'bMr^ LITIE Eerste paal nieuwbouwprojekt Nieuwstraat Oude Tonge Spectaculaire diapresentatie over IJsland in het Diekhuus 'Jeugd-stuif in Stellendam De Zeemanspot assisteert BM 10 U bent toe aan een Daewoo Hervormingsavond VERKOPING Kerkdiensten GerefGemeenten Dagtochten VW Voorne (010)2741135 Oi^elconcert Grote Kerk te Maassluis 69e Jaargang '^-J^iOry^' pX}^^y DINSDAG 22 OKTOBER 1996 No. 6546 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14^0/JAARABONNEMENT/56,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden POLITIE 24-UURS TELEFOON: GEMEENTE OOSTFLAKKEE Aanrijding zonder letsel Op zondagmorgen vroeg verloor een automobilist op de Noordlandsedijk de controle over zijn voertuig. De man.ge raakte met zijn auto in de naast de dijk gelegen sloot. De auto werd beschadigd, de automobilist kwam met de schrik vrij. Rijden onder invloed van drank Een automobilist afkomstig uit Middel hamis reed zaterdagavond op de Provin- cialeweg 59 te Oostflakkee. Volgens een getuige reed de man slingerend met een snelheid van 30 km per uur. De bestuur der werd gecontroleerd en bleek flink ge dronken te hebben. Zijn rijbewijs is inge vorderd en proces-verbaal wordt opge maakt. GEMEENTE GOEDEREEDE Diefstal In de nacht van 16 op 17 oktober werd op de Deltahaven te Stellendam voor de 3e maal in 2 maanden een hoeveelheid laskabels (ca. 240 meter), lastangen en koppelingen weggenomen. Diefstal uit auto Vrijdagmiddag werden in Ouddorp nabij het strand 4 auto's opengebroken waarna er diverse goederen uit de auto's werden weggenomen. Tevens werd bij 2 andere auto's gepoogd het slot open te breken. Diefstal uit zomerwoning Op vrijdag werd er ingebroken in een zo- merwoning aan de West Nieuwlandse- weg te Ouddorp. Diverse goederen waar onder een televisie werden weggenomen. Diefstal uit auto Van vrijdag op zaterdag werd er ingebro ken in een geparkeerde auto aan de Doel- weg te Goedereede. Een telefoon en een spelcomputer werden gestolen. GEMEENTE MIDDELHARNIS Dader van verlaten plaats ongeval bekend na tip De bestuurder die de plaats van het onge val op de Dorpsweg te Sommelsdijk op 13 september verliet, alwaar hij als be stuurder van een bromfiets reed en na aanrijding met een personenauto zijn passagier verloor en daarna zelf op de vlucht sloeg, is bekend geworden n.a.v. een tip van een getuige. De bestuurder bleek een jongeman uit Stad aan 't Ha- De onder Engelse vlag varende viskotter 'Clasina', geregistreerd in Brixham met nummering BM 10 was op zondag 20 oktober onderweg naar de Stellendamse haven voor reparatie. In de regenbuien, die voor zeer slecht zicht zorgden, kon den zij de weg door het Goereese Gat niet goed vinden. De Kustwacht, post Ouddorp piepte ongeveer 21.00 uur de bemanning van De Zeemanspot op, die de BM 10 tegemoet voer en het schip veilig de haven van Stellendam binnen loodste. van NIEUWE TONGE Op D.V. zaterdag 2 november 1996 zal er in de Ned. Herv. kerk te Nieuwe Tonge een Hervormingsavond belegd worden t.b.v. Stichting Ontmoeting. Aanvang 19.30 uur. Sprekers zijn ds. A. Belder en ds. J. C. de Groot uit Dordrecht. Janco Belder zou aanvankelijk de sa menzang begeleiden, maar door zijn ver hindering hoopt Martin Weststrate uit Kloetinge zijn plaats in te nemen. Verdere mededelingen kunt u vinden in het aanstaande vrijdagnummer. Noteert u deze datum alvp^st in uw agenda? ringvliet te zijn. Tegen hem zal proces verbaal worden opgemaakt. Vernielingen Op 17 oktober werd namens de gemeen te aangifte van vernieling gedaan, nl. op het Beneden Zandpad te Middelharnis waren een aantal fietsblokken vernield, ter waarde van 875,-. Diefstal fiets Op dinsdag werd op de Prinsesselaan te Sommelsdijk een afgesloten fiets wegge nomen. Op vrijdagavond werd op de Westdijk te Middelhamis een fiets weg genomen. Vernieling auto Van zaterdag op zondag werd een deuk getrapt in een auto die op de Koningin- nelaan te Sommelsdijk geparkeerd stond. Aangifte werd opgenomen. A.s. zaterdag zijn we er weer. Omdat we de smaak te pakken hebben, gaan we ge zellig gourmetten. Geef je daarom op bij Simone (483526). Dit kan tot vrijdag avond a.s. De kosten zijn 7,50 per per soon. Maak zaterdagavond niet de vergissing naar De Hoeksteen te gaan; we zitten weer eens een keer in Vita Nova. Even als anders staan de deuren vanaf 19.30 uur open en rond 20.00 uur gaan we be ginnen. Hopelijk tot zaterdag! In de concertserie 1996 zullen de drie prijswinnaars van het Govert van Wijn- orgelconcours een orgelconcert verzor gen op het Garrelsorgel van de Grote- of Nieuwe Kerk te Maassluis, d.d. 26 okto ber a.s., aanvang 20.15 uur; Het programma van deze drie prijswin- aaars luidt als volgt: Niels-Jan van der Hoek 1. Roeland de Reuver (1974), Sweelinck variaties over 'Es ist ein Ros ent- sprungen'. 2. Johann Seb. Bach (1685-1750), Trio sonate in Es-dur BWM 525 (allegro moderato - adagio - allegro). 3. AlphonseMailly (1833-1928), Marche Solennale. Jan-Kees Karels 1. César Franck (1822-1890), Premier Choral pour orgue. 2. Improvisatie. PAUZE Katrien Koeijvoets 1. Johann Seb Bach (1685-1750), Toc cata, Adagio und Fuge in C-dur BWV 564. 2. Bram Beekman (1949), Variaties over 'Gildebroeders maakt plezieren'. Plaatsbewijzen zijn verkrijgbaar op de concertavond in de kerk, die vanaf 19.30 uur open is. Toegang 9,00 kinderen tot 12 jaar en houders van een CJP en PAS- 65 7,00. Weth. Andries slaat de eerste paal voor het nieuwbouwprojekt aan de Nieuwstraat OUDE TONGE - Vrijdagmiddag 18 oktober heeft de wethouder van Grondgebiedzaken, de heer N. C. A. Andries, de eerste paal geslagen voor het nieuw bouwprojekt aan de Nieuwstraat te Oude-Tonge. Op het terrein heeft voorheen de gemeentewerf annex dependance van het gemeentelijk belastingkantoor gestaan. Na de sloop heeft het terrein enige tijd braak gelegen. Vrijdagmiddag werd een begin gemaakt aan de bouw van een komplex, bestaande uit vier winkels met daar boven vier woningen. De eerste stappen om te komen tot herinvulling van het gebied naast de kerk, dateren uit 1990. Het oorspronke lijke plan omvatte een nieuwe opzet voor het gebied en betrof niet alleen het terrein van de gemeente, maar ook nog een boerderij, een huisartsenpraktijk en een super markt. Hier zou een uitbreiding van de supermarkt en van de huisartsenpraktijk, de bouw van zeven winlfels met daarboven een zelfde aantal woningen en de aanleg van parkeervoorzieningen gerealiseerd dienen te wor den. De projektontwikkelaar heeft de opdracht destijds teruggegeven aan de gemeente omdat hij, gezien de complexiteit van het projekt, het plan niet realiseerbaar achtte. Daama is het projekt in behandeling genomen door het bouwbedrijf Aan de Stegge Roosendaal B.V..Deze heb ben zich beperkt tot het terrein naast de kerk, dat eigen dom was van de gemeente Oostflakkee. Door deze beperking moest uiteraard ook het oorspronkelijk plan worden ingekrompen. Vrijdagmiddag heeft weüiouder Andries op verzoek van het bouwbedrijf de eerste paal geslagen voor de defmieve invulling van het terrein. Er zullen vier winkels met daarboven vier woningen komen met parkeer- en groenvoorzieningen achter het komplex. De verkoop van de winkels en woningen geschiedt door De Rooy Makelaardij en Assurantiën te Roosendaal en Jongerius Vastgoed Zuid-Holland B.V. te Sommelsdijk. Aansluitend een expositie in Galerie de 'Parterre' op 24 oktober a.s. van Joep Luyckx Joep Luyckx houdt van mimte vandaar woont hij op Flakkee. Maar als je vraagt waar hij het liefst zou willen wonen, dan is dat IJsland. Het land van vulkanen, gletsjers, rivieren, watervallen, hete bronnen, ijsbergen, lava, meren en mim te, zo raig en woest, dit moet het begin van de wereld zijn. Het land tussen witte en zwarte magie. Zomers is het land vrijwel 'zwart' en 's winters wit. In de winter is het donker en zomers totaal licht. Maar is dit land zomers wel zwart. In sommige stukken Usland lopen door dit landschap duizen den riviertjes, andere stukken lijken weer op een zwarte woestijn. En bijna overal zie je soorten mos in ongelooflijke kleu ren, bv. fluoriserend geel en groen, dit doet gewoon pijn aan je ogen, zo fel. En de grond is zwart, maar tussen dit zwarte land komen de meest onwaarschijnlijke kleurschakeringen voor, bv. in Land- mannalariger, daar vind je de rhyolie- Ibergen, soms zijn ze geel, bmin, rood, groen en grijsblauw, en als daar de zon zijn licht op laat dansen, kun je je ogen niet geloven. Voor fotografen is dit het beloofde land. Je kan als toerist gewoon de gebmiktelij- ke route volgen, maar je kan ook met een speciale vier-wiel aangedreven terrein wagen de binnenlanden in. Dit is niet geheel van gevaar ontbloot. We zijn, zo vertelde Joep door stukken Usland gere den die niet op de kaart stonden en dit kan alleen maar in de zomer, als het niet hard regent of te warm is, anders smelt de gletsjer te snel en staan de rivieren te vol. Het beste is 's morgens als het nog koud is de rivieren te doorkraisen. En je rijdt over stenen en nog eens ste nen, soms in een hoek van 45 graden stapvoets, meter voor meter doorkraist de wagen het woeste land en voor de rivier aangekomen gooit de chauffeur stenen in het water. Hoe hoger het water opspat hoe beter het is, immers de steen raakt snel de bodem en het is daar dus ondiep, maar als je niet zeker van de zaak bent moet je de rivier in, of ze breed zijn, we hebben ze doorkmist van 200 meter breed en blijven steken in de rivier kwam ook yoor. De wagen boorde zich in een stuk zachte grond. En dan be gint het uitgraven in het ijskoude water, allemaal trekken en vol uit in z'n achter uit. We waren met negen man en het lukte en daar komje echt niemand tegen die je een handje komt helpen. Alle auto's hebben telefoon en overal in de woestenij zijn vliegveldjes en overle- vingshutten. En toch ergens in deze on gelooflijke woeste wereld, kom je plotse ling één gek met één fiets tegen, toen ik dit zag heb ik 10 keer gekeken of het wel echt was. Alleen zijn kan echt nog op Usland. Alleen voor fotografen is mooi weer heel wat anders. Hoe is je vakantie geweest, waardeloos. Alleen maar zon! Juist re gen, wind en af en toe een klein beetje licht maken voor fotografen IJsland tot een paradijs. Als alles mee zit zien we op deze avond beelden van de vulkaanuitbarsting, Joeps vrienden zijn naar Usland. Hij wilde zelf wel gaan, maar als leraar heb je vaste vakanties. Op de tentoonstelling zie je zowel foto's als schilderijen, geïnspi reerd op IJsland. Soms vragen mensen of de kleuren van mijn foto's wel reëel zijn. Ja het is echt. Usland is een ongelooflijk geologisch wonder van de natuur. Een van de jongste eilanden van de wereld. Maar gelukkig vinden veel mensen het te koud, prima zo. Joep kan dan nog foto's maken zonder dat er iemand in de weg staat. Behalve dan die fietser. De diavoorstelling begint om 19.30 uur. Als het zeer druk wordt komt er om 21.00 uur nog een herhaling en kunnen de mensen die de voorstelling niet zien alvast naar de tentoonstelling in de Par terre gaan (en andersom). De diavoorstelling is geheel gratis; al leen op 24 oktober geeft Joep 24% kor ting op al het fotowerk. DEN BOMMEL Op D.V. zaterdag 26 oktober hoopt de handwerkkring van de Ned. Herv. ge meente weer haar jaarlijkse verkoping te houden t.b.v. vemieuwing gebouw 'Bij de Bron'. Er zijn ook dit jaar weer mooie handwerken en mooie handwerkartikelen te koop. Ook zijn er weer raadspelletjes met mooie prijzen en de enveloppen- stand met altijd prijs. Beneden zijn er weer heerlijke appelkoe- ken, oliebollen en eigen gemaakte advo- kaat. Dit jaar hebben wij ook ter plaatse gebakken vis. In de koffiehoek kunt u gezellig een kopje koffie, thee of fris drinken met eigen gebakken cake. Dit alles is in gebouw 'Bij de Bron' van 10.00 tot 15.00 uur. U bent van harte welkom. Tot ziens. De handwerkkring MELISSANT - woensdagavond 7.30 uur ds. G. M. de Leeuw van Bame- veld. MIDDELHARNIS - zaterdagavond 7.30 uur ds. G. Mouw van Wekerom- De Valk NIEUWE TONGE - woensdagavond 7.30 uur ds. A. F. Honkoop van Wageningen. OUDE TONGE - woensdagavond 7.30 uur ds. C. A. van Dieren van Stol- wijk. OOLTGENSPLAAT - woensdagavond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabben- dijke. Jeugd-Stuif organiseert zaterdagavond 26 oktober Prijsschieten en Zandschil- deren. Toegang 2,50 zaal open 19.30 uur, aanvang 20.00 uur. Iedereen vanaf 15 jaar van harte welkom in 'De Schuur', Bosschieterstraat, Stellendam. Openingstijden politiebureau Ouddorp Het wijkbureau te Ouddorp is in de maand oktober geopend op: Woensdag 23 oktober van 10-18 uur Maandag 28 oktober van 13-18 uur Tijdens deze uren is een wijkagent van de gemeente Goedereede aanwezig. op vrijdag 20 december, 17 januari en donderdag 6 maart zijn er nog enkele plaatsen vrij voor de RTL 5 uur show. Wij vertrekken tussen 08.00 - 08.30 uur vanuit Hellevoetsluis, Rockanje, oost- voome en Brielle naar het centrum van Amsterdam, waar de deelnemers in de gelegenheid worden gesteld (kerst)inko- pen te doen. Na enkele uren wordt u weer opgehaald en vertrekken we naar de RTL-studio om daar de opname van de 5 uur show bij te wonen, 's Avonds rond 22.00 uur ver wachten we weer thuis te zijn. Zo zijn er ook nog een aantal plaatsen OOLTGENSPLAAT Ouderen- en alleenstaandenmiddag De Ouderen- en alleenstaandenmiddag zal D.V. gehouden worden donderdag 24 oktober a.s. om 2.30 uur in 'Elthato'. Het programma wordt door het comité verzorgd. De meditatie zal gehouden worden door ds. J. B. ten Hove. U bent allen weer hartelijk welkom. Voor ver voer: P. Mans, tel. 631336. Damver. 'Ernst Nut en Ontspanning '52' te Melissant Uitslagen van 21 oktober Afdeling 1: H. Visbeen - B. v. d. Spaan2 - O C. Visbeen - J. Looy2 - O B. Visbeen-T. Goedegebuur2 - O Afdeling 2: L Non - L. BloklandO - 2 B. Grootenboer - P. Kom2 - O H. van Heukelen - M. Wiegel1 -1 beschikbaar voor dinsdag 17 december Gouda bij kaarslicht. Hier vertrekken wij tussen 13.30 - 14.00 uur naar Gouda, waar U de kerstmarkt kunt bezoeken. Het gotische stadhuis op de markt en de rondom liggende geirouwen zijn verlicht met kaarsen. De burgemeester leest het kerstevangelie voor, waarna een kerstsa- menzang rondom de boom plaatsvindt. Na afloop kan genoten worden van een concert door het promenadeorkest in de St. Janskerk. Daarna wordt richting Voome vertrokken. Reserveren kan bij de vier WV-kanto- ren op Voome. Dirksland, Bosdreef 1, Tel. (0187) 601357 VCXiR BEELD EN GELUID Kiro - VBCO - mjcMO - nvofiTAac ForooiunB ^^EIRffffi WBBl OUDOOfW-WMMMf 3S r«MMM filiT) tÊW21 fm 03734 N0SH0anif72-TUMbon(DfTV48M00

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 1