75 jaar christelijk onderwijs Provinciale ploeg- en trekwedstrijd voor trekpaarden Hout hakken in de duinen van Oostvoorne Dames let op! ANNETTE Excursie in landschap van Schurvelingen en Hoagten Leen van Dijke in Oostflakkee PREDIKBEURTEN y t/m 28 september NIEUWE NAJAARSMODE Themabijeenkomst: Opbrengst collecten Kon. Wilhelmina Fonds Aantrekkelijke korting op uiterlijke verzorging Bevestiging en intrede ds. J. W. van Estrik Christelijke Plattelandsvrouwenbond afd. ^Goeree' (CPB) Concert Jaap Kroonenburg Grote Kerk Maassluis Extra kerkdienst Ger. Gem. Themabijeenkomst: WAARDEBONNEN WAARDEBONNEN WAARDEBONNEN WAARDEBONNEN Biz. 2 EILANDEN-MEUWS VRUDAG 20 SEPTEMBER 1996 HERKINGEN - Ter gelegenheid van het heugelijk feit dat D.V. morgen (zaterdag 21 september) het christe lijk onderwijs op gere formeerde grondslag haar 75 jaar bestaan mag herdenken, wordt een herdenkingsdienst gehouden in de kerk van de Gereformeerde Gemeente (aanvang 13.00 uur). Aansluitend zal een reünie worden gehou den in de school aan de Dehastraat 13. De schoolkinderen wa ren deze week gekleed zoals dat 75 jaar gele den het geval was. foto: Aart v. d. Velden Peuters lief..., maar lastig MIDDELHARNIS - Kinderen ontwik kelen in de peuterperiode een eigen wil. Op talloze momenten wordt dat duide lijk; bij het eten, bij het naar bed gaan, het opruimen. Soms heb je daar weinig moeite mee en kun je er zelfs om lachen, andere keren voel je boosheid in je opkomen. Kin deren willen ook een beetje de baas zijn. Tijdens deze themabijeenkomst wordt aan de orde gesteld hoe je het beste in deze periode met het kind kunt omgaan. Plaats: wijkgebouw Kruiswerk ZHE, Langeweg 72 te Middelhamis. Datum: woensdag 30 oktober 1996. Tijd: 20.00 tot 22.00 uur. Kosten: 2,50 per persoon. Informatie en aanmelden bij Bureau Groepsactiviteiten, ma t/m vr. tussen 09.00 en 12.00 uur op tel. (0181) 626226. De collecten gehouden t.b.v. het KWF hebben opgebracht in: Stad aan 't Haringvliet2.130,50 Dirksland7.641,55 Allen, die hieraan hebben meegewerkt, heel hartelijk dank. Leden van Kruiswerk Zuidhollandse Eilanden Gezondheid Service krijgen een aantrekkelijke korting bij aange sloten voetverzorgers, schoonheids specialistes en kappers aan huis. Voetverzorging Leden krijgen 3,00 korting op een ba sisbehandeling voetverzorging in de sa lon van de pedicure. Bij mensen die chronisch ziek of gehandicapt zijn en daardoor aan huis zijn gebonden, komt de voetverzorger aan huis. Na 10 behan delingen ontvangt men een extra bonus van/ 10,00. Huidverzorging De belangstelling voor schoonheidsspe cialistes neemt sterk toe. En dat is niet zonder reden. Zowel mannen als vrou wen weten dat de invloeden van buiten af, zoals stress, vervuiling en UV-licht, sporen achter laten op de huid. Een goede huidverzorging is dan bepaald geen overbodige luxe. De schoonheids specialist ziet wat de huid nodig heeft en kan optimale verzorging bieden met een uitgekiend behandelingsprogramma, af gestemd op elk huidtype. Vandaar dat Kruiswerk Zuidhollandse Eilanden Gezondheid Service haar leden 2,50 korting biedt op een behandeling door een schoonheidsspecialiste. Kapper aan huis Voor mensen die hun woning niet kun nen verlaten heeft Kruiswerk Zuidhol landse Eilanden Gezondheid Service overeenkomsten gesloten met diverse kappers voor de kapper-aan-huis service. Leden krijgen 2,50 korting op het ta rief. Belangrijk De korting wordt alleen gegeven door verzorgers die een overeenkomst hebben afgesloten met het kruiswerk. Belangstelling? Voor meer informatie over bovenstaan de diensten kan contact worden opgeno men met Kruiswerk Zuidhollandse Eilanden Gezondheid Service. Op werk dagen kan men tussen 09.00 en 12.00 uur bellen naar (0181626226. Ook is er gratis foldermateriaal beschik baar. GOEDEREEDE Op D.V. zondag 22 september zal om 10.00 uur in de Ned. Herv. kerk van Goe- dereede de bevestiging plaatsvinden van ds. J. W. van Estrik. Deze dienst zal ge leid worden door ds. W. van Gorsel uit Bergambacht. De intrededienst van ds. J. W. van Estrik zal plaatsvinden om 14.30 uur. Kent u onze bond al, op de kop van Goeree? We komen elke niaand op donderdagavond bij elkaar. Onze afdeling telt ruim 100 leden. Onze doelstelling is: werkzaam te zijn in het belang van de leden op het ter rein van gezin, arbeidssituatie en samenleving. De Bijbel staat cen traal, we beginnen dan ook al onze avonden met psalm, gebed. Bijbel lezing en meditatie en we sluiten af met het zingen van een gezang en dankgebed. Als bestuur hebben we ook dit seizoen, wat loopt van september t/m mei, een afwisselend programma samengesteld. 17 oktober: Dhr. Hans Geel, Waddinx- veen. Thema: 'Gij zult Mijn getuige zijn'. 12 november: Slagerij Knops, Stellen- dam. Avond over Indische gerechten. Luisteren, zien en proeven. 10 december: Kerstconcert m.m.v. Deo Cantemus in de Doeken te Rotter dam. 19 december: Kerstavond m.m.v. klein- koor 'Soli Deo Gloria'. 23 januari 1997: Het werk van de 'Wilde Ganzen' bekend van de IKON t.v. 20 februari: Jaarvergadering. Gourmetten en 10 maart: Excursie naar Modehuis Barnard te Rotterdam. 20 maart: 'Vrouwen en Oranje'. Een historische avond met verhaal en lied. 17 april: K.N.R.M. (Reddingmaat schappij). Lezing en Videofilm. 15 mei: Dirk van Beest, Pottenbakker. Handgemaakt keramiek. 20 mei: Reisje. Wie alles wil weten over het ont staan van het historische schur- velingenlandschap op Goeree moet zeker deel nemen aan de speciale excursie die Het Zuid hollands Landschap organiseert op zaterdagmiddag 28 septem ber. De excursie maakt deel uit van de activiteiten die plaatsvin den in het kader van de Week van het Landschap 1996. De Week van het Landschap vindt dit jaar plaats in de week van 21 tot en met 29 september. In deze week laten alle Provinciale Landschappen belangstellenden kennis maken met hun activiteiten. Het thema is dit jaar 'Natuur in uitvoering'. In de concertserie 1996 zal Jaap Kroo nenburg op zaterdag 21 september a.s. te 20.15 uur een orgelconcert verzorgen op het Garrelsorgel van de Grote- of Nieu we Kerk te Maassluis. Het programma van Jaap Kroonenburg is uitsluitend samengesteld uit een gedeelte van de ingediende verzoeken. Verzoekprogramma 1. Willem Mudde: Variaties 'Waer dat men sich al keerd of wend'. 2. Gordon Young: Gedeelten uit 'Cathedral Suite'. a. Allemande (Little Carillon) b. Aria c. Rigaudon 3. Léon Boëllmann: Gedeelten uit 'Suite Gothique' a. Prière b. Toccata 4. Louis Vieme: Carillon de Westminster PAUZE 5. Hendrik Andriesscn: Toccata. 6. Alexandre Guilmant: Choral et Fugue (uit 'Sonate V') 7. Feike Asma: Koraalfinale. Plaatsbewijzen zijn verkrijgbaar op de concertavond in de kerk, die vanaf 19.30 uur open is. Toegang 9,00. Kinderen tot 12 jaar en houders van een CJP en PAS-65 7,00. Op D.V. donderdag 3 oktober zal in Ooltgensplaat de fractie-voorzitter van de RPF, Leen van Dijke, een openbare lezing houden. De titel van zijn spreek beurt luidt: 'Kleur bekennen in een paar se tijd'. Wat is de taak van Bijbelgeü^ouwe chris tenen in deze tijd. Hierbij zullen ook the ma's als 'veiligheid' en 'recreatie en zondagsrust' aan de orde komen, thema's die juist in onze regio actueel zijn. Natuurlijk zal ook de landelijke politiek niet ontbreken, want het parle mentair jaar is weer begonnen. Na de pauze is er ruimschoots gelegenheid om met hem in discussie te gaan. De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in het Hervormde verenigings gebouw Elthato. De toegang is gratis. Dit thema doelt op de graafwerkzaam- heden die soms nodig zijn om de natuur weer de ruimte te geven. 'Natuur in uitvoering' is echter ook een knipoog naar de grote hoeveelheid werk die nodig is om de bestaande natuur te behouden. Om te laten zien wat 'natuur in uitvoe ring' precies inhoudt voor het schurve- lingenlandschap met zijn middeleeuw se 'haaigemeten' organiseert Stichting Het Zuidhollands Landschap op 28 september een thema-excursie in het natuurgebied De Kleistee. De excursie start om 14.(X) uur aan de Dijkstalweg 's-Gravenzande. Deelnemers kunnen zich aanmelden bij Het Zuidhollands Landschap. Telefoon (010)4135045. Zondag 22 september 1996 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 ds. R. Veldman en 18.30 uur kand. J. G. van Tilborg, Meeuwen. Eben-Haëzer: 9.30 uur kand. J. G. van Tilborg en 18.30 uur ds. J. G. van Loon. Woensdag 25 september, Dorpskerk: 19.30 uur ds. L. Groenen- berg, Oud-Beijerland. Vrijdag 27 september, Dorpskerk: 14.45 uur ds. J. G. van Loon, huwelijksbevestiging - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lees- dienst - Ger. Kerk 10.00 uur (H.A.) en 18.30 uur ds. J. Koster - Doops gezinde Gem. 9.30 uur (H.A.) en 18.30uurds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. van Gorsel, Bergambacht, bevestiging ds. J. W. van Estrik en 14.30 uur ds. J. W. van Estrik, intre de. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Jonker, Barendrecht en 18.(X) uur ds. H. van Ginkel, Goes - Ger. Kerk 10.00 uur ds. H. van Eerden, Ommoord en 18.30 uur ds. H. Mast (Herv. pred. te Vlaardingen). MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. Blom - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur dhr. A. v. d. Schee - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. het Lam en 17.00 uur ds. M. J. Paul, opening Winterwerk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. M. den Boer. HERKINGEN - Herv, Gem. 10.00 uur ds. A. Schaap en 18.00 uur kand. Van Kralingen, Ridderkerk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. Mulder, opening winter- werk en 18.(X) uur ds. J. C. den Toom - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. Willemsen - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. G. Bloemendaal - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur drs. S. Dierks. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. Westland, bediening Hei lige Doop en 18.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. H. Out - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur leesdienst en 16.45 uur kand. M. J. C. Blok - Christengemeente Vrienden van de Bijbel Diekhuus, Ben. Zandpad \0.00 uur br. R. Pieper. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur drs. W. Chr. Hovius - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. Blok van Kootwijkerbroek. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Belder, bediening Heilig Avond maal en 18.00 uur ds. A. Schaap, dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst - Evangelie Gemeente (De Komeet) Melkweg 75 10.00 uur H. Scheurmeijer. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 8.45 en 16.00 uur ds. L. D. Burger, v.m. bediening Heilig Avond maal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.45 uur ds. W. A. Boer en 18.00 uur ds. J. F. Ezinga (in de Ned. Herv. kerk). DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos en 18.00 uur ds. H. A. V. d. Pol, Dinteloord - Ger. Kerk 10.00 uur drs. A. C. Fey en 18.00 uur ds. W. A. Boer. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. G. van Loon en 18.00 uur ds. R. Veldman - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur dhr. J. Seele en 18.00 uur drs A C Fcv LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. H. van Kooten, Nieuwer- kerk a/d Ussel. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur (H.D.) ds. A. den Hartog - Ger. Gem. in Ned. 3x lees dienst - Oud Ger. Gem. 3x lees dienst. STAD aan 't HARINGVLIET - dins dagavond 7.30 uur ds. M. Karens van Werkendam. Spelen is: DIRKSLAND - Spelen is niet alleen leuk. Het is heel belangrijk voor de ont wikkeling van uw kind. Door te spelen, leren kinderen hun lichaam kennen, ze ontwikkelen hun verstand, hun taal, hun gevoelens. Het is voor kinderen belang rijk om met kinderen of volwassenen te spelen. Samen spelen versterkt de onder linge relatie. Het spel en het speelgoed moeten wel aangepast worden aan de leeftijd en ontwikkeling van uw kind. Plaats: wijkgebouw Kruiswerk ZHE, Oranjelaan 59 te Dirksland. Datum: maandag 11 november 1996. Tijd: 13.30 tot 15.00 uur. Kosten: 2,50 per persoon. Informatie en aanmelden bij Bureau Groepsactiviteiten, ma t/m vr. tussen 09.00 en 12.00 uur op tel.(0181)626226. Zaterdag 28 september, 12.00 tot 17.00 uur Heuvelsweg 3, Kerkwerve (Schouwen-Duiveland) De Stichting Het Werkend Trekpaard Zeeland organiseert op zaterdag 28 sep tember de provinciale kampioenschap pen trekpaardploegen. Het is de tweede keer dat de stichting, die het werkende trekpaard als historisch cultuurgoed wil bewaren, deze wedstrijd zelf (en zonder trekkerploegers) organiseert. De ploeg- wedstrijd, die ook nog gevolgd wordt door een trekwedstrijd, wordt gehouden op zaterdagmiddag 28 september aan de Heuvelsweg bij de familie Van der Wekken op Schouwen Duiveland. (Ro tonde Zierikzee, noordelijke richting (Brouwershaven), na ongeveer 1 2 ki lometer links volgen borden richting Kerkwerve, tussen eerste en tweede boerderij aan de linkerkant. Gratis par keren op het land, niet langs de kant van de weg!). Naar verwachting zullen zeven tot negen spannen paarden deelnemen uit alle delen van de provincie. Er wordt met twee, drie en vierspannen geploegd. In de beschikbare tijd moet elke deelnemer een stuk van 6 are ploegen. De jurering vindt plaats op basis van zeven punten, waaronder de ojjeningsvoor, de voren en de geploegde sneden. De wedstrijd wordt afgesloten met een eindparade waarbij alle spannen achter elkaar een stuk ploegen: een spectaculair gezicht! Na de ploegwedstrijd wordt voor het eerst een trekwedstrijd gehouden. Hier bij trekken de paarden in een afvalsys- teem een steeds zwaarder belaste lands- lede over een afstand van 50 meter. Het programma ziet er als volgt uit: Vanaf lO.CX) uur: aankomst van de paar den en proefploegen; 12.00 uur: start van de ploegwedstrijd (openingsvoor); 14.30 uur: einde van de ploegwedstrijd met ploegparade; 15.15 uur: trekwed strijd; 17.00 uur: prijsuitreiking. De wedstrijden kunnen bij heel slechte weersomstandigheden worden afgelast. Luister bij twijfel naar Radio Schouwen- Duiveland of bel de VVV Zierikzee, tel. (0111) 412450. In verband met een goed verloop van de wedstrijden en filmopna men is het voor het publiek niet toege staan zich op of tussen de wedstrijdveld jes te begeven. Vanaf de kopakkers heeft het publiek een ongestoord uitzicht op de paarden. De toegang is gratis. Wie eens in de huid van de echte natuurliefhebber wil kruipen, en zelf vuile handen wil maken in de natuur, kan zaterdag 28 september terecht in de Duinen van Oostvoorne. Onder de deskundige leiding van de opzichter van Het Zuidhollands land.schap kun nen bezoekers van het duingebied ac tief meehelpen met het instandhouden van dit unieke natuurgebied. Zaterdag 28 september organiseert Het Zuidhollands Landschap een zogenaam de beheersdag in de Duinen van Oost voorne. Tijdens deze dag, die onderdeel is van de Week van het Landschap, kun nen bezoekers aan den lijve ondervinden wat het is om in en voor de natuur te werken. Wie letterlijk wil bijdragen aan het behoud van de natuur kan meehelpen met het verwijderen van elzen aan de rand van de zogenaamde vliegveldvallei. De elzen vormen nu een scherpe over gang tussen de vlakke vallei en het nabij gelegen bos. Door hier en daar elzen om te zagen, ontstaat een meer geleidelijke overgang tussen bos en vallei, wat aantrekkelijker is voor plant en dier. Evenals de speciale thema-tentoonstel ling in bezoekerscentrum Tenellaplas en de gratis excursies, die tot en met 29 september dagelijks om 14.00 uur vanuit bezoekerscentrum Tenellaplas worden georganiseerd, staat ook de werkdag in het teken van het nieuwe beheersplan. In dit plan dat op 21 september officieel is gepresenteerd, wordt aangegeven welke beheersjjiaatregelen er in de komende tien jaar nodig zijn om het unieke karak ter van het duingebied te behouden en te versterken. Tijdens de werkdag zal in ploegen wor den gewerkt. Nadat de elzen, onder lei ding van opzichter Jan Timmerman, met de hand zijn omgezaagd, zullen ze wor den verzaagd. Kleine takken en twijgen zullen worden verstookt. Het dikkere hout kan door de deelnemers worden meegenomen voor de open haard. Deelnemers dienen zaterdagochtend om 10.00 uur aanwezig te zijn bij Bezoe kerscentrum Tenellaplas in Rockanje. Voor het benodigde gereedschap zal worden gezorgd, evenals voor koffie en thee. Een lunchpakket moet men zelf meenemen. Wie meer wil weten over de beheersdag en andere activiteiten tijdens de Week van het Landschap kan contact opnemen met Bezoekerscentrum Tenel laplas, telefoon (0181) 483909. Tijdens de Week van het Landschap is het bezoekerscentrum dagelijks geopend van 13.00 tot 16.30 uur. In het weekend is het centrum vanaf lO.CX) uur geopend. ontvangt u bij iedere 25,- een waardebon van 2,50 Onze rekken hangen weer overvol met o.a. Mantels, Coats, Jacks, Rokken, Spencers, Blouses enz. Ook voor de heren kunt u snel slagen, o.a. Broeken, Truien, Colberts en Jacks. SCHOENEN en DAMESHOEDEN zult u zeker voor slagen. Modehuis Zandpad 90, Middeiharnis, tel. (0187) 48 24 31 Aan de Delta RPF REFORMATORISCHE POLITIEKE FEDERATIE I I

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 2