs op Goeree-Overflakkee worden bezocht door ongeveer 3000 leerlingen. Velen van hen gaan dagelijks op de fiets naar school. Dat leidt tot grote groepen fiet sers in het verkeer in deze regio. Zomers vallen zij goed op, maar in de donkere periode zijn zij vaak slecht zichtbaar. Dat kan ongelukken veroorzaken. Mede daarom heeft men de actie gericht op de leerlingen in het voortgezet onderwijs. Wat is de bedoeling? Gratis controle Na overleg met de betrokken scholen wordt de actie als volgt opgezet. De leer lingen krijgen in de komende maanden via de scholen een brief met bijbehoren de gekleurde kaart. Met de ingevulde kaart kunnen ze gedurende drie weken de eigen fiets naar een van de genoemde adressen brengen om gratis te laten con troleren. De fiets wordt dan vooral op verlichting, maar op verzoek ook op andere punten gecontroleerd. De controle is gratis, mogelijke andere mankementen of nieuwe onderdelen moeten wel betaald worden. Gratis cadeau Als de veriichting op de fiets in orde is, krijgt de leeriing een leuk en functioneel cadeautje, waarmee ze ook als ze stil staan met de fiets voor andere verkeers deelnemers zichtbaar zijn. Als de fiets- Kerkdiensten Ger. Gemeenten DIRKSLAND - dinsdagavond 7.30 uur ds. A. M. den Boer (Bijbellezing). MIDDELHARNIS - dinsdagavond 7.30 uur ds. F. Harinck te Nieuwerkerk OOLTGENSPLAAT - dinsdagavond 7.30 uur ds. C. Hogchem van Bors- sele. ■verlichting niet werkt of als de fiets andere gebreken vertoont, raadt de pro jectgroep deze mensen in hun eigen belang aan, daar zo gauw mogelijk toch iets aan te doen. Levensbelang Zichtbaarheid en verlichting zijn van levensbelang, voor fietsende scholieren, voor iedereen! Dat betekent dat iedereen moet kijken of de verlichting van zijn of haar fiets in orde is en in de gaten hou den of de verlichting ook echt werkt. Hetzelfde geldt voor automobilisten. Naast de fietsverlichting vraagt ook de eigen kleding van de fietser om aan dacht. Lichte, felle kleuren zijn beter zichtbaar. Daarnaast zijn er tegenwoor dig diverse reflecterende artikelen in de handel, die op of over de kleding gedra gen kunnen worden. De mensen die 's nachts aan de wegen werken, dragen zulke kleding, maar ook fietsers, wande laars en joggers kunnen er hun voordeel mee doen. Drie groepen De genoemde verlichtingsactie start in december. Om de actie goed te kunnen organiseren worden de scholen niet alle maal gelijktijdig benaderd. De brieven worden in drie groepen onder de leeriin- gen verdeeld, waarna elke groep drie weken de tijd krijgt om in het kader van deze actie de fiets te laten controleren. De eerste groep krijgt de brief begin december, de tweede groep net voor de kerstvakantie en de laatste groep begin januari. Begin februari kan elke leeriing in het voortgezet onderwijs dus met deugdelijke verlichting fietsen. De Regionale Projectgroep hoopt dat het voeren van verlichting voor deze leerlin gen, maar eigenlijk voor alle verkeers deelnemers een tweede gewoonte wordt. Als men gaat fietsen of autorijden, even de veriichting aanzetten. Het verhoogt de eigen veiligheid en die van de andere verkeersdeelnemers. Een kleine moeite, die zou kunnen voorkomen dat men bij een ongeluk betrokken raakt. Het is in ieders belang! De deuren van de Ark te Goedereede staan D.V. zaterdagavond 30 november vanaf 19.30 uur weer open voor alle jon geren vanaf 15 jaar. We hebben enkele medewerkers van de Stichting 'Naar House' in ons midden. Zij willen ons wijzen op de gevaren van de house-muziek. Ook willen zij wat vertellen over de evangelisatie-acties die ZIJ op house-party's houden. Ook jij bent van harte welkom! Het pro gramma zal zo rond 20.15 uur beginnen. Tot ziens!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 2