Wie schrijft er mee van en over Flakkee? CONCERTAGENDA 96/97 Stormschade in Zeeland MEDISCHE DIENSTEN Groei Bloei "STIEVE AERPELS" Nieuwe fietshelm voor kinderen Wisseltentoonstellingl997 in Ouddorps Museum Muziek op de zaterdagavond in de Dorpskerk van Vierpolders Groei Bloei (KMTP) afd. Goeree-Overflakltee Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 1 NOVEMBER 1996 Wat is h't toch een groat voorrecht as je verstandige ouwers heit, die je op weg helpe in de waereld, 'k weet wel dat ze oak zat fouten maeke oor, inar dan toch! Dikwijls hoa ze geen tied, ze hoa 't zo druk! dat je as kind wel s h't gevoel kriegt "Ze zieje in ze hoare m'n niet" Ze hoa volgens aore maansen geen tied voor d'r kinders! Mar dan is r altied nog wel een tante of oma die de gaeten opvult, die wel effen tied voor je neemt, vooral ongetrouwde tante's binne zear in trek! 'k dienke dat die hun moeder gevoel tot z'n recht laete komme bie neefjes in nichjes,dienk je oak met? Mar binnen h't gezin is h't toch meastal de moeder die 't voort zaagen heit, al dienke veul mannen dat ze de baes binne, stilletjes laete dienke,'t kan geen kwaed, toch? Lastig in moeilijk wordt h't as je d'r allean voor staet, dat kan verschillende oarzaeken hao, wat dan oak die oarzaek is, h't is een verdrietige zaek, je draegt de verantwoordieng healemaele allean, je mot dan vaoder in moeder tegeliek weze, toch? We warre gebleve bie d'n tied dat de kinders wat groater gegroeid binne, zo tussen mal in dwaes, za'k mar zaage. Voor je d'r aarg in heit zitte ze al op schoole, dat geeft weer heal aore zaeken om je eige mee bezig te houwen, want zoas h't nogal 's h't geval is, as h't niet gaet zoas h't zou motte gae, dan heit altied de measter of de juffrouw h't gedae, volgens de kinders, alhoewel... soms is dat waer oor, uut m'n eige schooltied weet 'k nog dat we bie measter Boschaard zatte, dit was een aerdige man oor, mar orde houwe was wel 's een probleem. Op een dag was h't weer 's mis in de klasse, 't was tegen elve azze we gymnastiekles krege, zelfs daer gieng h't goed fout, want we moste niks as rondjes laope deur h't gymlokaal, wel een half ure lang, zogezeid om ongs te staffen, je begriep wel dat dat knap gieng vervele, dus... staeke! echt waer, we hieuwe d'r geweun mee op, puffend bleve we staen. "Doorlope.. in de kring!" geboo de measter, geen maans veroerde z'n eige, zo gieng dat nog een pasjes deur, de man wier steeds woester, hie dreigde mit allerlei straffen mar oak dat hielp niet, as hie noe gevraegd had waerom we niet mear wouwe loape, was h't meschien nog mit een sisser ofgeloape, mar nee oor, hie begon an sommige te sjorren, in geeneans zo zachzinnig oor, mar jae, je begriep wel, toen hie daermee begon, was h't healemaele verkeke. Road van kwaedheid in mit een krampachtig gezicht schreawde hie "Jullie blijven net zo lang hier tot jullie willen lopen., begrepe!"... stilte.. Ongdertussen was h't al bie half eane, in om kwart voor twaolve hadde we al naer huus gemotte, dus je begriep wel dat de measte ouwers zatte te wachte mit h't waarme eten, want de measte atte om twaolf ure waarm, marmeastal was dat heat, begriep je mien?.. Dat komt omdat sommige vrouwen wel 's te lange klesse, zodat h't eten in sneltreinvaert op tafel gezet wordt. Aargens in Dirksland kwam een man thuus, moe van h't waark in mit een groaten honger, hie stapte binnen deur de achterdeure in vroeg "Kenne we al ete Z'n vrou we keek'n een beetje kriegelig an in zei "Die joon is nog niet thuus uut scho- le!".. "Wat...! is Leen nog niet thuus?" vroeg hie, "Mot 'n schole bluve of is 'n aargens bluve hange?"... "Hoe ken ik dat noe wete, dan mo'je gae kieke!" Zongder nae te dienken stapte hie op z'n fiets, in zo vuul in smerig dat 'ie was repte hie naer schole, z'n eige opvretend van kwaedheid. Noe mo'k d'r bie verlelle wie die boaze vaoder was, in waerom hie zo smerig was, hie was naemelijk koleboer, in hiete du Pree, de Dirkslanders zalle h'm nog wel voor de geast kenne haele, groat in staark, mit ontzettende zwarte hangden. Dus.... terwijl de gefrusteerde schoolmeaster nog bezig was om z'n learliengen te bewegen om te bewegen, vloog de deure mit een knal ope, in stieng daer een wat groat uutgevalle zwarte piet. Dreigend keek ie de measter an in grauwde "Wat heit dat te betekenen., waerom binne die kinders hier nog?., weet joe niet dat wiele hier in Dirksland om twaolf ure waarm ete hu?" „Hoe vin joe dat as je prakje, as je dat tenminste kriegt, koud staet te worren... nou? "De measter wier een beetje wit om z'n neuse in prebeerde du Pree naer buuten te sturen, mar dat was healemaele tegen z'n zwarte haeren in, dat begriep je wel. Wat 'r toen allemaele gebeurde, daer ken'k noe nog om grinneke, woest pakte de koleboer de measter bie z'n witte overhemde in sleurde de beste man naer een hoek van h't gymlokaal in brulde "Joe bluuft hier in deze hoek stae.. net zo lange as ik het zaage.. begrepe?" De measter nog niet overtuugd van z'n neder- laeg, prebeerde los te wurmen mar dat was onbegonne waark. "Naer huus julle allemaele naer huus, vort opschiete!" riep hie de klasse toe. "Je moeder zit te wachten mit 't eten" Terwijl hie dat riep, greep hie de stropdasse van de measter in knoapte die vast an h't klimrek mit een paer stevige knoapen, dat hao'k zelf niet gezieje, mar dat wier verteld. De measter liep road an, want h't zat een beetje strek om z'n hals in dreigde mit schoolbestuur in peliesie, mar jae ..,de koleboer was buuten zinnen, hie veegde z'n zwarte hangden nog 's of an h't witte overhemde in liet de measter vast gebonde stae, as een overwinnaer veriiet hie h't lokaal 't Heale geval kreeg nog een staertje, dat begriep je netuuriijk wel, mar h't was verschrikkelijk dom van de measter om de kinders tussen twaolve in eane op schole te houwen, terwijl de vaoders in moeders zitte te wachten mit h't eten, dan vraeg je om moeilijkheden of om een zwart overhemde. Wiele mochte thuus noait geen lealijke diengen zaage van een measter oor, nee dan kreeg je nog een standje op de koap toe, moeder zei altied, "As j't beter ken... dan mag je pas wat zaage!" "Dus... hei je mar te zwiegen Zwiege kan soms vervelende diengen tot gevolg hoa oor, want as dochteriief niet of nauwelijks reageerd as moeder wat zeit, of roept., jae.. dat vraegt ze om maetregels, toch? Zo gebeurde h't dat een moeder in een gezin al wel twintig of vuuftig kear gevroge had "As je een schoanen onderbroek antrekt, briengt dan d'n vuulen mee voor in de wasmangde?.., hoar je m'n Earst was h't "Jao moe", mar niet doe we ee, nae ienkele weken wier die moeder h't goewd zat, "Noe zaage 'k voor de leste kear.. voortan brieng je je eige vuule ongdergoed mee naer bene den, want ik bin niet van plan om je slaofje te wezen oor, hei't begrepe? as je m'n gistere gehuurd had, zouw'k vandaege je knechtje geweest hao, 't is toch ontzettend vies in smerig as d'r daegen vuule onderbroeken laage te stienken onder je bed., bah! zo'n zootje, om soep van te koken!" Hoe't ofgeloape is een volgende kear, Goewd? Groete uut Dirksland j_ Wolfert De zuidwesterstorm die afgelopen nacht over Zeeland raasde heeft in het Ooster- scheldebekken weinig schade aangericht. Aan de Broeksedijk in de gemeente Tho- len moest een groot bewegwijzerings bord het ontgelden. Een boom op de RK- begraafplaats te Tholen-stad werd geveld door de storm zonder daarbij schade aan te richten. Door de gemeente is de kolos weggehaald. Aan de Bouwmansweg in Haamstede waaide een grote boom om. Deze is door de brandweer in stukken gezaagd en ver wijderd. In Hansweert aan de Westelijke Kanaalweg waren enkele verkeersborden niet bestand tegen de storm. Persoonlijke ongelukken zijn niet ge beurd. Voor de tweede maal in dit seizoen orga niseert de Concertcommissie Vierpolders een concert in de historische Dorpskerk (het in 1721 gebouwde Witte kerkje) van Vierpolders. Op 2 november 1996 om 20.00 uur con certeren de blokfluitiste Elly Bakker (do cente aan het conservatorium van Til burg) en de organist Rinus Verhage. Zij voeren werken uit van: Cima, J. S. Bach, Telemann, Jacob van Eyck, Swee- linck en Sammartini. Het orgel is een kopie van een historisch orgel uit een klooster in Oisterwijk. Het heeft één manuaal (4 octaafs) en aange hangen pedaal en werd in 1979 gebouwd door de firma Van Vulpen. De met kaarsen verlichte kerk is open om half acht, opdat u met de informatie die u in de kerk kunt verkrijgen de be zienswaardigheden van de kerk kunt be kijken. De toegangsprijs is 5,00 inclu sief koffie of thee in de pauze. van vrijdag 1 november 1996 t/m zondag 3 november 1996 Bevallingsli)n (24 uur/dag bereikbaar) Tel,/fax484916 TNO heeft een nieuvee fietshelm voor kinderen ontwikkeld. Deze hoofdbeschermer «toet veiliger zijn dan de bestaande fietshelmen. Kinderen noemen de helm flitsend, gaaf en stoer. De helm is geschikt voor op de fiets, maar ook voor skaten, mountainbiken en skiën. De bovenkant is open, waardoor er een optimale ventilatie is. De speciale constructie zorgt ervoor dat eventuele klappen gelijkmatig worden opgevangen. Een kinband beschermt het gezicht. Zo wel de buitcnschaal als de binnenschaal van de helm zijn van hard materiaal ge maakt. Er is veel aandacht besteed aan de vormgeving omdat kinderen vaak bang zijn te worden uitgelachen met een fietshelm op. Misschien is dat bij deze helm niet het geval. Kinderen op de basisschool vonden de helm in ieder geval 'kicken'. Elk jaar organiseert Museum 'Ouddorps Raad- en Polderhuis' een of meerdere wisselexposities in de voormalige raad zaal van het museum. Voor het seizoen 1997 leek het het be stuur een goede gedachte om in een bad plaats als Ouddorp een tentoonstelling samen te stellen over de Badmode van 1900 tot heden. Behalve met bruiklenen van andere musea wil het museum deze tentoonstelling inrichten met voorwerpen die in het bezit zijn van particulieren. Misschien ligt bij u tussen de mottenbal- len nog dat gestreepte badpak van opa of een zwemgewaad met kanten en stroken van oma? Het bestuur van het museum verzoekt dan ook objecten die met de badmode in vroeger tijd te maken heb ben m tijdelijke bruikleen voor de ten toonstelling beschikbaar te willen stel len. Ook foto's en dergelijke zijn van harte welkom! Voor reacties: tel. (0187) 682315 of (0187)681834. Het Ouddorps Museum rekent op u! Zaterdag, 2 november Hervormde Kerk - Nieuwe Tonge Herdenking van de hervorming Collecte t.b.v. Stichting "Ontmoe ting". Organist: Janco Belder. Spre ker. Ds. J.C. de Groot van Dordrecht. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag, 9 november Hervormde Kerk - Sommelsdijk Vleugel: Dub de Vries. Panfluit: Lise- lotte Fennema. Saxofoon: Wouter Feenstra. Panfluit/dwarsfluit: Gemma Gielen. Aanvang: 20 uur. Vrijdag, 15 november Hervormde Kerk - Sommelsdijk Concert t.b.v. bus voor Gezinsver vangende Tehuizen. Kinderkoor "De blijde Klanken" uit Alblasserdam o.l.v. Henriëtte van Maelsaeke en Jeugd- koor "Bid en Zing" uit Nieuwe Tonge o.l.v. Peter Wildeman. Dwarsfluit: Erica v.d. Kolk. Aanvang: 19.45 uur. Zaterdag, 16 november Hervormde Kerk - Dirksland. "Magnificat" uit Middelharnis o.l.v. Rinus Verhage. Orgel: Wim Diepen horst m.m.v. het Blokfluitensemble: "Tibiarum Cantus" o.l.v. Elly Bakker. Aanvang: 20 uur. Zaterdag, 23 november Hervormde Kerk - Sommelsdijk Thematisch Orgelconcert: De Hol landse Koraalkunst. Organist: Paul Kieviet. Aanvang: 20 uur. Zaterdag, 30 november Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee Hervormde Kerk - Dirksland Vocaal Ensemble "Manoeuvre" o.l.v. Peter de Groot. Orgel: Bas de Vroo- me. Aanvang: 20 uur. Vrijdag, 13 december Kerk Doopsgezinde Gemeente - Ouddorp Kerstconcert. Chr. Vocaal En.semble "One More Voice" o.l.v. W.Chr. Meyboom. Organist; Andries Stam. Aanvang: 20 uur. Vrijdag 13 december Ned. Herv. Kerk - Goedereede Kerstzangavond, Kinderkoor uit Goedereede o.l.v. mevr. J. Wolfert en Chr. gem. koor 'de Lofstem' uit Ouddorp o.l.v. de heer H. Breukhoven. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag, 14 december Hervormde Kerk - Dirksland Kerstconcert. Chr. Gemengd Koor "Sursum Corda". o.l.v. Johan van Broekhoven. Chr. Gemengd Koor "Hart en Stem" o.l.v. Jan Bczuijen en Kinderkoor "Sursum Corda" o.l.v. Henk van Putten. Organist: Anton Weenink. Aanvang: 20 uur. Zaterdag, 14 december Dorpstienden - Ouddorp Kerstconcert. Urker Mannenkoor "Hallelujah" uit Urk o.l.v. Willem Hendrik Zwart, trompet: Gebroeders Brouwer. Aanvang: 7 uur. Maandag, 16 december Hervormde Kerk - Sommelsdijk Kerstconcert. Mannenkoor "Ons Koor" te Sommelsdijk. Z.W.N. Mannenkoor te Goes. Aanvang: 20 uur. Woensdag, 18 december Hervormde Kerk - Stellendam Chr. Gem. Zangver. "Soli Deo Gloria" te Stellendam. Aanvang: uur. I Woensdag, 18 december Hervormde Kerk - Stellendam Kerstconcert. Chr. Gemengde Zangver. "Soli Deo Gloria" te Stel lendam o.l.v. P. Heyboer uit Tholen. Aanvang: 20 uur.. Vrijdag, 20 december Chr. Ger. Kerk - Middelharnis Kerstconcert. Kinderkoor "Zingt nu den Heer" o.l.v. Peet Wessels en Chr. Jongerenkoor "Psallite Deo" o.l.v. Paul Kieviet. Organist: Bart-Jaap de Bakker. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag, 21 december Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee Hervormde Kerk - Sommelsdijk Kerstconcert. Chr. Oratorium Vereniging "Middelharnis" o.l.v. Rinus Verhage. Aanvang; 20 uur. Zaterdag, 21 december Hervormde Kerk - Nieuwe Tonge Kerstzangavond. Chr. Gem. Koor "Advendo" te Nieuwe Tonge; Jcugdkoor "Bid en Zing" o.l.v. Peter Wildeman. Organi.st; Michel de Wit. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag, 21 december Dorpstienden - Ouddorp Chr. Gem. Zangver. "Hart en Stem" te Ouddorp; Chr. Jcugdkoor "Van Knop tot Bloem" te Ouddorp; Chr. Kinderkoor "Jong begonnen" te Ouddorp o.l.v. Jan Bczuijen en Chr. Gem Zangver. 'Sursum Corda" te Dirksland o.l.v. Johan van Broek hoven. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag, 21 december Hervormde Kerk - Oude Tonge"Com nu met Sangh" te Oude Tonge "Jubilate" te Ooitgenspiaat en Chr. Jongerenkoor "Con Amore" te Dirks land met leden van het Kopcren.sem- ble "Vooruit" Aanvang: 20 uur. Zaterdag, 21 december Hervormde Kerk - Nieuwe Tonge Kerstzangavond. Chr. Gem. Koor "Advendo" en Chr. Jcugdkoor "Bid en Zing" te Nicuwe-Tonge o.l.v. Peter Wildeman en Chr. Mannenkoor "Ethan" uit Yerseke o.l.v. Rijk Rijk.sen. Aanvang: 19.30 uur. Maandag, 23 december Gereformeerde Kerk - Stad aan 't Haringvliet Kerstzangavond. "Hoekse Waards Mannenkoor" o.l.v. Adri Poortvlict. Chr. Gem. Zangver. "Soli Deo Gloria" te Stad aan 't H. o.l.v. Paul Kieviet. Organist: Kees Villerius. Trompettist; Jacques van Broekho ven. Aanvang: 20 uur. Dinsdag, 24 december Hervormde Kerk - Middelharnis Kerstzangavond. Herv. Zangvercn. "Jcduthun" te Middelharnis o.l.v. Mar v.d. Veer. Organist: Bart-Jaap de Bakker. Aanvang; 19.30 uur. Donderdag, 26 december Ger. Gemeente - Dirksland Kerstconcert. Soli Deo Gloria o.l.v. Van Nicuwenhuis. Dirkslands Man nenkoor o.l.v. Fr. Kornet. Jcugdkoor Juventa o.l.v. Van Nieuwenhuis. Organisten; W. van Lenten en M. de Wit. Aanvang; 19 uur. Zaterdag, 8 februari 1997 Hervormde Kerk - Sommelsdijk Thematisch Orgelconcert over Johann Sebastian Bach 1 door Paul Kieviet. Aanvang; 20 uur. organiseert weer een aantal boeiende avonden Op 7 november (donderdag, 19.30 uur, in 'De Dorpstienden' te Ouddorp) wordt u alles verteld en getoond over vogels in uw tuin. U zult leren hoe u dat aan moet leggen; welke planten en struiken u kunt kiezen om de kans te vergroten dat aller lei vliegende dieren (ook insekten, uiter aard vooral vlinders) uw tuin regelmatig zullen bezoeken. Verder wordt u deelgenoot gemaakt in de geheimen van vogelhuisjes. Er zullen een aantal mtxlellen worden getoond en in elkaar gezet. U wordt verteld wat be langrijk is bij de keuze van hout, verf en ophangplek. Er zullen ook bouwtekenin gen beschikbaar zijn. Op 13 november (woensdag, 19.30 uur, in 'Oostdam' te Goedereede) zal Clema- tiskenner Wim Snoeyer u het één en ander vertellen over zijn grote hobby; de Clematis. Indien u zijn artikel in de Groei Bloei van september '96 hebt gelezen weet u, dat u niet weg kunt blijven! We hopen dat velen van u deze leerzame en met praktische tips doortrokken lezin gen zult kunnen bijwonen. Koninklijke Maatschappij Tuinbouw Plantkunde Afdeling Goeree-Overflakkee Zaterdag, 15 maart Hervormde Kerk - Nieuwe Tonge Concert t.b.v. Stichting "Ontmoe ting". Dirksland Mannenkoor o.l.v. Frans Cornet. Organisten: Michel de Wit en Lennert Knöps. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag, 15 maart Hervormde Kerk - Middelharnis Thernati.sch Orgelconcert over Johann Sebastian Bach 2 door Paul Kieviet. Aanvang: 20 uur. Zaterdag, 10 mei Hervormde Kerk - Sommelsdijk Thematisch Orgelconcert: Improvisa ties en Literatuur, door Paul Kieviet. Aanvang; 20 uur. Zaterdag, 21 Juni Hervormde Kerk - Sommelsdijk Orgelconcert door de leerlingen van Paul Kieviet. Aanvang; 19.30 uur. Deze rubriek - uitsluitend bedoeld voor kerkconcerten op Gocree en Ovcrflakkee - beoogt een spreiding van de concert avonden te bewerkstelligen. Verenigin gen kunnen zich bij het vaststellen van hun programma op bovenstaande infor matie richten. Komen er onverhoopt toch meerdere concerten op een en dezelfde avond voor, dan worden ze geplaatst in volgor de van binnenkomst. Stuurt u tijdig uw gegevens toe en niet enkele weken voordat het concert plaats vindt. We hopen deze rubriek elke eerste vrijdag van de maand te plaatsen. Concerten tot een jaar na datum worden opgenomen. Aanmeldingen voor deze rubriek uitslui tend door middel van formulieren, die kunnen worden aangevraagd via tel. 482560. WEEKEND-DIENSTEN ARTSEN Middelharnis - Sommelsdijk: van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maandag morgen 8.00 uur dokter G. J. Dogterom, tel. 482144. Dirksland - Herkingen - Melissant van vrijdagavond 17.00 uur tot maandag morgen 8.00 uur dokter H. C. Graafland, tel. 601227. Ouddorp - Goedereede - Stellendam: van vrijdagavond 18.00 uur tot maandag ochtend 8.00 uur praktijk Goedereede, tel. 491367. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagavond 17.00 uur tot maandag morgen 8.00 uur dokter J. B. V. Pasman, tel. 641259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooitgenspiaat van vrijdagavond 18.00 uur tot maandag morgen 8.00 uur heeft dienst dokter A. J. M. F. Janssen, tel. 611306. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tandarts ten Voorde, Oost Achtenweg 17, SommeisdIjK tel. 486393 (van 11.00 tot 11.30 uut). Klassiek homeopaat M. L. C. MASTENBROEK Middelharnis. Tel. 48 64 59. (zaterdagochtend van 11.00 tot 11.30 uur) APOTHEKEN Apotheek Menheerse Voorstraat 16, M'harnis,) 48 36 66 Werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 18.00 uur, Zaterdag van 10.30 tot 11.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen vanl 1.00 tot 11.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Buiten deze tijden: 48 36 66. Apottieek SL Joris St. Joris Doelstraat 34-36, Sommelsdijk, Tel. 487277 Geopend op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 18.00 uur. Inkontinentie-lijn Meditheek: 487277. Voor avond- en weekendiensten: zie Apotheek Menheerse. APOTHEEK DIRKSUND Voorstraat 25, Dirksland Openingstijden van ma. t/m vr.: 08.30-12.30 uur. (12.30-13.00 uur gesloten) 13.00-18.00 uur. Openingstijden van za. t/m zo.: za. 09.00-12.00 uur 17.00-17.30 uur zo. 11.30-12.00 uur 17.00-17.30 uur Voorspoedrecepten buiten deze uren wordt u vriendelijl< verzoctit te bellen met 601580 APOTHEEK 'OUDDORP" Boompjes 3-5, lel. 68 37 89 Werkdagen van 8.30 tot 18.00 uur. Zaterdag van 12.00 tot 13.00 uur en van 16.30 tot 17.00 uur. Zondag van 12,00 tot 12.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Buiten deze uren via 683789. DIERENARTSEN De weekenddienst wordt opgegeven via de ant woordapparaten bij: P. R. J. M. Schilder, Oude Tonge, 64 24 41; L TjebOes, Middelharnis, 48 29 66; W. J. Vink, Sommelsdijk, 48 28 97. KRUISWERK ZUIDHOLLANDSE EILANDEN Voor informatie en advies op het gebied van thuiszorg en zorg voor idnderen van O tot 4 jaar zijn wij 24 uur per dag bereikbaar via Zorglijn ZHE: tel.nummer (0181) 626226. Afspraken dieetspreekuur, tel. (0181) 626226, tijdens kan tooruren; Ledenadministratie, tel. (0181) 626226, tijdens kantooruren; Thuiszorgwinkel, tel. (0181) 679700, geopend van maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.30 uur en op zaterdagmorgen van 09.00 tot 12.00 uur. Stichting MAATSCHAPPELIJK WERK Telefoon 48 51 66; Buiten kantooruren telefonische hulpdienst, tel. (0181) 62 59 52. KRAAMZORG DE EILANDEN Vliet 8, Postbus 1185,3220 BD Hellevoetsluis (0181)310000: GEZINSVERZORGING Aanvraag hulp voor heel Flakkee: 6410 44 Stichting Bejaardenwerk 'MIDDELHARNIS'. Tel. 48 33 66 SL Welzijnswerk voor Ouderen 'OOSTFLAKKEE'. Tel. 64 13 44 BURG SLACHTOFFERHULP NED. M. S. VERENIGING afd. G-Overflakkee K. M. Schippers-Berghuis, 49 18 15 VERTROUWENSTELEFOON NED. PATIËNTEN VER. 683149/482411. ALARMERING Brandweer, Politie, Ambulance 06-11 ALCOHOLPROBLEMEN Voor hulp en inf. tel. (0181) 66 38 85 VER. REUMAPATIENTEN Goeree-Overflakkee e.o. Havenweg 8, Ouddorp, tel. 6819 27 LOTGENOTEN-KONTAKTGROEP voor vrouwen die borstkanker hebben (gehad) Vrouwen met borstkanker worden ondersteund door lotgenoten. Er zijn verschillende manieren om lotgenotencontact te maken: Telefonisch: Belangstellenden kunnen bellen naar: Kruisw. Zuidh. Eilanden Gezondheid Service, tel. (0181) 626226 of het Patiënten Service Bureau van het Van Weel Bethesda Ziekenhuis, tel. 607119 ('s ochtends). Uw naam en telefoonnummer wordt dan doorgegeven aan een contactpersoon van het lotgenotencontact. Zij belt u dan zo spoedig mogelijk terug. Persoonlijk: Wanneer u dat wenst kunt u een lotgenote persoonlijk ontmoeten in een daarvoor door het kruiswerk beschikbaar gestelde ruimte. U kunt dat kenbaar maken in het telefonisch gesprek met een lotgenote. NED. LEVERPATIËNTEN VER. Regio-l(ontal(0ersoon: H.G.Snauw-v.d. Krol, 6318 21 PATIËNTEN OMBUDSMAN ZIEKENHUIS dhr. A. Wagner, Postbus 20,3247 ZG O'land WERKGROEP V.B.O.K. OP G.-OVERFLAKKEE Ongewenst zwanger? Bel voor hulp aan moeder èn kind 65 21 53. Landelijk dienstencentrum VBOK te Amersfoort, tel. (033) 463 82 12; (06) 0730 HULP EN INFORMATIE BIJ BORSTVOEDING La Leche League, 492498 Borstvoeding Natuurlijk, 652394 Ook verhuur kolven. REGIO: NTN THUISZORG voor thuiszorg en kraamzorg, 24 uur per dag bereikbaar, (010) 4130230. Voor klacfiten omtrent de betiandeling in de Gezondheidszorg en Maatschappelijl<e dienstverlening: INFORMATIE- EN KLACHTENBUREAU GEZONDHEIDSZORG (IKG) p/a Dienstencentrum, Doetinchemsestraat 27, 3241 AA Middelharnis. Tel. 4833 66.2e en 4e maandagmiddag van de maand van 13.30-16.00 uur; telefonisch en op afspraak spreekuur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 6