Intrede ds. J. B. ten Hove XRain: Goedkoop ademend pak van AGU Hobby-Kreatiefbeurs Middelharnis Klasse apart Herfst op Neeltje Jans GARAGE J.J. BLAAK B.V. De prediking van Christus de Gekruisigde GEBRUIKTE MAZDA QUALITY AUTO'S Ruud van Hooff: VRIJDAG 11 OKTOBER 1996 EILANDEN-NIEUWS Blz.3 OOLTGENSPLAAT In verband met de beperkte plaatsruimte in ons numer van j.l. dinsdag, geven wij alsnog een verslag van de door ds. J. B. ten Hove te Ooltgensplaat gehouden intredepredikatie. De tekst voor de preek van ds. Ten Hove was 1 Korinthe 1:23 en 24: „Doch wij prediken Christus de Gekruisigde, den Joden wel een ergernis, en den Grieken een dwaasheid. Maar hun die geroepen zijn, beiden Joden en Grieken, pre diken wij Christus, de Kracht Gods en de Wysheid Gods." Ds. bepaalde zijn gehoor bij: 1) Het hart van de prediking; 2) De aanstoot van de prediking; 3) De rijkdom van de pedi- king. Het hart van de prediking Misschien denkt iemand: Wat komt die nieuwe dominee hier eigenlijk doen? De tekst geeft op deze vraag een helder en klaar antwoord: „Wij prediken Christus de Gekruisigde". In alle facetten van het ambt van herder en leraar gaat het ten diepste slechts om Christus en om Zijn dienst. Een predikant is Verbi Divini Minister, dienaar van het Goddelijke Woord. Door de Heere geroepen en gezonden om hier in Ooltgensplaat in Zijn wijngaard te werken. Om Zijn Woord te gehoorzamen en vertolken. Er is geen eervoller taak dan dienstknecht van Christus, de Koning der koningen te zijn. Er is geen rijker leven dan een leven in Zijn dienst. Een predikant is slechts geroepen om van zichzelf af te wijzen naar het Lam Gods. Hij staat hier niet namens zichzelf, maar als afgezant van de allerhoogste God. Met de verantwoordelijke taak de Christus der Schriften, en in Zijn Naam bekering en vergeving der zonden te ver kondigen. In de kerkdiensten, op de catechisaties, tijdens het kringwerk mag telkens iets van de vele schatten die in Christus ver borgen liggen uitgestald worden. Laten wij als ouderen en als jongeren de onder linge bijeenkomsten niet verzuimen! Tegelijkertijd is een ieder die zit met vra gen of zorgen en een ieder die worstelt met geestelijke nood van harte welkom in de pastorie! Christus wordt verkondigd. In alle een voudigheid: door de dwaasheid der pre diking. Verwacht het niet van een nietig mensje uit het stof verrezen, maar slechts van de Heere Zelf: 'Niet door kracht, noch door geweld, maar door Mijn Geest zal het geschieden'. De aanstoot van de prediking Christus is het hart van de prediking, maar tevens de aanstoot van de predi king. Paulus noemt Christus voor de Joden een ergernis, en voor de Grieken een dwaasheid. Met Joden en Grieken worden hier alle mensen bedoeld. Van nature is ons hart blind en doof voor Christus. De ergernis van de prediking zit in het feit dat Christus als de Gekruisigde gepredikt wordt. Het kruis spreekt van Gods wonderlijke zondaarsliefde. Maar ook van Gods heilige toorn. Christus' kruis heeft alles te maken met onze zonde en schuld. Christusprediking ont dekt onze ware aard tot op het diepst van ons zondige hart. De Zoon van God werd een Gekruisigde vanwege onze afval van de Heere. Hij moest de dood sterven omdat wij van onszelf geestelijk midden in de dood lig gen. De aanstoot van het kruis ligt hierin, dat het ons als zondaren schuldig stelt voor de Heere. Paulus heeft in zijn leven ervaren, dat de prediking dat er slechts verzoening in het kruis van Christus te vinden is, niet alleen ergernis veroorzaakt, maar door de wereld ook als dwaasheid beschouwd wordt. Christusprediking roept verzet op in ons hart. Deze prediking is wel voor de mens, maar niet naar de mens. Wat een vreugde als dat verzet door Gods genade gebroken wordt, en wij de vrede van God in ons leven gaan ervaren. Wat een verdriet als dat verzet blijft tot de dood. De rijkdom van de prediking Christus is niet alleen een ergernis en een dwaasheid voor mensen. Hij is nog veel meer de Kracht Gods en de Wijsheid Gods. En zo maakt Hij Zichzelf openbaar in mensenlevens. In Christus wordt u een machtige Zalig maker verkondigd voor Wie niets te wonderlijk is. Hij wordt aan u allen gepredikt. Maar niet allen die het horen worden zalig. Juist dat besef geeft aan de Woordbediening die intense geladen heid: „Wij dan, wetende de schrik des Heeren, bewegen de mensen tot het geloof'. Wat een Godswonder dat de Jood die zich aan Christus ergert, iets van de kracht in Christus gaat ervaren. Dat de Griek voor wie Christus slechts dwaas heid schijnt, in Hem de hoogste wijsheid ontdekt. Als u tobt met uw ongeloof, met uw twijfel, laat uw hoop dan gevestigd wor den op Christus, de Kracht Gods. Hij bewijst Zijn macht nog steeds in zon daarsharten om Zijn Naam te verheerlij ken. Zou iets voor Hem te wonderlijk Zijn? Is deze Kracht Gods u al te sterk geworden? Is Christus reeds uw levens kracht? Christus, de Kracht Gods, is ook de Wijsheid Gods. Hij is de opperste Wijs heid. Al onze eigen wijsheid moet gebro ken worden. Opdat Christus, DE Wijs heid Gods alleen overblijft. „Voorts broeders en zusters, bidt voor ons, opdat het Woord des Heeren zijn loop hebbe, en verheerlijkt worde", zo besloot ds. Ten Hove zijn vermanende en troostvolle prediking. Mee met een natuurexcursie Alleen al het landschap, het water en de luchten maken een bezoek aan Neeltje Jans in ieder seizoen de moeite waard. Ook deze maand zijn er daarom nog volop excursies om dit duingebied te ontdekken. Programma Er vindt deze maand bij wijze van proef één bijzondere excursie plaats. Deze duurt een dag. Met een boot wordt vanaf Zierikzee naar Neeltje Jans gevaren. Daar is een excursie over het eiland, de boot pikt de mensen aan de andere kant weer op en is aan het eind van de middag weer terug in Zierikzee. Voor deze tocht moet u zich aanmelden. Bel voor meer informatie of aanmelding het volgende telefoonnummer: (0111) 414995. De kennismakingsprijs voor deze tocht is ƒ25,- per persoon, kinderen t/m 12 jaar 15,-. Voor de andere excursies hoeft u zich niet aan te melden. Excursies aan de Oosterscheldekant van het eiland vinden plaats op: 8, 13, 15 en 22 oktober. Ex cursies, die ook een kijkje nemen aan de Noordzeekant op 9, 16 en 23 oktober. De excursies op dinsdagen zijn 's ochtends om 10.00 uur, die op woensdagen en zondag om 14.00 uur 's middags. De twee soorten excursies duren even lang, maar gaan niet even ver. De een blijft in het duingebied langs de Ooster- schelde. Er is genoeg tijd om het duin meer, de valleien en de klifkust langs de Oosterschelde te ontdekken. De ander gaat iets sneller door dit gedeelte van het terrein, via het tunneltje naar de slufter en het strand aan de Noordzeezijde. Een wandelexcursie kost voor leden van Vereniging Natuurmonumenten of van Het Zeeuwse Landschap 5,-; voor niet- leden 7,50 en voor kinderen t/m 12 jaar 2,50. Delta Expo vraagt voor ge bruik van haar parkeerterrein ook een bijdrage. Vertrekpunt De wandelexcursies starten bij het bord van Vereniging Natuurmonumenten en Het Zeeuwse Landschap, die samen de natuur op Neeltje Jans beheren en de ex cursies organiseren. Het bord staat in de zuidwesthoek van de hoger gelegen vlakte tussen de parkeerplaats van Delta Expo en de Oosterschelde. Adverteren in Eilanden Nieuws betel<ent dat uw advertentie oo/c buiten de bebouwde l<om wordt gelezen. vrijdag 11 en zaterdag 12 oktober (overdag) De zomer is weer voorbij, de herfst is begonnen en 's avonds wordt het steeds eerder donker. Wij naderen het winterseizoen. De tijd om 's avonds of overdag, gezellig achter de tafel te kruipen om te hobbyen is weer aange broken. Vrijdagavond 11 en zaterdag 12 oktober a.s. wordt de zo langzamerhand traditie geworden Hobby-Kreatiefbeurs weer ge houden in De Staver te Middelharnis. Vrijdagavond van 18.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 15.30 uur kunnen we ons weer vergapen aan de zelfge maakte objecten van vele hobbyisten en kunnen we nieuwe ideeën opdoen voor onze eigen hobby. Vrijdagavond 11 en zaterdag 12 oktober, een ideale avond of dag, om met het hele gezin de hobbybeurs te gaan bezoeken waar vele technieken te zien zullen zijn voor jong en oud, voor mannen en vrou wen. Voor de kinderen is er een minibios ingericht waar de hele dag leuke kinder filmpjes te zien zijn. Er zijn hier en daar gezellige zitjes geplaatst waar u uit kunt rusten en even met elkaar kunt praten. Wat er zoal op de kreatiefbeurs te doen zal zun Allereerst zijn er weer hobbyisten die hun eigen gemaakte spullen laten zien en verkopen. Velen laten door middel van demonstra ties zien hoe zij hun hobby beoefenen. Je kunt met elkaar praten over hoe zij hun techniek geleerd hebben en hoe zij er nu mee omgaan. Om een paar technieken noemen: Poppen en beren maken, hooiberen, brooddeeg en sieraden van kralen. Karakterpoppen en besteksieraden, houten spulletjes, patchwork patro nen, quilten, het maken van kralen stukken, boompjes, kaarsen, kaarten. Kreatief zijn met perkamentpapier. Zelf kado-artikelen maken. Verder: kantkloswerk, kartonage, zijdeschil- derijen, strowerk, papier architec tuur, handbreiwerk, spiegels, vlin ders, schilderijen, beesten van stof, clowns poppen, porseleinen poppen, fimo kreaties, pergomano, country painting, applicatie techniek etc. Vele demonstraties, o.a. tafelstukken, fruitschalen, poppen maken, padde stoelen maken, wanddecoraties. In een speciaal ingerichte kinderhoek kunnen ook de jonge hobbyisten de eerste stappen zetten in de richting van een aangename en nuttige tijds besteding. Workshops Gedurende de beurs zullen er verschil lende workshops gehouden worden waar u aan mee kunt doen. Verkiezing Naaldprinses (prins) Er is een wedstrijd in zelfgemaakte kin derkleding uitgeschreven. Zaterdagmiddag om 14.00 uur wordt op de kreatiefbeurs deze kleding geshowd waarna de Naaldprinses (prins) gekozen zal worden. Gezien het enorme succes van vorig jaar belooft het echt een klap per te worden. Ruim 25 deelnemertjes tonen hun kleding. Geen enkele moeder met kleine kinderen (of oma met klein kinderen) mag dit missen. Kom vrijdagavond en zaterdag a.s. naar De Staver. Ziekenfondsverzekerden kunnen sinds enkele jaren kiezen bij weik ziekenfonds zij zich willen laten inschrijven. Dat kan bij elk ziekenfonds in Nederland. Maar ook als u al bij een ziekenfonds staat ingeschreven, kunt u van ziekenfonds ver anderen. Per 1 januari 1997 kunnen ziekenfondsverzeker den, als ze dat willen, elk jaar per 1 januari van ziekenfonds veranderen. Dus om van ziekenfonds te veranderen hoeft u voortaan maar één datum te onthouden, namelijk 1 januari van het jaar dat u wilt overstappen. Opzeggen Vergelijken Informatie Ben. Oostdijk 18 3258 AB Den Bommel. Tel. (0187) 611317 ANDERE MERKEN: HOBBY-KREATIEFBEURS MIDDELHARNIS Vrijdagavond 11 oktober 18.00 tot 21.00 uur. Zaterdag 12 oktober 10.00 tot 16.00 uur. GEHELE DAG EEN NAAIMACHINESHOW door Vlieto naaimachinehandel uit Middelharnis Ruim 50 hobbyisten tonen en demonstreren hun hobby. Vele workshops en demonstraties, Kinderhoek met bioscoop. Zaterdagmiddag 14.00 uur KINDERMODESHOW VAN ZELFMAAKMODE door Vlieto naaimachinehandel uit Middelharnis UNIEK!!! een borduuipatroon van een foto. Neem uw lievelingsfoto mee en laat hiervan een borduuipatroon maken tijdens de hobby-kreatiefbeurs. Deze patronen worden geleverd door La Broderie uit Barendrecht Rekreatiecentrum De Staver, Olympiaweg, Middelharnis TeL (0187) 483306 Zaterdag 5 oktober is het toernooi om het Persoonlijk Sneldam- en Schaakkam- pioenschap van Goeree-Overflakkee 1996 gehouden in de gloednieuwe SJeM. De fraaie overblijfruimte rookkamer computer was door de Regionale Scholengemeenschap belangeloos ter be schikking gesteld t.g.v. het aanstaande 16e lustrum van de school. Zo'n zestig dammers en schakers hebben voor een gezellige middag zonder één enkele wan klank gezorgd. Schildersbedrijf A. Kna- pe uit Sommelsdijk en Plusmarkt Visser uit Middelharnis zorgden voor de bekers Al enkele jaren is er ademende kleding op de markt. Kleding die wel waterdicht is, maar transpiratiedamp en condens die ontstaat door lichaamswarmte doorlaat. Met als grote voor deel dat de ademende pakken veel minder benauwd zijn dan 'gewone' regenkleding. Enig nadeel is de prijs, die vaak veel hoger ligt dan bij niet-ademende kleding. Dat geldt echter niet voor het nieuwe pak van AGI, de XRain. Door een nieuwe produktiemethode is AGU er in geslaagd een ademend pak te leveren voor onder de ƒ200,-. De XRain is gemaakt van polyester, afgezet met Poray 5000. Een materiaal met mikroskopisch kleine poriën, waar de transpiratiedamp en de condens door naar buiten kunnen. Regenwater kan er daarentegen niet doorheen. Waterdruppels (en dus ook regendruppels) zijn namelijk veel groter. Normaal gesproken een duur procédé. Door op grote schaal te produceren èn door een meer effectieve wijze van fabriceren heeft AGU de prijs echter laag weten te houden: de XRain ligt voor 189,- in de winkel. De XRain is een zeer compleet pak met de nodige extra's. Zoals de in de kraag op te vouwen kapuchon, de ruime steekzakken met contraflap tegen inregenen, de volledige voering, een opbergtasje en broeken met elas tiek en ritsjes in de pijpafsluiting. Daarnaast is de XRain gemaakt van soepel en licht mate riaal, wat zorgt voor veel draagcomfort. Overigens staat de XRain pakken onder voortdurende controle van TNO. Om de consument te kunnen verzeke ren van door en door geteste regenkleding. De XRain wordt geleverd in drie kleuren: oranje, rood en blauw. Allen in de maten S t/m XXL. en namen ook de overige kosten voor hun rekening. Dank namens dammers en schakers! Bij de schakers is de eindstand voor wat betreft de plaatsen 1 en 2 dezelfde als vorig jaar. Toen had Ruud van Hooff 6Vi punt en Martin Verolme 6. Deze keer was het verschil groter. Ruud won met opvallend gemak al zijn partijen. Martin begon met Vi uit 2 en won daarna 5 par tijen achter elkaar, waarbij die tegen Peter Derrez, Cees Smit en Anto Visser met onvoorstelbaar veel geluk. Een derde 'Zwarte Pion'-topper, Bram Mourik, werd derde met 5 punten. De eer van de andere eilandelijke schaak clubs werd meer dan hoog gehouden door de Sommelsdijkse Stellendammer Kees V. d. Nieuwendijk, die van Martin en Bram won, maar in de laatste ronde van Ruud verloor. Omdat Kees in de eer ste ronde had verloren van zijn jonge clubgenoot Joost de Nooijer, kwam hij ook uit op 5 punten, echter met één weerstandspunt minder dan Bram. Joost, vorig jaar prachtig derde, werd nu door iedereen voor vol aangezien, en moest met 3 punten genoegen nemen. Zijn tijd komt nog wel. 5 punten werden ook nog behaald door de drie-kwart Ouddorper Jaap Kurvink en Ali Khaneshir, de sympathieke Ira niër, zeer gewaardeerd lid van 'De Zwarte Pion'. Hij geeft het toernooi elk jaar een internationaal tintje! De volledige eindstand luidt: 1. R. van Hooff7 2. M. Verolme5^ 3. A. L. Mourik5 (30 w.p.) 4. C. V. d. Nieuwendijk5 (29 w.p.) 5. J. Kurvink5 (26 w.p.) 6. A. A. Khaneshir5 (24>/i w.p.) 7. C. J. Smit4¥i 8. A. L. van Maurik4V4 9. C. Bakelaar4 10. J. van Genderen4 11. Ant. Visser4 12. I. Lagendijk4 13. F. Meiaard4 14. W. J. Tanis3Vi 15. J. Santifort3% 16. M. L. V. d. Waal3% 17. J. Boeter3yi 18. J. de Nooijer3 19. W. van Geelen3 20. J. Breen3 21. J. van Dam3 22. P. Derrez3 23. K. W. Wijnands2V4 24. Johan Flint2V4 25. T. C. van Prooijen2 26. W. Soeters2 28. L. C. StruikIVi 29. Bart Groeneveld1 30. J. de Jong1 Veranderen van ziekenfonds kan nu elk jaar Als u van ziekenfonds wilt veranderen, moet u dat tijdig en schriftelijk aan uw huidige zieken fonds laten weten. Doet u dat niet, dan wordt uw inschrijving namelijk automatisch met een jaar verlengd. De zie kenfondsen hebben een opzegtermijn van twee maanden. Dat wil zeg gen: als u per 1 januari 1997 van ziekenfonds wilt veranderen, moet u vóór 1 november 1996 schriftelijk bij uw huidige ziekenfonds opzeg gen. Tussen de ziekenfondsen in Neder land bestaan weinig verschillen als het gaat om de gezondheidszorg waarop u als ziekenfondsverzeker de recht hebt. Het ziekenfondspakket bevat vrijwel alles wat u ooit nodig zou kunnen hebben als u ziek wordt. Toch zijn er verschillen. Als u naar een ander ziekenfonds wilt overstappen, dan is het raadzaam eerst een vergelijking te maken tussen de verschillende zie kenfondsen. Vraag bijvoorbeeld infor matie aan bij het ziekenfonds waar in u geïnteresseerd bent en leg uw eventuele wensen aan dat zieken fonds voor. Ziekenfondsen kunnen onder ande re verschillen door de manier waar op de zorg wordt aangeboden. Of heeft een bepaalde hulpverlener (zoals huisarts, fysiotherapeut en tandarts), waar u bijvoorbeeld graag door behandeld wilt worden, mis schien geen contract met uw huidi ge ziekenfonds. Dat kan een reden zijn om over te stappen naar een ziekenfonds waarmee die hulpver lener wel een contract heeft. Ook kunnen er verschillen zijn in de no minale premie, dat is het vaste be drag dat u per maand aan het zie kenfonds betaalt. De aanvullende verzekeringen kunnen ook per zie kenfonds verschillen. Het is goed om deze te vergelijken. Daarbij is het verstandig om te letten op de op zegtermijn. Die kan afwijken van de opzegtermijn van uw ziekenfonds verzekering. Ook is het zo dat voor de aanvullende verzekering géén accepta tieplicht geldt. Het is daarom ver standig - als u zich ook aan vullend wilt (blijven) ver zekeren eerst te weten of u voor de aanvullende verzekering van uw 'nieu we' ziekenfonds bent geaccepteerd, voordat u bij uw huidige zieken fonds opzegt. Er is nogal wat vergelijkend werk voor nodig om welbewust te kiezen voor een ander ziekenfonds. Daar om is het belangrijk alle voor- en nadelen zorgvuldig op een rijtje te zetten en vooraf na te gaan of u voor de door u gewenste aanvullende verzekering geaccepteerd zult wor den. Hebt u vragen over uw ziekenfonds verzekering? Neem dan eerst con tact op met uw ziekenfonds. Voor algemene informatie over de nieu we regeling en voor adressen van relevante patiëntenorganisaties kunt u op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur ook bellen met de Nederlandse Patiënten en Consumenten Federatie: tel. 030 - 2341597. Of van 9.00 tot 21.00 uur met de Postbus 51-infoiijn: telefoon 06 - 8051 (44 ct./min.). Merk Type Kleur B.jaar km.stanct prijs MAZDA 323 F1.8 GLX extra'sd.groen 5-95 21.000 MAZDA 323 HB1.5 GLX envoygrijs 3-89 125.000 11.000 MAZDA 323 HB 1.6 GLXrood 2-91 68.000 15.750 MAZDA 323 Sedan 1.31 LXgroen 1-92 61.000 16.500 MAZDA 323Sedanl.31 GLXrood 7-92 79.000 17.750 MAZDA 626 HB 2.0 GLXrood 4-89 242.000 7.500 MAZDA 626 Coupé 2.21 GLXblauw 4-91 83.000 19.750 stuurbekrachtiging, Sportwielen, Sunroof, Trekhaak MAZDA 626 2.21 Station-h Stuurbekrzilver 1-92 100.000 24.000 MAZDA 626 2.0 Sedan GLXblauw 9-86 80.000 5.250 VOLVO 4401.7-h Spoilerrood 10-90 131.000 12.750 SUZUKI SWIFT GArood 1-88 134.000 7.000 SUZUKI ALTO GLS 5-drsrood 5-93 18.000 13.500 FORD FIESTA 1.31 CLX-F Sportwielenzwart 9-92 14.500 18.750 FIAT PANDA 1000 Liwit -92 56.800 9.500 BMW 3181paars -84 150.000 3.250 PEUGEOT 309 GR Comfortgrijs 4-90 100.000 10.250 ^:i^jiii^; ^^^^■^^i=^^'-'-=^^^^^^-"-' 27. C. Vis2

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 11