(010) 2741135 Chr. school voor basisonderwijs 'De Bron' betrekt nieuwe huisvesting D'N DIECK Onduidelijkheid opgeheven GARAGE Knops 525oWd Politie 24-uurs telefoon: Groot moment voor aktie Orbis Brand in woning /deco^ HOME Eerste Flakkeese Vogel Vereniging voor auPorJ/defi mPplezier Ramoco b.v. voor iedere tankende klant GRATIS een wijnglas 69e Jaargang VRIJDAG 1 NOVEMBER 1996 No. 6549 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sotnmelsdijk. Tel. (0187) 482629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWAKTAALABONfNEMENT 14^0 JAARABONNEMENT 56,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930- Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 GEMEENTE MIDDELHARNIS Overlast door storm Dinsdagnacht werd een gedeelte van de Oudelandsedijk te Sommelsdijk afgeslo ten. Door de wind kwamen er grote tak ken op de rijbaan terecht. De brandweer heeft de rijbaan weer vrijgemaakt. Daar het door de sterke wind niet uitgesloten was dat er nog meer grote takken op de rijbaan zouden komen werd de rijbaan later door het Waterschap tijdelijk afge sloten. Op andere locaties op het eiland was eveneens overlast door de sterke wind. Diverse bomen en lantarenpalen waaiden om. Inbraak in auto's Op dinsdagnacht werden er op de par keerplaats aan de Langeweg te Middel- harnis 3 vrachtauto's opengebroken. Door de dader(s) werd een cassettere corder en 2 mobilofoons weggenomen. Verboden vismiddelen Op woensdagmorgen omstreeks 05.00 uur werd door de politie te Middelhamis een inwoner van die gemeente waarge nomen die zich in de nabijheid van vis water verdacht ophield. Bij controle bleek de man gekleed te zijn in een waadpak. Tevens had hij 5 fuiken in zijn bezit. Hij bleek niet in het bezit te zijn van een vergunning voor die vismidde len. De man is proces-verbaal aangezegd en de fuiken zijn in beslag genomen. GEMEENTE GOEDEREEDE Vernielingen Van zondag op maandagnacht werden er bij een bedrijf in Ouddorp diverse ver nielingen aangericht. Bij het bedrijf was grind in zakken opgeslagen. De zakken werden kapot gesneden. Aangifte van dit feit werd opgenomen. Op maandagmorgen vond er op de Een- drachtsdijk te Stellendam een aanrijding plaats. De bestuurder van een personen auto zag te laat dat een andere bestuurder zijn auto tot stilstand had gebracht. Een kop-staart aanrijding was het gevolg. Het kentekenbewijs van een van de auto's werd i.v.m. de aanzienlijke schade inge vorderd. MIDDELHARNIS Thomas Atkinson, lid van de Rotaryclub Shenfield/Hutton, Essex, Engeland, overhandigt een cheque van £1.000 (ƒ2.500,-), zijnde een gedeelte van een donatie aan de Rotaryclub Goeree-Over- flakkee. Het bedrag is bestemd voor het Orbos Oogziekenhuis en zal worden besteed aan de inrichting van het Boeing Jet vliegtuig, dat dienst doet als vliegend oog-hospitaal. Aan boord kunnen oog operaties worden verricht in de Afri kaanse landen. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Inbraak in woning Op zondagnacht werd er ingebroken in een woning te Den Bommel. Aangever vermiste een geldbedrag. Diefstal fietsen Op maandagavond werden er te Oude Tonge 2 fietsen gestolen die in een ach tertuin van een woning stonden. Dins dagnacht werden de fietsen door de poli tie aangetroffen nabij de Grevelingen- dam. Als u meer wilt dan de laagste prijs vooraOezdterhódl DIRKSLAND - In de nacht van zondag op maandag ontstond een brandje in een woning aan de Geldersedijk. De bewoonster ont snapte vanuit de slaapkamer met behulp van een door de buren geplaatste ladder. Rond twee uur werd de bewoonster, een alleenstaande vrouw, wakker. In eerste instantie nam zij een sterke brandlucht waar, maar pas op het moment dat ze zag dat de slaapkamer zich langzamerhand vulde met rook, besefte ze dat het haar eigen woning was, waar kennelijk brand was ontstaan. Door de sterke rookont wikkeling was het onmogelijk om de bovenetage op normale wijze te kunnen verlaten. Vanuit het slaapkamerraam heeft ze om hulp geroepen. Hoewel het midden in de nacht was, is haar hulpgeroep waargenomen door de buurman, die kordaat de mevrouw, met behulp van een inderhaast gehaalde lad der, uit haar woning heeft bevrijd. Om een begin te maken met de blussing van de brand, heeft men de voordeurruit ingeslagen. Inmiddels was ook de brandweer gealar meerd. Deze ter plaatse komend, trof de bewoonster veilig buiten haar woning aan. Het brandje bevond zich in de woonkamer en kon met een minimum aan water worden geblust. Alleen de eet- hoek en de direkte omgeving daarvan, zijn door het brandje aangetast. Wel ont stond er veel rookschade in de woning. Door het snelle alarm, wat kon worden gegeven doordat de bewoonster in een vroeg stadium wakker is geworden en door het zeer kordate optreden van de buren, is de brand gelukkig zeer beperkt gebleven en kon erger worden voorkomen. OUDE-TONGE - Dinsdagmorgen verhuisden personeel en leerlingen van de Christelijke School voor basisonderwijs 'De Bron' naar het voormalige schoolgebouw van de Mavo te Oude-Tonge. Dit gebouw kwam beschikbaar doordat de openbare Mavo 'De Komeet' afge lopen zomer helaas definitief haar deuren moest sluiten. Door voort varend optreden van de wethouder en ambtenaar onderwijs, kon dit praktisch nieuwe gebouw, opnieuw voor onderwijsdoeleinden worden bestemd. Bestuur en personeel van 'De Bron' zijn dankbaar voor de goede samenwerking met de ge meente en heel gelukkig met hun nieuwe onderkomen. Ondanks een stormachtige wind en zo nu en dan felle regenbuien, vulde dinsdag morgen, rond negen uur, vrolijk kinder gezang enkele straten van Oude-Tonge. De oplettende luisteraar kreeg precies te horen wat de reden was van die kinder zang: „De kinderen van onze basisschool, die hebben zoveel pret, die hebben zoveel jool. Ze dansen en ze springen en ze zingen o zo graag, want onze school gaat verhui zen vandaag". En pret hadden ze, die kinderen van 'De Bron'. Eerst waren ze samengekomen in hun oude school aan de Emmastraat. Heel vreemd hadden ze gekeken toen ze alleen maar kale wanden en lege klassen zonder enig meubilair hadden gezien, toen ze binnenkwamen in de hun zo bekende school. Nadat de klok negen De mooiste kleuren verf, behang, gordijn stoffen en vloerbedekking kunt u vinden bij: Oostdijk 1 3245 AS Sommelsdijk Tel. 0187-487184 'Deco Home zorgt ervoor dat ik mooier woon' NIEUWE-TONGE - Sinds een aantal weken is er een snel heidsbeperking van kracht op de Langeweg bij Nieuwe Tonge. Rijdend vanuit Oude-Tonge richting Middelhamis was het geen probleem. Men werd precies op de hoogte gebracht, mid dels daartoe geplaatste verkeersborden, waar men zestig moest gaan rijden en waar de snelheidsbeperking werd opgeheven. In tegenovergestelde richting vroegen velen zich af, wanneer de snelheidsbeperking ten einde was. Ter hoogte van Tuincen trum van Eesteren stond een verkeersbord wat aangaf dat men vanaf dat punt niet harder mocht dan zestig kilometer. Dit werd enkele keren herhaald. Een bord met einde snelheidsbeperking kon echter nergens worden waargenomen. Voor diegenen die tot aan Oude-Tonge maar zestig bleven rijden omdat ze misschien bang waren anders een fikse boete op te lopen, kunnen we hierbij de geruststellende mededeling doen dat u vanaf de kruising Langeweg met de Oudelandsedijk bij Nieuwe-Tonge, richting Oude-Tonge rijdend, uw snelheid weer naar tachtig kilometer mag opvoeren. Inmiddels is, zoals u ziet, de onduidelijkheid opgeheven. Morgen overdag zijn we een hele dag te vinden op het plein voor het 'Diekhuus'. Er worden dan poters met spek en erw tensoep verkocht. Daarnaast staan er ook nog een aantal kraampjes waar spelletjes gedaan kunnen worden. Wilt u of wil jij deze overheeriijke deli catesse niet missen, kom dan morgen langs. We rekenen op jullie! RENAULT-dealer De Eerste Flakkeese Vogelvereniging organiseert in verband met haar 45-jarig jubileum een grote Rayon-Tentoonstel ling. 92 inzenders van 8 verschillende vogel- verenigingen in de Regio hebben met to taal 850 vogels ingeschreven voor deze tentoonstelling. De tentoonstelling wordt gehouden in de Showroom van de Ford Garage aan de Koningin Julianaweg te Middelhamis. De opening zal worden verricht op don derdag 7 november a.s. door de eerste voorzitter van de vereniging in 1951, de heer Kruik, om 20.00 uur. De prijsuitreiking, door de burgemeester van Middelhamis, mevr. Sleurink, vindt plaats op zaterdag 9 november om 18.00 uur. Verder is de tentoonstelling voor het pu bliek geopend op de volgende tijden: Donderdag 7 november na de opening tot 22.00 uur; vrijdag 8 november van 10.00 tot 22.00 uur en zaterdag 9 novem ber van 10.00 tot 19.00 uur. De toegang is GRATIS. had geslagen en een felle regenbui was afgedreven gingen ze in feestelijke op tocht, met hun leerkrachten op weg naar het nieuwe onderkomen. Met ballonnen gewapend, deden ze een ieder die het maar horen wilde, al zingend de bood schap wat de oorzaak was van deze feestvreugde. Een andere school, was de onverwachte wending waarmede het bestuur van de chr.basisschool 'De Bron' werd gecon fronteerd. Afgelopen zomer moest de openbare mavo 'De Komeet' haar deuren sluiten vanwege leerlingentekort en het niet kunnen vinden van een fusiepartner. Het in 1990 gebouwde schoolgebouw, kwam daardoor leeg te staan. Rond diezelfde tijd had het bestuur van 'De Bron' de toezegging van het minis terie gekregen dat het veertig jaar oude schoolgebouw aan de Emmastraat, ge renoveerd zou mogen worden. De kosten daarvan zouden een kleine vier ton heb ben bedragen. Mede dankzij de inzet van de wethouder en ambtenaar onderwijs, kon het bestuur van 'De Bron' het voor malige schoolgebouw van de mavo wor den aangeboden. Na enig overleg werd in korte tijd besloten, dit aanbod dank baar te aanvaarden. Een heel mooi en goed toegerust pand kon op deze wijze in gebmik blijven voor het onderwijs. De ongeveer 160 leerlingen, verdeeld over 7 groepen, kunnen heel royaal gebruik maken van het gebouw. Er is zelfs nog ruimte over, hetwelk wordt aangewend voor het vestigen van een (bij)kantoor van de politie. Hoewel in hetzelfde pand gehuisvest, zullen de school en de politie geen hinder van elkaar hebben, zo als het zich laat aan zien. Het kantoor van de politie is via een aparte ingang te bereiken, zodat het politiekantoor prima wordt gescheiden van de school. Keihard is er door bestuur en leerkrach ten gewerkt om in korte tijd de verhui zing een feit te doen worden. Een beroep op de ouders van de leerlingen, gaf een enorme respons. Tussen de tachtig en honderd ouders, opa's en oma's, oud- leerlingen, enz., hebben de laatste weken zeer veel werk verzet. Het nieuwe gebouw moest worden aan gepast, speelvoorzieningen moesten wor den aangebracht, vele voorwerpen wer den opnieuw van een verfje voorzien, kortom het hele gebouw is in enkele weken geschikt gemaakt voor het basis onderwijs. De laatste week is benut om, ook weer met vrijwilligers, het gehele meubilair te verhuizen. Het moet dan ook een bijzonder gevoel van voldoening hebben gegeven, toen leerkrachten, bestuur en vele ouders en andere belangstellenden, de kinderen dinsdagmorgen in optocht zagen gaan naar het 'nieuwe' schoolgebouw. Aan gekomen op het schoolplein werden, onder hoerageroep, de ballonnen in de lucht gelaten. Daarna was het de eer aan Wim van Vugt, als jongste, en aan Harm Verhagen als oudste leerling, om na ope ning van de buitendeur het lint door te knippen wat toegang gaf tot de school. Ontroerend was het, toen na het gebed van de direkteur van de school, dhr. Verduin, voor de eerste keer in de aula van het nieuwe schoolgebouw, de helde re kinderstemmen het lied zongen: ,X>ank U voor deze nieuwe morgen, dank U voor deze nieuwe dag, dank U dat ik met al mijn zorgen, bij U komen mag." Aansluitend werd Psalm 75 vers 1 ge zongen, waarna de kinderen een traktatie kregen aangeboden. Van de gelegenheid gebruik makend, nu toch alle kinderen en leerkrachten bij elkaar waren, bracht de direkteur een felicitatie namens allen, aan twee leer krachten die in de herfstvakantie de leef tijd van 50 jaar hadden mogen bereiken. Juf Velthuizen en meester Verolme wer den in het zonnetje gez^t met voor ieder, een speciaal vervaardigde speculaaspop en een bos bloemen. Vervolgens werd groep voor groep door hun meester of juf meegenomen naar hun nieuwe klas. Chr. basisschool 'De Bron' heeft een schoolgebouw gekregen waar men trots op kan zijn. Zaterdag 2 november tijdens de nationale Opel testdag bij ons Mobilstation 'De Ronde Boom' Langeweg Middelhamis Tel. (0187)48 2222 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflaidtee Aanrijding MngertingS - 3241 EB Miööilhams -Tel. (0187) 482518 Audio - video apparatuur - Elektrische huishoudelijke app. VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VWCO - ITUDtO - RePOfrr AOC - FOTOOHAFK C3 C=l 1=3 CS O^P^^^^I^j 3S-Tahloonf)1è7)e»ie12/Ftx8S3734 -Ptt>litKf)-HogêB>om17i-nkfot)nf}111)4g2400 voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (0187) 611662 Verkoop na 17.00 uur. C. Breen, (0187) 682496 Aangekomen bij hun nieuwe school was het wachten op de opening van de deur Voor het eerst bijeen in de nieuwe klas. Een beetje onwennig nog allemaal

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 1