Goedereede heeft weer een eigen predikant Verton Schoenen Schotejil op meerdere fronten actief De bode... (2) Grandioze bruidsshow in Goedereede uanii oviiiiiel Snel-Dam- en Schaak- POLITIE 24-UURS TELEFOON: (010) 2741135 Dierenopvang Goeree-Overflakkee Tel/fax (0187) 651887 'Met zong boeren' Het Persoonlijk kampioenschap van G.O. Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS DINSDAG 24 SEPTEMBER 1996 Ds. Van Estrik en z^n gezin meenden hun weg In Goedereede al wat te heb ben gevonden. Je merkt dat je een besproken verschijning bent als je in het stadje rondloopt Erg bijzonder is een predikant echter niet. Het gaat niet om de dominee, maar om zijn Zender. Niet de boodschapper is belangrijk. Alleen de boodschap die hij brengt. Hij verwees in dat opzicht naar Paulus, die alleen maar even z^n naam noemt, maar met veel meer kracht zijn opdracht aangeeft. Wie Paulus ontmoet, ontmoet Christus, Die Zijn gemeente regeert en leidt, aldus Ds. Met de bevesting van Drs. J.W. van Estrik in de morgendienst door Ds. W. van Gorsel uit Bergam bacht was een vacaturetijd van 11/2 jaar voorbij. Ds. Van Gorsel had als tekst voor de bevestiging Handelingen 10:42 en 43 gekozen. Het thema van zyn preek was: De Rechter van straks is de Redder van nu. Hij sprak achter eenvolgens over 1. de opdracht van de prediking; 2. De ernst van de predi king en 3. De inhoud van de predi king. 's Middags deed Ds. Van Estrik zijn intrede. De opkomst was zo groot, dat zelfs het verenigingsgebouw "De Ark" moest worden ingeschakeld. Ds. bepaalde zijn gehoor bij Romeinen 1:11 en 12: Want ik verlang om u te zien, opdat ik u enige geestelijke gave mocht meedelen, ten einde gij versterkt zoudt worden. Dat is, om mede vertroost te worden onder u, door het onderlinge geloof, zo het uwe als het mijne. Hij koos als thema van zijn preek: Een doelgericht verlangen. en bepaalde zijn gehoor bij: 1. Een uitgesproken verlangen 2. De reden van het verlangen en 3. Het doel van het verlangen. Paulus verlangde ernaar naar Rome te gaan. Ondanks het feit, dat hij er nog nooit geweest was. Maar er was van de gemeente een sprake uitgegaan. Dat gebeurt als de Heere het geloof werkt en het vuur van de liefde doet ont branden. In de gemeente van Rome flon kert en schittert Gods genade. Paulus was nieuwsgierig gemaakt en dat had zijn verlangen gewekt. Paulus bidt ook voor de gemeente. Hij vraagt in zijn gebed of hij erheen mag. Hij wil echter alleen als de weg gebaand wordt. Ds. had in tegenstelling tot Paulus niet verlangd om zijn gemeente Moerkaf)elle te verlaten, maar God had hem de opdracht gegeven naar Goedereede te gaan. Dat gaf enerzijds verdriet vanwege het afscheid, anderzijds de vreugde om in de dienst van Christus te mogen staan. En zo was er toch een verlangen om te komen. Dienaars zijn uitdelers der menigerlei genade van God. Zij moeten die genade eerst zelf ontvangen hebben om ze te kunnen uitdelen. Het betreft hier geestelijke gaven. Dat zijn er vele. Het zijn alle gaven die geschonken zijn op grond van het mid- delaarswerk van Christus. Om welke gave het bij Paulus gaat zal hij in Rome wel leren. Ook de gave der prediking behoort erbij. De prediking der verzoening. Paulus wil mensen brengen tot het geloof. Hij moet Christus' gerechtigheid prediken. Alleen in Jezus Christus is er bestaansgrond voor God. In de prediking wordt Jezus uitgestald, opdat een ieder die in Hem gelooft het leven vindt. Die Christus willen ook wij U aanprijzen, aldus Ds. Daarvoor zijn we gekomen. Ds. doet een beroep op de gemeente hem de gelegenheid te geven om uit te delen; om getrouw op te komen onder de bediening van het Woord, niet alleen in het begin, maar steeds. Het gaat om Hem, die de Redder is. Hij heeft het beste gegeven. Als doel van de samenkomsten noemt Paulus de versterking en vertroosting. De gave die de Heere in de prediking geeft is tot opbouw van de gemeente. Het gaat erom dat de gemeente funda ment krijgt; dat ze vaststaat in het geloof en niet door allerlei wind van leer heen en weer geslingerd wordt. Paulus wilde in Rome ook gewoon gemeentelid zijn. Een dienaar heeft niet altijd de geestelij ke zaken op zak. Hij heeft een hart als ieder ander. Ook hij heeft vermaning en vertroosting nodig. Het gebed voor een dominee is uiterma te belangrijk, maar ook de ontmoeting. het gesprek van hart tot hart rond de geopende Bijbel. Hij hoopte als broeder onder de broeders en zusters veel te mogen putten uit dezelfde Bron, de Levensbron, aan de voeten van de oudste Broeder, en bemoedigd te worden door eikaars geloof. Hij riep allen, die dat geloof nog misten, dringend op zich te haasten om des levenswil. De Rechter staat voor de deur! We zijn niet gekomen om over koetjes en kalfjes te spreken, maar om het Evangelie te verkondigen en zo zielen voor Christus te winnen. Wij allen zijn op weg naar de eeuwig heid. Alleen het bloed van Jezus Christus rei nigt van alle zonden, zo besluit Ds. zijn prediking. Hierna volgden de toespraken. Ds. Van Estrik richt zich daarbij in het bijzonder tot zijn bevestiger, die juist op deze dag 65 jaar is geworden en onlangs met emeritaat is gegaan. Hij verzocht de gemeente hem Psalm 71:12 (enigszins gewijzigd) toe te zin gen. Ook Ds. Veldman werd hartelijk dank gezegd voor het vele nuttige werk dat hij tijdens het consulentschap heeft verricht. Tenslotte werd nog het woord gevoerd door burgemeester Sinke als vertegen woordiger van de gemeente Goedereede; door Ds. Veldman namens de Ring van predikanten en de classis en door Ouderling Tanis, die het tiental nieuwe bewoners namens kerkeraad en gemeen te een hartelijk welkom toeriep. Hel gezin Van Estrik werd staande nog toegezongen Psalm 146: 3 en 4. Zaterdag 21 september heeft zwemver eniging 'De Schotejil' aan een grote wedstrijden deelgenomen, 's Middags werd door de jeugdploeg onder 11 jaar deelgenomen aan de eerste Speedo jaar gangwedstrijd in zwembad 'De Hooght' te Papendrecht. 's Avonds hebben drie ploegen meegedaan aan de 'Lansingh 15-km cup' georganiseerd door zwem vereniging 'De Lansingh' te Krimpen a/d Ussel. Voor de Speedo jaargangwedstrijd, waarbij het starten op zich al een presta tie is, hadden zich vijf zwemmertjes weten te plaatsen. In de leeftijd onder 9 jaar werd de 100 meter schoolslag ge zwommen. Anja de Gelder, die een persoonlijk re cord van 1.52.5 realiseerde, Thijs Trom- per eveneens een persoonlijk record met 1.52.6 en Annemiek Veltman met 1.52.8, wisten zich in een veld van ca. 35 zwemmertjes onder de beteren te scharen. In de leeftijdscategorie 11 jaar werd de 100 meter rugslag gezwommen. Hier waren het Leon Wegman en Rianne Noordijk die in actie kwamen. Leon Wegman verbeterde zijn persoonlijk re cord tot 1.41.9. Rianne Noordijk kwam met 1.29.8 uit op een vijfde/zesde plaats in een veld van ca. 25 zwemmertjes. De 'Lansingh 15-km cup' is een wed strijd, waarbij met een zwemploeg van maximaal 8 zwemmers in een soort esta fettevorm binnen een gestelde limiet van 200 minuten (3 uur en 2 min.). De af stand van 15 kilometer moet worden af gelegd. De gezwommen tijd of de afge legde afstand bepaalt het eindresultaat. Door 'De Schotejil' werd met drie ploe gen deelgenomen. Twee wedstrijden en één recreatieve ploeg. Het team van Schotejil I (wedstrijd- ploeg) bestond uit Arjan Blok, Arjan Mackloet, Bart Meijer, Addie Vroegin- P.V. De Reisduif Bovenstaande postduiven vereniging nam op 21 september 1996 deel aun een wedvlucht vanuit Orleans Saran. Afstand 455 km. In concours waren 211 duiven die om 08.00 uur met N- Oosten wind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 15.47.41 uur en haalde een snelheid van 972.81 m.p.min. De gedetailleerde uitslag luidt: J. Groenendijk 1. 2, 5, 7, 9, 11, 12, 13, 15, 18, 19, 20,2 3, 25, 26, 29, 30, 33, 37, 38, 40, 48, 49; J. A. Koppelman 3, 6, 43; P. van den Boogert 4, 14, 27. 28, 32, 47; Gebr. Kieviet 8, 51; J. v. d. Slik en Zn. 10, 17, 44, 46; J. de Blok 16. 21, 24, 50, 53; C. Kleijn 22, 31, 36, 39; P. van Moort Sr. 34, 35, 41; A. de Gans 42; K. de Jong 45; M. A. van Nimwegen 52. deweij, Gerwin Krijgsman, Gerwin Grit, Xander Teuling en Leander Noordijk. Zij behaalden met een zwemtijd van 2 uur 54 min. 15 sec. de vierde plaats. Het team van Schotejil II bestond uit Marjon van Kempen, Marjet Goedhart, Danielle Hagoort, Mariska Lodder, Elza Vroeg- indeweij, Nicoline Rurenga, Jacqueline Troost en Jantine Slinger. Zij legden een afstand van 14.975 meter af en wisten dus de gestelde limiet zo goed als te be halen. Het team van Schotejil III bestond uit louter recreatieve zwemmers. Voor de gelegenheid waren echter wel een aantal vroegere clubtoppers gevraagd. Deze pl.oeg bestond uit John Albrechts, Peter Kooijman, Gerwin Buth, Eric Vis, Titia van Gurp, Annelies de Witte, Nadja Maatkamp en Maarten Nicuwstraten. En wat al een beetje in de lucht hing ge beurde. De recreanten werden in hun ca tegorie eerste met een tijd van 3 uur 10 min. 42 sec. en brachten een beker mee naar Middelhamis. In totaal namen 21 ploegen deel. NIEUWE TONGF, OPBRENGST COLLECTE De ten bate van het Kon. Wilhelmina Fonds gehouden collecte heeft opge bracht 4.971,45. Allen die meewerkten om tot dit resultaat te komen, hartelijk dank. Uitslag witviswedstrijd van 'de Viscromte' Gehouden op 21-9-1996 Aantal deelnemers: 38 Poule A: 1. J. Witte1740 gram 2. B. Berkenbosch1640 gram 3. L. Meersman980 gram 4. W. Melisant920 gram 5. J. Wolfert880 gram 6. J. Velthuis770 gram 7. A. Schaaf540 gram 8. C. Wesdijk480 gram 9. P. van Nimwegen3(X) gram 10. L. Breederveld220 gram 11. T. Pijl180 gram 12. J. Kalle120 gram 13. P. Zoon80 gram 14. D. Mierop80 gram Poule B: 1. H. Korver4100 gram 2. M. Groenendijk3920 gram 3. Joh. Jordaan2460 gram 4. F. de Raet2000 gram 5. C. de Jager1340 gram 6. A. van Dijk1240 gram 7. F. V. d. Burgt700 gram 8. Schilling540 gram 9. M. Aartsen440 gram 10. A. van Heukelen400 gram 11. J. van Lenten380 gram 12. J. van Broekhoven340 gram 13. R. Rijke340 gram 14. J. Mastenbroek320 gram 15. K. Koert200 gram 16. H. van Heukelen120 gram 17. N. Bazen100 gram In onze krant van 17 september jl. vermeldden wij, dat gemeentebode Jaap van der Welle op de raadsver gadering ontbrak, wegens opname het in ziekenhuis. Daarbij schreven wij, dat een aan vankelijk gevreesd hartinfarct bij na der onderzoek heeft gebleken niet het geval te zijn geweest. Helaas moeten wij alsnog medede len, dat het wel terdege een infarct is gebleken te zijn. Ook vanaf deze plaats wensen wij de heer Van der Welle van harte beter schap. Zeventiende regionale vooraanstaande bedrijven leveren op dinsdag 8 en woensdag 9 oktober, elk op eigen wijze, hun bijdrage aan een grandioze bruids show met bruidsbeurs in Zalen en Party centrum 'Oostdam' te Goedereede. Deze bruidsshow omvat een komplete beurs voor bruidsparen en hun familie en gaat gepaard met uitgebreide informatie over alles wat een huwelijksdag tot een onvergetelijke succesvolle gebeurtenis kan maken. Aan het eind van de bruidsshow ont vangt iedereen een waarde enveloppe die vele malen uw entree overtreft. Wie werken allemaal mee aan deze shows: BKK Bruidsmode uit Zierikzee, zorgt deze avonden voor de nieuwste collectie bruidsjaponnen 1997. Tijdens de show zal zij ongeveer 40 modellen tonen. Fabcrt Dames- en Herenmcxie uit Middel- harnis, Les Deux Jongcmode. Biarritz dames- en hcrcnkapscls. Dans-. Sport en Ballctstudio Let's Dance voor de mo dellen, Jolanda de Jonge voor de presen tatie, Arjo de Graaf Fotografie. Keyzer voor de Schoenmode. Blocmenhuizen Ixora en La Belle Fleur. Bakkerij Dam voor bruidstaarten. Presentatie voor Trouwringen en Presentjes. Auperlce Trouwauto's die in grote getale zullen worden geshowd op de parkeerplaats voor 'Oostdam'. Jaap Boonc Witgoed en Aannemersbedrijf Blcx:mfontcin uit Stel- Icndam, Viar Video Middelhamis, Druk kerij Van Koppen en Kuiper. Partycen trum 'Oostdam' en de muzikale omlijs ting wordt verzorgd door de Rythme Boys uit Hellevoetsluis. De show zal worden besloten met een schitterende finale. De organisatie is in handen van Zalen en Partycentrum 'Oostdam' te Goedereede. Hier kunt u terecht v(X)r al uw bruiloften, partijen, familiefeesten en vergaderin gen. De shows beginnen om 19.30 uur en de zaal is open om 18.(X) uur. Kaarten voor deze shows kunt u nu reeds reserveren bij Zalen en Partycentrum Oostdam of 's avonds om 18.00 uur aan de zaal. Kaar ten vooraf reserveren is mogelijk. De kaarten kosten 12,50 p.p. incl. een con sumptie. Voor meer inlichtingen of reserveren kunt u bellen met (0187) 492321 of (0187)682187. Voor smalle brede voeten New Generation Classics Middelhamis Zierikzee Rotterdam-Rijnmond I I T I F district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee GEMEENTE OOSTFLAKKEE GEMEENTE MIDOELHARNIS Woninginbraken In de vroege avonduren van 19 septem ber werd er ingebroken in woningen aan de Rooseveltstraat en het Lincolnplein in Oude Tonge. De daders zijn binnen ge weest en hebben o.a. audio/video appa- aratuur gestolen. Bij een woning aan de Ruychrockstraat in Oude Tonge heeft men geprobeerd in te breken. Men is daar niet binnen geweest. Dumpen van olievaten Op woensdagmiddag zijn op de Oude- landsedijk te Oude Tonge 3 olievaten aangetroffen. Bij onderzoek bleek dat er in de vaten olie en teerprodukten aanwe zig waren. Tot op heden is het nog niet bekend wie de vaten gedumpt heeft. Verlaten plaats ongeval Een inwoner van de gemeente Oostflak- kee heeft zijn auto op donderdagavond geparkeerd in de Wilhelminastraat te Oude Tonge. Op vrijdagmorgen bleek dat een onbekend gebleven bestuurder met zijn voertuig tegen de geparkeerde auto was gebotst waarna hij was doorge reden. GEMEENTE GOEDEREEDE Diefstal Vanaf de Langeweg te Stellendam werd bij een bedrijf een slijptol en boormachi ne gestolen. Diefstal personenauto In de nacht van zaterdag 21 op zondag 22 september werd te Stellendam aan het Irissenpad een personenauto, merk Ford Orion, kleur grijs en voorzien van het kenteken TP-48-KJ gestolen. Alcoholcontrole In de nacht van zaterdag 21 op zondag 22 september werd te Stellendam ter hoogte van de Rijksweg 57 een grote al coholcontrole gehouden. Ter plaatse werd van iedere bestuurder een blaastest afgenomen hetgeen resulteerde in 838 blaastesten. N.a.v. deze testen kregen 3 personen een transactie van 320,- aangeboden en 2 bestuurders een proces-verbaal. Aanrijding met ree Op de Damweg te Stellendam vond op 22 september te 02.15 uur een aanrijding plaats tussen een personenauto en een plotseling overstekende ree. De ree over leed ter plaatse aan de verwondingen en de auto liep aanzienlijke schade op. GEVONDEN te Den Bommel: Mechel- se herder, reu. Erg mager. Vrij donker (rood-bruin) van kleur. GEVONDEN te Ooltgensplaat: Kat, kleur: bruin. VERMIST te Ouddorp: Zwarte, slanke gecastreerde kater. VERMIST te Middelhamis: Papegaai. VERMIST te Sommelsdijk: Lapjes poes, zwart, oranje-wit, fors dier, heeft een hangbuik, weg sinds 20 september. Roepnaam Piwi. Vanavond, D.V. dinsdag 24 september, zal er in Ouddorp, in het gebouw 'Eben- Haëzer' gesproken worden over 'Met zorg boeren!'. Een belangrijk onderwerp de laatste jaren, want dit thema kan tweeledig worden uitgelegd. Allereerst de milieu-problematiek. Op welke wijze kunnen boeren hun land en hun bedrijf ecologisch gezien bewerken, en welke maatregelen zijn er door de overheid hierin opgelegd. Is het een beantwoor ding aan de schepping, zoals we in Ne derland bezig zijn of niet. Als tweede punt uit dit thema kan ge noemd worden de financiële zorgen rondom deze bedrijfstak. Ook dal kan of is een hele zorg, zeker gezien de op brengst prijzen. Wie meer hierover wil horen moet be slist komen luisteren naar de twee spre kers die de SGP kiesvereniging 'God, Nederland en Oranje' en de SGP Studie vereniging 'Husai', hiervoor heeft uitge nodigd. Vanavond hopen te spreken de heer J. Slingerland (Berkenwoude), hij is van beroep veehouder, en zit ondermeer in het dagelijks bestuur van het Water schap, het bestuur van de bond Boeren en Tuinders, en staat 5e op de lijst van de Prov. Staten van de SGP te Zuid-Hol land. Ook hoopt te spreken een wat bekendere persoon uit ons midden, de heer P. H. Grinwis, die ervaringen heeft op het ge bied van ondermeer de landinrichting. Ook is de heer P. H. Grinwis vanaf het eerste uur betrokken geweest bij de werkgroep 'Gebiedsgerichte aanpak, kop van Goeree'. Voorts is hij voorzitter van de bloem- en zaadtelersvereniging. Plaats van samenkomst: Eben-Haëzer, Preekhillaan 3, Ouddorp. Aanvang 20.00 uur. De besturen van de SGP Kiesvereniging en SGP Studievereniging Poging diefstal auto met gevolgen Vrijdagmorgen 20 september omstreeks 05.55 uur was geprobeerd om een witte personenauto, merk Mitsubishi Colt te stelen die geparkeerd stond in de Hya cinthenstraat te Sommelsdijk. Vermoe delijk zette de dader de auto in de voor uit in plaats van de achteruit en reed met een flinke vaart tegen de gevel van een woning. De dader ging op de vlucht met achterlating van de auto. Wel ontstond er schade aan auto en gevel van de woning. Na onderzoek werd op zaterdag een in woner van de gemeente Middelhamis gehoord. Hij bekende het feit te hebben gepleegd. Er wordt proces-verbaal op gemaakt. Winkeldiefstal Een 14-jarige inwoner uit Stellendam werd in de middaguren van 18 september bij de Plusmarkt in Middelhamis op he terdaad betrapt bij het stelen van een reep chocolade. De jongen werd aange houden en overgebracht naar het politie bureau in Middelhamis. Een 60-jarige inwoonster uit Sommels dijk werd in de middag van 19 septem ber betrapt bij de kassa van A P in Sommelsdijk nadat zij 3 paar panty's en een pakje sigaretten niet had afgerekend. De verdachte is ook aangehouden en overgebracht naar het politiebureau in Middelhamis. Diefstal Door een inwoonster uit Sommelsdijk werd aangifte gedaan van diefstal van een portemonnee met o.m. een bankpas. Nadat zij de diefstal had ontdekt heeft zij haar bankrekening laten blokkeren. En kele dagen later bemerkte zij middels en bankafschrift dat er toch nog geld van haar rekening was opgenomen. Info voor de kinderkoren Het Jongeland en Het Jeugdland Aanstaande vrijdag, 27 september, kun nen we in verband met de bazar niet in De Samaritaan oefenen. We houden onze repetities dan in De Goede Ree. Hou jij ook zo van zingen en zit je op de basis school? Kom dan eens kennis maken! We zingen vrolijke kinderiiedjes met een goede inhoud tot bekende gezangen en al onze liederen vinden hun basis in het christelijke geloof. Aanstaande vrijdag is een goede gele genheid om eens te komen kijken, wat het koor inhoudt, wie de koorleden, de dirigentes en de gitaristen zijn. We ver wachten je dan van kwart voor zeven tol kwart voor acht. Normaal oefenen we in de Lukaskapel van de Samaritaan. Van harte wc^kom en tot zings! (voor infor matie Janneke Louws, tel. 485783). Op zaterdag 5 oktober a.s. wordt in Mid delhamis het toernooi gehouden om het Persoonlijk Sneldam- en -schaakkam- pioenschap van Goeree-Overflakkee 1996. De speelzaal is de aula van de gloednieu we SJeM-school van de Regionale Schd- lengemeenschap aan de Julianaweg. De zaal wordt gratis ter beschikking gesteld in het kader van de festiviteiten t.g.v. het 80-jarig bestaan van de school. De organisatie is in handen van de Damvereniging 'Denk en Zet' en de Schaakvereniging 'De Zwarte Pion' uit Middelhamis. Het toemooi wordt finan cieel mogelijk gemaakt door Schilders bedrijf A. Knape uit Sommelsdijk en Plusmarkt Visser uit Middelhamis. Het toemooi begint om 14.00 uur. De prijsuitreiking is gepland om ongeveer 17.(X) uur. Er worden zeven ronden ge speeld volgens het zogenaamde Zwit sers Systeem. Het tempo is 7 minuten per partij per speler. Indeling geschiedt met behulp van de computer. Zowel vixir de dammers als voor de schakers zijn er drie bekers plus een wisselbeker te ver dienen. Aanmelden liefst vóór 5 oktober. De dammers bij A. Knape, tel. (0187» 482581 of bij H. Koese, tel. (0187) 48628; de schakers bij M. Verolme, tel. (0187) 483266 of bij J. L. Minnaar, tel. (0187) 483211. Op de toemooidag zelf kan men zich tot 13.30 uur nog opgeven aan de zaal. Zaal open 13.00 uur. OUDDORP Excursie 'Kleistee' op zaterdag 28 september De excursie, georganiseerd door de Stichtmg Het Zuidhollands Landschap op zaterdag 28 september om 14.00 uur start aan de Dykstelweg te Ouddorp. Dit werd m de krant van vrijdag onjuist vermeld. Deelnerriers kunnen zich aanmelden bij 4115045 Landschap, tel. (010) v::<^^immF^w^mmxmK SUPERIOR SHOES 1/

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 2