Begroting 1997 gemeente Middelharnis Kerstconcerten in De Doelen PREDIKBEURTEN een gedroogde vijg Grote tentoonstelling voor vlieg- en showduiven Politie 24-uurs telefoon: (010) 2742700 OPHALEN OUD PAPIER In de krant van 25 oktober j.l. pre senteerde de gemeente Middelhar nis liet uitgestippelde beleid voor 1997 en verder. Ér staat nogal wat op het programma, doch de finan ciële toestand van de gemeente baart de raad zorgen. De begroting 1997 en de meerjarenbegroting voor 1997 t/m 2000 zijn dan wel sluitend; zelfs nog zonder grote bezuinigingen of drastische belas tingverhogingen voor de inwoners, maar de rek is er uit. De fractie SGP-RPF vergeleek de begro ting 1997 dan ook met een gedroogde vijg: "De ruimte die er vorig jaar nog inzat is drastisch ingekrompen. Zorgen om het Binnenhof en de financiële posi tie van de gemeente, waardoor ettelijke voorzieningen worden vooruitgeschoven tot rond de eeuwwisseling." De fractie Lijst Hoogzand constateerde: "Het pro bleem van deze begroting zit hem dan ook niet in wat er voor dit jaar gepland staat, maar wat er niet gepland staat en doorgeschoven is naar volgende jaren." De VVD-fractie stelde: "Eén ding is zeker de lasten voor de burgers mogen eigenlijk niet stijgen, want Middelharnis is al één van de duurste gemeenten op het eiland en ook met de Hoekse Waard erbij gerekend, zo is pas uit een onder zoek gebleken." Alle fracties spraken dan ook hun zorg uit over de financiële positie van de gemeente. Ze complimen teerden het college en de ambtenaren evenwel met het feit, dat zij de begroting toch nog sluitend hebben kunnen krijgen. Alleen is het nadelig resultaat, groot ƒ232.000,-, van de onlangs verschenen "September-circulaire" er nog niet in verwerkt. Algemeen bestuur Voorlichting aan de burgers over ge meentelijke zaken c.q. beleid wordt door de diverse fracties belangrijk gevonden. Met name de Gemeentedag voorziet in een duidelijke behoefte. Nu was het de gewoonte eens in de twee jaar een Ge meentedag te organiseren en in 1997 zou dan weer zo'n dag gehouden worden, maar het college wil dit uitstellen naar 1998. Op aandringen van een meerder heid van de raadsfracties zal het college bezien of het toch niet mogelijk is om volgend jaar een Gemeentedag te organi seren, dit zal afhankelijk zijn van het lan delijke thema. De voorlichting naar de burgers toe zal tevens worden vergroot door eens per maand een halve pagina met beleidszaken en gemeentelijke voor nemens te publiceren in de regionale pers. Het blad "Hoofdlijn" zal dan ko men te vervallen. Verschillende vragen werden gesteld over gedoogbeleid. Wethouder Slootweg vindt het bijzonder lastig gedoogbeleid te regelen. Bovendien als je het e.e.a. regelt is het geen gedoogbeleid meer, maar regelgeving. Er zal een nadere stu die worden verricht. Openbare orde en veiligheid De fracties van de PvdA en CDA infor meerden hoe het college denkt over zogenaamde parkeerwachten, b.v. banen poolers. Parkeerwachten hebben de aan dacht van het college, maar uitgangspunt is dat hieraan eerst gestalte gegeven kan worden nadat het parkeerregime in het centrum van Middelharnis goed is gere geld. Tevens zal bezien worden om het intergemeentelijk aan te pakken. De fracties van de SGP-RPF en de VVD maken zich zorgen over de toenemende criminaliteit. De burgemeester deelde mee, dat de sterkte van de politie blijft gehandhaafd, maar dat uitbreiding van het politie-apparaat er helaas niet in zit. Al jaren spreekt men over een openbaar toilet voor het winkelend publiek nabij "D'n Diek". De mogelijkheid is om in het Diekhuus toiletten aan te passen voor openbaar gebruik. Hiervoor is een een malige investering nodig van 10.000,-. De jaarlijkse exploitatiekosten worden begroot op 2.500,-. Enkele fracties waren van mening, dat de middenstand hiervoor ook wel een steentje mocht bij dragen. Volgend jaar wordt de brandweerauto van de bluseenheid Sommelsdijk vervan gen. Deze auto is al 19 jaar oud en nodig aan vervanging toe. Op een vraag van de fraktie Vooruitstrevend Dorpsbelang over de technische toestand van dit blus- voertuig, antwoordde de burgemeester dat deze dusdanig is, dat de blusgroep van Sommelsdijk met hun voertuig zelfs niet mocht deelnemen aan een te volgen slipcursus, omdat het voertuig niet aan de gestelde eisen voldeed. Verkeer en vervoer Voor de reconstructie van de kruising Dorpsweg/Kon. Julianaweg staat een rotonde op het programma; het is name lijk gebleken dat deze uitstekend vol doen, maar een rotonde is nu eenmaal duur (ca. 500.000,-). Vandaar dat de fractie Vooruitstrevend Dorpsbelang pleitte voor een onderzoek naar alterna tieven. Wethouder Tiggelman verklaar de, dat een belangrijke kostenpost be staat uit werkzaamheden aan de in de grond liggende transportleidingen. Ook bij een andere reconstructie van dit kruispunt zal men met deze kosten te maken krijgen. De rotonde aan de Lan- geweg moet in 1997 gerealiseerd wor den, anders loopt de gemeente een be langrijke subsidie van zo'n 300.000,- mis. Er kan dus niet gewacht worden op de ontsluitingswcg voor de Oostplaat. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan het voorontwerp van het bestem mingsplan, dat deze weg mogelijk maakt. Men is druk doende met de ver werving van gronden voor de aanleg van deze weg. Overigens kreeg het college de complimenten van de fracties SGP- RPF en Lijst Hcxigzand voor de voortva rendheid waarmee zij te werk is gegaan ter uitbreiding van het Industrieterrein Oostplaat. Er komt een complete verkeersstudie voor de gemeente. Deze studie zal onder meer duidelijkheid moeten verschaffen over de gewenste oplossing voor de aan sluiting bij Nieuwe-Tonge. Wethouder Slootweg zegde toe, dat het trottoir langs het Korteweegje te Nieuwe-Tonge bin nenkort zal worden opgeknapt. Wethou der Van Eek verklaarde, dat het college alles in het werk zal stellen om de afge sloten polderwegen weer openbaar toe gankelijk te maken. De PvdA-fractie pleitte ervoor om een bruggetje te realiseren ten behoeve van de schoolkinderen van de OBS "De Molenvliet". Als deze kinderen naar gymles moeten, dienen zij half Stad aan 't Haringvliet te doorkruisen, dit om een afstand van ca. 200 meter hemelsbreed te overbruggen. Wethouder Slootweg ver klaarde, dat het perceel waar het brugge tje zou kunnen komen thans eigendom is van de Ruilverkaveling. Binnenkort wordt het in eigendom overgedragen aan de Dienst der Domeinen, waarna de gemeente het perceel in eigendom kan verkrijgen. "Waarom makkelijk doen als het moeilijk kan was zijn mening. Onderwijs, welzijn en sociale zaken De fractie van de Lijst Hoogzand vroeg wanneer er nu eindelijk eens verbetering kan gaan plaatsvinden aan het onderko men van "Het Kompas". De taak en bevoegdheid om te voorzien in de huis vesting van de school berust formeel tot 1 januari 1997 nog bij de rijksoverheid. De gemeente heeft reeds meerdere malen tevergeefs bij het rijk aangeklopt. Zorgen over het Binnenhof, maar er schijnt weer enig licht te gloren aan de horizon. De SGP-RPF-fractie schetste het als volgt: "Niet alles is in mineur, want er zijn op het Binnenhof zeer posi tieve ontwikkelingen. Financieel lijkt het dieptepunt van het dal gepasseerd te zijn, maar nog belangrijker is het feit. dat de werksfeer voor de werknemers enorm verbeterd is. Dat geeft de burger moed, want ondanks alles blijft het een mooie taak om de zorg voor de sociaal zwakke ren in onze samenleving op ons te nemen." Het amendement van de PvdA- fractie om de Binnenhoftckorten na 1997 te dekken uit de EMGO-reserve werd na stemming niet overgenomen. Het definitieve ontwerp van het nieuwe Dorpshuis zal in november in de com missie onderwijs, welzijn en verkeer worden voorgelegd. Op 20 november a.s. wordt een informatie-avond belegd voor de inwoners van Nieuwe-Tonge. Vol gens planning moet de bouw starten in april 1997, voorafgegaan door sloop van het bestaande gebouw, in maart van dat jaar. De fracties van de PvdA, Vooruitstre vend Dorpsbelang en VVD pleitten in hun algemene beschouwingen om reeds in 1997 een kunstuitleen op te starten. De PvdA had een amendement klaarleg gen, maar wethouder Tiggelman zegde toe, dat op de eerstvolgende vergadering van de commissie onderwijs, welzijn en verkeer een ambtelijk advies hiertoe ter tafel zal komen. Sport en Recreatie Het nieuw aangelegde sportveld in het Prinsenkwartier voldcx;t niet aan de eisen en heeft al veel problemen opgeleverd. De fractie Vooruitstrevend Dorpsbelang vergeleek het een beetje met de Amsterdam-Arena. Voordat met de aan leg van een nieuw sportveld werd begon nen, heeft de gemeente advies ingewon nen bij de Nederlandse Sport Federatie. Het veld moest geschikt zijn voor de RSG en de jeugd van voetbalvereniging Flakkee. De NSF adviseerde een zoge naamd stergrazo-veld aan te leggen, het geen door de Heidemij werd gereali seerd. Nu blijkt dit veld niet aan de norm en eisen te kunnen voldoen; de gemeente is dus niet goed voorgelicht door de Volgens de al jarenlang geldende traditie geeft het bekende Rotterdamse koor 'The Credo 'Singers' kerstconcerten in De Doelen te Rotterdam. Dit jaar op zaterdag 14 december en donderdag 19 december. Behalve ons zusterkoor 'Omnia Cum Deo' uit Nieuw-Lekker- land verleent ook medewerking het uit elf zangers bestaande 'Vocaal Ensemble Sint Laurens'. De muzikale begeleiding wordt verzorgd door het Amsterdams Promenade Orkest en organist Jan Mulder aan het Doelen-orgel. De algehele muzi kale leiding is in handen van dirigent Jan Stolk. Deze avonden zijn voor velen een hoogtepunt waar een jaar lang naar is uitgezien. Ieder jaar moeten ook velen teleurge steld worden. U wilt al zo lang ook één van die velen zijn om dit eens mee te maken...? Bestel dan nu toegangskaarten bij: Kerstconcerten Credo- Singers, p/a Zernikeplaats 8, 3068 ZJ Rotterdam, tel. (010) 4210216. De toegangsprijs bedraagt 25,- incl. plaatsbespreken, garde robe en programma. Graag tot ziens in de Doelen. NSF, maar verhaling van de kosten o.i.d. is niet mogelijk. Aan zowel de school als aan de voetbalvereniging zijn in het ver leden toezeggingen gedaan. Wethouder Tiggelman zal al het mogelijke onder zoeken, maar hij ziet op korte termijn nog geen oplossing. Begin volgend jaar zal de presentatie plaatsvinden van het integrale onderzoek naar een herinrichting van het havenge bied, waarna in mei-juni het plan gereed zal zijn. Voor de aanleg van een nieuwe jachthaven te Battenoord is van particu liere zijde belangstelling getoond. Het e.e.a. is nog een voorbereidende fase. De jachthaven moet natuurlijk wel rendabel zijn. Ook dient de Provincie en Greve- lingenschap hiervoor toestemming te verlenen. De mening van de PvdA-frac tie om de jachthaven te Stad aan 't Haringvliet nieuw leven in te blazen, wordt door het college gedeeld. De jachthaven is te klein en uitbreiding is noodzakelijk, anders ziet de toekomst er somber uit. Volksh uis vesting en ruimtelijke ontwikkeling Het college staat met de PvdA op het standpunt dat verkoop van sociale huur woningen ongewenst is. Het is de bedoe ling dat in het regionale volkshuisves tingsplan beleidsuitgangspunten voor de verkoop van sociale huurwoningen vast gelegd worden. Vervolgens zullen de gemeenten met de woningcorporaties een beleid moeten overeenkomen. Overigens moet geconstateerd worden dat de regering en de Tweede Kamer verkoop van sociale huurwoningen meer en meer gaan voorstaan. In het meerjarenprogramma stadsver nieuwing van de provincie is, afgezien van de dorpsvernieuwing in Sommels dijk, alleen het project Eendrachtstraat Middelharnis opgenomen. Het project Spuikwartier is afgewezen, maar zal opnieuw worden aangemeld. De tweede fase van de Dorpsvernieuwing Sommels dijk nadert zijn voltooiing. Wethouder Van Eek constateerde, dat er minder pro blemen en overlast zijn als bij de eerste fase. Er is veel animo voor het opknap pen van woningen. Men is druk doende met de infrastructuur, daarna worden de eventuele inbreilokaties nader onder de lc:)ep genomen. Mevrouw Van den Nieu- wendijk (Lijst Hoogzand) informeerde op wiens initiatief de wegversmallingen op de Oudelandsedijk te Sommelsdijk zijn genomen. Volgens haar informatie zijn er nogal wat bezwaren door de bewoners van de Oudelandsedijk geuit over deze verkeersmaatregelen. Het college houdt vast aan het beeldkwa-, liteitsplan voor de Wcstplaat. Uitgangs punt is een hoogwaardige wijk te realise ren waar het goed wonen is, ook in de toekomst. Wethouder Van Eek trok hier bij een vergelijking met het uu de jaren twintig daterende Tuindorp van Middel harnis. De uitspraak van de Raad van State is nog steeds niet bekend; de eind uitspraak wordt in de tweede helft van november verwacht. De gecalculeerde grondprijs ligt momenteel op 248,- per m2 (excl. btw). Zondag 3 november 1996 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. R. Veldman en 18.30 uur ds. G. Meuleman, Wekerom. Eben- Haëzer: 9.30 uur ds. G. Meuleman en 18.30 uur ds. R. Veldman - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Lems en 18.30 uur ds. J. Vlaardingerbroek - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. J. den Hoed, em.pred. te Sliedrecht en 18.30 uur ds. C. Oor schot, em.pred. te Zwijndrecht. STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Koppelaar, Abbenbroek en 18.(X) uur ds. P. B. Verspuy, Boven- Hardinxveld - Ger. Kerk 10.00 uur kand. P. Zaadstra, St. Laurens en 18.30 uur ds. A. G. Endcveld, Oost- voomc. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. Blom - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur drs. J. Wal- linga, Leiderdorp - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. J. Paul en 18.00 uur ds. A. Schaap - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. M. den Boer. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Schaap en 18.00 uur ds. J. het Lam - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. Mulder en 18.00 uur ds. W. H. van Kootcn, Nieuwerkerk a/d/ IJs- sel. Vrijdag 8 november: 15.00 uur ds. J. Willemsen, huwelijksbevesti ging Albert Willem.sen en Carina van der Sluijs - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. Willemsen en 15.30 uur Sa- menzangdienst - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur mw. E. L. van Dunné-de Bijll Nachenius - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. J. H. Verwaal, doopdicnst. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. D. Burger en 18.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok - Chr. Ger. Kerk 9..30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. H. Out en 17.00 uur ds. A. P. Spaa - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur 'De Doele', Sommelsdijk Verkoop eigendommen Eén van de fraaiste monumentale gebou wen die de gemeente rijk is, "De Doele" aan de St. Joris Doelstraat te Sommels dijk, wordt mogelijk verkocht. Al jaren staat de reparatie van het dak van dit gebouw op de begroting, maar steeds wordt dit vooruit geschoven. Reden voor de PvdA-fractie om een motie in te die nen om eventueel tot verkoop over te gaan. Eerst dienen de mogelijkheden te worden onderzocht. De gemeente heeft voorlopig geen geld voor renovatie, maar een nieuwe eigenaar wellicht wel. Gedacht wordt aan de St. Monumenten behoud. De motie werd met 12 stemmen vóór en 5 tegen aangenomen; tegen stemden de heer Hutink (CDA) en de heren Van de Ketterij, Doorn, Villerius en Hameeteman (SGP-RPF). Het plan van het college is overigens om te onder zoeken of ook andere gemeentelijke gebouwen voor verkoop in aanmerking komen. de waxjas vcxn (Solle-ge 3tyle iossen vooi» iow in de winkel WAXiAS Normaal 129,- NU VOOR 99,- Student P. H. Vos en 14.30 uur ds. M. Hcem.skerk. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. P. Vermaat, Maassluis en 18.00 uur ds. A. Vos - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Evangelie Ge meente (De Komeet) Melkweg 75 lO.OOuurJ.C. van Boven. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. van Holten, Zegveld en 18.00 uur ds. L. D. Bur ger - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. S. Riensü-a en 18.00 uur drs. G. J. Smink. Woensdag 6 november: 19.00 uur ds. P. C. Koster (dank stond). DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos en 18.00 uur ds. T. van Bruggen, Stavenissc - Ger. Kerk 10.00 uur dhr. A. v. d. Schee en 18.00 uur drs. A. C. Feij. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur kand. A. Hamstra, Ridderkerk en 18.00 uur ds. P. Vermaat, Maassluis - Ger. Gem. 9.30 uur (H.A.) en 18.00 uur ds. C. de Jongste, Alblasserdam - Ger. Kerk 9.30 uur drs. A. C. Feij en 18.00 uur ds. J. Romkcs, Westmaas. Enige tijd geleden werd het ENECO-ter- rein aan de Molenweg te Middelharnis aangekocht. Het college was voorne mens daar de gemeentelijke werkplaats te vestigen, maar door enkele fracties werd bij de aankoop reeds de wens uit gesproken om woningbouw ter plaatse serieus te onderzoeken. De fractie Vooruitstrevend Dorpsbelang wilde een motie, waarin dit verzoek nog eens was aangegeven, indienen. Op aandrang van de heer Van den Berg (VDB) zegde wet houder Slootweg dit onderzoek toe, waarna de motie kwam te vervallen. Om 22.28 uur werd de begroting zonder aanpassingen, maar met enkele kleine kanttekeningen, unaniem vastgesteld. Het was een rustige vergadering met wei nig bijzonderheden. Wel kreeg het colle ge enig huiswerk mee in de vorm van de verschillende onderzoeken hiervoor geschetst. HERKINGEN - De P.V. de Luchtbode te Herkingen houdt weer haar jaarlijkse grote tentoonstelling voor vlieg- en showduiven en wel op 15 en 16 novem ber a.s. in verenigingsgebouw Ons Huis. Deze tentoonstelling telt voor de show duiven mee voor het klassement van de Zeebracompetitie. Hiermee zijn evenals het rad van avontuur mooie prijzen te winnen. De zaal is open vanaf 19.00 uur en zater dag vanaf 3 uur 's middags. Inlichtingen en inschrijven bij C. Log- mans, tel. 669762. Het wijkbureau te Ouddorp is de komen de week geopend op: maandag 4 november 13-16 uur woensdag 6 november 13-17 uur Gedurende deze tijd is er een wijkagent van Goedereede aanwezig. OUDDORP D.V. zaterdag 2 november komen wij van de 'Koningin Beatrix' school weer langs. Zet uw oud papier goed zichtbaar en goed gebundeld aan de straat. Let op: géén karton! De opbrengst van oktober was 1.468,-. Hartelijk dank hiervoor! LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. B. ten Hove (bediening Hei lige Doop). ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. A. den Hartog - Oer. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. üf.'fluan 39 RuUf^k'fU (0180) 1125 999 2i■l,.^^l^a,>l 't Ctmuii {(1182) 585 331 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 2