Flakkeese landbouwer wordt bekend predikant Het krachtigste wapen iVloole chauffeursdag in Stellendam Levensgeschiedenis ds. L. Gebraad verschijnt onder de titel: DIERENOPVANG Goeree-Overflakkee Teiyfax 0187 651887 Orgelconcert Grote Kerk Dordrecht Keriiei jke huweijjksbevestyngen Het schaakseizoen van 'De Zwarte Pion' is weer begonnen Dam en Scliaakver. 'Ontspanning' gaat weer van start Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS (1) De eerste week van oktober hoopt een biografie te verschijnen over het leven van ds. L. Gebraad, vroeger als landbou wer woonachtig in Nieuwe Tonge. De naam van deze predikant geniet ook nu nog grote bekendheid in de gehele gere formeerde gezindte. Hij was voorganger in de Nederlandse Hervormde Kerk, de Christelijke Gereformeerde Kerk en de Oud Gereformeerde Gemeenten in Nederland. Hij werd geboren in Dirks- land in 1894 en overleed in 1980 te Sint- Philipsland. Hij diende de gemeenten van Leersum, Tholen, Capelle aan den IJssel en Sint-Philipsland. De schrijver van deze uitgave is de heer J.M. Ver meulen uit Geldermalsen, die hiermee zijn zevende boek heeft afgerond. Met 'het krachtigste wapen' wordt het bijzon dere gebedsleven van ds. Gebraad be doeld. De auteur heeft vele jaren behoord tot de Fliplandse gemeente van ds. Ge braad. Zijn vorige boek, dat na drie druk ken weer bijna is uitverkocht, ging over ds. Mieras. In de volgende artikelen ho pen we iets weer te geven van hetgeen in het nieuwe boek over de bekende Flakkeese persoon, Lodewijk Gebraad, te vinden is. Afkomst De kalender wees 7 februari 1894. Nau welijks had de Dirkslandse dorpsklok door de stille en donkere nacht het eerste uur van de nieuwe dag laten horen, of in het eenvoudige arbeidersgezin van Leendert Gebraad en Hester Jonker heer ste blijdschap. De vrouw des huizes had het leven geschonken aan een welge schapen zoon, die Lodewijk genoemd werd. Grootvader Pieter Jonker was een God vrezend man geweest, die een afkeer had van alles wat maar enigszins werelds genoemd kon worden. Zo duldde hij geen schilderij aan de muur, uit vrees voor afgoderij en wereldgelijkvormig- heid. Zijn vrouw daarentegen 'was een vijandin tot het einde toe.' Toen Jonker op vrij jonge leeftijd op zijn sterfbed lag, riep hij zijn dochter Hester bij zich en sprak hij door het geloof: 'Hes, ik heb voor jou nog een bijzondere boodschap, want met datgene wat uit jou geboren zal worden, zal ik eeuwig God grootmaken.' Dit Goddelijk getuigenis werd door de familie aanvankelijk zorg vuldig stilgehouden voor de kinderen. Hester Jonker kende, evenals haar vader, iets van het leven dat uit God geboren is. Ze trouwde op 25 februari 1878 te Oude Tonge met de genoemde Leendert Gebraad en werd moeder van acht kinde ren, waarvan er drie, allen met de naam Pieter, kort na de geboorte stierven. Lodewijk had één broer die Hans heette en vijftien was. Daarnaast had hij drie zusjes: Marie die elf was, Elisabeth (Beth) van zeven en Pietemella (Pietje) die nog maar drie jaar was. Arbeidersgezin Evenals zovele arbeidersgezinnen uit die tijd, wisselde ook Leendert Gebraad veelvuldig van woonplaats. Dat had te maken met het feit, dat knechts zich meestal rond februari voor één jaar ver huurden bij een boer. Leendert Gebraad woonde na zijn trouwdag tot 1889 te Den Bommel, waarna hij vertrok naar Melissant. In 1893 verhuisde hij naar Dirksland, in 1895 woonde hij in Middelhamis, in 1901 trok hij naar Oude Tonge en vanaf 1912 stond hij te boek als inwoner van Stad aan 't Haringvliet. Moeder was vanuit een christelijke naas tenliefde, erg bewogen met het lot van haar medemensen. Haar financiën waren echter beperkt, want het gezin had het niet breed. Daarbij kwam, dat ook tegen spoeden hun deel waren. Toch liet ze meestal wat praktische cadeautjes bezor gen, als in de buurt een kind geboren was. Wanneer voor die geschenken abso luut geen geld was, bood ze aan om een paar dagen huishoudelijk werk te doen, wat dus voor haar gezin niets hoefde te kosten. Naast de drukte van haar gezin, werkte moeder geregeld met vader op het land, zoals indertijd zoveel vrouwen deden. Ze droegen dan hoge 'landhoeden' tegen de zon en lange schorten tegen de modder. Feitelijk was dit zware werk onverant woord, vanwege haar zwakke gestel en broze gezondheid. De inzet van moeder maakte diepe indruk op de kinderen. Zo herinnerde Lodewijk zich: 'Als ik mijn arme moeder daar zag kruipen van de pijn, voordat ze probeerde naar het land te gaan om wat te verdienen, had ze eerst al voor God op haar knieën gelegen. Dan viel ik naast haar en zei: 'Moeder, blijf toch thuis; u kunt toch zo niet weg.' Maar moeder zei: 'Nee kind, dat kan niet. Moeder moet vader helpen, want vader kan het niet verdienen voor ons allemaal, dat kan niet.' Een enkele keer, als er zo goed als niets meer in huis was, moest er geld geleend worden om de noodzakelijke levensbe hoeften te kunnen kopen. Moeder was daarin uiterst voorzichtig. Lodewijk moest dan elke week met een kwartje - als er ruimte was twéé - gaan aflossen. Er was blijdschap in huis, omdat de schuld minder was geworden. Moeder en kind Moeder had een bijzondere band met haar jongste. Deze werd nog verstevigd, toen ze zag wat er in zijn kinderhart omging. De eerste roeringen van het nieuwe leven kwamen openbaar. Zo zei Lodewijk: 'Ik was nog maar een kind, toen ik al eerbied had voor Gods volk. Ik was nog maar een peutertje, dat aan de hand van moeder liep. Als moeder het dan over die mensen had, was ik al heilig jaloers. Dan was in mijn kinderhart de bede: 'Heere, mag ik ook zo gelukkig worden als al Uw volk'.' Hij was nog jong, toen hij een smartelijk Godsgemis moest inleven. Ook het ster ven van zijn grootmoeder maakte diepe indruk op hem. Op zekere keer zei iemand tegen hem: 'Je moet eens wat vrolijker kijken.' Lodewijk begon te hui len en zei: 'Hoe kan dat nu, want ik ben God kwijt!' In één van de onrustige en bange nachten die volgde, droomde hij dat hij aan de rand van de hel lag. Luid keels lag hij te roepen en schreeuwen, zodat alle gezinsleden wakker werden en moeder bij zijn bed kwam om hem te kalmeren. q^^^ j^^^^ Toen Lodewijk zeven jaar was, verhuis den zijn ouders naar Oude Tonge, een dorpje met in het midden een monumen tale Hervormde Kerk. De dominee woonde natuurlijk in de Kerkring en naast hem stond de kosterswoning. Het Raadhuis had een klein klokje, dat 's zondags geluid werd om huwelijken af te kondigen. Als vader Gebraad een boc- renwagen liet repareren, moest hij naar Van ütT SwaJuw in de Nieuwstraat. In Oude Tonge werd al vlug bekend, dat God de jonge Lodewijk Gebraad had stilgezet op zijn levensweg. Gods kinde ren waren onuitsprekelijk verblijd, dat de Heere in het ventje een goed werk begonnen was. Onverwacht vroeg een oude bekeerde man of hij de Heere Jezus al kende 'O nee,' zei Lodewijk, 'nee man. Die ken ik helemaal niet. Ik weet maar één ding: Ik ben God kwijt; ik heb een breuk in mijn ziel en roep tot een onbekende God.' Vanaf zijn achtste jaar voelde hij een sterke begeerte in zijn hart, om de Heere te dienen in Zijn Koninkrijk. Op zekere dag trok hij met twee kamera den het land in, om te spelen bij de oude watermolen, die diende voor lozing van het water uit de polders. Het drietal bleef daar tot de avond. Vermoeid kwamen de jongens thuis. Lodewijk besefte toen dat het maandag was en hij de catechisatie vergeten was. Dat werd bevestigd, toen vader vroeg hoe het op 'de vroagkerreke' gegaan was. Nog voordat Lodewijk kon antwoorden, zag hij, dat zijn ouders er een voorgevoel van hadden gehad, dat hij de dominee vergeefs had laten wach ten. Moeder keek wat ontstemd naar haar jongste. Met een hart vol spijt, vroeg Lodewijk haar om vergeving. Koeienwachter op zijn tiende jaar trad de jonge Gebraad in het spoor van zijn vader. Omdat het werk op het land aanvankelijk nog te zwaar was, werd hij koeienwachter op de boerderij van P. van Loon. Hij verdiende een kwartje per dag. Alle dagen van de week hoedde hij langs de dijken de koei en van zijn baas; weer of geen weer. Rond vier uur moest hij zijn bed uit; dan trok hij met de 'stikzak' naar de boer, net als de volwassen arbeiders. Hoewel hij zo ontstellend vroeg op de boerderij moest zijn, vroeg hij moeder hem ruim voor tijd te roepen, om samen een stukje uit de Bijbel te kunnen lezen en op de knieën hun noden voor God neer te leg gen. Moeder wilde hem liever wat langer laten slapen, omdat ze voelde dat hij dat zo nodig had. Toch voldeed ze aan zijn verzoek. Vooral ook omdat ze wist dat Lodewijk anders diep teleurgesteld zou zijn. Op zekere dag was vader Gebraad door ziekte geveld. Lodewijk - ook wel kort weg Lo of Lood genoemd - ging daarom met een andere knecht mee om 'koren- hopen te zetten'. Hij zag dat die plaats vervanger de hopen niet zo zorgvuldig opbouwde als vader altijd deed en waar schuwde hem dat het koren zou rotten, wanneer het zou gaan regenen. De knecht trok zich van het 'eigenwijze' jongetje maar weinig aan en ging op zijn eigen manier verder. Na een lange regen periode ging de jonge Gebraad met zijn vader mee dorsen. Hij vertelde: 'We zou den gaan dorsen en de korenhopen gin gen open. Die waren helemaal doorre- gend en rot van binnen. Daar was niets meer van overgebleven dan enkele scho ven die geen waarde meer hadden. Dat was een grote tegenvaller voor de baas, want hij kon er geen geld voor maken.' In een hete zomer, als de sloten droog stonden, had de koeienwachter er zijn handen vol aan om te voorkomen dat de koeien de akkers met gewassen leeg plunderden. Maar meestal was er rust. De dagen duurden lang en veel koeien- wachters verveelden zich ontzettend. Lodewijk echter was nogal eens bezig met eeuwige zaken. Zo had de Heere in zijn hart reeds een begeerte gewerkt om leraar te worden in Gods Kerk. Een teken dat Lodewijk op kinderlijke en eenvoudige wijze aan de Heere gevraagd had, werd kennelijk vervuld. Tot zijn tiende jaar ging 'Lodewiek' het gehele jaar naar school. Na die tijd werk te hij 's zomers op het land. In de winter maanden mocht hij tot zijn dertiende jaar doorleren; voor deze luxe was in de zomer geen tijd en geen geld. Hij ver diende nu een daalder per week. Op zijn zestiende jaar werd hij beschouwd als volwassen boerenknecht. Hij ging aan de slag bij de boer, waar ook zijn vader de kost verdiende. In de wintertijd was daar ook genoeg werk te doen, want er ston den dertig koeien en tien paarden op stal. Overlijden van moeder Een aangrijpende periode in het leven van de jonge Gebraad, voltrok zich in de zomer van 1910, tijdens de ziekte en het overlijden van zijn moeder. Behalve een moeder in de natuurlijke weg, was ze hem ook een geestelijke moeder en een gids tot Christus. Ze remde hem nogal eens af, wanneer hij veel van Gods nabij heid mocht smaken en dacht dat hij grote vorderingen maakte. Later zei hij: 'Mijn moeder wees me erop dat ik Hem óók de doornenkroon op het hoofd gezet had en de nagels in Zijn voeten geslagen; toen moest ik schier alles nog gaan leren.' Moeder was ziek geworden, ernstig ziek. Op haar sterfbed nam ze op een bijzon dere wijze afscheid van haar man en kin deren. Van haar jongste apart. Toen ze stierf, op 1 september van dat jaar, was Lodewijk nog maar zestien jaar oud. De jongen was ontroostbaar; dubbel onge lukkig, omdat hij een lieve moeder in de natuur verloren had, maar bovendien een moeder in de genade. Radeloos ging hij over de aarde; dagenlang onbekwaam om te werken. Toen de nood hoog geklommen was, werd in zijn hart de vraag geboren of hij nu echt èlles verio- ren was. Lodewijk keerde tot zichzelf in. Hij mocht overnemen dat God geen onrecht doet. Wonderlijk werd hij ver troost; gewillig mocht hij berusten. In 1912 verhuisde Leendert Gebraad met zijn gezin van Oude Tonge naar Stad aan 't Haringvliet. Vader had er werk gekre gen op de grote boerderij van Adrianus van den Tol, die een paar kilometer bui ten het dorpje stond. Wordt vervolgd MELISSANT Kerkelijke huwelijksbevestiging D.V. donderdagmiddag om 14.45 uur wordt in het kerkgebouw van de Geref. Gemeente in Nederiand het huwelijk van Jacobus N. Goedegebuur en Helena J. A. Biemond kerkelijk bevestigd door ds. F. Mallan van Alblasserdam. Vermist te Dirksland: POES; lichtbruin/donker bruin, witte voetjes, grijs snoetje. Bobbel in de buik; draagt een vlooienbandje. Slank, 20 jaar. te Sommelsdijk: Gecastreerde KATER; rood met wit. Draagt een groen bandje met een belletje. te Ouddorp: KATERTJE; 3 maanden; zwart-wit. te Stad aan 't Haringvliet: Bruin-grijs gecyperde POES. Bruin vlooienbandje. Fliiüce kat. te Middelhamis: POES; grijs gecyperd met wit. Tenger, mager, te Oude Tonge: KATERTJE; rood, 4 maanden oud. Draagt een fel groen hals bandje. Gebr. de Waal Woensdag 11 september speelt in de orgelconcertserie van de Grote Kerk te Dordrecht de organist Theo Jellema. Hij is organist van de Grote Kerk te Leeuwarden. Hij speelt werken van J. S. Bach (twee bewerkingen van 'Allein Gott in der Höh sei Ehr' en twee bewerkingen over 'Nun komm der Heiden Heiland'). Van O. Messiaen staat op het programma 'Apparition de 1' Eglise Etemel!'. Theo Jellema besluit zijn concert met de grote fantasie over Psalm 94 van Julis Reubke. Het concert begin om 20.(X) uur. Toegangsbewijzen aan de kerk. Gevonden te Middelhamis: bij Hemesseroord: een jonge KAT. Lijkt op een siamees. Bruinachtig/beige; blauw ogen. te Oude Tonge: KATERTJE; grijs gecy perd. 3 maanden. OOLTGENSPLAAT - Op D.V. vrijdag 6 september 1996 zullen te Ooltgens- plaat de volgende kerkelijke huwelijks bevestigingen plaatsvinden: in de Hervormde Kerk om 14.30 uur het huwelijk van Johan van den Boogert te Stad aan 't Haringvliet en Tanje Bom Jd., alhier, door ds. W. Westland te Mid delhamis; in de Gereformeerde Gemeente om 15.15 uur het huwelijk van Maurits van der Maarl te Sint Maartensdijk en Elisabeth Clasina Bal, alhier, door ds. C. de Jongste te Alblasserdam. Uitslagen van de huishoudelijke compe titie gespeeld op maandag 2 september. Groep I J. Boeter - R. van Hooff1-0 I. Lagendijk - H. Taaie1-0 A. L. Mourik - T. C. van Prooi jen1-0 W. I. Peeman - J. du Pree1-0 In een partij met het Budapest Gambiet wist de gepromoveerde Boeter van Van Hooff te winnen. Boeter kreeg goed spel door met de centmmpionnen op te sto men en Van Hooff kon daar weinig tegenover stellen. De als tweede gepro moveerde Taaie verloor zijn partij. In de Taimanov variant van het Siciliaans kreeg hij onvoldoende compensatie voor een geofferde pion. Groep 2 C. J. Smit - L. Stolk1-0 J. L. Minnaar - G. de Jager0-1 J. van Genderen - A. Douw1-0 E. Verbeek - A. A. KaneshirVi-Vi DINSDAG 3 SEPTEMBER 1996 OUDDORP Op maandag 9 september a.s. gaat het dam- en schaakseizoen voor de Dam- en Schaakvereniging 'Ontspanning' weer beginnen. Met name de dammers, waar de vergrij zing helaas doorzet bij gebrek aan nieuw jong bloed, kunnen best nog een groot aantal leden gebmiken, maar ook nieuwe schakers zijn hartelijk welkom. Bij de dammers wordt momenteel in één afdeling gespeeld en bij de schakers in twee afdelingen. Er wordt gespeeld in de achterzaal van Café De Bonte Koe aan de Broekweg te Ouddorp. Aanvang 20.00 uur. Het bestuur hoopt bij het begin van de nieuwe competitie veel nieuwe leden te mogen begroeten. Zoekt u naast uw werk mstige ontspanning, kom dan dammen of schaken. Deze vorm van ontspanning zal u zeker aanspreken. Neem de stap eens, trek er op uit en zoek ontspanning bij 'Ontspanning*. Ook de jeugdschakers kunnen weer om half zeven terecht. De uit groep 3 komende Douw speelde met zwart de Moderne Opening tegen Van Genderen. Wit kreeg een sterk cen trum en kon met de pionnen een aanval op de koningsvleugel beginnen. Deze aanval sloeg door, zodat wit won. De eveneens gepromoveerde Kaneshir speelde remise tegen Verbeek. Groep 3 M. Bom - B. Loosjes1-0 F. Meiaard - L. Neleman0-1 J. Noordijk - H. K. SmitVi-Vi L. Stmik - C. Verbiest1-0 R. Wolters - K. W. Wijnands%-% Wolters speelde het Koningsgambiet tegen Wijnands en kreeg een goede stel ling met mogelijkheden voor een aanval op de koningsstelling. Uiteindelijk won hij de kwaliteit, maar dat ging ten koste van twee pionnen, zodat in remise berust werd. Op de laatste zaterdag van augustus regent het vaak. De oorzaak? Niemand die het precies weet, maar feit is wel dat op deze dag de chaufTeursvereniging 'Flakkee' haar jaarlijkse chauffeursdag organi seert. Al achttien jaar lang doen ze dit op het parkeerterrein bij de Haringvliet Expo dat gedurende de eerste jaren nog Delta Expo heette. Maar deze editie van de chauffeursdag kenmerkte zich dit jaar door twee bijzondere zaken, ten eerste dat door sponsoring van de IVECO vrachtwagendealer OCEVI-RIJNMOND BV uit Spijkenisse getracht is deze dag, die langzamerhand een enigszins gezapige uitstraling had gekregen nieuw leven in te blazen. En dit is gebeurd letterlijk, door de boerenkapellen, en figuurlijk. Het tweede bijzondere aan deze dag was dat het niet regende. Heel vaak is dit nog niet voorgekomen dat het echt een hele dag droog was. Wat was er verder te beleven deze dag. Natuurlijk de behendigheidswedstrijden met vrachtwagens en autobussen in vier verschillende categorieën. Op een wed- strijdparcours met veertien verschillende proeven sü-eden er 68 chauffeurs voor de ereplaatsen op het podium waar voor vier keer drie chauffeurs plaats was. Het was de bedoeling om tijdens die 14 proeven zoveel mogelijk punten te halen. Het maximaal haalbare is 3400 punten, een resultaat dat door geen en kele chauffeur werd behaald. Het dichtst bij dit aantal kwam de ZWN bus chauffeur Bram van Tigchclen uit Som melsdijk met 2585 punten. In alle vier de categorieën kwam een eerste, een tweede en een derde prijswinnaar. Voor alle drie de winnaars per categorie was er meer. Natuurlijk kregen zij de wissel- bokaal die ze volgend jaar opnieuw kun nen verdedigen. Verder is iedere deel nemer geplaatst voor het Nederlands Kampioenschap van 1997. Maar door OCEVI-RIJNMOND waren er nog vier bijzondere prijzen beschik baar gesteld voor de vier eerste prijswin naars, dit was niet bekend bij de deel nemers en daarom een extra verrassing. Alle vier de categorieën zijn anders en daarom niet rechtstreeks met elkaar te vergelijken. Maar door een bepaalde handicapformule is het mogelijk om te bezien wie de beste eerste prijswinnaar is geworden. Nadat de heer van Hasselt van OCEVI-RUNMOND de vierde, de derde en de tweede plaats bekend had gemaakt wisten zij dat ze een overheeriijk diner voor twee hadden gewonnen. Ook wie de eerste prijs gewonnen had was bekend, maar nog niet wat de prijs inhield. De gelukkige die deze prijs had gewon nen was Cor Koppelman uit Dirksland, werkzaam bij M. R. Nagtegaal transport distributie uit Melissant. Hij en zijn echtgenote waren de gelukkige winnaars geworden van een geheel verzorgde ze vendaagse vliegreis naar de IVECO fa brieken in Madrid. Bij het bekend ma ken van deze prijs straalde het ongeloof van hun gezichten af, maar de heer van Hasselt verzekerde hun dat het echt geen grap was maar pure ernst. Zijzelf konden het door hen gewenste tijdstip aangeven en de IVECO organisatie zou dan verder alles verzorgen. Naast de behendigheidswedstrijd voor de zware voertuigen waren ook de klei ne chauffeurs in spé niet vergeten. Voor hen waren er de bekende blauwe mam moet skelters van Van Oostenbrugge uit Stellendam, deze stonden klaar voor de jeugd die ook hun kunde in het omgaan met deze kleine 'tmcks' konden tonen. 58 jonge vrouwelijke en mannelijke chauffeurs staken hun beste beentje uit om in zijn of haar leeftijdsklasse te pro beren een plaats te veroveren bij de eer ste drie. Negen kinderen konden dan ook 's avonds naar huis gelukkig gemaakt met een welverdiende kadobon. Terwijl die anderen die niets gewonnen hadden toch een fijne rit hadden kunnen maken op deze skelters. Verder konden de liefhebbers hun hart ophalen aan een groot aantal antieke voertuigen van de oldtimer club West Voorne die hier vertegenwoordigd waren met een aantal antieke trucks. Ook een aantal transportbedrijven van Goeree-Overflakkee waren present met historisch materieel, maar ook was er van de transportbedrijven van het eiland recent materiaal geplaatst waarmee de chauffeurs dagelijks op de weg zijn om hun brood te verdienen. Als je dan het verschil ziet in techniek, in ruimte, in omvang en in comfort, dan lijkt het of het vroeger toch niet echt gemakkelijk was om ridder van de weg te zijn, on danks het feit dat de oudere chauffeurs onder de leden van de chauffeursvereni ging vaak nog vol enthousiasme verha len vertellen aan de jongere generatie over 'die goeie ouwe tijd'. Feit is wel dat heel veel van de histori sche voertuigen perfect zijn opgeknapt en dat hier heel veel vrije tijd in is gaan zitten om dit materiaal te behouden voor de sloop en dat de mensen hier van heb ben kunnen genieten. Veelvuldig waren er uitspraken te horen als „hier heb ik nog op gereden" of „dit was mijn eerste truck", „kan jij je dit nog herinneren?" Een lumineus idee van de sponsor was het om dit materiaal naar Stellendam te halen. Niet alleen old-timers en modem mate rieel stonden er opgesteld, ook waren er een aantal truck-dealers die er demon- stratietrucks hadden geplaatst waarmee gereden kon worden. Veel chauffeurs hebben van de gelegenheid gebmik ge maakt om nieuwe trucks of om trucks waarmee ze normaliter niet op de weg verschijnen uit te testen en zich zo een oordeel te vormen over de kenmerken van die truck. In de ochtenduren was radio Goeree lo kaal aanwezig om verslag te doen van he twel en wee van de activiteiten. Om twee uur 's middags kwamen er nog andere krachten op de baan. Naast de paardekrachten van de auto's kwam er nu menskracht op het gras in aktie. De touwtrekkersvereniging uit Ouddorp had een touwtrek toernooi georganiseerd onder auspiciën van de Ned. Touwtrekkers Bond wat meetelde voor het kampioenschap Zuid-Holland Zuid. In een grote tent die op het parkeerter rein geplaatst was was ook nog van alles te beleven. Van grabbelton tot barbe cuen was er aanwezig. En iets wat zeker niet onvermeld mag blijven, was het sfeermakende optreden van de boeren kapellen uit Den Bommel, Stellendam en Goedereede. In eerste instantie was het de opzet geweest om hier een eilandelijk kam pioenschap van te maken met alle tien de boerenkapellen van Goeree-Over flakkee. Maar doordat er sprake was van een kort tijdsbestek om alles rond te krijgen waren, helaas, zeven korpsen niet in staat om deel te nemen aan dit kam pioenschap zodat in overleg met de korpsen en de gevraagde professionele juryleden besloten is om er geen wedstr ijdelement aan te verbinden, maar om de muzikanten gewoon gezellig een rond gang over het terrein te laten maken wat zeker ook op prijs gesteld werd door de aanwezige toeschouwers. Kortom het was een dag waarbij je je zeker niet hoefde te vervelen en waarop de organisatie met een tevreden gevoel op kan temg kijken. Uitslagen: Kinderparcours: leeftijd t/m 6 jaar: 1Maarten Hameete, Dirksland, 4 jaar, 270 pnt. 2. Arie Pieter Zeelenberg, Stad aan 't Haringvliet, 6 jaar, 265 pnt. 3. Jorgen van Oostenbrugge, Stellendam, 5 jaar, 260 pnt. Leeftijd 7 t/m 10 jaar: 1Leendert Hameete, Dirksland, 8 jaar, 270 pnt. 2. Remon v. d. Spaan, Stellendam, 8 jaar, 265 pnt. 3. Joyce Stmik, Herkingen, 10 jaar, 260 pnt. Leeftijd 11 t/m 14 jaar: 1. Jasper Voorend, Stellendam, II jaar, 295 pnt. 2. Sebastiaan Klunder, Stellendam, 12 jaar, 290 pnt. 3. Richard Pulleman, Middelhamis, 11 jaar, 285 pnt. Behendigheidswedstrijd: Categorie A. Solo motorwagen 1. L Clement2086 pnt. 2. D. M. Stmik1920 pnt. 3. W. A. Gebuis1817 pnt. Categorie B Autobus 1. A. van Tigchelen2585 pnt. 2. D. Pulleman2406 pnt. 3. C. M. Hakkenbrak1725 pnt. Categorie C Trekker met oplegger 1. C. Koppelman sr2580 pnt. 2. C. Koppelman jr2446 pnt. 3. J. H. Vroegindeweij2280 pnt. Categorie D motorwagen met aanhanger 1. B. v. d. Gijze2327 pnt. 2. L. Wielhouwer2310 pnt. 3. A. Zeelenberg"_\']4n pnt! De woning van Gebraad op de boerderij van Van den Tol te Stad aan 't Haringvliet. Drukkerij Langeweg 13 324SKE Sommelsdijk Tel. (0187) 482729 Postbus 27 3240 AA Middelhamis Fax (0187) 48 57 36

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 2