Raad wil grenzen aan gedoogbeleid stellen Niet veiigeten Jeugd en bewoners zingen voor de bus gezinsvervangende tehuizen Goeree-Overflakkee Wethouder Andries geeft startschot aan Groot Onderhoud Wegen np^i fiTPivi U bent toe aan een Daewoo Sint Nicolaasintocht op 16 november Ontwikkeling woningbouwlocatie Molenpolder rHameeteman Zangcommissie organiseert samenzangavond Verkoping Contactgroep Gereformeerde Kerk Melissant, Dirksland en Herkingen POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond MIDDELHARNIS - De gemeenteraad van Middelhamis wil meer duidelijk heid over het bouwen op het vogelpark aan de Duivenwaardsedijk in Nieuwe Tonge. Bij de ingekomen stukken zat een brief van mevrouw M, Cassée- Herweijer die er volgens de raadsleden niet om loog. SGP-er K. van de Ketterij wil nu wel eens duidelijkheid over de gang van zaken. "Als je de brief leest zou je kun nen stellen dat het hier gaat over de geloofwaardigheid van de overheid. Want het gedoogbeleid van het college kent wel zijn grenzen. Is er van novem ber 1995 tot juli '96 nog bijgebouwd of niet? Ook zou ik nu wel eens willen weten of deze hokjes vergunningsplich- tig zijn, ja of nee? We moeten meer zorgvuldigheid betrachten in deze zaak." M. du Pree (PvdA): Onze fractie deelt de bezwaren van de briefschrijfster niet en zijn voorstander voor een vogelpark op die plaats. Wel is er ook bij ons de vraag of er nog vergunningsplichtige bouwwer ken zijn opgericht na 2 november '95 of niet." Volgens W. J. van der Kamp (lijst Hoogzand) is het wel of geen vogelpark helemaal niet aan de orde. "Het gaat hier om rechtsgang! Is de informatie die wij van het college gekregen hebben nu juist of niet? Het is wel zo dat iedereen zich aan de wettelijke regeling moet houden." Ook L. Vroegindeweij (VVD) wil het vogelpark op die plaats hebben en deelt de bezwaren van mevrouw Cassée niet. Volgens wethouder N. M. van Eck- Knape was de informatie die het college aan de raad verstrekt heeft volkomen juist. "Wij hebben op 4 juli nog gecon troleerd en toen was er niets bijgebouwd. van wel was er een hok verplaatst. Bij de controle die we nu pas hebben uitge voerd bleek er wel een hokje te zijn bij gebouwd. Natuurlijk dient iedereen zich aan de wettelijke regels te houden. Maar de inhoud van de brief klopt niet. De juiste informatie staat daar niet in. Er staat wel informatie in die wel juist is, maar niet alle informatie is juist. De kan alleen nog meedelen dat de beschikking binnen zeer korte tijd door ons ontvan gen zal worden en dan is alles wettelijk geregeld." Van de Ketterij was met het antwoord van de wethoudern niet zo tevreden. "Ik wil in de commissie wel eens een tekening zien waarop staat hoe het was en hoe het nu is." Ook Van der Kamp vond het antwoord van de wethou der niet voldoende. "Opnieuw is er weer eerst iets neergezet en dan pas wordt er vergunning aangevraagd. En de wethou der doet net alsof ze dat dan even regelt. Het komt steeds meer voor in onze gemeente en dat is niet de bedoeling." Wethouder Van Eek betreurde het dat ze nonchalant was overgekomen. "Dat is zeker de bedoeling niet geweest. Ik zeg toe dat de tekeningen er zullen komen zodat we er ons over kunnen buigen. Ik ben echter bang dat de burgers m^ckelij- ker zijn gaan denken over de regeltjes. Maar dat ik dat dan ook zo maar toe sta is beslist niet zo." zo sprak de portefeuil lehoudster. I.v.m. dankdag zijn cie kantoren van Eiiahden Nieuws en Drukkerij Gebn de Waal woensdag de gehele dag ::::lJIKM«JilwiljP 9 KÜIH Jeugd Stuif-in Stellendam Schakelclub J.v.in, Dankdac^ is onze vestiqinq jVl'dcle Karhis 13 november qeslofe STYLE Op zaterdag 16 november a.s. is St. Nicolaas van plan om met zijn boot om 13.30 uur in de haven van Middelhamis aan te komen. Tenminste, als alles vol gens plan verloopt, want de zwarte pie ten willen wel eens voor verrassingen zorgen. De hoofdpiet heeft deze grappenmakers ernstig toegesproken en zal er persoon lijk op toezien, dat alles volgens plan verloopt. Sinterklaas en zijn zwarte pie ten worden eerst door een hoge ambte naar van de gemeente ontvangen en ong- twijfeld ook door vele honderden kinde ren. Na de ontvangst gaat Sinterklaas met zijn gevolg eerst de winkels op D'n Diek bezoeken. Want in die winkels zijn natuurlijk leuke kadootjes voor zijn ver jaardag te koop. Zakken vol snoepgoed zullen de zwarte pieten weer bij zich hebben. En voor de vrolijke (peper)noten zorgt weer de Madrileense Pietenband. Omdat Sinterklaas niet alle kinderen kan begroeten als hij van de boot stapt, is hij om ongeveer half vijf in het Diekhuus en heeft er dan alle tijd voor. De gemeente Oostflakkee heeft met betrekking tot wegen en straten in de gemeente een onderhoudsachterstand. Het kollege had dit reeds vastgesteld en zich stellig voorgenomen deze achterstand in te gaan lopen. Ook wil het kollege ingrijpende aanpassingen aan het wegennet doorvoeren. Wegen zijn heel belangrijk in een gemeente, aldus wethouder Andries. Ze zijn belangrijk voor de mensen die er wonen, want het bepaald de leefomgeving. Heel belangrijk is ook dat ze veilig moeten zijn. Daarnaast heeft de gemeente veel kapitaal in het wegennet zitten. Het zou een slechte zaak zijn, als het wegennet door te weinig onderhoud verpauperd. Het is zo ver leidelijk om geld niet voor het noodzakelijke wegenonder- houd, maar aan andere dingen te besteden. Gezien het grote belang wat het kollege hecht aan het in orde zijn van het wegennet, heeft men besloten dat daar in deze zittingsperiode iets aan gedaan moet worden. De achterstand moet worden weggewerkt en die wegen en straten moeten dan ook direkt goed aangepakt worden, zodat de veiligheid verbeterd wordt. Van groot belang acht het kollege het, dat er daardoor ook een prettiger woonomgeving voor de mensen wordt gerealiseerd. Derhalve is dit jaar een meerjarenprogramma opgesteld, waar in de wegen en straten staan, die voor onderhoud in aanmer king komen. Volgend jaar wil men met de uitvoering van dit programma starten. Voor 1997 is daar een bedrag van 1.160.000,- mee gemoeid. Dit bedrag is opgenomen in het begrotingsvoorstel. Tijdens de begrotingsvergadering op 14 november a.s. zal de Raad zich hierover uitspreken. De straten die in 1997 in aanmerking komen voor renovatie zijn: Eisenhowerlaan, Molenweg en Van Halenstraat te Oude- Tonge; Boomgaardpad, Molendijk en Langeweg te Ooltgens- plaat; Emmastraat, Molendijk en Boven Oostdijk te Den Bommel en de Bloemstraat te Achthuizen. Wethouder Andries geeft aan dat er uiteraard veel geld mee gemoeid is, maar het is nodig! Bovendien is het een duurzame investering. Hij heeft er alle vertrouwen in dat de Raad de benodigde goedkeuring aan de plannen zal geven. Recentelijk zijn de Malmöweg en de Stockholmweg, beide in Zuidzijde en de Beneden Oostdijk in Den Bommel onder han den genomen. De Malmöweg en de Stockholmweg zijn beiden geheel herbe- straat. De gebakken klinkers van de Beneden Oostdijk in Den Bommel zijn allemaal vervangen door betonklinkers. Vrijdagmiddag heeft wethouder Andries aan het begin van de Beneden Oostdijk, door middel van het weghalen van een hek, wat hem betreft daamee de weg geopend voor het groot onder houd aan het wegennet voor de komende jaren. Het werk aan de inmiddels gereed zijnde straten is uitgevoerd door B.V. aannemingsbedrijf Winkels v/h Bezuijen. De wethouder sprak zijn grote waardering uit voor de prettige samenwerking met het bedrijf maar ook voor de onderaanne mer. Aannemingsbedrijf A. Goedegebuure uit Sint Annaland. Hij hoopte in de nabije toekomst op dezelfde inzet en samen werking te mogen rekenen. OUDE TONGE - Op 22 oktober jl. heeft de raadscommissie voor Grondgebiedza ken de ruimtelijke ontwikkeling bespro ken voor de nieuwe woningbouwlokatie Molenpolder in de dorpskern Oude Tonge. De keuze voor de Molenpolder als nieu we woningbouwlokatie voor Oude Tonge is afgelopen voorjaar door de ge meenteraad gemaakt. Aanleiding hier voor was het feit dat de ontwikkeling van de Heerenpolder als nieuwe woning bouwlokatie, in oktober 1995, werd af geblazen. Afgelopen zomer heeft de gemeenteraad een voorbereidingsbesluit genomen waarmee zij aangaf een bestemmings plan voor de nieuwe woningbouwlokatie Molenpolder te gaan voorbereiden. Het bestemmingsplan heeft tot doel de inrichting van de woonwijk in goede banen te leiden. De voorbereiding van het bestemmings plan Molenpolder geschiedt door de ge meente in samenwerking met het steden bouwkundig adviesbureau Zandvoort Or dening en Advies uit Utrecht. Een eerste aanzet heeft dit bureau gegeven in de vorm van een Startnotitie, waarin de ruimtelijke hoofdstructuur wordt ge schetst. De raadscommissie voor Grondgebied zaken heeft in haar vergadering van 22 oktober jl. ingestemd met de Startnotitie. De hoofdlijnen voor de nieuwe woon wijk zijn daarmee vastgelegd. Het is nu zaak deze hoofdlijnen te vertalen naar een meer gedetailleerd bestemmingsplan. Ook hiervoor wordt gebruik gemaakt van de diensten van het stedenbouwkun dig bureau. Op het moment dat het bestemmingsplan Molenpolder in concept gereed is, zullen de plannen, als voorontwerp-bestem mingsplan, aan de bevolking worden ge presenteerd. Op dat moment start de fase waarin inspraak en overleg door de be volking en andere belanghebbenden mo gelijk en gewenst is. De datum van de inspraakavond voor de bevolking wordt via de pers bekend gemaakt. Inwoners van Oude Tonge zullen via een huis-aan- huis bericht worden geïnformeerd. Wanneer gestart gaat worden met de bouw van de eerste woningen is onzeker. Een van de belangrijkste knelpunten, waarvoor eerst een oplossing gezocht moet worden, is de regionale problema tiek rondom het door de provincie be schikbaar te stellen woningbouw-contin- gent. Met dit woningbouw-contingent geeft de provincie aan hoeveel woningen er in de regio binnen een bepaalde periode mogen worden gebouwd. Op dit moment is dat aantal woningen voor Oostflakkee te gering om in de vraag naar woningen te kunnen voorzien. De verwachting is dat pas na het jaar 2000 de eerste woningen in de Molenpol der gebouwd kunnen gaan worden. MM De jongerenzang van de jeugdvereniging 'Daniël' nodigt u allen, jong en oud, van harte uit voor de samenzangavond op D.V. 23 november (noteer deze datum vast in uw agenda!!). Naast de samenzang zullen de jongeren ook een aantal liedem voor u zingen. De orgelbespelingen en begeleiding zijn deze avond in handen van onze organis ten Jan Hoek en Janske Grinwis. Op deze avond wordt er ook een collecte gehouden voor het logeerhuis 'De Mantelienge'. De heer E. Nap hoopt deze avond ook iets te vertellen over de gehandicaptenzorg. Datum: 23 november 1996. Plaats: verenigingsgebouw Eben-Haëzer, Preekhillaan 3. Aanvang: 19.30 uur (vanaf 19.15 uur inleidend orgelspel. Wij hopen op een goede belangstelling. No. 6552 Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 482629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 48 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN KWARTAALABONNEMENT 14,50 JAARABONNEMENT 56,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Dirksland, Bosdreef 1Tel. (0187) 601357 Deze organiseren op zaterdagavond 16 november een filmavond, waar de film 'Fury to Freedom' gedraaid zal worden. Toegang 5,-. Aanvang 19.30 uur; zaal open 19.00 uur. Iedereen vanaf 13 jaar is van harte wel kom in 'De Schuur', Bosschieterstraat te Stellendam. :KK¥fSSWftW;:s>?^-ï BENEDEN ZANDPAD 3 MIDDELHARNIS 489065 U bent van harte welkom op 16 novem ber a.s. van 10.00 tot 14.00 uur achter de Gerformeerde Kerk, Nieuweweg 11, Melissant. MIDDELHARNIS Chr. Jeugdkoor 'Bid Op D.V. vrijdag 15 november a.s. vindt in de Ned. Herv. Kerk te Sommelsdijk een zangavond plaats waarvan de op brengst bestemd zal zijn voor de aanschaf van een bus voor de gezinsvervangende tehuizen: Salem, Sjaloom, Refugium en Eben-Haëzer. Aan deze zangavond werken mee: Jeugdkoor 'De Blijde Klanken' uit Alblasserdam. Dit koor bestaat ruim 15 jaar en telt ongeveer 75 leden. Henriëtte van Maelsaeke is al 6 jaar de enthousiaste dirigente van dit jeugdkoor; Chr. Jeugdkoor 'Bid en Zing' uit Nieuwe Tonge o.l.v. Peter Wildeman. Dit jeugdkoor is in 1986 opgericht en telt momenteel 65 leden, ledere dinsdagavond wordt er gerepeteerd in 2 groepen. Eerst de groep jongens en meisjes tot 16 jaar en daarna alleen de meisjes van 12 jaar en ouder. Dit koor heeft reeds aan meerde- en Zing' Nieuwe Tonge re cd-opnames meegewerkt zoals: 'Jeruzalem is welge- bouwd', 'Jezus, Hij zal komen' en de nieuwste dubbel-cd waar alleen de meisjesgroep op te beluisteren is, getiteld: 'O, Machtig God'; Erica Moree-v. d. Kolk zal de koren op dwarsfluit begeleiden. De piano en het orgel zullen bespeeld worden door Peter Wildeman. Tijdens deze avond zullen ook de bewoners van enkele gezinsvervangende tehuizen hun eigen repertoire ten gehore brengen. Tevens zullen zij met de jeugdkoren en aanwezigen enkele liederen zingen. De leiding is in handen van ds. J. C. den Toom. Wilt u deze bijzondere zangavond bijwonen'? en u draagt de bewoners en het doel een warm hart toe, dan bent u van harte welkom op deze avond. De aanvang is 19.45 uur; toegang gratis. Wethouder Andries opent de Beneden Oostdijlc te Den Bommel d.m.v. het weghalen van een hek, daarbij geholpen door mevr. Bogerman van de afdeling Voorlichting van de gemeente Oostflakkee DEN BOMMEL - Vrijdagmiddag heeft wethouder N.C.A. Andries van Grondgebiedzaken het symbolische startschot gegeven aan het geplande grootschalig onderhoud van wegen en straten in de gemeente Oostflakkee. Aanstaande donderdag beslist de Raad over het voorgenomen plan tij dens de begrotingsvergadering. VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - Snimo - REPORTAOC - FOTOaRAFlE I czi era czi cj ^^T OÜDDOftP- Wéa^trmU35-T»MQon (0^87)681612/Fax633734 RENESSe - pTlntshop - Hogazoom 172 - TsMbon (0111) 462400 OUDORP

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 1