Begroting 1997 vertoont voor Goedereede een fleurig beeld KUnkeriands fietspad^ PREDIKBEURTEN Christenvrouw Ridderorde voor scheidende commandant Verkoping zendingskrans (vervolg van voorpagina) afd. Dirksland HeiYormingsherdenklng St. Janskerk Gouda Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 11 OKTOBER 1996 Hoofdfunctie 4 Onderwijs Huisvesting basis- en voortgezet onderwijs Per 1 januari 1997 zal de Wet decentrali satie onderwijshuisvesting in werking treden. De gemeenten dienen dan te voorzien in de adequate huisvesting van het basis- en voortgezet onderwijs. De financiering van de kosten zal alsdan plaatsvinden middels de uitkering uit het Gemeentefonds. Dit houdt wel in, dat de gemeente 'politiek* bezien vrij is inzake de beoordeling van de besteding van deze gelden, zodat er mogelijk in de toe komst in het algemeen een meer 'politiek gericht' beleid voor het onderwijs zal volgen. In het verleden kreeg men name lijk van het rijk een zogenaamde doeluit kering voor onder andere de huisvesting van onderwijsinstellingen, zodat dit aspect duidelijk centraal geregeld was. De gemeente verzorgt nu als het ware de buitenkant van het schoolgebouw met uitzondering van het buitenschilderwerk, terwijl het gezaghebbende bestuur de zogenaamde binnenkant en het buiten schilderwerk voor haar rekening neemt met de daarvoor beschikbaar te stellen middelen. Voor het zogenaamde onderwijs-leerpak- ket wordt een bedrag per leerling en per lokaal beschikbaar gesteld. Hoofdfunctie 5 Cultuur en recreatie Masterplan Toerisme en Recreatie Goedereede Om voldoende zekerheid te hebben ten aanzien van de kwaliteit van het product is een Masterplan Toerisme en Recreatie Goedereede in de maak, welk rapport wellicht in december a.s. zal worden gepresenteerd. In de recreatieve sfeer wordt voor deze gemeente gestreefd naar het bieden van een op de toekomst marktgericht en samenhangend product voor de recreant te Goedereede. Hierbij zal een visie wor den gegeven voor de ontwikkeling gedu rende de eerstkomende vijf tien jaar en wordt getracht op deze wijze dit beleid veilig te stellen. Wellicht kunnen de uit deze studie voort vloeiende uitgangspunten leiden tot het bijstellen van het Beleidsplan Recreatie en Toerisme Goedereede, vastgesteld door de gemeenteraad in de loop van 1988. Toeristisch Recreatief Actieprogramma Goeree-Overflakkee (TRAPGO) Op initiatief van de provincie is samen met de gemeenten op Goeree-Overflak kee en het toeristisch bedrijfsleven een samenwerkingsverband in het leven geroepen om de toeristisch-recreatievc infrastructuur op het eiland te verbeteren. Er is een marktontwikkelingsplan opge steld voor een zeventiental concrete plannen. Realisering hiervan is sterk afhankelijk van de hiervoor beschikbare middelen in de loop van 1997. Jachthaven te Stellendam Het laat zich aanzien, dat de nieuwe jachthaven op de kop van de binnenha ven te Stellendam in het voorjaar 1997 haar eerste gasten zal kunnen ontvangen. Totale capaciteit: 400 schepen met een diepgang vanaf 3,50 meter. Hoofdfunctie 6 Sociale voorzieningen en maatschappelijk werk Wet op de bejaardenoorden De wet op de bejaardenoorden vervalt per 1 januari 1997. Vaststelling en inning bijdragen verpleegden c.q. ver zorgden loopt dan niet meer via de gemeente doch via de AWBZ-kantoren (AWBZ - Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten). De indicatiecommissie voor deze gemeente zal dan ook vervallen; er wordt momenteel gewerkt aan een eilandelijk indicatie-instituut (met bestuur). Ook de toepassing van de Wet Voorzie ning Gehandicapten en flankerend oude renbeleid zal door dit instituut in de beschouwingen worden betrokken en later ook gehandicaptenzorg. Werkvoorzieningsscchap 'Binnenhof Uitgegaan wordt - structureel - van een verlies van 3,5 miljoen gulden per jaar. Voor deze gemeente betekent dit een bij drage van 560.000 gulden per jaar. Hoofdfunctie 7 Volksgezondheid Overslagplaats te Stellendam Nu voor het overslagterrein aan de Damweg te Stellendam opnieuw milieu vergunning is verleend is dit terrein aan herinrichting toe. Met deze werkzaamhe den is al een aanvang gemaakt, zodat te verwachten is, dat dit terrein in 1997 weer ter beschikking van het publiek staat. Aanleg riolering havengebieden te Stellendam Voor de terreinen aan de binnen- en bui- tenhaven te Stellendam wordt gewerkt aan een allesomvattend rioleringspjan. De opzet hiervan heeft plaats in overleg niet Rijkswaterstaat en het Zuiverings schap Hollandse Eilanden en Waarden. Op deze wijze wordt tot een gezamenlij ke aanpak gekomen qua uitvoering in de loop van 1997. De hieruit voortvloeiende kosten worden verdeeld over het gemeentelijk visafslagbedrijf, de aan grenzende bedrijfsterreinen en de alge mene dienst van de gemeente-begroting. Toiletvoorziening in het centrum van Ouddorp De huidige toiletvoorziening(en) - uri noirs - te Ouddorp en Stellendam dienen te worden vervangen, zodat deze aan de eisen des tijds voldoen. In de loop van 1997 zal een moderne toiletvoorziening in het centrum van Ouddorp worden gerealiseerd, eventueel gevolgd door een soortgelijke voorziening te Stellendam. Hoofdfunctie 8 Ruimtelijke ordening en volkshuisvesting Gebiedsgerichte aanpak op de kop van Goeree Op 23 augustus 1996 hebben de heren J. Heijkoop, lid Gedeputeerde Staten en Zondag 13 oktober 1996 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. R. Veldman, bediening Heilige Doop en 18.30 uur ds. J. G. van Loon. Eben-Haëzer: 9.30 uur ds. J. G. van Loon en 18.30 uur ds. R. Veldman. Woensdag 16 oktober, Dorpskerk: 19.30 uur ds. J. G. van Loon, bediening Heilige Doop - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Koster (jongerendienst) en 18.30 uur ds. P. C. Koster - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00, 10.45 en 18.30 uur ds. J. W. van Estrik. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. Gielen, Polsbroek en Vlist en 18.00 uur ds. P. Kolijn, Krimpen a/d Ussel - Ger. Kerk 10.00 uur ds. P. C. Koster en 18.30 uur ds. J. Koster. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. B lom - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. A. S. Rienstra, Scheveningen - Ger. Gem. In Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. J. Paul en 18.00 uur ds. J. het Lam - Ger. Gem. 10.00 uur (H.D.) en 18.00 uur ds. A. M. den Boer. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Schaap en 18.00 uur ds. H. v.d. Belt, Oud Alblas - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDUK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. den Toom, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. G. Mulder - Lukaskapel HDG 10.15 uur kand. T. J. Korten - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. C. P. Meijering - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. J. H. Verwaal. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok en 18.00 uur kand. E. de Mots, Putten. Vrijdag 18 oktober: 14.45 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok, bevestiging van het huwe lijk van Jan-Willen Oppenhuis en Angela Troost - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lees dienst Ger. Kerk 10.00 en 17.00 uur ds. H. Out - Ger. Kerk (Vrijge maakt) 11.00 uur (H.A.) ds. M. Heemskerk en 15.15 uur ds. J. A. Schelling. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder, v.m. be diening Heilige Doop - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv, Gem. 10.00 uur ds. C. A. van der Sluijs, Rotterdam en 18.00 uur ds. P. J. Teeuw, Veenen- daal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur student A. Schot, Nieuw Beijeriand - Evangelie Gemeente (De Komeet) Melkweg 75 10.00 uur J. C. van Bo ven. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.45 uur ds. G. C. Kunz, Pa- pendrecht en 18.00 uur ds. M. J. Paul - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk (in de Ned. Herv. kerk) 9.00 en 16.00 uur dr. J. Vlaar- dingerbroek. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos - Ger. Kerk 10.00 uur drs. A. C. Feij en 18.30 uur drs. B. Urgert, Heinenoord. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. J. van den Herik, Moor drecht en 18.00 uur ds. J. B. ten Hove (opening winterwerk) - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur drs. J. H. Becker en 18.00uurdrs. A.C. Feij. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. A. v. d. Pol, Dinteloord. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur de heer L. Sijp, Naarden. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. N. P. J. Kleij- bcrg, Veenendaal - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. voorzitter van de Stuurgroep 'Gebieds gerichte aanpak op de kop van Goeree' en J. Klepper, wethouder en vice-voor- zitter van deze stuurgroep het startsein gegeven voor de ontwikkeling van een project, waarbij wordt uitgegaan van het duurzaam samengaan van de verschillen de functies voor dit gebied, te weten landbouw, recreatie, natuur en water voorziening. In het voorjaar 1997 kan een Plan van aanpak worden tegemoet gezien, waaruit diverse maatregelen en activiteiten zullen voortvloeien, welke voor de eerstkomende 5 jaar projectvoor stellen zullen bevatten alsmede de wijze van financiering van de diverse kosten. Lokatiekeuze industrieterrein te Stellendam Nu het bestaande industrieterrein te Stel lendam 'vol loopt' is het noodzakelijk uit te zien naar uitbreiding van het industrie terrein. In overleg met de stedebouwkun- dige wordt het terrein, gelegen ten oos ten van de Dammenweg (N57) vanaf de Haringvlietsluizen en ten westen van de Zuiderdiepstraatweg en aan de zuidzijde begrensd door de huidige Korteweg, hiervoor het meest aangewezen geacht. Bedrijfsterreinen te Goedereede en Ouddorp De realisering van de bebouwing op het bedrijfsterrein te Goedereede heeft een voorspoedig verloop. Voor het derde bedrijf aldaar is momenteel een loods in aanbouw. De uitbreiding van het bedrijfsterrein te Ouddorp kan na planologische vormge ving verder worden uitgebreid. Realise ring hiervan kan mogelijk in de loop van 1997 worden tegemoet gezien. Woningbouwprogramma 1996/1997 Het streven is erop gericht het budgettair contingent voor 1996 als volgt aan te wenden, c.q. te realiseren: - 4 sociale koopwoningen in Ouddorp- Zuid; - 4 sociale koopwoningen in Nieuwe Oostdijk te Goedereede; - 7 sociale huurwoningen in de Nieuwe Oostdijk te Goedereede; - 8 sociale koopwoningen in Stellen- dam-Zuid. Voor 1997 kan vervolgens het volgende beeld worden geschetst: Ouddorp-Zuid: - 4 premie woningen aan de B leningen; - 2 vrije sectorwoningen aan de Bieningcn; - 8 vrije sectorwoningen (twee onder één kap) aan de Vogelmeet; - 2 vrije sectorwoningen aan het Vol- gerblok; Nieuwe Oostdijk: - 4 premiewoningen aan de Beresteyn; - 1 vrije sectorwoning aan de Bere steyn; - 7 sociale huurwoningen aan de Doorn- meet. Stellendam-Zuid: - 8 premicwoningen aan de Blazer; - 2 vrije sectorwoningen (twee onder één kap) aan de Langcwcg; - 3 vrije sectorwoningen aan de Voor straat. Huisvesting statushouders Voor de huisvesting van vreemdelingen (statushouders) wordt eveneens een beroep gedaan op de woningvoorraad in deze gemeente. Deze gemeente moet 52 statushouders huisvesten. Tot op heden zijn 30 statushouders ondergebracht in een vijftal woningen. Herinrichting Ouddorp-West Nu door de provincie het Landinrich- tingsplan Ouddorp-West is vastgesteld, kan met de uitvoering worden begonnen. In verband hiermede is gestart met het opmaken van diverse wegenbestekken en is te verwachten, dat eind 1996 met de betreffende werkzaamheden kan worden begonnen. Hoofdfunctie 9 Financiering en algemene dekkingsmiddcicn Onvoorziene uitgaven voor 1997 De begroting biedt een zodanige finan ciële ruimte, dat de post voor onvoorzie ne uitgaven voor 1997 op 150.000 gul den kan worden gesteld. Hiermede kan dezelfde gedragslijn worden gevolgd als in voorgaande jaren. Volgens de meer- jarenbegroting wordt ernaar gestreefd deze gedragslijn tot en met 2(XX) onge wijzigd te handhaven. Belastingen Per 1 januari 1997 ü-eedt de Wet Onroe rende Zaken (WOZ) in werking. Dit leidt ertoe dat de taxatie van de diverse pan den onder andere woningen zal moeten worden herzien. Hiermede wordt dan als het ware een logische aansluiting van het waardcverschijnsel op de markt voor onroerende goederen verkregen. In het algemeen zal een verhoging van de waarde hiervan het gevolg zijn. Dit heeft weer tot gevolg, dat bij ongewijzigde hantering van het tarief voor de onroe- rendgoed-belasting, namelijk 7,50 gul den voor de eigenaar en zes gulden voor de gebruiker voor elke 3.000 gulden eco nomische waarde het bedrag van de aan slag aanzienlijk zal worden verhoogd. Het gemeentebestuur stelt zich evenwel voor de hieruit voortvloeiende verhoging van de belasting te compenseren door veriaging van het hiervoor omschreven tarief. In de loop van 1997 zullen de belasting plichtigen met het vorenstaande worden geconfronteerd. De taxatiewaarden zul len overigens afgestemd zijn op de situ atie per 1 januari 1995. Algemene uitkering uit het Gemeentefonds Voor 1997 is er sprake van een geringe Een mooie zaterdag in september. Volop zon, weinig wind en alles drupt van de dauw. Vannacht is bij heldere hemel en weinig wind het aardoppervlak sterk afgekoeld. De lucht daartussen verzadigd van wa- terdamp. Het gras van de bermen is dan ook vanmorgen versierd met minuscule druppeltjes die in en door de zon steeds van kleur ver schieten. Zo fietsen we door het Oudeland richting Nieuwe Tonge. Aan het eind van de Dui- venwaardseweg gaan we rechtsaf over de gelijknamige dijk. Even verder sturen we ons rijwiel de Verbindingsdijk op. Ons doel is de Klinkerlandseweg. Want ook hier schijnt wat te zijn veranderd. Jawel hoor. Het eerste wat we tegenkomen is dat bekende blauwe bordje met die dikke verticale streep erop waarboven een rood blokje: doodlopende weg. Doch hier zit er nog een mededeling onder: Uitgezon derd de arbeeldingen rijwiel en brom mer. Positief benadert kunnen we dus zeggen dat de Klinkerlandseweg is ge promoveerd tot Fietspad. Vredig Een prachtig effen baan die van een nieuw plaveisel is voorzien. Rechts een hoge rietrand. De pluimen zijn nog zwaar van water en parelen ook kleurrijk in het lieflijk zonlicht. Links een brede sloot waarin de eendjes vredig zwem men. Af en toe gaat het stel gezamenlijk kopje onder om even ter, half uit het water oprijzend, wat jolig met de vleu gels te wapperen. Klinkerlandse spetters spatten op het pad uiteen. Even verder nog een verschijning om bij stil te staan. Midden in de water gang de brokkelige resten van een dui ker. Net een stil leven op welk model menig kunstenaar jaloers kan zijn. Ook hier presenteren zich de eendvogels, maar die houden zich aan de verstarde sfeer van het 'monument' waarop ze hebben plaatsgenomen. Ze zitten alle zes netjes naast elkaar met het kopje half tussen de veren. We kunnen niet zeggen dat ze zitten te knikkebollen maar die term sluipt toch wel even in de gedach- tengang. Alleen de voorste heeft het kopje iets opgetrokken waardoor er een oog net zichtbaar is. Daarmee bespiedt zij nu twee pauzerende passanten. Een kalmerend tafereeltje voor een gejaagde geest. Voorbij de bocht kunnen vermoeide fiet sers en/of wandelaars even bijkomen op een houten bank met een tafel eraan. Een picknickhockje. Proberen hoe die zit. Nu hebben we geen kleedje bij ons om over de ook kleddernatte natte bank te leggen. Maar ach, dat droogt wel weer. Korenbloem Achter de bosjes staan vier ganzen de ac tiviteiten van twee wereldburgers te be kijken. Die mensen proberen met een bengeltje wat waterbewoners in het leef- net te krijgen. De dieren zitten haast op hun lippen. Zouden deze gevederde vrienden soms ergens op rekenen? Ze hebben in ieder geval geen mensenvrees. De hengelaars praten wat met elkaar. In de stilte van dit stukje natuur dragen de geluidsgolven hun conversatie tot voor bij ons zithoekje. Maar we begrijpen er geen steek van, want hun taal is er een van over de landsgrenzen. Die ganzen zouden we evenwel op de foto willen zetten. Moeten dan een omtrekkende beweging maken want we willen niet dat onze peurende gasten er iets van merken dat we hun vogelbezoek op de prent zet ten. De mens komt net niet in beeld. Dan is daar de Pietersweg. Een stukje naar links brengt ons op het nieuwe fiets pad naar de Galgeweg. En waar we nu al zo lang naar hebben gezocht staat hier zomaar langs het witte gruis van dit kner pend pad. De Korenbloem. Korenbloe men blauw vormen met de rode Klap roos en de witte Margriet het traditioneel veldboeket in de nationale driekleur. Zo als de naam al aangeeft horen ze tussen het koren te groeien. Dat deed ze vroeger dan ook wel, omdat de plant al in de oud heid met het koren mee uit Azië ons land is binnengekomen. Maar sterke zaadse lectie heeft ook haar, net als de Klaproos, uit het veld verdreven. Deftig heet ze Centaurea cyamus. Cen- taurea kom van de Centaur Chiron die de plant heeft ontdekt en gebruikte als ge neesmiddel bij oogkwalen. Vooral blau we ogen zouden baat hebben gehad bij een likje sap van de Korenbloem. Bruine ogen hadden liever een sopje van de Weegbree. Deze overleveringen worden De vertrektijden voor de gecombineerde vergadering in Middclhamis D.V. 16 ok tober zijn: Melissant, Rabobank18.45 uur Dirksland, Vroonlande18.50 uur De Schakel18.55 uur Geldershof19.00 uur De aanvangstijd in 'De Hoeksteen' is 19.30 uur. U kunt zich deze avond nog opgeven voor het reisje van 7 november. Het bestuur verhoging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds ten opzichte van 1996, namelijk met een bedrag van 145.000 gulden. Of en in hoeverre deze lijn wordt gehandhaafd dan wel gewij zigd (ook in nadelige zin) kan thans nog niet worden voorzien vanwege het momenteel nog ontbreken van voor de berekening van deze uitkering essentiële gegevens. BRUINISSE - Burgemeester A. Voge laar van Bruinisse heeft brandweercom mandant M. Jumelet tijdens diens af scheid een koninklijke onderscheiding op gespeld. De Bruse aannemer werd benoemd tot Ridder in de zesde graad. Jumelet was in totaal 32 jaar lang aktief bij de vrijwilli ge brandweer waarvan 14 jaar als com mandant. Ook zijn vader had destijds de leiding over het blus- en hulpverleners korps in Bruinisse. Burgemeester Vogelaar noemde de scheidende commandant een evenwich tig persoon waarop je altijd kon rekenen. In een met humor doorspekte toespraak omschreef voorzitter J. M. Steketee van de brandweervereniging hem 'als een beer van een commandant'. Met de over handiging van de commandantenhelm droeg Jumet tijdens een drukbezochte af scheidsreceptie het bevel over aan J. de Ronde. De nieuwe commandant is re dactielid van het vakblad Visserijnieuws. nu met een schepje zout genomen. Maar toch, toch zou een warm aftreksel een vermoeide oogopslag wat kunnen ver vrolijken? NachÜichtje Een paar meter verder een andere verte genwoordiger van de Klinkerlandse flora. Weer een blauwe. Een wildvreemde voor ons. Maar gelukkig heeft de wandelwaai er van Kees Kervels de plant al ver voor ons in woord en beeld gebracht. Ze heet Bernagie. Zegt ons niets. Zelfs deskundi gen tasten over de oorsprong van die naam nog in het onzekere. Er zou een ver band kunnen zijn met het middeleeuwse woord Burra, de naam van een ruige stof. Het is namelijk een ruwbladige plant. De stengel is dik en behaard. Helemaal geen juffrouw in het zachte groen. Meer een kenau, zo van: hier ben ik nu. De bloe men zitten op dikke gebogen stelen. Ze hangen dus allemaal naar beneden. Dat is nou niet zo kenau-achtig. In het mid den zitten zwarte uitstekende meeldraden in een wit hartje. Ook de bloemknoppen zijn stijf behaard. Dat witte hartje is een kraagje van vijf witte bloem-kroon- schubben die ook in de schemering zijn te zien. Daarom heten ze ook wel Lanta renplantje of Nachtlichtje. De uitsteken de zwarte meeldraden lijken op minisna- veltjes. Dat heeft weer de aanduiding Prikneusje opgeleverd. En omdat de bloemen deemoedig knikken worden ze aangezien voor Beschaamde meisjes. Nee, zo blijft er van Kenau niets meer over. Maar haar sap is wel bloedzuive- rend en heeft een gunstige invloed op de frisheid van de huid. Zo, nu op naar de Galgeweg. „Kijk daar hebben we de Oude Dominee al. Domi nee, waar", vraagt de gezellin. ,,Nou daar, rechts vooruit. Ik zie geen mens. Het is ook geen mens. Die boerderij heet zo. Oog!" En dat zijn dan de laatste klan ken van onze samenspraak aan het eind (of begin) van dit klinkerlandse Pad. J.v.P. HERKINGEN De zendingskrans der Ger. Gem. te Her kingen hoopt D.V. donderdag 17 oktober haar verkoping te houden. Er is weer een ruime sortering artikelen, o.a. handwerk, boeken, gebak, oliebollen, advokaat, ap pels, ondergoed, kousen. De opbengst is voor de zending. Openingstijd is 's morgens 10 uur tot 's avonds 8 uur. Deze verkoping vindt plaats in het ver- gaderiokaal achter de kerk, Onderiangs 6. Mogen wij op uw belangstelling reke nen? De Vereniging Protestants Nederland, afdeling Gouda en omstreken, belegt D.V. op donderdag 31 oktober a.s. een samenkomst ter herdenking van de Kerk hervorming in de St. Janskerk te Gouda. Sprekers: evangelist J. W. N. van Dooije- weert, direkteur van stichting In de Rechte Straat te Velp, over 'En nu... bid dend verder- en Prof. Dr. A. de Reuver, hervormd hoogleraar te Delft, over 'Al leen door geloof, dat niet alleen is'. Muzikale medewerking door Chr. Gem. Zangver. Omnia Cum Deo te Nieuw- Lekkerland. Dirigent Jan Stolk. Organist: Dirk Out uit Haarlem Aanvang 20.00 uur. Deur open 19.30 uur. Toegang vrij. Bernagie, het nachllichlje Korenbloem

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 2