(010)2741135 mmMSK Auto tegen woning Grootscheepse kontrole op Hellegatsplein OjtlanimiemaH VERKOPING U bent toe aan een Daewoo Politie 24-uurs telefoon: Verzekerden OZ als gast ontvangen in Oogziekenhuis Ballon landt in Italië Projekt RoadBlock moet veiligheidsgevoel burgers gaan bevorderen Twee personen omgekomen door verdrinking aan Oesterdam 69e Jaargang DINSDAG 5 NOVEMBER 1996 No. 6550 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 482629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,50 JAARABONNEMENT 56,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 GEMEENTE MIDDELHARNIS Inbraak woningen In de nacht van 29 op 30 oktober werd te Middelhamis ingebroken in een woning. Weggenomen werden o.a. een draadloze telefoon, zilveren lepels en enkele fles sen frisdrank. Op vrijdagavond werd er in Middelhar- nis ingebroken in een woning. Nadat men zich door verbreking van een slot de toegang heeft verschaft in de woning werden diverse goederen weggenomen. Tevens is er op die avond gepoogd in te breken bij een andere woning. Men is niet in de woning geweest. De daders zijn vermoedelijk gestoord. Vernielingen Vermoedelijk tijdens de herfstvakantie, zijn bij een dependance van de Chris telijke Scholengemeenschap Prins Mau- rits te Middelhamis, met een luchtbuks of katapult verschillende miten vemield. Op 30 of 31 oktober werden van een be drijfspand te Middelhamis een tweetal miten ingegooid. Op 2 november werd van een ander be drijfspand te Middelhamis twee ruiten ingegooid. Verlaten plaats ongeval Op dinsdagavond 29 oktober werd op het industrieterrein te Middelhamis tegen een geparkeerde personenauto gereden, waarbij schade ontstond. De veroorzaker reed door zonder zijn identiteit bekend te maken. Aanhouding na diefstal Op 30 oktober werd in zijn woonplaats, gemeente Middelhamis, een man aan houden omdat hij te Hellevoetsluis bij een bouwmarkt een bij de kassa achter gebleven portemonnee met een groot geldbedrag had gestolen. De man is in verzekering gesteld, de politie Voorne doet het onderzoek. Winkeldiefstal Op 30 oktober werd in een kledingwin kel op d'n Diek te Middelhamis een blouse gestolen. De eigenaresse kreeg dit in de gaten toen die 'klant' al weg was en deed vervolgens aangifte. Poging diefstal Op 31 oktober werd aangifte van poging tot diefstal gedaan. Op de carpoolplaats te Middelhamis werd een zijmit van een vrachtauto geheel vemield. Er werd ech ter niets weggenomen. Vernieling auto Op zaterdagmiddag werd een auto ver nield aan de Pietersweg te Battenoord. De auto was aan de rechterzijde bekrast. van Door de eigenaar, een bewoner van de gemeente Goedereede, werd aangifte ge daan van dit feit. Aanhouding tz.v. drugsbezit Op zaterdagmorgen werd een inwoner van de gemeente Middelhamis ter zake overtreding van de Opiumwet aangehou den. De man had een hoeveelheid ver dovende middelen, XTC en Amtetamine, in zijn bezit. Tegen de man wordt pro ces-verbaal opgemaakt. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Teruggevonden gestolen auto Op 30 oktober werd te Den Bommel een vrachtauto gevonden waarvan de bedra ding van het contact was doorverbonden. Dit voertuig bleek vrij kort daarvoor in Zeeland gestolen te zijn. Na onderzoek is deze vrachtauto weer temg naar de eige naar gegaan. GEMEENTE DIRKSLAND Diefstal Van donderdag op vrijdag werd er in een sportkantine te Dirksland ingebroken. Het pand werd geheel doorzocht. Diver se goederen, waaronder shag, sigaretten zijn weggenomen. Tevens werd er die nacht in Dirksland gepoogd in te breken in een loods. Het slot van de loods werd geforceerd maar het gelukte de dader(s) niet om binnen te komen. GEMEENTE GOEDEREEDE Diefstal Op 30 oktober werd door een tijdelijke Duitse bewoonster van Port Zélande aan gifte gedaan van diefstal van haar jas, waarin tevens de sleutels van haar auto en bungalow zaten. Vernieling Tussen 28 en 31 oktober werd op een parkeerplaats op Port Zélande een perso nenauto rondom bekrast. Schadepost ca. 6.000,-. Inbraak auto Op 29 oktober werd op de Brouwersdam te Ouddorp ingebroken in een auto. Weg genomen werden o.a. de volgende zaken: 3 tassen, cheques, pasjes, rijbewijs, legi timatiebewijs, zonnebril en geld. Inbraak in woning Van donderdag op vrijdag werd er inge broken in een woning te Ouddorp. Voor zover na te gaan werden er geen goede ren weggenomen. NIEUWE-TONGE - Vrijdagavond zijn de bewoners van de woning aan de Duivenwaardsedijk onaangenaam verrast, doordat een auto letterlijk 'met de deur in huis kwam vallen'. De bestuurder is met lichte verwon dingen vervoerd naar het ziekenhuis te Dirksland. Rond half tien, afgelopen vrijdagavond, veroorzaakte de bestuurder van een Honda op de Duivenwaardsedijk voor een komplete chaos. Hij reed, richting dorp uitgaande, allereerst tegen een rechts geparkeerde Volvo stationwagen aan, waarvan de linker achterzijde aanzienlijk is ingedeukt. Vervolgens kwam hij tot stilstand tegen de woning, Duivenwaardsedijk no. 13, aan de linkerkant van de weg gelegen. De gevel van de woning, alsmede de voordeur zijn door de aanrijding behoorlijk beschadigd. De brandweer heeft in samenwerking met de politie de auto's laten afvoeren en de weg vrijgemaakt van puin en diverse autoonderdelen. De automobilist is met lichte verwondingen vervoerd naar het ziekenhuis te Dirksland. Door de politie is een onderzoek ingesteld naar het alcoholgebmik van de bestuurder. Medio november start een proef waarbij verzekerden van OZ bij het Oogziekenhuis Rotterdam als 'hotel'gast worden behandeld. OZ- verzekerden krijgen bij opname net als in een hotel een toilettasje met een aantal handige attributen, zoals een zeepje en tandpasta. Dit is een gemeenschappelijk Initiatief van OZ zorgverzekeringen en het Oogziekenhuis. De proef zal een halQaar duren. Doelstelling van dit initiatief is om de patiënten meer op hun gemak te laten voelen. Dit kan patiënten helpen om be ter om te gaan met de ingrijpende ge beurtenis die een oogoperatie inhoudt. OZ zorgverzekeringen en het Oogzie kenhuis Rotterdam willen op deze wijze de dienstverlening aan haar verzekerden/ patiënten verder verbeteren. De ballonwedstrijd die de restauratie- commissie van de Ned. Hervormde Kerk tijdens de jaarmarkt op 14 september organiseerde heeft een opmerkelijk re sultaat opgeleverd. Eén ballon landde in Teramo in Italië. Teramo ligt noordwest van Rome ter hoogte van de aan de Adriatische Zee gelegen badplaats San Bemadetto. Joost Boeter werd daardoor de gelukkige winnaar van de eerste prijs: een trekker met aanhangwagen. De tweede prijs, een beer, is voor Jo Anne Besuijen. Haar ballon kwam terecht in Meuse (Frankrijk) en de derde prijs, een pop, is voor Carola Hameet- man. Haar ballon kwam eveneens in Frankrijk terecht en wel bij de plaats Bar sur Aube. Tot vorige week kwamen er nog kaartjes temg, allen gelegen in de zelfde windrichting, maar niemand be haalde een afstand zoals de ballon van Joost. THOLEN - Zondagmorgen zijn de stoffelijke overschotten gevonden van twee mannen die vermoedelijk door verdrinking om het leven zijn gekomen. De twee mannen, een bewoner uit Bergen op Zoom en diens broer uit Rotterdam, zijn zondagmorgen, rond kwart voor acht, in het water van de haven van de Bergsche Diepsluis aan de Oesterdam te Tholen-stad levenloos aan getroffen. Uit politie-onderzoek is geble ken dat beiden in de nacht van zaterdag op zondag op weg waren naar hun sport- vissersboot, die lag afgemeerd aan het steiger in bewuste haven. Omstreeks kwart voor twee zijn ze nog door een getuige gezien, lopend in de richting van hun boot. Of zij bij het overstappen van het steiger op hun boot te water zijn geraakt is nog niet duidelijk geworden. Wel zijn beide mannen in de nabijheid van hun schip in het water aangetroffen. Door een schipper van een sportvissers- boot, welke ook lag afgemeerd aan be wuste steiger, zijn de mannen rond kwart voor acht drijvend in de haven van de Bergsche Diepsluis aangetroffen. In op dracht van de officier van justitie te Middelburg werden de stoffelijke over schotten inbeslaggenomen. De politie- arts konstateerde dat de mannen vermoe delijk door verdrinking om het leven zijn gekomen. Het door de politie ingestelde onderzoeksteam heeft ook geen enkele aanwijzingen gevonden die duiden op enig misdrijf Inmiddels zijn de stoffelij ke overschotten vrijgegeven en ter be schikking gesteld aan de familie. OUDDORP Op woensdagmiddag 6 november 1996 zal er van 13.00 tot 17.00 uur een verko ping in 'Eben-Haëzer' worden gehouden. Ook kunnen kinderen die middag zelf iets creatiefs maken. De kosten daarvan bedragen 1,-. Ook zijn er bloemen en planten te koop. Allen worden hartelijk voor deze middag uitgenodigd. WILLEMSTAD - In de nacht van donderdag 31 oktober op vrijdag 1 november, van elf tot vier uur, heeft de politie een grootscheepse kontrole op het Hellegatsplein (A29/A59) gehouden. In totaal werden ongeveer 450 auto's gekon- troleerd. Deze kontrole geeft het startschot aan het projekt Road Block, hetwelk ten doel heeft de veiligheid van de burger te bevor deren. In dit projekt werken de regioïs Midden en West Brabant, Zeeland en Rijnmond op een aan tal gebieden samen. „Goedenacht, wij zijn bezig met een ver- keerskontrole", zo begroette de politie agent de bestuurster van een rode volks wagen, terwijl deze het portierraam hele maal open draaide. „Dat zie ik", was het laconieke antwoord. „Mag ik uw papie ren even zien?" Direkt kwamen rijbe wijs, kentekenbewijs etc. uit haar tas, die naast haar op de passagiersstoel lag. Na kontrole en een vluchtige blik in en rond de auto kon de agent haar geruststellen: „Mevrouw uw papieren zijn prima in orde, sorry voor de overlast, iiï wens u nog een prettige nacht verder". Ze had het echter helemaal niet zo erg gevon den. „Ik vond het wel eens leuk hoor en ik wens u nog een goede wacht verder." Galant hielp de agent de mevrouw weer op de rijbaan om haar weg te kunnen vervolgen. Nog een dmk op de claxon en weg was ze. De hele kontrole had slechts enkele minuten in beslag genomen. Op 1 november j.l. is het projekt Road Block van start gegaan. RoadBlock is een gezamenlijk initiatief van de politie regio's Rijnmond, distrikt de Eilanden (Met name Goeree-Overflakkee); Zee land, distrikt Oosterscheldebekken en Midden en West Brabant, district Bergen op Zoom. Uit enquêtes onder inwoners uit genoemde gebieden, bleek dat het onveiligheidsgevoel onder de bevolking steeds meer toeneemt. Dit gevoel beslaat met name het gebied van verkeer, krimi- naliteit en openbare orde, welke kernta ken van de politie zijn. Uit inventarisatie bleek tevens, dat een deel van de krimi- nelen die zich in Zuid-West Nederland schuldig maken aan woning- en bedrijfs- inbraken, van buiten dit gebied komen. Om het veiligheidsgevoel van de burgers te kunnen verhogen, acht de politie een andere aanpak van het probleem noodza kelijk, omdat het reageren op (alarm)- meldingen en surveilleren niet afdoende blijkt te zijn. Om dit aan te pakken is uiteindelijk gekozen voor een projektmatige aanpak. De akties richten zich met name op de nachtelijke uren. Op lokaal niveau wil de politie door middel van prikakties, iedere nacht een aantal auto's kontroleren. Voorts worden op regionale en op inter regionale schaal grote verkeerskontroles gehouden. Zelfs vanuit België is er inte resse voor het projekt, zodat mogelijk één van de volgende grote kontroles een internationaal karakter zal dragen. Het projekt loopt voorlopig één jaar. Dat de kontroles ten doel hebben om met name de kriminaliteit in te dammen en de openbare orde te bevorderen, blijkt wel uit de grootse opzet welke de kon trole op het Hellegatsplein had. Ook vol gende kontroles zullen min of meer zo uitgevoerd worden. Alle aangehouden voertuigen worden gekontroleerd op sig nalering. Ook de bestuurders van de auto worden gekontroleerd. Personen die staan gesignaleerd bij de politie voor bepaalde strafbare feiten, worden aan een nader onderzoek onderworpen. Tevens wordt gekontroleerd op het gebruik van alcohol. Om deze kontrole goed uit te kunnen voeren waren afgelo pen vrijdagnacht naast de politie, o.a. de Douane, de Koninklijke Marechaussee, de dienst Motorrijtuigenbelasting, VVN, Rijkswaterstaat, en de Koninklijke Luchtmacht aanwezig. Tevens kon een beroep worden gedaan op de vliegdienst en de hashhond van de douane. Zelfs de politie te water was beschikbaar voor het geval er tijdens de kontrole vanaf de Volkeraksluizen door automobilisten eventueel belastende zaken in het water zouden worden gegooid. Totaal waren zo'n 70 mensen ingezet deze nacht. Op de A29/A59 ter hoogte van de Volkeraksluizen was een kontrolepost ingericht voor het verkeer richting West Brabant en aan het begin van de Hellegatsdam, komende vanaf de A29 richting Goeree-Overflakkee. Na de briefing in het schitterende en sfeervolle stadhuis van Willemstad, begaven we ons naar laatstgenoemde kontrolepost. Tussen de tientallen politie-douane- en andere voertuigen zochten we een plaats je voor onze auto. Het goot van de regen en de stormachtige wind maakte het helemaal al niet aanlokkelijk om je bui ten de veilige beschutting van de auto te begeven. Na de nodige moed verzameld te hebben en nadat de regen iets was geminderd, stapten we uit. Onder een openstaande achterklep van een politiebusje vonden we een redelijk droge beschutting. Vanaf dat punt was de kontrole goed te obser veren. Rond elf uur werden de eerste auto's aangehouden. Bijna alle auto's die zich richting Flakkee begaven, werden aan de kant gezet. De bestuurder van de Chevrolet, die in de spoiler van zijn kofferdeksel een rem licht had laten aanbrengen wat veel weg had van een sfeerverlichting (bestond uit tientallen kleine lampjes naast elkaar over de gehele breedte), kreeg een beris ping en werd dringend verzocht deze feestverlichting te laten verwijderen. „Een goed zichtbaar remlicht is prima, maar dit heeft veel weg op een kerst boom". De bestuurder van de Yamaha motor kwam er minder gelukkig vanaf. „Mijnheer uw papieren a.u.b.", verzocht de politieagent. „Heb ik toevallig niet bij me", gaf de man te kennen. .Helaas moet ik u dan bekeuren", was het onver mijdelijke antwoord. Druipend van de regen deden politie- en douanemensen hun werk. Om gegevens op te kunnen schrijven, moesten ze schuiling zoeken in een auto of onder de klep van de bus waar wij ons hadden opgesteld. Ondanks het barre weer zat de stemming er toch wel in. Tussen de buien door maakten we onze foto's. Een zojuist aan de kant gezette automobilist had helemaal niet zoveel op met de kon trole. Hij moest wel meewerken, maar van harte ging het zeker niet. Zijn papie ren waren in orde, maar de douane ver zocht de man toch om zijn kofferbak open te maken teneinde de auto aan een onderzoek te kunnen onderwerpen. Kijkend in de kofferbak, bleek daar een grote koevoet en diverse grote sleutels in te liggen. Enigszins vreemd vonden de douanemensen dit wel. Kennelijk had de man dit in de gaten, want hij begon in een stortvloed van woorden te vertellen dat hij in de bouw zat en deze sleutels en koevoet daarbij hard nodig had. „U moet daar echt niets achter zoeken hoor!" Daar alles verder in orde was mocht de man zijn weg vervolgen, echter wel met de verzekering dat één en ander zou wor den nagetrokken. Een ander team had net een auto aangehouden met een aantal jongelui erin. Gezellig dat het was in die auto. „De papieren liggen in de koffer, moet dat nu echt met zulk weer?" De chauffeur vond echter wel een oplossing om niet door de regen te behoeven om zijn papieren te pakken. Zich rekkend naar achteren, in een poging om via een opgelichte hoedenplank zijn papieren te pakken, lag hij op een gegeven moment op zijn buik door de auto te zwemmen. En de agent maar wachten in de stortre gen. Uiteindelijk, ja hoor, daar kwamen ze dan toch boven water. Tijdens de kontrole zijn ongeveer 450 auto's gekontroleerd. In totaal werden 20 bekeuringen uitgeschreven, variërend van een kapotte koplamp, het het niet dragen van de autogordel tot het niet kunnen tonen van de juiste papieren (rij bewijs of kentekenbewijs). Er werd bij drie personen in totaal voor 4.400,- aan openstaande boetes geïnd. Een persoon werd aangehouden wegens verboden wapenbezit (boksbeugel en dolkmes). Aan hem werd door de officier van justi tie een transaktie van 350,- aangebo den. Vier keren werd de hashhond inge zet, maar telkens zonder resultaat. Volgens de politievoorlichter voldeed de gehouden kontrole zonder meer aan de verwachtingen. ,,Het is echter nog te vroeg om te zeggen of het een positief effect heeft op de redenen waarom dit projekt is opgestart", zo gaf hij ons te kennen. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee Dirksland, Bosdreef 1Tel. (0187) 601357 VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - iTUMO - REPORTAOE - FOTOQRAFIE CZ3 C3 CZI CZÏ C=l te^^^^^B II en CZ1 czi czi czi I OUDOORP- WMtstnit 35 - Tatofcon (D«^ 681612/Fvt 683734 n£N£SSe - P*rtih<¥) - Hoffwoom T 72 - T«Woon (D T T 482400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 1