Eerste Internet Serviceprovider op Goeree-OverflaKkee LITIE VERKOPING Big Max Zendingsavond (010) 2741135 Fietskijkdagen U bent toe aan een Daewoo Tjalk ^Vertrouwen' vlotgetrokken door üohn Stegers' Natuurwandeling op de Punt van Goeree Kerkdiensten GerefGemeenten Bloembollenmarkt Woord Daad GEREF. GEMEENTE DIERENOPVANG Goeree-Overflakkee 69e Jaargang DINSDAG 15 OKTOBER 1996 No. 6544 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWAKTAALABONNEMENT 14^ JAARABONNEMENT 56,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Eindelijk wordt er dan ook op Goeree- Overflakkee Internettoegang aangebo den. In het afgelopen jaar hebben vele bedrijven en particulieren de moge lijkheden van het Internet ontdekt. Toch maken er op Flakkee nog betrek- keiyk weinig bedrijven en instellingen gebruik van de mogelijkheden van het Internet. Een reden voor de firma Info- Pact om FlakkeeNet op te richten. Het Internet staat in een nog steeds groei ende belangstelling. Dit wereldwijde net werk van computers biedt voor zowel particulieren als bedrijven ongekende mogelijkheden. Mensen kunnen tegen de kosten van een lokaal telefoongesprek elektronische post (e-mail) sturen naar familie in Nieuw-Zeeland, schilderijen bekijken uit het Louvre te Parijs of CD's bestellen uit de Verenigde Staten. Maar ook steeds meer Nederlandse bedrijven maken gebruik van het Internet. Willem-Jan Tanis heeft samen met zijn broer Herman anderhalf jaar geleden het bedrijf InfoPact opgericht. Ze hebben aanviikelijk voor andere bedrijven Inter nettoegang verzorgd, waarbij de techni sche achtergrond van beiden goed van pas kwam. Van het begin af aan heeft InfoPact via eigen apparatuur en huurlij- nen toegang tot het Internet gehad en vormt daardoor een deel van het Internet. Hoewel ze eigenlijk vanuit Rotterdam opereren heeft hun Flakkeese achter grond hen op het idee gebracht om Flak keeNet op te richten. De doelstelling van FlakkeeNet is tweevoudig. Enerzijds wil FlakkeeNet aan niet-commerciële, Flak keese instellingen zoals kerken, musea en verenigingen de mogelijkheid geven om kosteloos informatie over en van Flakkee via het Internet aan te bieden. Anderzijds kunnen bedrijven tegen betaling via FlakkeeNet gebruik maken van de moge lijkheden van het Internet. Aanvankelijk wilde FlakkeeNet niet zelf Internettoegang aan gaan bieden. Gedu rende de oprichtingsfase van FlakkeeNet bleek echter dat door de ligging van Goeree-Overflakkee de meeste landelijke Internetaanbieders geen lokaal inbelpunt voor Goeree-Overflakkee aan kunnen bieden. Hierdoor kunnen de telefoonkosten voor een uurtje Internettoegang aardig op gaan lopen. Dit gat in de markt heeft er toe geleid dat de beide broers besloten heb ben om zelf Internettoegang op Flakkee te gaan verzorgen. Particulieren en bedrijven kunnen nu te gen lokaal tarief met een computer en modem bellen naar het FlakkeeNet inbel punt in Goedereede. Behalve via de nor male telefoonlijnen kan er ook via het nieuwe ISDN-netwerk van de PTT inge- beld worden. Dit is een dienst die bij de meeste landelijke aanbieders nog maar in de kinderschoenen staat, zover het al aangeboden wordt. Doordat FlakkeeNet echter met nieuwe inbelpunten van start gaat kan er echter direkt gebruik gemaakt worden van de modernste technieken. Wanneer bedrijven vaak gebruik maken van het Internet kan het ook aantrekkelijk zijn om via een huurlijn te werken. InfoPact biedt aan gebruikers van Flak keeNet een compleet pakket. Behalve de toegang krijgen abonnees gratis de nieuw ste Internet Software en een eigen E-mail adres. Hiernaast kan in combinatie met een abonnement tegen een aantrekkelijke prijs een hogesnelheidsmodem geleverd worden. Ook zal InfoPact als dealer van PTT-Telecom ISDN aansluitingen en huurlijnen gaan verzorgen. Particulieren en bedrijven krijgen hierdoor een com pleet paicket aangeboden, waardoor men er zeker van is dat alles meteen werkt en men zich niet hoeft te bekommeren over de achterliggende techniek. Belangrijker dan de techniek vindt Wil lem-Jan echter de commerciële mogelijk heden van het Internet 'De techniek van het Internet bestaat eigenlijk al lang. De komst van het zogenaamde 'World Wide Web' en de belangstelling hiervoor heb ben voor zo'n enorme groei van het Internet gezorgd, dat binnen 5 jaar ieder bedrijf en particulier met een computer ook een Internet toegang zal willen heb ben, omdat een groottdeel van de commu nicatie hierover plaats gaat vinden. Be drijven kunnen bijvoorbeeld in plaats van papieren catalogie gebruik gaan maken van electronische catalogi en daardoor besparen op druk- en bezorgingskosten. Wanneer men bij een leverancier een prijs in de elektronische catalogus veran dert, zal dit gelijk zichtbaar worden bij de afnemer". De eerste bedrijven hebben inmiddels hun interesse getoond. Zo heeft Trans portbedrijf Visbeen uit Nieuwe Tonge sinds kort een eigen Internet-site die te vinden is onder http:/Avww.visbeen.nl/. De site van HakkeeNet (httpr/Arww.flak- kee.net/) draait al een tijdje op een expe rimentele basis en er zijn al veel enthou siaste reacties ontvangen over dit initia tief, waardoor Willem-Jan de toekomst van FlakkeeNet met veel vertrouwen tegemoet ziet. Particulieren en bedrijven die Internet toegang willen of die verdere informatie willen kunnen contact opnemen met Willem-Jan Tanis. Het telefoonnumer is (0187) 499902. Verdere informatie is ook te vinden op het Internet onder httpVAvww.flakkee.net/. Natuurlijk kunt u ook mailen, het adres is info@flakkee.net. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden POLITIE 24-UURS TELEFOON: GEMEENTE OOSTFLAKKEE Diefstal Bewoners van een woning aan de Mo lendijk in Oude Tonge bemerkten in de ochtenduren var zaterdag 12 oktober 1996 dat er o.a. portemonnees, rijbewijs etc. waren gestolen. De diefstal moet mogelijk overdag plaatsgevonden heb ben nadat de dief door insluiping het huis is binnengegaan. Er werden geen verbrekingen geconstateerd. GEMEENTE MIDDELHARNIS Winkeldiefstal Vrijdag 11 oktober werden bij de HEMA in Middelhamis twee mannen door per soneel aangehouden terzake winkeldief stal. Een 25-jarige inwoner uit Nieuwe Tonge had voor 3,25 goederen gesto len en een 22-jarige inwoner uit Rotter dam voor 32,95. De mannen werden overgebracht naar het politiebureau in Middelhamis. Beiden werden na verhoor beengezonden. De Rotterdammer kreeg direct een boete van 220,-. Inbraak in schuur In de nacht van vrijdag 11 op zaterdag 12 oktober werd er achter een woning aan de Burg. Overdorpstraat in Nieuwe Jeugd-Stuif-in Stellendam Jeugd-Stuif-in Stellendam organiseert zaterdagavond 19 oktober een QUIZ AVOND. Toegang gratis. Zaal open 19.30 uur. Aanvang 20.00 uur! Iedereen, vanaf 15 jaar, van harte wel kom. Tonge ingebroken in een schuur. Uit de schuur werden diverse gereedschapstuk ken gestolen. Inbraak woning Bewoners van een woning aan de Kluut in Sommelsdijk bemerkte bij thuiskomst in de vroege nachtelijke uren van zondag 12 oktober dat er was ingebroken. Aan de achterzijde bleek een raam te zijn ge forceerd. De dader(s) hebben de woning geheel doorzocht en uit de woning wer den een videorecorder en sieraden gesto len. GEMEENTE GOEDEREEDE Inbraak In de eerste week van oktober werd in gebroken in een zomerwoning aan de Oude Nieuwlandseweg te Ouddorp. Uit de woning werd een stereoset en geld ge stolen. Diefstal Ook werd in de eerste week van oktober van Marina Port Zélande in Ouddorp een handlier en een acculader gestolen. Inbraak Tussen 22 september en 11 oktober werd er ingebroken in een woning aan de Ire- neweg in Ouddorp. De hele woning werd doorzocht maar vooralsnog werd er niets vermist. SOMMELSDIJK - De vrouwenvereni ging 'Liefde vindt werk' hoopt D.V. woensdag 16 oktober haar jaarlijkse verkoopdag te houden in 'Vita Nova', van Aerssenstraat 5. De openingstijden zijn 's morgens van 10.00 tot 12.(X) uur en 's middags van 13.00 tot 19.00 uur. Er is weer van alles te koop, zoals: oliebollen, kruukplaetjes, pannenkoe ken, slaatjes, handwerken. We verko pen ook mooie kaarten. De kerst- én nieuwjaarskaarten zijn ook al aanwe zig. U kunt gezellig een kopje koffie of thee drinken met wat erbij en voor de kinderen is er limonade. Komt u even langs? Hartelijk welkom. Wie voor deze dag nog iets gebakken heeft of gemaakt, u weet vast wel een adres waar u het af kunt geven; anders kunt u het afgeven op dinsdagavond tussen 6 en 7 uur in 'Vita Nova'. van Op zaterdag 12 oktober maakte de red- dingboot 'John Stegers' uit Stellendam de maandelijke oefentocht. Zij was daar van juist teraggekeerd en uit het water weer op de trailer gezet, toen via kanaal 16 vemomen werd dat er een tjalk was vastgeraakt op de Beningen, slikken aan het begin van het Spui, de verbinding tussen het Haringvliet en de Oude Maas. Aangezien de bemanning nog aanwezig was, behoefde zij niet te worden opge piept en kon direct weer te water gaan. Zij was snel ter plaatse. De tjalk 'Ver trouwen', een historisch bedrijfsvaartuig van 20 meter lang, metende 63 ton, thuishorende in Schiedam en daarheen onderweg met twee personen aan boord, had motorpech gekregen en was dwars op de stenen terecht gekomen. Een in de buurt varend jachtjb had dit via kanaal 16 gemeld en deze melding wa door de KNRM mensen uit Stellendam opgevan gen. Het gelukte de 'John Stegers' het vaartuig vlot te trekken en naar Oud Beijerland te brengen. De oefentocht van die middag liep in dit geval uit tot half in de avond. Jongens en meisjes. Tijdens het jubileum van Tuincentrum Voogd in febraari, hebben jullie een puz zel opgelost, en bij inlevering een zaadje van de pompoen 'Big Max' gekregen. Jullie konden meedoen met de T. C. Voogd Pompoenwedstrijd, en deze loopt deze week af. A.S. zaterdag 19 oktober kunnen jullie je eigen gekweekte pompoen inleveren en meedoen met de wedstrijd. Er zijn twee verschillende wedstrijden, namelijk wie heeft de grootste pompoen gekweekt, en wie de mooiste. Er zijn dus 6 prijzen te verdienen. Tijdens de herfstmarkt van T. C. Voogd worden de pompoenen gewogen en be keken door een jury. Wanneer je jou pompoen hebt ingele verd, krijg je gelijk een andere terug, waar je een minlantaam van mag maken. Ook krijg je er een kaarsje bij. Inleveren kan op zaterdag 19 oktober tussen 9.00 en 15.00 uur. De prijsuitrei king is om 16.00 uur bij T. C. Voogd. Kom je ook? Is uw fiets gestolen of niet meer te vin den! Kom dan 26 oktober 1996 of 2 no vember 1996 van 11.00 tot 14.00 uur naar het Politiebureau te Ouddorp, Wil helminaweg 14, daar kan men zien of uw fiets aanwezig c.q. temggevonden is. Dit geldt voor het hele eiland. Dus fietsen-kijkdag op 26_oktober en 2 november 1996. OUDDORP - Maandagmorgen, 14 oktober, raakte aan de Kelderweg te Ouddorp een paard in een zwembad. Na mis lukte pogingen van de eigenaar werd de brandweer gealar meerd om het dier uit zijn benarde positie te bevrijden. Even na elf uur was het paard weer op het droge zonder zichtbare gevolgen te hebben opgelopen. Rond half negen, gistermorgen, ontdekte een buurman dat er een paard in het (openlucht) privé-zwembad van de f am. Bemhard aan de Kelderweg 49a was geraakt. Dit zwembad, ongeveer 1,50 meter diep, bevindt zich achter de woning jn de tuin en was ter voorkoming van vervuiling door vallende bla deren, afgedekt met een afdekzeil. Achter de tuin loopt in een wei, het paard van Fam. H. Mastenbroek. Kennelijk heeft het dier zijn kans schoon gezien om eens een kijkje te nemen in de tuin van de fam.Bemhard toen het ontdekte dat het hekje in de afscheiding tussen tuin en wei open was. Rondsnuffelend in de tuin is het waarschijnlijk pardoes het afdekzeil van het zwembad opgelopen. Dat was uiteraard niet bedoeld om een paard tegen te houden, dus ging het paard met zeil en al het zwembad in. Hoelang het paard in het zwembad heeft gezeten voordat het ontdekt werd, is niet bekend. Dhr. Mastenbroek, attent gemaakt op de positie van zijn paard, heeft met familieleden en omwonenden getracht het paard uit het zwembad te krijgen. De poging om het dier te redden mid dels een inderhaast gemaakte vlonder, mislukte toen het paard halverwege er doorheen zakte. De grote kraan van de firma Jaap Boeter werd erbij geroepen. Deze heeft echter geen dienst gedaan. Het dier moest met de nodige zorg behandelt worden daar het enkele maanden drach tig is. Rond tien uur werd besloten de brandweer te alarmeren. Deze ter plaatse komend, troffen een niet alledaagse situatie aan: Een paard in een zwembad! Met grote zorg hebben de brandweerlieden het dier behandeld. Op hun verzoek is dierenarts Tjebbes ter plaatse gekomen en in overleg met hem is bepaald hoe het dier er het veiligst uit te halen was. Met een weer opnieuw gemaakte vlonder en met slangen achter het paard langs om het te helpen, is na vereende pogingen, even na elf uur het paard weer op het droge terecht gekomen. Na een onderzoek van de dierenarts bleek dat het dier zo te zien geen schade had opgelopen van het ongeval. Wat zal het een opluchting voor het dier geweest zijn weer veilig en wel de wei in te kunnen. Het zal niet meer zo gauw de tuin van de buurman met een bezoek vereren en de brandweermensen van Ouddorp konden wel eens lang moeten wachten voordat ze weer eens een paard uit een zwembad moeten redden. Op zaterdag 19 oktober a.s. om 14.00 uur start vanaf het Bezoekerscentrum op de Punt van Goeree een wandeling door het natuurgebied De Punt, onder leiding van een ervaren IVN-natuurgids. Na de eerste herfststormen en regenbuien heeft de Punt weer een heel sfeervol herfst-aanzien gekregen. De duindoom- struiken laten hun oranje bessen weer zien en rozebottels, kardinaalsmutsen en ligusters hebben eveneens volop bessen. Ook komt de vogeltrek op gang. Vele vogelpassanten op weg naar het zuiden, passeren de kuststreek en zijn vaak goed te zien. Zwermen spreeuwen groepen samen, om te snoepen van de bessen en om zich voor te bereiden op hun tocht naar vorstvrije streken. Sommige winter- gasten zijn al aangekomen. Natuurlijk zijn er ook allerlei paddestoe len en andere herfstverschijnselen te zien. Kortom, de moeite waard om er weer eens op uit te trekken, ledereen kan deelnemen. Aanmelden kan bij Bezoekerscentrum De Grevelingen, De Punt 4, 3253 MC Ouddorp, tel. (0187) 682346, bij de WV-Ouddorp, Bosweg 2, Ouddorp. Of gewoon op de dag zelf bij het Bezoekers centrum. Kosten 3,- voor volwassenen en 1 ,- voor kinderen t/m 12 jaar. MELISSANT - donderdagavond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabbendijke. HERKINGEN - heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. W. Harinck van Kapelle. MIDDELHARNIS - donderdagavond 7.30 uur ds. H. Hofman van Waarde. STAD aan 't HARINGVLIET - don derdagavond 7.30 uur ds. C. J. Meeuse van Vlaardingen (bed. H.D.). OUDDORP - A.S. zaterdag 19 oktober wordt de jaarlijkse bloembollenmarkt ten bate van Woord Daad weer gehouden. Er zijn weer diverse soorten bloembol len. Er is dit jaar een extra sortering tul penbollen van ongeveer 30 soorten. Ook in narcissen is er volop keus. Ook wor den er weer verse oliebollen gebakken. Er is ook een stand van Woord en Daad met kersticaarten aanwezig. Dit alles bij de bloemenkassen van fam. M. Grinwis en Zn., Dijkstelweg 28 te Ouddorp. itm OOLTGENSPLAAT Bui^ W. M. V. d. Harst Tamboer- en Trompetterkorps Zaterdag 12 oktober nam het 'Burg. W. M. V. d. Harst Tamboer- en Trompetter korps' uit Ooltgensplaat deel aan het ANUM-concours in Klundert. Het korps kwam uit in de 2e divisie en het concourswerk bestond uit Marching Saideres van A. Walraven als stilstaand nummer en Martins Mars van R. Böhmer als marcherend werk. Hiermee wist het korps 75 punten te be halen wat goed is voor een prachtige 2e prijs! Het bestuur wil dan ook instrakteur C. Voogd en de leden bedanken voor hun gigantische motivatie en inzet. Op uitnodiging van de zendingscommis sie van de Hervormde gemeente te Nieuwe Tonge hoopt ds. H. Visser uit Katwijk, emeritus predikant in de Her vormde kerk, te komen spreken voor de GZB in de Hervormde kerk van Nieuwe Tonge. Deze zendingsavond zal gehouden wor den D.V. donderdag 17 oktober en begint om half acht. U wordt allen harte lijk uitgenodigd deze avond bij te wonen en de Heere mocht er Zijn zegen aan ver binden. OUDDORP Door de kerkeraad van de Gereformeer de Gemeente is een beroep uitgebracht op ds. C. A. van Dieren te Stolwijk. Tel/fax (0187) 651887 Gevonden en vermiste dieren VERMIST te Oude Tonge: Gecastreer de spierwitte kater, weg sinds 11-10. Heeft tatouage in de oren. VERMIST te Sommelsdijk: Poes, zwart met wit, 4 jaar oud. Opvallend her kenningsteken, één helft van het bekje is wit de andere helft zwart. VERMIST te Sommelsdijk: Gecas treerde witte kater, fors. Loopt een beetje mank. Naam is Jimmy. Weg sinds 12-10. GEVONDEN: Poes/kater? Bruin-beige, wit vlekje onder de kin, wit bij de nagel- tjes. Loopt al 7 weken bij vindadres te Stad aan 't Haringvliet. Verder wordt er nog een goed tehuis ge zocht voor een Golden Retriever, reu. Kan niet bij kleine kinderen. Dirksland, Bosdreef 1Tel. (0187) 601357 Paard in zwembad VOOff BBELD EN GELUID POTO - WDCOsnjMOMKWTAM - lOTOOMM QR3GQ3^SQ gaaaaiiiicjcj raMgoi>iDm)Mfn2/nr<nn<

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 1