Bolchrysanten I Betonfiëuren ARENSMAN woonruimte Speelse en informatie marlet voor peuters Revolutionaire Renault Mégane Scenic Ned. Bond van Plattelandsvrouwen KvK niet blij met advies Commissie Epema Lonely Planet bij VW/ANWB Overflakkee Participatie schept nieuwe werkgelegenheid J. Looy van Damver. 'Eneo '52' te Melissant Sneldamkampioen Goeree-Overflakkee 1996 M. Grinwis en Zn. l 'MARGRIET' Ongetwijfeld Dierenopvang Machine banicwerlcer Draaier/frezer Uitslagen Damver. 'Denk en Zet' I Lieven i Leon 1 uitvaartverzorging Wegens stage VRUDAG 11 OKTOBER 1996 EILANDEN-NTEUWS Blz.3 FAMILIEBERICHTEN I God, de Schepper van alle leven, verblijdde ons 1 I met de geboorte van 1 Cor en Miek Melissant-van Rossum I Nely en Janneke I 8 oktober 1996 1 Nijvertieidsweg 4a I 3247 XX Diricsland I Tel. (0187)602289 DANKBETUIGING Langs deze weg betuig ik, ook namens mijn vrouw en kinderen, ieder hartelijk dank voor het betoonde medeleven, de bezoeken, kaarten en attenties, tijdens mijn verblijven in het ziekenhuis en ook beide keren bij en na mijn thuiskomst. Dank aan dr. Timmer en aan het verplegend per soneel. Ook dank aan ds. Ruijgrok voor zijn bezoeken en medeleven. y. B. v.d. Wekke Middelhamis, oktober 1996 Dirk Bosstraat 21 staat nu bij Autobedrijf Ramoco B.V. De Mégane-familie blijft uitbrei den, ook bü Autobedrijf Ramoco B.V. in Stad aan 't Haringvliet. Na de vüfdeurs hatchback en de coupé introduceert Renault nu de Scenic, de eerste vijfpersoons ruimtewa gen in zgn segment. Deze variant is een hele bijzondere, weet Autobedrijf Ramoco B.V. te vertellen: „De Renault Mégane Scenic behoort niet alleen tot de serie Mégane's, maar vindt eveneens een plaatsje tussen de Twingo en de Espace. Deze drie auto's zijn alle maal eenvolume-auto's met een zee van ruimte. De Mégane Scenic heeft achterin drie losse stoelen in plaats van de gebrui kelijke achterbank. Bovendien kunnen deze stoelen ook verplaatst worden of zelfs in hun geheel worden verwijderd. Het interieur laat zich dus eenvoudig voor veel verschilende doeleinden op maat maken". Hiertoe heeft Renault bo vendien een groot assortiment accessoi res gemaakt die het leven in en met de auto behoorlijk veraangenamen. De Mégane Scenic wordt geleverd met een 1.4, 1.6 en 2.0 liter benzinemotor en met een 1.9 liter turbodieselmotor. Later dit jaar wordt een Scenic met atmosferi sche 1.9 liter dieselmotor (dus zonder turbo) leverbaar. De Scenic is er al vanaf 35.975 gulden. De turbodiesel staat vanaf 43.895 gulden bij Autobedrijf Ra moco B.V. in de showroom. De Renault- dealer is blij met de prijzen: „Op deze manier kan de Scenic echt concurreren met de gewone modellen in dit segment. Door zijn vele verschillende gebruiks mogelijkheden heeft de Renault heel wat meer te bieden dan zijn concurrenten". Het uitrustingsniveau van de Scenic ligt bijvoorbeeld op een comfortabel hoog niveau. De auto heeft standaard stuurbe krachtiging en centrale portiervergrende ling met irfstandbediening. Ook biedt de auto veel praktische extra's zoals opberg- vakken in de bodem onder de achterstoe- len en opklaptafeltjes aan de rugleunin gen van de voorstoelen. Bij het ontwikkelen van de Scenic heeft veiligheid een belangrijke rol gespeeld. De stoelen achter beschikken net als de voorstoelen over driepuntsgordels. Ook voert de auto een hooggeplaatst derde remlicht. De hele Méganic-serie van Renault scoort overigens goed bij het publiek. „Wat de Mégane-serie zo bijzonder maakt is de veelzijdigheid van de auto", aldus Autobedrijf Ramoco B.V. Behalve de drie bestaande modellen, brengt Renault binnenkort nog drie auto's uit in de Mégane-serie. Nooit eer der heeft een autofabrikant zo veel ver schillende versies op basis van één mo del uitgebracht. aid. Midden Flaliliee Hierbij willen wij u uitnodigen voor onze volgende afdelingsavond. Voor deze avond hebben wij de heer Elenbaas uitgenodigd. Hij zal ons komen vertellen over het onderwerp van 'Steen tot Sieraad'. Aan de hand van dia's laat hij ons dit proces zien, wat er zoal bij komt kijken in het atelier. Ook heeft hij sieraden bij zich, welke uiteraard te koop zijn. De avond is op woensdag 23 oktober 1996 in het Diekhuus, Beneden Zandpad te Middelhamis en begint om 19.45 uur. Introducees zijn van harte welkom, alleen zal van hen een bijdrage gevraagd worden van 2,50. Tot onze diepe droefheid heeft de Heere toch nog onverwacht uit ons midden weggenomen onze dierbare zwager en oom CORNELIS NAGTEGAAL echtgenoot van Hendrika Soeteman op de leeftijd van 58 jaar. Middelhamis: J. P. Nagtegaal-Noordhoek Melissant: J. Nagtegaal-Kok Middelhamis: M. Nagtegaal-Wielhouwer kinderen en kleinkinderen Middelhamis, 10 oktober 1996 Voor uitvaartverzorging op geheel goeree-overflakkee Telefoon (0187) 491396 Openbare informatie-avond Grevelingen op 'de Punt' Op dinsdagavond 15 oktober aanstaande wordt door het Natuur- en Recreatieschap De Grevelingen de jaarlijkse informatie-avond over het Grevelingenmeer gehouden, in restaurant De Punt, gelegen naast Bezoekerscentrum De Grevelingen, op de Punt van Goeree. Aanvang 20.00 uur. Zoals gebruikelijk zal er informatie worden gegeven over de Grevelingen in het seizoen '96 en wordt vooruitgeblikt naar activiteiten in 1997. Daarnaast zal mevrouw Houtekamer van Rijkswaterstaat een presen tatie verzorgen over het waterbeheer in het Grevelingenmeer. Tijdens de informatie-avond zullen ook een aantal ingezonden gesprekspunten van belanghebbenden worden besproken. Iedereen die belangstelling heeft in het Grevelingenmeer is van harte welkom. De zaal is open om 19.45 uur. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met Bezoekerscentrum De Grevelingen, De Punt 4,3253 MC Ouddorp, tel. (0187) 682346. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zuid-Holland Zuid neemt afstand van het advies van de Commissie Gebiedsindeling Ka mers van Koophandel en Fabrie ken (Commissie Epema). De Kamer wijst de voorgestelde verde ling van haar regio over de Kamers Rotterdam, Utrecht en Tiel volledig van de hand. Een dergelijke verdeling gaat ten koste van de economische en bestuurlijke samenhang binnen het dis trict. De Kamer heeft de overtuiging dat het advies van de Commissie Epema mede is gebaseerd op een niet goede bestudering en/of interpretatie van de door de Kamers aan de Commissie overgelegde rapporten. Zo wordt in het advies uit een rapport zelfs 'tegenovergesteld' geci teerd. Voor de Kamer en het bedrijfsleven is de handhaving van haar éénheid binnen een Kamerregio een absolute voorwaarde. Als van regeringswege het advies van de Commissie Epema wordt gevolgd, wordt deze voorwaarde met voeten getreden. Als er toch samengevoegd moet worden, dan opteert de Kamer voor een volledige samenvoeging met Rotterdam. De Kamer zal de staatssecretaris van Economische Zaken en de staatssecreta ris van Binnenlandse Zaken alsmede de Tweede Kamer van haar standpunt in kennis stellen. Samenwerkingsovereenkomst N.V. Delta Nutsbedrijven en Roompot Recreatie B.V. Op 8 oktober is een samenwerkingsover eenkomst getekend tussen Delta Nuts bedrijven en Roompot Recreatie B.V. Het betreft een unieke samenwerkings vorm tussen projectontwikkelaar en nuts bedrijf. Het gaat om de bouw van 500 re creatiewoningen in de duurdere prijs klasse. In de hiervoor opgerichte joint-venture 'Banjaard ECO Leisure B.V.' worden alle Utilities ondergebracht. Daarbij moet gedacht worden aan beheer en exploitatie van het elektriciteitsnet, warmtenet, riool- en drinkwaternet. Daarnaast wordt een grijs-water-systeem aangelegd. Door de inzet van opgevangen 'hemelwater' worden tuinen besproeid en toiletten ge spoeld. In specifiek hiervoor aan te leg gen vijvers wordt het regenwater ge bufferd. Hierdoor wordt 23.000 m' drink water per jaar bespaard. Ook zal een warmte-kracht-installatie ge plaatst worden om in de warmtevraag van deze nieuwe woningen te voorzien (CV, douches en alle warmwatervoorzie ningen). Geschat wordt dat de C02 uit stoot hiermee beperkt wordt met 600 ton/ per jaar. Het ligt in de verwachting dat de bouw van deze 500 recreatiewoningen over drie jaar wordt voltooid. Op dit moment is dit project voorgedra gen hij de Nederlandse Onderneming voor Energie en Milieu B.V. (NOVEM) voor een groen-certificaat. Diep geschokt hebben wij kennis genomen van het zeer plotseling overlijden van onze vriend, de heer JAN MIEROP in de leeftijd van 68 jaar. Wij wensen de familie de nabijheid des Heeren toe, en de kracht om dit grote en onverwachte ver lies te dragen. Reinier v.d. Wende Peter Westhoeve Kees Tanis Ouddorp, 8 oktober 1996 Heden overleed onze vriend en buurman JAN MIEROP in de leeftijd van 68 jaar. Sterke de Heere Sjaan, kinderen en kleinkinderen in dit verlies. Jan en Maartje Meijer Gert en Aat Westdijk Kommer en Greet Klijn Willie Pikaart-Grinwis Kees en Sien Stroo en kinderen Ouddorp, 8 oktober 1996 Met diepe droefheid hebben wij kennis genomen, dat na een ernstige ziekte toch nog onverwacht, uit ons midden is weggenomen, ons bestuurslid, de heer JAN MIEROP echtgenoot van A. Mierop-Meyer in de leeftijd van 68 jaar. Moge de Heere zijn vrouw, kinderen en kleinkin deren sterken in dit zware verlies. Bestuur Veilig Verkeer Nederland, afdeling Ouddorp 8 oktober 1996 agentschap Zoals waarschijnlijk bekend is, heeft VVV/ANWB Overflakkee een ruim as sortiment reisgidsen, zoals de kleine- en grote gidsen van de ANWB, Michellin, Dominicus en Kosmos. Nieuw in het assortiment de 'Lonely Pla net travel survival kit'. Dit zijn Engels talige gidsen boordevol informatie over vooral verre bestemmingen. Ze zijn ge maakt voor en door mensen, die zelf een vakantie organiseren. De echte trekkers dus. In deze gidsen b.v. zeer veel kaar ten, informatie over steden met hun be zienswaardigheden, maar ook over de natuur, adviezen over de manier van rei zen, mogelijkheden om te slapen en te eten in iedere regio, essentiële informatie voor onafhankelijke reizigers. Bovendien staan er uitgebreide verslagen in van buitenaktiviteiten zoals liften, ka noën, fietsen en skiën. Het assortiment bestaat momenteel uit 28 titels zoals: Canada, Australië, Mexi co, Califomië, Rocky Mountains, Indo nesië, India en Afrika, maar ook Groot Brittannië en Midden Europa. Loop gerust eens binnen en kijk er vrij blijvend in. VVV/ANWB Overflakkee, Kade 9, Mid delhamis, tel. (0187) 484870. De participatie van DELTA Nuts- bedryven in Verbrugge Terminals (25%), Verstraeten en Verbrugge Milieubeheer B.V. (50%) en Ver straeten Verbrugge B.V. (50%) is afgerond op 9 oktober. Met de trans actie is een bedrag gemoeid van circa 65 miyoen gulden. In de drie ondernemingen werken respectievelijk 180, 65 en 350 mensen. Verwacht wordt dat door de participatie een werkgelegenheidsimpuls ontstaat van circa 150 mensen binnen vijfjaar. Verbrugge Terminals verzorgt havenac tiviteiten, terwijl de beide andere onder nemingen zich richten op milieu-activi teiten zoals industriële reiniging, tank- cleaning, inzamelen, be- en verwerken van huisvuil en industriuele afvalstoffen, zowel vloeibaar als vast. DELTA verzorgt energie, water en ka- belsignaal in de provincie Zeeland als mede water in zuidelijk Zuid-Holland en westelijk Noord-Brabant. Bij DELTA werken thans 1000 mensen. DELTA richt zich op nieuwe activiteiten als industriële afvalwaterzuivering c.q. recirculatie en afvalbehandeling. Via de participatie in Verstraeten en Ver brugge zullen deze activiteiten worden uitgebouwd. DELTA ziet Verstraete Verbrugge als juiste commerciële part ner. Zaterdag 5 oktober werd voor de 6e keer het Snelschaak/damkampioenschap ge houden te Middelhamis, georganiseerd door De Zwarte Pion en Denk en Zet. Bij de dammers waren er 29 deelnemers, een behoorlijk aantal, vergeleken bij voorgaande jaren Zoals in de uitslagen vanaf 1991 blijkt dat er bij Dam vereniging 'Eneo '52' te Melissant nogal wat sterke sneldammers aanwezig zijn. Zie hier de kampioenen vanaf de eerste gezamenlijke kampioen schappen: 1991: B. Visbeen, 'Eneo '52'. 1992: H. Koese, Denk en Zet'. 1993: B. Visbeen, 'Eneo '52'. 1994: B. Visbeen, 'Eneo '52'. 1995: I. Mackloet, Denk en Zet. 1996: J.Looy, 'Eneo'52'. Bij de prijsuitreiking sprak de voorzitter van Denk en Zet, de heer A. Knape dat de sterkste dammers en de beste club nog altijd Denk en Zet is, en bij de per soonlijke kampioenschappen de boven toon voert. Waarschijnlijk maakte hij een vergissing, of had hij bij het lezen van de namen op de wisselbeker niet zijn lees bril op. De namen van de winnaars staan toch duidelijk gegraveerd op deze beker, al was er voor de dammers het eerste jaar in 1995 nog geen beker beschikbaar, deze vergissing nemen we hem niet kwa lijk, maar de uitslagen zijn overduidelijk. Zo eindigden in 1996 4 dammers van 'Eneo '52' bij de eerste 5. Eindstand 1996 na 7 ronden 1. J. Looy13 punten 2. M. Klink12 punten 3. C. Visbeen10 punten 4. B. Visbeen10 punten 5. H. Visbeen9 punten 6. A. de Mik9 punten 7. H. Koese9 punten 8. L Mackloet9 punten 10. W. Vroegindeweij8 punten 11. P. V. d. Steen8 punten 12. L A. Dekker8 punten 13. P. van Brussel8 punten 14. A. Knape7 punten 15. T. Goedegebuur7 punten 16. B. V. d. Spaan7 punten 17. J. Knöps7 punten 18. K. de Jong7 punten 19. C. van Prooyen7 punten 20. H. Verolme6 punten 21. A. V. d. Veer6 punten 22. C. A. van Welie6 punten 23. C. Polder6 punten 24. M. van 't Geloof6 punten 25. J. van Koppen4 punten 26. H. de Geus4 punten 27. L Groeneveld4 punten 28. A. Krijgsman3 punten 29. H. Groenendijk2 punten K Dit weekend nog een grote sortering Verbrugge International ziet in DELTA een strategische partner om haar kern activiteiten verder uit te bouwen. In Verstraeten Verbrugge zijn de aande len nu als volgt verdeeld: DELTA 50%, Verstraeten 25% en Verbrugge Intema- tinoal 25%. De directie wordt gevoerd door de heren D. R. A. Verstraeten en H. J. Verbrugge. 1"! Verder een mooie collectie I De BLOEMBOLLENMARKT ^•C t.b.v. Woord en Daad wordt gehouden 1 D.V. zaterdag 19 oktober H van 9-17 uur aan de Dijkstelweg 28 n in Ouddorp K met ook vers gebakken oliebollen Bloemen en Planten------------------- Bloemenhandel 1 Dijkstelweg 28 - Ouddorp Telefoon (0187) 6815 78 H Fax (0187) 682873 JiC 1 Bloemenhuis X Raadhuisstraat 6a m Ouddorp. Telefoon (0187) 68 23 23 bü Rumptstad Industries bv per 4 november zoek ik (student Landbouw Universiteit) in Stad aan 't Haringvliet of omgeving (10 km) voor 5 maanden Bel voor meer info: (0317)423923 (vragen naar Evert-Jan) slaagt U beter met uw inkopen als U eerst de advertenties leest! Goeree-Overflakkee Tel/fax (01S7) 651887 GEVONDEN te Sommelsdijk Poes, zilvergrijs-zwart gevlekt, zonder wit. Liep al 2 weken bij vind adres. KONSTRUKTIE-EN MACHINEBOUW Mresch kern jong en cfynamisch bedrijf dat naa$t l<omtnjktie- werkmöeniimstB^n van t)et woord, Éch tioofdzakëijk bwghoud met het ontwerpen en produceren van transporünstatfaHes voor dletal<i<envmde Industrie. transportwerktuigen In verband met de toenemende vraag naar onze produkten en uitbreiding van onze produktieha! zoeken wij voor spoedige indiensttreding en Van de kandidaten wordt venwacht dat zij zelfstandig van tekening kunnen werken in zowel staal als roestvrijstaal. Gevraagd: Ervaring in het werken met plaat en buisprofielen. Opleiding MTS/LTS. Flexibele instelling. Wij bieden u naast een goed salaris een prettige werksfeer in een enthousiast team. Sollicitaties aan: Konstruictie- en Machinebouw ABRESCH Postbus 37, 3255 ZG Oude Tonge. Inlichtingen: (0187) 641659. Wij verzoeken tevens degene die de laatste maanden telefonisch contact hebben gezocht opnieuw te reageren. Uitslagen van 7 oktober Afdeling 1: H. Koese - C. Spee3 - O J. A. Dekker-J. van Hoorn.1 -1 C. Polder-1. MackloetO - 3 H. Verolme - A. Verolme3 - O Afdeling 2: J. A. van Hoorn - A. van der Veer....3 - O J. Lodder-A. Knape1 -1 R. Jacobs - M. KlinkO - 3 G. Zaaijer - P. van BrusselO - 3 Afdeling 3: J. Holleman - H. Noordijk1 -1 J. van der Kooij - H. Schellevis1 -1 G. M. Koese - J. VerbiestO - 3 J. Nipius - J. GroenendijkO - 3 Kruiswerk Zuidhollandse Eilanden Gezondheid Service organiseert OUD-BEIJERLAND - Kruiswerk Zuidhollandse Eilanden Gezondheid Service organiseert voor 23 november 1996 een markt waar voor peuters in de leeftyd van 1 tot 4 jaar veel plezier te beleven is en waar hun ouders zich uitgebreid over gezondheidspreventie, cultuur etc. voor hun kinderen kunnen laten informeren. De Peuter/Kleuter-informatiemarkt vindt plaats op d.d. 23 november 1996 in Sportcomplex De Boogerd, Hortensia weg 5 te Oud-Beijerland, van 10.00 tot 15.00 uur. De toegang is gratis. Op de maikt zullen twee soorten activitei ten te vinden zijn. De eerste groep van activiteiten betreft de informatiemarkt, waar ouders en andere belangstellenden zich over allerlei onderwerpen kunnen laten informeren. Vele instanties en bedrij ven worden uitgenodigd om aan deze markt deel te nemen. Zij zullen een zo compleet mogelijk beeld geven van het aanbod dat er voor kleine kinderen is aan culturele zaken, spel en opvoeding, verzor ging, educatie, vrije tijd en ontwikkeling. Als tweede activiteit is er een speciaal programma, waar met name de kinderen zich kuimen amuseren met grote en klei ne spelletjes, voorlezen, behendigheid en diverse andere bezigheden. Alle kinderen die willen komen, doen er goed aan om een knuffel of pop mee te nemen, want zij kunnen met de knuffel of pop naar de poppendokter gaan op het poppenconsultatiebureau. De bijdrage van het kruiswerk zal be staan uit een algemene stand waar de be zoeker informatie over de diensten van het kruiswerk voor peuters kari vinden. De vele cursussen, aandachtsgebieden op het consultatiebureau, materialen en bij zondere diensten zullen hier overzichte lijk worden getoond. Daarnaast verzorgt Kruiswerk Zuidhol landse Eilanden diverse stands met een actieve bijdrage. Het poppenconsultatie-bureau en demon straties van cursussen zijn daar voorbeel den van. 5: 5S m Administratie-adres: Catharinastraat 8 3252 AD GOEDEREEDE d^ ^1^ jl^ fll^ ^1^ tfl^ ^t© 5'^ 0^ ^w w*^ tf*^ w'w w*^ w*» ffT>

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 13