EIÜVIIDEIi-IIIEmi/S Met z'n allen tegen kanker Concertagenda 96/97 Fiakkeese landbouwer wordt bekend predikant Het krachtigste wapen Ie Nederlandse bromfietsbeurs Schiedam 2e editie Appèlavond 1996 Levensgeschiedenis ds. L. Gebraad verschijnt onder de titel: H.v. De Krammer Orgelconcert Rondom Handel' in Sommelsdijk Ruilbeurs Stellendam flakkee verhuizingen b.v. Aangepaste kerkdienst Contactbijeenkomst verstandelijk gehandicapten 3e Blad VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1996 No. 6533 Volgende week collecte Kankerbestrijding Van 8 tot en met 14 september 1996 kunt u weer de collectant van de Nederlandse Kankerbestrijding/Koningin Wilhelmina Fonds (KWF) aan de deur verwachten. Tevoren krijgt u een folder met informa tie in de bus. De Nederlandse Kankerbestrijding/KWF staat voor bijna 300.000 kankerpatiënten. Met uw gift aan de Nederlandse Kanker bestrijding/KWF zet ook u zich voor deze patiënten in, samen met de onder zoeker, de dokter en de psycholoog. Daarom is het motto van de collecte: 'Met z'n allen tegen kanker'. En u weet: uw geld wordt goed besteed. Uw geld is nodig voor onderzoek naar oorzaken en betere behandelmogelijkhe- den en voor voorlichting en begeleiding van patiënten en hun naasten. Bestem mingen waaran iedereen weet hoe be langrijk zij zijn. De Nederiandse Kanker bestrijding/KWF rekent daarom ook dit jaar weer op uw steun. De Nederlandse Kankerbestrijding/KWF doet haar werk niet alleen dankzij u, maar ook vóór u. Er is bijvoorbeeld een gratis Hulp- en Informatielijn: 06- 0226622. Iedereen met vragen over kan ker, over behandeling van kanker en over opvang van mensen die kanker hebben, kan bellen. Vorig jaar maakten ruim 35.000 mensen gebruik van deze moge lijkheid. Ook u kunt hier gebruik van maken. Nieuwe inzichten Kankeronderzoek van de afgelopen 25 jaar kan nu nieuwe behandelmogelijkhe- den gaan opleveren. Er is meer bekend over de manier waarop een gezonde li chaamscel kwaadaardig wordt en uit groeit tot kanker. Met deze nieuwe in zichten kunnen nieuwe behandelmoge- lijkheden worden ontwikkeld. Dat vereist veel onderzoek, want de ene soort kanker is de andere niet en voor elke van de meer dan 150 soorten kanker moet de meest effectieve behandeling worden ge zocht. Gelukkig komt mede dankzij de collecte voor de kankerbestrijding geld voor dit onderzoek beschikbaar. Nieuwe behandelmogelukheden Eén van de nieuwe behandelmogelijkhe- den waaraan wordt gewerkt, betreft be handeling met de eigen afweercellen van de patiënt. Deze worden uit het lichaam gehaald, bewerkt en daarna terugge plaatst in het lichaam van de patiënt om de kankercellen te lijf te gaan. Deze be handelmethode staat nog in de kinder schoenen. Voor de verdere ontwikkeling is veel onderzoek nodig en dus geld. Geld waarvoor onderzoekers ook een be roep doen op de Nederlandse Kankerbe strijding/KWF, dus op u. Begeleiding De vooruitgang in behandelmogelijkhe- den betekent voor steeds meer patiënten zo niet herstel dan toch in elk geval een langere periode waarin zij weinig licha melijke hinder van hun ziekte ondervin den. Maar leven met kanker valt niet mee. Ook voor bijvoorbeeld de partner en eventuele kinderen is zo'n periode moeilijk. Voorlichting, begeleiding en contact met anderen die hetzelfde mee maken, kunnen patiënten en hun naasten verder helpen. Via uw bijdrage aan de collecte helpt ook u daaraan mee. Nog even dit: iedere collectant zet zich geheel belangeloos in voor deze goede zaak en kan zich legitimeren. Zaterdag 14 september: Hervormde Kerk - Middelharnis, Monumentendag. Mannenkoor 'Ons Koor' te Sommelsdijk. Aanvang 14.30 uur. Zaterdag 21 september: Hervormde Kerk - Sommelsdijk, Thematisch Orgelconcert: Vier eeu wen Engelse orgelmuziek, rondom Handel. Organist: Paul Kieviet. Aan vang 20.00 uur. Zaterdag 28 september: Exoduskerk Sommelsdijk, Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee. Amsterdam Loeki Star dust Quartet. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 12 oktober: Doopsgezinde Gemeente - Ouddorp, Jubileumconcert 10-jarig bestaan van 'Jubilate Deo'. Chr. Mannenkoor 'Jubilate Deo' te Ouddorp en Jeugd- koor 'Van Knop tot Bloem' o.l.v. Jan Bezuijen. Organist: Johan van Broek hoven. Harpiste: Lenie de Meij. Aan vang 20.00 uur. Zaterdag 12 oktober: Hervormde Kerk - Middelharnis, t.b.v. de Restauratiecommissie: Herv. Zangver. 'Jeduthun' te Middelharnis o.l.v. Mar v. d. Veer. Organist: Bart- Jaap de Bakker. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 19 oktober: Hervormde Kerk - Dirksland, Mannenkoor 'Ons Koor' te Sommels dijk en Roder Jongenskoor te Roden. Aanvang 20.00 uur. Vrydag 25 oktober: Hervormde Kerk - Oude Tonge, Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee. Reünieconcert ter gele genheid van het lOe orgelconcours in samenwerking met de Vereniging van Orgelvrienden. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 26 oktober: Hervormde Kerk - Oude Tonge, Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee en Vereniging van Or gelvrienden. 10e Orgelconcours. Jury: Elly Kooiman en Arie J. Keijzer. 's Avonds concert door juryleden en de 3 winnaars. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 26 oktober: Hervormde Kerk - Dirksland, Concert i.v.m. 3000 jaar Jeruzalem. Vox Jubilans uit Waddinxveen o.l.v. Pieter Stolk. Orgel: Jan Mulder. Aan vang 20.00 uur. Zaterdag 2 november: Hervormde Kerk - Nieuwe Tonge, Herdenking van de hervorming. Kollekte t.b.v. Stichting 'Ontmoeting'. Organist: Janco Belder. Spreken ds. J. C. de Groot van Dordrecht. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 16 november: Hervormde Kerk - Dirksland, 'Magnificat' uit Middelharnis o.l.v. Rinus Verhage. Orgel: Wim Diepen horst, m.m.v. het Blokfluitensemble 'Tibiarum Cantus' o.l.v. Elly Bakker. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 23 november: Hervormde Kerk - Sommelsdijk, Thematisch Orgelconcert: De Hol landse Koraalkunst. Organist: Paul Kieviet. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 30 november: Hervormde kerk - Dirksland, Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee. Vocaal Ensemble 'Ma noeuvre' O.I.V. Peter de Groot. Orgel: Bas de Vroome. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 14 december: Hervormde Kerk— Dirksland, Kerstconcert. Chr. Gemengd koor 'Sursum Corda' o.l.v. Johan van Broekhoven, C3ir. Gemengd koor 'Hart en Stem' o.l.v. Jan Bezuijen en Kinderkoor 'Sursum Corda' o.l.v. Henk van Putten. Organist: Anton Weenink. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 14 december: Dorpstiedenden - Ouddorp, Kerstconcert Uriter Mannenkoor 'Hal lelujah' uit Urk O.I.V. Willen Hendrik Zwart. Trompet: Gebroeders Brouwer. Aanvang 7 uur. Maandag 16 december: Hervormde Kerk - Sommelsdijk, Kerstconcert Mannenkoor 'Ons Koor' te Sommelsdijk en Z.W.N. Mannen koor te Goes. Aanvang 20.00 uur. Woensdag 18 december: Hervormde Kerk - Stellendam, Chr. Gem. Zangver. 'Soli Deo Gloria' te Stellendam. Aanvang uur. Zaterdag 21 december: Hervormde Kerk Sommelsdijk, Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee. Kerstconcert: Chr. Ora torium Vereniging 'Middelharnis' o.l.v. Rinus Veihage. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 21 december: Hervormde Kerk- Nieuwe Tonge, Kerstzangavond. Chr. Gem. koor 'Advendo' te Nieuwe Tonge en Jeugdkoor 'Bid en Zing' o.l.v. Peter Wildeman en Chr. Mannenkoor 'Ethan' uit Yerseke o.l.v. Rijk Rijksen. Organist: Michel de Wit. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 21 december: Dorpstienden - Ouddorp, Chr. Gem. Zangver. 'Hart en Stem' te Ouddoip; Chr. Jeugdkoor 'Van Knop tot Bloem' te Ouddorp; Chr. Kinderkoor 'Jong begonnen' te Ouddorp o.l.v. Jan Bezuijen en Chr. Gem. zangver. 'Sur sum Corda' te Diricsland o.l.v. Johan van Broekhoven. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 21 december: Hervormde Kerk - Oude Tonge, 'Com nu met Sangh' te Oude Tonge, 'Jubilate' te Ooitgensplaat en Chr. Jongerenkoor 'Con Amore' te Dirks land met leden van het Koperensemble 'Vooruit'. Aanvang 20.00 uur. Maandag 23 december: Geref. Kerk - Stad aan 't Haringvliet, Kerstzangavond. 'Hoekse Waards Mannenkoor' o.l.v. Adri Poortvliet. Chr. Gem. Zangver. 'Soli Deo Gloria' te Stad aan 't Haringvliet o.l.v. Paul Kieviet. Organist: Kees Villerius. Trompettist: Jacques van Broekhoven. Aanvang 20.00 uur. Dinsdag 24 december: Hervormde Kerk - Middelharnis, Kerstzangavond. Herv. Zangver. 'Jedu thun' te Middelharnis o.l.v. Mar v. d. Veer. Organist: Bart-Jaap de Bakker. Aanvang 19.30 uur. vitrages 't lange uus Zaterdag 21 september 1996 Vijftiger jaren herleven in Schiedam Ie Nederlandse Bromfietsbeurs Schie dam de tweede editie. Oldtimer bromfietsen en onderdelen tot bouwjaar 1980 van Solex Hm de zeer snelle race Kreidlers, Puch, Zundapp, NSU, Berini, Sparta, enz. treft u aan op deze gezellige Bromfietsbeurs. Dus bent u o p zoek naar een klassieke bromfiets in nieuwstaat of ongerestau reerd, of zoekt u dat fel begeerde onder deeltje om uw bromfiets compleet te maken, dan bent u op zaterdag 21 sep tember van 10.00 tot 17.00 uur in de Margriethal op het juiste adres (makke lijk te vinden langs de A20 afslag Schie- dam-Noord, afrit 10). Daarnaast een speciale Tentoonstelling van rijwielhulpmotoren uit grootvaders tijd tot de flowerpower, waaronder een SNOB bj. 1929 destijds in Schiedam ge produceerd, een Wall Auto Wheel een motorotje als 3e wiel aan de fiets gemon teerd. 'n Als nieuwe Berini M21 bj. 1956 een echte Rotterdamse bromfiets gefabri ceerd bij Pluvier op de Sluisjesdijk. Voor deze tweede editie hebben wij de gehele Margriethal bomvol met brom- fietsenn, onderdelen en literatuur. Daar om zeker een aanrader voor een ieder die geïnteresseerd is in oudere bromfietsen. De Ie Nederlandse Bromfietsbeurs 2e editie is geopend: zaterdag 21 september van 10.00 tot 17.00 uur. Entree 7,50. 'Abraham - Lot; een veelzeggende keus' Op D.V. zaterdagavond 14 september hopen we het verenigingsseizoen te ope nen met de jaarlijkse appèlavond. Deze avond hoopt ds. P. Mulder met ons te spreken over 'Abraham - Lot; een veel zeggende keus'. De avond wordt gehouden in het vereni gingsgebouw van de Ger. Gem. te Dirks land. Aanvang half acht. Alle verenigingsleden èn belangstellen den (vanaf twaalf jaar) zijn hartelijk wel kom! Flippo-; Jam-caps- en Topshots-ruilbeurs Op zaterdag 21 september organiseert Z.C. 'de Stelle' bovenstaande beurzen in het clubhuis. Het clubhuis is gelegen naast het zwembad 't Zuiderdiep in Stel lendam. Aanvang 14.00 uur tot 16.00 uur. De toegang is gratis. Donderdag 26 december: Ger. Gemeente - Dirksland, Kerstconcert. Soli Deo Gloria o.l.v. Van Nieuwenhuis; Dirkslands Man nenkoor o.l.v. Fr. Kornet; Jeugdkoor Juventa o.l.v. Van Nieuwenhuis. Organisten: W. van Lenten en M. de Wit. Aanvang 19.00 uur. Zaterdag 15 maart 1997: Hervormde Kerk - Nieuwe Tonge, Concert tb.v. Stichting 'Ontmoeting'. Dirkslands Mannenkoor o.l.v. Frans Cornet. Organisten: Michel de Wit en Lennert Knöps. Aanvang 19.30 uur. Deze rubriek - uitsluitend bedoeld voor KERKCONCERTEN op Goeree en Overflakkee - beoogt een spreiding van de concertavonden te bewerkstelligen. Verenigingen kunnen zich bij het vast stellen van hun programma op boven staande informatie richten. Komen er desondanks meerdere concer ten op een en dezelfde avond voor, dan worden ze geplaatst in volgorde van bin nenkomst. Stuurt u tijdig uw gegevens toe en niet enkele weken voordat het concert plaatsvindt. We hopen deze rubriek elke eerste vrijdag van de maand te plaatsen. Concerten tot een jaar na datum worden opgenomen. (2) Stad aan 't Haringvliet In 1912 verhuisde Leendert Gebraad met zijn gezin van Oude Tonge naar Stad aan 't Haringvliet. Vader had er werk gekre gen op de grote boerderij van Adrianus van den Tol, die een paar kilometer bui ten het dorpje stond. Ook Lodewijk hielp ijverig mee. In de volksmond werden ze nu 'Stadte- naers'. Sommigen noemden het geksche rend 'Stadje dróogbróad', wat op zuinig heid zou wijzen. In de buurgemeenten stonden 'Stadtenaers' goed aangeschre ven. De schoolkinderen werden verdeeld in twee groepen: 'Dolerenden' en 'Open bare bonken'. De Hervormde Kerk werd bediend door ds. Polhuys, die toen al vijftien jaar wachtte op zijn eerste be roep. Tegen de muur van zijn kerk stond het 'luuihuusje', waar elke dag, om 12 uur 's middags en 8 uur 's avonds, de klok geluid werd. De avondklok heette 'de papklokke', omdat het na het eten van een bord pap, voor iedereen bedtijd was. Het oude Chrisje Op 'Stad' woonden in die tijd, naar Gebraads vaste overtuiging, minstens veertig bekeerde mensen. Eén van de oude vromen, waar hij zo'n tachtig jaar later nog met veel achting over sprak, heette Chrisje. Ze behoorde tot de Gere formeerde Kerk en woonde in 'het boagerhuusje'. Gebraadje kwam er graag en veel. Chrisje was rond de tachtig en had veel aanloop van personen door wie zij hogelijk werd gewaardeerd. Voor deze mensen wogen haar opmerkingen over de preek en haar oordeel over hun geloofsleven erg zwaar. Als ze een preek afkeurde, kon een dominee wel vertrek ken. Tot het laatst van haar leven bundel de Chrisje het kerkgeld in rolletjes van 25 stuks, zodat velen bij haar wisselgeld haalden. Dat ging dan vooral om halve centen, die de kinderen 's zondags weer in de coUectezak gooiden. Zoals alle vrouwen droeg Chrisje 'de keuvel'. Daarbij hoorden gouden krullen, waar van het aantal windingen de welstand van de draagster aangaf. Door deze vrouw, die met haar eigen naam Johanna Christina Borgdorff heette, werd de jonge Lodewijk Gebraad geestelijk geba kerd. Daarvan herinnerde hij zich: 'Ik weet nog goed dat ik als jongen bij het oude Chrisje kwam op Stad aan 't Haringvliet. Toen zei ik: 'Ja Chrisje, die zaligheid zal wel voor u zijn, maar voor mij...' Ze zei: 'Ach, mijn jongen, dat zul je later wel leren.' Bijna verdronken Op Flakkee kende men nog een oude Bijbelse gewoonte, waarover Gebraad vertelde: 'Ik weet nog goed, toen ik een boerenknecht was, dan kwamen ze bij de tiende hoop tarwe een tak te zetten. Die moest blijven staan voor de arme men sen. Die mocht niet opgehaald worden. En kwam er niet aan hoor, want o wee, als je die weghaalde, dan was je straf baar.' Op zekere keer, toen Gebraad aan het werk was met de paarden, kreeg hij een ongeluk. De dieren kwamen in een mod- dersloot terecht en hij lag er half onder. Hij was bijna verlamd van schrik. Eén van de paarden ploeterde voort door de modder en deed pogingen de kant te bereiken. Gebraad kon nauwelijks meer zijn hoofd boven water houden. Wèl zag hij nog dat het paard bovenop hem zou rollen, als het zich naar links zou draai en. Maar door een Goddelijke hand geleid, keerde het dier zich op de rechter zijde, zodat Gebraadje uitgeput maar vei lig de kant kon bereiken. Inmiddels waren mensen te hulp geschoten. Ook een kind van God stond te kijken hoe hij de kant op klauterde. Gebraad zei: 'Kees, ik dacht te sterven.' Maar de oude man zei: 'Dat kon niet, jongen, dat kon voor jou niet, want er moet nog méér gebeu ren. Dus je kèn daar nog niet sterven.' Militair Moeder was veel in gebed geweest over het feit dat haar zoon zijn militaire dienstplicht zou moeten vervullen. Ze kende het ruwe soldatenleven wel. Toen het eenmaal zover was, werd Lodewijk ingedeeld bij de 4e Compagnie Hospi taalsoldaten. Op 3 maart 1914 werd hij 'ingelijfd als gewoon dienstplichtige onder lotingsnummer 3.' Hoewel hij ook wel in de keuken hielp, stond hij offi cieel bekend als 'gediplomeerd zieken verpleger.' Hij kon met een militaire arts goed overweg, maar had het niet makke lijk als het geloof een rol speelde: 'Ik had een zwaar leven in militaire dienst. Als je voor God nog wilt uitkomen, dan kun je met je makkers niet mee als ze naar een café of een bioscoop gaan, of meer andere dingen doen. Dat kan niet meer. De weet wel, dan ben je een dom per en een lompe boer, maar laat me dat dan maar wezen. Toen mocht ik de zon den haten, omdat God ze haat. Toen mocht ik liefkrijgen, wat God liefheeft.' Huwelijk op 27 februari 1919 trouwde de 25-jari- ge Gebraad te Sommelsdijk met Hen- drika Troost, die een jaar jonger was. Het huwelijk werd de zondag erna kerkelijk bevestigd. Dat gebeurde door ds. J. Polhuys in de Hervormde Kerk te Stad aan 't Haringvliet, waar het gezin al jaren steevast ter kerk ging. De tekst was Lukas 19 vers 5b, waar gesproken wordt over de roeping van Zachéüs. Traditiegetrouw zaten de vrouwen in het midden en de mannen in de zijbanken of achterin: 'Geen uien bie bonte kraoien', vond men. Aan de zuidelijke muur hing een bordje 'verboden te spuwen'. Hier mee werd tabakssap bedoeld, want vele mannen namen af en toe 'een brokke'. Onder de galerij, achter in de kerk, zat 'de hondeslager'. Gebraad betrok met zijn vrouw de helft van een arbeidershuisje op de boerderij van baas Van den Tol. Het gezin werd verblijd met de geboorte van twee kinde ren: Hester (in 1920) en Jan (in 1923). Gaat u maar rustig slapen. Wij verhuizen uw meubelen als eieren. De uitslag van de zoetwaterviswedstrijd van hengelaarsvereniging De Krammer op 24 augustus. 1T. Elschot396 cm. 2. R. de Jong325 cm. 3. A. Kromdijk176 cm. 4. T. v.d. Poel95 cm. 5. J. Volwerk92 cm. 6. M. H. Baan88 cm. 7. P. van Heest49 cm. 8. C. v.d. Welle38 cm. 9. A. Bruinsma34 cm. 10. N. Volwerk19 cm. De overige deelnemers behaalden geen vangstresultaat. De volgende wedstrijd van de henge laarsvereniging De Krammer is een zoet waterviswedstrijd. Wij vissen van 9.00 tot 12.00 uur. Inschrijven kunt u bij Café Zaaier te Middelharnis van 7.30 tot 8.00 uur. Nadere informatie over de wedstrijden bij C. v.d. Welle, Berkenlaan 4, 3257 XA Ooitgensplaat, tel. (0187) 632118. Voor lidmaatschappen: S. W. Mol, Vink 1, 3245 TV Sommelsdijk, tel. (0187) 486168. Aanmeldingen voor deze rubriek uitslui tend door middel van formulieren, die kunnen worden aangevraagd via tel. (0187)482560. Op zondag 22 september is er weer een interkerkelijke kerkdienst voor verstan delijk gehandicapten in de Chr. Gerefor meerde kerk te Middelharnis, waarin hoopt voor te gaan ds. B. de Romph. De aanvang van deze dienst is om kwart vóór drie. U bent van harte welkom en uw aanwe zigheid wordt op prijs gesteld. De afdeling Flakkee/Schouwen/Tholen van 'Helpende Handen' Gehandicapten zorg van de Geref. Gemeenten nodigt alle verstandelijk gehandicapten met hun ouders en/of verzorgers uit voor de con- tactbijeenkoms, die gehouden zal wor den op D.V. zaterdag 4 september a.s. in de zaal bij het kerkgebouw der Geref. Gemeente aan de Molenstraat 16 te Nieuwerkerk. Het programma voor deze middag is: opening om kwart over 2, bijbelse ver telling, felicitaties (met kado) en dia's over noodlijdende kinderen. Sluiting kwart over vier. Gehandicapten, ook van buiten de Geref. Gemeenten, zijn hartelijk welkom. Eens sprak Gebraad met weemoed: 'Mijn lieve moeder heeft het nooit mogen beleven, dat er bij ons kinderen geboren werden. Toen lag ze al lang in haar grafje. Toen was ze al lang van haarzelf verlost. Dat was het grootste en allerdierbaarste voorrecht.' In de zomer van 1923 overleed Lodewijks vader. Zetbaas Gebraad werkte lange dagen, van vroeg in de morgen tot laat in de avond, natuurlijk ook op zaterdag. Om de ande re week was hij op zondag 'tuuswachter' om het vee te verzorgen. Hij verdiende inmiddels vijf gulden per week en kreeg daarbij soms nog wat kolen en aardappe len mee naar huis. Elk arbeidersgezin had een varken 'op kot.' Dit werd in november geslacht, als het zo'n vier- tot vijfhonderd pond woog. Door zijn inzet en werklust onderscheid de Gebraad zich van anderen. Na enkele jaren namen de plannen om hogerop te komen vaste vormen aan. Aan een eigen bedrijf viel, alleen al vanwege de finan ciën, natuurlijk niet te denken. Gebraad zat echter niet bij de pakken neer, maar greep zijn kans, toen hij hoorde dat J. C. van Nieuwenhuizen uit Nieuwe Tonge liever koopman dan boer was. Hij meld de zich om als bedrijfsleider of zetbaas de belangen van de kapitale boerderij te behartigen. Van Nieuwenhuizen vond dat Gebraad daar wel de capaciteiten voor had. De mannen konden het snel eens worden, en op 4 maart 1924 ver huisde Lodewijk Gebraad met vrouw en kinderen van hun arbeidershuisje op 'Stad' naar een meer dan royale boeren woning, net op de rand van Nieuwe Tonge. Op het Meere-orgel in Sommelsdijk hoopt organist Paul Kieviet op zaterdag 21 september te concerteren (20.00 uur). Het bijzonder interessante programma bevat bekende èn onbekende muziek van Georg Friedrich Handel (1685-1759), de Duitse musicus die in Engeland zo'n grote opgang maakte en de hele Engelse muziekcultuur van zijn tijd naar z'n hand heeft gezet. Handels muziek is altijd 'mooi', 'wellui dend', heel aangenaam om te beluiste ren. Paul Kieviet voert o.m. het bekende 'Koekoek en nachtegaal'-concert uit, door Handel oorspronkelijk geschreven voor orgel en orkest. De 'koekoek'-mo- tiefjes in het tweede deel gaven dit sprankelende concerto zo'n bijnaam. Ook als 'Handel-orgel' voldoet Meere weer uitnemend. Intieme fluiten, fijn zinnige solostemmen, het is werkelijk prachtig... Volgende week D.V. geven we een toe lichting op het programma in het 'Eilan- den-Nieuws'. DiW>JKZIJ EN VOOR U liiL van: kendix, ploeg, creation baumann, stuttgarter gardinen, mira x, JAB, etc. binnenhuisadviseurs havenpark 28 zierikzee 0111 413727 K^^BIKOIDE Middelharnis Hellevoetsluis Zierikzee Oud-Beijerland VBlHUtZH^ Tel. (0187) 482188 Tel. (0181) 320016 Tel. (0111) 413163 Tel. (0186) 613624 Het gezinnetje Gebraad met Jan en Hester

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 5