l NAAIMACHINESHOW 69? Spaar v<M>r een knuffel van de Keurslager. Appels en peren Partij Kerstbomen CPB afdeling Goeree Herfstbingo Witviswedstrijd 'De Viscromte' X Maarte Janne T Masten6roel<i I Si. ^astenSroel^groenendyi^ f Gebr. Van Schouwen Schotejil in ZRO-B competitie van start met COLBERTS, TRUIEN, OVERHEMDEN, JACKS en PANTALONS. Hennepkwekerij in Zierikzee opgerold Spaar ze allemaal. V-^, rSOUXERj keurslager DINSDAG 8 OKTOBER 1996 EILANDEN-NIEUWS Blz.3 FAMILIEBERICHTEN Geboren: Dochter van Auke en Mathilde Schouwstra-van Hoorn 5 oktober 1996 F. Huijcklaan 52 3743 AN Baam Tel. (035)5412787 I 10 oktober 1946 -10 oktober 1996 il Tot hiertoe heeft de Heere i| ons geholpen. U i D.V. 10 oktober 1996 is het 50 jaar geleden dat I wij in het huwelijk zijn getreden. 1 en I Wij zullen dit heuglijk feit in kleine familiekring vieren. 1 3245 CE Sommelsdijk 1 Goudsbloemplein 6 Leer ons alzo onze dagen tellen, dat wij een wijs hart bekomen. (Psalm 90:12) Diep geschokt hebben wij kennis genomen van het zeer plotseling overlijden van onze koster, de heer LIEVEN MELISSANT in de leeftijd van 56 jaar. Wij wensen de familie de nabijheid des Heeren toe en de krachten om dit grote en onverwachte verlies te dragen. Knapenver. 'David en Jonathan' Meisjesver. 'Mirjam' JV-16'De Ranken' JV+16'De Zaaier' De catechisanten. Zangver. 'Soli Deo Gloria' Jonge Vrouwenver. 'Acti Agimus' Zendingskrans 'Prisca' B ibliotheekcommissie Dirksland, 4 oktober 1996 Milieubewust geteeld in eigen boomgaard. Verkoop tegen veiiingprijzen. j Geopend op werkdagen van 16.30 X tot 18.00 uur. Zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. Elstar, Jonagold, Cox, Golden Delicious, Goudreinetten. Conference, Doyenne en Giesser Wildeman. I Heerendljk 35, OUDE TONGE TE KOOP D/V. lengtes Telefoon (0187) 491685 Zaterdag 5 oktober is zwemclub 'de Schotejil' ook in de regionale ZRO-B competitie van start gegaan. In het 6-ba- nen bad van Sliedrecht werd gestreden tegen de ploegen van DZC uit Briel- le/Rozenburg, De Geul uit Papendrecht, LAC uit Rotterdam, Poseidon uit Rid derkerk, SZC uit Schiedam, VZC-2 uit Vlaardingen en ZPB uit Barendrecht. Na de promotie van het vorige seizoen moest tegen sterkere ploegen worden ge zwommen. Opnieuw werd door de ploeg de stijgende lijn van de afgelopen weken doorgezet. De oogst voor de zwemmers was op de eerste plaats een 24-tal per soonlijke records. Verder werden 4 club- records verbeterd en ook waren er enkele medailles te vieren. Uitkomend bij meisjes van 16 jaar en jonger, was het de pas 12-jarige Wille- mijn Veltman, die op de 200 meter vrije slag een nieuw clubrecord vestigde in een tijd van 2.53.9. Even later was het bij de jongens onder 16 jaar Leander Noordijk (15 jaar), die z'n eigen clubrecord op de 200 meter vrije slag, scherper stelde op 2.22.7. Op de 100 meter rugslag voor meisjes onder 12 jaar was het Jolanda Welleman, die het clubrecord van Danielle Hagoort evenaarde met een tijd van 1.25.1 Tenslotte verbeterde Leander Noordijk opnieuw een eigen clubrecord. Dit keer op de 100 meter rugslag in een tijd van 1.11.3. Deze tijd was tevens goed voor een tweede plaats en dus een zilveren medaille. De estafetteploeg, bestaande uit Michiel de Gelder, Frank Zoeteweij, Leendert Joppe en Laurens van der Valk, behaalde. God is mijn licht, mijn heil; wien zou ik vrezen? Hij is de Heer, die hulp verschaft in nood. (Psalm 27:1) Vol bewondering voor haar persoonlijkheid en dankbaar voor wat zij voor ons en vele anderen heeft betekend, geven wij u kennis dat na een ern stige ziekte is overleden mijn lieve vrouw, onze moeder en oma ELISABETH SPERLING echtgenote van Willem Pikaart in de leeftijd van 73 jaar. Ouddorp: Rotterdam: Hellevoetsluis: W. Pikaart Janny en Leo Meeusen Bianca en Leonard Diana en Timo Willem-Pieter Ingrid Tonny en Henk Jut Samantha Armin Lindsay 7 oktober 1996 Marijkeweg 18a 3253 BP Ouddorp Gelegenheid tot condoleren: woensdag 9 oktober van 15.00 tot 15.45 uur en van 19.00 tot 20.30 uur in Herv. verenigingsgebouw 'Eben-Haëzer', Preek- hillaan 3 te Ouddorp. Donderdag 10 oktober D.V. zal er een rouwdienst worden gehouden in 'Eben-Haëzer', aanvang 13.30 uur, waarna aansluitend de begrafenis zal plaats hebben op de algemene begraafplaats te Ouddorp. Na de begrafenis is er nog gelegenheid tot condo leren in 'Eben-Haëzer'. Nu liever geen zoek aan huis Geen bloemen Heden behaagde het de Heere, tot onze droefheid, uit onze familiekring weg te nemen onze geliefde zuster, schoonzuster en tante ELISABETH SPERLING echtgenote van Willem Pikaart in de leeftijd van 73 jaar. Ouddorp: C. Sperling J. Sperling-Bezuijen Amersfoort: M. Sperling-Bezuijen Schiedam: C. van Zanten-Sperling Spijkenisse: J. Boudeling Barendrecht: A. Bosland-Sperling J. Bosland Ouddorp: P. Bezuijen-Sperling J. C. Bezuijen neven en nichten 7 oktober 1996 Na een ernstige ziekte nam de Heere van ons, onze lieve BUURVROUW PIKAART op de leeftijd van 73 jaar. Haar hartelijke belangstelling zal als een dankbare herinnering bij ons voortleven. Wij wensen onze buurman met zijn kinderen en kleinkinderen veel kracht en sterkte toe. Jan en Joke Voogd Leonie Elianne Carola Jaap en Corrie van Veen Mariska Gert-Jan en Marike Peter 7 oktober 1996 Bedroefd geven wij u kennis dat op 3 oktober jl. van ons is heengegaan onze broer, zwager en oom JACOB VAN OOSTENDE echtgenoot van Maartje Kreeft in de leeftijd van 76 jaar. Kapelle: 1. van Oostende M. van Oostende-v. d. Kroon Spaamdam: A. L. Koekkoek-van Oostende P. H. Koekkoek Kampen: L. A. Schaay-van Oostende D. E. Schaay neven en nichten Op 3 oktober nam de Heere tot Zich onze geliefde zwager en oom, de heer J. VAN OOSTENDE echtgenoot van M. Kreeft Dirksland: M. Heun-Kreeft M. Heun Vlaardingen: A. J. Kreeft-Bosveld Dirksland: D. Kreeft T. Kreeft-Stuive Meppel: L. Kreeft L. Kreeft-Lems Middelhamis: L. C. Koole-Kreeft A. Koole neven en nichten We zullen hem missen. Sommelsdijk, 3 oktober 1996 Dirksland, 4 oktober 1996 Geheel onverwacht heeft de Heere uit ons midden weg genomen LIEVEN MELISSANT Geliefde vader en opa van onze kinderen en kleinkinde ren. Sterke de Heere Gerda en de kinderen in dit smarte- ïiik vcrIicSi Leo en Riet de Lange en kinderen DANKBETUIGING Voor uw belangstelling en hartelijk medeleven tij dens de ernstige ziekte en na het overlijden van onze geliefde man, vader en opa FRANK OSSEWEIJER zeggen wij u hartelijk dank. Inzonderheid dank aan dokter Maas voor de medi sche zorg en ds. Burger voor de pastorale begelei ding en de heer Mans voor de correcte regeling van de begrafenis. L. Osseweljer-Timmer kinderen en kleinkinderen Stad aan 't Haringvliet, oktober 1996 Op D.V. donderdag 17 oktober a.s. hopen we onze tweede bijeenkomst te houden van het nieuwe sei zoen. Wat gaat de tijd toch snel. We hopen u allen weer te mogen begroeten, alsook de nieuwe leden die zich de afgelopen weken hebben aangemeld. Hartelijk welkom. We vergaderen dit seizoen in 'Oostdam' te Goedereede, daar de zaal in Dorpstienden te klein werd. Deze avond is de heer Hans Geel in ons midden. Voor ons geen onbekende, daar hij enkele jaren gele den ook al een avond voor ons verzorgde, wat een bij zonder fijne avond was. 'Gij zult Mijn getuigen zijn' is het thema voor deze avond. We hopen op een goede en zinvolle avond. Aanvang 20.00 uur. Tot ziens dus op 17 oktober in verenigingsgebouw 'Oostdam' te Goedereede. Specialiteitenwinkel in de halve finale De jury van de internationale competitie 'Beste Specialiteitenwinkel van Neder land '96' heeft De Kaashal uit MIDDEL- HARNIS, Westdijk 9-11 geselecteerd bij de beste 25 specialiteitenwinkels van Nederland. De competitiedeelnemers zijn in de afgelopen maand bezocht door een vakjury, bestaande uit vertegenwoor digers van fabrikanten, groothandelaren en de detailhandel. De beoordelingscrite ria waren onder meer de samenstelling van het assortiment, presentatie, ver koopbevordering, produktkennis, klant vriendelijkheid en hygiëne. In de komende weken bezoeken de jury teams de halve finalisten opnieuw, om de vijf finalisten te nomineren. Tijdens de feestelijke finale, op 5 november a.s. in Theater 't Spant te Bussum, wordt de 'Trophique Supérieur' uitgereikt aan winnaar van de titel 'Beste Specialitei tenwinkels van Nederland '96'. De nationale competitie 'Beste Speciali teitenwinkel van Nederland '96' is een organisatie van de Stichting Kaas- en Delicatessenwinkels Nederland, beho rend tot de Vakcentrumgroep. De compe titie geeft een belangrijke impuls aan de verhoging van de kwaliteit en de uitstra ling van de kaasspeciaalzaken in Neder land. eveneens een tweede plaats, namelijk op de 4x 50 meter vrije slag voor jongens onder 14 jaar. Een gouden medaille, ten slotte viel Laurens van der Valk, die op de 100 meter rugslag een tijd realiseerde van 1.19.4. MELISSANT Opening veii;aderseizoen De gezamenlijke verenigingen der Ger. Gemeente hopen D.V. vrijdag 11 okto ber hun vergaderseizoen te openen. Spre ker is evangelist Joh. Witte uit Merksem (B). Aanvang 7.00 uur. Iedereen is harte lijk welkom. Schakelclub Stellendam Op zaterdag aanstaande zal de Schakel club een vragenspel houden. We willen oml9.30 uur beginnen, maar de Schuur is om 19.00 uur open. We hopen jullie allemaal weer te ontmoeten, maar ook nieuwelingen zijn hartelijk welkom. Tot ziens in de Schuur. Vrijdag 11 oktober organiseert de Dirks- landse kleindierenvereniging weer een bingo in het E.H.B.O.-zaaltje aan de Philipshoofjesweg te Dirksland. Er staat deze avond weer een tafel vol met prijzen klaar, waaronder diverse boodschappenmanden. We spelen 15 rondes en 1 superronde. Vanaf 19.00 uur staat de koffie klaar, deze is natuurlijk gratis. De bingo begint om 19.30 uur. Onder de leden die hun uitnodiging mee brengen verloten we een mooie prijs en u weet toch dat u voor maar 5,00 per jaar al lid bent en u geniet dan van veel extra's, bijv. korting op de bingokaartjes. Dus kom allemaal op 11 oktober en breng iedereen mee, dan weten we zeker dat het een gezellige avond wordt. Wilt u voor deze avond nog inlichtingen, belt u ons dan even: (0187) 684473. Uitslag van de witviswedstrijd gehouden op 5 oktober in de haven van Dirksland; aantal deelnemers 34. Poule A 1. J. Veldhuis1600 gram 2. J. Wolfert1120 gram 3. L. Meersman880 gram 4. C. Westdijk840 gram 5. A. Schaaf680 gram 6. W. Melissant600 gram 7. Br. Berkenbosch520 gram 8. L. Breederveld380 gram 9. J. Kalle220 gram 10. T. Pijl120 gram 11. H. Maan80 gram 12. P. vanNimwegen60 gram 13. D. Mierop60 gram Poule B 1. C. de Jager2400 gram 2. J. Mastenbroek1640 gram 3. F. de Raet470 gram 4. J. van Lenten380 gram 5. F. v.d. Burgt240 gram 6. N. Bazen240 gram 7. C. Maarleveld220 gram 8. J. Jordaan180 gram 9. J. van Broekhoven160 gram 10. R. Rijke100 gram 11A. Koole100 gram 12. P. Schaaf40 gram 13. M. Groenendijk40 gram Op a.s. vrijdagavond van 18.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur tijdens de creatief- beurs in 'de STAVER' te Middelliarnis Demonstraties Speciale aanbiedingen Hoge inruilkortingen Zaterdagmiddag is er ook de MODESHOW ZELFGEMAAKTE KINDERKLEDING van MELISSANT OPHALEN OUD PAPIER A.s. woensdagavond 9 oktober wordt weer oud papier opgehaald. Graag gebundeld aan de straat zetten s.v.p. Bijna nergens vindt u zo'n grote l<euze in Mantels, Coats, Jacks, Rokken, Blouses, Spencers, Gilets, Jonge mode o.a. Rokken, blouses, sweatshearts met opdruk M^f% QR slechts Voor de heren zijn wij ruimschoots aanwezig Zoekt u een mooie DAMESHOED, zeker slaagt u bij ons. Voor SCHOENEN en LEDERWAREN naar AN N CT I C Zandpad 90, Middelhamis, (0187) 482431 MIDDELHARNIS Kinderkledingbeurs Op zaterdag 12 oktober 1996 wordt in het gebouw van peuterspeelzaal Pippe- loentje aan de Kastanjelaan 3 te Middel hamis een kinderkledingbeurs gehou den. Inleveren van goede en schone kinder kleding vanaf maat 92 kan op vrijdag 11 oktober van 9.00 tot 11.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur. De verkoop van de kleding is dan op zaterdag 12 oktober van 9.00 tot 11.00 uur. Zowel de niet-verkochte kleding als de opbrengst van kleding die wel is ver kocht, kan op maandag 14 oktober van 18.00 tot 19.00 uur ook weer aan boven staand adres worden opgehaald. Kleding die dan niet wordt opgehaald gaat naar Polen. Van de opbrengst van deze kinderkle dingbeurs is 25% bestemd voor de peu terspeelzaal. Voor inlichtingen en/of vragen kunt u bellen met Simone Kiewiet, tel. (0187) 484415 en Elsa Sebens, tel. (0187) 483714. S.v.p. geen sokken, ondergoed en speel goed inleveren. Op vrijdag 4 oktob)er 1996 heeft de poli tie Zierikzee in samenwerking met de recherche uit Goes een professioneel ingerichte hermepkwekerij ontmanteld in Westenschouwen. De kwekerij werd ontdekt bij een actie van een gerechtsdeurwaarder waarbij de politie assisteerde. De kwekerij was ingericht in de garage naast de woning en in twee stallen achter de woning. Verder onderzoek heeft uit gewezen dat de voor de kwekerij Ijeno- digde electriciteit buiten om de meter van het Nutsbedrijf werd betrokken. In totaal werden bijna 400 hennepplan ten inbeslag genomen. De planten waren in diverse stadia van groeien. Alle be nodigde apparatuur voor verlichting, ver warming en luchtbehandeling in beslag genomen. De in b)eslag genomen planten zullen na onderzoek door het gerechtelijk laborato rium worden vernietigd. In de zaak zijn de twee verdachten uit Westenschouwen, van 22 en 19 jaar aan gehouden en verhoord. Zij zijn na ver hoor heengezonden. Daverende spaaractie, van 7 oktober t/m 23 november 1996. Vraag een spaarkaart en doe mee! Bij iedere f 5,00 die u besteedt krijgt u een stempel op de spaarkaart. Met een voile spaarkaart, 10 stempels, en een bijbetaling koopt u één van de drie prachtige knuffelhonden. U kunt ook zonder bij de Keurslager te kopen stempels opvragen door een aan uzelf geadresseerde envelop met voldoende postzegels op te sturen naar Heritage Mint Interna tional bv. Postbus 365,5460 AJ Veghel. Per keer kunt u maximaal 2 stempels aanvragen. Dabbestraat 1-3, Oude Tonge Tel. (0187) 6412 92 KH«H*«:-*i»i»ife*i»5fejK««*»«*********5t Hè: SINDS ^M

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 5