CONCERTAGENDA 96/97 Zwangerschapsbeurs in sportcentrum De Eendraght Grote koor- en samenzangavond ^CH^dAi^ckje vnn oom -^0 Qkto^tr i een huis verkopen- Makelaar Tamboer QHohr A Shantala babymassage Training in zelfvertrouwen ^OcAcn^vOnA en pnZ2ict^^rs a o "^ruvcn ^cAlcAtus ^ante ^C Oom ü(pl 1 Biz. 2 EII,ANDEN-N1EUWS VRIJDAG 4 OKTOBER 1996 zaterdag, 12 oktober Doopsgezinde Gemeente - Ouddorp Jubileumconcert 10-jarig bestaan van "Jubilate Deo". Chr. Mannen koor "Jubilate Deo" te Ouddorp en Jeugdkoor "Van Knop tot Bloem" o.l.v. Jan BezuijenOrganist: Johan van Broekhoven. Harpiste: Lenie de Meij. Aanvang: 20 uur zaterdag, 12 oktober Hervormde Kerk - Middelharnis ten bate van de Restauratiecommis sie. Herv. Zangver. "Jeduthun" te Middelharnis o.l.v. Mar v.d. Veer. Organist: Bart-Jaap de Bakker. Aanvang: 19.30 uur zaterdag, 19 oktober Hervormde Kerk - Dirksland Mannenkoor "Ons Koor" te Som- melsdijk en Roder Jongenskoor te Roden. Aanvang: 20 uur vrydag, 25 oktober Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee Hervormde Kerk - Oude Tonge Reünieconcert ter gelegenheid van het 10e orgelconcours in samenwer king met de Vereniging van Orgel vrienden. Aanvang: 20 uur zaterdag, 26 oktober Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee en Vereniging van Orgelvrienden. Hervormde Kerk - Oude Tonge 10e Orgelconcours. Jury: Elly Kooiman en Arie J. Keijzer 's Avonds concert door juryleden en de 3 win naars Aanvang: 20 uur zaterdag, 26 oktober Hervormde Kerk - Dirksland Concert i.v.m. 3000 jaar Jeruzalem Vox Jubilans uit Waddinxveen o.l.v. Pieter Stolk. Orgel: Jan Mulder. Aanvang: 20 uur zaterdag, 2 november Hervormde Kerk - Nieuwe Tonge Herdenking van de hervorming Collecte t.b.v. Stichting "Ontmoe ting". Organist: Janco Belder. Spreker: Ds. J. C. de Groot van Dordrecht. Aanvang: 19.30 uur zaterdag, 9 november Hervormde Kerk - Sommelsdijk Vleugel: Dub de Vries Panfluit: Liselotte Fennema Saxofoon: Wouter Feenstra Panfluit/dwarsfluit: Gemma Gielen Aanvang: 20 uur vrijdag, 15 november Hervormde Kerk - Sommelsdijk Concert t.b.v. bus voor Gezinsver vangende Tehuizen. Kinderkoor "De blijde Klanken" uit Alblasserdam o.l.v. Henriëtte van Maelsaeke en Jeugdkoor "Bid en Zing" uit Nieuwe Tonge o.l.v. Peter Wildeman. Dwars- fluit:Erica v.d. Kolk. Aanvang: 19.45 uur zaterdag, 16 november Hervormde Kerk - Dirksland "Magnificat" uit Middelharnis o.l.v. Rinus Verhage. Orgel: Wim Diepen horst m.m.v. het Blokfluitensemble: "Tibiarum Cantus" o.l.v. Elly Bak ker. Aanvang: 20 uur zaterdag, 23 november Hervormde Kerk - Sommelsdijk Thematisch Orgelconcert: De Hollandse Koraalkunst. Organist: Paul Kieviet. Aanvang: 20 uur zaterdag, 30 november Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee. Hervormde Kerk - Dirksland. Vocaal Ensemble "Ma noeuvre" o.l.v. Peter de Groot. Orgel: Bas de Vroome. Aanvang: 20 uur zaterdag, 14 december Hervormde Kerk - Dirksland Kerstconcert Chr. Gemengd Koor "Sursum Corda" o.l.v. Johan van Broekhoven. Chr. Gemengd Koor "Hart en Stem" o.l.v. Jan Bezuijen en Kinderkoor "Sursum Corda" o.l.v. Henk van Putten. Organist: Anton Weenink. Aanvang: 20 uur zaterdag, 14 december Dorpstienden - Ouddorp Kerstconcert. Urker Mannenkoor Een weldaad voor ouder en baby Oude Tonge en Middelharnis De cursus bestaat uit 6 lessen van elk twee uur. Elke les bevat naast het masse ren een thema dat nauw verbonden is met ouder en kind. Een belangrijk thema is bijvoorbeeld het ontzwangeren. Na de bevalling is er een periode waarin de moeder zich vaak niet lekker voelt. Tij dens de cursus wordt daar onder andere aandacht aan besteed. Plaats: Wijkgebouw Kruiswerk ZHE, Arendsstraat 34 te Oude Tonge. Data: 1118. 25 november; 2, 9 en 16 december 1996. Tijd: 9.15 tot 11.15 uur. Plaats: Wijkgebouw Kruiswerk ZHE, Langeweg 72, Middelharnis. Data: 8, 15. 22, 29 november; 6 en 13 december 1996. Tijd: 9.15 tot 11.15 uur. Kosten: 100,- per persoon voor leden van het Kruiswerk en 135,- voor niet-leden. Informatie en aanmelden bij Bureau Groepsactiviteiten, ma t/m vr tussen 9.00 en 12.00 uur op tel. (0181)626226. "Hallelujah" uit Urk o.l.v. Willem Hendrik Zwart, trompet: Gebroeders Brouwer. Aanvang: 7 uur maandag, 16 december Hervormde Kerk - Sommelsdijk Kerstconcert Mannenkoor "Ons Koor" te Sommelsdijk. Z.W.N. Man nenkoor te Goes. Aanvang: 20 uur woensdag, 18 december Hervormde Kerk - Stellendam Chr. Gem. Zangver. "Soli Deo Glo ria" te Stellendam. Aanvang: uur woensdag, 18 december Hervormde Kerk - Stellendam Kerstconcert Chr. Gemengde Zang ver. "Soli Deo Gloria" te Stellendam o.l.v. P. Heyboer uit Tholen. Aan vang: 20 uur vrydag, 20 december Chr. Ger. Kerk - Middelharnis Kerstconcert. Kinderkoor "Zingt nu den Heer" o.l.v. Peet Wessels en Chr. Jongerenkoor "Psallite Deo" o.l.v. Paul Kieviet. Organist: Bart-Jaap de Bakker. Aanvang: 19.30 uur zaterdag, 21 december Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee. Hervormde Kerk - Sommelsdijk Kerstconcert. Chr. Oratorium Vereniging "Middelhar nis" o.l.v. Rinus Verhage. Aanvang: 20 uur zaterdag, 21 december Hervormde Kerk -Nieuwe Tonge Kerstzangavond. Chr. Gem. Koor "Advendo" te Nieuwe Tonge; Jeugd koor "Bid en Zing" o.l.v. Peter Wilde man. Organist: Michel de Wit. Aan vang: 19.30 uur zaterdag, 21 december Dorpstienden - Ouddorp Chr. Gem. Zangver. "Hart en Stem" te Ouddorp; Chr. Jeugdkoor "Van Knop tot Bloem" te Ouddorp; Chr. Kinderkoor "Jong begonnen" te Ouddorp o.l.v. Jan Bezuijen en Chr. Gem Zangver. "Sursum Corda" te Dirksland o.l.v. Johan van Broek hoven. Aanvang: 19.30 uur zaterdag, 21 december Hervornuie Kerk - Oude Tonge "Com nu met Sangh" te Oude Tonge "Jubilate" te Ooltgensplaat en Chr. Jongerenkoor "Con Amore" te Dirksland met leden van het Koper- ensemble "Vooruit". Aanvang: 20 uur zaterdag, 21 december Hervormde Kerk - Nieuwe Tonge Kerstzangavond. Chr. Gem. Koor "Advendo" en Chr. Jeugdkoor "Bid en Zing" te Nieuwe-Tonge o.l.v. Peter Wildeman en Chr. Mannenkoor "Ethan" uit Yerseke o.l.v. Rijk Rijk- sen. Aanvang: 19.30 uur maandag, 25 december Gereformeerde Kerk - Stad aan 't Haringvliet Kerstzangavond "Hoekse Waards Mannenkoor" o.l.v. Adri Poortvliet; Chr. Gem. Zangver. "Soli Deo Gloria" te Stad aan 't H. o.l.v. Paul Kieviet. Organist: Kees Villerius. Trompettist: Jacques van Broekhoven. Aanvang: 20 uur dinsdag, 24 december Hervormde Kerk - Middelharnis Kerstzangavond. Herv. Zangveren. "Jeduthun" te Middelharnis o.l.v. Mar v.d. Veer. Organist: Bart-Jaap de Bakker. Aanvang: 19.30 uur donderdag, 26 december Ger. Gemeente Dirksland Kerstconcert. Soli Deo Gloria o.l.v. Van Nieuwenhuis. Dirkslands Man nenkoor o.l.v. Fr. Kornet. Jeugdkoor Juventa o.l.v. Van Nicuwnchuis. Organisten: W. van Lenten en M. de Wit. Aanvang: 19 uur zaterdag, 8 februari 1997 Hervornuie Kerk - Sommelsdijk Thematisch Orgelconcert over Johann Sebastian Bach 1 door Paul Kieviet. Aanvang: 20 uur zaterdag, 15 maart Hervormde Kerk - Nieuwe Tonge Concert t.b.v. Stichting "Ontmoeting". Dirksland Mannen koor o.l.v. Frans Cornet. Organisten: Michel de Wit en Lennert Knöps. Aanvang: 19.30 uur vermindering van faalangst en examenvrees: een training voor scholieren van 10 t/m 18 jaar NIEUWE TONGE - Het bcü-eft een trai ning van 8 bijeenkomsten van 1V4 uur. Kinderen die de training hebben gevolgd, zijn vaak enthousiast. Ze heb ben meer zelfvertrouwen, zitten hierdoor beter in hun vel, behaalden op school betere resultaten en kunnen gemakkelij ker contact leggen met andere kinderen. De groepen worden klein gehouden waardoor er individuele aandacht voor de deelnemers is. De trainingen zijn toe gespitst op drie leeftijdscategorieën, aan gezien de belevingswereld van kinderen per leeftijd verschillend is. Plaats: Wijkgebouw Kruiswerk ZHE, Kerkring 17, Nieuwe Tonge. Data: 18, 15, 22, 29 november, 6, 13 en 20 december 1996. Tijd: 20.00 tot 22.00 uur. Kosten: 190,- per persoon voor leden van het Kruiswerk en 270,- voor niet-leden. Informatie en aanmelden bij Bureau Groepsactiviteiten, ma t/m vr tussen 9.00 en 12.00 uur op tel(0181626226. zaterdag, 15 maart Hervormde Kerk - Middelharnis Thematisch Orgelconcert over Johann Sebastian Bach 2 door Paul Kieviet. Aanvang: 20 uur zaterdag, 10 mei Hervormde Kerk - Sommelsdijk Thematisch Orgelconcert: Improvisa ties en Literatuur door Paul Kieviet. Aanvang: 20 uur Hervormde Kerk - Sommelsdijk Orgelconcert door de leerlingen van Paul Kieviet. Aanvang: 19.30 uur Deze rubriek - uitsluitend bedoeld voor kerkconcerten op Goeree en Over-flak- kee - beoogt een spreiding van de con certavonden te bewerkstelligen. Verenigingen kunnen zich bij het vast stellen van hun programma op boven staande informatie richten. xxxKomen er onverhoopt toch meerdere concerten op een en dezelfde avond voor, dan worden ze geplaatst in volgor de van binnenkomst. Stuurt u tijdig uw gegevens toe en niet enkele weken voordat het concert plaats vindt. We hopen deze rubriek elke eerste vrij dag van de maand te plaatsen. Concerten tot een jaar na datum worden opgenomen. Aanmeldingen voor deze rubriek uit sluitend door middel van formulieren, die kunnen worden aangevraagd via tel. 482560. HELLEVOETSLUIS - Net zoals elk jaar, vindt ook dit najaar weer een Zwangerschapsbeurs plaats in sportcen trum De Eendraght te Hellevoetsluis. Deze informatiebeurs vindt plaats op zaterdag 12 oktober a.s. en wordt als vanouds georganiseerd door Kraamzorg de Eilanden en Kruiswerk Zuidhollandse Eilanden. Ook nu weer wordt een grote groep aan staande en beginnende ouders, alsmede vele belangstellenden verwacht. Zij kun nen uitgebreide informatie over de zwan gerschap, de bevalling, de kraamperiode en het eerste levensjaar van het kind ver wachten. Deze informatie wordt ver schaft door een ruime vertegenwoordi ging van instanties en bedrijven die hun diensten/produkten aanbieden en uitge breide voorlichting geven. Door het gevarieerde deelnemersveld, bestaande uit een groot aantal pre- en postnatale dienstverleners en bedrijven (die hun diensten en/of produkten zowel tonen als verkopen), voldoet deze beurs in hoge mate aan de voorlichtings-be- hoefte. Aktiviteiten/bijzonderheden: - aanwezigheid van de verloskundigen (vertegenwoordigen uit de regio): 's ochtends is verloskundige Ted van Brussel aanwezig; 's middags zijn Puzzelreglement 1Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilandcn-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. 2. Per maand zijn er 80 100 punten te verdienen. Zelfgemaakte raadsels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. 4. Bij 400 punten ontvang je een boekenbon van 15,-. Vandaag is het dierendag. Mensen kun nen nog al eens wat van dieren leren. Als ze er tenminste oog voor hebben. De poes die je misschien een kluts water op haar kop mikt, omdat ze zo miauwde, wrijft even later toch weer spinnend tegen je been. De hond die je een mep geeft, duwt dezelfde dag nog zijn natte snuit tegen je knie. Je zou het eens bij mensen moeten pro beren. Wedden dat ze je nooit meer aan kijken? Soms maak je met beesten ook ontroe rende dingen mee. Eens in mijn leven ben ik getroffen door een voorval met een vogeltje. Jarenlang hield ik valkpar kieten, diamantduifjes zebravinkjes e.d. Door de tijden heen was het vogelaantal echter flink uitgedund in de volière. Maar de zebravinken hadden het uitge houden door dik en dun heen. Halverwege de week ontdekte ik dat het voer op was. 'k Had het druk, geen tijd om naar de winkel te gaan. Gelukkig had ik nog een pak met een restje valkparkie- tenvoer. Er zaten o.a. zonnepitten in. Geen nood. Beter iets, dan niets! Op zaterdag zou ik wel even naar de dieren speciaalzaak gaan. Net voor de zondag begon kwam ik er natuurlijk achter dat de boodschap vergeten was. Verdraaid. Pech gehad. Voor kerktijd de schuur binnen gewipt Maarwat zag ik daar? Een dood zebravinkje. Jammer. Weet je wat me aansprak? Het beestje lag dood, midde- nop zijn voerschaaltje. De fijne zaadjes waren er allang uitgepikt, de grote zon nebloemzaden had het niet weg kunnen krijgen. Gestorven op de plaats van red ding. Net of het vogeltje wist dat alleen daar zijn honger gestild kon worden. Zo stapte ik op de fiets naar de kerk. 'k Had al een preek te pakken voordat de dienst begon. Omkomen op de plaats van leven! In Gods huis is voedsel voor een men senziel. Hij laat ze niet omkomen. In dure tijd noch hongersnood, 'k Was maar een slecht baasje geweest! Is het je wel eens opgevallen dat er in sommige Bijbelse namen (van mensen, plaatsen, rivieren landstreken of afgo den) een naam van een dier zit? Denk aan Naboth. Daar zit de vis: Bot in. Wat dacht je van de dar in Darius. Probeer jij namen te vinden in de Heilige Schrift met de volgende dieren er in (zie de plaatjes). Ben je zo knap dat je er van ieder één weet dan 10 punten erbij. Als extra stimulans bieden we je zelfs nog meer punten aan. Schrijf je er bijvoor beeld 2 op met het woord das erin, nou dan een bonuspunt erbij. Een handigerd verdient misschien wel 20 punten. ^- met optimaal resultaat Tel. (0187) 483477 Diane Giele en Marjolein van Pelt (de twee nieuwe verloskundigen uit Brielle) aanwezig. - een presentatie over de thuisbevalling door de verioskundigen om 13.00 uur. - Welcare Borstvoedingshulpmiddelen in de stand van Kraamzorg de Eilan den (één van de steunpunten van Wel care). - vertoning videofilms over de zwan gerschap en bevalling. - demonstraties van Muziek op Schoot (Kruiswerk ZHE). - video-films shantala baby-massage in de stand van KGS (Kruiswerk ZHE GezondheidsService). - gratis toegang van 10.00 tot 15.00 uur. - aanwezigheid van Radio Voorne (interviews, reportages e.d.). - aanwezigheid professionele kinderop vang, georganiseerd door de Stichting Kinderopvang Spijkenisse. Voor meer informatie kan kontakt wor den opgenomen met Kraamzorg de Eilanden (contactpersoon: Els Baren- dregt, telefoon 0181-310211) of Kruis werk Zuidhollandse Eilanden (contact persoon: Marijke Maring, telefoon 0181- 679769). MIDDELHARNIS Zaterdag 12 oktober is er een grote koor- en samenzangavond in de Ned. Herv. kerk te Middelharnis. Aanvang 19.30 uur. De bekende Herv. zangvereniging 'Jedu thun' zingt ten bate van de restauratie van het kerkinterieur en deze avond wordt georganiseerd door de restauratie commissie van de Ned. Herv. kerk te Middelharnis. Evenals voorgaande jaren zal het koor weer enkele schitterende lie deren ten gehore brengen, zoals 'Neem Heer mijn beide handen' en 'Heer ik hoor van rijke zegen' en ps. 146 naar een bewerking van Mar. v. d. Veer en 'Heer geef ons kracht' naar een tekst van Arie Pronk etc. De avond wordt door het koor geopend met het lied: Als ik kom tot U. De koorzang staat onder leiding van de bekende dirigent Mar van der Veer en de orgelbegeleiding is in handen van Bart- Jaap de Bakker. Daarnaast wordt een groot deel van de avond gevuld met sa menzang. Solist op deze zangavond is Harold v. d. Berge die met begeleiding van Mar v. d. Veer enkele bekende liede ren ten gehore zal brengen. De samenzang staat onder leiding van de bekende organist Paul Kieviet en de meditatie wordt verzorgd door ds. L. W. Ch. Ruijgrok. Al met al een avond die u echt niet kunt missen. Willemyn Tieleman (Ooltgensplaat) maakte dit raadsel. Ze noemt het: Ga je mee naar de dierentuin? Nou Willcmijn, misschien mag je er op dierendag wel gratis in? Vul de ontbrekende lettergrepen in, als je het goed doet verschijnt er in de vierkantjes van boven naar beneden een woord. M D W O U D D - L A - D T 0 E D - C O - P I N - H A M - A A N - D Z E E - H I M D - G I D - P A N - E R G - - De in te vullen lettergrepen zijn: STER-TER-VIS-VIS-MA-LEEUW-BRA-PANSEE-KAN-RAFFE-GUÏN-GEIT. Richard Buscop (Oude-Tonge) Op de valreep kwam je brief binnen. Een zelfgemaakte opgave wist je niet te verzinnen. Je schreef er eerlijk bij. Deze is niet van mij. Maar 'k zag hem in een blad. En nu heeft jeugdboek het gehad. Elze Knoester (Ooltgensplaat) Een paardenwedstrijd helemaal in Ermelo. Dat is niet naast de deur. Het gaf Elze vast een blijde kleur. Kreeg je trouwens nog een medaille cadeau? Hopelijk is je meester weer opgeknapt En gezond en wel naar school gestapt. Wat heb je een mooie rebus getekend. Na nog zo' n 270 punten wordt de bon verrekend. Gerdien Bosch (Gouda) Al dat genies, gesnotter: Verkouden! Daar moeten jullie maar gauw mee ophouden. Je wilt graag zakjes van meloenthee? Oh dame, dat is niet te drinken, oh nee!! Je was heerlijk in de zon op de Boudewijntoren. Nederland achter je, België van voren. En naast je het bosrijke Duitsland. Met je vriendin een fijne band. Na een lange reis weer in Gouda. Vier en een halfuur heen, drie en een halfuur terug, o la, la! De boekenbon komt er aan. Voor al je puzzelwerk watje hebt gedaan. Fam. Bosch (Huizen) Al maar turen Naar die kale muren. Nog steeds geen gordijnen? Jullie blijven dan chagrijnen. Geen nood. 't Klinkt misschien idioot. Weetje wat? Spring met de Libelle in bad. Dat is zeker iets voor dierendag Wat heus wel een keer mag. TEKENING: Pieter Bosch (Huizen) is momenteel verzot op het maken van zwart-wit tekeningen. Zie hier zijn fraaie poging! Op een hen. Een hen te Hoenderloo vermoordde bezittelijke voornaamwoorden. De hen van hun zo sprak het beest, die eerst van hullie is geweest, rijdt rustig in een tremmetje in hem zijn hen haar tremmetje. Op een krokodil. Te Haarlem had een krokodil een jonge lama tot pupil. Zijn taak was samen met de oude een oogje in het zeil te houden. Alleen wanneer de lama spoog, hield hij een zeiltje in het oog. Op een langpootmug. In een vergaderzaal te Lier, waar een deskundig kruidenier sprak over middenstandsbelangen was haast een langpootmug gevangen. Ik ben zo sprak het beestje vlug, Een middenstandsbelangpootmug". Op een haan. Een oude haan sprak vol verbazen toen hij bij het reveilleblazen des morgens vroeg om kwart voor zeven een aantal van zijn jongste neven door een poelier zag etaleren: "Die zijn al erg vroeg uit de veren!" HARTELIJKE GROETEN VAN EN zaterdag, 21 Juni NVM j

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 4