Verkeersdrempels Korteweegje Dirksland geven deining LITIE kom eens eenronde Mobil [OPS] Prachtig bronzen beeldje bij entree stadje Goedereede Penningmeester A. M. Both legde hoeksteen in nieuwbouwcomplex Sommelsdijk (010)2741135 BINGO-AVOND Koffie-ochtend ^éêrfö Ramoco b.v. C0RMELI55ANT 4 weken geduld... Rally Formula Garage Knöps B.V. HERMAN JANSEN ItlameaiemaH Slijterij v. d. Velde stopt Alom teleurstelling na goedbedoelde ingreep Dirksland heeft 69e Jaargang VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1996 No. 6533 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 482629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14^0/JAARABONNEMENT ƒ56- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 In de vergadering van de Commis sie Gemeentewerken en Verkeer afgelopen dinsdag in Dirksland gaf een groep bewoners van liet Korte weegje duidelijk te kennen dat er iets gedaan moet worden in ver band met de verkeersdrempels die daar deze zomer zy'n aangebracht. Ergernis, boosheid en op zijn minst teleurstelling blijken het re sultaat van een verkeerstechnische ingreep, waartoe in overleg met bewoners werd besloten en die de gemeente ƒ80.000,- heeft gekost. Veiligheid De gewraakte drempels zijn aangelegd om het als verkeersonveilig ervaren stuk Korteweegje binnen de bebouwde kom van Dirksland te verbeteren. Wethouder E. Eshuis, verantwoordelijk voor de portefeuille gemeentewerken en verkeer, gaf tegenover een geladen pu blieke tribune eerst een overzicht van de manier waarop de drempels er gekomen zijn. De kwestie Kortewegje speelt vanaf 1990, na het tot stand komen van de om leidingsweg rond Dirksland. Het leek toen rustiger te worden in het Korte weegje, maar dat was van korte duur. Een twintigtal bewoners schreef inder tijd een brief naar het gemeentebestuur met klachten over te hard rijden en met het verzoek iets te doen. Eshuis: „Bij herhaling is dat in commissieverband aan de orde gekomen en daarbij zijn ook bewoners uitgenodigd in de persoon van de woordvoerder van de groep mensen die hun handtekening onder de brief aan de gemeente hadden gezet. Uiteindelijk werd besloten in de raadsperiode 1994- '1998 aandacht aan het Korteweegje te besteden; er is onderzoek gedaan, er is gemeten. Er werd inderdaad te hard ge reden en het was daar niet veilig". Financiën Een totaaloverzicht van alle onveilige plaatsen in de hele gemeente Dirksland wees uit dat er in totaal 1,2 miljoen Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee POLITIE 24-UURS TELEFOON: GEMEENTE OOSTFLAKKEE Aanrijdingen met letsel Op 1 september raakte op de Langeweg te Ooltgensplaat een bromfietser uit Oude Tonge gewond toen hij, rijdend op de parallelweg, werd geschept door een afslaande personenauto. De plaatselijke huisarts verleende eerste hulp. Op 1 september reed op de Rijksweg N59 te Ooltgensplaat een personenauto achterop een in een file stilstaande perso nenauto. Laatstgenoemde kwam daar door weer in botsing met een voor hem stilstaande auto. Een bestuurder werd met been-nek- en rugklachten overge bracht naar het ziekenhuis te Dirksland. Winkeldiefstal Op 2 september werd bij een AH-super- markt te Oude Tonge een inwoner uit de gemeente Middelharnis aangehouden omdat hij met enkele blikjes bier en een tijdschrift de winkel verliet zonder deze afgerekend te hebben. De man werd na verhoor heengezonden. RENAULT-dealer voor Goeree-Overflakkee nodig is om het probleem goed aan te pakken. Dat geld is er niet zomaar, daar moet voor gereserveerd worden, aldus Eshuis. Een gelukkig toeval was het feit dat de provincie vorig jaar is begonnen met extra aandacht te besteden aan de ver keersveiligheid op Goeree-Overflakkee. Er kwam subsidie beschikbaar en de ge meente besloot die kans om het Korte weegje veiliger te maken niet voorbij te laten gaan. Wethouder Eshuis: „Qua onveiligheid waren er twaalf 'hot spots' in de gemeente en het Korteweegje stond op één". Hoewel er veel geld bij moest, werd be sloten tot snelheidsbeperkende maatre gelen voor een veiliger Korteweegje. Een delegatie van bewoners kwam toen bij de wethouder en in de werkgroep verkeer, waarin ook de politie vertegen woordigd is. Eshuis: „De bewoners wil den bloembakken als snelheidsrem mers, maar volgens de politie zijn bloembakken verkeerstechnisch ge zien geen oplossing". Verkeersdrempels waren in beeld geko men en van alle kanten bekeken, ook in andere plaatsen. „De voor- en nadelen zijn uitvoerig be sproken. De voordelen zijn afgewogen tegen de nadelen, in de wetenschap dat drempels vervelende dingen zijn maar de minst slechte oplossing. Ideale oplos singen bestaan helaas niet. Er is een be sluit genomen in de raad en het is heel vervelend dat er nu klachten zijn". Boosdoeners Voor zover de klachten worden veroor zaakt door de bussen van de ZWN, deel de de wethouder meo^at met de ZWN is afgesproken dat de bewoners daarover direkt kontakt opnemen met de klan tenservice van de ZWN. Deze opmer king ontlokte enig hoongelach op de tri bune; men zag daar weinig heil in. Toch drong de wethouder er op aan dat men klachten meldt bij de ZWN en een lijstje bij houdt, waarmee de gemeente dan weer iets kan doen richting direktie ZWN. Voor de bewoners bleek het moeilijk éénduidig aan te geven wie de boosdoe ners zijn en de hinder die men onder vindt hangt ook af van waar men aan het Korteweegje woont. Het zijn volgens de bewoners niet alleen bussen van het streekvervoer, het zijn ook vrachtwa gens, personenauto's en landbouwver- keer die hinder veroorzaken, al naar ge lang snelheid en rijgedrag. Degenen die niet tot de boosdoeners behoren z^n de vrouwelgke buschauf- fews van de ZWN. De dames houden zich volgens bewoners van het Korte weegje aan 30 km per uur. „Als er een vrouw op de bus zit is er niets aan de hand", aldus een bewoner. (vervolg op binnenzijde van dit blad) GEMEENTE MIDDELHARNIS Vernieling Op maandagavond 2 september werd van een personenauto, welke geparkeerd stond op de parallelweg van de Provin- cialeweg N215, t.h.v. 'De Langendam' een koplamp vernield. GEMEENTE GOEDEREEDE Diefstallen Zaterdagnacht werd bij het Verenigings gebouw 'Oostdam' te Goedereede een reclamevlag uit de mast gehaald en mee genomen. Mogelijke dader(s) zijn disco-/ of cafébezoekers. Tussen 31 augustus en 2 september wer den op de Deltahaven te Stellendam on geveer 36 laskabels, met een totale leng te van 1500 m gestolen. De kabels lagen op een ponton en op de kade. Diefstal d.m.v. braak Op 2 september werd op een parkeer plaats, gelegen aan de Westerweg te Ouddorp, ingebroken in een personen auto. Weggenomen werd een onder een stoel liggende tas. Wie plannen heeft voor Ven nieuw inteneur of fen nieuw behangetje of eens iets anders op de vloer kan beter nog even gedutd hebben. een speciaalzaak o ^oratie haar deuren m sommelsdijk. Middelharnis Telefoon (0187) 482222 Op donderdag 12 september zal in de Victoriahal te Dirksland een Bingo avond worden georganiseerd door Buurt vereniging 'West'. Er zullen 15 rondes en 1 superronde worden gespeeld. De Victoriahal aan de Philipshoofjesweg te Dirksland opent haar deuren om 19.30 uur. En de Bingo start om 20.00 uur. Natuurlijk staat Buurtvereniging 'West' opnieuw garant voor een schitterend prij zenpakket, dus kom allemaal, voor een gezellige avond en wie weet.voor wie van de vele mooie prijzen. Graag tot ziens. •^r^ Morgenavond wordt er voor jou een mooie film gedraaid in de 'Hoeksteen'. De film heet 'City Boy' en het verhaal speelt zich af rond het jaar 1900. We beginnen om acht uur, maar je bent vanaf half acht al welkom. In het weekend van 18 t/m 21 oktober hopen we evenals vorig jaar naar Veere te gaan. Zaterdagavond hoor je van ons wat we daar gaan doen en als je er dan al zin in krijgt, kun je je direkt opgeven. Hopelijk tot morgen! De 'geduchte Amasone' zal pas volgende week zaterdag, op Monumentendag, worden onthuld, maar het beeldje staat al fier aan de havenkant op Bek-af, bij de entree naar het stadje. De raad besloot vorig jaar augustus opdracht tot vervaardigen van een beeldje te geven dat tot in lengte van dagen zal herin neren aan de dappere strijd die Goeree's vrouwen in 1490 met succes leverden tegen 't gespuis dat het stadje belaagde terwijl de mannen ter visvangst waren. Het vrouwvolk heeft zich dap per geweerd en vanaf de stadsmuur de belagers met kokend teer en brandende kransen bestookt waardoor ze zijn afge dropen. Het beeldhouwersechtpaar Jean en Mariaime Bremers uit Helvoirt, dat ook het rampmonument te Stellendam zo prachtig gestalte gaf, heeft andermaal z'n kunnen getoond. Het beeldje werd geplaatst in combinatie met een stukje stadsmuur waarover de 'Geduchte Amasone' zich heft om de vermaledij- den op 't kokend pek te tracteren. MIDDELHARNIS - Wie weet met hoeveel ambitie en vakmanschap dhr. L. V. d. Velde z'n slijterij op het Zandpad te Middelharnis heeft gedreven, zal kunnen vermoeden met hoeveel spijt hij besloten heeft die binnenkort te beëindigen. Aan dit besluit ligt een tragisch gebeuren ten grondslag. Zoon Jan die een filiaal- beheert (evenals de Middelhamisse zaak een Gilde wijnhuis) aan het Evertsen- plein te Hellevoetsluis raakte begin dit jaar bij een brand ernstig gewond, z'n vrouw en twee dochtertjes kwamen daar bij om. Hangende het herstel en de inmiddels goed vorderende revalidatie van zijn zoon zette vader v. d. Velde het bedrijf in Hellevoetsluis voort, maar het blijkt ondoenlijk twee zaken na te lopen. Toen dhr. v. d. Velde werd gevraagd z'n Middelhamisse pand te verhuren heeft hij daarom toegestemd. De huurder, die overigens een totaal andere branche dan een slijterij voert, hoopt het pand al eind deze maand te kunnen betrekken. De fam. v. d. Velde zal er wel blijven wonen. Dhr. v. d. Velde hoopt zich ge heel op de zaak in Hellevoetsluis toe te leggen zodat die later weer door z'n zoon voortgezet kan worden. GOEDEREEDE Voor de eerste maal dit seizoen hopen we weer een koffie-ochtend te houden op D.V. woensdag 11 september. Mevr. Vlasblom uit Ter Aar hoopt bij ons te gast te zijn en te spreken over 'bouwen aan je levenshuis' een thema dat een ieder aan mag spreken. Daarom willen wij een ieder die bouwt aan haar levenshuis van harte uitnodigen in 'de Ark' te Goedereede. Vanaf 9 uur is er koffie en om9.30 tot 11.15 uur volgt het programma. Namens het team van harte welkom. Echt 'bouw'vereniging heeft de Woningbouwvereniging 'Som melsdijk' zich dinsdagmiddag weer'es gevoeld en dat was voor het eerst sinds jaren. Penning meester A. M. Both heeft daar een werkzaam aandeel in gehad; hij legde in het complex woningen dat daar in aanbouw is een hoeksteen en hij deed dat met graagte. De laatste nieuwbouw die Wbv. 'Sommelsdijk' pleegde was N.B. de Jacobshoeve in 1990...! Vandaar de blijdschap die zich dinsdagmiddag liet gelden, eindelijk weer een nieuw project en eindelijk weer de geur van verse spe cie waarmee dhr. Both trouwens maar spaarzamelijk omging, zo vonden de vaklui die hem op de vingers keken. Met helm en een oversized ketelpak was dhr. Both, door aannemers Kroon, tot z'n taak toegerust, een taak die hem door z'n mede-bestuurders graag was toebedacht, want van een 'officiële' handeling was dhr. Both, dit jaar 25 jaar bestuurslid, tot dusver verstoken gebleven. Samen met Jaap Kroon tilde dhr. Both de steen op z'n plek, met de bedoeling dat die er tot in lengte van dagen blijven zal, in het project van 10 gestapelde woningen waarvan de voorbereiding drie jaar in beslag genomen heeft. De benedenwoningen zijn, anders dan de bovenwoningen, 't meest voor ouderen geschikt. De bovenwoningen zijn slechts via een trap (geen lift) bereikbaar. Vier woningwetwoningen worden langs de Oost-Achterweg gebouwd. Dhr. Both deed wat humeurig over die lange duur, maar dat klaarde zienderogen op toen hij het had over de mooie loca tie, op de plek waar de supermarkt van Jac. Hermans, in de oude openbare lage re school, gevestigd is geweest. Er was, na de overeenstemming in '93 veel tegenwind geweest, „maar als de wind nou wat mee wil zitten kunnen ze in december worden uitgegeven', zei dhr. Both hoopvol en tevreden dat de Wbv. weer'es aan haar doelstelling, ten dienste van de huisvesting van mede-burgers bezig te zijn, heeft kunnen beantwoor den. Dhr. Both, met helm en ketelpak, kreeg bloemen na de steenlegging Architectenburo Ad Gestel heeft de woningen ontworpen. Het nieuwe complex geeft een goed voorbeeld hoe het zou moeten, een goede woning in een mooie omgeving. Ook dat laatste kan van de nieuwe loca tie, zo midden in het dorp, worden gezegd, waardeerde dhr. Both. Verkoop Service (0187) 611662 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, (0187) 682496 Een goede en betrouwbare occasion vindt u op het drive-in park van Cor Melissant. Diverse merken die door ons team In topconditle zijn gebracht. Tevens officieel Mazda dealer. AUTOBEDRIJF llldZUa Nijverheidsweg 4 - Dirksland (0187) 601598 Deltastraat 12-14 NIEUWERKERK (Zld.) Tel. (0111)641465 VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - BTUMO - RB>Om-AQE FOTOORAFC MM JjBrg.TJ.'lf.!.K C3 CJ X=n CZ3 EU I OtXMXMP-WsctstnMf 35 - raMbon iD»^ «r6f2/Fw 6S3734 AENESSE - MnMcp - HO0KOom 172 - r«M)on |D T r r; 462400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 1