Overdenking OPEN HUIS uit de Heilige Schrift Dorkas houdt nationale voedselactie voor Oost-Europa >iOO^ DeVijverberg-Felua PREDIKBEURTEN VERKOPING Reformatieherdenking te Middelhamis op donderdag 31 oktober 1996 PROFESSIONELE Een levende Verlosser Christelijke Hogeschool Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 25 OKTOBER 1996 "Want ik weet: mijn Verlosser leeft, en Hij zal de laatste over het stof opstaan;" (Job 19:25) Dit woord wordt door Job uitgesproken in het dieptepunt van zijn leven. Als hij dit zegt is hem alles ontnomen. Zijn bezittingen is hij kwijt, zijn kinderen zijn gedood en zijn lichaam is vol boze zwe ren. Hij zit op de ashoop. En hier legt hij getuigenis af van zijn rotsvast geloof in de Heere als zijn Verlosser en van zijn geloof in de opstanding uit de doden. Job is eenzaam en verlaten. Zijn familie ziet niet naar hem om. Zijn vrouw valt hem af door te zeggen: "zegen God en sterf." Bij zijn vrienden ontmoet hij alleen maar bittere verwijten en scherpe aanklachten, die wel door zijn ziel moeten snijden. Wat heeft hij nog over. Goedbeschouwd niets meer dan zijn God. En daarmee houdt hij toch nog alles over. "Ik weet mijn Verlosser leeft" zo getuigt hij. Nee, hij is niet ineens lot deze heerlijke uit spraak gekomen. Daar is een lange weg aan voorafgegaan. Hij is er van stap tot stap toe gebracht. En op de weg er heen verliep het ook niet altijd even glad. Toen hem alles werd ontnomen heeft hij gezegd: "De Heere heeft gegeven, de Heere heeft genomen, de Naam des Heeren zij geloofd." En later toen zijn vrouw tot hem zei "zegen God en sterf' heeft hij geantwoord "Zou ik het goede van God ontvangen en het kwade niet?" Dat zijn de hoogtepunten van zijn leven, waarin hij stond op de toppen van het geloof. En nu zegt hij op het hoogtepunt van zijn verdrukking "Ik weet mijn Verlosser leeft. Maar voor het uitspreken van deze belijdenis waren er ook andere tijden, waarin hij zich in een dieptepunt bevond en het geloof op de achtergrond verdween. Ook in het leven van Job heeft het dikwijls gestormd. En was hij, evenals wij, niet altijd op zijn plaats. Er zijn tijden geweest waarin ook hij het niet meer zag zitten. Hij heeft zijn gebal de vuisten naar de hemel geheven en zelfs een keer de dag van zijn geboorte vervloekt. Maar toch is hij er weer uitge komen. Dat kwam, omdat hij zich ondanks alles vasthield aan zijn God. Of beter gezegd: God hield hem vast. En zo kwam hij er toch weer bovenuit, zodat hij zijn zekerheid en steun weer vindt in de Heere zijn God. Hij klaagt hier niet dat God hem de ene slag na de andere geeft, hem plaagt en tegenkomt als zij vijand. Nee, van dat alles horen wij niets, hoewel dat gelet de omstandigheden waaronder hij hier verkeert voor ons natuurlijk verstand eerder te begrijpen is. Maar Job zegt ik weet dat mijn Verlosser leeft. Het is met hem, net zo als met de dichter van psalm 42 die onder het kla gen zijn tranen heeft tot spijze dag en nacht, omdat zijn spotters durven vragen waar is God dien gij verwacht. Ook het vervolg van deze psalm is hem niet vreemd. Ook hij weet van Gods golven en Gods baren die zijn benauwde ziel vervaren. Maar toch, ondanks dat vrese lijke dat er in zijn leven is heeft hij rust en vrede gevonden. Toch werd het kalm van binnen geworden. En dat niet door een stille hoop op een betere toekomst, waarin hij zijn bezit weer terug zal krij gen en hij samen met zijn vrouw weer een nieuw begin kan maken. Dat is niet de reden, waarom het nu anders gewor den is. Maar het mag er zijn omdat Job zijn rust vindt in zijn God. De weet mijn Verlosser leeft. Of weer vertaald met een woord uit de 42e psalm: 'k zal mijn hart wat mij moog treffen tot de God mijns levens heffen." Dat is de reden waarom het rustig is in zijn gemoed. God is de God van zijn leven. Dat is nu de belijdenis van zijn geloof die hij aflegt tegenover zijn vrienden. Met andere woorden: Job is er vast van overtuigd dat God hem zal helpen. Want God is zijn Verlosser. God zal Zich over hem ontfer men. En let u goed op wat er staat. Job zegt niet ik hoop dat mijn Verlosser leeft. Of ik vermoed dat dat zo is, maar zeker ben ik daar niet van. Nee hij zegt "ik weet." Dat is nu de taal van het geloof, dat God werkt in de ziel. Het geloof, die wondere gave van God heeft zekerheid in zich. Dat is een weten, ster ker nog het is een zeker weten. Die zekerheid mag het hebben omdat het rust in de kruisverdienste van Christus. Nee, tot die hoogte komen we vanuit onszelf niet. Maar de Heilige Geest wil het wer ken. En dat doet Hij door ons op Christus te laten zien. Door ons aan te sporen om op Hem te betrouwen. Op zijn verdienste aan het kruis en op zijn opstandingskracht, waarmee Hij uit de doden verrees. Daar alleen vinden we onze zekerheid. We zien Job zitten op de mestvaalt. Hij is verarmd, zijn lichaam is vol boze zweren, alles is hij kwijt. Slechts een ding heeft hij over. Én dat is zijn God. En die God is ook zijn Verlosser. Zo heeft hij toch nog alles. En met ons is het niet anders. Als we niets meer over houden en alles kwijt zijn geraakt, maar we mogen de Heere over houden als onze God en Verlosser ja dan hebben we toch nog alles over. Misschien bent u ook wel aan het einde gekomen van uw krachten. Wellicht wordt u net als Job wel geplaagd door de mensen en bent u niet in staat om u te verdedigen. En juist dan zit de boze niet stil. Hij weet de juiste woorden wel te vinden om u alles te ontnemen: "Het is niet waar dat je de Heere vreest. Want dan zou het er wel anders uitzien in je leven" zo fluistert hij je toe. Met jou is het niets. Kijk maar eens naar je leven. Je kunt wel zien dat de Heere naar je niet omziet. Hij laat je maar over aan je lot. Hij is beslist niet de God van je heil. Anders zou je beslist niet zo tcmeerge- bogen door het leven moeten gaan en te maken hebben met tegenslag op tegen slag." En wat is het moeilijk om er tegen in te gaan. Wat is het moeilijk om je zelf te verdedigen. Maar dat hoeft ook niet. We mogen het alles uit handen geven aan de Heere, Die onze twistzaak wel zal twis ten. En bewandelt u die weg dan ook maar. Want bij Hem alleen is raad en kracht, ondersteuning en ontferming. Bij Hem alleen is onze zaak ook veilig. Welk een heerlijke naam geeft Job hier aan zijn God. Hij noemt hem zijn Verlosser, dat is eigenlijk zijn Losser. En een Losser was in het dagelijks leven van het oude testament iemand die voor je opkwam, iemand, die je in je rechten herstelde. Als je je bezit was kwijtge raakt, omdat je het moest verkopen om je schulden te betalen dan was er een losser om het terug te komen. Zo had de Heere dat in Zijn zorg vastgelegd in Zijn wet. Zo'n losser komen we tegen in de geschiedenis van Ruth. Naomi had door haar armoede haar akker moeten verko pen. En Boaz hielp haar. Hij ging haar lossen en kocht het land terug en trouw de tenslotte met Ruth. En zo is de Heere nu ook met mij, zo belijdt Job. Hij is mijn Losser. Hij gaat mij helpen. Hij neemt het voor mij op. En hoe zal Hij dat doen? Zal God Job lossen tijdens zijn leven, door hem te laten genezen en zijn onschuld te bewijzen? Zal God zijn bezit terug geven, zodat hij weer rijk zal zijn, als in het verleden? En dat heeft de Heere ook gedaan. God heeft hem het dubbele gegeven van wat hij eerst had. God zorgt ook voor het lichaam en de dingen van het leven van elke dag. Maar toch is hier Job's hoop niet gericht op de aardse dingen zoals het terugkrijgen van zijn bezittingen en zijn vee. Van dit leven verwacht hij niets meer. Hij denkt dat hij spoedig zal sterven. Zijn hoop ziet over het graf heen. Zijn huid is door- knaagd, zo klaagt hij in het vervolg. En dat zal nog meer worden. Zijn lichaam zal ontbonden worden. En dan, als dat werkelijkheid geworden is, zo getuigt hij, zal dit mijn vlees God aanschouwen. Dat bedoelt Job hier met het lossen van God. Hij ziet hier dus op het eeuwige leven, als hij zegt en Hij zal de laatste over het stof opstaan. Wat een geweldige woorden. Wat heeft een mens als hij die troost niet bezit. Dan kunnen we alles bezitten wat ons hartje begeert, we kun nen hopen op betere lijden, we kunnen in het leven berusten of de dingen aanvaar den, zoals ze komen. Maar wat dan nog? Wat haalt het uit? Als u meer niet hebt, dan bent u als het er op aankomt straat arm en doodongelukkig. Job heeft een Losser voor over de dood en het graf heen. Hij heeft, om het met de woorden van onze oude heidelbergcr te zeggen de enige troost voor lichaam en ziel beide voor leven en sterven, dat is te zeggen het eigendom te zijn van de Heere Jezus Christus. En daar komt het op aan. Dan zijn we zalig te prijzen ook als ons alles tegenzit. Als u dat maar na kunt zeggen ik weet mijn Verlosser leeft. Wanneer we blijven staren op onszelf en de omstandigheden om ons heen dan komen we niet tot die hoogte. Dat brengt ons geen heil. We worden daar alleen maar zeker van, door in de nood van ons bestaan de toevlucht tot de Heere te nemen. Als we ons onvoorwaardelijk op Hem leren verlaten. Denkt u maar aan Thomas. Toen de Heere Jezus Zelf tot hem kwam en hem uitmxiigde om op de tekenen van zijn lij den en sterven te zien, viel hij voor de Heere Jezus neer met de belijdenis: "mijn Heere en mijn God". En zo komt de Heere ook tot ons in de bediening van zijn Woord en Hij zegt; "Ik ben uw heil alleen". U vindt het alleen wanneer u zich onvoorwaardelijk verlaat op het woord van uw God en u uw leven bid dend richt op de beloften des Heeren. Als u door het geloof ziel op Hem Die uw dood is ingegaan, uw schuld heeft betaald, uw zonden heeft verzoend. Die opstond uit het graf om u het leven te schenken. Sommcisdijk JCdT Op zaterdag 2 november staat Nederland in het teken van de Nationale Voedselactie. De christelijke hulporganisatie Dorkas Hulp zamelt dan op veel plaatsen voedsel in voor de mensen in Oost-Europa. In Stad aan 't Haringvliet wordt in samenwerking met Supermarkt E-markt Mackloet, Nieuwstraat 5 een voedselinzameling gehouden. Hoe kunt u helpen? Op 2 november worden aan de ingang van E-markt Mackloet van 9.00 tot 16.00 uur voedsellijstjes uitge deeld. Hierop staan de producten vermeld die in één voedselpakket gaan. U kunt de mensen in Oost- Europa helpen door één of meerdere producten van dit lijstje te kopen en weer bij de uitgang in te leveren bij één van de Dorka.s medewerkers. In een voedselpakket gaan de volgende producten: thee, suiker, bloem, rijst, macaroni, groente in blik, smac, koffie, soep, zonnebloemolie. Van het ingezamelde voedsel worden voedselpakket ten gemaakt. Deze worden deze winter naar de aller armsten in voormalig Joegoslavië, Roemenië, Oekraïne, Rusland, Albanië en Tsjetsjenië gestuurd. Veel landen in Oost-Europa hebben te maken met economische achteruitgang en werkloosheid. Velen kunnen nauwelijks rondkomen van het inkomen dat ze ontvangen. Sommigen hebben zelfs tekort aan goede voeding of hebben dagenlang helemaal geen voedsel. Door het uitdelen van voedselpakketten wil Dorkas deze mensen helpen. Helpt u mee door één of meerdere producten uit een voedselpakket te kopen? Een gift voor de transport kosten kunt u overmaken op giro 2018 van Dorkas Hulp, Andijk, o.v.v. Nationale Voedselactie. Dorkas Hulp is een christelijke hulporganisatie. De stichting verleent structurele en .sociale hulp in Oost- Europa, Midden-Oosten en Afrika. Ook wordt nood hulp geboden in gebieden die door natuurrampen, hongersnoden en oorlogsgeweld worden getroffen. OPLEIDINGEN: zaterdag 9 november 10.00-14.00 uur informatie: Postbus 80, 6710 BB Ede Tel. 0318-639750 Bezoek: Oude Kerkweg 100, Ede (alle (^leidingen) Per 1 januari 1997 gaat Christelijke Hogeschool De Vijverberg-Felua verder onder de naam Christelijke Hogeschool Ede Dierenopvang Goeree-Overflakkee Tel/fax (0187) 651887 Gevonden Te Oude Tonge: JONG KATJE; zwart-wit. Te Oude Tonge: RODE KAT; cypers rood van boven, witte onderkant. Te Sommelsdijk: POES; zwart-wit; opvallende zwarte vlek op de neus; draagt een blauw bandje met een belletje. Gevraagd Goed tehuis voor jonge LABRADOR. Wordt november 1 jaar. Is heel lief voor kinderen, maar ontzettend wild (speels). Alleen voor mensen met tijd en ruimte. FOTO'S VAN KLEINBEELD-^ DIA'S COMBI Zondag 27 oktober 1996 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. J. Belder, Katwijk aan Zee en 18.30 uur ds. J. G. van Loon. Eben-Haëzer: 9.30 uur ds. J. G. van Loon en 18.30 uur ds. J. Belder. Woensdag 30 oktober, Dorpskerk: 19.30 uur ds. R. Veldman (herden king kerkhervorming) - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. G. Mouw van Wekerom-de Valk - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Koster en 18.30 uur ds. G. den Hartogh - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur dhr. W. Tanis en 18.30uurds. C. Holleman. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00, 10.45 en 18.30 uur ds. J. W. van Es trik (bevestiging ambtsdragers). STELLENDAM - Herv, Gem. 10.00 uur ds. G. Herwig, Noordwijk en 18.00 uur ds. P. Vermaat, Maassluis. Donderdag 31 oktober: 19.00 uur ds. A. W. V. d. Plas, Waddinxveen. Vrijdag 1 november: 15.30 uur ds. C. Oorschot, huwelijksbevestiging en inzegening van Jacob Verbiest en Maatje Gerritje 't Mannetje - Ger. Kerk 10.00 uur ds. G. den Hartogh, Werkendam en 18.30 uur ds. J. Kos ter. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. Blom - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdicnst - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. J. A. Zeil- stra, Hilverscm - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. het Lam (Openbare geloofsbe lijdenis en Bediening Heilige Doop) en 18.00 uur ds. I. Hcwmaar - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. M. den Boer. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. D. Burger en 18.00 uur ds. A. Schaap. Woensdag 30 oktober: 19.30 uur Hervormingsavond - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. den Toom en 18,00 uur ds. G. Mulder - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. Willemsen - Rem. Ger. Gem .10.00 uur ds. J. Tromp - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. J. H. Verwaai. Daar loopt hij dan: een jonge succesvolle ondernemer uit Amsterdam. Zo te zien net aangemonsterd met de boot om op zaterdagmiddag nog vlug even een laatste bood schap te doen op d'n Diek in Middelhamis. Het zou zo kunnen zijn, maar in werke lijkheid vierde deze jongeman zijn vrijgezellenavond in Middelhamis. Zijn kornuiten hadden hem 'ontvoerd' en naar Middelhamis gebracht. De meeste middenstanders kenden deze jonge knaap nog wel en wilden hem graag ter wille zijn met de opdrach ten die hij te doen kreeg op 'd'n Diek'. In deze omgeving is hij namelijk opgegroeid en hij had er dan ook reuze plezier in om het hemzelf en met name ook zijn vrienden naar de zin te maken. Zaterdag 26 oktober 1996 mag deze oud-Menheersenaer, Herbert Robijn, het huwe lijksbootje beü-eden met Marriëtte van Dijk aan zijn zijde. Hen wordt veel geluk en gezondheid toegewenst in hun huwelijksleven. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. M. A. van den Berg, Groot-Ammers - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst en 15.00 uur ds. A. Ver- meij - Ger. Kerk 10.00 uur ds. M. van Krimpen en 17.00 uur drs. A. v.d. Waal - Ger. Kerk (Vrijge maakt) 9.30 uur leesdienst en 17.00 uur ds. G. F. Overweg. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. C. de Groot, Dordrecht en 18.00 uur kand. M. Messemaker, Katwijk aan Zee - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vermeij van Zwijndrecht. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. van Ginkel, Goes en 18.00 uur ds. J. van het Goor, Stolwijk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Evangelie Gemeente (De Komeet) Melkweg 75 10.00 uur L. v. d. Sluys. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.45 uur kand. W. L. Ver waard, Sliedrecht en 18.00 uur ds. L. D. Burger - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.00 uur ds. H. Out en 16.00 uur ds. G. den Hartogh, Werkendam. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. B. ten Hove en 18.00 uur ds. A. Vos - Ger. Kerk 10,00 uur Verbeterd bericht HERKINGEN - Op D.V. 1 november zal de Ned. Herv. vrouwenvereniging 'Niet in eigen kracht' uit Herkingen van 14.00 tot 20.00 uur weer haar jaarlijkse verkoping houden in verenigingsgebouw 'Ons Huis'. Er is weer van alles te koop, o.a. bloe men, handwerken, koekjes, boeken, pan- nekoeken enz. enz., ook voor de jeugd is er weer van alles te doen. En ook kunt u bij ons een kopje koffie doen. We reke nen weer op uw belangstelling. Tot ziens. drs. A. C. Feij en 18.30 uur ds. H. Out. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9,30 uur ds. A. W. van der Plas, Waddinx veen en 18.00 uur ds. J. B. ten Hove - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 9.30 uur dhr. K. Baas en 18.00 uur drs. A. C. Feij. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur kand. T. J. Korten. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur ds. W. Baan (H.A.). SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. A. den Hartog - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. De interkerkelijke herdenking van de Kerkhervorming zal dit jaar D.V. op de officiële datum donderdag 31 okto ber a.s. plaatsvinden, als vanouds in het kerkgebouw van de Hervormde Gemeente aan de Ring te Middelhar- nis. De herdenkingssamenkomst wordt belegd door het regionale comité Goe ree-Overflakkee van de Stichting *ln de Rechte Straat'. De aanvang is half acht. De opening zal worden verzorgd door ds. L. W. Ch. Ruijgrok, predikant van de Hervormde Gemeente te Middelhar- nis. Aansluitend zal hij spreken over 'Gods Woord houdt stand in eeuwig heid'. Ds. J. Oo.sterbroek, predikant van de Christelijke Gcrcfomicerde kerk te Zie- rikzee zal spreken over 'Engelen gescha pen ten dienste van de uitverkorenen', terwijl hij tevens de sluiting zal verzor gen. Medewerking verleent het jeugdkoor 'Psallite Deo' o.l.v. Paul Kieviet. Voor de ouderen en zieken, die niet in de kerk aanwezig kunnen zijn, is de samen komst te beluisteren voor de kerktele foons van de Chr. Ger. Kerk en de Her vormde Gemeenten in Middelhamis en Sommelsdijk. KOLLEKTE VOOR VERKRIJGING KERKZAAL IN TONGEREN (Belgie; De koUektc in de herdenkingssamen komst zal worden bestemd voor het ver krijgen van een kerkzaal voor de Evan- gelisaticpost in Tongeren-Borgloon, die financieel ondersteund wordt door de Stichting 'In de Rechte Straat'. Voorganger daar is de inmiddels in Ne derland bekende evangelist T. Vanhuys- se, voormalig Rooms-Katholiek pastoor uit Antwerpen. Elke zondag wordt kerk gehouden in een veel te kleine zaal. Op de laatste zonda gen waren er in de morgendienst 75 kerkgangers. Slechts een gedeelte kan er zitten in de kerkzaal. Verschillenden zit ten in de gang op de grond omdat er geen stoelen genoeg zijn. Dit is een grote be lemmering voor de verdere groei van de gemeente in de overwegend Rooms-Ka- tholicke stad Tongeren. Onder het kopje 'De Heere zal zorgen' schrijft evangelist Vanhuysse in de kerk bode van september/oktober 1996 het volgende: „Sinds geruime tijd is het zo dat onze kerkruimte te klein aan het wor den is. Ja, zelfs zo dat iedere zondag broeders en zusters in de gang moeten gaan zitten. Dat lijkt me niet zo aangenaam. Uiter aard zijn we dankbaar dat de Heere zo zijn gemeente bouwt. Dat mcn.sen wor den toegevoegd aan de kring die behou den worden. We zijn ook zeer verblijd dat er 'ge trouwheid' is in het bijwonen van de ere diensten op zondag. Daarin mogen we ervaren dat de Heere goed is voor Zijn gemeente. Dat Hij sterkte, bemoediging en vertroosting schenkt in de dagelijkse strijd van het geloof. Hij is een zorgzame Vader voor Zijn kinderen. Zou Hij dan niet zorgen voor een grotere en ruimere plek? O zeker! We mogen daarop ver trouwen. Uiteraard wil de Heere God dat we Hem daarom bidden. Maar ook dat we op zoek gaan en informeren waar eventueel mogelijkheden open komen. Daar zijn we trouwens druk mee bezig. Mogen we zo samen het Aangezicht van de Heere zoeken? Vertrouwend in Zijn Vaderlijke leiding!... Evangelist Vanhuysse roept zijn gemeenteleden op iets extra's te geven voor het verkrijgen van een kerkzaal. Echter: tot de gemeente behoren niet vele 'edelen en rijken' en daarom willen we de in de samenkomst te houden kol- lekte hartelijk en dringend bij u aanbeve len. Laten we op deze wijze eikaars las ten dragen en alzo vervullen de wet van Christus! U kunt uw steun ook verlenen door een bijdrage te sto.-ten of over te schrijven op bankrek. 3420.58.533 t.n.v. 'In de Rechte Straat' bij de Ra bobank Middelhamis. Giro van de bank: 346124. Verdere projecten van I.R.S. Financiële steun aan de evangelisatie- post Bunde/Meersen (L) waar evange list C. A. van den Boogaart sinds 1994 werkt. Ondersteuning van diverse buitenland se ex-priesters. Uitgave en verspreiding van 'En ia Calle Recta', de Spaanse variant van het Nederiands-talige maandblad 'In de Rechte Straat'. De Spaanse editie wordt in vele Spaans sprekende lan den van Latijns Amerika gratis ver spreid in een oplage van 20.000 excni plaren. Diverse andere projecten. Werving ABONNEER MAANDBLAD I.R.S. Graag werven wij abonnees voor het mooie en leerzame maandblad 'In de Rechte Straat'. Voor het geringe bedrag van ƒ22,75 komt u in het bezit van een jaarabonnement. Daarin wordt u regelmatig op de hoogte gehouden van de onderhanden zijnde projecten en leest u ontroerende getuige nissen van ex-Rooms-Katholieken die tot het geloof in Jezus Christus zijn geko men. Tenslotte Hartelijk hoopt het regionale comité van I.R.S. dat velen uit geheel Goeree-Over flakkee de herdenkingssamenkomst in Middelhamis zullen bezoeken. We weten dat velen er grote waarde aan hechten om zich, in ieder geval rond de Hervor mingsdag, gezamenlijk onder Gods Woord te zetten. Samen leven wc in een tijd van grote verwarring. Niet alleen in de wereld maar zeker ook in de kerk. Laten we op een avond als deze eendrachtig bidden om een geestelijke opwekking onder ons volk. De Heere is ook anno 1996 de Machtige om door de onwederstandelijke werkini; van Zijn Heilige Geest, zondaren te trek ken uit de duisternis van de zonde en te brengen tot de zaligmakende kennis van Jezus Christus. Wij verwachten vele jongeren en oude- w".',",.'''^ herdenkingssamenkomst te Middelhamis. Het regionale comité G. O. van -In de Rechte Straat' - Leraar Basisonderwijs - Maatschappelijk Werk en Dienstverlening* - Sociaal Pedagogische Hulpverlening* - Personeel en Arbeid - Godsdienst-Pastoraal Werk (Kerkelijk Werk) - Journalistiek en Voorlichting (ESJ) -Verpleegkunde* •(ookmdeeiiiid) Ook voor bij- en nascholing. VOOR BEELD EN GELUID COMBS i-vnao-YTUctt-MKMrTuM-KTMiur» I OUDOOMP- l*>iW« - r«M>on IBt$7) MIIII fm MiTM ^JCÊÊÊ^ JIBCIM-ftMM<w-HD0MOain;77-r*M>(in|OIirj«NOO >fafc^Hy4v TOPFOTO Vrijgezeriig'

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 2