Lange vergadering met het goede nieuws in de liop en liet venijn in de staart Select dealerschap voor Rival Grinwis VERKOPING samengestelde koren van Henriet f e van Maelsaeke én Peter Wildeman 25e EO-Familiedag op 19 oktober in Utrecht Muziekuitvoering in Dirksland Dodelijk verkeersongeval Thoolse brug Anneke van der Meer exposeert in Bezoekerscentrum Programma Fotoclub 'De Rarekïek' Reünie-oproep TIM Opsporingsbericht Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS Raad Middelharnis: (vervolg van voorpagina) Woningzoekenden Bij de ingekomen stukken waren ook de jaarstukken van de Woningbouwvereni ging Middelharnis. Naast lof over het jaarverslag en het werk van de woning bouwvereniging was er bij een paar frak- ties zorg om het grote aantal woningzoe kenden op de lijst van de woningbouw vereniging. Zowel de heer Van de Berg als de heer Hameeteman vond een aantal van meer dan 1100 woningzoekenden zorgelijk.. De heer Van de Berg had moeite met het feit dat het preciese aan tal woningzoekenden in de gemeente Middelharnis en op Goeree-Overflakkee niet bekend is, omdat de lijsten van de diverse woningbouwverenigingen niet geïntegreerd zijn. Verder vroeg hij het college van B en W hoe de gemeente op termijn het volks huisvestingsbeleid gestalte wil gaan geven.De heer Hameeteman sloot zich bij de opmerkingen van de heer Van de Berg aan en vroeg: "Misschien wil het college eens bekijken wie waar inge schreven staan, zodat er een reële wacht lijst komt". De heer Van de Ketterij zei dat het ook heel belangrijk is dat het Woningmarkt onderzoek er komt, zodat men weet hoe de behoefte aan woningen ligt.. Wethouder Van Eck-Knape (CDA) zei dat de Woningbouwvereniging Middel harnis bereid is de lijst van woningzoe kenden aan de gemeente beschikbaar te stellen. De wethouder zei inderdaad te willen kijken welke dubbeltellingen er zijn. Bij de Woningbouwvereniging Middelharnis wil de helft van de wo ningzoekenden direkt een woning, het geen drie jaar kan gaan duren. De andere helft heeft zich meer uit voorzorg laten inschrijven en wil een woning op ter mijn. Mevrouw Van Eek zei dat de rol van de gemeenten op het gebied van de volks huisvesting wordt uitgebreid. "In de regionale volkshuisvestingscommissie beraden we ons hoe we daaraan geza menlijk en eenduidig gestalte gaan geven". Over een geïntegreerde lijst van woningzoekenden: "Het is nog niet al te gemakkelijk om met alle bouwverenigin gen op het eiland op een lijn te komen" Afschrijven computers Het automatiseringsplan van de gemeen te wordt elk jaar geactualiseerd.. Daarbij hoort ook een dekkingsplan voor geplan de aanschaffingen. De raad stelt het geactualiseerde plan vast. De heer Hameeteman vond het geactuali seerde automatiseringsplan dat aan de raad werd voorgelegd een goed en gede gen stuk werk, maar vond de dekking te optimistisch. Het dekkingsplan gaat namelijk uit van een afschrijving van hardware in 7 jaar. Hameeteman:"De ontwikkelingen gaan heel snel. Het bedrijfsleven hanteert een afschrijvings termijn van 3 jaar. De huidige computers zijn 7 jaar meegegaan. De vraag is of de volgende computers 5 jaar mee zullen gaan. Alle lof voor het stuk, ik stem er mee in, met de aantekening dat ik het dekkingsplan niet reëel vind". De heer Holleman vond een afschrijving in 7 jaar een redelijke termijn. "De op dit moment gebruikte apparatuur is 7 tot 8 jaar oud en nu pas aan vervanging toe. De apparatuur die nu wordt aangeschaft is van uitstekende kwaliteit en zal de eer ste jaren ongetwijfeld voldoende capaci teit bevatten". De heer Holleman miste in het plan de inruil van de oude apparatuur "Voor de handel wellicht niets waard, maar misschien kunnen deze computers op de verschillende gemeentelijke scho len nog enkele jaren dienst doen". De heer Rijvers was het met de RPF- fraktie eens: geen problemen met het stuk, maar wel met de dekking. "Op het mement dat we een reële afschrijvings termijn van 3 jaar hanteren, hebben we problemen met het dekkingsplan. In die zin ligt de waarheid misschien in het midden en zou ik met de heer Hamee teman willen voorstellen om toch een meer reële afschrijving te hanteren van vijf jaar". De heer Rijvers had zijn twij fels over het ter beschikking stellen van de afgeschreven computers aan de scho len: "Ik merk dat zelfs bij de scholen met zeer geavanceerde apparatuur wordt gewerkt en men daar zelfs nauwelijks de ontwikkelingen bij kan houden". De heer Hutink vond het plan een reëel en goed doordacht stuk. De heer Vroeg- indeweij (VVD) had waardering en enige opmerkingen. Ook hij vond een afschrij vingstermijn van 7 jaar niet reëel. Dat zou 5 jaar moeten zijn. Hij adviseerde het college wat meer offertes aan te vra gen omdat de prijzenmarkt van compu ters zich van dag tot dag wijzigt. De heer Hooyman (PvdA) stelde dat men zorgvuldig om diende te gaan met het budget en stemde in met het plan .De PvdA acht vooralsnog een afschrijvings termijn van 7 jaar haalbaar. Hooyman stelde voor via een zogenaamde "stand alone"computer op Internet te gaan om burgers up to date te kunnen informeren Wethouder Slootweg zegde toe in de toe komst te kijken of de afschrijvingster mijn moet worden aangepast en of een "stand alone"computer zin heeft. 'O, machtig God' is de titel van de nieuwe dubbel-cd, waar de mcisjesgroep van christelijk Jeugdkoor 'Bid en Zing' uit Nieuwe Tonge op te beluisteren is. Deze meis- je.sgroep, bestaande uit mei.sjes vanaf 12 jaar repeteert iedere din.sdagavond apart en vormt samen met het Ridderkerks Meisjeskoor het samengesteld christelijke Meisjeskoor op deze cd. Naast dit koor werkten ook mee: christelijke gemengde zangvereniging 'Excelsior', christelijk gemengd koor 'Vox Vivente'. christelijk mannenkoor 'David' en jonge renkoor 'Deo Juvante' uit Lisse Alblasserdam en Tricht-Geldermalsen. Ook instru mentalisten zoals Liselotte Fennema (panfluit). Anke Anderson (harp), André van Vliet (vleugel), Karel Bogerd (bariton), Leo van Lagen (orgel en Peter Wildeman (orgel) geven een extra accent aan deze schitterende dubbel-cd. Veel mooie gezangen en psalmen zijn te beluisteren waaronder Psalm 105, Nader Mijn God, bij U, Psalm 39, Als een hert, Maranatha, Psalm 26 en nog vele andere. Vanwege het \2Vi jarig bestaan van STH Records in Hoevelaken wordt deze unieke cd als dubbel-cd uitgegeven voor de prijs van één cd. In april van dit jaar vond de opname plaats in de St. Maartenskerk in Tiel. Ruim 130 minuten luisterplezier voor maar 39,90 (excl. verzendkosten 4,50). Wilt u ook in het bezit komen van deze cd, die door haar mooie bewerkingen en zui verheid opvalt? Dan kunt u bellen naar bestuursleden van Jeugdkoor 'Bid en Zing', mevrouw C. Kom (652128) of mevrouw G. Kransse (652101). Van harte aanbevolen! Jeugdkoor 'Bid en Zing' is te beluisteren op D.V. vrijdag 15 november a.s. in de Herv. Kerk te Sommelsdijk tijdens een zangavond t.b.v. de aanschaf van een bus voor Refugium, Salem en Sjaloom. Aanvang 19.45 uur. Aanvullend collectief vervoer De raad besloot 27.000,- uit te trekken voor een onderzoek naar de haalbaarheid van aanvullend collectief vervoer voor gehandicapten. Spijtig werd het gevon den dat de andere gemeenten hierin uit financiële overwegingen niet meegaan. Wethouder Tiggelman zei zijn uiterste best te zullen doen de andere gemeenten er alsnog bij te betrekken, maar wou daar niet op wachten."We moeten zelf de touwtjes in handen nemen. Het gaat om een behoorlijk aantal mensen in onze gemeente". Slibdepot Johannispolderseweg Belangrijk onderdeel van de plannen voor de Westplaat vormt de herinrichting van het Sommelsdijkse havenkanaal en havenkom. Uitgangspunt in het bestem mingsplan is het dempen van het haven kanaal. Om verantwoord te dempen moet de haven vooraf worden geschoond en ontdaan van baggerspecie. De gemeente heeft van de provincie toestemming gekregen de baggerspecie - circa 5000 m' - op te slaan in een slibdepot aan de Johannispolderseweg. Om niet in extra kosten te raken is het zaak dat de haven voor 1 juli 1997 uitgebaggerd is. Met de inrichting van het slibdepot is een bedrag van 365.000,- gemoeid. De heer Van de Ketterij was de provincie erkentelijk dat het opslaan van het slib op deze manier kan gebeuren, hetgeen veel voordeliger is dan een voorziening elders. De raad ging akkoord met het college voorstel, inclusief de fraktie van VDB, voor wie demping van de Sommelsdijkse haven nog steeds gevoelig ligt. Giftig? op de tafel der raadsleden lag een brief van de fraktie Hoogzand met twee vra gen aan het college van burgemeester en wethouders.. Door de fraktie van Lijst Hoogzand werd gesteld: Ondanks het feit dat de raad in zijn vergadering van 5 september in meerderheid de aankoop heeft goedgekeurd, willen wij graag mondeling van u vernemen of een schoongrondverklaring aanwezig is c.q. of uw college bekend is hoe schoon/vuil de grond van de AGO is. Wethouder Slootweg antwoordde dat er géén schoongrondverklaring aanwezig is en op de tweede vraag; "Ten naaste bij maar niet exact". De heer Van der Kamp trok daarop de conclusie dat de gemeente een stuk grond heeft aangekocht waarvan met redelijke zekerheid gezegd kan wor den dat het behoorlijk vuil is. De heer van der Kamp voegde er aan toe dat hij het niet met 100% zekerheid kon zeggen, want hij had geen monsters genomen. "Waarom is er geen schoongrondverkla ring?" vroeg hij en hij vond hier sprake van onzorgvuldig handelen van het col lege. Wethouder Slootweg legde uit waarom er geen schoongrondverklaring was.De bestemming die de grond daar in het nieuwe plan krijgt maakt het mogelijk om die schoongrondverklaring niet direkt noodzakelijk te hebben. "Waarom? De grond die er is zal worden verplaatst". Over wel of niet zorgvuldig handelen van het college:"Er was de noodzaak snel en op tijd te handelen. Of dat onzorgvuldig handelen betreft is een waardeoordeel dat iedere fraktie voor zich maakt. Het college meent absoluut niet onzorgvuldig - wel snel - gehandeld te hebben". De heer van der Kamp: "Ik wil alleen opmerken dat vervuilde grond niet zo maar verplaatst mag worden". Slootweg wou daarop toch wel reageren Hij ver weet de heer Van der Kamp dat die zonder daar technisch objectieve aanwijzingen voor te hebben stelde "Volgens mij is de grond daar behoorlijk vuil" en "Vervuilde grond mag niet zom aar verplaatst worden". De wethouder zei bits: "Ik sluit niet uit - met nadruk, want ik weet het niet exact - dat daar verontreiniging in de grond aanwezig is, maar ik weet dat niet. En meneer Van der Kamp weet dat ook niet op grond van technische gegevens. En die zullen we eerst moe ten hebben". Hoe schoon of vuil een en ander is zal dus nog moeten blijken. MIDDELHARNIS Op D.V. zaterdag 12 oktober hopen de vrouwenverenigingen van de Ger. Ge meente te Middelharnis hun jaarlijkse verkoping te houden in het verenigings gebouw aan de Chr. de Vrieslaan. Er is van alles te koop: handwerkartikc- len, boeken, speelgoed, kaarten, bloe men, kaas, koekjes en snoep. Ook zijn er heerlijke oliebollen, pannekoeken en soep. Tussen de inkopen door kunt u gezellig een 'bakje koffie of thee' met wat lek kers nuttigen. Er is een grabbelton en er kan ook wor den gesjoeld. De opbrengst gaat naar verschillende goede doelen, o.a. de zending. Wacht dus met diverse aankopen tot a.s. zaterdag van 9.30 tot 13.00 uur. We hopen van tot ziens! OOLTGENSPLAAT Verzilvering vakantiebonnen Op donderdag 10 oktober a.s. van 20.00 tot 2I.(X) uur kunnen de vakantiebonnen voor de landbouw worden verzilverd bij C. Neels, Voorstraat 34. Feestelijk jubileum Nieuw: Speciaal tienerprogramma De Evangelische Omroep houdt op 19 oktober 1996 zijn 25e EO- Familiedag in de Jaarbeurshallen in Utrecht. Het thema is "Van Harte". Het programma is dit jaar grootser opgezet dan anders. Naast de gebrui kelijke ingrediënten als toespraken, koor- en samenzang, getuigenissen en een Metterdaad-actie, bevat het een terugblik op 25 jaar EO-familie- dag en andere verrassende onderde len. Voor de kinderen is een apart kinderfeest georganiseerd met Elly en Rikkert. Nieuw is het tienerpro gramma. Tieners vanaf 12 jaar zijn welkom in een speciale tienertent op het Jaarbeursterrein. In de pauze krijgen bezoekers van de Familiedag ruime gelegenheid om in de ontmoe tingshal kennis te maken met EO- medewerkers en een groot aantal christelijke organisaties. De dag begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. De toegang is gratis. Op diverse plaatsen in het land vertrek ken bussen naar Utrecht. De EO geeft een bijzonder tintje aan dit jubileum. Het thema Van Harte is uit gangspunt voor toespraken over de oecu mene van het hart, het christelijke gezin, christenen in andere werelddelen en evangeliesatie. Bezoekers krijgen op grootbeeld een video-terugblik op 25 jaar EO-Familiedag. Naast de voorzitter van de EO, ds. Arie van der Veer en pro grammamaker Henk Binnendijk spreekt Judy Mbugua. Zij is voorzitster van de christelijke Afrikaanse vrouwenbewe ging PACWA. Koor- en samenzang nemen een grote plaats in op de EO-Familiedag. Bezoekers kunnen luisteren naar grote samengestelde mannen- en jongenskoren o.l.v. Freddy Veldkamp, gemengde koren en het Holland-koor o.l.v. Jan Quintus Zwart en een samengesteld kin derkoor o.l.v. Jennifer van den Hoek. Ook verlenen diverse muzikanten hun medewerking. Tieners Voor het eerst op de Familiedag is er ook een programma voor tieners. Op het jaar beursterrein is daarvoor een speciale tie nertent opgezet. De tieners vanaf 12 jaar kunnen uitzien naar een feest met drama, de Wervclband, korte studies. Praise en nog veel meer. Tieners moeten wel een gratis kaart reserveren op het telefoon nummer (0318) 622336. Vrijdag 11 oktober aanstaande zal door muziekvereniging 'Amicitia' uit Dirks land en de fanfare uit Sint Philipsland een concert worden verzorgd in vereni gingsgebouw 'De Schakel' te Dirksland. Aan deze uitvoering nemen zowel de fanfare's als de drumbands van beide verenigingen deel. De uitvoering zal worden aangevangen met een optreden van de drumband uit Sint Philipsland onder leiding van Hans Orgers. Deze in.süiicteur komt uit Dirks land en geeft sinds een jaar of vijf lei ding aan de drumband uit Sint Philips land. Na dit optreden zal de fanfare van 'Ami citia' uit Dirksland optreden, onder lei ding van dirigent Joost van Beek uit Rid derkerk. Zij zullen leuke en gezellige muziek ten gehore brengen. Na de pauze zal de drumband van 'Ami citia' het programma voortzetten. Dege ne die de drumband wel eens op een con cert heeft zien optreden heeft allang waar kunnen nemen dat we hier niet meer kunnen spreken over een dramband, zoals die meestal op straat te zien is. De drumband is zo uitgebreid met instru menten, waarbij ieder lid verschillende instrumenten moet kunnen bespelen. Ook deze drumband staat onder leiding van Hans Orgers. Hierna zullen beide drumbands nog ge zamenlijk optreden. De avond zal worden afgesloten met een opü^eden van de fanfare uit Sint Philips land. Ook zij zullen een gevarieerd pro gramma brengen. De aanvang van het concert is 19.30 uur. De zaal zal geopend zijn om 19.00 uur en de toegang is gratis. DIERENOPVANG Goeree-Overflakkee Telefax: 0187 - 651887 GEVONDEN: Stad aan 't Haringvliet Lapjespoes, wit op de buik en pootjes, rug gevlekt. VERMIST: Stad aan 't Haringvliet Kater, zwart-wit, 1 jaar oud, zwarte rug, witte pootjes, rond de neus wit en witte punt aan de staart. VERMIST: Witte kater te Achthuizen. GEVONDEN te Middelharnis: Poesje, cypers grijs met oranje vlekken. Vanmorgen, 7 oktober 1996, omstreeks 9.00 uur heeft op de Thoolse brug, aan de Brabantse kant, een frontale botsing plaatsgevonden waarbij een 40-jarige mevrouw uit Bergen op Zoom om het leven is gekomen en een andere bestuur ster zwaar werd gewond. Het slachtoffer reed als bestuurster van een personenauto vanuit Tholen in de richting Halsteren. Voor zover nu kan worden nagegaan is zij op onverklaarba re wijze op de voor haar linkerrijbaan- helft terecht gekomen waar zij frontaal in botsing is gekomen met een tegemoetko mende personenauto bestuurd door een vrouw (nog geen verdere gegevens be kend) uit Halsteren. Deze vrouw werd zwaar gewond en is per ambulance over gebracht naar het ziekenhuis Lievens- berg te Bergen op Zoom. Vanuit de richting Halsteren reed een be stuurder van een personenauto op de ge botste auto's in. Deze bestuurder raakte niet gewond dankzij de airbag. De rava ge was enorm. Het verkeer is pim. 2 uren omgeleid via de parallelweg en de brug te Oud Vosse- meer. De politie Tholen werd geassisteerd door de politie Halsteren en de brandweer Tholen. Door een specialist van het bureau tech nisch onderzoek te Middelburg is op de plaats van het ongeval onderzoek gedaan naar de toedracht van het ongeval en de technische staat van de voertuigen. Vanaf zaterdag 5 oktober tot en met zaterdag 2 november exposeert Anneke van der Meer haar kunstwerken in Bezoekerscentrum De Grevelingen, op de Punt van Goeree, bij Ouddorp. Anneke goeide op in Middelharnis, waar ze tot haar 21e jaar heeft gewoond. Tegenwoordig woont ze in Emmeloord. Ze schildert en tekent al ongeveer 35 jaar, waarvan de laatste 15 jaar heel intensief. Zo nam ze in 1985/86 les bij Rob Hessels in Zuidwolde. Daarna breidde ze haar kennis verder uit bij Henk de Jong in Kuinre. Ook nam zij tweemaal deel aan een schilderweek bij Leo Musch in Zuid-Frankrijk. Daar leer de ze onder andere hoe oorspronkelik figuratief werk geabstraheerd kan wor den. De technieken die Anneke gebruikt, zijn zeer gevarieerde. Zo werkt ze met olie verf, acryl, aquarel en pastel. Haar werk is daardoor ook heel veelzijdig. Veel landschappen zijn buiten geschilderd of buiten opgezet en thuis verder uitge werkt. In de winter werkt ze vaak aan stillevens, bloemen en portretten. Ook experimenteert ze met beeldhouwen in serpentijn en speksteen. Anneke is lid van de Amateur Kunste naars Vereniging 'De Regenboog' in Emmeloord. Eens per jaar is er een expo sitie van werk van alle leden van de ver eniging en 's zomers wordt ook buiten geschilderd. In 1993 won ze een publieksprijs bij 'Expositie Eigen Werk' in Emmeloord. Eerder exposeerde ze al in Kampen, Herkingen, Emmeloord en Sommelsdijk. Bezoekerscentrum De Grevelingen is geopend op dinsdag tot en met zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Adres: De Punt 4, 3253 MC Ouddorp, tel. (0187) 682346. DINSDAG 8 OKTOBER 1996 Kerkdiensten Geref. Gemeenten HERKINGEN - woensdagavond 7.30 uur ds. W. J. Karels van Hardinxveld- Giessendam. MIDDELHARNIS - heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. Chr. v. d. Poel van Ycrsckc NIEUWE TONGE - heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. J. J. van Eckeveld van Zeist. OUDE TONGE - donderdagavond 7.30 uur ds. J. Beens van Nijkerk. De afgelopen maand heeft fotoclub 'De Rarekiek' een succesvolle uitwisseling gehad met fotoclub Heerhugowaard. Een tentoonstelling met foto's van beide clubs werd tijdens Open Monumenten dag goed bezocht. Er werd een collectie van acht dia's van in totaal zes leden samengesteld die is ingezonden voor de jaarlijkse diawed- sü-ijd voor clubs van de fotobond. Vorige week tot slot werd met een vijftal leden een bezoek gebracht aan de fotogroep Ommoord, waar door middel van een fotopresentatie een beeld werd gegeven van 'De Rarekiek'. In oktober staan twee clubavonden op het programma en daarnaast laat Joep Luijckx deze maand in het Diekhuus een selectie zien van dia's gemaakt tijdens zijn trip naar Usland afgelopen zomer. Programma oktober 1996 Vrijdag U oktober. In het voorjaar jureerde een Engelse fotoclub uit de omgeving van Blackpool fotowerk van leden van 'De Rarekiek'. Hun commen taar werd op cassette ingesproken. Deze avond wordt dit commentaar beluisterd en besproken. Vrijdag 25 oktober. Bespreking eigen foto- en diawerk. Informatie: (0187) 484271 of 487096. Als de CJMV Timotheus van Rotterdam- Charlois de storm der tijden had over leefd zou zij als oorspronkelijke jon- gemannenvereniging, en later samen met de damesleden nu 130 jaar jong zijn..! In de loop der tijden zijn velen die ooit van deze vermaarde jongerenvereniging lid waren uitgezworven naar elders. Dat elders is misschien wel een stekje waar op u kennis neemt van dit bericht! Op zaterdag 9 november 1996, vanaf ongeveer 10.00 uur, vindt in de Oude Kerk van Charlois (Charloise Kerksin- gel 35, Rotterdam-Zuid) een reünie plaats van oudleden van TIM. Dat belooft een ware happening te wor den met tal van activiteiten. Zo'n 300 mensen - oudleden - noteerden de initia tiefnemers reeds als deelnemers. "Het kunnen er wel meer dan duizend zijn, als we de adressen maar weten van die men sen, waar ze nu wonen, zodat we hen kunnen vinden", zeggen de initiatiefne mers van deze reünie. U bent oudlid en/of u kent oudleden? Neemt u dan even contact op met C. Euser, F. Bolplein 10, 3141 GB Maassluis, tel. 010-591.39.84 of N. Lührman, Zantelweg 47, 3161 Rhoon, tel. 010 - 501.58.84. Met uw deelname kan dan rekening gehouden worden en het biedt de organi satoren de gelegenheid u tevoren een reünie-programma toe te zenden. Dus: even bellen of schrijven.... OUDDORP - Sinds kort heeft Rival Grinwis, gevestigd aan de Koolweg in Ouddorp, het select dealerschap verworven van Novoferm, een van de grootste Europese producenten van kantel- deuren. Een feit om trots op te zijn, menen M. en N. Grinwis-Hameeteman, die drie jaar geleden hun bedrijf in deuren en timmer- werkzaamheden begonnen Eind oktober zal een speciale beurswa- gen van Novoferm naar hun bedrijf in Ouddorp komen om tijdens een feestelij ke show de deuren van dit merk te demonstreren. Een garagedeur, op afstand bedienbaar, is inmiddels geïn stalleerd in de eigen garage van Rival Grinwis, zodat klanten alvast een idee kunnen krijgen van de vele mogelijkhe den, die Novoferm biedt. Timmerman „Wij zijn erg blij dat wij deze kanteldeu- ren kunnen gaan verkopen", vertelt mevrouw Grinwis. „Drie jaar geleden zijn wij begonnen met het maken en ver kopen van deuren in alle soorten en maten. Mijn man is van oorsprong tim merman. Toen het deurenbedrijf wjiar hij werkte failliet ging, besloot hij hier zelf in Ouddorp mee door te gaan." „Wij leveren veelal Weekamp-deuren, die van goede kwaliteit zijn en waarin veel keuze is. Mijn man werkt deze deu ren hier in ons bedrijf af. In de loop der tijd kregen wij steeds vaker ook vragen naar garagedeuren. Toevallig was Novoferm op zoek naar een bedrijf in deze regio, en wij vonden dat een prima kans. Novoferm is een fabrikant die veel aandacht besteedt aan de vormgeving van de garagedeuren. Veiligheid en duurzaamheid is een van de grote kwali teiten van dit merk. Wij hebben er dan ook alle vertrouwen in." Cursussen De fabrikant is wat betreft het dealer schap niet over een nacht ijs gegaan en verzorgt voor de nieuwe dealers trainin gen in verkoopkunde en productkennis. Het echtpaar Grinwis is al op cursus geweest in Utrecht. Het bedrijf Rival Grinwis houdt zich ver der bezig met de levering van speciaal op maat gemaakte kasten en kastwandcn van het merk Rival. Deze» kasten worden niet in standaardmaten geleverd, maar kunnen naar wens in allerlei kleuren en afwerkingen worden vervaardigd. Grinwis is voor Rival de exclusieve importeur voor geheel zuid-west Neder land. In zijn werkplaats worden deze kastwanden afgewerkt en klaargemaakt voor verzending naar dealers in dit gebied. Als alles volgens plan verloopt, hoopt het echtpaar Grinwis volgend jaar te kunnen beschikken over een geheel nieu we loods op het bedrijfsterrein van Goe- dereede. Daar wordt dan een ruime showroom en werkplaats ingericht. Naar verwachting zal er dan ook meer perso neel in dienst worden genomen, om aan de toenemende vraag te kunnen voldoen. Alle reden dus, om de toekomst met ver trouwen tegemoet te zien, meent mevrouw Grinwis. lij\;'olir- K-nihtno poiifUiii finhl /InJ,.::oil 'liciL Aiiti!^ -'(.Il Vl',.1 viiü^i: Kr, Bt/gi. rel bc/ilóii Lo. Vfiii loi^iii - oi^ii Pilcr V/ildiman - oihI

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 2