EHAI1DEI1-l1IEmi/5 1986 10 jaar 1996 Twee jubilarissen bij Karels Nieuwe Tonge Chr. Mannenkoor "JUBILATE DEO" Werk in uitvoering JEUGD INSTUIF Bejaardenmiddag CVB Dames 1 Intermezzo wint eerste competitieduel Contactbijeenkomst verstandelijk geliandicapten Flakkee/Schouwen/Tliolen Uitslag kleurwedstrijd 'vd Kamp' Trabant-actie voor Hongarije van start Cursus Geestelijke Vorming 2e Blad DINSDAG 8 OKTOBER 1996 No. 6542 Op augustus 1996 was het 10 jaar gele den dat het Chr. Mannenkoor "Jubilate Deo" uit Ouddorp officieel werd opge richt. Eerst werd nog gerepeteerd in de Dorpstienden te Ouddorp. Thans wordt er wekelijks gerepeteerd in het vereni gingsgebouw "Eben Haëzer" aan de Preekhillaan 3 te Ouddorp, waar de beheerder Kees Grinwis elke week om 17.45 uur voor ons klaar staat met een kopje koffie. Het koor staat al ruim 10 jaar onder de enthousiaste leiding van de dirigent en mede-oprichter van het koor. Jan Bezuijen. Momenteel telt het koor 30 leden. Het repertoire bestaat uit psalmen, gezangen, overige Nederlandstalige- en buitenlandstalige geestelijke en vader landse liederen. Door het koor wordt medewerking verleend aan diverse zang avonden, in kerken en verpleeg- en zorg centra. Jaarlijks organiseren wij een kerstzangavond in het Zorgcentrum de Vliedberg te Ouddorp, waar we altijd dankbaar worden ontvangen door de directie en de bewoners. Ook organise ren wij jaarlijks een zomerzangavond in het verenigingsgebouw "Eben Haëzer" te Ouddorp. Ten bate van een goed doel wordt er dan jgecollecteerd. Na enkele, door enthousiaste leden van het koor georganiseerde akties, waarbij het piano fonds werd gevuld, werd deze zomer een nieuwe zwarte hoogglans piano aange schaft. Het is een hele verbetering om met gebruikmaking van deze nieuwe piano te studeren. De oude piano, die overigens nog niet versleten is, zal wor den geplaatst in het Zorgcentrum de Vliedberg, waar deze zal worden ge bruikt tijdens allerlei zangavonden die daar zullen plaatsvinden. Enthousiast geworden? Kom dan eens luisteren en/of gelijk meezingen op de zaterdag om 17.45 uur. Voor nadere inlichtingen kunt u altijd even bellen met tel. 0187-492501/683196. Ter gelegenheid van dit 10 jarig bestaan zal er D.V. zaterdag 12 oktober 1996, aanvang 20.00 uur een jubileumconcert worden gegeven in het kerkgebouw van de Doopsgezinde Gemeente aan de Dorpstienden 3 te Ouddorp. Aan dit con cert zal verder nog medewerking worden verleend door het Chr. Jeugdkoor "Van Knop Tot Bloem", eveneens onder lei ding van Jan Bezuijen, de harpiste Lenie de Meij uit Barendrecht en de pianist/organist Johan van Broekhoven uit Stellendam, de vaste begeleider van ons koor tijdens uitvoeringen. Door het jeugdkoor zullen o.a. de volgende liede ren ten gehore worden gebracht: Eins hitte ich vom Herren van Heinrich Schütz, Nu looft den Heer van Melchior Franck, Jerusalem, Stad van goud Muziek van Naomi Shemer, Thanks be to God, muziek van S. Dickson en Sound te trumpet van Henry Purcell. Door het mannenkoor zal onder andere: de Deutsche Messe van Franz Schubert, Gods ere in de natuur van Ludwig Von Beethoven, Der Herr ist mein Hirt naar psalm 23 van Bemhard Klein en Psalm 150 van César Franck worden gezongen. Gezamelijk zal het Jeugd- en Mannen koor het Dank sei Dir, Herr van G.F. Handel en het Praise the Lord, O my Soul van Roland Smart ten gehore hopen te brengen. Ook zal er een muzikaal intermezzo zijn van Lenie, Johan en Jan. Na afloop van het concert zal er om de bodem van de verenigingskas enigszins bedekt te houden een kollekte worden gehouden ter bestrijding van de onkos ten. Het kerkgebouw aan de Dorpstien den zal om 19.30 uur geopend zijn. Toegang is gratis. Komt allen het belooft een mooie avond te worden. MIDDELHARNIS-SOMMELSDUK De CVB afdeling Middelharnis-Som- melsdijk nodigt u weer hartelijk uit op dinsdagmiddag 15 oktober 14.30 uur in 'De Hoeksteen'. De heer S. van Nieuwaal uit Middelhar- nis hoopt dan te spreken over onder andere bijstand, indicatie en gehandicap tenzorg. Heeft u vervoer nodig, dan kunt u bellen naar mevrouw Beket, tel. 482811 SOMMELSDIJK - De kop is er af. Volleybalvereniging Intermezzo speelde haar eerste thuiswedstrijden van het nieuwe competitieseizoen. In recreatie centrum 'De Staver' te Sommelsdijk kon men weer komen kijken naar diverse zestallen die de bal over het net, op de grond bij de tegenstander, probeerden te krijgen. Een nieuw dames 1 (o.a. Jean Lauwe- rijssen kwam over uit dames 2) met Bert van de Weert als nieuwe trainer/coach won haar eerste wedstrijd zonder al te veel moeite van het Rotterdamse HJPV 2 met 3-0. Intermezzo speelde nog wat rommelig. Maar een overwinning met setstanden van 15-6, 15-7 en 15-5 geeft aan dat de dames er zin in hebben. Bij de jeugd speelde jongens BI voor het eerst met het penetratiesysteem en met succes. Tegenstander Volley Quick 1 uit Strijen had ook weinig in te brengen D.V. zaterdag 12 oktober 1996 's mid dags kwart over twee hopen wij een con tactbijeenkomst te houden voor verstan delijk gehandicapten. Plaats van bijeen komst is gebouw 'Rehoboth' van de Geref. Gemeente te Dirksland aan de Geldersedijk. Wij nodigen iedereen uit, ook van buiten de Gereformeerde Gemeenten. Ouders en/of verzorg(st)ers van gehandicapten, maar ook belangstel lenden zijn van harte welkom. Zoals gebruikelijk zal eerst een vertel ling worden gedaan over een bijbels ver haal. Dan worden degenen die pas jarig zijn geweest gefeliciteerd (met een ver rassing daarbij). Zij mogen ook versjes opgeven om te zingen. Na de pauze (met gratis koffie, thee of frisdrank) zullen de bezoekers op ontspannen wijze worden bezig gehouden. De sluiting is om ongeveer kwart over vier. Mogen we ook op uw aanwezigheid rekenen? U bent hartelijk welkom! tegen deze sterke service van de jonge Intermezzo-ers en werd naar huis gestuurd met een 30- (setstanden 15-1, 15-2 en 15-8) nederiaag. Overige uitslagen Meisjes Cl - VV Kwiek 13-0 Dames 3 - W Kwiek 20-3 Dames 2 - Rowido 23-1 Heren 2 - VV Kwiek 20-3 REFORMATORISCHE POLITIEKE FEDERATIE Onder deze titel vindt op zaterdag 23 no vember een groot RPF-jongerencongres plaats in Utrecht. Dit congres is leuk, in teressant en belangrijk voor iedereen die: - in de fase van beroepskeuze zit, zeker als je nog niet helemaal weet wat je wilt; - werkloos is en dat niet meer wil zijn; - in de fase van afstuderen of afronden van een opleiding zit; - werkt en wat meer zou willen weten over de arbeidsmarkt, over je kansen, over solliciteren bij veranderen van een baan, etc; - in vrijwilligerswerk actief is; - politiek geïnteresseerd is; - als christen nadenkt over bovenge noemde thema's. De sprekers op dit congres behoren tot de top en subtop van Nederland op dit terrein. Ga maar na: L. C. van Dijke (voorzitter RPF-fractie 2e kamer), J. Ste kelenburg (voorzitter FNV), E. W. Bos (Commercieel Directeur Manpower Uit zendorganisatie). Tevens worden er een aantal workshops verzorgd, die van een heel praktisch kaliber zijn. Ook zal er voor de nodige afwisseling in het pro gramma gezorgd worden. Al met al, een zeer aantrekkelijk con gres, waarvan het bijna niet mogelijk is om een reden te bedenken, waarom je niet zou komen. Natuuriijk willen we daar als RPF-jonge- ren op Goeree-Overflakkee bij zijn en we nodigen je van harte uit om dit con gres met ons mee te maken. Als je belangstelling hebt (en waarom zou je dat niet hebben) en je wilt graag mee, dan kun je contact opnemen met Jan de Kreij, tel. (0187) 482881, dan zor gen wij voor opgave en vervoer. Wees er snel bij, want vol is vol. Leeftijd 4 tot en met 8 jaar Ie prijs: Gerriette Stolk, 6 jaar 2e prijs: Shoron van der Est, 4 jaar 3e prijs: Michel Vroegindewey, 8 jaar Leeftijd 9 tot en met 12 jaar Ie prijs: Elise van de Meyde, 10 jaar 2e prijs: Arthur Stolk, 9 jaar 3e prijs: Christine Blok, 11 jaar Origineelste kleurplaat: Ineke Bakker, 11 jaar, heeft een extra prijs ontvangen voor de meest originele manier van kleuren. Zij heeft in haar kleurplaat ook andere materialen gebruikt om de plaat te kleuren zoals gekleurd zand, wollen draadjes e.d. Overige prijzen Alle kinderen die geen eerste, tweede, derde of extra prijs hebben, kregen als waarderig voor de mooie kleurplaat die zij hebben ingeleverd bij fa. vd Kamp aan de Westdijk in Middelharnis een 'Krimpie Dinkie'-setje welke zij kunnen kleuren, in de keukenoven kunnen laten krimpen en daarna als broche dragen. Alle prijzen kunnen in de winkel worden opgehaald. De jubilarissen aan boord van De Veerman tijdens de tocht over het Haringvliet. Van links naar rechts de heren S. Karels, J. Bruggeman, A. P. Krijgsman en P. J. Karels Dat Karels Autoschade en Karels Autoservice zich in eenjaar van feestel^kheden mag verheugen, moge blij ken uit het feit dat twee medevrerkers respectievelijk 25 en VlVz jaar in dienst zijn bij het bedrijf. Hans Bruggeman die sedert het Volvo-dealerschap in 1981 de leiding heeft over het schadebedrijf, werd j.l. vrij dag 27 september in het zonnetje gezet naar aanleiding van het feit dat l^j 25 jaar geleden in dienst trad bij de firma. Zo ook was het llVi jaar geleden dat Anton Krygsman als administrateur de gelederen kwam ver sterken en eveneens deelde in de feestvreugde. De jubilarissen werden verrast in een bijzondere ambiance aan boord van de Veerman waar zij warm werden onthaald door de vrolijke klanken van de Alpenkapel waar de heer Bruggeman sinds jaar en dag deel van uitmaakt. Tijdens een schitterende tocht over het Haringvliet werden de jubilarissen toegesproken door de heer Karels senior. Lovende woorden sprak hij tot de heer Krijgsman hoe die zich had ont plooid van magazijnman/administrateur tot een volwaardige boekhouder die de balans in evenwicht weet te houden door alert te zijn op alles wat er in en uit gaat. Als blijk van waarde ring werd hem een gouden horloge overhandigd. Het hoeveel ste wist de heer Karels zelfs niet meer „want de meesten van jullie hebben er al één". Mevrouw Krijgsman werd een bloe metje overhandigd. Dan waren er ook woorden van waardering voor de heer Bruggeman waarvan hij nog precies wist hoe het 25 jaar gele den allemaal was gegaan. „Ik heb je toen in Limburg uit je bed gebeld", zo wist de heer Karels, „waarna je al heel snel besloot om op het aanbod in te gaan. Je leerde heel snel het vak waarin je ook het patroonsdiploma behaalde". Toen naar aanleiding van een stagnerende economie de besUssing kwam een auto servicebedrijf te starten, kreeg de heer Bruggeman de leiding over de schade-afdeling om die zelfstandig te runnen. ,Je doet dat voortreffelijk, ik ben dan ook elke keer weer trots op het feit dat we het ISO 9002 certificaat hebben binnenge haald - en dat is geen sinecure - waarachter jij de drijvende kracht was en bent." Als blijk van waardering werd door de heer Karels junior een envelop met inhoud overhandigd. Evenals mevrouw Krijgsman werd ook mevrouw Bruggeman in de feestvreugde betrokken als steun en toeverlaat achter haar partner, en kreeg een boeket bloemen aangeboden. Namens de branche-organisatie Focwa was er Ton Remans die eveneens lovende woorden tot de jubilaris richtte. „Het is eigenlijk best moeilijk wat jij doet, je moet technisch zijn maar ook commercieel. Het blijkt dat je dat desalniettemin goed af gaat. De manier van aanpak en benadering hebben we binnen de Focwa weten te waarderen. Het doet me dan ook genoegen jou de zilveren erepenning met inscriptie te mogen overhandi gen." Ook mevrouw Bruggeman werd een attentie aangeboden namens de branche-organisatie. Bij monde van hun collega's werd een ludieke profielschets gegeven van de jubilarissen waarna hen ieder een cadeau werd aangeboden. Ook werden de dames niet vergeten. Namens dé Alpenkapel werd de heer Bruggeman toegesproken door één van de dames die zich 'wel ingescheept maar ook opgescheept voelde' met deze opdracht 'maar het toch met alle plezier deed'. De heer Bruggeman relativeerde in zijn dankwoord al deze loftuitingen en wist zich gesterkt door de teamgeest van zijn collega's tot deze prestatie te zijn gekomen. „Alleen als team kun je presteren", zo benadrukte de overigens aangenaam ver raste jubilaris. Onder het motto 'Wie duwt mij naar Hongarije' is de Hulpaktie Hongaarse Christelijk Onderwijs een actie gestart onder groepen, verenigingen en scholen. De organisatie heeft daarvoor een origi nele Trabant gekocht. Het is de bedoe- lign dat jongeren deze wagen in hun eigen woonplaats over een afstand van 1 kilometer duwen. Van de groep, die dat het snelste kan, mag een afvaardiging een bezoek brengen aan een christelijke school in Hongarije. Om te mogen duwen, is wel inschrijfgeld nodig. Iedereen die een doos met twaalf minia tuur Trabantjes verkoopt, mag meedoen. Ook is het mogelijk de Trabant te gebruiken voor een sponsor-duw-actie. Bij voldoende deelname geldt ook voor deze actievorm, dat de groep die de hoogste opbrengst per persoon realiseert, een bezoek mag brengen aan een christe lijke school in Hongarije. De actie komt voort uit een initiatief van enkele christe lijke hulporganisaties, die een gezamen lijke actie zijn gestart voor het christelijk onderwijs in Hongarije en de omliggen de landen, waar Hongaarssprekende min derheden wonen. Veel christelijke scho len, die na de omwenteling heropend zijn, dreigen opnieuw gesloten te wor den, maar nu vanwege financiële rede nen. Verschillende scholen hebben gebrek aan geld, zodat salarissen niet meer betaald kunnen worden. Anderen hebben geld nodig voor het renoveren van gebouwen en de aanschaf van meu bilair en lesmateriaal. Voor meer inlichtingen: mw. B. Bouwman, tel. (0342) 423570 L. H. de Jong, tel. (0172) 211378 (ook 's avonds). 'Jeugd stuif-in Stellendam' organiseert op zaterdagavond 12 oktober a.s. een pannekoekavond filmavond (Aktie Spektakel). De toegang is gratis. De zaal gaat open om 19.00 uur, de aanvang is 19.30 uur. Iedereen vanaf 15 jaar is van harte wel kom! Op D.V. maandag 14 oktober hoopt drs. Joz. A. de Koeijer uit Baam een lezing te houden over 'Het schip van de kerk temidden van de golven'. Aanvang 19.45 uur. Plaats: Hervormd verenigingsgebouw 'De Hoeksteen', Ring te Middelharnis. We hopen op een goede avond en een volle zaal. -73- „Ik ga maar eens naar de stad", roept de oude baas opstandig. „Hoe zit in het cachot". Bertus glimlacht daarom. „En wat dan nog? Dan laten ze hem straks wel weer lopen". „Ja, daar heb ie geliek an", beaamt Hen- 'drikus, wat gerustgesteld. Het eten wordt nu voortgezet met het praten over andere onderwerpen. Zo heeft Hendrikus verno men dat de rijksen een paar dagen geleden een overval hebben gedaan op het huisje van Arie Bosch, een berucht stroper, die een paar uur gaans achter de molen van Pieter Meurs woont, te mid den van de donkere dennenbossen. „Ie weet wel dat Arie altied streupt met de licht bak en sien olde jachtgeweer. Met old en niej schiet hie er ook altied met. Ast de wind dan hier op ansteet, kun ie het hier soms nog heuren". ,JIie heeft een van die kerels deur de kop gescho ten", zegt Mina met duidelijk genoegen. Bertus schrikt op. ,JZ)oodgeschoten?" „Ja, dat zegt ze tenminste", verhaalt Hendrikus. „Maar ik geleuf er niks van. Gisteren heb ik mees ter Van Laar nog effen gesproken en die zegt dat het allemale nonsens bent". „Gelukkig dan maar", zegt Bertus opgelucht. „As ze 'n plietsie doodschiet, dan is dat neet van het beste!" Hij staat op en wenkt zijn gastheer even mee te gaan. Hendrikus volgt hem venrast. Ze gaan naar buiten en lopen met elkaar een eind over het hèidepad. Jlendrikus, noe wil ik oe in alle gemoedsrust iets vragen". „Gaat oen gang, jongen, gaat oen gang. As ik oe kan helpen, dan zal ik dat neet laten". Bertus kucht even en een ogenblik weifelt hij. Hij lijkt wel mal. Laat hij denken aan zijn eigen. Hoe lang is Griet nou alweer dood? Al vijf jaar gele den. Het leven valt niet mee voor een man alleen. En Stientje heeft hem meteen al ergens geraakt, juist daar waar hij meende niet meer geraakt te kunnen worden. En dat kind. Wel, dat kind is hem lief als zijn eigen, ook al is het nog niet geboren. „Oen doch ter, hè, oen Stientje, trouwt die nou helemale neet?" Hendrikus zucht diep en lang. „Kleinjan, ik wete het niet. Mien dochter met heur kind is wel 'n zware last veur een olde kerel as ik. Veural in de winter". „Luustert eens. Ik wete netuurlijk neet wat ze er zelf van denkt, maar ik zal heur geem willen trou wen..." Hendrikus staat stil en staart de molenaar in opper ste verbazing aan. Dan slikt hij en haalt hoorbaar adem. „Meen ie dat, Bertus? Meen ie dat warke- lijk?" „De meen het warkelijk, Hendrikus". Hendrikus stampt onophoudelijk met zijn zware eiken stok in het zand. Hij snuift een paar keer en zegt dan beslist: „Luustert eens, Bertus. Mien Stientje moet zelf beslissen. Maar as ie heur neemt umdat ik misschien wat arremoei zal lieden, dan heb ik liever neet dat ie heur trouwt. Ik wil mien wicht neet ongelukkig zien. 2& heeft genoeg ver driet gehad um die eerste vrieër van heur". „De zal goed voor heur wezen, dat beloof ik oe", zegt Bertus eenvoudig. Dan knikt Hendrikus en zijn gerimpelde hand knijpt even in de bovenarm van de molenaar. Hij kan niet tot aan de schouders komen, dat oude Hendrikusje. „Kom met", zegt de oude dan en sloft haastig voor de manke molenaar uit naar zijn schamel krot. Hij trekt de deur open en nodigt Bertus uit binnen te komen. Nog geen half uur later is de zaak beklonken. Stientje Kromnagel heeft van harte toegestemd. Met de rustige, onverstoorbare molenaar zal het best huizen wezen. Haar kind zal als het zijne wor den ingeschreven, ze heeft een eigen dak boven het hoofd. En wat voor een dak! Een heel verschil met haar ouderlijk huis. Bovendien hoeft ze haar ouders niet meer op kos ten te jagen. Ook al weet ze dat haar kind het best zou hebben onder alle omstandigheden, ze gaat van harte op het voorstel van de molenaar in. Tegen de avond weet het hele dorp het al. Men is er vol van. Heb ie nou ooit gebeurd, Mina? vraagt men de vrouw bij de avondpannekoek. Stientje van Hen drikus geet trouwen met dat stuk chagrijn van een Bertus met de manke poot. Ja, waarachtig, Hen drikus heeft het zelf verteld aan de doomnee, en die heeft het weer verteld an Frans Sandberg en die heeft het weer verteld an. Zelfs de terugkeer van de drie arrestanten uit de stad tegen het midden van de dag wordt door het nieuws van het naderende huwelijk in de schaduw gesteld. Men heeft de drie zien komen over de heide en men heeft gehoord dat ze de nacht in het cachot hebben doorgebracht. „Zo zo", knikt Freek deftig. „Dus jullie waren bie de rieksen te gast?" „Nou, zo leuk was 't neet", snauwt een verbolgen Geert van Boksejan. „Die olde zeur van een Jansen begon weer te zaniken over die dojen Har- men den sosjalist". Freek schrikt even. Dan loopt hij weg. Ze gaan huns weegs. Klaas verdwijnt naar zijn huis, terwijl men hem al vertelt dat zijn zuster zal gaan trouwen met de nurkse molenaar. Frits van Kleinsmans snelt naar huis om zijn schop en zijn steker te halen om nog maar wat bij Heringa te verdienen. Geert slentert er achteraan. Hij is boos en kortaf. Hij beantwoordt de groet niet van Bram Heringa, die juist aan komt rijden over de Brink en de oude vriend kijkt hem verwonderd na. Dan haalt hij de schouders op en slaat de paardelijn over de brede schoften van zijn driejarige ruin. Geert beent naar het huisje van zijn schoonmoe der. Zijn vrouw komt hem al tegemoet. „Waar was ie toch. Geert?" roept ze ongerust. „Vertel ik oe straks wel', zegt de jongkerel afwe rend. Met komt Gerrit Silvius uit zijn huisje. Hij heeft een bak vol water bij zich en gooit dat op het land van moeder Merije zoals dat al jaren de gewoonte is, want de vrouw heeft daar wat goudsbloemen geplant, jaren geleden, en die willen met de beste wil van de wereld niet meer weg. En sinds de dag dat de oude Silvius er eens per ongeluk wat afwas- water op gooide, kan men die goudkleurige bloem pjes aardig de baas. Maar Geert, moe na een slechte nachtrust, alsmede vol wrok tegen de hele mensheid en tegen Gerrit Silvius in het bijzonder, schreeuwt de jongkerel woedend toe: „Zeg, ben ie nou een haartien belata- feld? Hold oen afval bie oezelf. Begrepen? Ans zal ik oe dat wel 'ns effen biebrengen". „Geert, hold oen gemak", sust Minke bang. „Hold ie oe erbuten, vrouw", snauwt de man, en met een paar stappen is hij bij de verraste Gerrit Silvius. „Heb ie gebeurd wat ik oe gezegd heb?" „Ja, jazeker", stottert Gerrit verbijsterd en totaal van zijn stuk gebracht. Jlold oe er dan an!" Gerrit bijt zich op zijn lippen en keert zich om. Hij loopt weg met de teil onder zijn armen. (wordt vervolgd) ieccee**oo<

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 3