Tien jaar Lijnbaan Promenade (010)2741135 Surfster in problemen Formidabel concourssucces 'Sempre Crescendo' Orgelconcert te Hazerswoude-Dorp Politie 24-uurs telefoon: Drukke zaterdag voor 'John Stegers' John Stegers en De Zeemanspot op het Haringvhet U bent toe aan een Daewoo Interkerkelijke herdenking van de Reformatie Bruinvissen Neeltje Jans terug naar Dolfinarium Harderwijk Urker Mannenkoor 'Hallelujah' Volleybalvereniging Intermezzo Hervormingsavond DINSDAG 29 OKTOBER 1996 No. 6548 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 482629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 48 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONfNEMENT 14^0/JAARABONNEMENT ƒ56,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930- Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 ALGEMEEN Op zaterdag 26 oktober werd een fiets- kijkdag georganiseerd te Ouddorp. Er kon één fiets aan de eigenaar worden teruggegeven. Er staan in Ouddorp onge veer 45 gevonden fietsen, afkomstig van geheel Goeree-Overflakkee in het bureau Ouddorp. Ook op zaterdag 2 november wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om tussen 11.00 en 14.00 uur te kijken of zijn of haar vermiste fiets gevonden is. GEMEENTE MIDDELHARNIS Doorrijden na aanrijding In de middaguren van vrijdag 25 oktober 1996 werd de motorfiets van een bewo ner aan de Burg. Sterkstraat in Nieuwe Tonge aangereden. De motorfiets viel hierbij om van de standaard. Degene die de motorfiets heeft aangereden, heeft de motorfiets wel op de standaard gezet maar is vervolgens doorgereden. Als iemand iets gezien heeft, dan wordt u verzocht contact op te nemen met het politiebureau in Middelhamis. Man onwel Een 69-jarige inwoner uit Melissant werd tijdens het eten in een eethuis aan de Westdijk in Middelhamis onwel en raakte buiten bewustzijn. Aanwezige familieleden hebben de man direct gere animeerd waarna de man weer bij bewustzijn kwam. De ter plaatse geko men GGD heeft de man met vermoede lijk hartritmestoornissen overgebracht naar het ziekenhuis in Dirksland waar hij ter observatie werd opgenomen. Inbraak Tussen 22 en 25 oktober werd er inge broken in een woning aan de Rotten- burgseweg in Middelhamis. Binnen wer den alle kasten doorzocht. Vooralsnog kon niet worden vastgesteld wat er wordt vermist. Verlaten plaats ongeval Op zaterdag 26 oktober werd door een bestuurder van een personenauto aangif te gedaan van verlaten plaats ongeval. Zijn auto was aangereden op het Kerke pad te Middelhamis. De veroorzaker heeft zich niet bij de benadeelde of de politie gemeld. Zaterdagmiddag 26 oktober 12.15 uur werd de bemanning van de Stellendamse reddingboot 'John Stegers' opgepiept door de kustwacht, post Ouddorp. In het Aardappelgat, ongeveer half tussen Stellendam en Middelhamis, was een visbootje met twee personen aan boord, in problemen geraakt. Het had de schroef verloren. Via een passerend jacht werd alarm geslagen. De 'John Stegers' bracht het visbootje naar Middelhamis. Het was pas zeer kort geleden van eigenaar ver wisseld en er was nog geen communica- tie-apparatuur aan boord. Ook de verdere uitmsting was nog niet compleet. De reddingboot maakte hierna nog een proeftocht naar de Haringvlietbrug en rondom Tien Gemeten. Bij boei VG 2 (Vuile Gat 2) was inmiddels een zeil schip van 30 meter met een groep men sen aan boord, aan lager wal geraakt. De 'John Stegers' trok dit schip, de 'Johan na' vlot, waama het zijn weg weer kon vervolgen. De John Stegers en De Zeemanspot wer den door de Kustwacht Ouddorp opge piept voor een actie op het Haringvliet op zondag 27 oktober. De klipper 'Ac tief', een schip van ongeveer 24 meter lengte met 2 personen aan boord, was aan lager wal geraakt bij de Hoornse Hoofden. Er was motorstoring opgetre den en het anker hield niet. De John Ste gers werd tegen 13.00 uur opgepiept. Het van GEMEENTE OOSTFLAKKEE Aanrijding In de vroege ochtenduren van zaterdag 26 oktober 1996 raakte een 22-jarige inwoner uit Achthuizen op de N59 ter hoogte van het Hellegatsplein in de berm. De oorzaak was dat hij in slaap was gevallen. De auto sloeg in de berm een paar maal over de kop en kwam op de parallelweg tot stilstand. Met andere automobilisten heeft de bestuurder zijn auto wat aan de kant geschoven en heeft vervolgens thuis de politie gewaar schuwd. Een triest vervolg op dit onge val is dat een 26-jarige inwoner uit Rotterdam die later op de parallelweg van de N59 reed, de onverlichte schade auto te laat zat en vervolgens hier boven op reed. Beide auto's werden flink beschadigd en moesten worden weggeta- keld. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Diefstal buitenboordmotor In de nacht van woensdag 23 op donder dag 24 oktober werd vanaf een kajuit zeiljacht in de haven van Ooltgensplaat een witte buitenboordmotor, merk Johnson 6 pk, gestolen. GEMEENTE DIRKSLAND Verlaten plaats ongeval In de nacht var. vrijdag 25 op zaterdag 26 oktober werd te Dirksland een paaltje omgereden door een personenauto. De bestuurder reed vervolgens door en heeft de schade niet gemeld bij de gemeente of de politie. GEMEENTE GOEDEREEDE Vernieling In de nacht van vrijdag 25 op zaterdag 26 oktober werd aan de Hofdijkseweg te Ouddorp een drietal miten vernield van een winkel. Verlaten plaats ongeval Op vrijdag 25 oktober werd aangifte gedaan van verlaten plaats ongeval. Een inwoner van Goedereede trof zijn perso nenauto aan op de Varkensmarkt voor zien van schade. Op 28 oktober jl. omstreeks 16.20 uur kwam bij de kustwacht post Ouddorp de melding binnen dat er ter hoogte van de Maasvlakte een surfster in problemen was geraakt. Na deze melding werd de bemanning van de reddingboot Zeemanspot opge piept. De reddingboot Javazee uit Hoek van Holland kwam ook ter plaatse. Om omstreeks 17.30 uur werd de be manning van de reddingboten Griend en John Stegers opgepiept. Inmiddels was ook de Havendienst 17 uit Rotterdam en een vliegtuig van de kustwacht ter plaat se. De wind op dat moment van ZZW kracht 7 a 8. De golfhoogte bedroeg 1.5 meter. Om omstreeks 17.50 uur werd de 38- jarige surfster door de politie in een licht onderkoelde situatie op het strand aange troffen. Later bleek dat de mastvoet van de surfplank was gebroken. P.S. De reddingboten Zeemanspot, Java zee, Griend en John Stegers zijn in eigendom van de KNRM. bleek echter dat dit schip voor deze red dingboot te groot en te zwaar was. Daar om werd enige tijd later ook de beman ning van De Zeemanspot opgepiept. Via de sluis in de Haringvlietdam voer deze naar het Haringvliet. Bij de 'Actief' aan gekomen bleek dat het anker inmiddels wel hield en bovendien was de sleepboot Furie III bijna ter plaatse. Ongeveer 10 minuten na De Zeemanspot arriveerde deze uit Dintelsas afkomstige sleper. De bemanning van de John Stegers as sisteerde bij het tot stand komen van de sleepverbinding en bij het binnenhalen van het anker. Daarna bracht de sleper het schip naar Middelhamis. De Zee manspot behoefde geen werkelijke hulp te verlenen, maar bleef wel stand-by. op donderdag 31 oktober 1996 in Middelhamis Op donderdag 31 oktober a.s. zal er D.V. in het Kerkgebouw van de Hervormde Gemeente in Middelhamis een interker kelijke herdenkingssamenkomst van de Reformatie worden gehouden. Deze samenkomst wordt ook dit jaar weer georganiseerd door het regionale comité Goeree-Overflakkee van de Stich ting 'In de Rechte Straat' en zal begin nen 's avonds half acht. De opening zal worden verzorgd door ds. L. W. Ch. Ruijgrok, predikant van de Hervormde Gemeente te Middelhamis. Aansluitend zal hij spreken over 'Gods Woord houdt stand in eeuwigheid'. Ds. J. Oosterbroek, predikant van de Chr. Ger. Kerk in Zierikzee zal spreken over 'Engelen geschapen ten dienste van de uitverkorenen', terwijl hij tevens de sluiting zal verzorgen. Medewerking wordt verleend door het jeugdkoor 'Psallite Deo' o.l.v. Paul Kie viet. De samenkomst zal over de kerktele foons van de Chr. Ger. Kerk en de Her vormde Gemeenten van Middelhamis en Sommelsdijk te beluisteren zijn. Het comité hoopt en verwacht dat vele jongeren en ouderen uit Goeree-Over flakkee deze herdenkingssamenkomst zullen bezoeken. He regionale comité Record aantalpunten behaald Het j.l. zaterdag te Middelburg gehouden K^fF-concours is voor de Koninklijke Fanfare 'Sempre Crescendo' uit Middel- hamis-Sommelsdijk een formidabel suc ces geworden. Met maar liefst 336 pun ten, een record op Goeree-Overflakkee, werd een eerste prijs met onderscheiding behaald in de Vaandelafdeling. De jury, bestaande uit de heren Koops, Jansen en Goorhuis, was vol lof over de prestatie van dirigent Arie Stolk en zijn orkest. De uitvoering van het verplicht werk 'Poème Symphonique' van de hand van jurylid Rob Goorhuis, leverde 169 pun ten op, waarbij Arie Stolk voor de inter pretatie tweemaal een 10 scoorde, van de heer Koops en van de componist Goor huis zelf. „Een pluim voor de dirigent" (Koops) en „Zeer goede spanningsop bouw. Heel goed gedaan!" (Goorhuis) waren enkele opmerkingen uit de jury- verslagen. Voor het keuzewerk 'Avalon' van Jan van der Roest behaalde 'Sempre Cres cendo' 167 punten, waarbij ook weer tweemaal een 10 voor interpretatie van Arie Stolk werd toegekend. Jurylid Jan sen sprak van een 'goede uitvoering met sfeervol slot', terwijl Rob Goorhuis zelfs uitdmkkingen als 'vermkkelijk!' en 'ver bluffend!' in zijn rapport schreef. Hij beëindigt zijn verslag, zeer veelzeggend, met: „De vond het fantastisch! Hulde!!" Eveneens in de Vaandelafdeling, maar dan in de sectie harmonie, trad het Dor- drechts Philharmonisch Orkest op. Zij behaalden, met 324 punten, ook een eer ste prijs met onderscheiding. 'Sempre Crescendo' eindigde dus als winnaar van dit concours en met een puntentaantal van 336 is 'Sempre Cres cendo' wederom gerechtigd deel te ne men aan het federatief Topconcours in Arnhem in maart 1997. Dirigent en leden van 'Sempre Crescen do' waren uiteraard heel gelukkig met het behaalde resultaat. Zij hebben op deze manier weer bewezen tot de top van de Nederlandse fanfarewereld te beho ren. De gemeente Middelhamis, waarvan de wethouder van cultuur, de heer Tiggel- man, met zijn echtgenote als afgevaar digde aanwezig was, mag trots zijn op een vereniging die op zo'n indmkwek kende manier de naam van de gemeente bekendheid geeft. Middelhamis. Op 23 oktober j.l. was het precies tien jaar geleden dat de Lijnbaan Promenade op het Zandpad werd geopend. Afgelopen week werd dat, met Zaterdag als hoog tepunt, gevierd. Tien jaar geleden opende de Lijnbaan Promenade haar deuren. Op het terrein waar de leegstaande Fordgarage een verloede ring van dat stukje winkelcentmm dreigde te worden, ontstond een schitterend gebouw, wat we toen in onze krant „Een wel kome verrijking van Middelhamis' winkelcentrum" noemden. Zeven ondernemers vonden destijds in de Lijnbaan Promenade een prima winkellokatie. Met recht werd dan ook afgelopen week het lustmm gevierd. Zaterdag werd de week afgesloten met een heuse feestdag. De heer John Bienefelt was op het idee gekomen dat bij zo'n ver jaardag, toch ook iets van gebak hoort. Na overleg in de bak kerij besloot men om een weekendtaart te bakken die de hele breedte van de Lijnbaan Promenade zou beslaan. Zaterdag, rond half elf, lag deze taart opgesteld, vóór de winkels van de Promenade, klaar voor de verkoop. Eén en vijftig meter lang! Gelukkig was het, ondanks een dreigende regenlucht, droog. We vroegen ons nog even af of het Bakkerij Bienefelt zou luk ken om in één dag zo'n taart te verkopen. Dhr. Bienefelt had daar echter alle vertrouwen in. Het trok ook de nodige toe schouwers, wat te begrijpen is, want zo'n weekendtaart zie je ook niet elke dag. 's Middags werd een ballonnenwedstrijd georganiseerd waar aan vele kinderen deel namen. NEELTJE JANS - De brainvissen Mar co en Roy, het afgelopen halfjaar gasten van het Dolfijnenstation op Neeltje Jans, keren morgen terug naar het Dolfinarium in Harderwijk. Het transport gebeurt met een busje, waarin de beide kleine dolfijnen tijdens de reis goed nat gehouden kunnen wor den. Vertrek vanaf Neeltje Jans-Delta- Expo is gepland om 13.00 uur. De ver zorgers halen Marco en Roy om 12.50 uur uit het water van het station op Neeltje Jans. Marco en Roy zijn sinds mei voorbereid op hun vrijlating in de Noordzee, waar ze oorspronkelijk vandaan komen. Hun training had plaats in een speciaal bassin in de binnenhaven van Neeltje Jans. De twee bminvissen blijken echter nog on voldoende in staat voor hun eigen voed sel te zorgen. Daarom zullen ze geduren de de wintermaanden verzorgd worden in het Dolfinarium te Harderwijk. Komend voorjaar zal opnieuw worden geprobeerd Marco en Roy te laten wen nen aan een leven in open zee. Ze kun nen worden losgelaten zodra hun jachtin- siinct genoeg ontwikkeld is om zelf vol doende vis te kunnen vangen. Het afgelopen halfjaar op Neeltje Jans is zeker geen verloren tijd geweest. Marco en Roy zijn inmiddels in staat een deel van hun voedsel zelf te vangen. Daar naast hebben ze deelgenomen aan onder zoek dat bedoeld is om dolfijnen uit net ten van vissers te houden. Marco en Roy werkten al eerder mee aan wetenschappelijk onderzoek naar de bij vangst van dolfijnen in de visserij. Dat gebeurde in het Research- en Opvang- centmm van het Dolfinarium in Harder wijk, dat de twee bruinvissen verzorgde nadat ze waren aangespoeld op de Wad- denkust. Marco werd in juli 1993, onge veer vijf weken oud, gevonden op het Duitse eiland Sylt. Roy strandde, zo'n negen maanden oud, in maart 1994 op Terschelling. Het Dolfijnenstation op Neeltje Jans, geopend in 1995, maakt deel uit van Delta-Expo, het bekende attractiepark over technologie en (maritiem) milieu. Het is een gezamenlijk project van Dolfi narium Harderwijk en Delta-Expo, met begeleiding van Rijkswaterstaat. Het bassin in de binnenhaven is ingericht om, zichtbaar voor publiek, bminvissen, witsnuifdolfijnen en andere dolfijnachti- gen te laten wennen aan zeecondities. Ze OUDDORP - Op zaterdag 14 december 1996 (19.00 uur) zal het Urker Mannen koor 'Hallelujah' in het multifunctioneel gebouw Dorpstienden te Ouddorp een kerstconcert geven. Het concert wordt georganiseerd door de Gereformeerde Kerk van Ouddorp. Het Urker Mannenkoor zal tijdens het optreden onder leiding staan van de be kende dirigent Willem Hendrik Zwart. Het koor zal op het orgel worden bege leid door Harry Hamer. Tijdens het kerstconcert zullen ook de Gebroeders Brouwer, het bekende trom pettistenduo, hun medewerking verlenen. Ds. J. Koster, predikant van de Gerefor meerde Kerk van Ouddorp, zal een medi tatie verzorgen. Voor het concert worden hoge eisen ge steld aan het orgel en het geluid. Hier voor zijn dan ook specialisten op dit ter rein ingeschakeld: Verspuij Muziek Ver huur uit Sommelsdijk. Voorkom teleurstelling: zorg dat u tijdig over een toegangskaart voor dit bijzon dere kerstconcert beschikt! Toegangskaarten 10,- zijn onder meer op de volgende adressen verkrijg baar: - Echte Bakker Kommer Akershoek, Stationsweg 15 te Ouddorp. - Fam. C. A. Pape, Dorpsweg 31 te Ouddorp. - Fa. K. Voogd Zn., Molenweg 26 te Ouddorp. - Fam. D. A. Koppenol, Looheul 14 te Goedereede, tel. 492111). Uitslagen 26 oktober 1996 Heren 1 - Kangoeroes 1 2-2 Heren 2 - Kangoeroes 2 3-0 Dames 1 - Ibis 2 2-2 Dames 2 - Kangoeroes 2 2-2 Dames 3 - Kangoeroes 3 0-3 Meisjes A - Kangoeroes 3 -1 Meisjes C2 - Ibis 1 0-3 Jongens B2 - Schovocomca O - 3 Jongens Cl - Krimpen 3 - O kunnen er, onder toezicht van verzorgers uit Harderwijk, leren weer voor zichzelf te zorgen. Bruinvis Tjitske was vorig jaar de eerste die na 'verwildering' haar vrijheid temgkreeg. HERKINGEN D.V. woensdag 30 oktober belegt het co mité van de Gereformeerde Bijbel Stich ting, afdeling Goeree-Overflakkee, een bijeenkomst in de Nederlandse Hervorm de Kerk te Herkingen. De plaatselijke predikant, ds. A. Schaap zal deze bijeen komst openen en sluiten en ds. J. H. C. Olie uit 's-Grevelduin-Capelle hoopt te spreken over 'Het Woord alleen'. Een boekentafel is aanwezig en er is gelegenheid om na afloop zich op te ge ven als donateur van deze Stichting die tot doel heeft de Statenvertaling in stand te houden en te verbreiden zoals op scholen, ziekenhuizen, verpleeginrichtin gen, gevangenissen e.d. U wordt allen hartelijk uitgenodigd deze bijeenkomst bij te wonen en de Heere geve er Zijn zegen aan. D.V. 2 novem ber zijn jullie allemaal weer van harte wel kom in De Ark te Goedereede. Dit keer staat een visserij avond op het programma. Een tweetal vis sers uit ons midden wil ons wat over hun beroep vertel len. De deuren van de Ark gaan om 19.30 uur open en de vissers willem 20.15 uur beginnen met het programma. Graag tot ziens aan alle jongeren vanaf 15 jaar! Op zaterdag 2 november a.s. zal de orga nist Dirk Jansz. Zwart een bespeling ge ven op het oude orgel van de Geref. Kerk te Hazerswoude-Dorp. Dit instmment is meer dan 100 jaar oud, en heeft daardoor een prachtige klank. Bovendien heeft ook het kerkgebouw een prachtige acoustiek. Dirk Jansz. Zwart voert werken uit van J. S. Bach en diens zoon W. Friedemann; van Mendelssohn de variaties over het Gebed des Heeren; voorts van Franck, Reger en Widor. Ook de fantasie over 'Een vaste burgt' van Jan Zwart. De aan vang is om 20.00 uur. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflaickee Dirksland, Bosdreef 1Tel. (0187) 601357 VOOR BEELD EN GELUID Hir|0-»MO.»nilllO-IIOOT«at-K>TO(l»«Wt|gg!gg[[!gH|l]3g 3S-r«Mb(»|Dri^«if0»/fiH6S37M Hoatuamin-TVthan 10111)492400 Bakker John Bienefelt snijdt de taart aan

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 1