Afscheid A. Braber in telden van enorme ontwilikelingen banlcwezen Auto in de sloot WD contra SGP PREDIKBEURTEN Feest van herkenning in De Samaritaan Van kassier tot bankdirecteur Rabobank Regionale Scholengemeenschap Goeree-Oveiflakkee Motorrijder uit Goedereede ernstig gewond na aanrijding WO-middag bij klavecimbelbouwer 30 november Staatkundig Ger. kiesver. Baruch te Dirksland Autokraker aangehouden Maaltijd voor voedselprojekt Dorkas Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS I' •--, N DtNSDAG 12 NOVEMBER 1996 OUDDORP - Op 8 november jl. nam de heer A. Braber afscheid van de Rabobank. Na een dienst verband van ruim 30 jaar gaat de heer Braber er een punt achter zet ten. Op 1 februari 1966 deed hij zijn intrede als kassier bij de 'kleinste' Boerenleenbank te Den Bommel en in gedachten zien we hem daar omgaan met het contant geld en de originele kasboeken, ter wijl hij thans eindigt in dienst van de 'rijkste' bank op Goeree-Over- flakkee, namelijk te Ouddorp en later gefuseerd tot de Rabobank 'West-Flakkee', waar de totale administratie wordt beheerd door de computer, de betalingen via de chipknip en telebankieren de gewoonste zaak van het bankwezen is. Zelfs de inschakeling van Inter net ligt als het ware binnen de horizon van de totale ontwikkeling van het bankwezen, ook op Goe- ree-Overflakkee. Aan deze ontwik keling heeft de heer Braber zijn steentje steeds weten bij te dragen, doch thans op 55-jarige leeftijd ziet hij zich genoodzaakt om afstand van dit werk te nemen, mede ten gevolge van fysieke omstandighe den. De oud-voorzitter van de Rabobank Oudeorp, de heer Joh. Tanis, opende de rij van sprekers en schetste in het kort de samenwerking met de heer Braber vanaf de eerste kennismaking medio 1983, het geen heeft geresulteerd in zijn benoe ming tot directeur per 1 maart 1984. Onder zijn leiding moest al spoedig gedacht worden aan uitbreiding van het bankgebouw in de loop van 1985, terwijl hij dit voor de tweede maal meemaakte in de loop van 1994. Door de heer Braber werd op een perfecte wijze lei ding gegeven aan het totale bankgebeu- ren en wist hfj ook duidelijk het werkter rein van de bank te verruimen en ook zowel intern als extern steeds goede con tacten te onderhouden. Vanuit het bestuur en de raad van toezicht kan wor den teruggezien op een boeiende en gun stige ontwikkelingsperiode van de bank te Ouddorp, waaraan de heer Braber met zijn personeel gestalte wist te geven. Voor deze medewerking en inzet zegt spreker de heer Braber hartelijk dank, in welke woorden ook mevrouw Braber wordt betrokken. Namens het bestuur en raad van toezicht werd een enveloppe met inhoud overhandigd en eindigde spreker met de beste wensen voor de toe komst met de woorden „Soli Deo Gloria". Vervolgens voerde de heer C. H. J. M. Aalbers, adjunct-regiodirecteur Rabo bank Nederland in Zuid-West Neder land, het woord. Spreker memoreerde enkele persoonlijke eigenschappen van de heer Braber, eigenlijk de familie Braber, zoals gastvrijheid, kindertrots, woonomstandigheden en sportieve acti viteiten. Daarom is het een genoegen om met de familie Braber omgang te heb ben. Als collega heeft de heer Braber er alles aan gedaan om zijn bank bij de tijd te laten blijven, getuige onder andere de laatst gehouden Visserij-conferentie te Ouddorp en de belangstelling voor het recreatief gebeuren. Ook de fusie met de Rabobank 'West-Flakkee' is voor de heer Braber van bijzondere betekenis geweest en verleende hij ook hieraan spontaan zijn medewerking. Voor de ondervonden medewerking wordt de heer Braber tesamen met zijn vrouw har telijk dank gezegd. Als blijk van waarde ring werd een karaf overhandigd en wer den de beste wensen voor de toekomst aangeboden. Hierna werd gesproken door de heer L. J. C. Wcssels namens de directeuren van de Rabobanken in de Kring Zeeland- Delta. Spreker kon ervan getuigen, dat de heer Braber een trouw en gewaar deerd bezoeker was van de kringverga- deringen, hetgeen ertoe geleid heeft, dat hij bestuurslid en ook nog voorzitter werd. Juist vanwege zijn ideeën in de vernieuwingen op het gebied van het bankwezen kon de heer Braber zijn inbreng op bijzonder indringende wijze presenteren en zelfs wist hij de relaties vorm en gestalte te geven door mossels mee naar de vergadering te brengen om vervolgens met bloembollen naar huis te gaan. Uiteraard wordt ook mevrouw Braber in de woorden van dank betrok ken voor haar inbreng en aangeboden werd een enveloppe met inhoud en voor de heer Braber een schort, zodat hij na het doen van de boodschappen ook kan kokkerellen in de keuken, wel of niet aangemoedigd door zijn vrouw. Ook de directeur van de Rabobank "West-Flakkee', de heer mr. A. den Hertog, gewaagde van een enorme ont wikkeling, die de heer Braber heeft mee gemaakt in de loop der jaren. In de 70-er jaren was er sprake van de fusie tussen de Boerenleenbank en de Raiffcissen- banken. In de 80-er jaren werd de auto matisering van de administratie een feit en werd het werkterrein duidelijk ver ruimd door de branches reisverzorgingen en verzekeringen in het assortiment te betrekken. In de 90-er jaren kwam ook de vloedgolf van fusie van de banken over Goeree-Ovcrflakkcc, hetgeen ertoe leidde, dat de Rabobanken in het westen werden samengevoegd tot de Rabobank 'Wcst-Flakkcc', gesymboliseerd door de afbeeldingen van de vuurtoren te Oud dorp en de watertoren te Dirksland als vaste peilers voor een hechte samenwer king voor het bankwezen in dit gebied. De heer Braber wist in dit opzicht vanuit de directie hieraan zijn steentje bij te dra gen en had de lay-out van onder andere de jaarverslagen zijn bijzondere aan dacht. Ook in het menselijke vlak heeft spreker veel van de heer Braber geleerd. Voor dit alles wordt hem bijzonder dank toegebracht en wordt de familie Braber voor de toekomst veel goeds toegewenst. De heer J. Meijer sprak namens het per soneel en bedankte de heer Braber voor de prettige samenwerking in de afgelo pen periode. De heer Braber ging steeds perfect gekleed - iets waar zijn vrouw ook bijzondere aandacht aan besteedde - en hij was zuinig en precies. Daarom werd hij ook wel de lampen-, vlaggen- en stoeptegelsdirecteur genoemd. Overigens wist hij ondanks de bijzonde re inspanning bij verbouwingen van het bankgebouw nog een reisje te organise ren naar Parijs bij het bereiken van de 100 miljoen balansomzet. hetgeen bij betrokkenen goed in de smaak gevallen is. Ook werden anekdotes verhaald uit de verbouwingsperiode in 1985 in het oude verenigingsgebouw te Ouddorp. Namens het personeel werd de familie Braber veel goeds toegewenst en werd hem tevens een 'Livre Amicorum' aangebo den, zodat hij in zijn vrije tijd nog eens kan nalezen hoe het personeel over hem dacht. Hierna bedankt de heer A. Braber voor de ondervonden belangstelling en voor de blijken van mee-levcn bij dit afscheid. Spreker gaf nog een korte schets van zijn levensloop toen hij op 17-jarige leeftijd begon als boekhouder bij graanhandel Van Rcijcn en daarna verdween hij in het bankwezen. Dit alles was toen erg gemoedelijk en er kon zelfs wel eens een middagje af om met de zoon te gaan vis sen en de werkzaamheden gingen dan toch ongestoord door, door de enige medewerkster. Spreker zag hierop met enige weemoed terug. Blij was hij, dat de heer J. Mijs als oud-voorzitter van de Rabobank te Den Bommel ook aanwezig was. Thans staan wc in het bankwezen voor de ontwikkeling om in het jaar 2000 alles op orde te hebben via de automati sering om op deze wijze de 21e eeuw binnen te gaan. Spreker bedankt de diverse sprekers en voor de aangeboden goede wensen en attenties, hetgeen toch weer stof tot nadenken zal geven over deze achterlig gende periode tesamen met zijn vrouw en kinderen. Braber sluit zich geheel aan bij de woorden van de heer Tanis: „Soli Deo Gloria". Aan de leerlingen en hun ouders van VBO 3 en 4 MV3 en MV4, Mavo 3 en 4, Havo 3,4 en 5 en Atheneum 3, 4,5 en 6 MIDDELHARNIS - Op vrijdag 22 november a.s. organiseren wij, met steun van de oudercommissie, een voorlich tingsavond voor bovengenoemde klassen waarop oud-leerlingen informatie zullen geven over hun ervaringen in de vervolg opleidingen of hun beroep. Hierbij zullen verschillende aspecten aandacht krijgen. Ter sprake kunnen komen: - het organiseren van huisvesting en de dagelijkse verzorging (maaltijden, sport, ontspanning, verzekering, rei zen, etc); - financiële zaken; - plaatsingsproblemen; - aansluitingsproblemen bij bepaalde vakken; - inhoudelijke informatie over de stu dierichting; - het afleggen van tentamens; - solliciteren; - gang van zaken binnen de beroeps-uit- oefening. Uiteraard kunnen niet alle opleidingen en beroepen vertegenwoordigd zijn. Evenmin kunnen alle aspecten in korte tijd aandacht krijgen, er is echter getracht de voorlichting zo gevarieerd mogelijk te maken, zonder dat dit ten koste gaat van de kwaliteit. Het is de bedoeling dat de voorlich- ters(sters) een korte inleiding houden waarna u de gelegenheid krijgt vragen te stellen. Door gerichte vragen te stellen - liefst vooraf opgesteld - is het mogelijk de informatieve waarde van de voorlich ting te vergroten. Een ieder heeft de mogelijkheid vier voorlichtingsrondcn bij te wonen. Aan de hand van het bijgesloten overzicht kunt u een keuze maken. Het lijkt ons nuttig uw keuze en de even tuele alternatieven vooraf vast te stellen. M(x;ht in een zekere ronde op deze voor lichtingsavond de belangstelling voor een bepaalde opleiding of beroep te groot dreigen te worden dan verzoeken wij u zelf voor enige spreiding te willen zorgen. Het programma luidt als volgt: 1. 19.00 uur aula SJeM open. 2. 19.30 uur ontvangst/welkomstwoord door de rector, dhr. Traas. Woensdag 13 november 1996 Dankdag OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. R. Veldman en 19.30 uur ds. J. G. van Loon - Oer. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. M. Mondria van Waardenburg - Ger. Kerk 19.30 uur ds. J. Koster - Doopsgezinde Gem. 19.30 uur ds. J. Smink. STELLEND AM - Herv. Gem. 14.00 uur ds. H. Visser, Katwijk aan Zee en 19.00 uur ds. J. Maas, Oud-Beijerland - Ger. Kerk 19.00 uur ds. C. Rom- kes, Westmaas. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. S. de Jong, Numansdorp en 19.00 uur ds. J. G. Blom - Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. C. Hogchem van Borssele - Ger. Kerk 19.00 uur dhr. A. V. d. Schee, Spijkenisse - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 19.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. het Lam en 19.00 uur ds. M. J. Paul - Ger. Gem. 10.00 en 19.00 uur ds. A. M. den Boer. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 19.00 uur ds. A. Schaap - Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. A. Bac van Bodegraven. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 14.30 uur ds. J. C. den Toom en 19.00 uur ds. G. Mulder - Lukaskapel HDG 19.00uurds. J. Willem.sen. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 14.30 uur ds. D. J. van Eckeveld, St. Phi- lipsland en 19.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok - Chr. Ger. Kerk 14.30 en 19.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 uur ds. J. de Pater en 14.30 en 19.00 uur ds. F. Mulder - Damver. 'Denk En Zet' Uitslagen 4 november Afdeling 1 C. Polder - W. Vroegindewcij3-0 1. Mackloet - J. van Hoorn3-0 I. Koese - H. Verolme0-3 A. Verolme - H. Koese0-3 Afdeling 2 P. van Brussel - A. van der Veer0-3 R. Jacobs-A. Knapc1-1 J. A. van Hoorn - F. Noordijk3-0 M. Klink-J.A.Gcbuis1-1 A. Krijgsman - J. Lodder1-1 Afdeling 3 J. Holleman - J. Verbiest3-0 T. Nagtegaal - H. Noordijk0-3 G. M. Koese - H. Schcllevis1-1 J. van der Kooij - T. Staal3-0 Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 19.30 uur ds. T. ter Beek, Capclle a.d. IJssel. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 14.30 en 19.30 uur ds. A. Belder - Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. J. de Pater, Krabbendijke. OUDE TONGE - Herv. Gem. 14.30 uur ds. J. H. C. Olie, 's-Grevclduin/Ca- pelle en 19.00 uur ds. H. Russchcr, Oud-Beijerland - Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. H. Hofman van Waarde. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 19.00 uur ds. L. D. Burger - Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. W. Harinck van Kapelle-Biezelinge. DEN BOMMEL - Herv. Gem, 19.00 uur ds. A. Vos. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. J. B. ten Hove - Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. C. de Jongste, Alblasserdam. ROCKANJE - Een 20-jarige motorrijder uit Goedereede is zaterdagmiddag rond half drie zeer ernstig gewond geraakt bij een ongeval op de Wcstvoomeweg met een auto. Op de kruising met de Lodder- landscdijk kreeg de motorrijder geen voorrang van een 35-jarige automobilist uit Rockanje. De motor reed in op de achterkant van de auto en zowel motor als de be.stuurder vlogen over de auto heen. Het slachtoffer uit Goedereede brak zijn benen op diverse plaatsen en liep een zeer ernstige buikwond op. Pas twee uur later had het traumateam van de GGD hem in een redelijke stabiele conditie zodat hij met een spocdtransport naar het Zuiderziekenhuis in Rotterdam vervoerd kon worden. De politie stelt een nader onderzoek in naar de toedracht van de aanrijding, waaronder de snelheden van beide voertuigen. In het afgelopen vrijdag verschenen nummer van 'De Orgelvricnd' stond per abuis de datum van de middagbijeen komst bij klavecimbelbouwcr Matthijs Mijnders niet vermeld. Deze moet zijn zaterdag 30 november; aanvang 14.00 uur. „Weet u nog hoc het op maandag ging, de wasdag?" Iedereen knikte naar Eddy Christiani toen hij de geur beschreef van 'het zakje blauw'. Deze opening van de populaire zanger was kenmerkend voor het verloop van de jubileummiddag in het verpleeghuis; een feest van herkenning. De herinneringen die hij ophaalde aan de jaren 30, 40 en 50 gaf weer veel stof tot praten en tot zingen... want dat deed men. Alle grote hits van Christiani passeerden deze middag en werden stuk voor stuk meegezongen. Al met al werd het een bijzondere middag. De 78-jarige zanger weet nog even char mant om te gaan met zijn publiek als in zijn jonge jaren. Met de onafscheidelijke gitaar in de hand bracht hij zijn program ma alsof het persoonlijk voor een ieder bedoeld was. De kiesvereniging van de SGP hoopt op D.V. woensdag 20 november een leden vergadering te houden. Op deze avond zal de heer K. van de Ketterij (Statenlid Zuid-Holland) een referaat houden over 'recreatie, landbouw en natuur, toege spitst op het eiland Goeree-Overflakkee'. Na het referaat is er volop gelegenheid om over het onderwerp met elkaar van gedachten te wis.selen. De plaats van vergadering is een van de zalen van de Gereformeerde Gemeente in Dirksland. De aanvang is 19.30 uur. Iedereen is op deze avond hartelijk wel kom. Voor nadere informatie kunt u kontakt opnemen met de heer J. C. Dijkgraaf, secretaris van de vereniging, tel. (0187) 603390. STELLENDAM - Zaterdagavond, even vóór half acht, raakte op de Plaatweg, in de eerste bocht vanaf de boerderij van Biemond richting Stellendam, een personenauto in de sloot. Drie van de vijf inzittenden moesten worden afgevoerd naar het Ziekenhuis te Dirksland. Vanwege het ongeval waren enkele blikken verf die in de auto lagen, leeggelopen. De sloot werd door de brandweer afgedamd. Komende vanuit Stellendam, richting Melissant, is de bestuurster van de stationwa gen in de rechterberm terechtgekomen en is vanwege een stuurkorrektie uiteindelijk in de sloot terecht beland. Het moet een behoorlijke klap geweest zijn, mede door het feit dat de auto met de voorkant weer wees in de richting van Stellendam. Een van de inzittenden raakte, uit de auto gekomen zijnde, onwel. De inmiddels ter plaatse geko men politie liet ook de brandweer van Stellendam alarmeren om te assisteren bij het afvoeren van dit slachtoffer, daar deze op het land lag en over de sloot heen moest worden afgevoerd. Door middel van de ladder van de brandweer hebben politie- brandweer- en ambulance personeel, door een perfekte samenwerking, deze persoon op een brancard over de sloot getransporteerd en veilig en wel in de ambulance gekre gen. Deze is opgenomen in het Ziekenhuis van Dirksland. Twee andere inzittenden zijn eveneens overgebracht naar het ziekenhuis maar konden na behandeling op de afdeling eerste hulp het ziekenhuis verlaten. De overige twee inzittenden bleven ongedeerd. De auto was een bedrijfswagen van een schildersbedrijf. Door de klap waren verschil lende bussen verf opengegaan en leeggelopen in de sloot. De brandweer heeft de sloot afgedamd zodat later de rommel kan worden opgeruimd. 3. Ie ronde 19.45-20.05 uur 2e ronde 20.15-20.35 uur 3e ronde 20.45-21.05 uur 4e ronde 21.15-21.35 uur Het begin en einde van elke voorlich- tingsrondc wordt door de bel aangekon digd. In verband met de voorbereiding verzoeken wij u vóór 15 november bij de administratie te willen aanmelden. HELLEVOETSLUIS - Dankzij een op lettende getuige kon politiepersoneel van het district De Eilanden zaterdagnacht omstreeks half vrij een 31-jarige, aan drugs verslaafde, man zonder vaste woon- of verblijfplaats aangehouden. De autokraker stond in de A. van Beije- renstraat in Hellevoetsluis bij een auto te morrelen en bleek, toen politiepersoneel hem aansprak, in het bezit van een radio cassette-recorder, twee speakerboxen en een stropdas met dasspeld. De man werd daarop aangehouden. OOLTGENSPLAAT - Op 23 november 1996 wordt er door Jeugdclub van 15 tot 18 jaar, van de Hervormde Kerk te Ooltgensplaat, een maaltijd georgani seerd. De tafels worden gedekt in het verenigingsgebouw Elthato. Er kan een keuze gemaakt worden uit een Holland se, Chinese of Italiaanse maaltijd. Voor elk menu is een 3 gangen-menu opge steld. De kosten bedragen 15,- p.p. (tot 12 jaar 10,-. Voor gezinnen groter dan 2 kinderen is de prijs op aanvraag. De maaltijden wor den geserveerd om 17.00, 18.00 en 19.00 uur. Voor welke tijd en maaltijd u kiest en met hoeveel personen u wilt komen, kunt u zich opgeven bij de fam. Kreeft, tel. 632216. De opbrengst van deze avond zal ter be schikking worden gesteld van het voed selprojekt van Dorkas. Dorkas besteed dit geld voor voedselpakketten in Oost- Europa m.n. in Roemenië en Bulgarije. GOEDEREEDE - VVD-fractievoorzitter L. X. den Hollander in de gemeenteraad van Goedereede wil aangifte bij de poli tie doen tegen de SGP-fractie. Een be woner van Ouddorp heeft Den Hollan der schriftelijk beschuldigd van belan genverstrengeling. De SGP zou de man de brief hebben gedicteerd. „Als de SGP binnen anderhalve week geen excuses aanbiedt, sluit ik niet uit naar de politie te zullen stappen", aldus de liberaal. Vorige week vrijdag hebben beide fracties tevergeefs geprobeerd het gerezen conflict uit te praten. Den Hol lander zou de zoon van de briefschrijver steun hebben toegezegd bij de aanvraag voor de vestiging van een bedrijf in Goe dereede. In ruil daarvoor moest de Oud- dorper hem een stuk grond verkopen. Den Hollander, eigenaar van camping De Klepperstee in Ouddorp, ontkent zijn be langstelling voor het stuk grond niet maar wijst er tevens op dat hij samen met zijn partijgenoot juist tegen de bedrijfs vestiging is. De briefschrijver heeft tegenover ge meenteraadsleden tot tweemaal toe ver klaard dat de brief hem is 'gedicteerd door de politiek'. De SGP heeft tijdens de laatstgehouden raadsvergadering toe gegeven bij het schrijven van de brief te hebben geholpen, maar ontkent de brief te hebben opgesteld. Uitnodiging De CDA-fractievoorzitter Van Oosterom eiste tijdens de raadsvergadering dat de SGP meer duidelijkheid zou geven over de gang van zaken. „Wij wachten op een uitnodiging van de SGP en verwachten dan uitleg over deze brief. Dat je als raadslid wel eens iemand helpt met het opstellen van een brief of bij de aanvraag van iets, daar is helemaal geen bezwaar tegen. Maar om een collega-raadslid op deze manier onderuit te halen of in een kwaad daglicht te stellen is een zeer kwalijke zaak. Daar distantiëren wij ons dan ook nadrukkelijk van". Het gesprek met het CDA heeft inmid dels ook plaats gehad. Van Oosterom wilde echter geen mededelingen doen over het verloop van dit gesprek. „Ik mag nu nog niks zeggen, dat hebben we zo afgesproken. Maar er staat op korte termijn wat te gebeuren in deze zaak, en dat weet iedereen. Want dit is niet van vandaag of gisteren. Er is de afgelopen tijd zoveel gepasseerd dat is allemaal al bekend. Zo kunnen we niet verder gaan. Er zal nu een daad gesteld worden". Geen kans Volgens wethouder J. Klepper is er van een gesprek tussen de VVD en de SGP nauwelijks sprake geweest. „We hebben de VVD uitgenodigd om over de brief te praten, maar hebben echter geen kans ge kregen. Zij hebben de vraag gesteld of wij die brief geschreven hebben ja of nee. Daarop heeft de SGP met nee geant woord waarop ze zijn vertrokken. Wij hebben geen nadere toelichting kunnen geven. We hebben nog wel suggesties gedaan, maar daar wilden ze niet naar luisteren". VVD-er A. van der Meer reageerde hier desgevraagd als volgt op: „Dat is natuur lijk het gemakkelijkste verweer. Te zeg gen dat wij zijn opgestapt. Maar zo is het niet gegaan. Wij hebben vragen gesteld die zij niet wilden beantwoorden. Con crete vragen. Wij zijn tenslotte de be schadigde partij en niet zij. Het enige dat zij wilden doen was over koetjes en kalf jes praten, maar daarvoor zijn wij niet op de uitnodiging ingegaan. Dat Den Hol lander nu juridische stappen gaat onder nemen is juist. Hij heeft zijn raadsman ingeschakeld die de zaak verder zal onderzoeken. Er zijn inmiddels getuigen die bevestigen dat de SGP met deze zaak te maken heeft. Trouwens tijdens de raadsvergadering hebben Klepper en Van der Wende dit ook niet ontkend". ZWUGPLICHT SGP-raadslid A. van der Wende wilde desgevraagd op deze kwestie niet in gaan. „We hebben de zaak intern nog met uitgewerkt. Zolang dat niet is gebeurd is afgesproken om geen inlich tingen tegenover de pers te geven. En ik wil me aan die afspraak houden". Ook de briefschrijver wilde geen verdere mededelingen meer doen aan de pers. „Wat in die brief staat is waar. En hoe het gegaan is moet u maar aan Klepper en Van der Wende vragen, die weten er alles van".

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 2